ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 09:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως πάντα Μορφέα,απόλυτα σωστος μου έκανες γι αλλη μια φορά μαγνητική τομογραφία ψυχης...
Καταλαβαίνω αυτοπου λες ότι μεσω τωνδικών μας τεστ καικαταθέσεων κι εσυ λύνεις γρίφους,είναι αποτέλεσμα του μοιράσματος.
Να εισαι καλα,και όλοι να είμαστε καλα.Την καλημερα μου.


"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 11:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Μορφέα για μια ακόμα φορά
ευχαριστώ και εξακολουθώ να μέω κατάπληκτος!!!

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 12:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να είστε καλά...

χαίρομαι πολύ για σας!


Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 13:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα
Ευχαριστώ πολύ.
Έχω μέινει κατάπληκτος, είναι απίστευτω,
και πάλι σ'ευχαριστώ.
Σου έχω στείλει ενα mail.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 15:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μορφέα, δεν έχω πάρει κανένα μαιλ, μέχρι τώρα...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sotiriamaria
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 15:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sotiriamaria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρακαλώ χρησιμοποιείστε μια λευκή κόλλα χαρτί για αυτό το τεστ...

Υπενθυμίζω οτι το παν για να βγει όσο το δυνατόν πιο σωστό το τεστ χρειάζεται οι απαντήσεις σας να είναι αυθόρμητες και να μην βλέπετε τις απαντήσεις των άλλων προν δώσετε τις δικές σας...

Ζωγραφίστε ένα μεγάλο πλαίσιο σε αυτό το χαρτί....

Έχετε λοιπόν έναν κύβο...

Πείτε μου τι χρώμα είναι
και από τι υλικό αποτελείται...

Τοποθετήστε τον στο πλαίσιο και πείτε μου ακριβώς σε ποιά θέση τον βάλατε (πχ, πάνω δεξιά, κάτω δεξιά, πάνω αριστερά, κέντρο, κάτω αριστερά κ.λ.π.)

Έχετε μια σκάλα...

Πείτε μου τι χρώμα είναι
και από τι υλικό αποτελείται...

Τοποθετήστε την σκάλα στο αρχικό πλαίσιο, όπως σας έρθει αυθόρμητα εκείνη τη στιγμή και πείτε μου πως την τοποθετήσατε στο πλαίσιο και ποιά η σχέση της με τον κύβο που έχετε επίσης ζωγραφίσει στο πλαίσιο αυτό, (πχ αν είναι απέναντι, αριστερά ή δεξιά από τον κύβο και εάν εφάπτεται μαζί του)

Επίσης πείτε μου πως οραματίζεστε την σκάλα...


Αφού τα κάνετε όλα αυτά... φανταστείτε οτι έχετε ένα άλογο (περιγράψτε το)

Έρχεται λοιπόν μια τρομερή καταιγίδα, κεραυνοί, αστραπές, τυφώνες, τσουνάμι (το παρακάνα ε; )
Έχετε λοιπόν το άλογο, τον κύβο και την σκάλα, τι κάνετε μόλις βλέπετε αυτήν την κατάσταση;


Ευχαριστώ πολύ και καλό οραματισμό...

Η αυτογνωσία είναι το παν

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!



καλησπερα....και ευχαριστω πολυ μορφεα για την απαντηση σου στο προηγουμενο τεστ.Τωρα για το συγκεκριμενο εχουμε και λεμε:Εχω εναν κυβο που ειναι βελουδινος χρωματος κοκκινο σκουρο.ειναι κλειστος και δεν ξερω τι εχει μεσα.τον τοποθετω στο κεντρο του πλαισιου.εχω και μια σκαλα ξυλινη χρωματος γαλαζια υψους περιπου 1.5 με 2 μετρα την οποια την τοποθετω στο πλαισιο πανω κεντρο,δηλαδη πανω απο τον κυβο.εχω και ενα αλογο με ασπρο σωμα και καφε κεφαλι και ουρα με μεγαλα καστανα ματια περιποιημενο και μεσ'την ζωντανια ετοιμο να τρεξει ανεμελο.ερχεται λοιπον η μπορα.Τι κανω?Βαζω το αλογο μεσα στον κυβο,παιρνω τον κυβο και ανεβαινω την σκαλα(σαν εξοδος κινδυνου) για να σωθω.ευχαριστω και παλι και περιμενω απαντηση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MAGDALENA
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 16:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAGDALENA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα...
Γειά σου Μορφέα με τα καταπληκτικά σου ΤΕΣΤ!!!!
Στο προηγούμενο ΤΕΣΤ πέτυχες στα τρεία από τα τέσσερα, το τέταρτο δεν ξέρω ακόμα... θα δείξει!!!!
Λοιπόν, σε αυτό το ΤΕΣΤ...
Η ο κύβος μου έχει καφέ ανοιχτό χρώμα αφού είναι φτιαγμένος απο ξύλο. Είναι στο κέντρο του χαρτιού μου. Η σκάλα μου είναι λευκή, απο ξύλο και αυτή, αριστερά και ξεχωριστά από τον κύβο, είναι ψηλή και έχει γύρο της τυλιγμένους κυσσούς με πλατειά και καταπράσινα φύλλα.
Το άλογο μου είναι μαύρο με άσπρη κοιλιά, άσπρα πόδια σαν να φοράει κάλτσες και ένα όμορφο άσπρο σημάδι στο κεφάλι ανάμεσα απο τα μάτια, με πανέμορφη χέτη.
Όταν αρχίσουν οι καταιγίδες κ.τ.λ. θα πάρω το άλογο και θα κρυφτούμε μέσα στο κύβο μεχρι να τελειώσουν όλα αυτά, για να είμαστε προστατευμένοι, αφού ξέρω οτι ο κύβος είναι γερός και στέρεος στη γή. Επίσης θα πάρω και τη σκάλα που μπορει να μας χρειαστεί για να ξαναβγούμε έξω αργότερα, αφού τελειώσουν όλα...
Αυτά... περιμένω με αγωνία την απάντηση σου φίλε μου Μορφέα... και σε ευχαριστούμε για τα ΤΕΣΤ. Εγώ προσπικά πιστεύω οτι βοηθάνε αρκετά γιατί βλέπει κανεις τον εαυτό του με διαφορετικό τρόπο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 16:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα φίλε Μορφέα
σου το ξαναέστειλα.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 00:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Μαγδαλένα....

ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, ελπίζω πραγματικά να βοηθηθεί έστω κι ένας άνθρωπος από αυτό το θέμα...

Επίσης ωφείλω να ευχαριστήσω κι εγώ εκείνους που έκαναν πολύ ξεκάθαρη την περιγραφή του δεύτερου τεστ το οποίο φοβόμουν οτι θα ήταν δύσκολο να αναλυθεί μέσω γραπτών μόνο.


Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 04:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα όμορφο τέστ πράγματι...
Παρολαυτά χωρίς να έχω κάποιο προσωπικό πρόβλημα δημοσιοποίησης
δεδομένων ή οτιδήποτε άλλο λές...
quote:

Φίλε ΑΛΟΣ, ευχαριστώ πολύ για την τόσο σαφή τοποθέτηση και περιγραφή των απαντήσεων σου...

Τα αποτελέσματα του τεστ έχουν ως εξής...

Έχεις μια έντονη τάση προς την μεταφυσική, αν και είσαι αρκετά μπερδεμένος με τον εαυτό σου.



Έχω μια πολύ καλή εικόνα του εαυτού μου.

quote:

Ασχολείσαι πολύ πιθανόν και με διαλογισμό αυτήν την περίοδο.


Πολύ πιθανόν και όχι

quote:

Όμως χεις κάποια προβλήματα όσον αφορά την αυτοεκτίμησή σου, η
αυτοπεποίθησή σου κάνει μεγάλα σκαμπανεβάσματα...


Μέσα! Αν ήμουν με αυτοεκτίμηση όμως θα έλεγε πιθανότατα οτι
έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου και οτι άν δεν είχα αυτοεκτίμηση
απο την άλλη πλευρά θα είχα υποεκτιμήσει τον εαυτό μου.
Είμαι μεταβλητός και αυτό γιατί στο κάθε μέρα λαμβάνουμε όλες τις
παραστάσεις και μας παρακινούν να κάνουμε κάτι καλύτερο ή όχι...
Οπότε άν έχουμε μια Χ αυτοεκτίμηση και μας πεί κάποιος οτι κάτι
δεν κάνουμε καλά τότε δεν θα γυρίσουμε και να του πούμε οτι το
κάνουμε καλά επειδή εμείς είμαστε φοβεροί και τρομεροί σε αυτά που
κάνουμε. Θα κοιτάξουμε το "λάθος" μας και θα το "διορθώσουμε"
συνεχίζοντας όλο και καλύτεροι με όλο και καλύτερα αποτελέσματα.

Στη βασική ουσία μου σαν άνθρωπος και σαν ύπαρξη δεν το ψάχνω.
Για μένα είμαι αδαμάντινος και δεν χωρώ συζήτηση ευχαριστώ.

quote:

Ωστόσο πρέπει να πω οτι τελικά έχεις μία σταθερή η οποία σε βοηθάει
και βρίσκεται εσωτερικά μέσα σου, ίσως λίγο δύσκολο να την διακρίνεις,
αλλά είναι αυτή που σε κρατάει ειδικά αυτήν την περίοδο που πολύ
πιθανόν να αντιμετωπίζεις μεγάλα εξωτερικά προβλήματα.


Όλοι θέλω να πιστεύω έχουν αυτήν την σταθερή. Αν δεν την έχουν
χαθήκαμε. Πίστη, Χρήμα, Αγάπη, Οικογένεια, Θρησκεία, Πατρίδα,
κάτι θα έχουν απ'όλα αυτά ή και κάτι άλλο. Πολύ πιθανόν όλοι
αντιμετωπίζουν σε κάποιο βαθμό εξωτερικά προβλήματα. Η ΖΩΉ εκεί
έξω είναι γεμάτη απο αυτά.

quote:

Αυτή η ψιλοσύγχυση που επικρατεί προς το παρόν είναι κάτι που θα
διορθωθεί σύντομα... ειδικά αν συνεχίσεις να πιστεύεις στον εαυτό σου.


μα δεν έπαψα ποτέ να πιστεύω σε αυτόν!

quote:

Έχεις πολλούς φίλους γύρω σου, αλλά τελικά δεν αισθάνεσαι να σε
βοηθούν ιδιαίτερα στα προωπικά σου ζητήματα. ’υτό μπορεί πολλές φορές
να σε οδηγεί και σε απογοήτευση ως προς αυτούς μιας και αισθάνεσαι οτι
δεν μπορούν να σε βοηθήσουν.


Δέν έχω πολλούς φίλους γύρω μου. Φίλος είναι μεγάλη κουβέντα και
ο φίλος στην ανάγκη φαίνεται. Στα προσωπικά ζητήματα είμαστε σχεδόν
πάντα μόνοι, και γενικά στη ζωή...Απλά ενώνουμε τις μοναξιές μας

quote:

Nα ξέρεις ωστόσο, ό,τι παρόλο που δεν μπορούν ίσως να κατανοήσουν την
φάση την οποία διανύεις, να ξέρεις οτι θα σε βοηθήσουν διότι κάποιοι
από αυτούς, είναι αρκετά ισσοροπημένοι...

Δέν καταλαβαίνεις 100% κάτι αν δεν το περάσεις και σύ ο ίδιος.
Μόνο λοιπόν ομοιοπαθείς ίσως θα μπορούσαν να δώσουν ο ένας στον
άλλον συμβουλή αλλα και πάλι ο καθένας είναι διαφορετικός άνθρωπος
με διαφορετικές παραστάσεις ζωής και διαφορετικά κριτήρια επιλογής
συνδυασμών επιλογών...

quote:

Έχεις ένα θέμα όσον αφορά τις σχέσεις σου, δυσκολεύεσαι να δεθείς με
ένα άτομο, αλλά τελικά όταν σε κατακτά γίνεσαι υπερπροστατευτικός
μέχρι και κάποιες φορές πιεστικός πράγμα που συνεπάγεται προβλήματα...

Διφορούμενο αυτό το ένα άτομο. Αν δυσκολεύομαι να δεθώ με ένα
συγκεκριμένο άτομο...Με τρία συγκεκριμένα άτομα είναι η σωστή απάντηση
Καψούρα μεγάλη κοινώς

Με την άλλη έννοια εύκολα δένομαι με ανθρώπους ιδιαίτερα
ανοιχτόκαρδους

quote:

Στο τέλος όμως είναι οι φίλοι σου εκείνοι που θα σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις την κατάσταση...


Μέχρι σήμερα η πράξη άλλα έχει δείξει. Μόνοι μας καταέρνουμε και
βγάζουμε τα κάστανα απο την φωτιά όταν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη
δύσκολη κατάσταση...

quote:

Τρόπος ελέγχου: ανακριτής


Tον τελευταίο καιρό ίσα που ρωτάω πλέον. Μόνο κανένα όνομα.
Τα υπόλοιπα - ψυχολογία χωρίς μαιευτική Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MAGDALENA
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 14:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAGDALENA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα,
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... όλα αυτά που μου είπες είναι πραγματικότητα, τα έχω διαπιστώσει και μόνη μου αλλά κάνω μεγάλη προσπάθεια γίνω καλύτερη ως προς αυτά, τον τελευταίο καιρό...
Μέσα από την απάντηση βέβαια κατάλαβα και κάποια άλλα πράγματα που δεν τα είχα σκεφτεί... ίσως όμως πρέπει να τα σκεφτώ!!!!
Περιμένω με αγωνία το επόμενο test που θα βάλεις!!!!!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 16:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
testΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 17:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκανα μια δοκιμή πρώτα γιατί ότι έγραψα πρίν δεν ήρθε.
Μορφέα μου αρέσουν πολύ τα θέματά σου.Αν και δεν έχω γράψει, τα διαβάζω και κάνω και τα σχετικά, τα οποία πολύ με βοηθάνε.
Θέλω να απαντήσω για το τεστ με τις πόρτες.
Ανοίγοντας την άσπρη πόρτα είδα κάτι σα δωμάτιο νοσοκομείου. Ήταν άσπρο, τακτοποιημένο και καθαρό με ένα άσπρο σιδερένιο κρεββάτι. Δεν υπήρχε κάποιος μέσα, σα να ήταν πρίν αλλά είχε φύγει και αυτό μου δημιούργησε ένα συναίσθημα ανακούφiσης.
Στη μπλέ πόρτα είδα ένα πολύ όμορφο κήπο, με πολύ πράσινο και στη μέση μιά λίμνη.Συντριβάνια και παγκάκια γύρω απο τη λίμνη. Υπήρχαν και πουλιά αρκετά ήταν κίτρινα. Αν και δεν υπήρχαν άνθρωποι ένοιωθα την παρουσία τους. Γαλήνη και δροσιά επικρατούσε και εγώ ένοιωθα πληρότητα.
Στη Ροζ πόρτα ήταν ένα παιδικό δωμάτιο. Υπήρχαν απαλά χρώματα στους τοίχους, στο κρεββάτι. Μια λεπτή χρωματιστή κουρτίνα που κουνιόταν λίγο από τον αέρα του παραθύρου και πολύ φωτεινό. Ήταν τακτοποιημένο, μοσχοβολούσε και στο πάτωμα υπήρχαν παιχνίδια. Δεν υπήρχε κάποιος μέσα, αλλά ένοιωθα την παιδικά αύρα.
Την μαύρη πόρτα δεν ήθελα να την ανοίξω.Την άνοιξα όμως και είδα μαυρίλα και σκοτεινιά. Δε μου άρεσε και την έκλεισα. Ίσως δεν είναι τυχαίο ότι στο κείμενο που έγραψα πρίν αλλά δεν ήρθε, είχα ξεχάσει να γράψω για τη μαύρη πόρτα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 00:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ κι εγώ όλους σας...

Ευχαριστώ πολύ κι εσένα φίλε Άλος που αποφάσισες δημόσια να σχολιάσεις τα αποτελέσματα του τεστ...

Φίλε Άλος... τα αποτελέσματα του τεστ αυτού εξαρτώνται από την ειλικρίνεια των απαντήσεων του ατόμου, από το κατά πόσο ήταν αυθόρμητες οι απαντήσεις αυτές και όχι έπειτα από νοητική διεργασία.

Αυτό είναι το πρώτο σκέλος από το οποίο εξαρτάται η αποτελεσματικότητα του τεστ. Το δεύτερο σκέλος έχει να κάνει με τον αναλυτή

Κατά πόσο έχει την ικανότητα ο αναλυτής να αναλύει σωστά και να αποσυμβολίζει σωστά... και στην συγκεκριμένη αυτή περίπτωση όπου το τεστ αυτό γίνεται μέσω διαδικτύου χωρίς οπτική επαφή, μεγάλο ρόλο παίζει το κατά πόσο ο αναλυτής μπορεί να συντονιστεί σε άλλα επίπεδα με το άτομο για να σχηματίσει μια σωστή εικόνα και να την μεταδώσει.

Συμπεραίνω λοιπόν ότι αφού και τα δύο τεστ δεν είχαν επιτυχία σε σένα, κάποιος από όλους τους παραπάνω παράγοντες είναι προβληματικός.

Για αυτόν τον λόγο δεν θα απαντηθούν άλλα τεστ

Σε ευχαριστώ πολύ για την μέχρι τώρα συμμετοχή σου...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 10:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα,
ελπίζω δεν ενοείς ότι θα σταματήσουν τα τεστ. Εσυ πριν είπες ότι θα είναι σημαντικό αν έστω και ένας άνθρωπος οφεληθεί από αυτά. Η MAGDALENA είπε ότι τη βοήθησες και επι πλέον της είπες πράγματα που θα σκεφτεί για τον εαυτό της. Εξ άλλου πιστεύω πως όλα τα ψυχολογικά τεστ μας δείχνουν πράγματα που κι εμείς δεν τα γνωρίζουμε ή δε θέλουμε να τα δεχτούμε. Δεν ξέρω αν η περίπτωση του ALOS είναι τέτοια ή αν όντως υπήρξε διαφορετική ερμηνεία. Όπως και να έχει πάντως δεν νομίζω ότι είναι λόγος να σταματήσουν. Αν κάποιοι θέλουν να προβληματιστούν πάνω σε αυτά προβληματίζονται, αν τα θεωρούν λανθασμένα τα αγνοούν. Όπως και να έχει σε ευχαριστούμε πολύ και αν και δεν πήρα απάντηση (που πολύ με στεναχωρεί) δέχομαι την οποιαδήποτε απόφασή σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 10:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.........τι εννοείς Μορφέα?

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 11:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λέτε βρε κορίτσια... να σταματήσω τα τεστ, πριν καν αρχίσουμε καλά καλά;

Το εννοούσα αυτό για το συγκεκριμένο μόνο μέλος με το οποίο δεν μπορώ να συντονιστώ. Τα άλλα όλα συνεχίζουν κανονικά.

Γιώτα μου σου έχω στείλει από εχθές την απάντηση, κοίταξες στο μαιλ που έχεις καταχωρήσει στο εσωτέρικα;

Αν δεν το έχεις λάβει ακόμα, πές μου για να στο ξαναστείλω.


Γαλάζια σφαίρα έτσι όπως έκανς την ερώτηση

quote:
.........τι εννοείς Μορφέα?

ένιωσα δύο απειλητικά μάτια να με κοιτάνε... χαχα


Τώρα ετοιμάζω με το καλό το τρίτο τεστ...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 11:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απειλητικά δενθα μπορουσα σχεδόν για κανένα,ποσο μαλλον για σενα αλλά σωστά ειδες δυο πελωρια μάτια και ένα στόμα ορθάνοιχτο.......εκει έμεινα Αϊ στο καλο σου με τάραξες πρωινιάτικα>

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 12:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίος Μορφέα, έπεσες αρκετά μέσα στο 2ο τέστ.
Το 1ο εκκρεμεί ακόμη.... (γιατί το έστειλα μετά)
Ελπίζω να μηνδώ τίποτα τύπους με λευκές στολές να θέλουν να με πάνε να κάνω διάλεξη σε ένα ανοιχτό χώρο με πράσινο χορτάρι. Το ωραίο είναι ότι θα επιμένουν να φορέσω και έναν άσπρο χιτώνα-(ζουρλό)μανδύα για να κάνω διάλεξη, που ζούμε φίλε μου
Την καλημέρα μου σε όλους-όλες

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος

Edited by - Peronosporos on 25/11/2005 12:11:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 13:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έστειλα μερικούς να σε βρουν στο σπίτι σου...
Τα τεστ είναι παγίδες για να εντοπιστούν οι τρελλοί που θα τα απαντήσουν χαχα

Και τι νομίζεις... οι περισσότεροι που φορούν τον (ζουρλο) μανδύα είναι λογικότατοι... Αυτοί που του έβαλαν εκεί μέσα είναι είναι οι.. αλλιώς..

Έχεις μαιλ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 15:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Άλος... τα αποτελέσματα του τεστ αυτού εξαρτώνται από την ειλικρίνεια των απαντήσεων του ατόμου, από το κατά πόσο ήταν αυθόρμητες οι απαντήσεις αυτές και όχι έπειτα από νοητική διεργασία.

Kάθησα έφτιαξα σκίτσο, το σκανάρισα και το έκανα post. Δέν είπα
απλά δυο απαντήσεις (που τις σκεφτόμουν πώς και τί θα ήταν πχ.)
Ο πιό ένθερμος οπαδός του τέστ θα έλεγα !!!

quote:

Κατά πόσο έχει την ικανότητα ο αναλυτής να αναλύει σωστά και να αποσυμβολίζει σωστά... και στην συγκεκριμένη αυτή περίπτωση όπου το τεστ αυτό γίνεται μέσω διαδικτύου χωρίς οπτική επαφή, μεγάλο ρόλο παίζει το κατά πόσο ο αναλυτής μπορεί να συντονιστεί σε άλλα επίπεδα με το άτομο για να σχηματίσει μια σωστή εικόνα και να την μεταδώσει.

Δηλαδή χρησιμοποιείς 6ο και 7ο ενεργειακό κέντρο για εξαγωγή
εικόνων και χαρακτήρα με συνδυασμό λογικών ψυχολογικών συμπερασμάτων
μέσω του τέστ ? Ενδιαφέρον ακούγεται...

Άμα θέλεις μπορούμε να έχουμε και οπτική επαφή να συναντηθούμε
κιόλας να τα πούμε και να έρθουν και άλλοι φίλοι απο εδώ...
(Σ-Κ. μόνο γιατί καθημερινές δύσκολο...) Μου αρέσουν τα τέστ!

Το δεύτερο ειδικά ήταν πιο συγκεκριμένο και με περισσότερη επιτυχία
απο το προηγούμενο...Λυπάμαι που απαγοητεύτηκες. Άν θές πάντως εγώ
όσο προλαβαίνω και μπαίνω online θα απαντώ αν θές. Άν πάλι δεν θές
μου λές...

Για μένα κάθε εμπόδια είναι μέν σημάδι αλλα απο την άλλη άμα είναι
για την κατάκτηση της αυτογνωσίας έστω και μέσω άλλων και μέσω
ψυχολογικών τέστ...γιατί όχι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον.

φανταζομαι ενα δωματιο κυκλικο,που να εχει τις πορτες γυρω γυρω και ανμεσα τοιχο.
πρωτα θα ανοιγα την ροζ,και θα εβλεπα ενα χαζο κοριτσακι με ροζ και ενα μπαλονο/
μετα θα ανοιγα την ασπρη,που θα εβλεπα ενα μια σκαλα που θα οδηγουσε στον ουρανο.σκαλα τεραστια σε υψος και πλατος.
μετα θα ανοιγα την μπλε που θα εβλεπα νερο,μια πισινα με νερο,μεγαλη και στρογγυλη με βατηρα και ξαπλωστρες.
τελευταια θα ανοιγα την μαυρη,που θα εβλεπα μια τεραστια βιβλιοθηκη{σαν μεσαιωνικη,με κερια και τεαρστιους θαλαμους που χανεσαι,επισης θα ειχε πολλα πατωματα} με τεραστιους τομους που μεσα ειναι παγιδευμενη η γνωση του κοσμου,χωρις υπονοουμενα και ψεμματα.ολη η απολυτη αληθεια....δεν νομιζω να γυριζα πισω.

τις ανοιξα με σειρα απο την χειροτερη στην αγαπημενη μου.
please περιμενω απαντηση.

ο θανατος σου,η ζωη μου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 17:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ωραία που συνεχίζουμε... Τώρα θα απαντήσω στο δεύτερο τεστ.
Ο κύβος είναι ξύλινος, κάθε πλευρά άλλο χρώμα. Εγώ βλέπω την πάνω πλευρά που είναι κόκκινη και μιά πλαϊνή που είναι πράσινη. Τα χρώματα στον κύβο είναι αυτοκόλητο γυαλιστερό χαρτί. Βρίσκεται στην πάνω δεξιά πλευρά του πλαισίου. Η σκάλα βρίσκεται στη μέση με κατεύθυνση από την κάτω αριστερή γωνία προς τον κύβο αλλά δεν τον ακουμπά. Είναι ξύλινη, έχει κάγκελο στα δεξιά, από ανοιχτόχρωμο ξύλο και χρυσή κουπαστή. Δεν είναι μονοκόματη. Κάνει ζικ ζακ σα να σχεδιάζουμε ένα κεραυνό. Δηλ. έχει λίγα σκαλιά, μετά ένα πλατύσκαλο που βγαίνει πιό αριστερά από τη σκάλα και συνεχίζει από την αριστερή μεριά, αλλά πάντα προς την ίδια κατεύθυνση. Το άλογο είναι άσπρο, δυνατό με πλούσια χαίτη . Το καβαλάω και από την κάτω αριστερή πλευρά, περνώντας πάνω από τη σκάλα πηγαίνουμε στον κύβο. Εκεί στέκομαι επάνω στο άλογο μέχρι να τελειώσει η καταιγίδα.
Η απάντηση στο προηγούμενο ήταν κάτι παραπάνω από πραγματική. Ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 17:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zωγραφίζω λοιπόν…ένα μεγάλο χοντρό πλαίσιο, και βάζω τον κύβο στο κέντρο!
Είναι μεγάλος γυάλινος και αστράφτει! Είναι χοντρό γυαλί!Τιποτε δεν μπορεί να το διαπεράσει. Το χρώμα είναι γυάλινο, λευκό διαφανο!
Η σκάλα είναι μικρούλα, σιδερένια εφάπτεται αριστερα στον κύβο και χάνεται στον ογκο του! Η σκάλα είναι ασημένια και ασταθής! Αλλα αμα την ανέβεις βλέπεις πάνω στον κύβο!
Το άλογο κάνει γύρω γύρω από τον κύβο! Είναι θυμωμένο λευκό με μακριά χαίτη, άγριο!
Λοιπόν! Με το που πιάνει η καταιγίδα, ανεβαίνω με τη σκάλα στον κύβο! Εστιάζω στο άλογο και την κατάλληλη στιγμή πηδάω πάνω του! Αυτό προσπαθεί να με ρίξει κάτω…προσπαθώ να κρατηθώ, το χαιδευω…καπως ηρεμει…το παρακινω να φυγουμε…με ένα σαλτο βγαινουμε εξω από το περιγραμμα και τρεχουμε στους αγρους ελευθεροι! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maria tsou
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 17:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria tsou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

επειδη η μαυρη πορτα θεωρω οτι κρυβει κατι ασχημο θα την ανοιξω πρωτη με σκοπο πρωτα να στενοχωρηθω αν ισχυει κατι τετοιο κ μετα να παρω τη χαρα που ισως να κρυβεται πισω απο τις αλλες πορτες.ανοιγω την μαυρη πρωτη κ βλεπω ολους τους φοβους μου δηλαδη να μην εχω υγεια εγω κ οσοι αγαπαω να μην πετυχω στη ζωη μου και να με χωριζει ο ανθρωπος που εχω τωρα διπλα μου κ που μαζι του κανω ονειρα για την ζωη μου.
ανοιγω μετα την μπλε και βλεπω οτι εχω παρει το πτυχιο μου κ εχω πιασει δουλεια και γενικοτερα ειμαι ευτυχισμενη επαγγελματικα.
ανοιγω μετα τη ροζ κ βλεπω οτι παντρευομαι τον ανθρωπο που αγαπαω κ να ειμαι πολυ ευτυχισμενη.
τελος ανοιγω την ασπρη κ βλεπω οτι οι επιλογες μου με χουν κανει πολυ ευτυχισμενη,οτι ζω μια πολυ χαρουμενη ζωη με τη οικογενεια που εχω δημιουργησει αλλα ειμαι κ πετυχημενη στη δουλεια μου .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 14:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Moρφέα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, κι σου επιβεβαιώνω πως η τελευταια σου πρόταση είναι και ο μοναδικός μου στόχος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα το πήρες το mail μου?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι drml

Gretel άνοιξε το μαιλ σου

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 16:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστώ Μορφέα έπεσες μέσα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 16:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη που καθυστερώ την δημοσίευση του επόμενου, τεστ, αλλά λόγω του ότι συνεχώς υπάρχουν νέες απαντήσεις, δεν μπορώ να επισπεύσω, Ευελπιστώ οτι αύριο θα δημοσιευθεί το νέο τεστ...


Ευχαριστώ πολύ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy