ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 23:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι ειναι το στρειτ???

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 01:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για χρώματα δεν γνωρίζω, το ενεργειακό σώμα πάντως μπορείς να το διακρίνεις με λίγη εξάσκηση σε μαύρο φόντο.
Τέντωσε την παλάμη σου σε μαύρο φόντο και συγκέντρωσε το βλέμμα σου γύρω απο τα δάκτυλά σου. Οι περισσότεροι βλέπουν ένα διάφανο γκρί στρώμα 2-3 εκατοστών.
Παλιά, κλασσική και αποτελεσματική ασκησούλα.

Edited by - mimosa on 17/09/2009 01:04:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 07:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι ειναι το στρειτ???

5 ώρες στρέιτ(straight) 5 ώρες συνεχόμενα δηλαδή.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 10:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς όμως δέν βλέπεις μόνο την αύρα,έτσι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 15:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα το να εισαι στρειτ δεν σημαινει οτι σου αρεσει να γ***ς???

Let the Object
of Objection
Become but
a Dream
As I Cause
the Seen
To Be UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 17:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lol το να είσαι straight έχει τη σημασία του να έχεις τον "ευθύ" σεξουαλικό δρόμο δηλαδή να έλκεσαι απο το αντίθετο φίλο.
Σαν λέξη όμως έχει πολλές σημασίες όταν χρησιμοποιείται.
Στη περίπτωση "5 ώρες straight" σημαίνει πέντε ώρες "στην ευθεία(ή στη στη σειρά)" κατα κυριολεξία, και σε μετάφραση σημαίνει 5 ώρες συνεχόμενες.


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

~Ghost~
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 18:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Ghost~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loipon pedia paraolou8o ero tis sizitiseis sas pano se auto to topic ai 8a i8ela na kano meries erotiseis pano se auto to 8ema.eiparxoun arnitia sto na ma8ei na kanei kapoios tilekinisi?PX kapoies epiptoseis pano se auton pou tin xrimopoiei....

kai epidi exo petixei arkete fores tiekinii mporeite na kekiniete me auton ton tropo:

Μέθοδος πρώτη

Κοιτάξτε επίμονα στη βάση της φλόγας (όχι την ίδια τη φλόγα,μη πάθετε και έγκαυμα αμφιβληστροειδών, και ναι, μπορείτε να ανοιγοκλέισετε τα μάτια σας). Κοιτάξε το επίμονα, χαθείτε λίγο σ'αυτο και αυτοσυγκεντρωθείτε. Παρατηρείστε πως κουνιέται η φλόγα του κεριού. Φανταστείτε τη φλόγα σαν ένα δικό σας άκρο, νιώστε πως μπορείτε να την κουνήσετε τόσο εύκολα όσο το πόδι σας ή το χέρι σας. Συνεχίστε να την κοιτάτε και όταν νοιώσετε ότι είστε ένα με αυτή προσπαθείτε να της αλλάξετε το σχήμα, να την μακρύνετε, να την λεπτύνετε, να την ψηλωσετε, να την κάνετε να τρεμουλιάσει ή ακόμα και να σταθεί ακούνητη. Κάντε το αυτό για 5 -10 λεπτά και μετά σβήστε το κερί.

Μέθοδος δεύτερη

Με αυτήν την μέθοδο, δείτε ακριβώς τι θέλετε να συμβεί στο μυαλό σας. Εάν θέλετε ένα χώρο στάθμευσης κοντά στην πόρτα μιας κεντρικής λεωφόρου, απεικονίστε με σαφήνεια ένα κενό διάστημα ακριβώς στην μπροστινή είσοδο ενός εμπορικού κέντρου προτού να αφήσετε το σπίτι σας. Εάν ψάχνετε για κάτι ξεχωριστό φανταστείτε το καθαρά ότι το έχετε δικό σας και αποκτήστε το! Για να επιβάλετε την απεικόνιση, γραψτε σε ένα χαρτί ακριβώς τι θέλετε. Να είστε περιγραφικός! Εάν το χρειαστείτε, θα συμβεί. Αν όχι, τοτε μπορεί να υπάρχει ένας λόγος που δεν εμφανίστηκε ίσως κάτι καλύτερο θα έρθει στο μέλλον, ή δεν ήταν αρμόζον για αυτό το πράγμα να συμβεί αυτή τη στιγμή. Πάντα ζητήστε να γίνει χωρίς να προκαλέσει απώλεια σε κάποιον άλλο ή κάτι άσχημο. Αυτή η μέθοδος λειτουργεί επίσης στον ελαττωματικό ηλεκτρονικό εξοπλισμό και για πολλά άλλα πράγματα όπως υπολογιστής, αυτοκίνητο κτλ.

Μέθοδος τρίτη

Φουσκώστε ένα μπαλόνι και βάλτε το σε ένα πάτωμα με ελάχιστη τριβή. Σχηματίστε μία ενεργειακή σφαίρα όσο το δυνατόν πυκνότερη. Με την σφαίρα ανάμεσα στα χέρια σας και το μπαλόνι σπρώξτε το μπαλόνι στο έδαφος. Προσέξτε να μην ακουμπήσετε το μπαλόνι με τα χέρια σας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

~Ghost~
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 21:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Ghost~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
8a parakalousa opoios gnorizei na me enimeroseiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 00:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ghost θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish.

Επίσης σωστό θα ήταν να γράφεις και την πηγή όπου παίρνεις την κάθε πληροφορία που μας δίνεις,(τουλάχιστον έτσι θα είσαι καλυμμένος για κάθε ενδεχόμενο..).

Σ’ ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
~Ghost~
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 12:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Ghost~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File mou elo zito signomh gia ta greekles mou apla mpeno internet meso tou ps3 kai den exei epilogi gia elinikous xaraktires etc anagazome na grafo kata auton ton tropo. :(

na ena site pou mporeite na riksete mia matia
: http://students.cs.unipi.gr/~p04039/patini/news.php?item.9.8Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantonis
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 07:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα.
Παρακολουθω κ εγώ τη συζήτηση και εχω την εξής ερώτηση:
Γίνεται τα φαινόμενα της τηλεκίνησης η πυροκίνησης να ενισχύονται απο συγκεκριμένα μέρη? Λ.χ το ακρ. Ταιναρο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gas2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2009, 00:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gas2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα προσπαθω να πετυχω την τιλεκινηση αλλα δεν πετυχενει δεν την εχω παρατησει ποτε ακομα και να νευριασα πολυ ξερετε τι θελω να μου πειτε πρεπει να εχω τα χερια πανω απο το αντικειμενο? πρεπει απλως να το κοιταω και να σκεφτομαι κατι πειτε μου τι πρεπει να κανω-τι να σκεφτομαι να μην χαλαω την ενεργεια τζαμπα. ευχαριστω.

sdarfasrΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2009, 10:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για την τηλεκινηση δεν πρεπει να κανεις τιποτα, δεν εχει σημασια εαν βαλεις τα χερια τα ποδια ή οτι αλλο , πανω , διπλα κτλπ απο το αντικειμενο .. σημασια εχει να γινεις ενα με το αντικειμενο , να το "νιωσεις" που λενε , να νομιζεις οτι αυτο και εσυ εισαι ενα ...

ΠΡΟΣΟΧΗ ομως , γιατι υπαρχει κινδυνος να γινεις εσυ αντικειμενο και το αντικειμενο εσυ , οποτε θα σε βρουνε σαν αγαλμα μεσα στο δωματιο σου ... και δεν θα ξερουν τι να σε κανουν.... καπως ετσι εγιναν και τα αγαλματα των αρχαιων ειδικα αυτα που εχουν απολυτο σχηματισμο ... επαιζαν με την τηλεκινηση ...

ΦΥΣΙΚΑ και κανω πλακα , γιατι τουλαχιστον για την ωρα ΔΕΝ ΕΧΕΙ αποδειχθει κατι τετοιο , οτι υπαρχει τηλεκινηση , αποτελει απλα φαντασια ... μαζι με δεκαδες αλλα παρομοια θεματα ... πολλοι μου εχουν πει οτι υπαρχει οτι το κανουν οι ιδιοι κτλπ , οταν τους καλεσα για μια επειδηξη ... εκει ΤΣΟΥΚ... τιποτα ... οπως πολλοι λενε οτι ακουσαν , διαβασαν , τους ειπαν ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ... τελος υπαρχει και ο κοπερφιλντ ... εαν μιλαμε για τετοια τηλεκινηση - τρυκ ... τοτε παω πασο αλλα για να το πετυχουμε θελει πολλες δοκιμες και πολυ διαβασμα για να μαθουμε το κολπο !!!

οτι αλλο αποτελει απλα συμπτωση, "διαβολικη" μεν αλλα συμπτωση!!!!

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gas2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 20:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gas2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα εχεις χιουμορ μου αρεσε που ειπες προσοχη μην γινεις εσυ το αντικειμενο χαχα τελος παντον εγω προσπαθω δεν εχω καταφερει τιποτα μεχρι τωρα αλλα και κατι αλλο πρεπει να το κοιταω πολυ ορα το αντικειμενο γιατι σε μια στιγμη που το κοιταγα για κανα μισαορο με ποναγε το κεφαλι δεν με πειραζει ο πονοκεφαλος χαλαλι αμα δω οτι γινετε τιποτα περιεργο.

sdarfasrΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 20:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε φορά που βλέπω τα star wars,ζηλεύω τους τζεντάι για τις ικανότητες τους,μία απο αυτές είναι η τηλεκίνηση.Οι τζεντάι όμως έχουν έναν κώδικα τιμής.Δέν μαθαίνουν αυτά τα κόλπα απο περιέργειά,ούτε για τις προσωπικές τους φιλοδοξίες,αλλά για το γενικό καλό.Αντίθετα με τους τζεντάι, οι σίθ έχουν προσωπικές φιλοδοξίες και επιζητούν την εξουσία.

Θέλω να σου πώ να προσέχεις με αυτά γιατί είναι επικύνδηνες δυνάμεις που δέν ελέγχονται εύκολα,μπορεί να σε ελέγξουν.Αν κάποιος ζητάει αυτές τις δυνάμεις χωρίς την αυτογνωσία,τότε κινδυνεύει να γίνει σιθ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gas2005
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 14:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gas2005  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok αλεχ δεν εχω καταφερει τπτ μεχρι τωρα αλλα το αντικειμενο πρεπει να το κοιταω πολυ ωρα λιγη ι μετρια αμα ξερει καπιος ας απαντησει ευχαριστω.

sdarfasrΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2009, 19:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gas, παντα να εισαι καλα φιλε , αλλα προσεχε τους πονοκεφαλους ...ανευ πλακας

οσο αφορα αυτο που ρωτας ειναι (τουλαιχιστον ετσι λενε καποιοι που "υποτιθεται" οτι ηξεραν για την τηλεκινηση , πριν απο χρονια) αυτο που σου γραφω ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ

τωρα εαν καταφερεις κατι , πες και σε εμας , εγω τουλαχιστον θα αναθεωρισω τα παντα απο οσα ξερω και εχω μαθει !!! (αλλα εαν θες την αποψη μου αδικος κοπος , καλη τυχη)

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2009, 19:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gas, παντα να εισαι καλα φιλε , αλλα προσεχε τους πονοκεφαλους ...ανευ πλακας

οσο αφορα αυτο που ρωτας ειναι (τουλαιχιστον ετσι λενε καποιοι που "υποτιθεται" οτι ηξεραν για την τηλεκινηση , πριν απο χρονια) αυτο που σου γραφω ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ

τωρα εαν καταφερεις κατι , πες και σε εμας , εγω τουλαχιστον θα αναθεωρισω τα παντα απο οσα ξερω και εχω μαθει !!! (αλλα εαν θες την αποψη μου αδικος κοπος , καλη τυχη)

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 00:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τελος υπαρχει και ο κοπερφιλντ ... εαν μιλαμε για τετοια τηλεκινηση - τρυκ

Από πού προκύπτει ότι είναι τρύκ, το έχει πεί ο ίδιος; ξέρεις εσύ πώς κάνει αυτό το τρύκ;
Για τον Chris Angel ασ πούμε (αυτός που περπατάει και πετάει 5 μέτρα πανω απο το έδαφος) κυκλοφορεί βίντεο στο ίντερνετ, στο οποίο ο ίδιος ομολογεί ότι είναι τρύκ, και μάλιστα δείχνει και πώς το κάνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 01:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εαν αναφερεσαι στον κοπερφιλντ , ειναι τρυκ , κολπο, στημενο , μηχανη , δεν ξερω πως αλλιως να το πω ... και δεν θελει να το ξερω ετσι ειναι !!! εκτος εαν πιστευεις οτι ειναι "μαγος" και τα χαρτακια που κυκλοφορησαν κατι θρησκοληπτοι οταν ηρθε ελλαδα

παντως ο ιδιος δηλωνει οτι ειναι illusionist, αυτο παρτο οπως θες !!! μαλιστα εχει και μουσειο (που δεν ξερω εαν το λειτουγρησε τελικα) ή προσωπικη συλλογη απο τρικ και μηχανες και κολπα , που εχουν χρησιμοποιηθει απο τους πρωτους ταχυδαχτυλουργους (φανταζομαι στην αρχη του 1800 και μετα ισως και πριν , δεν το εχω επισκεφθει)

οσο αφορα το ολο θεμα ,δεν υπαρχουν τετοια πραγματα λεμε, τηλεκινηση κτλπ , ειναι καλο να τα διαβαζουμε και ισως να τα σκεπτομαστε λιγο , ετσι για να μας χαλαρωνουν και να περναμε ομορφα την ωρα μας (οπως οταν βγαινουμε απο τον κινηματογραφο απο καποιο εργο δρασης που νιωθουμε ΚΑΠΩΣ !!!) μεχρι εκει ...

τα βιντεο που κυκλοφορουν ειναι ολα απατη , φτιαχτα , στημενα , και μερικα απειροελαχιστα αφορουν τεχνικο προβλημα στο φιλμ ή στο φακο ή υπαρχει καποια διαθλαση (ο πατερας μου εχει βγαλει φωτο καμια 10 φαντασματα , μεχρι που καθαρισα το φακο της μηχανης και απο τοτε δεν ξανα εμφανιστηκαν , θυμωσαν λετε ? χαχαχα)

μην εμπιστευεστε οτι ακουτε ή διαβαζεται , ετσι ευκολα και χωρις να το ψαξετε

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 04:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικα, δεν μπορώ να είμαι τόσο απόλυτη γιατί είχα μιά φίλη στο λύκειο που σήκωνε μικρά αντικείμενα με την άκρη του δακτύλου της (ακουμπούσε το αντικείμενο στο πλάι, όχι στη βάση). Δέν είχε ασχοληθεί ποτέ με την παραψυχολογία, δεν είχε κάνει ποτέ καμμία εξάσκηση. Άλλωστε εκείνα τα χρόνια δεν ασχολούμασταν με αυτά, τα περιοδικά μεταφυσικής θεματολογίας βγήκαν πολύ αργοτερα! Θέλαμε να χαρούμε τα νιάτα μας και να διασκεδάσουμε, και στο τσακίρ κέφι μας σήκωνε το τασάκι στην καφετέρια! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 04:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι μιάς και θυμήθηκα τις φίλες μου, στην 3η λυκείου ήρθε μια κοπέλα καινούρια στο σχολείο, καθόμασταν στο ίδιο θρανίο, και κάποια στιγμή μου είπε εμπιστευτικά, ότι είχε έρθει με την οικογενειά της στη Γή από κάποιον άλλον πλανήτη (εντός ηλιακού συστήματος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 09:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλη (εαν θυμαμαι καλα) mimosa , δεν ειναι θεμα σιγουριας ή οτι αλλο , ειναι θεμα λογικης και γνωσης , δεν υπαρχει τροπος να νικησεις την βαρυτητα παρα μονο με καποιο ΤΡΥΚ (στατικος ηλεκτρισμος θα σηκωσει πολυ ελαφρια αντικειμενα , επισης θα κρατησει ενα μπαλονι στον τοιχο και δεν θα το αφηνει να πεσει , μαγνητικο πεδια θα ανυψωσει ποιο βαρια αντικειμενα και πολλα αλλα!!! πολλα απο αυτα υπαρχουν πλεον στο εμποριο πχ η υδρογειος που πεταει δεν ειναι ΜΑΓΕΙΑ ουτε ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ , ειναι 2 ηλεκτρομαγνητες αντιθετης φορας !!!)

ο κοπερφιλντ ειναι ΤΑΧΥΔΑΧΤΥΛΟΥΡΓΟΣ και το εχει δηλωσει ο ιδιος (μπορεις να παρεις το dvd που εχει) , τα κολπα του ειναι πολυ καλα , πολλα δεν ειναι δικα του αλλατου τα ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ειδικοι σε αυτη την δουλεια , μαλιστα υπαρχουν συμβολαια που τους δεσμευουν οτι εαν ΠΟΥΝ το παραμικρο για το κολπο θα του πληρωσουν αποζημιωση ενασωρο λεφτα, οταν ηρθε στην ελλαδα ειναι 100 ξενους και 100 ελληνες , η εταιρεια ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ(εαν πηγες μπορουμε να συζητησουμε καποιο απο τα κολπα που κανει) , παντως να ξερεις οτι ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙ ΠΑΝΩ δεν ειναι τυχαιοι ειναι ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ,φαντασου οτι στην αθηνα ,καλεσε πανω μια γιαγια (ηλικωμενη) η οποια ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΠΤΑΙΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ και ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ (καθως 1-2 λεξεις που ειπε ηταν ΣΠΑΣΤΑ ελληνικα!!! τυχαιο? οχι φυσικα!!!)

ολα εξηγουνται με λιγη ή πολυ λογικη !!!

για την φιλη σου δεν μπορω να ξερω γιατι δεν το ειδα αλλα να ξερεις κατι , δεκαδες ερευνες δεν εχουν αποδειξει ΤΙΠΟΤΑ επισης καποια στιγμη το χολυγουντ εδινε 1 εκατομυριο δολαρια για οποιον ΕΚΑΝΕ ενα "υπερφυσικο" κολπο μπροστα στην καμερα και χωρις να ειναι τρικ!!! ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΙΣ !!! (εξαιρουνται καποιοι αφελης που τους διωξαν με τις κλωτσιες!!!)

για την εξωγηινη δεν νομιζω να θες απαντηση ... γιατι θα σου πω εμπιστευτηκα και μη το πεις πουθενα , οτι και εγω απο εκει εχω ερθει χαχαχαχαχα

(αποψημου φυσικα τα παραπανω , επειδη εχει τυχει να το ψαξω αρκετα το θεμα)

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]

Edited by - makfor on 30/12/2009 09:59:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 13:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο elo ειχε φερει σε ενα αλλο θεμα το παρακατω λινκ
http://www.youtube.com/watch?v=avj3YSndy8k&feature=related

εαν πανω στο search του youtube δωσουμε το Breaking the Magician's Code
μπορουμε να δουμε πολλα ΜΑΓΙΚΑ και πως αυτα ειναι ΑΠΛΑ , ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΤΡΥΚ !!! απολαυστε τα

εδω παντως θα δειτε τον ιπταμενο ανθρωπο ...
http://www.youtube.com/watch?v=uSX9D9zGufw&feature=PlayList&p=AD2E55727497A284&index=26

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]

Edited by - makfor on 30/12/2009 13:47:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 20:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καποια στιγμη το χολυγουντ εδινε 1 εκατομυριο δολαρια για οποιον ΕΚΑΝΕ ενα "υπερφυσικο" κολπο μπροστα στην καμερα και χωρις να ειναι τρικ!!!

Κα΄νενα απο αυτά τα άτομα, που είναι πολύ λίγα, δεν θα πούλαγε την ησυχία του και την ηρεμία του για 1 εκατομμύριο δολλάρια.


Για τα σόου που λές, το πιστεύω κι εγώ ότι είναι δικοί τους. Όπως και στο σόου του Γκέλερ, που είναι στημένο. Μα είναι δυνατόν όλα τα "νούμερα" να βασίζονται στην τύχη;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 02:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
makfor εχεις την ταση να μηδενιζεις διαρκως τα παντα..
πως εισαι σιγουρος οτι η τηλεκινηση δεν υπαρχει??επειδη δεν το αποδεικνυει η επιστημη?δεν αποδεικνυονται ολα με την επιστημη,σε μερικα πραγματα πρεπει να εχεις και πιστη για να συμβουν,αλλιως δνε προκειται να γινει τιποτα...

επισης ποσο στοιχημα βαζεις οτι η τηλεκινηση δεν υπαρχει σαν ικνοτητα χωρις καποια τρυκ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 11:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχουμε την επιλογη να επιλεξουμε τι δεχομαστε οτι υπαρχει και τι οχι

η μια αποψη ειναι οτι πσιτευω αυτα που αποδεικνυονται οτι υπαρχουν , αυτα που θεωρητικα υπαρχουν και τελος παντων αυτα που ακολουθουν τους κανονες της φυσης και ολων οσων εχουμε παρατηρησει στην πορεια της ζωης μας

η αλλη αποψη ειναι οτι μπορουμε να πιστευουμε καθε τι φανταστικο , που δεν υπαρχει λογος να αποδειχθει και οτι καλη την πιστη δεχομαστε απο καποιους που το λενε ή το ειπαν χωρις να ειμαστε σε θεση να διερευνησουμε εαν αυτα ισχυουν ή οχι

εγω ειμαι της πρωτης αποψης , γιατι ? γιατι εαν δεχτω τη δευτερη θα σας πω οτι μπορω απο τα δαχτυλα μου να βγαζω φλογες , θα σας το αιτιολογησω κιολας λεγοντας οτι τα επιπεδα οξυγονου στο αιμα μου ειναι υψιλα και εχω την δυναμη να το οδηγω στα ακρα μου , και στην συνεχεια να αναφλεγονται λογω του στατικου ηλεκτρισμου !!!! καποιοι θα το πιστευαν !!!

στο θεμα τις τηλεκινησης ομως γεννουνται καποια θεματα
το βασικοτερο ειναι η τριβη και η απαιτουμενη δυναμη που πρεπει να ασκηθει για να κινηθει εαν αντικειμενο , τον τυπο δεν τον θυμαμαι ,αλλα υπαρχει αναλογια με το βαρος και την τριβη σε σχεση με την απαιτουμενη δυναμη , ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ δυναμη δεν εχει βρεθει να υπαρχει (δηλαδη να εκπεμπει ο εγκεφαλος μας δυναμη μερικων ιππων πχ!!!) στη φυση δεν υπαρχει πουθενα τηλεκινηση , μενει να μας το αποδειξει καποιος , αλλα οχι με ταχυδαχτυλουργικα τρυκ !!!!!!! (τωρα εαν μας αρεσει ο κινηματογραφος και επειδη εχει οι Xmen κανουν διαφορα , ΔΕΝ παει να πει οτι ειναι και αληθεια , ουτε αποδεικνυουν οτι ισχυουν)


το τι διαλεγει ο καθενας να πιστευει ειναι δικαιωμα του , αρα φιλε hurricane21, εχεις ολη την ανεση να αποδειξεις εαν υπαρχει ή οχι τηλεκινηση , και εγω απο την δικη μου μερια το ιδιο


[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 21:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sthn αρχη του θεματος εχω αναφερει οτι κατι εχω αναφερει σχετικα με την τηλεκινηση...οχι φανταστικα πραγματα οπως βλεπουμςε στις ταινιες κλπ αλλα μπορω να κινησω καποπια μικροπραγματα χωρις αν τα αγγιξω και μπορω αν θες να βρεθουμε να στο αποδειξω και απο κοντα για να σε πείσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 21:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο που λες , ειναι πολυ ενδιαφερον και θα μπορουσαμε να τα πουμε απο κοντα και να το καταγραψουμε ,εαν βρισκεσαι θεσσαλονικη , κατι αλλο ειναι να το καταγραψεις σε βιντεο και να το ανεβασεις καπου να το δουμε (θεωροντας οτι δεν 'κλεβεις')

επισης μπορεις να μας κανεις και μια περιγραφη, τι αντικειμενα , τα δειχνεις με το δαχτυλο ή απλα με το μυαλο ... κτλπ

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]

Edited by - makfor on 01/01/2010 21:43:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2010, 19:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
eiμαι απο ευβοια οποτε λιγο δυσκολο να ερθω πανω..ειδικα τωρα με τα τεμπη...

στην αρχη επρεπε να εχω τα χερια μου δεξια και αριστερα του αντικειμενου αλλα τωρα μπορω να το κανω μονο με το μυαλο...μιλαμε για μικροαντικειμενα μεχρι το μεγεθος ενος βιβλιου περιπου για να σου δωσω να καταλαβεις...

αν ανεβασω στο ιντερνετ το βιντεο που λες θα αρχισει ο καθενας να λεει οτι του κατεβει και δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου..δεν θελω ουτε να μπω σε αντιπαραθεσεις ουτε να επιδειξω τις ικανοτητες μου με αυτο τον τροπο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy