ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Νο 3)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Tα μάθατε; Ο Κάρολος Παπούλιας πέρασε τα σύνορα της Αλβανίας για επίσημη επίσκεψη και επειδή συγκεντρώθηκαν <<τσάμηδες>> με την ανοχή της Αλβανικής κυβέρνησης,διέκοψε την επίσκεψη και γύρισε πίσω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Αγαπητέ JbG τι στο καλό έγινε με το ρουσφετάκι μου; Καρα "γιάννης" είμαι κι εγώ. Μια θέση διευθυντή τουλάχιστον...

"Λίγα ψίχουλα από την προσοχή σου σου γυρεύω"
(Παραλαχθέν λαϊκό άσμα...)

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Αδελφέ Περονόσπορε δεν σε ρώτησα αν είσαι γεωπόνος,το ήξερα!Ξαναδές πως έχω διατυπώσει την ερώτησή μου...

Μην ψάχνετε να βρείτε τι σημαίνει δύο Πασχαλιές και δύο καλοκαίρια μαζί,διότι αυτή η προφητεία επαληθεύτηκε το 1991 όταν άρχισε ουσιαστικά η αντίστροφη μέτρηση για τις εξελίξεις και μπήκαμε στη <<νέα εποχή>> που έλεγε και ο πατέρας Μπους. Αδελφέ Κυριακόπουλε ο πόλεμος θα παυθεί Τρίτη υπό Αγγέλου (Αρχαγγέλου),και τρία ημερόνυκτα (72 ώρες) μετά θα αποκαλυφθεί ο Ιωάννης.Μάλλον έχεις κάνει κάποιο λάθος σε αυτό που διάβασες,αν θέλεις ξαναρίξε μια ματιά στην προφητεία.Πάντως ένας λόγος που επιμένω ότι θα γίνει Νοέμβριο του 2005 ,είναι γιατί η ημερομηνία 19/11 (δλδ τρεις ημερολογιακές ημέρες πριν την 21/11) πέφτει Σάββατο(θυμηθείται τι έλεγε ο γέροντας του Λιακόπουλου),και πέντε μήνες μετά,δλδ 14 Απριλίου που θα εμφανιστεί ο Ιωάννης πέφτει Παρασκευή.Αυτός ο συνδιασμός δεν ισχύει για τα επόμενα χρονια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:

ΥΓ. οσον αφορα την αποκαλυψη του συνονοματου μου Ιωαννη, ακομη απορω "τι επινε ο ανθρωπας, κι αφου τονε χαλουσε γιατι τοπινε?"

Ειλικρινά δεν ξέρω πως να απαντήσω μπροστά στο μεγαλείο σου, μεγάλε βασιλέα Ιωάννη.
Θα απαντήσω κάνοντας αναφορά στην μεγαλειώδη ιστοσελίδα σου.

Πιστεύω τόσο το μπουκάλι, όσο και ο τρόπος με τον οποίο πάλλεται και δημιουργεί συνειρμούς σε διάφορους βρωμόμυαλους σαν εμένα, περιγράφουν την κατάστασή σου πλήρως.

Δυστυχώς όταν σε έγραψα στην προηγούμενη σελίδα κάτι, εσύ με έγραψες στα παλιά σου τα παπούτσια (ελπίζω να έχεις).

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 01/11/2005 14:31:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric
quote:
Σχετικά με τα τελευταία γεγονότα με τα τουρκιά και γιατί ο Καραμανλής είναι άφαντος, να δώσουμε και μια άλλη εξήγηση.

Πολλοί και κυρίως όσοι κατάγονται από τη Μικρασία και έχουν γνώσεις της τούρκικης γλώσσας, θα έχουν αναρωτηθεί για το όνομα του πρωθυπουργού. Το κανονικό του λοιπόν όνομα είναι Καραμάν-αλή (Καραμάν=τούρκικη πόλη). Το τελικό ς μπήκε μετά. Αν ρωτήσετε στις Σέρρες και τη Δράμα για το όνομα αυτό θα σας πουν ότι είναι τούρκικο.

Συζητώντας λοιπόν το θέμα με ένα φίλο μάθαμε το εξής από κάποιον που εργαζόταν παλιά στην ΚΥΠ. Στα αρχεία της αναφερόταν ότι ο παππούς Καραμανλής (ο δήθεν εθνάρχης και μη με περάσετε για πασόκ ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο είμαι) έχει τούρκο πατέρα και μάνα βουλγάρα.

Πρωθυπουργός λοιπόν τουρκοβούλγαρος και αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης Πολωνοεβραιοαμερικανοέλληνας. Τουλάχιστον οι προφητείες μας δίνουν μια ελπίδα.


1)Καραμαν ειναι ονομα πολης και της ευρητερης περιοχης της νοτιου Καππαδοκιας.Γιαυτο και πολλοι Καππαδοκες προσφυγες ειναι Καραμανληδες μικρασιατη <φιλε> μου...(πως λεμε Μακεδονες,Ποντιοι...). Μερικοι εχουν και το επιθετο αυτο Καραμανλης.Το επιθετο δεν βγαινει οπως αφελεστατα πιστευεις εσυ και ο γνωστικος (τρομαρα του)φιλος σου της ΚΥΠ απο τη συντμηση των λεξεων Καραμαν+αλη που κοτσαρανε και το τελικο ς στο τελος (θα βγαινε κατι σαν Καραμαναλης). Το επιθετο αυτο δηλωνει προελευση καταγωγης δλδ'Καραμανλης=αυτος που ειναι απο το Καραμαν,η απο την γυρω περιοχη οπου υπηρχαν αρκετα ελληνικα χωρια.Οπως λεμε δλδ.Καππαδοκης,Κωνσταντινουπολιτης κλπ. και ολοι (και οι Ελληνες) κατοικοι της περιοχης αυτης της Καππαδοκιας λεγοντουσαν Καραμανληδες.Να στο κανω πιο λ ι α ν α ...Καραμανλης(ενικος αριθμος του Καραμανληδες.) ΟΚ?Στην ερωτηση απο που ειναι δλδ. απαντουσαν (και απανταν ως προ την καταγωγη τους) ειμαι Καραμανλης απο το ταδε χωριο...Δεν περιμενα απο καποιον που ειναι και Μικρασιατης στην καταγωγη να πεσει σε τετοιο σφαλμα...Ντροπη και αισχος φιλτατε...γιατι με τα ανοητα λεγομενα σου (η μαλλον με την παπαγαλια αυτων)προσβαλεις ανοητως και αθελα σου μαλλον και πολλους αλλους Μικρασιατες...

2) Ο <Τουρκος> πατερας του Καραμανλη, ο Γεωργιος Καραμανλης (μαλλον αλλαξε και το ονομα του απο Αχμεντ μετα την προσθηκη του τελικου ς στο επιθετο του) ηταν δασκαλος ελληνικου σχολειου στην περιοχη των Σερρων της Μακεδονιας και Μακεδονομαχος.

3)Ο <Τουρκαλας> Κ.Καραμανλης ηταν ο πρόεδρος σε διάφορα σημαντικά σημεία της διαδικασίας εκδημοκρατισμού της χωρας μας, ειδικότερα στη δίκη των δικτατόρων , στην οργάνωση των ελεύθερων κοινοβουλευτικών εκλογών, στο δημοψήφισμα του 1974 για την κατάργηση της μοναρχίας και την καθιέρωση της Κοινοβουλευτικής Δημοκρατίας, τη συγγραφή του συντάγματος του 1975 και την εισαγωγή της Ελλάδας στην ευρωπαϊκή ενωση.Επισης νομιμοποίησε το ΚΚΕ.


4)Το να δινεις πολιτικες εξηγησεις αυτου του ειδους...

quote:
Πρωθυπουργός λοιπόν τουρκοβούλγαρος και αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης Πολωνοεβραιοαμερικανοέλ
ληνας


ειναι ηλιθιο. Φυσικα η πραγματιστικη πολιτικη που ακολουθησε ,ορισμενες φορες, η ελληνικη εξωτερικη πολιτικη λαμβανονται ως εθνικες μειωδοσιες απο τους διαφορους εθνικιστες αφου δεν συμφωνουν με την φανταστικη και τσαμπουκαλεμενη (εθνικα υπερηφανη και δυναμικη την ονομαζουν...)εξωτερικη πολιτικη που πιστευουν οτι θα πρεπει να ασκει η Ελλαδα.Μια μικρη και οικονομικα αδυναμη μικρη χωρα,πρωην προτεκτορατο της Αγγλιας και εν συνεχεια της Αμερικης,που τωρα τελευταια αρχισε να θυμιζει καπως ευρωπαικη χωρα.Η επιρροή δε εθνικιστικων ιδεολογημάτων σε θέματα εθνικής στρατηγικής ανάγεται γενικότατα στο ότι το νεοελληνικό κρατίδιο αναγκάστηκε εξ αρχής να αντισταθμίσει την ιστορική του καχεξία με υπεραυτάρεσκους μύθους και οποτε η εξωτερικη μας πολιτικη επιρεαστηκε απ'αυτες απεβαιναν εντελει επιζημιες και καταστρεπτικες(βλεπε πχ. Μακεδονικο...). Γίναμε έτσι λαός που τέρπεται παράγοντας λήρους και χορταίνει καταναλίσκοντας ανεμώλια έπη.
Δεν οφειλετε δηλαδη στην πυροβολημενη εξηγηση οτι ο πρωθυπουργος ειναι Τουρκοβουλγαρος (που δεν ειναι...οκ?...τι βλακεια κι αυτη που να παρει!!!).Αλλη πολιτικη θα μπορουσαμε να ασκεισουμε αν ειμασταν 80 εκ. και ειχαμε μια ισχυρη οικονομια και αλλη τωρα...


5)Οχι δεν ειμαι κανας φανατικος <Καραμανλικος> ουτε τρεφω καμια ιδιαιτερη αδυναμια στον συγχωρεμενο Κ.Καραμανλη.
6)Πιστεψε με δεν θελω να φανω εριστικος. Προσπαθησα πραγματικα να συγκρατηθω και να σου απαντησω οσο πιο ηρεμα γινεται...
7)Ναι ειμαι Καραμανλης...
8)Δεν θεωρω υποτιμιτικο το χαρακτηρισμο <Τουρκος> η το να ειναι καποιος Τουρκος,Βουλγαρος η οτιδηποτε...Θεωρω προσβλητικη την διαστρεβλωση της αληθειας περι καταγωγης καποιου προς χλευασμο,ποσο μαλλον οταν χρησημοποιεται για να παραξει τετοιου ειδους ερμηνειες...
9)Αν δεν ηθελες πολιτκη συζητηση να μην τάνεφερες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Ο Καραμανλής έτεινε χείρα φιλίας στην Τουρκία,ο Καραμανλής θα σηκώσει και το ανάστημα της Ελλάδας όταν χρειαστεί.Λίγη υπομονή μόνο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chrysanthosv
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 14:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrysanthosv
Μάλλον δεν ακούσατε τα τελευταία απο την Κύπρο.
Οι Τούρκοι προχώρησαν μέσα στη νεκρή ζώνη και έστησαν καινούριο φυλάκιο.Πρόταξαν και όπλο στον αρχηγό των ηνωμένων εθνών που έσπευσε στην περιοχή.
Σήμερα το πρωί ο Ευρωβουλευτής Μάριος Ματσάκης έριξε τον ιστό και έπιασε την Τουρκική σημαία.Το φυλάκιο δεν είχε επανδρωθεί ακόμα..
Την βαστούσε ανάποδα σαν λάφυρο και θα την παρουσιάσει στο Ευρωκοινοβούλιο σύντομα.
Το γεγονός έγινε και με κάλυψη απο τα μέσα.Θα παίζει σίγουρα απόψε απο τα τούρκικα κανάλια, δεν ξέρω στην Ελλάδα.
Ο Μάριος Ματσάκης είχε στα χέρια του τον Σολωμό Σολωμού όταν έπεσε απο τα πυρά των Τούρκων πάνω στον ιστό με την την Τούρκικη σημαία.

Έπεσε με το τσιγάρο στα χείλη(Αύγουστος 1996).


Να περιμένουμε και την αντίδραση.

Απο κάτι τρελλούς έλεγε και ο Μακρυγιάννης......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 15:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric
Συμφωνα με την θεωρια των λεξαριθμων¨


ΟΙ ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΙ = ΔΕΙΣΙΔΑΙΜΟΝΙΑ = 415
ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΙ = ΜΠΛΕΞΙΜΟ = 335
ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΣ = ΓΚΑΦΑ = 525

ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΑ=666


"Η αριθμολογία μοιάζει λειτουργικά με την αστρολογία και όλες τις άλλες New Age μεθόδους.Βέβαια η αριθμολογία έχει ένα επιπλεόν χαρακτηριστικό. Θαμπώνει με τους αριθμούς και προσπαθεί να ενδυθεί έναν επιστημονικό μανδύα. Διαβάζω συχνά σε site που περιγράφουν την αριθμολογία πως " Η αριθμολογία είναι η επιστήμη των αριθμών*". Τι να πω τώρα. Μάλλον έχουν μπερδέψει τη θεωρία των αριθμών με την αριθμολογία.


η λεξαριθμική θεωρία δεν έχει επιστημονική βάση , και γιατί ουσιαστικά δεν έχει καν σχέση με την επιστήμη αλλά μάλλον με μια γενικότερη (και ιδιαίτερα διαδεδομένη τα τελευταία χρόνια) κοσμοθεωρία – κοσμοαντίληψη η οποία τοποθετεί τον αρχαίο Ελληνικό πολιτισμό στο κέντρο του Σύμπαντος, και η οποία προϋποθέτει μια άνευ προηγουμένου πολιτισμική ανωτερότητα του συγκεκριμένου πολιτισμού με σαφείς μεταφυσικές – μυστηριακές προεκτάσεις.


Το πρόβλημα με τη "λεξαριθμική θεωρία" είναι ότι δεν υπάρχουν κανόνες. Ουσιαστικά δεν υπάρχει θεωρία. Γιατί οι θιασώτες της άλλοτε επιλέγουν να βάλουν άρθρα στην πρόταση, και άλλοτε οχι; Γιατί άλλοτε επιλέγουν αρχαϊκές μορφές λέξεων και άλλοτε όχι; Γιατί άλλοτε βάζουν το "ν" στο τέλος μιας λέξης και άλλοτε όχι; Η απάντηση είναι προφανής. Για να βγαίνουν τα νούμερα. Θα μπορούσα να πω πως οδηγούν το αποτέλεσμα εκεί που θέλουν. Τι γίνεται για όλες τις άλλες περιπτώσεις που υπάρχει μεν λεξαριθμική ισοψηφία αλλά οι φράσεις εμφανώς δεν σχετίζονται μεταξύ τους; Γιατί να επιλέξουμε σε ποιές περιπτώσεις θα εφαρμόζουμε την "νοηματική-λεξαριθμική" αντιστοιχία;"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 15:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric
quote:
Ο Καραμανλής έτεινε χείρα φιλίας στην Τουρκία,ο Καραμανλής θα σηκώσει και το ανάστημα της Ελλάδας όταν χρειαστεί.Λίγη υπομονή μόνο...

Λαθος κινηση ε?Τον ατιμο.Μα τελοσπαντων ποιος τον εκανε πρωθυπουργο της χωρας?Οπως εστρωσες θα κοιμηθεις που λεει και ο λαος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 15:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
centric είχα γράψει ολόκληρο κείμενο αλλά αποφάσισα να μην το γράψω. Απλά θα κρατήσω το ειρωνικό σου ύφος για το αληθές της καταγωγής μου, την οποία προσωπικά τίμησα επισκεπτόμενος πολλές φορές την πατρίδα στα όσα χρόνια ζω αλλά και με άλλους τρόπους.

Είναι προφανές ότι διαφωνούμε. Εδώ ο καθένας αναφέρει ότι πληροφορίες έχει όσο τραβηγμένες κι αν είναι διότι σε αυτή τη συζήτηση συμμετέχουμε ουσιαστικά γύρω στα 10 άτομα, έχουμε αναπτύξει ιδιαίτερο δέσιμο και συζητούμε ως χριστιανοί. Κι εγώ έχω δει εδώ πληροφορίες που μου φάνηκαν ακραίες ή αβάσιμες, δεν χαρακτήρισα όμως κανένα βλάκα ή ηλίθιο όπως εσύ. Το να κατακεραυνώνετε κάποιον που λέει κάτι που δε σας αρέσει δεν είναι δίκαιο, είναι όμως δικαίωμά σας.

Για τα υπόλοιπα που έγραψες, η ιστορία έχει πολλές πλευρές, ο καθένας κάποια υιοθετεί. Anyway αν θες μέσω e-mail συνεχίζουμε.


22 εξηγείς λίγο αυτό με το 1991 και την εκπλήρωση της προφητείας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 16:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis
ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΣΤΙΣ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ . ΕΜΕΙΝΕ Ι.Μ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ.
ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΤΛ ΔΥΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟ. ( ΟΙ ΔΥΟ ΜΟΝΑΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΣ 30 - 40 ΕΤΩΝ ). ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΗ ΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΘΕΟΚΛΗΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ < ΧΑΡΙΣΜΑ > . Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 70 ΕΤΩΝ .
ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ , Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ , ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.
ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ ΗΤΑΝ
ΟΤΙ ΣΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ,Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΣ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ,Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΘΕΑΤΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΔΗ , ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.
ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 16:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
όπως οι τυφώνες στις Η.Π.Α. ε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 16:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
centric, αν και συμφωνώ απόλυτα για την απάτη της αριθμολογίας, στο θέμα του προτεκτοράτου τα χαλάς.

Μοιάζεις σαν να γράφεις έκθεση για τους θολοκουλτουριάρηδες καθηγητές σου, γεμάτη με bombastic εκφράσεις για να σε περνάμε για σπουδαίο πρόσωπο. Μα κι ο τυφλός όμως βλέπει ότι, χωρίς το καλάμι του πατριωτισμού δεν θα ξεκίναγε καν το προτεκτοράτο της Ελλάδας το 1821, ούτε με διαδοχικούς αγώνες ενός αιώνα θα φτάναμε στη Μακεδονία, στη Θράκη και στα Δωδεκάνησα.

Όλα χαμένα, όλα για το τίποτα, για τους θολοκουλτουριάρηδες.

Και τώρα που ο πατριωτισμός και γενικώς η κοινωνική αλληλεγγύη έχουν εκλείψει, τώρα που οι Σιωνιστές και γενικώς οι Νεοταξίτες έχουν πάρει το πάνω χέρι στην Παιδεία και διαλέγουν τους θολοκουλτουριάρηδες καθηγητές σου, ποιο το αποτέλεσμα? Έχουμε γίνουμε οι καρπαζοεισπράκτορες των Βαλκανίων, δεν μας υπολογίζουν ούτε οι ξεβράκωτοι γυφτο-σκοπιανοί, μας αμφισβητούν ακόμα και τη Γαύδο στην Κρήτη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

menas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 16:35:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΕΧΕΤΕ ΧΑΘΕΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑΤΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΚΟΝΗ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΣΚΟΝΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.


Jonnie, προσωπικά έχω καταλάβει ότι η μόνη περίπτωση να μη γίνω σκόνη στον άνεμο, η μόνη περίπτωση να μην είναι όλα εντελώς μάταια σε αυτόν τον κόσμο και να μην κυβερνάται η σύντομη ύπαρξή μου από το "ό,τι αρπάξει ο κ*λος μας", είναι να ζω με το παραλλήλημα της πίστης μου στον Θεό.

Αν δεν υπάρχει, τότε δεν έγινε και τίποτα, μιας και σκόνη στον άνεμο με περιμένει. Αν υπάρχει, τότε μάλλον θα πιάσω το μεγαλύτερο στοίχημα που άνοιξε ποτέ.

Σου φαίνονται οι πιθανότητες μηδαμινές? Κανένα πρόβλημα. Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ούτε μία πιθανότητα στο δισεκατομμύριο να υπάρχει ο Θεός μου? Επιλογή πίστης είναι και αυτή μιας και δεν μπορείς να αποδείξεις την ανυπαρξία αυτής της έστω μηδαμινής πιθανότητας.

Όταν όμως βλέπω εκατομμύρια συνανθρώπους μου να κυνηγάνε το εξάρι στο ΛΟΤΤΟ, με πιθανότητες λιγότερες από 1 στο δις, και σκοπό να εξασφαλίσουν άνεση σε μια ζωή που οδηγεί στη σκόνη, όταν βλέπω επιστήμονες να υποστηρίζουν ότι η ζωή έτυχε και δημιουργήθηκε με πιθανότητες 1 στο τρις, τότε προτιμώ με τη σειρά μου να πιστέψω στο ότι ο Θεός μου υπάρχει και θα μου εξασφαλίσει αιώνια ζωή έστω και αν οι πιθανότητες είναι μια στο δις. Και έχω και τις καλύτερες πιθανότητες από όλους τους άλλους.

Αν εσύ προτιμάς να μην συμμετέχεις στο συγκεκριμμένο στοίχημα, είναι επιλογή σου. Το να προσπαθείς όμως να με πείσεις ότι δεν αξίζει και για εμένα να συμμετέχω, παρουσιαζόμενος σαν ο Ρομπέν των Δασών που ήρθε να με σώσει από την τύφλωση, είναι αν μη τι άλλο υποκριτικό. Γιατί προσπαθείς να μου γκρεμίσεις έστω και αυτήν την μηδαμινή ελπίδα χωρίς να έχεις τίποτα άλλο να προσφέρεις στη θέση της. Το αντίθετο, προσφέρεις το απόλυτο μηδέν.

Συνολικά, η συγκεκριμένη θέση σου μου θύμισε λίγο την κυρία Λουκά σε ένα forum απίστων. Όπως αυτή καταντούσε αστεία φωνάζοντας σε άθεους και αντίθεους "είστε όργανα του διαβόλου, του διαβόλου, του διαβόλου", έτσι κι εσύ εμφανίζεσαι σε ένα forum πιστών και φωνάζεις "δεν υπάρχει αιώνια ζωή, θα γίνεται σκόνη στον άνεμο, σκόνη στον άνεμο, σκόνη στον άνεμο". Με λίγα λόγια, γίνεσαι λίγο γραφικός και δε σου πάει.

Με χαρά και θλίψη βλέπω της πρόσφατη απόβασή σου στο forum, συνεπικουρούμενος και από κανά δυό άλλες κλασσικές θεομάχες μορφές. Η χαρά είναι γιατί από ότι φαίνεται κάτι κάνουμε καλά για να τριγυρνάτε εδώ γύρω. Η θλίψη γιατί καταφέρατε με την ανοχή αλλά και τη συνεισφορά και πιστών ανθρώπων, να ξεστρατίσετε την κουβέντα από το στόχο της.

Δεν λέω ότι η κουβέντα είχε καταφέρει να φτάσει κάπου. Το αντίθετο, η πορεία της ήταν αυτή που σας έδωσε τροφή για την 'απόβαση της ειρωνίας' που εξελίσσεται σε προσπάθεια αποστροφής της πίστης μας, και αυτό πρέπει να προβληματίσει αρκετούς που την οδήγησαν εκεί. Αλλά τουλάχιστον η κουβέντα είχε ένα στόχο, ο οποίος σίγουρα δεν ήταν το να γίνει βήμα επίθεσης εναντίον της ίδιας της πίστης προς τον Θεό.

Σε παρακαλώ από βάθους καρδίας να σταματήσεις την εκστρατεία σου. Νομίζω ότι μπορείς να βρεις πληθώρα προβάτων σε παραλλήρημα τα οποία να συχνάζουν στα στέκια σου, όπου και μπορείς ελεύθερα να τα μαστιγώσεις. Αφού έρχονται μόνα τους, όλο το μαστίγιο δικό τους. Από εδώ όμως ρε φιλαράκι ούτε σε ενόχλησε κανένας, ούτε σε προκάλεσε κανένας, ούτε κανείς ήρθε να σε βρει. Αν δεν σε ενδιαφέρει να συν-μετέχεις αλλά σε ενδιαφέρει να αντι-μετέχεις, be good, and just let us be.

φιλικά
mΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 16:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
και μην ξεχνατε οτι οι ομογενεις ειναι πολλες φορες πιο πατριωτες απο μας που ζουμε στην πατριδα....προχτες ηταν 28/10.ποσοι απο σας πηγατε στην παρελαση?οι ομογενεις εχασαν μια μερα αδεια η εκλεισαν τα μαγαζια τους για να παρελασουν η εστω να δουν την παρελαση.εμεις ψαχναμε τους καφεδες και τα τριημερα με γκομενους-γκομενες στην εξοχηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 16:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
MENAS, ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΣΤΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΠΑΣΘΕΙΣ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΠΙΣΤΗ ΕΣΤΩ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ(ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ)ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ.΄΄ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΩΔΕΚΑΤΗ΄΄ΜΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ,ΥΠΑΚΟΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ,ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΣ,ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΕΟΝ,ΜΕΣΙΤΕΙΑ ΤΗΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ,ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ.ΠΟΤΕΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΝΤΡΕΣ(ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΩΦΕΛΙΜΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 17:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Μα ειστε με τα καλα σας βρε παιδια!!!!
Τοσο καιρο παρακολουθω το τοπικ και κοντευω να
γερασω πριν την ωρα μου!!!!
Τοση μιζερια;
Τοση απαισιοδοξια;
Πως μπορειτε τοσο νεα παιδια να καθεστε και να δινετε
πληροφοριες και προσωπικες "αναλυσεις" σε θεματα που
ακομη και ανθρωποι που εδωσαν τη ζωη τους στην αναλυση
και τη γνωση και πεθαναν ψαχνοντας ακομη...
Κι εσεις, ετσι απροκαλυπτα και ασοφιστα,
επειδη διαβασατε μερικες "μπουρδες", για να χρησιμοποιησω και την λεξη που ειναι στη μοδα, καθεστε και τρομοκρατειτε τον κοσμο με αηδιες;
Και να λετε απο πανω, μετα απο τοσες σελιδες θεματος,
οτι αν δεν πεσω μεσα στην ημερομηνια, δεν θα εχω τυψεις;
Αν ειναι δυνατον!!!
Και λιγο λογικα να το σκεφτομασταν,
Θα λεγαμε,
γιατι ολοι αυτοι, οι "αγιοι και προφητες", δεν μας τα ειπαν ξεκαθαρα
για να κανονισουμε την πορεια μας και μας αφησαν σ΄αυτην την ερμη την σκοτοδινη μας;
Μηπως ηταν σαδιστες;
Ελεος πια!!!
Αν, αυριο μεθαυριο τυχει (λεω εγω), να διαβασετε και να ασπαστειτε μια καινουργια κοσμοθεωρια και κοσμοαντιληψη, που θα το κανετε, γιατι σας αρεσει το ψαξιμο και θα βρειτε και αλλα θεματα να ενδιαφερθειτε και θα τραβηξουν το ενδιαφερον σας. Αν αυτα τα θεματα ερθουν σε αντιθεση με αυτα που δημοσιευετε εδω;
Τα λεω ολα αυτα, γιατι τα εχω ζησει.
Με τις "φυσικες μεθοδους" που μαστουρωναν καποιοι σε καποιες εποχες
και οραματιζονταν, εφεραν εμας τους υπολοιπους σε συγχυση...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 17:19:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αδελφέ Περονόσπορε δεν σε ρώτησα αν είσαι γεωπόνος,το ήξερα!Ξαναδές πως έχω διατυπώσει την ερώτησή μου...

Βγήκα κάρτα από το nickname έτσι;; , αν το κατάλαβες από οπουδήποτε αλλού είσαι πολύ γάτος πάντως

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric
Stratis79,

1}ΔΕΝ αμφισβητησα ουτε ειρωνευτηκα πουθενα την καταγωγη σου.Δεν εχω καποιο λογο να το κανω αυτο.Πραγματηκα το παρανοησες. Ειπα οτι ειναι περισσοτερο κριμα να ακουγονται τετοιες αποψεις ιδιαιτερα απο καποιον που εχει Μικρασιατικη καταγωγη οπως εσυ κι εγω.Λυπαμαι ιδιαιτερα γι αυτην την παρανοηση.Σε καμια περιπτωση δεν ειχα αλλωστε λογο να ειρωνευτω την καταγωγη σου.

2)Χαρακτηρισα τα συμπερασματα αυτα ανοητα και ηλιθια και οχι εσενα.Εχει διαφορα.Ολοι φυσικα μπορουμε να κανουμε λαθος καπου η να εχουμε πανω σε καποια πραγματα μια ανοητη αποψη και καποιοι αλλοι σε διαφρετικα πραματα.Σε καμια περιπτωση δεν σε θεωρω ουτε βλακα ουτε ηλιθιο ουτε υπαρχει καποιος υβριστικος προσωπικος χαρακτηρισμος στο κειμενο μου, τους οποιους και απεχθανομαι και παντα προσπαθω να αποφευγω.

3)Η αληθεια ειναι οτι βρηκα αυτες τις αποψεις που ανεφερες περαν του δεοντως εξοργιστικες και λαθος και χρησημοποιησα καποιες περιττες και ακομψες εκφρασεις σε ορισμενα σημεια,οντας συναισθηματικα φορτισμενος εκεινη την στιγμη για να τα σχολιασω.Δεν μπορεσα να συγκρατηθω και να αποφυγω πληρως δυστηχως καποιους χαρακτηρισμους στρεφωντας την προσοχη σου προς τα κει και οχι στο νοημα(πχ. απο που βγαινει το επιθετο του πρωθυπουργου,).Λυπαμαι πραγματικα γι αυτο' ποσο μαλλον απο την στιγμη που προκαλεσαν και καποιες πολυ δυσαρεστες (και για μενα)παρανοησεις (βλεπε 1κ2).Ηταν λαθος μου αυτο.Δεν μ'αρεσουν οι συναισθηματικες παρεκτροπες αυτες.Οφειλω σιγουρα ενα συγγνωμη γι αυτα οχι μονο σε σενα Στρατη αλλα και στους υπολοιπους συμμετεχοντες.Λυπαμαι..

4)

quote:
την οποία προσωπικά τίμησα επισκεπτόμενος πολλές φορές την πατρίδα στα όσα χρόνια ζω αλλά και με άλλους τρόπους.

Να σαι καλα φιλε μου.Εχω παει κι εγω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 18:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric
Liakofan


<προτεκτορατο>....Σκληρη εκφραση μαλλον.Εννοω οτι πολλες φορες τα συμφεροντα της αμερικανικης υπερδυναμης για παραδειγμα στην περιοχη δεινουν γραμμη και υπαγορευουν καμμια φορα και εκβιαστικα την πολιτικη που ακολουθει η χωρα μας σε ορισμενα ζητηματα, η οποια ειναι σχεδον ανισχυρη να αντισταθει σ'αυτα(οντας μικρη και οικονομικα εν πολλεις εξαρτωμεν απ'αυτες χωρα).Αυτο που ειπα ειναι οτι η εξωτερικη πολιτικη της χωρας μας πρεπει να βασιζεται στην ψυχρη και πραγματιστικη πολιτικη χωρις να παρεκτρεπεται επιρεαζομενη απο διαφορου ειδους εθνικιστικες ιδεολογιες αλλα και ουτοπικες ειρηνιστικες ιδεολογιες και αποψεις οι οποιες μπορει να απεβουν ιδιαιτερα απιζημιες για την χωρα μας.Καθαρο μυαλο και ψυχραιμια χρειαζεται χωρις παρεμβολες.Η εθνικη συνειδηση και ο αγωνας για απελευθερωση δεν ειναι <επικυδυνος> και απαραδεκτος εθνικισμος.Αυτο δεν εχει σχεση με το 1821 οπως καταλαβαινεις.


quote:
Μοιάζεις σαν να γράφεις έκθεση για τους θολοκουλτουριάρηδες καθηγητές σου, γεμάτη με bombastic εκφράσεις για να σε περνάμε για σπουδαίο πρόσωπο.

Εσενα τετοιες bombastic εκφρασεις ποιος σου τις εμαθες ΛΙΑΚΟφαν? Για να με περνατε για σπουδαιο προσωπο?!!!? Ουτε εχω την αναγκη να με περνας-τε για σπουδαιο προσωπο,ΟΥΤΕ και ειμαι. Δεν ακολουθω καμμια γραμμη καποιων <καθηγητων>.Ακουω διαφορες αποψεις, και σχηματιζω τις δικες μου και τις κρατω οσο τις θεωρω σωστες<η οσο πιο σωστες γινεται).Κανενος ο λογος δεν περναει ετσι αβασανιστα,ουτε υιοθετω οτιδηποτε μου <χαιδευει> τ' αυτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 19:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 19:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 19:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Ευχαριστώ φίλε tonis.
Κράτα μας ενήμερους για την δεύτερη επίσκεψη για την οποία μας είπες.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 01/11/2005 20:11:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 19:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 20:05:43  Εμφάνιση Προφίλ
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ"...ΣΑΛΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy