ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ψευδώνυμο…..Γιατί το επιλέξατε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 12:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας από τους λόγους που διάλεξα το nickname μου είναι ότι και εγώ όπως και ο Wolffaced ενδιαφέρομαι για αυτά τα φανταστκά ζώα, τους λύκους.
Εγινέ Ασημένια Λύκαινα γιατί το αγαπημένο μου σκυλάκι ειναί ολόιδιο με έναν ασημένιο λύκο... (είναι μικρούλα για λύκος αλλά είναι πανέμορφη).



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 13:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

AMAΛΙΑ ΜΟΥ...ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΟ ΑΥΤΟ...

Nαι, μόνο που εγώ δεν σκέφτηκα την ματαιόδοξη πλευρά του...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 14:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατα καιρους στη ζωη μου μου αρεσε να με φωναζουν με αλλο ονομα.
για περιπου 2 χρονια ημουν η Κασσανδρα, εργαζομουν με αυτο το ονομα, ειχα γραφτει και σε πανεπιστημιο με αυτο το ονομα...

πριν απο το Κασσανδρα ημουν για χρονια το χταποδι η χταποδακι η πλοκαμακι! απο κει προεκειψε το tentacle η Tenty.

αργοτερα υιοθετησα το Nimbya. το ειχα σαν δευτερο ονομα για κανα δυο χρονια επισης. το Nimbya προεκειψε απο ενα αγγλικο ακρονημιο:
Not In My Back Yard. το Α το προσθεσα εγω στο τελος...

το λίλιθ μου το κολλησε ενας φιλος... οταν ψαχναμε να βρουμε το ψευδονυμο μου για το φορουμ.
απ ολα τα ψευδονυμα που ειχα κατα καιρους, αυτο το τελευταιο μου αρεσει περισσοτερο. (δεν ξερω, αλλα για αρκετο καιρο φοραω και ενα μισοφεγγαρο με αλυσιδα στο λαιμο...και μου αρεσει!)
οταν ο Εχεμβροτος μου εκανε το σκιτσακι
αχ μικρο Εχεμβροτακι!!! ποσο σ ευχαριστω! -(το ξερεις)
το λιλιθ με το σκιτσο, καπως δεσανε ομορφα...

ετσι, την Πεμπτη που πηγα κομμωτηριο, οταν με ρωτησαν τα στοιχεια μου για να με περασουν στον υπολογιστη τους εδωσα σαν ονομα μου το λίλιθ.

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 14:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Να μαι και εγωωωω....:)

Ενδιαφερον θεμα καθοτι θεωρω οτι το nickname που διαλεγει ο καθενας δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ!!

Σε καποιο αλλο τοπικ ειχε αναφερθει ο ramoglou στο «επισημο» ψευδωνυμο που έχω εδω και κοντα 5 χρονια στο ιντερνετ: wonders

Ωρα για μια απαντησουλα λοιπον!
Το nickname μπηκε εντελως τυχαια την πρωτη φορα που ασχοληθηκα με τα chat rooms. Τυχαιο το θεωρησα εγω...αποδειχτηκε ομως οτι ηταν μια λεξη που με αντιπροσωπευε σχεδον στο 100%

I wonder : Εγω αναρωτιεμαι...

και ειλικρινα όσο θυμαμαι τον εαυτο μου η μια απορια παντα διαδεχοταν την αλλη... η καθε απαντηση γεννουσε μια ερωτηση ! Το wonders λοιπον ητανε η δευτερη μου φυση

Μπαινοντας στο esoterica, θεωρησα βαση της σοβαροτητας του στην θεματολογια, πως υπογραφωντας με το ονομα μου θα είχε μια αλλη «βαρυτητα»... (το ιδιο ισχυε και για τους ελληνικους χαρακτηρες)


Μου λειπει αφανταστα ομως το wonders ... Μεταξυ μας ομως αυτο ε??


And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 18:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...καπνιζω πολυ...παρα πολυ....στριφτα drum
δεν ξερω πολλα πραγματα για μενα και οπου αγνωστος ισον... Χ
...εκει ψηλα στην θυρα... 13... σηκωσαμε το ευρωπαικο...
drum+X+13= drumx13
...... εσωτερικοτης μηδεν

οταν συντομα θα κοψω το τσγαρο θα μεινω σκετος ....x13

love for what is comming and forgivness for the past...

Edited by - drumx13 on 30/03/2003 18:41:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Santal
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 18:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Santal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Η αλήθεια είναι ότι σαν nickname ήθελα να βάλω το πραγματικό μου όνομα -Κατερίνα- που όπως μου είχε πει ένας φίλος μου το όνομα αυτό πρέπει να προτρέπει σε φυγή(είχε προσωπικές εμπειρίες αλλά όχι άδικο).Αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα και γι'αυτό διάλεξα το Santal εμπνεόμενη από την ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ του Κούντερα.
Φιλιά.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 21:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΘΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ .
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ NICKNAME MOY KAI NA TA ΞΕΧΝΩ
ΓΙΑΥΤΟ ΒΑΖΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 30/03/2003 21:40:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 22:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΒΑΘΥ ΠΙΛΙΝΓΚ ...ΕΣΤΩ ΟΞΕΑ ΦΡΟΥΤΩΝΚΑΤΙ!!!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΡΑΤΣ-ΣΚΡΑΤΣ...ΣΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟ 'FRUΙΤΥLOOPS' MOY KANEI...ΠΑΡΑ ΣΕ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΟ KRANIOPRO-FIL...

ANYWAY...
AMALIAΑΑ...
SNIFF
ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΜΟΥ?
(ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...
ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΗΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΔΥΝΑΤΑ,ΟΠΩΣ ΕΣΥ?...)

ΦΙΛΗ Santal!
ΚΑΛΩΣ MAΣ ΗΡΘΕΣ!
ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΣΑΝΤΑΛΟΞΥΛΟΥ...(ONE OF MY TOP-FAVORITES)
ΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ!... ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΩΔΙΑΖΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΑΝΔΑΛΟΞΥΛΟ...ΧΜΜ!!


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 01:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΒΑΘΥ ΠΙΛΙΝΓΚ ...ΕΣΤΩ ΟΞΕΑ ΦΡΟΥΤΩΝΚΑΤΙ!!!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΡΑΤΣ-ΣΚΡΑΤΣ...ΣΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟ 'FRUΙΤΥLOOPS' MOY KANEI...ΠΑΡΑ ΣΕ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΟ KRANIOPRO-FIL...

GIA KANE MIA METAFRASH...GIATH DEN TA PAW KALA ME THS XENES GLOSES....
OSO GIA TO FRUITYLOOPS...THA PROTIMOUSA KATI SE PIO EPAGELMATIKO...
SONAR XL H CUBASE SX

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 31/03/2003 01:47:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Santal
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 01:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Santal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Atma ,

καλώς σας βρήκα . θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να ικανοποιήσω τουλάχιστον την αίσθηση της όσφρησης σας.
Αμέτρητα φιλιά......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 03:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΤΑΤΕ,ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ...
ΜΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΗΤΑΝ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ...

"I.Q-BASE.SX(!)"

----ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟ Ν'ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ...
ΚΑΘΟΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ,ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΠΟΣΤ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 09:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
?

" Εσύ έβαλες flash στην μπαταρία ?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 09:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα ρε ΑΤΜΑ !!!! δουλεύεις και το fruity ????? (όλο εκπλήξεις είναι αυτό το παιδί)
Τι μουσικούλες φτιάχνεις ?

Εχέμβροτε για να μάθει κάποιος το qbase πρέπει να κάνει σεμινάρια...
Βέβαια αξίζει γιατι δουλεύεις τα vst καλύτερα. Εγώ για μίξη προτιμώ το κουλό-edit. Its simple as me ....Το sonar είναι καλό αλλά το νέο reason είναι καλύτερο...
Για πείτε πάντως τι μουσικές φτιάχνετε....

Όσο για τα scratch εγώ τα κάνω απο το mkii μου ΑΤΜΑ ...

" Εσύ έβαλες flash στην μπαταρία ?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 09:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN FTIAXNW MOUSIKH (MONO THN MPATARIA TOU BANIOU FTIAXNW OTAN XALASEI)

SYNTHETW MOUSIKH.

ALA EPI THN EYKERIA,GIA PES MAS PIOS O LOGOS POU DIALEKSES TO PSEUDONIMO ''EoN''???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 10:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνώμη amadeus ...

xmm...γιατι διάλεξα το ΕοΝ...βασικά το όλο concept έχει τις ρίζες του στο Album που με "χάραξε" στην εφηβεία μου και λέγεται ΑΙΟΝ του αγαπημένου μου συγκροτήματος των νεκρών που μπορούν να χορέψουν (dead can dance για όσους δεν κατάλαβαν...)
Στην αρχή το ψευδώνυμο ήταν ΑΙΟΝ αλλά μετά το έκανα ΕοΝ αφού ανακάλυψα και ένα παραμύθι για να το συνοδεύει.. είναι το ΕΝ και στην μέση το μηδέν (0). Α καλό ...(τι κάνει ο άνθρωπος όταν δεν έχει δουλειά....)
Βέβαια τώρα θέλω να το αλλάξω γιατι κάτι βόδια (όχι του Γυρίονη) μου την είπαν οτι έχω σχέση με μια φασιστική νεολαία που λεγόταν εόν...αστα να πάνε δηλαδή... και να φανταστείς οτι είμαι αναρχικός !!! (και προσπαθώ να γίνω άναρχος....)


" Εσύ έβαλες flash στην μπαταρία ?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 11:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A...MALISTA.ENDIAFEROUSA EPILOGH!MIAS KAI GIA MENA OI DEAD CAN DANCE
HTAN STATHMOS STHN EFIVIA MOU.AYTO VEVEA DEN SIMENEI OTI DEN TOUS
APOLAMVANW KAI TWRA.

DISTIXOS OMOS FILE EON DEN GINETE NA ALAXEIS TO NICK.
PANTOS KALA EKANES KAI TO DIEFKRINISES OPOTE EISAI KALIMENOS

XERETW SAS PROSORINOS!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 13:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ "DEAD CAN DANCE"...
ΑΧ,ΒΡΕ ΕΟΝ,ΑΝ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ...
ΠΩΣ Ν'ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 13:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν κατάλαβα ...
είναι κακό να μου απαντάς και πρέπει να αντιστέκεσαι στον πειρασμό ?


" Εσύ έβαλες flash στην μπαταρία ?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 14:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ"?
ΕΙΠΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ ?
..ΧΜ,ΟΧΙ.
(...ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΑ ΤΟ "ΜΗΛΟ" ΓΙΑ ΤΟΝ "ΔΙΑ-ΛΟΓΟ"...
ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΤΟΝ "ΚΑΦΕ" ΤΟΥ "ΜΟΝΟ-ΛΟΓΟΥ".
+ΑΠΛΑ, ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ"ΟΚ!ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ")
ΑΥΤΟ.

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 14:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε μα το οτι δεν ήθελα μήλο εκείνη τη στιγμή (άλλωστε όταν ήμουν μικρός μου είχαν πεί ποτέ να μην πέρνω μήλα απο γυναίκες )
δεν πάει να πέι οτι δεν θέλω τον διάλογο ή οτι δεν ακούω...
Ακούω αλλά με τον τρόπο μου ...


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 15:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, το "κλου" της υπόθεσης είναι ότι μας λύθηκε κι αυτή η απορία.

Εγώ, αλήθεια, αναρρωτιώμουν από που βγαίνει το ΕοΝ. Σύντομο, αλλά εντυπωσιακό.

Αλήθεια, είσαι αναρχικός;

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 16:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΟΝ...(ΑΥΤΟ ΤΟ "ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΗΛΑ ΑΠΟ... ΓΥΝΑΙΚΕΣ"...
ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...
ΚΡΙΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΩ ΜΕ ΤΗΝ... ΕΟΝ-ΙΟΤΗΤΑ...ΑΦΟΥ ΑΝΤΙ Ο ΕΙΝΑΙ 0...ΤΙ ΝΑ ΠΩ Η ΨΥΧΗ...

AMΑΛΙΑ ΜΟΥ ..ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ...
ΕΙΝΑΙ..."ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ"..ΕΙΠΕ..


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 17:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμαλία σίγουρα ακούγεται κάπως...αφου ο αναρχισμός στις μέρες μας έχει ταυτιστεί με διάφορα παιδάκια που πετανε πέτρες στους αστυνομικούς και χέρονται...
Ο αναρχισμός είναι ενα κίνημα ουσίας συνυφασμένο με τον υπαρξισμό...Είναι μια ιδεολογία,μια στάση ζωής που απευθύνεται σε άτομα με διευρυμένη συνείδηση ΄και κατα τη γνώμη μου είναι το μόνο κοινωνικό περίβλημα στο οποίο θα έπρεπε να ζεί και να εξελίσεται ο Ανθρωπος της ύλης. Οχι ο άνθρωπος που βλέπουμε γύρω μας και έχει καταντήσει ένα κτητικό-μισαλλόδοξο-εγωιστικό ζώο αλλά ο πραγματικός άνθρωπος που όλοι κρύβουμε μέσα μας. Ο Ανθρωπος-Θεός ...που δεν θα χρειάζεται δικαστές ,πολιτικάντηδες και εργοδότες αλλά θα μπορεί να διευθετεί τα πάντα με την σοφία του και να διαθέτει τον εαυτό του και τον χρόνο του όπως αρέσκεται και όπως θέλει.
Ο ίδιος ο Θεός είναι Άναρχος και Ατελεύτητος ..έτσι δεν θα πρέπει να είναι και ο Άνθρωπος? (εικόνα και ομοίωση του Θεού).
Πολλοί πιστεύουν οτι οι Αναρχικοί (όχι τα παιδάκια..τα είπαμε αυτά...)είναι άθεοι. Αυτό όμως είναι λάθος. Πως γίνεται να είναι ένας ανθρωπος άθεος όταν αναγνωρίζει έναν θεό (έναν τέλειο άνθρωπο) στο πρόσωπο του συνανθρώπου του ?
Θα μου πείς οτι αυτά είναι ουτοπικά μα θα σου πώ κοίταξε γύρω σου και δές που μας οδήγησε αυτό που μας παρουσιάσαν ως "ρεαλισμό" ...

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 18:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φωτια στα τοπι(α)κ...
η αναρχια οπως και ο κουμουνισμος και καθε αντιεξουστιαστικη αντικομφορμιστικη ιδεολογια ειναι παιδικες αρωστιες που καλο ειναι να της περνας μικρος για να μην σου αφηνουν μονιμες βλαβες...
κατι σαν την ιλαρα ενα πραγμα....
τα λεμε....
....ελπιζω να τσιμπισεις...


love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 18:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ελπίζω να ξυπνήσεις ...

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 19:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....το αφηνω σε σενα να με "ξυπνησεις"..
γαι μενα τα πραγματα ειναι απλα ....
περα απο τα φιλοσοφικα ερωτηματα περι καλου και κακου και τα ευχολογια που γραφουμε εδω μεσα ο ρεαλισμος υπαγορευει οτι ...
σε ενα κοσμο που ο καθενας κοιταει την παρτη του το να κοιτας να αλαξεις τον κοσμο ειναι ουτοπικο και βαθια ανωριμο...
απλα ειναι για παιδακια 16 -17 χρινων που δεν εχουν και τιποτα να χασουν....
...χαλαρωσε λοιπον να τον απολαυσεις ...
εκτος αν εχεις να προτεινεις τιποτα ...
ειμαι ολος αυτια ...και ματια βεβαιως βεβαιως


love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 21:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα περιμένω κι εγώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον να αναπτυχθεί το θέμα, αλλά σε ένα άλλο topic φυσικά! Είμαι περίεργος να ακούσω τις αντικορουόμενες απόψεις περί αναρχίας (με την κυριολεξία της έννοιας, όχι για τα παιδάκια, είπαμε!)...
Αγαπητέ ΕοΝ, άνοιξε ένα topic, μπας και ξυπνήσεις τον Άγνωστο Χ που καπνίζει drum στη θύρα 13!
Και άλλους φυσικά!
Αναμένω...

Άσχετο: Την επεξήγηση του nick του ο ΕοΝ (με το ΕΝ και το 0)την είχε ξανακάνει παλιότερα, σε κάποιο άλλο θέμα...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 23:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Cat

Εδώ και 7 χρόνια που μπαίνω στο net ...εχώ αυτό το nick..
παντού ...στο ICQ...στο mail...και στο φυσικά στο Esoterica

Εχω 4 γάτες....και τις λατρεύω !!!!!!!!!!!!εχω μάθει την γλώσσα τους και μιμούμε την φωνή τις κάθε γάτας ξεχωριστά ...και φυσικά ειμαι και γάτα

Δεν θέλει ρώτημα ...λοιπόν γιατί

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 31/03/2003 23:08:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 23:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN XERW GIA SAS! ALA EMENA ENA FRESKO AERAKI ME XTIPA ELAFRA STO PROSOPO....................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 00:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά!
Ο Εχέμβροτος ξυρίστηκε! και μάλιστα κόντρα.

Τι ντροπή αυτή για έναν αρχαίο Ελληνα...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy