ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ψευδώνυμο…..Γιατί το επιλέξατε ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝ.ΚΙ
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 02:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝ.ΚΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα αγαπητοί φίλοι,

μπαίνω στον πειρασμό να εξηγήσω κι εγώ τι σημαίνει το ψευδώνυμο που κουβαλάω......

Επηρεασμένος από τα βιβλία του Zecharia Sitchin,τα οποία μελετάω τους τελευταίους μήνες, διάλεξα το ΕΝ.ΚΙ το οποίο είναι το όνομα του πρώτου αρχηγού των ΑΝΟΥΝΑΚΙ, των "εξωγήινων" ας πούμε, που πάτησαν το πόδι τους στη Γή (εννοείτε ότι δεν υπήρχε ο άνθρωπος τότε).

Στην αρχή ο ΕΝ.ΚΙ (Κύριος της Γης) λεγόταν Ε.Α (Κύριος του νερού).
Μετά από αυτόν, έγινε αρχηγός της Γης ο αδερφός του, ο ΕΝ.ΛΙΛ (Κύριος των εντολών) και ο ΕΝ.ΚΙ έγινε ο "δεύτερος" τη τάξει ΑΝΟΥΝΑΚΙ.

Η ονομασίες αυτές είναι γραμμένες σε σφηνοειδή γραφή, σε πινακίδες της αρχαίας Μεσοποταμίας (Σουμερίας ίσως).

Ο ΕΝ.ΚΙ κατά την Σουμεριακή μυθολογία ήταν ο εμπνευστής της δημιουργίας του ανθρώπου.

Ο Zecharia Sitchin εικάζει ότι ο ΕΝ.ΚΙ, ίσως είναι ο Προμηθέας της Ελληνικής Μυθολογίας.

Αυτά και....καλή μέρα να έχετε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2003, 21:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΨΕΥΔΟΝΙΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΙΣΚΕΙΑ ΤΩΝ WICCA. ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η 5ΑΛΦΑ.

Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 03:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ.
ΟΠΩΣ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ Ο LENCOLAS ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΞΑΝΘΟ ΞΩΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΟΛΚΙΝ " Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΩΝ".
ΔΙΑΛΕΞΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ 3 ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΟΥΣ.
1)ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΡΝΑΝ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ.Η ΓΙΑΓΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΣΜΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΑ.
2)ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΝ LENCOLAS ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΟ ΕΡΓΟ!Η ΟΛΗ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ-ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΔΥΝΑΤΗ!
3)ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ...LENCOLAS....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΟΦΕΡΩ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΜΙΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ,ΜΕ ΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ....?
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 04:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να που το αποσαφήνησες και είσαι female. Γιατί σε νόμιζα male.
Ο Λένκολας!!! (πρόφερέ το όπως...Ο Νώντας!)
Νά' σαι καλά

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 01:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΚΑΙ MALE!
FEMALE ΕΙΜΑΙ ΒΡΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΟΥ!
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ,Ο ΝΩΝΤΑΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?SORRY ΑΛΛΑ ΔΕΝ....

ΓΡΗΓΟΡΗ?ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ?
Η ΑΛΛΗ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους! Ας μου επιτρέψετε να ρωτήσω κάτι άσχετο. Ποιός έχει δημιουργήσει τα υπέροχα σκιτσάκια στη φωτό των αnanasss, Kelsos,Amalia k λίλιθ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα τον καρφώσω ! Θα τον καρφώσω !

Ο ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μίλα βρε, μη φοβάσαι, οι Γερμανοί είναι φίλοι μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καρφί!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ thoth που με κάρφοθεθ! Ειμαι και λιγάκι ψονάρα, οπότε θα παραθέσω και το link με το σχετικό topic που ΕΓΩ άνοιξα για να παρουσιάσω τα σκίτσα των μελών που ΕΓΩ δημιούργησα! Ναι!!!!!! είμαι ο καλύτερος σκιτσογράφος του σύμπαντος!!!!!

http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=924

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια Valnta, γιατί επέλεξες αυτό το ψευδώνυμο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη/ε Valnta καλώς όρισες

Απ’ότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενά σου, ενδιαφέρεσαι μάλλον για το δικό σου σκιτσάκι.
Είναι προφανές ότι ο αγαπητός Thoth έδωσε "στεγνά" το όνομα του καλλιτέχνη...αλλά δεν σου είπε την διαδικασία...

Θα στείλεις μία φωτογραφία σου με mail στον σκιτσογράφο, προκειμένου να φτιάξει το σκιτσάκι σου.
Μετά θα περιμένεις...καθώς απαραίτητη προυπόθεση είναι η ύπαρξη έμπνευσης...
Απ’ότι ξέρω η έμπνευσή του έρχεται κάθε 28 ημέρες και διαρκεί από ελάχιστα λεπτά μέχρι κάποιες ημέρες...

Ελπίζω να βοήθησα


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπέροχα! Τα θερμά μου συγχαρητήρια. Γιατί δεν υπάρχει όμως ένα που να απεικονίζει εσένα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένε old tiger σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αλλά δεν ρώτησα γι'αυτό. Απλά μου έκαναν εντύπωση κ ήθελα να μάθω "την πηγή". Είναι πολύ ενθαρυντικό πάντως για ένα νέο μέλος να υπάρχουν άνθρωποι σαν κ σένα, πρόθυμοι να βοηθήσουν.
Προς τον καλλιτέχνη: Valnta λένε το pet μου, μια πανέξυπνη βατραχίνα. Χρησιμοποιώ το όνομά της για να μη μπερδεύομαι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολδ Τάιγερ... ξέχασες και την προσωπική συνέντευξη που μπορεί και να είναι απαραίτητη μετά την φωτογραφία

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 14:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τhoth μου άρεσε πολύ αυτό το ...Ολδ...
Μου θύμισε Κυπριακή εταιρία...ξέρεις...Γιαννίκος Γιαννίκου Λτδ

Οσο για την συνέντευξη...στο "ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ" δεν θυμάμαι ο Tom Cruise να προειδοποιούσε τα θύματά του

ΕΧΕΜΒΡΟΤΙΗΛ Ο ΑΙΜΟΣΤΑΓΗΣ


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 15:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί δεν υπάρχει όμως ένα που να απεικονίζει εσένα

Φυσικά και υπάρχει

Να! Ο Old tiger!


Να! και εγώ!


Βέβαια τα σκίτσα δεν έγιναν βάση του παρουσιαστικού των μελών, αλλά βάση του ψευδωνύμου τους και της όλης παρουσίας τους στα forums.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2003, 17:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Odysseus: Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΟΜΗΡΙΚΟΣ ΗΡΩΑΣ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑΣ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ. ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ.
Nemo: ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΗΡΩΑΣ, ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ ΒΕΡΝ ΟΜΩΣ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΚΑΡΠΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ. ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ "ΝΑΥΤΙΛΟ" ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ (ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΑΝΑΡΧΙΑΣ). ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ(ΤΕΛΗ 19ου- ΑΡΧΕΣ 20ου).

ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΧΟΥΝ : ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΙΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΕΥΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΛΤΡΟΥΙΣΤΕΣ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ : Ο ΠΟΛΥΦΗΜΟΣ ΡΩΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΑΝΤΑ "ΚΑΝΕΝΑΣ". ΣΤΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΑΠΑΝΤΑ "ΝΕΜΟ"

ΕΓΩ: ΠΕΡΙΠΛΑΝΙΕΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ. (ΚΑΤ΄ ΕΜΕ) ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΝΟΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΗΣ.(ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ) ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!! ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ!!
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ !!

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 12:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να'μαι κι εγώ! Καιρό έχετε να με ακούσετε (διαβάσετε) έτσι πουλάκια μου; Πάντα είμαι κοντά σας, διαβάζω όλα τα topics αλλά ο χρόνο μου είναι λίγος και δεν μπορώ να γράψω . Μόλις γύρισα από ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη (φοβερή πόλη, κακώς τη "δώσαμε").
Λοιπόν για το nickname: Oculatis Abis είναι λατινική έκφραση και σημαίνει "φεύγεις οξυδερκής" αλλά και "μετατρέπεται η όρασή σου". Είναι νομίζω κατάλληλο nickcname για τα οφέλη από τη συμμετοχή στα forums. Όσο για την υπογραφή μου (sub rosa) είναι μυστικιστική έκφραση και σημαίνει "κάνω κάτι με μυστικότητα".
Σας έχω κι ένα test γνώσεων. Τι σημαίνει το σύμβολο στο προφίλ μου;

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 12:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!

Εγώ λοιπόν δεν έχω ιδιαίτερο λόγο που διάλεξα το Cyberhood. Θα σας εξηγήσω πως βγαίνει:

Cyber:Διαδικτυακός,κυβερνόχωρικός . Είμαι λάτρης του διαδικτύου και όλης της Τεχνολογίας και της Επιστήμης των Υπολογιστών.

hood: Βγαίνει απ'το Ρομπέν των Δασών που στα αγγλικά είναι Robin Hood.

Αν τα συνδυάσουμε βγαίνει CYBERrobinHOOD. Αν αναρωτιέσται γιατί έκοψα το robin απλώς και μόνο για να ακούγεται ωραίο (γιατί cyberrobinhood μου ακούγεται αηδία)

Edited by - cyberhood on 25/07/2003 12:50:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 13:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν ένα μήνα συνομιλόντας με έναν άγγλο "αποκρυφιστή" άρχισα να περιγράφω ένα πολύ παράξενο όνειρο που είχα δει. Εκείνη την στιγμή κόλησε το μυαλό μου και δεν θυμόμουν πως είναι το όνειρο στα αγγλικά για αυτό και αντί αυτού έβαλλα το mystery nightmare. Μου ακούστηκε καλό και από τότε το χρησιμοποιώ ως nick name...

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STRIKER
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 15:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STRIKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ και απο μένα.

STRIKER
1) Aυτός που κτυπά(τουναντίον,είμαι άτομο χαμηλών τόνων που σέβομαι τον άλλον. Εκείνο που με εκνευρίζει είναι όταν αδικούνται άλλοι για το άτομό μου δεν με νοιάζει ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΒΑΡΑΝΕ)

2) Απεργός --> ΑΥΤΟΣ ΕΙΜΑΙ (Τουλάχιστον προσπαθώ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

STRIKER.................................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2003, 00:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,Η ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΡΙΑΛ,ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ:"ΛΑΜΨΗ"(ΤΟΥ ΦΩΣΚΟΛΟΥ).Ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ ΣΤΟ ΣΗΡΙΑΛ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΣΚΟΤΩΝΕ ΠΟΡΝΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ...

ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ESOTERICA.GR ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΩ,Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΛΟΥΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΥΟ ΝΕΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΩΝΑΞΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΑΙR-CONDITION.ΑΦΟΥ ΤΑ "ΠΗΡΑ" ΠΟΛΥ ΑΓΡΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΕΙΠΑ:"ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΟΣΩ ΜΩΡΗ ΠQΥ*@Ν@"(ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ)
ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ,Ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ?

Ε,ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΑΝ ΝΙCKNAME


...ΤΕΛΟΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2003, 00:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας... Το ψευδώμυμο μου το επέλεξα από το το cd του Παπαθανασίου, το οποίο θεωρώ το πιο μαγευτικό και το πιο ατμοσφαιρικό.... Όπως και την ταινία άλλωστε με την υπέροχη φωτογραφία της....

Ωστόσο με εκφράζουν και τα νοήματα αυτής. Ποιός ορίζει τη ζωή και το ποιός έχει δικαίωμα σε αυτήν... Ε;


Αυτά.....


-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANX_ROCKER82
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2003, 11:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANX_ROCKER82  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO ONOMA AYTO TO EPELEXA APO THN MOYSIKI POU AKOYO.DLD TIN PUNK .
TO PANX EINAI TO PROTO MISO APO ENA SIGROTIMA PANX-ROMANA TO TO ROCKER EPEIDI AKOUO KAI ROCK KAI TO 82 EPEIDI TO TE IDRITHIKAN OI PANX-ROMANA KAI ETSEI PROEKIPSE TO PANX_ROCKER82.ALLA EMENA MOU ARESEI PIO POLI ME TO ONOMA TO OTI TO PANX AKOUGETE SAN PUNKS.
EYXARISTO


PaNx-RoMaNaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2003, 18:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα ή μάλλον...καλησπέρα !

γιατί επέλεξα το νικνειμ μου είναι εμφανές μια και το επεξηγεί το ίδιο...
και μάλιστα μου φανηκε περίερφο πως δεν το είχε επιλεξει κάποιος πριν απόμενα μια ς και βασικα όλοι εδω μέσα αυτό είμαστε ... αναζητητές
.για να πω την αληθεια μετα από μερικό καιρό ήθελα να το κανω σκέτο "seeker" αλλα μιας και όλοι με ξέρατε με το "TSEEKER" το άφησα...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 00:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι δεν σκέφτηκα και πολύ...

Πολύ "ψαγμένο" nick βρε αδερφέ.
Λέτε να το αλλάξω?
Άσε.Βαριέμαι(έχει και ζέστη).

Πάντως μου άρεσαν όλα τα nicknames.Μάλλον σας εκφράζουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 13:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Flawless dioti anazito ton telio dromo
ton apsogo dromo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 14:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΥΡΡΑ και ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ, οι γενάρχες των Ελλήνων.

Για την Ελληνικότατη Ψυχή μου και το Ελληνικότατο Παρουσιαστικό μου

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pci
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 23:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pci  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το ψευδώνυμο μου το εχεις βρει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy