ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ψευδώνυμο…..Γιατί το επιλέξατε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 20:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[b]ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ; ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ

Δεν ξέρω γιά τους άλλους καλέ μου, εγώ Αφροδίτη-Δέσποινα βαφτίστηκα κρατώ και τα δυό στην ουσία. Απλά το Αφροδίτη είναι γλυκόηχο και μου ταιριάζει εξωτερικά, γι΄αυτό το ασπάζομαι διπλά.
Ουάου!

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελα να μην ψωνιζομαστεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!


(πλακιτσα!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ετσι... Κάποιος να με ισορροπήσει...
Χαλαρά.

Φοράω τ΄αδιάφανα
κοκκινωπά καφτάνια!
΄Ενα φιλί μεσημεριού
στο χάδι των στιγμών,
ελπίζεις πως με άφησες
στη γήινη παράνοια
στην απουσία ερωτισμού
που ακόμα είσαι παρών.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χα!να πω οτι διαλεξα εγω το δικο μου επειδη μου ταιριαζει απολυτα εξωτερικα,ε,τοτε ενταξει!ετσι?


ακουσα τπτ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟ, ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΟ, ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΧΑΡΗΤΩΜΕΝΟ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικα ποια ειναι η λιλιθ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ισως η σκοτεινή πλευρά του φεγγαριού,
ή ένα δάκρυ του δειλινού,
μιά αγαπημένη φίλη,
ένα όραμα της νύχτας.

Φοράω τ΄αδιάφανα
κοκκινωπά καφτάνια!
΄Ενα φιλί μεσημεριού
στο χάδι των στιγμών...
Ελπίζεις πως με άφησες
στη γήινη παράνοια
στην απουσία ερωτισμού
που ακόμα είσαι παρών.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω ρε αφροδιτη,πραγματικα με διαφωτισες!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 10:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΑΜ. ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΟΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΠΑΡΑΛΥΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ..? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 10:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ .ΓΙΑΥΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΟΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΤΩΝ ΠΡΩΙΜΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΖΟΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΡΑΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ ΤΟΥ.ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΑΣΧΗΜΟ ΤΕΛΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 20:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΑΜ. ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΟΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΠΑΡΑΛΥΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ..? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.

α,οκ ευχαριστω γιατι ειμαι λιγο εως πολυ ασχετη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2007, 00:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ... μάλιστα...

Εγώ επέλεξα το ψευδώνυμο: "liberο" λόγω της επιθυμίας μου, να είναι ο τρόπος σκέψης μου, όσο το δυνατόν ελεύθερος και ακέραιος. Μακριά από φανατισμούς, εγωισμούς και οτιδήποτε που τον υποδούλωνει.

Και αν έπρεπε να αντιστοιχησω την ελευθερία με ένα ζωάκι, αυτό θα ήταν το δελφίνι


...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2007, 20:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι για κάποιον ιδιαίτερα σοβαρό, "απόκρυφο" λόγο. Απλά μου άρεσε σαν λέξη. Δηλώνει επίσης τη διάθεσή μου για έρευνα, κάτι που ταίριαζε με την ευρύτερη θεματολογία του Esoterica...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 09:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί με ψάχνουν και ήθελα να κρύψω το πραγματικό μου όνομα.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 13:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο κεραυνός κατά μία έννοια συμβολίζει την οργή.
Αν και γενικά ως άνθρωπος είμαι πολύ ήρεμη με γαιδουρινή υπομονή, τις φορές που θα νευριάσω είναι τόσο έντονο το ξέσπασμά μου σαν να πέφτουν κεραυνοί, από αυτό λοιπόν και το nick keraynos

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 15:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OANNHSEA,
Ο Οάννης ήταν ο πρώτος από τους δαίμονες της Σουμερίας, αυτός που βγήκε κατά το μύθο από το νερό και δίδαξε τους Σουμέριους τέχνες και γράμματα.
Μισός άνθρωπος, μισός ψάρι - αμφίβιος.
Ο Εα ήταν ο θεός του νερού στην Βαβυλωνία όπως και ο κύριος της σοφίας. Εξέλιξη τόσο του Οάννη, όσο και του Εnki, του αντίστοιχου θεού του νερού στην Σουμερία...
Είμαι μεγάλη ψωνάρα, έτσιιιι;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2007, 17:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι απλα "συμπαθω" αυτον τον τυπο:


χεχεχε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 00:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ γιατί απλά εκείνο το καιρό μου άρεσε πολύ ένα παλιό τραγούδι του Stevie Wonder "another star"

For you
There might be another star
But through my eyes the light of you it's all I see

For you
There might be another song
But all my heart can hear is your melody


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 00:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή, όταν ξεκίνησα να γράφω στο εσοτέρικα, με ενδιέφεραν ιδιαίτερα οι αόρατοι κόσμοι (unseen worlds). Και επειδή σε ένα φόρουμ είναι κανείς ουσιαστικά αθέατος, αόρατος. Τέλος, επειδή πάντα υπάρχουν πτυχές της προσωπικότητάς μου που δεν εκδηλώνονται σε μια σχέση ή μια περίσταση και ώς έναν βαθμό μου αρέσει το μυστήριο που προκαλείται με αυτόν τον τρόπο γύρω από το άτομό μου.

Στον κόσμο του Πνεύματος είμαστε πάντα στην αρχή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 09:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA,
Ο Οάννης ήταν ο πρώτος από τους δαίμονες της Σουμερίας, αυτός που βγήκε κατά το μύθο από το νερό και δίδαξε τους Σουμέριους τέχνες και γράμματα.
Μισός άνθρωπος, μισός ψάρι - αμφίβιος.
Ο Εα ήταν ο θεός του νερού στην Βαβυλωνία όπως και ο κύριος της σοφίας. Εξέλιξη τόσο του Οάννη, όσο και του Εnki, του αντίστοιχου θεού του νερού στην Σουμερία...
Είμαι μεγάλη ψωνάρα, έτσιιιι;;;

Στην αρχή ήτανε μια υποψία, το πράγμα όμως μιλάει πλέον μόνο του.
Παραδέξου το, είσαι ένας ΑΝΟΥΝΑΚΙ που κυκλοφορείς ανάμεσά μας. Τα λέει ο Λιακόπουλος αλλά ποιός τον ακούει....
Τώρα εξηγούνται πολλά, τόση γνώση, τόση άρνηση....
Αποκαλύψου πια, μόνος σου ξεσκεπάστηκες.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 11:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΕΧΕΧΕΧΕ...
Θα πρέπει να ξέρεις αγαπητέ KERRY KING ότι εμείς οι μυστικοί πράκτορες ΟΥΔΕΠΟΤΕ αποκαλυπτόμαστε δημοσίως...
Σε προσωπικό και φιλικό επίπεδο δε, μακριά από τα πληκτρολόγια, όλο και κάτι μπορεί να γίνει... Για την πάρτη σου βρε παιδί μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 16:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια μέρα, ξύπνησα, σηκώθηκα, πάω στο μπάνιο να πλυθώ, κοιτάω στον καθρέφτη και βλέπω ένα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 20:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA,
Ο Οάννης ήταν ο πρώτος από τους δαίμονες της Σουμερίας, αυτός που βγήκε κατά το μύθο από το νερό και δίδαξε τους Σουμέριους τέχνες και γράμματα.

Στάκα μαν, αλλού αυτά! Είναι πασίγνωστο ότι τις τέχνες και τα γράμματα τους τα δίδαξαν οι προϊστορικοί Ελληνες από το χώρο του Αιγαίου.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2007, 18:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Μην δημιουργειτε μικροκλιμα, γιατι ο Στατηγος Ανεμος θα αναζωπυρωσει φωτιες"...

ειπεν Βυρων Πολυδωρας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2007, 18:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PREDATOR
quote:
"Μην δημιουργειτε μικροκλιμα, γιατι ο Στατηγος Ανεμος θα αναζωπυρωσει φωτιες"...

ειπεν Βυρων Πολυδωρας



...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2007, 20:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eνα αστειακι καναμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy