ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 20:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THANKS...

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wiccan_guy
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2003, 01:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wiccan_guy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
aaaaaax vre wicca sta ipame ke sta alla topic alla mialo de vazis!pu na fadastw oti ise mono dekae3i!kapws dikeologise alla su epanalamvanw mi to kanis afto meta oxi tilekinisi, oxi wicca, ute ti wra ine de 8a 8es na ma8is ade elpizw kapia stigmi na siniditopoiisis oti su leme to swsto sto katw katw de bori 800 atoma na su lene de kani ke na xun adiko ke si pu ise enas na xis dikio!!! so quit apo tin emmoni su me to ouija!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2003, 11:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ.

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 11:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε wicca θα σου προτείνω να δείς μια ταίνια ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑΝΑΤΟΥ και αυτοί απο περιέργεια το κάνανε. Θα μου πείς τώρα μια ταινία είναι αλλα και οι ταινίες έχουν αληθινά στοιχεία

Η αλήθεια είναι εκεί έξωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 12:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ...

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 21:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε wicca απο όσα έχεις πεί σε άλλο topics καταλαβένω οτι είσαι νέος στο χώρο του παραφυσίκου.
Εσύ το έχω πάρει απόφαση οτι δεν πρόκητε να ακούσεις τις συμβουλές των ποιο "εμπειρών" στο χώρο τουλάχιστόν όμως προειδοποιήσε τους φίλου σου με τους οποίους θα καλέσεις το πνεύμα για τους κινδύνους τους οποίους διατρέχουν.

Η αλήθεια είναι εκεί έξωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 09:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΙΝΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 22:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!
Βρισκω ενδιαφερον το θεμα αυτο.
Λοιπον wicca αν θες θα σου πω πως να εξασκηθεις στην τηλεκινηση.Παντως θελω να ξερετε πως την ικανοτητα να τηλεκινουμε πραγματα την εχουν ολοι οι ανθρωποι.Ειναι κατι σαν να μιλας μια τετοια ικανοτητα που απλα δεν ξεραμε οτι την εχουμε.Παντως δεν προκειται να πετυχεις αν δεν εχεις υπομονη,πιστη και θεληση.
Θα σας γραψω ενα τροπο που δεν ξερω αν τον ξερετε.Τον χρεισιμοπειω λιγο καιρο και εχει πετυχει μονο μια φορα για λιγο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 00:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειχα διαβασει καπου οτι καποιος προσπαθησε να δοκιμασει το oui ja, και τον πρωτο καιρο νομιζε οτι μιλουσε με "καλα" πνευματα, ομως καταλαβε πολυ αργα δυστυχως οτι δεν ηταν αυτο που νομιζε. Μαλιστα, αρχισε να εχει προβληματα και στην κανονικη ζωη του, διοτι αυτα τα πνευματα δεν το αφηναν ησυχο ουτε στιγμη.

Κατα τα αλλα, αν και δεν το εχω δει το εργο, αν δεν κανω λαθος ο "εξορκιστης" βασιζεται πανω σε μια αληθινη ιστορια. Ενα παιδακι που κατα λαθος χειριζεται μια πλακετα oui ja, και βρισκεται κατελημενο απο σατανικες δυναμεις. Μπρρρ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 13:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γεια σας!
Βρισκω ενδιαφερον το θεμα αυτο.
Λοιπον wicca αν θες θα σου πω πως να εξασκηθεις στην τηλεκινηση.Παντως θελω να ξερετε πως την ικανοτητα να τηλεκινουμε πραγματα την εχουν ολοι οι ανθρωποι.Ειναι κατι σαν να μιλας μια τετοια ικανοτητα που απλα δεν ξεραμε οτι την εχουμε.Παντως δεν προκειται να πετυχεις αν δεν εχεις υπομονη,πιστη και θεληση.
Θα σας γραψω ενα τροπο που δεν ξερω αν τον ξερετε.Τον χρεισιμοπειω λιγο καιρο και εχει πετυχει μονο μια φορα για λιγο.


ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΦΙΛΕ VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΩΣ??????????????

ΦΙΛΕ ΤΟΣ...
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΞΩΡΚΙΣΤΗ (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ) ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΟUIJA. ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 16:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον wicca κοιτα πως.......
Στην αρχη θα πρεπει να συγκεντρωθεις,δηλαδη σκεψου μια εικονα με κλειστα ματια και μπες μεσα σε αυτην,σκεψου ας πουμε ενα ζωο που αγαπας η το αγαπημενο σου τραγουδιστη η οτι θες εγω παντος σκεφτομαι μια φωτια να μεγαλωνει και να ξαναμικραινει..Καντο αυτο για 1 με μιση ωρα.Μετα παρε ενα ελαφρυ αντικειμενο οπως ενα κοσμημα ή ενα μικρο βολο...
Κοιτα το και φτιαξε ενα μονοπατι αναμεσα σε εσενα και το αντικειμενο.
φαντασου αυτο το μονοπατι και οτι ολα τα πραγματα εξω απο αυτο δεν υπαρχουν..αφου το κανεις αυτο "βγαλε" τα χερια του μιαλου σου διλαδη φαντασου οτι μεσα απο το μυαλο σου να βγαινουν χερια και πιανουν το αντικειμενο..αφου νιωσεις το αγγιγμα κουνα το!
Αυτο ειναι θελει πολυ πολυ πολυ πολυ προσπαθεια,υπομονη και πιστη.

..Ευχαριστω..
VvvvvvV

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2003, 19:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΕΤΙΧΕΙ ΣΥΓΟΥΡΑ Η...?

...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΚΟΣΩ ΕΝΑ ΒΟΛΟ?
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΣΙΚΟΣΩ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ!

(ΑΣΤΙΕΒΟΜΑΙ)

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...
THE POWER OF THREE WILL SET YOU FREE
ΓΗ ΑΕΡΑΣ ΦΩΤΙΑ ΝΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyBeR_JiM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 12:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyBeR_JiM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wicca ΠΕΤΥΧΕ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο

vVvVvVvVVVVVVVVVV???????????????

ΠΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ.....
ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΙL...

"Οταν ολες οι λογικες
εξηγήςεις απορριφθουν,
αυτή που θα μείνει οσο
απίθανη και αν ειναι...
είναι η σωστή."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 12:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EIMAI 16 ETΩΝ.
ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ???

ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο VVVVVVVVV. ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ.

Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Noellian
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 22:43:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Noellian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas kai apo mena.
to teleutaio kairo logo diaforon pragmaton pou mou simbainoun arxisa na endiaferomai me to thema tis tilekinisis. To thema einai pos polla pragmata pou diaisthanomai ginontai mesa se liga deuterolepta opos na diesthantho oti iparxei kapoio atomo konta mou pou exo na do kairo na girnao to kefali kai na to blepo mexri kai na katalabaino pos mou erxetai minima sto kinito kai polla alla mexri kai na treleno tous filous mou sto tabli otan tous leo tis zaries apo prin . Stin arxi pisteua pos ola einai simptosi alla exei paratathei ton teleutaio kairo se simeio pou na pisteuo pos den einai simptosi. Fisika den exei tosi sxesi me tilekinisi alla to thema panta me endiefere. Prospathisa tis teleutaies meres na metakiniso mikra pragmata xoris epitixia.Pisteuo pos einai efikto apla thelei epimoni kai pano apo ola na to pistepseis pos einai fisiko na to kaneis.Elpizo na ta katafero i mallon tha ta katafero giati to thelo.
Den iparxoun oria pouthena otan thes kati....

OLA EINAI STO MIALO!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 23:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΕ ΦΙΛΕ Noellian ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΙΝΙΣΗ?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Noellian
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 02:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Noellian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalos sas brika wicca
Den exo kataliksei se kapoio tropo afou den exo kataferei akoma kati . Os tora pou prospathisa estiazo oli mou tin prosoxi sto antikeimeno mexri na nioso pos mporo na to elenkso . Fisika den eixa apotelesma .Tha to afiso to thema mexri na nioso pos eimai etoimos na to ksanaprospathiso.Pros to paron prospatho na iremo kai na apomonono ta panta apo giro mou giati pisteuo pos tha me boithisei sti sinexeia.

OLA EINAI STO MIALO...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 12:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ESOTERICA...

ΦΙΛΕ Noellian...ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ...
ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ...
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ? ΜΙΑ ΨΥΧΗΛΗ ΔΥΝΑΜΗ...ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ!

ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΤΕ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΣΑΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ" ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΩΣΕΙΣ "ΚΩΝΙΔΑΡΗ"


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 21:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας... πολύ ενδιαφέρον θέμα και ουσιαστικό αυτό που με εισήγαγε στο χώρο της παραψυχολογίας και των ψυχικων δυνάμεων ... θυμαμαι ότι είχα δει μια ταινία από μερικα χρόνια σχετικα με ένα παιδί και τις τηλεκινητικές του δυνατότηες και συνεπαρμένος άρχισα να ψάχνω μανιωδώς πληροφορίες από οπουδήποτε μπορουσα σχετικα με αυτό το θέμα ...
πάντως το βασικό το είπε ήδη ο φίλος μας :
quote:
Elpizo na ta katafero i mallon tha ta katafero giati to thelo.
Den iparxoun oria pouthena otan thes kati....


αυτό ακριβώς λέει και η ψηφιακή μου υπογραφή...
είχα δοκιμάσει στο παρελθον αλλα καθώς θέλει υπομονή και επιμονή και τότε ήμουνα σχετικα μικρός μετά από μερικες μέρες τα παρατουσα...αυτο΄το καλοκαίρι εδώ και μια βδομάδα έχω ξεκινήσει τις προσπαθειες μένα βώλο και ελπίζω μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να έχω καταφέρει κατι μια και μετά δεν υπάρχει χρόνος...
σχετικα με τη τεχνική που ειπε ο φιλος μας με τα χέρια που βγαίνουν από το μυαλό το έχω διαβασει και εγώ καπου . το θ έμα είναι πως δεν υπάρχει μία τεχνικ΄λη αλλα πολλες και είνια κατι το προσωπικό ...΄οπως βολευει τον καθένα . ο καθένας μετα από δοκιμεςθα έπρεπε να βρει το ν τρόπο που νομίζει ότ ι του ταιρίαζει καλύτερα .
το πρόβλημα με εμένα είναι ότι δεν μπορω να κάτσω για πολύ ώρα συγκεντρωμένος και καθώς όταν διαλογίζεσαι καθε λεπτό φαντάζει αιώνας θελει εξάσκηση και επιμονή . εγώ συνήθως ξαπλώνω για κανα μισάωρο και φαντάζομαι τον ευατό μου σε διαφορα με΄ρη ( ουσιαστικα προσπάθειες για astral projection ) και μετά πηγαινω στο τραπέζι απλωνω μία κολα α4 , βάζω ένα χρωματιστό βώλο στη μέση , βάζω τα χέρια μου δίπλα του και προσπαθώ , ή πολλές φορές δεν τα βάζω καθόλου . όταν τα βάζω προσπαθώ΄μ΄πως πετύχω κατι με την αύρα και την ενέργεια των χεριών ενώ όταν δεν ταβάζω απλώς με οραματισμό . ίσως μία μέρα να κατάφερα κατι καθώς διέκρινα μία αναιπέσθητη ταλαντευόμενη κίνηση αλλα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γίατί μπορεί απλα να έπαιζαν παιιχνίδια τα μάτια μου ( αν κοιταζει ςεπιμονα ένα αντικείμενο για αρκετή ώρα μετά από μερική ώρα το οπτικό σου πεδίο θολώνει , βλέπεις χρώματα κλπ ) . επίσης αυτό που παρατηρώ ειναι ότι μετα από λίγο νιώθω έναν ελαφρό πόνο στο πίσω μέρος του κεφαλίου μου σαν να πιεζω τον εγκέφαλο να κάνει κατι κκουραστικό . δεν ξέρω καταπόσον αυτό είναι φυσιολογικό ή απλά ακολουθώ λαθος τακτική ...


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 22:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΤΕΧΝΙΚΗ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ "ΠΗΓΕΝΕ ΕΚΕΙ" Η "ΕΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ"
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΣΤΕΨΕΙΣ.
ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ: ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΚΟΥΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΕΝΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 20:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από εμένα!

Είμαι 14 χρονών και έμαθα για την τηλεκίνηση από έναν φίλο μου όταν ήμουν 10 ή 11 χρονών. Το θέμα τότε με είχε συναρπάσει αλλά δεν κατάφερα να λύγισω κανένα κουτάλι ή κάτι τέτοιο. Πρόσφατα μου είπε ένας άλλος φίλος μου για ένα site σχετικό με την μαγεία και θυμήθηκα το όλο θέμα της Τηλεκίνησης.

Έτσι άρχισα και εγώ να το ψάχνω. Βρήκα αρκετές σελίδες με θέμα την τηλεκίνηση προσπάθησα να την επιτύχω αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Μπορώ να πω ότι μάλιστα είχα τα ίδια αποτελέσματα με τον T-SEEKER. Δηλαδή είδα το κουτάλι να λυγίζει ανεπαίσθητα καθώς και τους πονοκεφάλους ειδικά λίγο πάνω απ'τα αυτιά. Δεν φοβήθηκα όμως γιατί είχα ήδη διαβάσει ότι ήταν φυσικό.

Πίστευω ότι για να καταφέρει κάποιος να χρησιμοποιήσει τις τηλεκινητικές του ικανότητες πρέπει να προσπαθήσει μαζί με μια παρέα ανθρώπων (όσοι περισσότεροι, τόσο το καλύτερο) κυρίως γιατί μαζί με τους φίλους σου και ειδικά τους κολλητούς σου νιώθω πιο χαλαρά. Μάλιστα έχω ακούσει ότι στο εξωτερικό οργανώνονται πάρτι με κύριο στοχο να λυγίσουν κουτάλια (που λέγονται spoon-bending parties)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 21:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SE OLOUS !

EGO AUTO POU PISTEBO GIA TIN TILEKINISI INE TO EKSIS!
PROTA O AN8ROPOS PREPEI NA STAMATISEI TON ESOTERIKO TOU DIALOGO(PRAGMA PARA POLI DISKOLO).AN TO KATAFEREI KAPOTE XRIAZETE AUSTIRI SIGENTROSI STO ANTIKIMENO ITE ME KLISTA ITE ME ANIXTA TA MATIA KAI META PROSPA8IA NA TO METAKINISI DEN KSERO POS KOUNETE TO ANTIKIMENO PISTEUO OTI MEGALO ROLO PEZEI I 8ELISI KAI MONO AUTI DILADI AN TO PISTEUEIS KAI TO PROSPA8IS BORIS NA TO KATAFEREIS.

AUTA EXO NA PO ,DEN EXO ASXOLI8I POTE ME KATI TETIO SOBARA ALLA ETSI PISTEUO OTI KOUNIOUNTE TA ANTIKIMENA.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 23:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ...

ΑΛΗΘΕΙΑ... ΠΩΣ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ? ΜΕ ΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 13:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή wicca,

Από ότι έχω διαβάσει τα αντικειμένα κουνιούνται με την δύναμη του μυαλού. Δηλαδή (αν πάντα δεν κάνω λάθος και χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω) το μυαλό εκπέμπει κάποια κύμματα τα οποία είναι δυνατόν να λυγίσουν μεταλλικά αντικείμενα ή να τα μετακινήσουν. Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς την παρακάτω σελίδα:

www.crystalinks.com/telekinesis.html


Edited by - cyberhood on 15/07/2003 13:27:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 16:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...

ΦΙΛΕ/Η cyberhood, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ "ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΕΙΣ"?



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 09:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wicca,

Σωστά έβαλες το "τηλεκινήσεις" εντός εισαγωγικών. Δεν μπορώ να είμαι ακόμη σίγουρος ότι όντως τηλεκίνησα κάτι ή ήταν απλώς παιχνίδι της τύχης (και κάτι άλλο για να μην αναρωτιέσαι ο συντάκτης είναι γένους αρσενικού).

Κατ'αρχάς προσπαθείς να ηρεμήσεις και να αδειάσεις το μυαλό σου από τυχόν σκέψεις, μουρμουρητά ή τραγούδια που περνάν εκείνη την στιγμή απ'το μυαλό σου (συγκεκριμένα εγώ βγάζω και τις μπαταρίες από όλα τα ρολόγια του δωματίου γιατί, πίστεψε με, όταν προσπαθείς να συγκεντρωθείς είναι πολύ εκνευριστικό να ακούς ένα ρολόι να χτυπάει ).
Προσπαθείς να χαλαρώσεις (π.χ. σκέψου ότι είσαι σε μια παραλία ή όπου αλλού αισθάνεσαι ασφάλεια και ηρεμία) και να αδειάσεις το μυαλό σου. θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να λυγίσεις κουτάλι γιατί όπως έχω ακούσει είναι πιο εύκολο για τους αρχάριους (και εγώ ακόμη στο κουτάλι βρίσκομαι ). Λοιπόν, πιάσε το κουτάλι ανάμεσα στο δείκτη και τον αντίχειρα. Στην πραγματικότητα δεν έχει μεγάλη σημασία πως θα το πιάσεις - αρκεί να είσαι άνετα. Σκέψου πως νιώθει η επιφάνεια του κουταλιού. Μόλις το καταφέρεις νιώσε την ενέργεια να πλημμυρίζει το σώμα σου μέχρι που φτάνει στα δάχτυλα σου. Και την κατάλληλη στιγμή (αυτό θα το καταλάβεις εσύ μόνη σου πότε είναι και δυστηχώς δεν μπορώ να στο πω εγώ) θα λυγίσεις το κουτάλι.

Το κυριότερο είναι να πιστέψεις ότι μπορεί να γίνει. Παράδειγμα εγώ προτού να βρω το site της ESOTERICA και μπω στο forum της πίστευα ότι μπορεί να γίνει αλλά βαθειά μέσα μου είχα ακόμη αμφιβολίες. Τώρα είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνει, ή καλύτερα για να μην είμαι απόλυτος οι αμφιβολίες μου μειώθηκαν στο ελάχιστο. Ελπίζω να τα καταφέρεις. Θα σου πρότεινα επίσης να επισκευτείς την εξής σελίδα:

http://www.fork-you.com

Υ.Γ. Ελπίζω να μην σε κούρασα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 11:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...

ΦΙΛΕ cyberhood...

quote:
Κατ'αρχάς προσπαθείς να ηρεμήσεις και να αδειάσεις το μυαλό σου από τυχόν σκέψεις, μουρμουρητά ή τραγούδια που περνάν εκείνη την στιγμή απ'το μυαλό σου (συγκεκριμένα εγώ βγάζω και τις μπαταρίες από όλα τα ρολόγια του δωματίου γιατί, πίστεψε με, όταν προσπαθείς να συγκεντρωθείς είναι πολύ εκνευριστικό να ακούς ένα ρολόι να χτυπάει

ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΤΟΑΣΠΙΔΕΣ!
ΩΡΑΙΑ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΟΥ...ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ...ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΑΣΕΙ...

quote:
Και την κατάλληλη στιγμή (αυτό θα το καταλάβεις εσύ μόνη σου πότε είναι και δυστηχώς δεν μπορώ να στο πω εγώ) θα λυγίσεις το κουτάλι.

Ο WICCA
TOY WICCA
TON WICCA
- WICCA

TA ΛΕΜΕ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 11:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ wicca,

Με συγχωρείς για το λάθος μου. Αλήθεια από πού βγαίνει το wicca; Τέλος πάντων, σε πληροφορώ ότι εγώ ούτε με ωτοασπίδες δεν θα μπορούσα να σταματήσω να σκέφτομαι. Πρόσφατα το κατάφερα αυτό αλλά ήταν μόνο μία φορά. Εκεί που δεν το καταλαβαίνω αρχίζω να ακούω μέσα να τραγουδούν όλοι οι τραγουδιστές και τραγουδίστριες που μ'αρέσουν (δηλάδή χωρίς να υπερβάλλω από Κοκκίνου μέχρι Evanescence!). Φαντάσου δηλαδή να προσπαθείς να λυγίσεις κουτάλι και την ίδια στιγμή να ακούς το Faint των Linkin Park. Χρειάζομαι διαλογισμό αμέσως!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 11:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...

quote:
Με συγχωρείς για το λάθος μου. Αλήθεια από πού βγαίνει το wicca;

ΕΛΑ ΝΤΕ???
ΕΓΩ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ ΨΕΥΔΟΝΙΜΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΡΙΣΚΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ.ΘΡΙΣΚΕΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ. ΚΥΡΙΩΣ ΛΕΥΚΗΣ. ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΛΕΤΕΣ Κ.Τ.Λ. ΜΕΡΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΟΙ ΤΕΛΕΤΕΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ...


quote:
Τέλος πάντων, σε πληροφορώ ότι εγώ ούτε με ωτοασπίδες δεν θα μπορούσα να σταματήσω να σκέφτομαι. Πρόσφατα το κατάφερα αυτό αλλά ήταν μόνο μία φορά. Εκεί που δεν το καταλαβαίνω αρχίζω να ακούω μέσα να τραγουδούν όλοι οι τραγουδιστές και τραγουδίστριες που μ'αρέσουν (δηλάδή χωρίς να υπερβάλλω από Κοκκίνου μέχρι Evanescence!). Φαντάσου δηλαδή να προσπαθείς να λυγίσεις κουτάλι και την ίδια στιγμή να ακούς το Faint των Linkin Park. Χρειάζομαι διαλογισμό αμέσως!!!

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΝΕ ΕΣΥ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗΞΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 13:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταξύ μας πιστεύω ότι με δύο τρόπους μπορώ να μάθω να τηλεκινώ. Και ο ένας είναι ο διαλογισμός. Αλλά είναι λίγο δύσκολο , δηλαδή πως μαθαίνεις τον διαλογισμό - από διαλογιστή???

Edited by - cyberhood on 17/07/2003 13:17:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy