ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ψευδώνυμο…..Γιατί το επιλέξατε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 20:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PARATIRISA ME MEGALI MOU EKPLIXH MOLIS TWRA OTI TA PERISOTERA MELOI
TOU ESOTERICA (ESOTERICON) EXOUN NICK ME LATINIKOUS XARAKTIRES.
ITE EINAI ELLINIKO ONOMA ITE AGLIKO.OLOI AYTOI GRAFOUN ME ELLINIKOUS
XARAKTIRES STO FORUM!

ENO EGW POU EXW NICK ''ELLINIKOTATO''GRAFW ME LATINIKOUS....

POS KAI SYNEVEI AYTO RE PAIDIA???

PARAXENO DEN EINAI????

EPISIS THA ITHELA NA PEI O KATHENAS GIA PION LOGO EPELEKSE TO PSEUDONIMO POU FEREI.......

(DEN XERW AGAPITE ADMIN EAN TO TOPIC MOU EINAI STO IFOS TON TYRION
KAI TON APIDION)THA MPOROUSE NA EINAI KAI ENA PIRAMA GIA NA DOUME
TELIKA SE TI MPOREI AKRIVOS NA XRISIMEFSEI AYTH H GONIA TOU FORUM


Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 30/03/2003 02:11:26

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 29/04/2003 22:50:46

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 21:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως καλέ μου Εχέμβροτε το κάνεις επιτηδες επειδή σου αρέσει να πας κόντρα στο ρεύμα;

Για τον εαυτό μου θα πώ ότι όταν γράφτηκα στο Esoterica δεν είχα πρόσβαση σε υπολογιστή με ελληνικούς χαρακτήρες οπότε διάλεξα λατινικό nick.
Τώρα πια συνίθησε το ματάκι μου και δεν έχω όρεξη να αλλάζω.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2003, 21:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σου αρέσει να πας κόντρα στο ρεύμα;

MAKARI NA HTAN ETSI KALH MOU ASIMENIA LYKENA.ALA MALON KONTRA H ORTHOGRAFIA ME PIGENEI.....MOU FENETE (KAI H DISLEXIA)ELAFRA MEN..ALA..

GIA NA DOUME KAI TA ALA MELOI TI EXOUN NA MAS POUNE EP-AYTOU....

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 27/03/2003 21:28:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 00:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γκαλησπήρα.

Ηγώ πάντης, ήταν μπήκαν γκια πρότεν φορά σταν ησωτερικέν, ντεν ήξερεν καλάν τεν γκλώσσεν.

Τώρεν τεν ξέχασεν τελείως...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 03:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θα σου πρότεινα ένα άλλο πείραμα αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ:

Να προσπαθήσεις να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!!

Όσο για τον αν ταιριάζει το Θέμα σε αυτήν την γωνιά... και ναι και όχι.
Βασικά, Θέματα που αφορούν τα Forum και σχετικά με τα τεχνικά ζητήματα ανήκουν κυρίως στο "Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις" ή στο "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά." εάν αποτελούνται κυριώς από προτάσεις.

Αυτό που άνοιξες όμως είναι αρκετά προσωπικό και γενικά "χαριτωμένο" οπότε μπορεί να μείνει και εδώ, δεν υπάρχει πρόβλημα εφόσον εδώ το άνοιξες.

Εγώ τώρα που το Nickname μου ούτε καν το διάλεξα, κράτησα αυτό που ήταν προκαθορισμένο από την αρχική εφαρμογή, με τι θα έπρεπε να γράφω κατά την γνώμη σας φίλοι μου;; Ομολογώ πως δεν μπόρεσα να κατατάξω τον εαυτό μου στις κατηγορίες του ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΥ, αν και εκ πρώτης όψεως φαίνεται να ανήκω στην πρώτη.

Όμως τα φαινόμενα απατούν... ως συνήθως!

Σας παρακαλώ φίλοι μου να με βοηθήσετε να βρω την γλωσσική και ονοματολογική μου ταυτότητα!!
Αισθάνομαι... πολύ μπερδεμένος τελευταία........

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 03:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΕ.."ΚΑΠΤΑΙΝ"..
ΕΚ ΤΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ...

..ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 08:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
με τι θα έπρεπε να γράφω κατά την γνώμη σας φίλοι μου;;

Admin, ο τροχονόμος

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 15:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ φίλες ΑΤΜΑ και amalia!!

Τα μηνύματά σας με βοήθησαν να ξαναβρώ τον δρόμο μου!!

Και επειδή το μυαλό μου λειτουργεί ολιστικά-συνθετικά, θα το αλλάξω τελικά σε... "ΛΙΜΕΝΑΡΧΗΣ"

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 20:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMMM...NAI!!! AKOMH ΠΙΟ ΕΥΣΤΟΧΟ!...ΑΦΟΥ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η "ΑΡΓΩ"
...ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΩ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΣΩ-ΛΕΜΒΙΟ.....
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ "ΣΗΜΑΤΑ"...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 20:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο άσχετα με το θέμα τα λόγια μου αλλά δεν αντέχω να μην το σχολιάσω...

quote:
MAKARI NA HTAN ETSI KALH MOU ASIMENIA LYKENA.ALA MALON KONTRA H ORTHOGRAFIA ME PIGENEI.....MOU FENETE (KAI H DISLEXIA)ELAFRA MEN..

Φίλε μου Εχέμβροτε νομίζεις πραγματικά ότι μας καίγεται καρφάκι για την ορθογραφία; Αλλοστέ και εμείς μαντάρα τα κάνουμε... Μην σε νοιάζει.
Γράφε όπως σε βολεύει. Είτε με αγγλικούς χαρακτήτες γράφεις είτε ελληνικούς μικρά ή με κεφαλαία (όπως κάνω και εγώ όταν βαριέμαι να ασχολούμαι με τους τόνους) το περιεχόμενο είναι που έχει σημασία... (αν και ίσως για κάποιον που δεν έχει συνηθισμένο μάτι τα ανορθόγραφα με ελληνικούς χαρακτήρες να διαβάζονται πιο εύκολα από τα greeklish)

Ίσως εγώ να τα πάω καλύτερα στην ορθογραφία αλλά στο δεύτερο με περνάτε πολλοί με χιλιόμετρα...

Οπότε Αέρα Εχέμβροτε!!!!


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 21:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιος από τα μέλη old tiger, Ραμογλου, Αβατάρ, λίλιθ, Εχέμβροτος (δεν θυμάμαι γιαυτό τους μνημονεύω όλους για να μην πέσω σε clopyright) είχε πρόσφατα σε μια συζήτησή μας την ιδέα να γράψουμε σε ένα τόπικ:

ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ NICK NAME

Πιστέυω ότι στο συγκεκριμένο τόπικ, θα μπορούσαμε να ασχοληθούμε με ακριβώς αυτό.

Αρχίστε λοιπόν...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 21:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ...
Μεταξύ τύρου και αχλαδίου, ένας ανανας!
Λοιπόν, το δικό μου nick δεν το επέλεξα. Μου το επιβάλλανε!
Επομένως, δεν έχω καμία εξήγηση να δώσω επ' αυτού...
Απλά το δέχτηκα...
Τώρα, γιατί είναι greeklish ενώ γράφω μ' ελληνικά;
Γιατί μ' αρέσει η αισθητική συμμετρία! Στο ananasss δεν "ξεφεύγει καμία ουρά ή τόνος, ούτε προς τα πάνω, ούτε προς τα κάτω... Ενώ στο ανανάςςς...
Το βλέπω σαν λογότυπο...
ok. Εγώ εξηγήθηκα!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 21:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και πολύ ωραία και συμμετρική εξήγηση έκανες θα έλεγα.

Λοιπόν, μιας κι άρχισα, το δικό μου nick name, όπως θα υποθέσατε, είναι το αληθινό μου όνομα για δύο λόγους:
1ον: Επειδή δεν σκέφτηκα ότι υπάρχει κάποιος λόγος να κρατήσω κρυφό το όνομά μου
2ον: Επειδή το συγκεκριμένο όνομα μου αρέσει και με εκφράζει πολύ μα πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο nick name.

Τωρα, σχετικά με την ετοιμολογία του ονόματος αυτού, κάποια φίλη που έχει σπουδάσει στην Ιταλία, μου είπε ότι Amalia στα ιταλικά σημαίνει μάγισσα. Για φαντάσου...! είπα μέσα μου.
Απ'έξω μου όμως ας φωνάξω:
ΠΛΑΤΩΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
Ελα να με διαφωτίσεις. Πρόσεξε όμως, αν είναι αυταπάτη, μη μου τη γκρεμίσεις απότομα...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 21:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Amalia=Amelie=Μάγισσα;
Υπάρχει κάποιος συσχετισμός;
Ή μούφα ο συλλογισμός;
ΠΛΑΤΩΝΑΑΑΑΑ...!!!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 22:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία, δεν έχω ιδέα!!!!

Άσε που με τις μάγισσες πρέπει να προσέχω….Λιώνουν κατσαρόλες καθημερινά….με κάτι αλχημικές πατάτες…!!

Μετά λένε…. πως φταίω εγώ!!!

Η γιαγιά ΑΜΕΛΙΑ στην Ιταλία... είναι η γιαγιά του ΜΙΚΥ!!

Πάντως εγώ διάλεξα το Πλάτωνας, γιατί το πραγματικό μου ήταν πολύ θεϊκό!!!

Ο Πλάτωνας… όλο και με κάποια μούσα τραγούδαγε ,….Ax ΕΜΠΝΕΥΣΗ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2003, 23:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ADMIN -----> ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ Ή ΠΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ :

ΚΑΤΑΠΙΣΤΕΥΜΑΤΟΔΟΧΟΣ..... ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 03:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Η γιαγιά ΑΜΕΛΙΑ στην Ιταλία... είναι η γιαγιά του ΜΙΚΥ!! ]
TO ΠΙΣΤΟΠΟΙΩ!ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗ ΛΕΝΕ ΑΜΕΛΙΑ!...
+ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ...

ΠΛΑΤΩΝΑΚΟ...ΟΙ ΜΟΥΣΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ-ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΗΤΑΝ 7;
...ΧΜΜ..ΜΑΓΙΚΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ...
ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ...ΕΠΙΤΕΥΞΗΣ...

*ΑΤΜΑ* ΛΟΙΠΟΝ...
ΑΠΟ ΤΟ 1998!(ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ...ΚΑΤΑ ΚΕΥΣΗ)

ΟΝΟΜΑ-EMMONH ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΒΑΦΤΙΖΑ ΕΤΣΙ...ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΝΟΤΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ...)

...ΚΑΠΟΥ ΑΦΗΣΑ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΗ ΣΕΛΗΝΗ...
"RETURN 2 MOTHERLAND" ...H ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΜΟΥ...
..."ΤΡΙΣΥΠΟΣΤΑΤΟ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΟΥ"

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΑΜΑΛΙΑ...
"ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ"
+Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 04:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AX VRE PAIDIA...ME MPERDEPASATE...

MOLIS TWRA GIRISA APO KRASO-BIRO-KATASTASH KAI EIMAI LIGAKI OFF.....

MALON AYTO THA FTEEI.H MIPOS OXI....

TO KEFALI MOU ARXIZEI KAI.....

THA SAS AFISW.

KALO XIMEROMA........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 05:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη cassiopeia, σε ευχαριστώ!

Πώς είπαμε;; "ΚΑΤΑΠΙΣΤΕΥΜΑΤΟΔΟΧΟΣ"; Δηλαδή μου δώσατε το "ΚΑΤΑΠΙΣΤΕΥΜΑ" σας να το κρατάω;; Και εγώ, που να το δώσω;;;

Χμμμμμ!!

Λοιπόν, αποφάσισα! Θα κρατήσω το Admin, θα εξακολουθήσω να γράφω με ellinikous xaraktires (!!),

...και, τα "ΚΑΤΑΠΙΣΤΕΥΜΑΤΑ" θα εξακολουθώ να τα κρατάω!

Άλλωστε... είναι τόσο πολύτιμα.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 10:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ καλε Κυριε Admin μου!!!
εφτασα μαλλον αργα... και δεν σας προλαβα -να σας πω και τη γνωμη μου για το ονομα σας!
προλαβατε και κανατε δηλωσεις...

εμενα το admin
μου κανει μια χαρα!

αμα το βαρεθειτε, μπορειτε να το αλλαξετε και με το NADIM -αναγραμματισμος- που ειναι ετσι λιγο πιο... να πουμε στο στιλ το ανατολιτικο, το αραβικο, και ξεφευγει απο το αλλο, το πρωτο σας που ειναι και λιγακι αμερικανια.
ετσι δεν ειναι?
τωρα αυτο το δευτερο θα ειναι και πιο επικαιρο νομιζω!

με ειλικροινεστατη και καταφανη εκτιμηση στο προσωπο σας

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 12:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου φίλοι...
Ομολογώ ότι είναι ΠΑΡΑΞΕΝΟ το θέμα αλλά μεταξύ ΤΥΡΟΥ & ΑΧΛΑΔΙΟΥ (συν και κανα καφάσι μπύρες) ΟΛΑ καλά εμφανίζονται...

Φυσικά το ΓΙΑΤΙ κάποιος γράφει με Greeklish χαρακτήρες ΑΚΟΜΑ δεν το έχω εμπεδώσει...
Νομίζω πώς είχα κάνει ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΙΑΛΟΓΟ με ένα νέο μέλος και με ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ (για μένα πάντα) αποτέλεσμα αλλά... τέλος πάντων...

Το ψευδώνυμο λοιπόν που χρησημοποιούμε ΣΙΓΟΥΡΑ έχει ένα "εσωτερικό λόγο" που το διαλέξαμε και πραγματικά είναι ενδιαφέρον να το συζητήσουμε...

'Οσον λοιπόν αφορά το προσωπικό μου ψευδώνυμο, που κατά καιρούς έχει εγήρει ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ απο μεριάς μελών που θεωρούν ότι ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΙ έχουν το δικαίωμα να ομιλούν για την ΕΛΛΑΔΑ και δή να ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ...
Μιάς λοιπόν και ο ΚΕΛΣΟΣ (ο αρχαίος) ήταν εκείνος που έγραψε ΚΑΤΑ μιάς κατάστασης και οι ΛΟΓΟΙ ΤΟΥ είχαν μια ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΑΞΙΑ, θεώρησα ότι θα μπορούσα να λάβω το όνομά του και να γράψω και εγώ ΚΑΤΑ της σημερινής κατάστασης που επικρατεί γύρω μας...

Για τα περί "ωρθωγρφοιας" δεν είμαι ο πλέον ΑΡΜΟΔΙΟΣ για να μιλήσω, αλλά ΠΡΟΣΠΑΘΩ...

Το ΓΙΑΤΙ τώρα το έγραψα με ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ, απλά γιατί η "φόρμα" που έπρεπε να συμπληρώσω με παρέπεμψε σε αγγλικά (αν θυμάμαι καλά, έχει περάσει και 1,5 χρόνος απο τότε)...
'Οταν προσπάθησα να το γράψω με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ, κάποιος "άλλος" Κέλσος είχε κάνει την εμφάνσή του και "πρόλαβε" και έγραψε το ψευδώνυμό του με ΕΛΛΗΝΙΚΑ και έτσι.... παρέμεινα στα λατινικά....

Στο ΓΙΑΤΙ δεν έγραψα το βαφτηστικό μου όνομα, απλά γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα και το ΜΟΝΟ που δεν θέλω είναι ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...

Την καλημέρα μου πρός όλους,

Κέλσος

Υ.Γ Υπάρχει και μια ακόμα ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΤΕΡΗ ερμηνεία για το προσωπικό μου ψευδώνυμο, αλλά.... δεν είναι επι του ΠΑΡΟΝΤΟΣ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 14:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Στο ΓΙΑΤΙ δεν έγραψα το βαφτηστικό μου όνομα, απλά γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα και το ΜΟΝΟ που δεν θέλω είναι ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ]

ΧΜΜΜ..ΟΝΤΩΣ...ΤΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...

!ΚΑΛΗΜΕΡΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 15:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως εγώ για παράδειγμα,
που μετά από λίγο καιρό θα με συναντάνε στο δρόμο και θα μου λένε:

"Είσαι η Αμαλία των φόρουμ;"

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 16:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AMAΛΙΑ ΜΟΥ...ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΟ ΑΥΤΟ...

ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ..ΘΑ ΠΩ...

ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...ΩΣ ΑΤΜΑ...
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΛΕΩ ΤΟ ΒΑΦΤΗΣΤΙΚΟ ΜΟΥ...
AKOMH KI AN ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ...
ΑΚΡΩΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ!
Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΕΠΑΦΗ...
ΝΟΜΙΖΩ..ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...IN A WAY..


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2003, 23:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δικό μου το nickname το βρήκα εμπνευσμένο από τους λύκους, που είναι ωραία, άγρια ζώα που ζουν στην εξοχή και έχουν παράξενη σχέση με την σελήνη. Συγκεκριμένα το wolffaced το εμπνεύστηκα από τους λυκανθρώπους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 00:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχέμβροτος

Περίφημος αυλωδός έξ Αρκαδίας,ζήσας ματαξύ Ζ' και ΣΤ' π.χ. αιώνων.
Τω 586 π.χ. ανηγορεύθει έν Δελφοίς νικητής είς τό αγώνισμα τής αυλωδίας.


''Πρός ανάμνησιν τής νίκης του ανέθηκε χαλκούν τρίποδα είς τόν έν Θήβαις ναόν τού Ηρακλέους μετ'επιγράμματος.''


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 00:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kηφέας - ο άνδρας μου
Ανδρομέδα - η κόρη μου
Σέριφος - Δανάη και Περσέας
Σφίγγα - κόρη του Όρθρου κ της Εχιδνας
Ιδη - βουνό
Ομηρος - πατέρας των ποιητών
Πήγασος -άλογο του Περσέα
Ερμής - έδωσε στον Περσέα ένα τσεκούρι
Ιππαρχος - μετρά κ καταγράφει 850 αστερισμούς
Ακρίσιος - παππούς του Περσέα

Θα μπορούσε να είναι και έτσι ... αλλά ας είναι καλά μια άλλη cassiopeia που χρησιμοποιώ για την δουλειά μου.
Ποιό είναι το μυστικό μου?
Δεν έχω κανένα μυστικό .. μου τα κρατά όλα αυτή ..Την εμπιστέυομαι, την έχω πάντα μαζί μου, όταν την χρειάζομαι είναι πάντα πρόθυμη να με βοηθήσει.. και γι αυτό και εγώ της έκανα την τιμή να την βάλω στο esoterica!

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 02:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή cassiopeia,
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά το nickname σου κερδίζει τις εντυπώσεις. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ακροστοιχίδα! Τύφλα να 'χει ο Τριτέμιος κι όλη η Steganographia του...(έτσι για να είμαι και λίγο στο πνεύμα του Esoterica!!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 02:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OPOS VLEPETE TO PSEUDONIMO MOU DEN EXEI NA KANEI ME KATI TO ESOTERIKO
H TO METAFISIKO.
EXEI NA KANEI OMOS ME KATI KALHTEXNIKO.
OUSIASTIKA TO EPELEKSA GIATH MOY ARESE PARA POLI TO ONOMA.PARAKSENO
KAI ASINITHISTO.
VRIKA ENA KOMATI MOU SE TOUTO TO ONOMA.

KAI SKEFTOME POLI SOVARA NA TO KANW KAI PRAGMATIKO MOU ONOMA.
GNORIZEI KAPIOS ENAN TROPO NA ANAGRAFTEI AYTO TO ONOMA STHN TAYTOTITA
MOU?KRATONTAS VEVEA KAI TO ONOMA PROION THS VAFTISEOS MOU.
EXW AKOUSEI OTI AYTO MPOREI NA GINEI.APLOS DEN XERW THN DIADIKASIA.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 02:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ...

" ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ OTI ΠΡΕΠΕΙ Ν' ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ..."
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑ...ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ BARCODE???

ΧΜ?

ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΔΩ "ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ"...ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ "ΚΟΛΑΣΗ"...ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΒΑΦΤΗΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑ...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ...
(ΙΤ'S BLACK H...R)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 02:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑ...ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟ BARCODE???

SKRATS..SKRATS..O EXEMBROTOS XINEI TO KEFALI TOU KAI AGNANTEYEI PROS THN
PROTEYOUSA THS MAKEDONIAS...

KAI THA PEI...DEN EXEIS KAI ADIKO ETHERIA ATMA..

(THA TO SKEFTW.AN KAI XEROKEFALOS....)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy