ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ψευδώνυμο…..Γιατί το επιλέξατε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 00:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Ανανα!
καπου διαβασα οτι το ονομα
ΑΝΑΝΑΣΙ
αναφερεται σε μια αφρικανικη θεοτητα, συγκεκριμενα στο "θεο της δημιουργιας, που ειναι εξυπνος, πονηρος και απατεωνακος αλλα συμπαθης και αναπαρισταται ως αραχνη".

πιστευα οτι μπορει να σ ενδιαφερει να το ξερεις

φιλικα

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 00:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΜΗΝ ΞΑΝΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΣΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ...

_μόλις το είδα έμεινα_

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 08:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε drumx13 δεν χρειάζεται να αναπτύξουμε τέτοια συζήτηση εδώ.
Σε αφήνω να απολαύσεις το σύστημα που θεωρείς ρεαλιστικό και ώριμο να πίνει το αίμα των γυναικόπεδων στο Ιράκ...με το μπουρί της σόμπας.
Αν έτσι είναι η πραγματικότητα , αν αυτό είναι ο άνθρωπος...ευχαριστώ δε θα πάρω...

φάτε χωρίς εμένα ....


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 09:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καπου διαβασα οτι το ονομα
ΑΝΑΝΑΣΙ
αναφερεται σε μια αφρικανικη θεοτητα, συγκεκριμενα στο "θεο της δημιουργιας, που ειναι εξυπνος, πονηρος και απατεωνακος αλλα συμπαθης και αναπαρισταται ως αραχνη".

Φχαριστώ λίλιθ!
Ενδιαφέρον, μα δεν βλέπω ομοιότητες...

Μόνο στο... "θεός", "δημιουργία" και "έξυπνος"

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 11:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARRRRRRRRRRRRRRR!!!! Αλλαξες ΛΟΥΚ!!!!!! ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!

Τωρα θα σε ματοιαζουν!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 12:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !

Δε θα μπώ στον πειρασμό να σχολιάσω αν και πολύ θα το ήθελα για μερικά nickname.
Μια ερώτηση όμως θα την κάνω στο φίλο drumx και μετά θα συνεχίσω τα περί δικού μου nick .
Γιάννη μου πότε εκεί ψηλά σηκώσατε ευρωπαϊκό ;;;
Το σύνθημα που ξέρω εγώ άλλα λέει !!! ( ε με φτιάχνετε και κρατιέμαι όσο μπορώ ο χριστιανός ).

Λοιπόν
Κάποτε ένας συνάδελφος μηχανικός ήθελε να κάνουμε ιστιοπλοΐα από τη Ρόδο μέχρι το Καλαμάκι και μου το πρότεινε .
Στη Ρόδο λοιπόν, κάποια στιγμή πολύ εύθυμη που κάναμε αναπαράσταση Ελληνικών ταινιών, περνάνε 3 κοπέλες πάω μπροστά τους και τους λέω «κορίτσια καλησπέρα Ράμογλου, εκδόσεις γυναικών και βιβλίων, έχω και κότερο πάμε μια βόλτα;».
Αυτό ήταν, από εκεί και πέρα οι φίλοι και οι φίλες της παρέας μου έλεγαν διάφορα.
Έτσι δημιουργήθηκε ο Ράμογλου ο οποίος φρόντιζε για την καλοπέραση της παρέας.
Αργότερα άρχισα να κάνω chat το Asterix ήταν το πρώτο που ήθελα αλλά δυστυχώς ήταν register και έτσι διάλεξα το Ramoglou .
Τα Greeklish είναι το αναγκαίο κακό ( βοηθάει και στην ορθογραφία ) στο IRC για να μπορούν να διαβάζουν όλοι και έτσι ορίστε η internet μορφή μου.

Τώρα αν το ψάξω εσωτερικά το θέμα ίσως επειδή ο Ράμογλου είναι αυτός που έχει σχέση με τη θάλασσα ( μεγάλη μου λατρεία ) με την διασκέδαση ( αναπόσπαστο κομμάτι μου το χιούμορ ) και το ποιος πραγματικά είναι ( στην ταινία δεν είναι ο Βουτσάς ο Ράμογλου αλλά άλλος ) αυτό και να μου πηγαίνει .
Συμπερασματικά ο Ράμογλου είναι ένας εραστής της θάλασσας που αντιμετωπίζει τη ζωή με χιούμορ αλλά κρύβετε για να ΜΗΝ τον αποδέχονται λόγο των προσόντων του.
Του αρέσει η απλότητα, η ανωνυμία και η παρατήρηση – αναζήτηση.

Ουφ τα είπα

Apostolos Ramoglou ekdoseis gynaikwn kai bibliwn S.A.


O Αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 12:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίος !!!!
και γω που νόμιζα οτι είναι το επιθετό σου!!!

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 12:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους και ολες...ηρθε η σειρα μου να πω για τα ψευδωνυμα...

Αν και εδω βρισκομαι με το ονομα μου σε διαφορα αλλα site η rooms των chat εχω περασει απο αρκετα nicknames..

Mε πρωτα και καλυτερα διαφορα ονοματα Ολυμπιων Θεων η αρχαιοτητων και αυτο γιατι παντα ασχολιομουν με οτι ειχε σχεση με τα.."αρχαια" (Aρχαια Ελλαδα, Αρχαια Αιγυπτος...κλπ..βλεπετε καποτε ηθελα να γινω αρχαιολογος )και ετσι τι αλλο θα μπορουσα να διαλεξω!

Το τελευταιο μου ψευδωνυμο αφορα...μυστηριο, ξωτικα, κλπκλπ..αν εχετε δει τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων σιγουρα θα ξερετε το δασος του Lothlorien..αυτο ειναι το ψευδωνυμο μου...
Παντα με εντυπωσιαζαν αυτου του ειδους οι ιστοριες

Αυταααα ας παμε τωρα να κανουμε και καμια δουλεια...

LothLorieN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 12:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δε θα μπώ στον πειρασμό να σχολιάσω αν και πολύ θα το ήθελα για μερικά nickname.

Όχι να σχολιάσεις Απόστολε. Να σχολιάσεις. Γιατί να μην σχολιάσεις; Γι' αυτό είμαστε εδώ, για να σχολιάζουμε. Σχολίασε λοιπόν να δούμε τα σχόλια με τα οποία θα σχολιάσεις. Σχολίασε ντε, σχολίασεεε... Όλοι περιμένουν να σχολιάσεις (ΕΣΥ ειδικά).

(ελπίζω να τον έπεισα!)

ananasss <-- γεμάτος αυτιά (και μάτια!)...!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 13:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ του έχω αδυναμία του φρούτου !

Πάμε λοιπόν

Mara ή wonders
Ζώδιο : Υδροχόος
Σύμβολο : Ερωτηματικό
Αγαπημένη λέξη : Γιατί
Στοιχείο : Αέρας ( Ο.Φ.Α. όπου φυσάει ο άνεμος )
Ζώο : Ψαχουλίνος ερωτημάτικους ο Ανικανοποίητος


O Αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 13:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πρεπει να αντιδρασω τωρα????

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 13:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δικό μου nickname εδώ και πολύ καιρό είναι το «xaos». (τώρα θα μου πείτε εσείς που να το ξέρετε, και δίκιο θα χετε … αφού εδώ μέσα δεν το έχω χρησιμοποιήσει)

Μιας και λοιπόν όλοι κάνουμε μία αναφορά στα nicks προσπάθησα και εγώ να βρω μια επεξήγηση για το xaos.

Ψάχνοντας λοιπόν μία σύντομη περιγραφή της λέξεως, μου είπαν :
xaos = το ακατάστατο, το ανεξερεύνητο, το ατελείωτο…
και νομίζω έχουν δίκιο. Κάπως έτσι λοιπόν – τότε που έβαλα αυτό το nick – ήταν η ζωή μου, έτσι ένιωθα και μέσα εκεί πορευόμουν. Έτσι λοιπόν έμεινε…..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Santal
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 21:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Santal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
καπου διαβασα οτι το ονομα
ΑΝΑΝΑΣΙ
αναφερεται σε μια αφρικανικη θεοτητα, συγκεκριμενα στο "θεο της δημιουργιας, που ειναι εξυπνος, πονηρος και απατεωνακος αλλα συμπαθης και αναπαρισταται ως αραχνη".

Φχαριστώ λίλιθ!
Ενδιαφέρον, μα δεν βλέπω ομοιότητες...

Μόνο στο... "θεός", "δημιουργία" και "έξυπνος"


και συμπαθηςπως το ξέχασες γλυκιέ μου και ζουμερέ μου ανανά?

Έτσι,τόσο απλά ξεχνάς το καλύτερό σου προσόν?
Κακώς.....Θα σε μαλώσω.....
Φιλάκια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 21:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...δεν το ξέχασα βρε...
περίμενα κάποιον/α να μου το επισημάνει...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 23:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SAN POLI MYSTIKOTITA NA EXEI PESEI STO FORUM///???
MALON DEN THELOUN NA APOKALIPSOUN TOUS LOGOUS EPILOGHS TOU ''NICK''
XMMMM THA XRISIMOPOIHSW ALA METRA........ANAKRISISSSSSSSSS

ANANASSSSSSSSS FERE MOU TO MASTIGIO SE PARAKALW................
THA TOUS DIKSW EGW........AMALIA.....FERE TO ALATI.............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 23:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΣ ΚΑΙ ΞΟΥΡΙΣΕΣ ΤΟ ΜΟΥΣΙ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ;
ΕΧΕΤΕ ΖΕΣΤΗ ΣΤΟ BERMUDA ΚΑΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΔΡΟΣΕΡΕΨΕΙΣ;

ΑΧ ΖΗΛΕΥΩ!
ΕΔΩ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΛΙΓΟ Η ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΡΘΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ!

ΑΒΑΤΑΡ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΛΟΥΚ...


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 23:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OTAN THA KSANAFISW TO MOUSI,THA ERTHW MIA VOLTA STHN SOUIDIA!
ALA PROS TO PARON AS XARW THN ELLINIKH ANOIXH!!!!
TI EGINE SYLVERWOLF? ZILEYOUME,ZILEYOUME?
POTE THA EPISKEFTEIS TA PATRIA EDAFOI VRE PAIDAKI MOU,NA ZESTATHEI
LIGAKI TO KOKALAKI SOU??

AN KAI DO POU TA LEME,MIA LYKENA DEN KATALAVENEI APO KRYO.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 23:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΡΙΧΩΜΑ ΣΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ...
ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΚΡΥΩΝΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ... ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 00:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ..ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΟ ΦΑΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗ?
ΞΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ..ΓΙΑ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ...?
ΧΜ...ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ...
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΗΚΕΣ ...ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ...?
'Η ΜΗΠΩΣ...ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΣ?...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 01:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη μου Ελπιδα,
νομιζω οτι το "Ελπιδα"
σε αντιπροσωπευει απολυτα!!!


λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 10:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου Λίλιθ,
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αν και έχω ακούσει ότι το "Ελπίδα" δεν είναι και τόσο θετικό όσο οι περισσότεροι νομίζουμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 13:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα κι εγώ να συμμετάσχω σε αυτό το παιχνίδι αποκάλυψης της "βιτρίνας" μας σε αυτό εδώ το forum δηλώνοντας ταυτόχρονα ότι μου αρέσει πολύ! Άλλωστε, υπάρχουν τόσα και τόσα μυστήρια στον κόσμο για να συζητάμε, δεν χρειάζεται να είμαστε κι εμείς "μυστηριώδεις". Αρχίζω λοιπόν : Το nick μου αποτελείται από δύο ξεχωριστά ονόματα, Durden και Alie. Το πρώτο αναφέρεται στον βασικό ήρωα της ταινίας "Fight Club", τον Tyler Durden. Για όσους δεν έχουν δει την ταινία να πω ότι ο τύπος είναι ένα αναρχικό ρεμάλι της κοινωνίας, που θέλει να ξυπνήσει τις συνειδήσεις των απλών ανθρώπων προτρέποντάς τους να συμμετέχουν σε υπόγειες λέσχες πάλης που λειτουργούν σε κακόφημα στέκια τις μεταμεσονύχτιες ώρες. Τώρα για το πως το κάνει αυτό, σας προτρέπω κι εγώ με τη σειρά μου να δείτε την ταινία...είναι καταπληκτική. Το Alie αναφέρεται σε έναν ήρωα του βιβλίου του Umberto Eco "Το Εκκρεμές του Φουκώ", ο οποίος, αν και κακός της υπόθεσης, έχει ένα γοητευτικό χαρακτήρα και μια πίστη σε κάτι απροσδιόριστα ανώτερο και μεταφυσικό. Να μην ξεχάσω να προτείνω ανεπιφύλακτα και αυτό το βιβλίο...(μα εγώ θα έπρεπε να γίνω διαφημιστής!). Τώρα βέβαια που το ξανασκέφτομαι, ίδως θα έπρεπε να επιλέξω το όνομα του Belbo που είναι πιο κοντά στο χαρακτήρα μου, αλλά κατά την προσφιλή των Νεοελλήνων φράση : "Δε βαριέσαι!". Εξάλλου το Durden_Alie ηχεί καλύτερα στ' αυτιά μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 15:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οντως ηχεί πολύ καλά το durden_alie.

Αλλά βρε παιδί μου,
κι εσύ όλους τους κακούς βρήκες και διάλεξες;

(μεταξύ μας, κι εγώ τους κακούς συμπαθώ πάντα περισσότερο στις ταινίες. Εκτός από εκέινον τον βλάκα που έπαιζε το φύλακα στο "πράσινο μίλι"...)

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 16:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους. Πολύ ωραία η ιδέα να σχολιάσουμε τις μάσκες μας. Δεν χρειάζεται να τις αποχωριστούμε. Απλά να τις σχολιάσουμε. Το δικό μου «παρατσούκλι» βγαίνει από το αλάτι και το 13. διάλεξα το αλάτι γιατί αν και μόνο του είναι τρομερά ασήμαντο, όταν ενωθεί με κάτι άλλο, αποκτά μεγάλη αξία. (π.χ το φαί χωρίς αλάτι.) Ένας άλλος λόγος είναι ότι όπως όλα τα ασήμαντα αλλά ταυτόχρονα σημαντικά πράγματα, -έτσι και το αλάτι- το αναζητούμε και του δίνουμε αξία μόνο όταν δεν το έχουμε. Το δε «13» το διάλεξα γιατί πρώτον με εκνευρίζουν οι προληπτικοί και δεύτερον γιατί είναι ο αριθμός της αλλαγής, το σπάσιμο της ισορροπίας , κ.α. ( το 12 είναι της ισορροπίας. 12μήνες, 12 απόστολοι κ.α)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 16:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ένα μικρό αίνιγμα. Ποιο φρούτο στην γενική του, διαβάζεται και ανάποδα ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 17:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AX..ETHERIA ATMA....

quote:
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ..ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΟ ΦΑΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗ?
ΞΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ..ΓΙΑ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ...?
ΧΜ...ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ...
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΗΚΕΣ ...ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ...?
'Η ΜΗΠΩΣ...ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΣ?...

EIMAI KAI EGW TRISIPOSTATOS...EXETE DEI DYO EXEMVROTOUS...
KAPIA STIGMH THA ELTHEI KAI O TRITOS....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 17:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ένα μικρό αίνιγμα. Ποιο φρούτο στην γενική του, διαβάζεται και ανάποδα ;

A-N-A-N-ASSS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 03:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ καλο αυτο για το μαγικο φρουτο...εκτος απο λιγες θερμιδες..διαθετει και αντιστροφη..γραφη...

...να πω οτι εχω κατενθουσιαστει με το 'ραμογλου'!...
ολοκληρο κονσεπτ.....μααααποστολε,δεν εχει ..αρπα!...
δεν πειραζει ομως... ειναι καλος ελληνικος κινηματογραφος!


durden_alie... !!!!!μαα..κι αυτη η εμπνευση , κινηματογραφικη!??...
εξυπνο

VANDE!
'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 15:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Secondborn κατά τον Tolkin είναι οι Άνθρωποι(ή Δευτερογέννητοι).
Firstborn είναι τα ξωτικά.
Και επειδή τα κατωτέρω λόγια είναι του Tolkin είπα να πηγαίνουνε παρεϊτσα...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 17:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένη μου ΑΤΜΑ αν είχε και ΑΡΠΑ τότε μάλλον προς Οδυσσέα με έβλεπα και από καλό Ελληνικό κινηματογράφο θα καταλήγαμε σε Αρχαία Ελληνική τραγωδία …. ΤΡΑΓΩΝ ΩΔΗ και ΑΡΠΑ συνοδεύουσα …. Μυστήριο τελεί …. Και γνώση μεταφέρει …..

O Αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1210938
Maintained by Digital Alchemy