ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ψευδώνυμο…..Γιατί το επιλέξατε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 23:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pure
Caustic
Invader


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

holliday
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 00:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους holliday  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HOLIDAY

Music :Rudolf Schenker
Lyrics:Klaus Meine

Let me take you far away
You'd like a holiday

Let me take you far away
You'd like a holiday

Exchange the cold days for the sun
A good time and fun
Let me take you far away
You'd like a holiday


Exchange your troubles for some love
Wherever you are
Let me take you far away
You'd like a holiday

Longing for the sun you will come
To the island without name
Longing for the sun be welcome
On the island many miles away from home
[be] Be welcome on the island without name[/b]
Longing for the sun you will come
To the island many miles away from home

ειναι ενα τραγουδι που σημαδεψε τα εφηβικα μου χρονια, τοτε που κατασταλαζα στις μουσικες μου αναζητησεις. απο τοτε πολλα αλλαξαν στα μουσικα μου προτυπα, ισως να σκληρηνανε, αλλα αυτη η μουσικη και οι στιχοι του..."ασε με να σε παρω μακρια" ... αυτη η ΦΥΓΗ, η αναζητηση κατι διαφορετικου, κατι νεου, καπου μου ταιριαζει. Καπου εκει ειμαι κι εγω...η HOLLIDAY!

τωρα θα μου πειτε γιατι το ορθογραφικο λαθος :)
αναγνωρισιμοτητα, ποιος αλλος θα σκεφτει να γραψει με λαθος αυτη τη λεξη???


*********************************************************************
αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο, κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 15:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ όοοοολο το κόσμο!
Αν και είχα επισκεφτεί το esoterica αρκετές φορές, μόλις πριν λίγες μέρες αποφάσισα ότι εδώ είναι η παρέα που μου ταιριάζει!
Οφείλο να ομολογήσω ότι έχω πάθει έναν εθισμό ......

Back to the topic : Πενθέας , μυθικός βασιλιάς της Θήβας. Γιός της κόρης του Κάδμου, Αγαύη και του Εχίονα. Δεν αναγνώριζε το θεό Διόνυσο και για τιμωρία του, κατακρεουργήθηκε απο τη μητέρα και τις αδέλφές του.
>Βλέπε : Βάκχες > Ευριπίδης

Το διάλεξα γιατί κάτι έχω μ' αυτό το έργο! ..... αποθημένο ας πούμε...

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 17:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε penthea μη σου κακοφανεί αυτό που θα σου πω ...

Μωρέ να! πολύ μου κακοφαίνεται που βλέπω αυτό το αρχαίο όνομα με λατινικούς χαρακτήρες. Πως και δε το έγραψες με ελληνικούς?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pentheas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 21:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pentheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επέλεξα φίλη μου Avallon να γράψω το nickname με λατινικούς χαρακτήρες , για να δείξω στους ξένους οτι το Πενθέας είναι pentheas και όχι pentheus ......
(humor!.... έτυχε βρε Avallon , απλά έτυχε....)

Taf


pentheasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 01:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι παράξενο που όλοι βάζουν με λατινικούς χαρακτήρες ονόματα.

Απλά συνηθισμένοι από ένα αγγλοκρατούμενο ιντερνετ, που πολύ λίγα συστήματα δέχονται ελληνικά.

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 08:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε satanist μια που μπήκες στο χορό δε χορεύεις και λιγάκι...?

Δε μας λες για πιο λόγο διάλεξες αυτό το nickname?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 20:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aνατρέξτε στους Σουμέριους

Carpe DiemΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 23:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CUBE = ΚΥΒΟΣ.

ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ.

ΚΥΒΟΣ ΔΥΟ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ

4 ΠΛΕΥΡΕΣ (ΑΡΙΣΤΕΡΑ,ΠΑΝΩ,ΚΑΤΩ,ΔΕΞΙΑ).
4 ΓΩΝΙΕΣ (ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΞΗΓΗΣΗ).
1 ΟΨΗ.
ΣΥΝΟΛΟ 7. (ΣΑΣ ΛΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΥΤΟΣ? ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ)

ΚΥΒΟΣ ΤΡΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ.
4 ΠΛΕΥΡΕΣ (ΑΡΙΣΤΕΡΑ,ΠΑΝΩ,ΚΑΤΩ,ΔΕΞΙΑ).
4 ΓΩΝΙΕΣ (ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΞΗΓΗΣΗ).
4 ΟΨΕΙΣ.
3Χ4 = 12 ΕΥΘΕΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΝΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ. ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ.

ΚΥΒΟΣ ΣΤΗΝ 4Η ΔΙΑΣΤΑΣΗ..! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΕΝΕ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ...

ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ CUBE 2. ΔΕΙΤΕ ΤΟ. ΣΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ. ΔΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΜΥΝΗΜΑ.

ΚΥΒΟΣ... ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΧΗΜΑ.
ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ.
ΣΤΟΧΕΥΩ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΑΠΕΙΡΟ...ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ.

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ...ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΤΟΣ ΚΕΛΣΟΣ...
"ΝΑ ΚΥΒΙΣΩ ΤΗΝ ΛΙΘΟ ΜΟΥ".

ΚΑΙ ΕΑΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟ SITE ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 07:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το επελεξα εγω...ΑΥΤΟ με επελεξε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 07:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
cube...Πολύ ωραίος συνειρμός!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 16:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα
Είμαι καινούρια στο forum, το διαβάζω τώρα τελευταία και γιαυτό δεν θα βρείτε πουθενά ακόμα μυνήματά μου.
το δικό μου το nickname είναι γραμμένο σε λατινικούς χαρακτήρες γιατί το πήρα από το e-mail μου (για να μην έχω να θυμάμαι διαφορετικές λέξεις κάθε φορά)-το τι σημαίνει δεν είναι τόσο δύσκολο: marie το όνομα μου στα γαλλικά και aries: το ζώδιό μου.
Αυτάααααα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

diona8
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 16:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diona8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλαψ κλαψ ολοι εχουν ωραια nick με βαθυτερο νοημα! Μονο εγω εχω το απαισιο diona8, που δεν σημαινει απολυτως τιποτα:diona με φωναζει η αδερφη μου (απο το Διονυσια, καμοια σχεση τελως παντων) και το 8 ειναι απο την ημερομηνια γεννησης μου (08.12)!
Υ.Γ.: Επισης η οικογενεια μου και μερικοι φιλοι μου με φωναζουν και Denia και η αδερφη μου Διονουσα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aredhel
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 00:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aredhel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να 'μαι και εγώώώ!καινούρια, καινούρια!
Στην αρχή χρησιμοποιούσα το όνομα μου Δανάη αλλά λόγω J.R.R Tolkien το άλλαξα σε Aredhel!
Aredhel (Αρέδελ):Κόρη του Υψηλού Βασιλέα των Νόλντορ Φινγκόλφιν, και αδελφή του Τούργκον, του Φίνγκον και του Αργκον. Γοητεύτηκε από τον Έολ και απέκτησε μαζί του τον Μαεγκλιν, το Ξωτικό που σφράγισε τη μοίρα της Γκοντόλιν.


Ai! laurië lantar lassi súrinen,yéni únótimë ve rámar aldaron!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yunan
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 05:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yunan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yunan = Iwnas h' ellhnas sta toyrkika kai sta arabika. To xrisimopoiousa gia na leo stoys tourkous sympaixtes moy sto tabli toy yahoo apo poy eimai giati to arhs ( allo nickname apo ton 8eo kai apo thn katalhksh toy eponhmoy moy ) den toys elege tipota. Sto parelthon xrisimopoiousa sto irc to UBERALLES apo ena tragoudi twn DEAD KENEDYS alla me pernagane gia neo-nazi kai etsi to egkatelipsa.

Grafw greeklish giati h prwth mou epafh me ypologistes htan me LINUX opou ta ellhnika einai se embryako stadio.

Oso gia thn ypografh moy einai to φ h' alliws h xrhsh tomh. O ari8mos ths armonia ths fyshs. To meseo kokalo ka8e daxtylou mas einai 1.618... fores megalhtero apo to akriano kai to eswteriko 1.618... fores megalhtero apo to meseo

1.61803398874989484820458683436564...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 10:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμμ...τώρα που κοιτάζω τα δάχτυλά μου δε νομίζω ότι η χρυσή τομή βρίσκει εφαρμογή σ'αυτά... μου παραφαίνονται μακριά!!!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
yunan
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 22:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yunan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapite/h en esoterica aderfe/h Avallon h xrysh tomh den exei na kanei me to mege8os twn daktylwn sou alla me thn alla me thn analogia toy mikoys ka8e fallagkas twn daxtyllon soy.

AAAA ksexasa na pw oti h analogia ayth yparxei mono sta wraia daxtyla kai en genei se oti wraio yparxei sthn fysh ( kakioula xixixi )

1.61803398874989484820458683436564...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
yunan... Tην πλήγωσες πολύ την Αvallon


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 15:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας, το νικ που επέλεξα εγώ είναι λόγο του, ναι ναι καλά το καταλάβατε αστρική προβολή. Επειδή δεν ήξερα παλαιά καν τι είναι, αλλά είχα αρκετά περίεργα όνειρα, τα οποία τα βλέπω μέχρι τώρα, άσχετα αν δεν τα θυμάμε πάντα. Μία φορά στα μάτια μου έπεσε ένα βιβλίο που αναφερώτανε στους "αρχάριους" ονειροταξιδευτές και όταν το ξεφίλησα βρήκα καταστάσεις που είχα ζήσει. Έτσι έγεινε και η γνωριμία... Έτσι και ο λόγος της επιλογής του νικ που έχω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μου λες (ξεχ)Aρvallon…….(χαχαχαχαχα)

Σε έχρισε κανένας συντονίστρια στο ΔΙΚΟ μου topic;;;;;;

Γιατί παρενοχλείς το κάθε μέλος που κάνει ένα post;;;;;

ΚΑΚΟ ΝΙΝΙ!!!!


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα...
συζήτηση κάνω δεν παρενοχλώ...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατεργάρα……..σε ξέρω καλά εγώ εσένα…..

Σε πήραμε χαμπάρι!

Δελεάζεις τα μέλη, ειδικά τα καινούργια δίνοντας τους καραμελίτσες ….

Μην την πιστεύετε, έχει σκοτεινούς σκοπούς!


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 14:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το σκοτάδι...
Που είναι οι καραμελίτσες που λέγατε;

Α, κατάλαβα!!! Αν θέλετε ηλεκτρολόγο για τα προβλήματα ηλεκτροδότησης μπορώ να βοηθήσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 12:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oannes is the emblem of priestly, esoteric wisdom;
he comes out from the sea, because the 'great deep', the water,
typifies...the secret doctrine.

M. P. Blavatsky, Isis Unveiled

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 23:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το επελεξα γιατι αν αναλυσω το ονομα μου σημαινει το ιδιο(δημητριος)υιος της μανας γης-γενημενος απο την γη-

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 14:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.Το δικο μου το επελεξα διοτι εχω ζησει στο παρελθον στην
Νορβηγια και ηθελα να διαλεξω ενα ονομα που να εχει καποια σχεση
οπως το VIKING.Οι VIKING ΗΤΑΝ οπως γνωριζετε επιδρομεις απο
τις Σκανδιναβικες Χωρες και ηταν εμπειροι ναυπηγοι και γενικα
παρολο που ζουσαν απο την καλλιεργεια της Γης ηταν και ανθρωποι
της Θαλασσας και διεσχιζαν μεγαλες αποστασεις με τα Καραβια που
ειχαν φτιαξει για να εξερευνησουν διαφορες χωρες καθως και για να
εμπορευτουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epta
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 15:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με κυνηγάει χρόνια τώρα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γλαυκώπις
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 17:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γλαυκώπις  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Γλαυκώπις" από το "Γλαυκώπις Αθηνάα", ένα προσωνύμιο της Θεάς Αθηνάς. Μου άρεσε από παιδί οτιδήποτε είχε σχέση με την εν λόγω θεά. Παιδιά μην με κράξετε, νομίζω ότι χρησιμοποιώντας αυτο το ψευδώνυμο παίρνω κάτι από την λάμψη της. Δεν είναι νομίζω κακό να θαυμάζεις κάτι...

~ΗΩ ΣΚΟΤΟΣ ΕΜΟΝ ΦΑΟΣ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 16:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τελευταιο μου ψευδωνυμο αφορα...μυστηριο, ξωτικα, κλπκλπ..αν εχετε δει τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων σιγουρα θα ξερετε το δασος του Lothlorien..αυτο ειναι το ψευδωνυμο μου...
Παντα με εντυπωσιαζαν αυτου του ειδους οι ιστοριες

Ο λογος που διαλεξα αυτο το ψευδωνυμο για εδω συνοψιζεται στα οσα ειπε η Φωτεινη η αλλιως Lothlorien.παντα μου αρεσαν και μενα αυτες οι ιστοριες και εχω ψευδωνυμα που σχετιζονται με δαση και φυση σε διαφορα chat rooms η σε καποια emails μου.ισως να εχει σχεση και το οτι ειμαι αιγοκερως(δλδ ζωδιο της γης)οποτε τα δαση τα ξωτικα,νεραιδες κλπ ασκουν μια ισχυρη ελξη στον χαρακτηρα μου
.οσο αφορα το γιατι εγραψα το ψευδωνυμο με ελληνικους χαρακτηρες,η εξηγηση βρισκεται στο οτι χανει πολυ σαν εννοια να το γραψεις με greeklish ,αλλη αισθηση εχει Το ξωτικο και αλλη αισθηση To kswtiko.Αυτα περι του ψευδωνυμου μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 20:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλιστά! τώρα αν πώ και εγώ πως πήρα το δικό μου, οχι απλά θα φανεί πεζό αλλά θα φανταστεί όλος ο καλός εσωτερικόκοσμος πως έχω καβαλήσει καλάμι χιλιομέτρων... αλλά και τι έγινε; η πρώτη είμαι ή η τελευταία καλαμοαναβάτης (τουλάχιστον το δικό μου όχημα είναι τελευταίας τεχνολογίας);

Λοιπόν έχω μια περίεργη συνήθεια, διαβάζω λεξικά ελληνικά και αγγλικά. Εκεί (σε αγγλικό, γι' αυτό και οι LATINIKOI χαρακτήρες)βρίκα μια λέξη που μου άρεσε ο ήχος της και πρός μεγάλη μου έκπληξη, είδα πως μου ταίριαζε και η εξήγηση, μιας και ο καλύτερος μου φίλος συχνά πυκνά με αποκαλεί Αλογάκι της Παναγίτσας.
Δεν είναι εμφανησιακή η ομοιότητα, αλλά έχω τον ανθρωποδιώχτη.
Δεν κρατώ άντρα δίπλα μου για μεγάλο ή μικρό χρονικό διάστημα. Δεν τα βγάζουν πέρα μαζί μου...
Είναι μια κατάρα, να λέω ότι στραβό βλέπω και να γκρινιάζω με το κάθετι...

Έτσι το απέκτησα, το φορτώθηκα... ήρθε το άτιμο για να μείνει και όπως δηλώνει καθημερινά: ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy