ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
latino1
Νέο Μέλος

Norway
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2007, 22:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους latino1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα....

Η πρώτη πόρτα που έβαλα ήταν η
ΑΣΠΡΗ:Πίσω απο την άσπρη πόρτα υπήρχε ένα δωμάτιο γεμματο με συννεφα,φωτογραφίεςτων ανθρώπων που αγαπώ(φίλων,οικογένειας κ.τ.λ) κ θα έλεγα γεμάτο αναμνήσεις
Δεύτερη πόρτα
ΡΟΖ:Μέσα απο αυτήν την πόρτα υπήρχε ένα τεράστιο υπνοδωμάτιο με ενα ροζ κρεβάτι,χρωματιστά μαξιλάρια,ροζ τοίχους και Κάθομαι με τον πρών μου και συζητάμε
Τρίτη πόρτα...
ΜΑΥΡΗ:Είναι ένα υπόγειο σαν αποθήκη που είνα γεμάτη χαλασμένα μηχανάκια κ αμάξια μεσα στην βρωμιά όλα κ όλα καταστραμένα γεμάτο αλυσιδες κ σκουριασμένα καγγελα
Τέταρτη πόρτα:
ΜΠΛΕ:Είναι ένα γραφείο με μπλέ τοίχους κ μιλάω με μία κοπέλα που μου έχει κάνει πολύ κακό και είναι και αντίζηλος μου σε ΠΟΛΛΑ θέματα ιδίως στον πρώην μου

Περιμένω mail soon...
Amanda-in love

a.m.lΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

latino1
Νέο Μέλος

Norway
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2007, 22:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους latino1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα λοιπόν ανοίγω τις πόρτες με την εξείς σειρά:1.Άσπρη,2.Ρόζ,3.Μαύρη,4.Μπλέ
ΑΣΠΡΗ:Εøiναι ένα δωμάτιο γεμάτο σύννεφα,φωτογραφίες ανθρώπων που αγαπάω όπωσ τουs γονείς και τους φίλους μου!
Ρόζ:Είναι ένα δωμάτιο με ρόζ τοίχους κ κρεβάτι με άσπρες κουρτίνες κ σκεπάσματα,χρωματιστα μαξιλάρια παντου κ ένα ξύλινο κομοδίνο στο κρεβάτι κάθετόμαστε ο πρώην μου κ εγώ κ συζητάμε
Μαύρη:Είναι ένα υπόγειο σαν αποθήκη ένα πράγμα που είναι γεμάτο χαλασμένα μηχανάκια και αμάξια μουχλιασμένους τοίχους κ σκουριασμένα σίδερα κ αλυσίδες...κ μερικα κεριά
ΜΠΛΕ:Μέσα από την πόρτα είνα ένα γραφείο κ 2 καρεκλες που καθόμαστε εγώ κ μία κοπέλα που μισώ κ με μισεί είναι και αντίζηλος μου...και καθόμαστε και συζητάμε

mail me soon with your answer Amanda.....

a.m.lΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

latino1
Νέο Μέλος

Norway
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2007, 22:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους latino1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα λοιπόν ανοίγω τις πόρτες με την εξείς σειρά:1.Άσπρη,2.Ρόζ,3.Μαύρη,4.Μπλέ
ΑΣΠΡΗ:Εøiναι ένα δωμάτιο γεμάτο σύννεφα,φωτογραφίες ανθρώπων που αγαπάω όπωσ τουs γονείς και τους φίλους μου!
Ρόζ:Είναι ένα δωμάτιο με ρόζ τοίχους κ κρεβάτι με άσπρες κουρτίνες κ σκεπάσματα,χρωματιστα μαξιλάρια παντου κ ένα ξύλινο κομοδίνο στο κρεβάτι κάθετόμαστε ο πρώην μου κ εγώ κ συζητάμε
Μαύρη:Είναι ένα υπόγειο σαν αποθήκη ένα πράγμα που είναι γεμάτο χαλασμένα μηχανάκια και αμάξια μουχλιασμένους τοίχους κ σκουριασμένα σίδερα κ αλυσίδες...κ μερικα κεριά
ΜΠΛΕ:Μέσα από την πόρτα είνα ένα γραφείο κ 2 καρεκλες που καθόμαστε εγώ κ μία κοπέλα που μισώ κ με μισεί είναι και αντίζηλος μου...και καθόμαστε και συζητάμε

mail me soon with your answer Amanda.....

a.m.lΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marita
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 13:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marita  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας,
λοιπόν εγώ άνοιξα τις πόρτες με την παρακάτω σειρά και είδα τα εξής:
Άσπρη: ολόλευκο άδειο δωμάτιο, με ένα ξύλινο ορθογώνιο τραπέζι στη μέση και 2 καρέκλες και πάνω στο τραπέζι μια μικρή γλάστρα με ένα φυτό με κόκκινα λουλουδάκια.Υπάρχει και ένα παράθυρο χωρίς κουρτίες με θέα ένα κήπο.
Μαύρη: ένα σκωτεινό υπνοδωμάτιο, τακτοποιημένο, με κρεβάτι, κωμοδίνο, βιβλιοθήκη, γραφείο.Μάλλον φοιτιτικό.Οι τοίχοι είναι σκοθρόχρωμοι με αφίσεσ και υπάρχει ένα παράθυρο με μπορντό κουρτίνες.Δεν μπαίνει ήλιος.Υπάρχουν όλα τα αντικείμενα που βρίσκει κανείς σε ένα δωμάτιο.Η ατμόσφαιρα παράξενα ήσυχη, σχεδόν αποπνικτική.
Μπλε: ένα δωμάτιο-καθιστικό κυκλαδίτικου τύπου σε χρώματα μπλε-λευκό. Υπάρχουν χτιστά πεζουλάκια με μαξιλαρια, μπλε μεταλλικό τραπεζάκι καφενείου με 2 καρέκλες.Υπάρχει παράθυρο με θέα τη θάλασσα.ατμόσφαιρα δροσερή.Μυρίζει καλοκαίρι και ελληνικό καφέ.
Ροζ: ένα δωμάτιο βαμμένο σε αποχρώσεις του ροζ, κουκλίστικο.Είναι ασφυκτικά γεμάτο με κοριτσίστικα παιχνίδια και κούκλες.υπάρχει ένα παράθυρο με ροζ εμπριμέ κουρτίνες.

Πρόκειται για ό, τι μου ήρθε πρώτα στο μυαλό, χωρίς δεύτερη σκέψη ή αιτιολόγηση.

Ευχάριστώ πολύ για την απάντησή σαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FeLiSiTy
Νέο Μέλος

Cyprus
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 18:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FeLiSiTy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας πολυ ωραιο τεστ!
λοιπον εγω ανοιγω πρώτα την ασπρη πορτα και απο πισω υπαρχει η απολυτη ηρεμια δεν υπαρχει πατωμα τοιχοι κτλ υπαρχουν παντου αγγελοι και ολοκαθαρο καταλευκο φως ενω ψηλα πανω απο το κεφαλι μου ειναι ο Θεος και διπλα η Παναγια

μετα ανοιγω τη μαυρη πορτα και απο πισω υπαρχει μια ηρεμη παραλια με εναν καταμαυρο υπεροχο ουρανο γεματο αστερια ενω φυσα ενα απαλο αερακι

η τριτη πορτα που ανοιγω ειναι η ροζ οπου βρησκω ροζ συννεφακια τοσο πικνα που δεν μπορεις να δεις τιποτα αλλο

και τελος ανοιγω την μπλε πορτα οπου απο πισω βρησκω το απολυτο κενο σε μπλε χρωμα. δεν μου αρεσει καθολου και την κλεινω αμεσος

αυτα ευχαριστω πολυ

Ας ζήσουμε όλοι το όνειρό που ο καθένας μόνος του θα διαλέξει και δε θα του το επιβάλει ΚΑΝΕΙΣ!Και αν το πιστέψουμε κάποτε θα γίνει πραγματικότητα....Εστω και αν αργήσει λίγο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kouaks789
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 01:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kouaks789  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα ξέρω ότι έχεις σταματήσει να αναλύεις τα τεστ, αλλά θα ευχόμουν να κάνεις μια εξαίρεση.... ευχαριστώ εκ των προτέρων..

ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ:
Οι πόρτες βρίσκονται όλες απέναντί μου. Πρώτα ανοίγω την άσπρη και μέσα βρίσκεται ένας κήπος χωρίς όμως λουλούδια ή δέντρα. Μόνο πράσινο...
Μετά ανοίγω την μπλε πόρτα, πίσω από την οποία βρίσκεται μια ήρεμη γαλαζοπράσσινη θάλασσα. Πίσω από τη μαύρη (την οποία δε θέλω αρχικά να ανοίξω) δε βλέπω τίποτα παρά μόνο μια μαυρίλα και την κλείνω γρήγορα γιατί αρχίζω να φοβάμαι.Τέλος, πίσω από τη ροζ υπάρχει ένα άσπρο δωμάτιο χωρίς έπιπλα ,που το πάτωμα είναι γεμάτο ροζ λουλούδια.
Να σημειώσω ότι ολες τις πόρτες τις κλείνω αφού δω τι έχουν μέσα και μόνο τη μαύρη κλείνω σχεδόν αυτόματα...

ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ:

Ο κύβος είναι γυάλινος, διάφανος και βρίσκεται στο κέντρο απο το χαρτί.Η σκάλα είναι καφέ, ξύλινη, καινούρια, αλλά όχι και πολύ ψηλή. Βρίσκεται κάτω δεξιά από τον κύβο και εφάπτονται.Όταν αρχίζουν οι καταιγίδες δεν ξέρω πως αλλά παίρνω το άλογο και το βάζω μέσα στον κύβο για να μη βρέχεται!Εγώ δεν ξέρω που είμαι ....

ΤΡΙΤΟ ΤΕΣΤ:

Πάνω αριστερά στο σταυρό ζωγραφίζω ένα δέντρο, έναν ήλιο , συννεφάκια και μια θάλασσα ήρεμη.
Πάνω δεξιά ένα κόκκινο καραβάκι με άσπρα πανιά που πλέει σε μια ήρεμη θάλασσα(βρε μανία με το υγρο στοιχείο..)
Κάτω αριστερα ζωγραφίζω ένα ανθρωπάκι χαμογελαστό με πεταχτά κοντά μαλλιά που κρατάει μια τσάντα κίτρινη.
Κάτω δεξιά ζωγραφίζω μια άδεια ξύλινη κούνια που την κουνάει ο αέρας.

1)η γάτα, γιατί είναι γλυκιά όταν θέλει εκείνη και άγρια όταν δε θέλει και πολλά πολλά.
2)το δελφίνι, γιατί μπορεί και ξεφεύγει γρήγορα
3)κανένα γιατί φοβάμαι τα πουλιά!!!
4)μου αρέσει ο καφές γιατί όταν πίνω είναι μια ώρα που κρατάω για τον εαυτό μου
5)δε μου αρέσει το γυαλί γιατι φοβάμαι μην κοπω
6)μου αρέσει η σοκολάτα πολύ γιατί νιώθω ότι με ηρεμεί-το ναρκωτικό μου...
7)ουρλιάζω από φόβο, κλαίω και ψάχνω κάπου να κρυφτώ
8)νιώθω πανικό, σπρώχνω τους τοίχους μήπως και υπάρχει κάποιος μηχανισμός και υποχωρήσουν. όταν κοιτάω στον ουρανό δε βλέπω τίποτα παρά μόνο γαλάζιο..
9)σπρώχνω να ανοίξει και φωνάζω βοήθεια...

Αυτά.... Σε παρακαλώ απάντησε...Μερικές φορές χρειαζόμαστε κάποια τέστ για να δούμε ή μάλλον να δεχτούμε ποιοι είμαστε.... ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων,,,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ-ΤΖΟΥΛΙ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 11:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ-ΤΖΟΥΛΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1. μπλε πορτα= αγοριστικο παιδικο δωματιο
2. ποζ πορτα =ολοσ ο χωροσ ενα ασπρο συνεφο με εναν λαμπερο κ μεγαλο ηλιο επανω αριστερα και μικρα χαριτωμενα κοριτσακια στο μεγεθοσ κουκαλσ να τρεχουν χαρουμενα, να παιζουν σαν μικρα αγγελακια.
3. ασπρη πορτα =ενασ απεραντοσ αγροσ με κιτρινα ψιλολιγνα λουλουδακια τυπου σταχια σε μορφη ενασ λαμπεροσ ηλιοσ και ενα αερακι να τα πηγαινει περα δωθε
4. μαυρη πορτα =δε θα την ανοιγαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
patadelete
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2007, 15:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους patadelete  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθυστερημένη αλλά ελπίζω να λάβω απάντηση...Η χρωματική μου προτίμηση είναι ροζ,άσπρο,μπλε,μαύρο αλλά τις ανοίγω με σειρά άσπρη(επειδή είναι το πιο ελπιδοφόρο),μπλε(επειδή δε σημαίνει κάτι για μένα ώστε άμα δε μ'αρέσει το περιεχόμενο να γυρίσω στη ροζ),ροζ(που είναι το αγαπημένο μου άρα κάτι καλό θα χει) και τελευταία τη μαύρη μιας και συνήθως το συνδέουμε με αρνητικά.
Άσπρη: διαχέεται από φως το δωμάτιο.Διπλό κρεβάτι με λευκά σεντόνια και λευκά πέπλα από πάνω του.Ένα παράθυρο ανοιχτό φυσάει αλλά σου δίνει τέλεια αίσθηση.Λευκές κουρτίνες και από το κρεβάτι σηκώνεται το αγόρι μου ντυμένο με ωραία ρούχα και μου δίνει το χέρι του χαμογελαστός.Ευτυχία,ότι και να γίνει θα ξαναγυρίσω στο δωμάτιο αυτό.
Μπλε: δε με εμπνέει ιδιαίτερα το χρώμα αλλά ας μπω.Ένας χώρος με ανοιχτός μπροστά με δυο τρία σκαλάκια που οδηγούν στον κήπο.Μάλλον είναι βράδυ,γιατί βλέπω κρυφό φωτισμό στο χώρο που μπήκα και μεσολαβεί μέχρι να βγω στον κήπο.Κοντοστέκομαι στα σκαλάκια και βλέπω από εκεί κόσμο όχι πολύ να περιφέρεται στον κήπο κάτι σαν συγκέντρωση με άτομα από τη δουλειά που δε τους ξέρω ιδιαίτερα.Βλέπω και την καλύτερη μου φίλη που δεν είναι από τον ίδιο χώρο να ψιλοπλήττει,τι την κουβάλαγα την καημένη αφού και γω τα βαριέμαι..!(παρένθεση δε δουλεύω ακόμα,σπουδάζω!) Θα την πάρω μετά τη φίλη μου να πάμε καμιά βόλτα.
Ροζ: άντε να μπω και στη ροζ που μου αρέσει! Αχ,μοιάζει πολύ με το δωμάτιο μου αλλά κάπως διαφορετικό.Είναι οικείο αλλά όχι τόσο όσο το δωμάτιο μου.Τελοσπάντων θα το συνηθίσω.Είναι ψιλοατμοσφαιρικό,κάθομαι σε ένα πουφ,έχω και κάτι λούτρινα τριγύρω απαραίτητα πάντα και ας είμαι 21.Έχει μια οθόνη μεγάλη μάλλον συνδέεται με υπολογιστή απέναντι και παίζουν φώτο από τη ζωή μου!Αχ,όχι με μελαγχολούν οι φώτο!Να θυμηθώ την επόμενη φορά να μπω στο ιντερνετ και να βλέπω μέρη από όλον τον κόσμο που μου αρέσει!
Μαύρη: ψιλοδιστάζω αλλά θα μπώ..Μάλλον αυτή η πόρτα κρύβει απαντήσεις για όσα δεν καταννοούμε στη ζωή οπότε σίγουρα θα μπω και ας με φοβίζει λίγο.Περίεργος χώρος..βλέπω τρεις τοίχους με ακτίνες σαν λέιζερ ο καθένας.Ο αριστέρα κόκκινες ακτίνες,ο μπροστά μου πράσινες και ο δεξιά μπλε..Στον κάθε τοίχο σχηματίζουν οι ακτίνες κάτι σαν αστέρι δηλαδή περνάνε από ένα κεντρικό σημείο..Μπορεί να είναι πύλες γιατί άμα τις αγγίξεις παραμορφώνεται ο χώρος.Και τρία κουμπάκια κάτω στη μέση του χώρου για τον κάθε τοίχο..σκύβω,κάτι πρέπει να πατήσω...σκυμμένη δίπλα μου νιώθω μια οντότητα από άλλο πεδίο..μαλλον είναι ένας φίλος μου που χάθηκε πριν κάνα χρόνο..τον βλέπω και μου γελάει σαν να μου λέει να μην ανησυχώ..ήδη γελάω και εγώ!
Περιμένω απάντηση...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anais
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 04:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα φοβερό το θεματάκι, σόρρυ για την οικιότητα αλλά μου την εκπέμπεις!! Λοιπόν, εγώ θα άνοιγα πρώτα την ρόζ πόρτα γιατί πιστεύω οτι αυτή θα με "τράβαγε" να την ανοίξω πρώτη και βλέπω ένα μωρό να κάθεται πάνω σε ένα γιο γιο, περίπου 2 ετών το μωράκι, να με κοιτάει και να μου χαμογελάει παιχνιδιάρικα. Έπειτα ανοίγω την μπλέ πόρτα και βλέπω ένα πηγάδι,νύχτα μέσα σε κήπο άλλα όχι με ευχάριστη ατμόσφαιρα. Μετά προχοράω και ανοίγω την μάυρη πόρτα γιατί έχω μεγαλύτερη περιέργεια να δω τι κρύβει απ'ότι η άσπρη, και βλέπω ένα σύατημα μουσικής που εαν εκείνη την ώρα έπαιζε σίγουρα θα έπαιζε ροκ ακούσματα. Τέλος ανοίγω την άσπρη πόρτα η οποία απο την αρχή δεν μου ενεπνευσέ εμιστοσύνη και βλέπω έναν άδειο άσπρο χώρο ο οποίος φωτίζεται απο μία λάμπα η οποία κρέμεται απο το ταβάνι, μία σκέτη λάμπα χωρίς φωτιστικό!
Περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα του τέστ!! :))

h psyxh mou einai h dynamh mou*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anais
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 18:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Μορφέα! Έκανα και το δέυτερο τεστ και να τι βγήκε! Λοιπόν ο κύβος μου είναι ξύλινος, μάυρος αλλά όχι γυαλιστερός, ματ με τα νερά που σχηματίζει το ξύλο αρκετά εμφανή.Είναι μεγάλος και τον τοποθέτησα ακριβώς στη μέση του πλαισιού που σχημάτισα! Τώρα η σκάλα, καταρχάς θέλω να σου πω οτι φαντάστηκα μία σκάλα απο αυτές που χρησιμοποιούμε σπίτι μας όταν δεν φτάνουμε στο πατάρι ας πούμε! Είναι μεγάλη και ψιλή, άσπρη, αλλά όχι ακριβώς άσπρη, ζαχαρη γυαλιστερή και μεταλλική!Είναι τοποθετημένη ακριβώς στην μπροστινή πλεύρα του κύβου εθαπτομένη απο κάτω του! Το άλογο μου είναι ένα υπέροχο μαύρο άλογο με γκρί ουρά και ένα άσπρο σημάδι στο δεξί του μάτι!Είναι γερό. Τώρα, το 1ο που σκέφτηκα να κάνω μόλις άκουσα για την καταιγίδα είναι να ανέβω πάνω στο άλογοό μου και να φύγουμε τρέχοντας, όμως έτσι θα κινδυνεύαμε και οι δύο! Το 2ο που σκέφτηκα είναι να ανέβω τη σκάλα και να μπώ να φυλαχτώ μέσα στον κύβο, όμως έτσι θα κινδύνευε το άλογό μου. Το 3ο που σκέφτηκα είναι να πάρω τη σκάλα και να σπάσω σε ένα σημείο τον κύβο έτσι ωστε να ανοίξει μια είσοδος και να μπούμε μέσα μαζί με το άλογο μου. Αν και καμία λύση δεν μου φαίνεται ικανή να μας σώσει το πιθανότερο είναι να έκανα το πρώτο καθώς ήταν η πρώτη μου σκέψη, και πιστεύω ότι σε περιπτωσή κινδύνου κάνουμε οτι μας έρθει πρώτο στο μυαλό!

h psyxh mou einai h dynamh mou*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anais
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 19:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και πάλι!! Λοιπόν στο τρίτο τεστ στη σειρά οι απντήσεις μου είναι η εξής: στο σταυρό με τη σειρά που είπες έχω γράψει στο πρώτο μέρος δύο ονόματα, που είναι τα ονόμτα δύο ανθρώπων που θα ήθελα να συνεχίζουν να υπάρχουν μέσα στη ζωή μου αλλά εξ'αιτίας διαφόρων συγγειριών και καταστάσεων αυτό δεν ισχύει(τα άομα αυτά είναι εν ζωή). Στο δεύτερο μέρος έχω ζωγραφήσει, ένα βιβλίο, μερικές νότες ένα μικρόφωνο, ηχεία, μία θάλασσα και όλα αυτά αντιπροσοπεύουν τα πράγμματα που λατρεύω να κάνω! στο τρίτο μέρος αν μπορούσα να τοποθετήσω κάτι, θα τοποθετούσα φωτογραφίες πολύ αγαπημένων μου προσώπων που υπάρχουν μέσα στη ζωή μου την ομορφαίνουν και της δίνουν αξία, όπως τα αδερφάκια μου, η μαμά μου, οι φίλες μου! Στο τέταρτο μέρος έφτιαξα ένα μεγάλο κύκλο και μέσα έναν άλλο και έναν άλλο και ένα άλλο απ' τον μεγαλύτερο στο μικρότερο τον έναν μέσα στον άλλο. Ο κύκλος αυτός αντιπροσωπεύει την πορεία της ζωής μου,ένας κύκλος ανοίγει όταν ένας άλλος κλείνει.
Τώρα οσον αφορά τις υπόλοιπες απαντήσεις είναι δωσμένες με την ακριβή σειρά που τις έκανες!
* το αγαπημένο μου ζώο, αν και δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση σε κάποιο, είναι η μαϊμού,γιατί βρίσκω ότι είναι έξυπνα, χαριτωμένα ζώα γεμάτα ζωή.
* το δεύτερο αγαπημένο ζώο είναι ο σκύλος, γιατί είναι αρκετά επικοινωνιακά ζώα και μπορείς να αναπτύξεις δεσμους μαζί τους.
* το αγαπημένο μου πτηνό είναι το φλαμένγκο γιατί το βρίσκω ιδιαίτερο και απίστευτα όμορφο.
* όχι, δεν μου αρέσει, ούτε η γεύση του, ούτε η επίδρασή του.
* ναί, μου αρέσει! Μου αρέσει η όψη του, η αίσθηση που δίνει η υφή του.Επίσης μου αρέσει που ενω είναι στερεό υλικό έχει τη δυνατότητα να μεταβάλλεται!
* λατρεύω τη σοκολάτα, γιατί έχει υπέροχη γεύση και όποτε την τρώω με κάνει να αισθάνομαι καλά!!
* φοβάμαι και προσπαθώ να βρώ ένα ασφαλές μέρος να κρυφτώ ΄ςσπου να ξημερώσει!
* αισθάνομαι έκπληξη, έπειτα περιορισμό κι φόβο. Προσπαθώ να βρά διέξοδο. Στον ουρανό βλέπω μόνο ένα άσπρο σύννεφο, κατα τα άλλα είναι γαλανός και γαλήνιος.
* Αφού βεβαιωθώ οτι δεν υπάρχει διέξοδος, αλλά ούτε τρόπος να σπάσω τον τοίχο, γυρίζω απ'τη μεριά που ήρθα και προσπαθώ να βρώ άλλο δρόμο για να φτάσω στον προορισμό μου!

**Ανυπομωνώ για τα αποτελέσματα! :)

h psyxh mou einai h dynamh mou*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anais
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 04:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ, φίλε Μορφέα μόλις τώρα διάβασα αυτό που αναφέρεις στην πέμπτη σελίδα του θέματος, ότι δεν θα απαντηθούν προηγούμενα τέστ και ότι θα απαντηθούν μόνο σε μέλη πρώτης βαθμίδας!! Θα ήθελα, εαν μπορέσεις και όποια στιγμή μπορέσεις να απαντήσεις και στα δικά μου τεστ, γιατί τα έκανα με μεγάλη χαρά και δυστυχώς δεν είχα προλάβει να δω την ανακοίνωση!! Αν ποτέ μπορέσεις να τα αναλύσεις θα περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα στο e mail μου!!
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων και προσβλέπω σε κάποια απάντησή σου!

h psyxh mou einai h dynamh mou*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

balasia
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2007, 16:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους balasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Παρακαλώ χρησιμοποιείστε μια λευκή κόλλα χαρτί για αυτό το τεστ...

Υπενθυμίζω οτι το παν για να βγει όσο το δυνατόν πιο σωστό το τεστ χρειάζεται οι απαντήσεις σας να είναι αυθόρμητες και να μην βλέπετε τις απαντήσεις των άλλων προν δώσετε τις δικές σας...

Ζωγραφίστε ένα μεγάλο πλαίσιο σε αυτό το χαρτί....

Έχετε λοιπόν έναν κύβο...

Πείτε μου τι χρώμα είναι
και από τι υλικό αποτελείται...

Τοποθετήστε τον στο πλαίσιο και πείτε μου ακριβώς σε ποιά θέση τον βάλατε (πχ, πάνω δεξιά, κάτω δεξιά, πάνω αριστερά, κέντρο, κάτω αριστερά κ.λ.π.)

Έχετε μια σκάλα...

Πείτε μου τι χρώμα είναι
και από τι υλικό αποτελείται...

Τοποθετήστε την σκάλα στο αρχικό πλαίσιο, όπως σας έρθει αυθόρμητα εκείνη τη στιγμή και πείτε μου πως την τοποθετήσατε στο πλαίσιο και ποιά η σχέση της με τον κύβο που έχετε επίσης ζωγραφίσει στο πλαίσιο αυτό, (πχ αν είναι απέναντι, αριστερά ή δεξιά από τον κύβο και εάν εφάπτεται μαζί του)

Επίσης πείτε μου πως οραματίζεστε την σκάλα...


Αφού τα κάνετε όλα αυτά... φανταστείτε οτι έχετε ένα άλογο (περιγράψτε το)

Έρχεται λοιπόν μια τρομερή καταιγίδα, κεραυνοί, αστραπές, τυφώνες, τσουνάμι (το παρακάνα ε; )
Έχετε λοιπόν το άλογο, τον κύβο και την σκάλα, τι κάνετε μόλις βλέπετε αυτήν την κατάσταση;


Ευχαριστώ πολύ και καλό οραματισμό...

Η αυτογνωσία είναι το παν

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!



καλησπερα....και ευχαριστω πολυ μορφεα για την απαντηση σου στο προηγουμενο τεστ.Τωρα για το συγκεκριμενο εχουμε και λεμε:Εχω εναν κυβο που ειναι βελουδινος χρωματος κοκκινο σκουρο.ειναι κλειστος και δεν ξερω τι εχει μεσα.τον τοποθετω στο κεντρο του πλαισιου.εχω και μια σκαλα ξυλινη χρωματος γαλαζια υψους περιπου 1.5 με 2 μετρα την οποια την τοποθετω στο πλαισιο πανω κεντρο,δηλαδη πανω απο τον κυβο.εχω και ενα αλογο με ασπρο σωμα και καφε κεφαλι και ουρα με μεγαλα καστανα ματια περιποιημενο και μεσ'την ζωντανια ετοιμο να τρεξει ανεμελο.ερχεται λοιπον η μπορα.Τι κανω?Βαζω το αλογο μεσα στον κυβο,παιρνω τον κυβο και ανεβαινω την σκαλα(σαν εξοδος κινδυνου) για να σωθω.ευχαριστω και παλι και περιμενω απαντηση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ritaki1977
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2007, 09:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ritaki1977  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επίσης πολύ καλά ψυχολογικά τεστ μπορείς να βρείς στο www.test101.gr

LOVE TEST
Πόσο αληθινή είναι η αγάπη σας; Θα διαρκέσει για πάντα;

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ
Πόσο αισιόδοξος άνθρωπος είστε; Παίρνετε μαζί σας ομπρέλα ακόμα και αν ο καιρός είναι καλός;

ΑΠΙΣΤΙΑ
Πόσο πιστός είστε στο σύντροφό σας;

ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ
Είστε νεώτερος ή μεγαλύτερος από τη πραγματική σας ηλικία;

ΤΕΣΤ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ
Ποιος ΣΟΥΠΕΡ ΗΡΩΑΣ είστε;

IQ Test
Τεστ νοημοσύνης. Μάθετε ποιός ο δείκτης νοημοσύνης σας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2007, 10:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ritaki1977:LOVE TEST
Πόσο αληθινή είναι η αγάπη σας; Θα διαρκέσει για πάντα;

ΔΥΣΚΟΛΟ ... πολύ δύσκολο

quote:
ritaki1977: Πόσο αισιόδοξος άνθρωπος είστε; Παίρνετε μαζί σας ομπρέλα ακόμα και αν ο καιρός είναι καλός;

Ομπρέλα παίρνω μόνο άν ρίχνει καρεκλοπόδαρα.

quote:
ritaki1977:ΑΠΙΣΤΙΑ
Πόσο πιστός είστε στο σύντροφό σας;

ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ...

quote:
ritaki1977: ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ
Είστε νεώτερος ή μεγαλύτερος από τη πραγματική σας ηλικία;

ΝΕΩΤΕΡΟΣ.

quote:
ritaki1977: ΤΕΣΤ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ
Ποιος ΣΟΥΠΕΡ ΗΡΩΑΣ είστε;

Ο ΦΡΙΞΜΑΝ.

Η ιστοσελίδα δέν ανοίγει.

Edited by - snoopy on 20/09/2007 10:20:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2007, 11:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, Μορφέα! Είπα κι εγώ να κάνω το τεστ με τις πόρτες:
Λοιπόν, η πρώτη που θα άνοιγα θα ήταν η ροζ, πίσω από την οποία θα υπήρχε ένα παιδικό δωμάτιο με κούκλες,παιχνίδια, κούνια και ροζ κουρτίνες.
Στη συνέχεια θα άνοιγα την άσπρη. Ένα φωτεινό δωμάτιο (μάλλον χρόνια ακατοίκητο, αλλά καθαρό), με έπιπλα σκεπασμένα με λευκά σεντόνια, ανοιχτά παραθυρα και λευκές κουρτίνες να ανεμίζουν.
Ακολουθεί η μπλε πόρτα που κρύβει ένα πλήρες γραφείο, με βιβλιοθήκη και όλα τα συναφή, που έχει ένα επαγγελματικό γραφείο.
Και τέλος τη μαύρη που σε βγάζει σε ένα ασανσέρ.
Αυτά... Ανυπομονώ για την απάντησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2007, 11:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου και πάλι Μορφέα. Να κάνω και το τεστ με τον κύβο; Να το κάνω.
Λοιπόν, έχω έναν πράσινο πλαστικό κύβο στο κέντρο του πλαισίου και μία ξύλινη σκάλα χρώματος ανοιχτού ξύλου (ξανθό να το πω;;;), η οποία ξεκινάει από κάτω σχεδόν γωνία αριστερά και καταλήγει στον κύβο ακουμπώντας τον. Το άλογο είναι άσπρο που τρέχει με την χαίτη του να τη φυσάει ο αέρας προς τα πίσω. Με το που σκάνε οι βροντές κι οι καταιγίδες, προσπαθώ να περισώσω και το άλογο και τη σκάλα και τον κύβο στο πλαίσιο που έχω σχεδιάσει-κάτι σαν δωμάτιο σε κατάσταση κινδύνου..
Ευχαριστώ και αναμένω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2007, 11:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, τώρα τι να πω;;; Κι εγώ τώρα διάβασα ότι δεν θα απαντηθούν προηγούμενα τεστ. Καλέ μου Μορφέα, κάνε το καλό και απάντησέ μου και στα προηγούμενα, γιατί ειλικρινά τα γουστάρω πολύ τα ψυχολογικά τεστ - μας βοηθάει να γνωρίσουμε τον εαυτό μας, όπως είπες κι εσύ, που εγώ ακόμα τον ψάχνω! Please please please!
Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
anastasia00
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2007, 05:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anastasia00  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σας.............

Βρήκα πολύ ενδιαφέρον το να παραθέσω κάποια ψυχολογικά τεστ, έτσι για να διασκεδάσουμε αλλά και να αυτογνωριστούμε κυρίως...

Κάθε εβδομάδα (με το καλό) θα παραθέτω και ένα τεστ, για όποιον θέλει να γνωρίσει τον εαυτό του καλύτερα.

Παρακαλώ παραθέστε τις απαντήσεις σας εδώ και οι δικές μου απαντήσεις πάνω στα τεστ θα δοθούν με προσωπικό μαιλ, έτσι για να τηρήσουμε και τα προσωπικά δεδομένα...

Πρέπει όμως να κάνω μια παράκληση πριν από οτιδήποτε άλλο. Σας παρακαλώ πολύ, οι απαντήσεις σας πρέπει να είναι αληθινές και να πηγάζουν από μέσα σας, και να βασίζονται στην ειλικρίνεια, διότι μόνο έτσι τα αποτελέσματα των διαφόρων τεστ θα είναι αληθινά και γόνιμα. Στις διάφορες απαντήσεις στις οποίες θα καταννοώ οτι έχουν άλλους στόχους, απλά δεν θα απαντάω...

Επίσης θα σας παρότρυνα όσο αυτό είναι δυνατόν να μην βλέπετε τις απαντήσεις των άλλων πριν δώσετε τις δικές σας για να μην επηρεάζεστε.

Φιλικά

Ευχαριστώ πολύ.. καλή διασκέδαση και καλή εξερεύνηση του εαυτού σας.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

καλησπέρα μορφέα:) ανοίγοντας την άσπρη πόρτα βλέπω ένα μαύρο δωμάτιο. στο κέντρο του δωματίου υπάρχει ένα ξύλινο τραπέζι οπου πάνω κάθεται ένα κοριτσάκι μικρό ντυμένο στα λευκά. ανοίγοντας την μπλέ, βλέπω τον αδερφό μου και την μητέρα μου να κάθονται ήρεμοι σε μια κούνια βεράντας σε ένα δενδρόκηπο. ανοίγοντας την μαύρη πόρτα ,βλέπω ένα γραφείο γεμάτο χαρτιά και βιβλία.αριστερά του έχει τζαμαρία και μια υπέροχη θέα και δεξιά ένα τζάκι. τέλος ανοίγοντας την ροζ βλέπω ένα δωμάτιο με ξύλινο πάτωμα και μια κουνιστή καρέκλα με ένα κουκλάκι πανω. ευχαριστώ :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
anastasia00
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2007, 05:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anastasia00  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

... συγνώμη, δεν είδα απτην αρχή οτι σταμάτησες να αναλύεις τα τεστ..:)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anja
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 12:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anja  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και καλως σας βρηκα! Να πω και εγω τί εβαλα?? Θα πω! Εχουμε και λεμε:
ανοιγω πρωτα την ασπρη πορτα γιατι ειναι η πιο γαληνια και βλεπω ενα καταπρασινο λιβαδι με εναν καταγαλανο ουρανο
μετα ανοιγω τη ροζ γιατι δεν με φοβιζει και βλεπω πολλα ροζ ζαχαρωτα! υστερα ανοιγω τη μπλε και βλεπω ενα αγοριστικο δωματιο,ατονο και αδιαφορο, και τελος ανοιγω τη μαυρη και βλεπω μια μεγαλη συναυλια με κοσμο και φωτα!
Τη μαυρη την ανοιξα τελευταια γιατι μου προκαλει φοβο,αν και η συναυλια με ικανοποιησε!
γειααααααααΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anja
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 12:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anja  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ααα! χιλια sorry..και εγω τωρα το ειδα..το παιρνω πισω λοιπον..bb..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
totota
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 20:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους totota  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοίγω αρχικά την μπλε πόρτα και συναντώ ένα όμορφο δάσος και ένα ρυάκι με καθαρό και γάργαρο νερό.Ανοίγωντας την λευκή πόρτα βλέπω ανθρώπους, που μοιάζουν πολύ ευτυχισμένοι,καθισμένους σε ένα γεμάτο πλούσιο τραπέζι να συνομιλούν ευχάριστα.Πίσω από τη ροζ πόρτα υπάρχει ένα όμορφο παιδικό κοριτσίστικο δωμάτιο φωτεινό γεμάτο παιχνίδια.Τέλος πίσω από τη μαύρη πόρτα βλέπω έναν τεράστιο καταρράκτη που ενώ είναι απότομος και λίγο τρομακτικός δε με φοβίζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kitrina
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 21:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loipon ego prota anoiksa tin mauri porta den ksero giati einai yperoxa apo piso ena terastio theatro me mia megali skini xoreytes k oniremeni mousiki san oneiro den mpika tin eklisa k aniksa ti roz eki einai polla kostoumia meta pao stin aspri krivi enan kipo telos i ble yperoxi iremi thalassa pouthena dn mpika omos an k itan pantou yperoxa girisa stin mayri ekei thelo na mpo k na meinoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 22:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή kitrina, καλώς ήλθες κοντά μας!
Σου εύχομαι να έχεις μια ευχάριστη διαμονή!

Θα σε παρακαλούσα μόνο να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TAT
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2007, 15:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TAT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΟΥΝΙΑ ΜΕ ΡΟΖ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΛΕΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΤΗΝ ΜΠΟΛΕ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ . ΛΙΓΟ ΚΟΥΦΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΩ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΛΕΥΚΗ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΥΔΕΤΕΡΗ . ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΧΡΩΜΑ. ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΕΥΚΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΣΕ ΛΕΥΚΑ ΚΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ. ΤΕΛΟΣ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ. ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΩ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΤΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΣΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ


ΤΑΤΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

monicaki
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2007, 23:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους monicaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ασπρη γραφει απο πισω παραδεισος η μαυρη κολλαση η μπλε απεραντοσυνη και η ροζ ερωτας.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariannago
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 15:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariannago  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!



mariannaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariannago
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 15:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariannago  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!


anoigo tin aspri,giati tha vro galini ,iremia kai nomizo oti tha ksefigo gia ligo apo ta provlimata mou
anoigo tin mple kai vlepo ton ourano eimai apo pano tou aplos xazevo den kano kati
anoigo tin roz kai vlepo olou tou eidous ta kala zoakia,mpaino mesa kai arxizo na asxoloume mazi tous
tin mavri den thelo na tin anoixo


mariannaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 17:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή mariannago, καλώς ήλθες κοντά μας!
Σου εύχομαι να έχεις εποικοδομητικούς διαλόγους.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα.

Επειδή βλέπω ότι μάλλον σε μπέρδεψε ο τρόπος για να κάνεις παράθεση (quote) το μήνυμα ή μέρος του μηνύματος κάποιου συνομιλητή σου, θα προσπαθήσω να βοηθήσω όπως μπορώ.

Στην φόρμα απάντησης σε κάποιο θέμα αν πατήσεις το εικονίδιο θα σου εμφανιστεί ο κώδικας:

[quote][/quote]

Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις copy - paste το μέρος του μηνύματος του συνομιλητή σου που θέλεις να σχολιάσεις και να το βάλεις μέσα στα 2 tags του κώδικα.

Παράδειγμα:

[quote]απόσπασμα[/quote]

Τα δικά σου λεγόμενα τα γράφεις έξω από τα tags του κώδικα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy