ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 08:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
quote:
Y.Γ. αγαπητέ ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ δεν αναφερόμουν σε σένα προσωπικά αλλά σε μία νοοτροπία γενικότερη...


Ευχαριστώ για την απάντηση σου Galadriel

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ


Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 09:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Εγώ δεν θέλω να φύγω γιατί σκέφτομαι και αυτούς που θα έρθουν μετά από εμένα.

KΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΕ.
Ευτυχώς που υπάρχουν φιλάνθρωπα μέλη σαν εσένα...

quote:

Είμαστε φιλοξενούμενοι όμως χωρίς εμάς δεν υπάρχει forum.
Είμαστε φιλοξενούμενοι και οι οικοδεσπότες μπορούν να κάνουν ότι τους καπνίσει.
Αυτή είναι μια λάθος προσέγγιση γιατί όταν ανοίγεις μια πόρτα πρέπει να προειδοποιήσεις τους επισκέπτες (μπορείς να περάσεις αλλά βρωμάνε τα ποδιά μας).

Xωρίς τα μέλη όχι. ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΜΕΛΗ -ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΟΚΙΝΟΥΜΕΝΑ- ΠΟΥ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.


quote:

Είναι μερικά πράγματα τα οποία δεν αναφέρονται στους κανονισμούς.
Όταν έκανα την έγγραφη δεν είδα πουθενά πως αν στραβώσουν με εμένα οι συντονιστές θα πρέπει να πάω να τους συναντήσω.
Είδα όμως κάτι για μυστικότητα.

Δεν είδα πουθενά πως ακόμα και αν έχω δίκιο και αυτοί άδικο θα διαγράφω.
Δεν είδα πουθενά πως οι κανονισμοί θα πλέκονται και θα ξηλώνονται σύμφωνα με το συμφέρων του forum.
Δεν είδα πουθενά γραμμένο ότι στην περίπτωση που απενεργοποιηθείς δεν χρειάζεται να εξηγηθεί και ο λόγος που σε απενεργοποίησαν.
Ακόμα περιμένω αυτούς που πρόσβαλα.

Δεν είδα πουθενά γραμμένη κάποια οδηγία η οποία να λέει πως το forum περιμένει πολλά από τα μέλη του όμως τα μέλη δεν πρέπει να περιμένουν το παραμικρό από το forum.


Αν δεν έχεις καταλάβει τους λόγους που απενεργοποιήθηκες... τί να πω... μια σαλάτα μυνημάτων θυμάμαι με δική σου ενεργή συμμετοχή.

Είναι βέβαια πιθανό κάποιος να μην καταλαβαίνει ότι ο τρόπος που απευθύνεται στα άλλα μέλη είναι άθλιος και αγενής.

Είναι πιθανό κάποιος να μην μπορεί να διανοηθεί ότι ενδεχόμενες παρασκηνιακές ενέργειές του -προσωπικά μηνύματα- κ.λ.π είναι άγνωστα στη συντονιστική ομάδα.

Είναι πιθανό κάποιος να μη μπορεί να φανταστεί ότι "ουδέν κρυπτόν..."

Η πλάκα είναι ότι οι ΜΕ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ή ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΩΜΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΘΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.


quote:

Δεν είδα πουθενά γραμμένη κάποια απόφαση που να λέει πως τα μέλη δεν μπορούν να έχουν καμία άποψη πάνω στα θέματα που αφορούν το forum.
Γίνονται συντονιστές οι ομίχλες και όχι άνθρωποι που προτείνουν σαν συντονιστές τα μέλη.

Φαντάστηκες ποτέ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΟΥΝ Ή ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ. ΟΧΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ

quote:

Επειδή οι ομίχλες ανηκουν στην ομάδα;
Συμπτωματικά ο ετοιμοθάνατος και η πυραμίδα ανήκουν στην ομάδα.
Πόσοι από τους συντονιστές ανήκουν στην ομάδα;

Αυτό δεν είναι στρατοπέδευση;


Δεν είναι στρατοπέδευση αλλά αίσχος.

Στην διάρκεια μιας έγγραφης πρέπει να γράψουν με μεγάλα γράμματα:
Είμαστε σκοτεινοί τύποι και κοιτάμε μόνο το συμφέρων μας και κάνουμε ότι γουστάρουμε και αν σου αρέσει.
Αν είχα διαβάσει κάτι τέτοιο δεν θα έμπαινα στο τσαρδί.



ΔΕΝ ΤΟ 'ΠΙΑΣΑ ΑΥΤΟ... ΠΟΙΟΣ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟΣ???
ΤΟ ΑΙΣΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟΙ ΣΟΥ ΣΚΟΠΟΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

Ξεκαθάρισε τί εννοείς "ετοιμοθάνατος" ως τότε:

Και αν συνεχίσεις το ίδιο βιολί:



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 10:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas
Ostria
quote:
και να προσθέσω ότι όποιος θέλει να λάβει μέρος στην διαχείριση θα πρέπει να λάβει μέρος και στα έξοδα και στις υπόλοιπες υποχρεώσεις που έχει ένα τέτοιο site οκ;

Για αυτο ακριβως το λογο καλη μου εγω τουλαχιστων εχω αποδεχθει
την ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ σαν ΧΟΡΗΓΟ του φορουμ.

Αυτο που με ενοχλει ομως ειναι οτι ο αυταρχικος τροπος διοικησης
της Νεας Ακροπολης αρχισε να μεταφερεται και στο φορουμ.

Ξερεις οτι μερικες φορες ειναι δυσκολο να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.
Αν ομως εισαι ελεφαντας, ειναι πολυ δυσκολο και να το κρυψεις.
Ο στρουθοκαμηλισμος των φορουμαρχων δεν σε προβληματιζει?

ΠΛΑΤΩΝΑ

quote:
Τότε δεν υπήρχαν εργαστήρια, ούτε τιμωρούσαν τα μέλη και τους έλεγαν, έλα να μας συναντήσεις για να σου δώσουμε το ΝΙΚ πίσω. Το βρίσκω εντελώς γελοίο

Ναι υπαρχει ανοικτο το θεμα του μελους ΑΤΜΑ (Γκολφο).

Καποιοι αν εχουν λιγο τσιπα επανω τους, θα πρεπει
να ντρεπονται.

Την καλημερα μου.

999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 11:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Καλημέρααααα,


quote:
Είμαστε φιλοξενούμενοι όμως χωρίς εμάς δεν υπάρχει forum.
Είμαστε φιλοξενούμενοι και οι οικοδεσπότες μπορούν να κάνουν ότι τους καπνίσει.

έχω τελευταία παρατηρήσει, από συγκεκριμένα μέλη (πα πα πααα ο Θεός να τα κάνει) μία εξαιρετικά ενδιαφέρουσα άποψη για το πως πρέπει να φέρεται κανείς στους φιλοξενούμενους...

φαντάζομαι λοιπόν πως οι φιλοξενούμενοι δικαιούνται να μπαίνουν με τις λάσπες στο σπίτι, να στρογγυλοκάθονται στον καναπέ, να βάζουν τα πόδια πάνω στο τραπέζι, να τρώνε , να πίνουν (ενίοτε να γ.... και τον ιδιοκτήτη ).... και όταν θεωρήσουν πως βαρέθηκαν και θέλουν να φύγουν (αν και συνήθως πρόκειται για αρμένικη βίζιτα) να βγαίνουν και να παραπονούνται για τις συνθήκες φιλοξενίας...

στο μεταξύ ο ιδιοκτήτης, έχει επιστρατεύσει όλη του την καλή διάθεση αγνοώντας τη φωνή της λογικής που του λέει “καλά ποιον βάζεις σπίτι σου βρε?”, και εννοεί να προσφέρει και απ' αυτά που δεν έχει, να τρέχει όλη την μέρα να προλάβει τις επιθυμίες του πασά-φιλοξενούμενου, να μαγειρεύει απ' το πρωϊ ως το βράδυ μη και πεινάσει ο “πασάς” και στο τέλος της ημέρας να είναι και ντυμένος “κατάλληλα” για να τον....

βάλτε τώρα, όπου καλή διάθεση το “μα έχεις διαγραφεί πολλάκις αλλά ήδη έφτασες τα 227 μηνύματα κι αυτή τη φορά”, όπου τρέχει όλη την μέρα το “συντονιστές, διαχειριστές και μέλη σπεύδουν να μην αφήσουν αναπάντητα τα ερωτήματα “, όπου μαγειρεύει το “άντε να δούμε πως στο καλό μπορούμε να αναβαθμίσουμε το φόρουμ” και όπου ...... το “είσαι έτσι ή γιουβέτσι κύριε συντονιστή/διαχειριστή/μέλος και γούστο μου και καπέλο μου να στα λέω”.... και ιδού... η φιλοξενία σε όλο της το μεγαλείο....

φυσικά όλα αυτά συνοδεύονται με το εξής καταπληκτικό : εκ των υστέρων όλη αυτή η φιλοξενία γίνεται “κρεμαστάρια” και τ'ακούει και κανείς από πάνω....

τέλος, για το “ετοιμοθάνατος” δεν ανησυχώ... αυτό που με προβληματίζει είναι τι στο καλό σημαίνει η στρατοπέδευση.... δεν έχω πάει και φαντάρος και τα ελληνικά μου ξέρετε δίνουν άλλο νόημα στην λέξη... φαντάζομαι πως στην φανταρική διάλεκτο αυτό σημαίνει κάτι άλλο που εμένα μου διαφεύγει...

να παραδεχτώ δημοσίως δε, πως πράγματι όλοι οι άλλοι πέραν δυό τριών “φωτισμένων” είναι σκοτεινοί τύποι σαν τις κατσαρίδες .....

ώχοουουου μωρέεεεε......


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 11:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Σκόρπιες σκέψεις. Τις μάζεψα και σας τις δίνω.

Δεν έχει σημασία τι αξίζουν. Δεν χρειάζονται την κατακραυγή σας αλλά ούτε και την επιβράβευση σας.

Ακούστε λοιπόν. Κάποιοι έχουν αναπτύξει μια δεύτερη ζωή εδώ μέσα. Μια «εσωτερικοζωή». Είναι διπλές προσωπικότητες. Ζουν μια ζωή έξω, εκεί στη δουλειά, στο σπίτι, στη γκόμενα, στην οικογένεια, και μια εδώ μέσα στο ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

Αυτοί λοιπόν μπέρδεψαν την πραγματική ζωή και ΤΑΥΤΙΣΤΗΚΑΝ περισσότερο με το NICK τους, παρά με το αληθινό τους όνομα. Κάποιοι μπέρδεψαν τη ζωή με την εικονική πραγματικότητα. Έκαναν το «εσωτερικά» γκόμενα, γκόμενο, διασκέδαση, αντίδοτο μοναξιάς, παιδιά, δουλειά κ.λ.π

Αγάπησαν τον αριθμό των μηνυμάτων τους, αγάπησαν την εικονική αναγνωρισιμότητα τους, αγάπησαν τον διαδυκτιακό οίστρο τους μέχρι εσχάτων. Και όταν με κάτι ταυτιστείς και στο αφαιρέσουν πονάς. Πονάς γιατί νιώθεις απόρριψη.

Μα καλά αναρωτήθηκα. Γιατί τέτοια ταύτιση? Μα γιατί το εσωτερικά σου «δίνει» τη «δυνατότητα» να γίνεις κάτι «καλύτερο» από αυτό που είσαι!!!!!

Δεν συνειδητοποιούμε όμως ότι και αυτό είναι ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μπορείς να είσαι ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ στο εσωτερικά και έξω κακομοίρης.....
Μπορείς να είσαι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ στο εσωτερικά και έξω καρπαζοεισπράχτορας.....
Μπορείς να είσαι ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ στο εσωτερικά και έξω περίγελος.........

Τα αισθήματα της αδικίας και της απόρριψης είναι πολύ ισχυρά καλοί μου φίλοι. Και είναι και αληθινά. Είναι όμως κομμάτια του εαυτού μας, του πραγματικού εαυτού μας.

Μήπως ο στόχος του καθένα μας πρέπει να είναι ένας καλύτερος εσωτερικός άνθρωπος και όχι ένα «ισχυρό nickname»?
Μήπως πρέπει να κοιτάξουμε μέσα μας με περισσότερη ταπεινότητα, ή έξω μας να δούμε τι μας λείπει και να δώσουμε στο «εσωτερικά» απλά και μόνο αυτό που του αξίζει:
«Την αξία ενός χώρου ανταλλαγής απόψεων και τίποτα παραπάνω»?

** Αυτές οι σκέψεις δεν προέρχονται από κανένα και δεν αφορούν κανένα προσωπικά........
Αφορούν όλους μας.

*** Καταλάβατε κύριοι διαχειριστές γιατί φωνάζω με το «αχλαδότυρο»?
Προκαλείτε τους ανθρώπους να μοιραστούν τη μοναξιά τους έξω από τα πλαίσια του φόρουμ (εδώ είναι το σπίτι σας και ο φίλος σας) και μετά όταν χαλαρώνουν και ανοίγονται τους τιμωρείτε με προσωρινή αποβολή και με κλήση να παρουσιαστούν με τον κηδεμόνα τους.........


Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ

Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 22/02/2006 12:00:39

Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 22/02/2006 12:21:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 11:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ, ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τις σκόρπιες σκέψεις σου! Τι άλλο να πω, μακάρι τα λόγια σου αυτά να γίνουν παράδειγμα για όλους μας...

Θα επανέλθω...(Και ναι, αυτό είναι απειλή! )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 14:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
ΕΙΔΕΣ OSTRIA;
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.
ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
ΚΑΙ ΒΡΗΚΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ.
ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΥΣΑΕΙ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ.

Edited by - dragon rider on 22/02/2006 14:18:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 14:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone
Παρακολουθώ κάποια μέλη όπως την Ostria και το Ζagrea, να ταυτίζουν τον Αdmin με τον Μιχάλη Βίνο.Θα ήθελα να τους υπενθυμίσω ότι ήταν η Αρχή για την διαδυκτιακή μου αντιπαράθεση με τον Αdmin καθώς και ότι αποτέλεσε μια από τις αιτίες της διαγραφής μου.Σαφώς και υπάρχουν ενδείξεις για αυτήν την ταύτιση,αλλά Ουδέποτε ο ίδιος ο Αdmin δήλωσε κάτι τετοιο.

Δεν είμαι παρελθοντιστής.Κάθε άλλο.Απλά επιθυμώ να αποκτώ συνείδηση του τρόπου με τον οποίο ξεδιπλώνεται η δράση μου μέσα στην ψευδαίσθηση που ονομάζουμε χρόνο.Θαρρώ ότι με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσω να αποτρέψω την επανάληψη της ίδιας δράσης στο «μέλλον».

Η πεποιθησή μου ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο,διαμορφώθηκε από προσωπικέςεκτιμήσεις αλλά κυρίως από ζωγραφιές και εικόνες που υπήρξαν εδώ μέσα όλα αυτά τα χρόνια που τάυτιζαν τον Λογαριασμό Admin με τον Συνολικά Υπευθηνο του Esoterica.gr όπως αυτοαποκαλείται Μιχάλη Βίνο.

Η αρχή έγινε με τα υπέροχα σκίτσα του ξακουστού αυλωδού από την Αρκαδία και πολύ παλαιού μέλους Εχέμβροτου στο θέμα:Μια ιδέα για διασκέδαση» που παρουσίαζε τον Αdmin ίδιο με τον Μιχάλη.


Αργότερα και ενώ το Εsoterica χτυπιόταν βάναυσα από τις επιθέσεις του Ngw και των κλώνων του η αγαπητή συντονίστρια Gretel μας παρέδωσε την παρακάτω εικόνα σατυρίζοντας πολύ πετυχημένα τις ανοησίες που εκτόξευε ο ngw προς τον Admin στο θέμα Αdmina:



Το καλοκαίρι που μας πέρασε κάποιος με τον λογαριασμό Α-Ν-Τ-Μ-Ι-Ν αν θυμάμαι καλά που προφανώς πάσχει από έλλειψη εξουσίας,παρουσίασε μια εικόνα στην οποία είχε επέμβει και ταύτιζε και ο ίδιος τον Αdmin με τον Μιχάλη.Δεν θα παραθέσω την φώτο που είχε βάλει με τίτλο απ’όσο θυμάμαι «Eσωτεριστική Παρτούζα» μιας και δεν την έχω (αν και την έχουν κρατήσει άλλα μέλη).

Αυτά είναι εν ολίγοις τα γεγονότα που συντέλεσαν στην πεποιθηση μου ότι ο Αdmin και ο Μιχάλης Βίνος είναι το ίδιο πρόσωπο και ιδιαίτερα η απουσία εκ μέρους του admin να αντιδράσει σε αυτές τις εικόνες και να προστατέψει τα μέλη αλλά και τον Συνολικά υπεύθηνο του Εsoterica.gr από τυχόν παρερμηνείες.Ισα ίσα που έκανε το αντίθετο αν διαβάσει κανείς το θέμα του Εχεμβροτου.

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη από τον Μιχάλη Βίνο που έφτασα στο λανθασμένο συμπέρασμα ότι είναι ο Admin.Και φυσικά θα παραδεχτώ και ότι ουδέποτε συναντήθηκα με τον Αdmin.Ο admin μάλλον είναι μια αυτόματη μηχανή σεντονίων καποιο είδους καινουργιο πρόγραμμα που τρέχει σε περιβάλλον snitz.

Προφανώς και ο φίλος Εχέμβροτος έκανε λάθος εκτιμήσεις.

Προφανώς και η συνεργάτιδα και συντονίστρια του esoterica Gretel έφτασε και εκείνη σε λάθος συμπεράσματα.

Προφανώς και εγώ πλέον καταλαβαίνω ότι έκανα λάθος.

Γι αυτό αγαπητοί μου συνοδοιπόροι προσοχή.Υπάρχει κίνδυνος να σας διαγράψουν σε περίπτωση που εμμένετε στην άποψη σας.Μην κάνετε το λάθος που έκανα εγώ.
Ο admin δεν είναι ο Μιχάλης.

Και τώρα μπορώ πλέον -έχοντας πραγματικά κλείσει κάθε θέα προς το παρελθόν τουλάχιστον σε σχέση με μένα- να σιωπήσω.

Καλή σας συνέχεια.


Ryche
Last of the El from Nila-Gu
IP-ότης Zen/die &
@υτηνής της Χολής:

Εκεί που είσαι, ήμουν
και δώ που είμαι
δεν θα προλάβεις..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 15:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
quote:
Αυτοί λοιπόν μπέρδεψαν την πραγματική ζωή και ΤΑΥΤΙΣΤΗΚΑΝ περισσότερο με το NICK τους, παρά με το αληθινό τους όνομα. Κάποιοι μπέρδεψαν τη ζωή με την εικονική πραγματικότητα. Έκαναν το «εσωτερικά» γκόμενα, γκόμενο, διασκέδαση, αντίδοτο μοναξιάς, παιδιά, δουλειά κ.λ.π

Αγάπησαν τον αριθμό των μηνυμάτων τους, αγάπησαν την εικονική αναγνωρισιμότητα τους, αγάπησαν τον διαδυκτιακό οίστρο τους μέχρι εσχάτων. Και όταν με κάτι ταυτιστείς και στο αφαιρέσουν πονάς. Πονάς γιατί νιώθεις απόρριψη.



Φίλε ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ, "'επιασες" την ουσία....

«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 15:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Βρε rider ακόμα μας μπερδεύεις με την gretel?

Αγαπητέ zagrea υποθέτω ότι ο καθένας θα μπορούσε να μπει χορηγός. Εντάξει, λογικό είναι να έχει και κάποια σχέση με τον γενικότερο χώρο του εσωτερισμού και της αναζήτησης. Αν ειναι και εντελώς άσχετος πάλι θα διαμαρτυρόμαστε.

Επειδή δεν γνωρίζω τον τρόπο διοίκησης της Νέας Ακρόπολης, δεν μπορώ να απαντήσω στο αν είναι αυταρχικός ή όχι. Εδώ μέσα, πού ακριβώς είδες τον αυταρχισμό; Εγώ μάλλον μια μετριοπαθή ως και αμυντική στάση βλέπω με την οποία και δεν συμφωνώ.

Στο θέμα της προσωπικής συνάντησης, η θέση μου είναι ήδη γνωστή. Την θεώρησα λάθος κίνηση και εν πολλοίς αναποτελεσματική εξ αρχής.
Αυτή όμως είναι δική μου άποψη -και δεν την είδα ως αυταρχική πράξη- μένει όμως να δούμε πώς είδαν τα αποτελέσματα και οι υπεύθυνοι του site.

Εγώ αυτό που ζητάω είναι να γνωρίζω τους κανόνες και πώς ακριβώς αντιμετωπίζεται η παράβασή τους, έτσι ώστε να αποφασίσω αν τους δέχομαι ή όχι. Για να γίνω, εγώ, εσύ και όλοι μας συνδημιουργοί αυτής της "λίστας" θα πρέπει να το θέλουν οι υπεύθυνοι του site και να γίνει μια ήρεμη και δημιουργική συζήτηση με όλα τα μέλη, όχι όμως κάτω από ένα εκβιαστικό καθεστώς.
Από την στιγμή που θα καθοριστούν οι κανόνες και οι "καμπάνες", να γίνεται μια τυφλή δηλ τυπική τήρισή τους.
Ούτε "να το ξανασκεφτούμε", ούτε "αυτή είναι ειδική περίπτωση", ούτε "μα εγώ που...", ούτε τίποτα. (Κοινώς ζητάω μια πλήρως αντικειμενική και τυπική τήριση των κανόνων, από την στιγμή που θα συμφωνήσω με αυτούς. Θέλω ο Admin να μην είναι ο Μιχάλης ή όποιος είναι τέλος πάντων, αλλά μια απρόσωπη "αρχή", που θα φερθεί το ίδιο αντικειμενικά σε όλους, γνωστούς και άγνωστους, παλιούς και νέους, συμπαθείς ή αντιπαθείς προς αυτόν, στον/την γκόμενο/γκόμενά του κλπ.)

Αντε να μην ζητήσω και να σβηστούν όλα τα μέλη και κλειδωθούν όλα τα θέματα και αρχίσουμε πάλι από την αρχή. (Εμένα μου αρέσει αυτή η ιδέα, δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτή).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 15:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Και εγώ νομίζω ότι οι σκόρπιες σκέψεις του Αναστημένου είναι πολύ σημαντικές και θα πρέπει όλους να μας προβληματίσουν...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 16:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Ο Μιχάλης Βίνος είναι σίγουρα ο ARZUNA. Και δεν δέχομαι αντιρρήσεις.

Εάν παριστάνει όμως και τον Αντμιν τότε έχει διπλό λογαριασμό και προτείνω πάραυτα να διαγραφεί για 36,5 εργάσιμες μέρες και αφού εκτίσει τη ποινή του, να παρουσιαστεί με τη θεία του στη καφετέρια του Παγκρατίου με το όνομα «ΑΝΑΚΡΙΤΙΚΟ». Εκεί θα δώσει έγγραφη κατάθεση στο Θωθ. Μετά όλα θα κριθούν στο δευτεροβάθμιο όργανο.......όπου δικάζει ο Σβάμπε

Έτσι για να δει και αυτός λίγο τη γλύκα...........



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ

Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 22/02/2006 16:35:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 17:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Ostria
quote:
Βρε rider ακόμα μας μπερδεύεις με την gretel?

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ...ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΚΟΥΓΑ ΤΟ CLOWN ΑΠΟ MANU CHAO.

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 17:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ NICKNAME...Η ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΕΧΕΙ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ NICKNAME.
TO NICKNAME ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 18:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
gretel
quote:
KΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΕ.
Ευτυχώς που υπάρχουν φιλάνθρωπα μέλη σαν εσένα...

ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 20:36:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο admin δεν είναι ο Μιχάλης.

Tι? Δεν είναι ο admin ο Μιχάλης??

Η πολλά παπαγαλάκια κυκλοφορούν που χαλάνε την πιάτσα ή πολλές μαϊμούδες που χαλάνε το κλίμα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 23:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Προφανώς και η συνεργάτιδα και συντονίστρια του esoterica Gretel έφτασε και εκείνη σε λάθος συμπεράσματα.

Συγνώμη δεν ξέρω αν είναι λόγω επαγγελματός μου, αλλά ταυτίζεις τη φωτογραφία που έβαλα με τον Αντμίν και πιστεύεις ότι μοιάζει με τον Μιχάλη?

Εγω την έβαλα -ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ- γιατί μου θύμιζε τον ΠΕΤΡΟ ΦΥΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΒΡΟΥΤΟΣ ΠΡΙΝ ΜΑΧΑΙΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙΣΑΡΑ.

Χαχα φαίνεται Thechosennone ότι οι σατανικές συμπτώσεις... συνεχίζονται.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 23:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Ostria...Ήρθε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η ώρα να διαφωνήσουμε...

Προσωπικά, δεν είμαι υπέρ μιας λεπτομερούς λίστας με κανονισμούς (αν δηλαδή αυτό είναι που εννοείς) και της τήρησής της με θρησκευτική ευλάβεια. Ίσως στο σημείο αυτό συμφωνώ με τον Πλάτωνα που μίλησε για “ουτοπίες”, αλλά άποψή μου είναι ότι αν δεν υπάρχει καλή διάθεση τότε όσοι κανονισμοί και να θεσπιστούν θα είναι “άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε”! Ξέρεις που θα φτάσει το πράγμα; Να ανατρέχουμε όλοι κάθε λίγο και λιγάκι στους κανονισμούς προσπαθώντας να “αποκωδικοποιήσουμε” το νόημά τους, ως άλλοι “συνταγματολόγοι” και να πετάμε ο ένας στα μούτρα του άλλου quote απ' αυτούς! Όχι κι ό,τι πιο ευχάριστο, δε συμφωνείς; Θα επαναλάβω λοιπόν και κάτι που είχα πει σ' ένα παλιότερο θέμα του Pixeldream που κλειδώθηκε, ότι δηλαδή δεν έχω διαβάσει ούτε μία φορά τους κανονισμούς με τους οποίους συμφώνησα πριν εισέλθω στο φόρουμ. Ούτε ξέρω καλά καλά που βρίσκονται! Ίσως και να τους έχω παραβιάσει κάποιες φορές χωρίς να το γνωρίζω και να έπρεπε να διαγραφώ αλλά τη γλίτωσα! Το θέμα είναι ότι δε μένω σ' αυτούς διότι για μένα υπάρχει κι αυτό που λέμε “πνεύμα του νόμου”. Και, για να εφαρμοστεί αυτό είναι πολύ απλό. Τώρα, οι διαφωνίες που ενδεχομένως έχουν κάποιοι ως προς το ποιο είναι ακριβώς το πνεύμα αυτό (όπως ενδεχομένως είναι ο Pixeldream που συνεχίζει να ερωτά γιατί απενεργοποιήθηκε) είναι ευπρόσδεκτες φυσικά, αλλά έχουν να κάνουν με μια διαφορετική αντίληψη, πράγμα επίσης λογικό. Του είχα πει κάποτε του Pixeldream ότι τον διέγραψαν λόγω timing και όσο γελοίο κι αν ακούγεται, συνεχίζω να έχω την ίδια άποψη. Η αλήθεια είναι ότι οι απόψεις περί του πνεύματος αυτού μπορεί να είναι όσες είναι και τα μέλη του φόρουμ. Εγώ πχ αν είχα στα χέρια μου τα κλειδιά, ε τη δεδομένη στιγμή θα τον κλείδωνα! Χωρίς συναντήσεις φυσικά και για μικρότερο χρονικό διάστημα, αλλά και πάλι, η καμπάνα θα έπεφτε! Άλλη αντίληψη η δικιά μου, είπαμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 23:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Και, για να 'ρθω τώρα στον Pixeldream : Φίλε, σου 'χω ξαναπει ότι καταλαβαίνω την πίκρα σου, άσχετα αν δεν την έχω νιώσει στο πετσί μου και με το δίκιο σου τώρα θα μου πεις : “Μα τι μ*κίες μου λέει τώρα αυτός;”. Δεν είμαι επίσης ούτε σε θέση να σου δώσω συμβουλές, ούτε να σου χρυσώσω κανένα χάπι. Ξέρεις όμως εγώ τι βλέπω; Έχεις έναν καινούργιο λογαριασμό στα χέρια σου, τον dragon rider...Αυτό σημαίνει βήμα και ελευθερία λόγου! Μην τη σπαταλάς! Χαιρόμουν που συζητούσαμε στο θέμα για τον Αντιδογματισμό (ένα θέμα “ζόρικο”) χωρίς να μας ενοχλεί κανείς! Ούτε κανείς σου είπε ότι “είναι μετρημένες οι ώρες σου εδώ μέσα” ούτε τίποτα! Θα μου πεις, “μα είναι γελοίο να μη μου δίνουν πίσω τον Pixeldream, ενώ ξέρουν ότι αυτός είμαι!”...Ε ναι...Και γελοίο και ανούσιο και άδικο ίσως! Στην τελική όμως, ρε φίλε, πάλι δε συμμετέχεις; Πάλι δε λες αυτά που θες να πεις; Στην τελική, αν κάποιος έχει άδικο σ' αυτήν την ιστορία, γιατί δεν το αφήνεις να φανεί με τη δική σου στάση; Σε νοιάζουν μήπως τα μηνύματα; Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό! Ή μήπως τελικά μπαίνουμε στη λογική ότι “ε δεν θα τους αφήσω να με νικήσουν”; Έχω χάσει το μπούσουλα κι εγώ μ' όλα αυτά, τι να πω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 23:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Πάμε σ' άλλο θέμα...O TheChosenNone στο μήνυμά του μας κάνει μια ανάλυση του ποιος είναι και ποιος δεν είναι ο Admin. Θυμάμαι μάλιστα και τη στιγμή που είπε εκείνο το περίφημο “Μιχάλη μου” κι άναψαν οι φωτιές! Τυχαίνει μάλιστα (και αυτό το γνωρίζουν ΚΑΙ ο ίδιος ΚΑΙ το φυσικό πρόσωπο Μιχάλης) να ξέρω και...“κάτι παραπάνω”! Η άποψή μου, που τότε για κάποιους λόγους δεν την εξέφρασα και τώρα μετανιώνω, γιατί, δεν ξέρω αν θα άλλαζε κάτι, αλλά τουλάχιστον θα είχα εγώ τη συνείδησή μου ήσυχη είναι η εξής : Έβλεπα στα λόγια ΚΑΙ των δυο το δίκιο και το άδικο ταυτόχρονα! Και όχι, αυτό δεν είναι φτηνή διπλωματία! Το εννοώ! Από τη μια ο ryche, γνωρίζοντας τον υπεύθυνο του Esoterica θεώρησε σωστό να απευθυνθεί με φιλική διάθεση (το πιστεύω αυτό) σ' αυτόν με το μικρό του όνομα. Πρώτο λάθος! Από την άλλη ο χ υπεύθυνος που έγραφε ως Admin (μπορεί και να 'ταν ο Μιχάλης) αντιμετώπισε αυτήν την προσέγγιση αρκετά απότομα με εκείνο το “σε ποιον ακριβώς απευθύνεσαι;”. Δεύτερο λάθος! Τί λέγαμε; Ότι το σκοινί έχει δυο άκρες! Αυτά λοιπόν ήταν και τα δυο πρώτα “τραβήγματα”! Τη συνέχεια την ξέρουμε όλοι μας!

Γεγονός είναι πάντως ότι όντως, ο Admin ΔΕΝ έχει ούτε μικρό όνομα, ούτε προσωπικότητα! Είναι ΡΟΛΟΣ και όχι ΜΕΛΟΣ! Και η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν γίνεται πάντα κατανοητό! Θυμάμαι μάλιστα μια πρόταση του Deva_Parinito επ' αυτού με την οποία και συμφωνώ : Ο Admin του φόρουμ ή και ο διαχειριστής δεν είναι δυνατόν να συμμετέχουν σ' αυτό ως απλά μέλη και να εκφράζουν απόψεις. Είναι εκτελεστικά όργανα! Ο λόγος τους πρέπει να είναι απρόσωπος και να έχει να κάνει με διαδικαστικά θέματα και μόνο. Άλλο οι συντονιστές φυσικά! Αλλά αν τα φυσικά πρόσωπα που χειρίζονται τους διαχειριστικούς λογαριασμούς θέλουν να συμμετάσχουν στο φόρουμ, μπορούν κάλλιστα να ανοίξουν έναν καινούργιο λογαριασμό και να το κάνουν. Αν αυτό γινόταν, θα αποφεύγονταν πιστεύω κάποια δυσάρεστα φαινόμενα όπως αυτά που είδαμε στο παρελθόν. Ο Admin θα ήταν Ο ADMIN και ο Μιχάλης ένα άλλο μέλος! Και τέλος!

Πάλι πολλά είπα και δεν ξέρω αν βοηθάω κιόλας μ' όλα αυτά. Και θα ξαναγίνω βαρετός κάνοντας την ίδια πάλι έκκληση σε όλους, αλλά ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, μπορούμε να τ' αφήσουμε όλα αυτά πίσω μας και να κάνουμε ένα βηματάκι ΕΜΠΡΟΣ; Καλά είναι αυτά να τα θυμόμαστε και να μαθαίνουμε από τα λάθη μας κλπ κλπ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ μ' αυτήν την ιστορία! Μια δοκιμή κάνετε επιτέλους κι αν δείτε ότι δεν μπορεί να λειτουργήσει, ε τότε ας τα ξαναπιάσουμε από την αρχή να ξανασφαχτούμε να βγάλουμε το άχτι μας! Τέλοσπάντων, εγώ χάρηκα που είδα γραμμένο από τον TheChosenNone αυτό :

quote:
Και τώρα μπορώ πλέον -έχοντας πραγματικά κλείσει κάθε θέα προς το παρελθόν τουλάχιστον σε σχέση με μένα- να σιωπήσω.

με μια ένσταση ως προς το τελευταίο ρήμα ("να σιωπήσω")...Θα 'θελα αυτό να είναι : "να συνεχίσω"...Η επιλογή σαφώς και είναι δική του!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 23:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

gretel
quote:
KΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΕ.
Ευτυχώς που υπάρχουν φιλάνθρωπα μέλη σαν εσένα...

ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.




Αγαπητέ έχεις χάσει τον έλεγχο παντελώς
ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΣΑΙ.
ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΚΚΟ ΠΟΥ ΕΣΚΑΒΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ -ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΑ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΙ- ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ? ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΣΟΥ.

Το αν σκέφτομαι τον εαυτούλη μου άσε να το κρίνουν πιο αντικειμενικά άτομα από σένα.

ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ:


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 00:54:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Επιτέλους θα διαφωνήσω με τον durden!

quote:
Προσωπικά, δεν είμαι υπέρ μιας λεπτομερούς λίστας με κανονισμούς (αν δηλαδή αυτό είναι που εννοείς) και της τήρησής της με θρησκευτική ευλάβεια. Ίσως στο σημείο αυτό συμφωνώ με τον Πλάτωνα που μίλησε για “ουτοπίες”, αλλά άποψή μου είναι ότι αν δεν υπάρχει καλή διάθεση τότε όσοι κανονισμοί και να θεσπιστούν θα είναι “άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε”! Ξέρεις που θα φτάσει το πράγμα; Να ανατρέχουμε όλοι κάθε λίγο και λιγάκι στους κανονισμούς προσπαθώντας να “αποκωδικοποιήσουμε” το νόημά τους, ως άλλοι “συνταγματολόγοι” και να πετάμε ο ένας στα μούτρα του άλλου quote απ' αυτούς!


Δηλαδή προτιμάς να υπάρχει καμπάνα κατά περίπτωση; Δεν θα υπάρξουν πάλι φασαρίες του στυλ, γιατί εμένα με έδιωξες για 10 μέρες και εκείνον για 5, γιατί δεν έκανες ούτε καν παρατήρηση σε αυτόν ενώ εμένα μου έκανες ban; Αρα θα γυρίσουμε πάλι στις συμπάθειες, τις φιλίες, τις υποτιθέμενες ομαδοποιήσεις και πάει λέγοντας...

Εγώ έχω στο μυαλό μου την γενική λίστα που έβαλε κάπου η gretel, όχι τόσο λεπτομερής αλλά κατά την γνώμη μου αποτελεσματική, φτάνει να τηρείται. Μέχρι τρεις παρατηρήσεις και μετά κλείδωμα. Το για πόσο, δεν θα πρέπει πάλι να είναι κοινό για όλους; Αλλά και πάλι κάποιος που κλειδώνεται για πρώτη φορά, και κάποιος που κλειδώνεται για τρίτη πρέπει να έχει την ίδια μεταχείρηση;
Και μερικές ειδικές περιπτώσεις δεν θα πρέπει να μπανάρονται από την αρχή;

Μιλάς για μια κοινή "καλή διάθεση", αλλά μακάρι να υπήρχε σε όλες τις περιπτώσεις. Δεν υπάρχει όμως σε όλες, και αυτό θα πρέπει κάπως να διευθετηθεί.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 01:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Αυτό που προσπάθησα να πω Ostria είναι ότι τελικά ίσως δεν τίθεται θέμα έλλειψης κανονισμών ή θέσπισης καινούργιων, αλλά εφαρμογής των ήδη υπαρχόντων μ' έναν τρόπο λειτουργικό και δίκαιο. Και φυσικά, αποδοχής από την πλευρά μας (των μελών δηλαδή) του τρόπου εφαρμογής αυτών ή έστω και των επιφορτισμένων μ' αυτό το καθήκον ανθρώπων, φροντίζοντας πάντα να αναγνωρίζουμε ΚΑΙ σ' αυτούς το ελαφρυντικό της ανθρώπινης υπόστασής τους! Δεν είναι δυνατόν από τη μια να απαιτούμε ένα πιο "ανθρώπινο πρόσωπο" κι από την άλλη να τους θέλουμε και αλάνθαστους τους υπευθύνους! Δεν μπορώ πάντως να φανταστώ πως θα ήταν να υπάρχουν κανονισμοί του τύπου "αν πεις την τάδε λέξη, τρεις μέρες απενεργοποίηση", αλλά τελικά νομίζω ότι ούτε κι εσύ είπες αυτό...Μιλάμε όλοι για κατευθυντήριες γραμμές περισσότερο, οι οποίες φυσικά και είναι ασαφείς αλλά αυτό δεν είναι πάντα αρνητικό. Όπου κάποιοι βλέπουν "παραθυράκια", κάποιοι άλλοι μπορούν να δουν "ευλυγισία" κι εδώ έρχεται η "καλή πρόθεση" που ανέφερα...Θέμα οπτικής είναι κι αυτό όπως το γνωστό παράδειγμα με το μισοάδειο και το μισογεμάτο ποτήρι!

Θα συμφωνήσεις πάντως φαντάζομαι ότι είτε έτσι είτε αλλιώς, η λογική της "ομαδούλας" αν είναι να υπάρξει, μπορεί να "τρυπώσει" παντού...Είτε με λεπτομερείς κανόνες, είτε χωρίς!

Τώρα για τα υπόλοιπα : Συμφωνώ στο ότι οι ποινές θα πρέπει να είναι πάνω κάτω ίδιες και δεν είμαι υπέρ των απενεργοποιήσεων για μεγάλα διαστήματα (όπως πχ του ενός μήνα που είδαμε πρόσφατα) γιατί αυτές καμιά φορά φέρνουν αντίθετα από τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Επίσης συμφωνώ στην ύπαρξη του "ελαφρυντικού" της "πρώτης φοράς". Και φυσικά, οι περιπτώσεις που χρήζουν εξ αρχής λουκέτου, μπορούν να γίνουν αντιληπτές πολύ εύκολα, άλλωστε εγώ είμαι της άποψης ότι κι ένας συντονιστής θα έπρεπε να μπορεί αυτόματα να κλειδώνει τα διάφορα τρολλάκια που βλέπουμε κατά καιρούς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 01:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Φτού! Τελικά και διαφωνόντας, συμφωνούμε! Δεν είναι κατάσταση αυτή!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 01:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
dragon

Ειλικρινα, προσπαθω να σε καταλαβω...
Ισως οι γνωριμιες σου ή καποιο προσωπικο προβλημα που αντιμετωπιζεις,
με κανουν να μην ανοιχτω...
Γιατι καταλαβαινω την ευαισθησια της συντροφου σου.


www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 02:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ

Τα ειπες ολα!!!

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 03:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
quote:
Xωρίς τα μέλη όχι. ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΜΕΛΗ -ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΟΚΙΝΟΥΜΕΝΑ- ΠΟΥ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΧΑΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Μόνοι σας τα έχετε κάνει μπάχαλο.
Υποκινούμενα μέλη;
Υπονοείς πως είμαι ένας υποκινούμενος;
Από τι υποκινήθηκα;

Το forum θα είναι μια χαρά και πολύ καλύτερο όταν θα μείνουν μόνο ζομπι και άβουλα πλασματα που δεν έχουν δικιά τους άποψη.

quote:
Αν δεν έχεις καταλάβει τους λόγους που απενεργοποιήθηκες... τί να πω... μια σαλάτα μυνημάτων θυμάμαι με δική σου ενεργή συμμετοχή.

Μια σαλάτα;
Χωριάτικη;
Δηλαδή;
Τι πάει να πει σαλάτα μηνυμάτων;
Εσύ κατάλαβες τι εννοούσα με τα μηνύματα που μεταμφιέστηκαν σε σαλάτα;
Για πες μου τι κατάλαβες.

Αν κατάλαβες γιατί δεν διαμαρτυθηκες;
Ούτε τώρα διαμαρτυθηκες
Για μια αοριστη σαλάτα μίλησες και όχι για προσβολή.

με την δική μου ενεργή συμμετοχή όμως δεν είδα να δραστηριοποιούνται τα μέλη που προσβλήθηκαν και φυσικά δεν είδα ποιος κανονισμός μπήκε σε δράση για να ξεκινήσει η απενεργοποίηση.

quote:
Είναι βέβαια πιθανό κάποιος να μην καταλαβαίνει ότι ο τρόπος που απευθύνεται στα άλλα μέλη είναι άθλιος και αγενής.

Το ξέρω πως είστε αγενείς και άθλιοι.
Τουλάχιστον εγώ στηρίζω αυτά που λέω.
Συμφεροντολόγοι από τον τρόπο που χειρίζεστε τους κανονισμούς.
Θυμάσαι ποτέ μπορούν να μπουν οι απενεργοποιημένοι και ποτέ όχι γιατί εσείς το είχατε πει.

quote:
Είναι πιθανό κάποιος να μην μπορεί να διανοηθεί ότι ενδεχόμενες παρασκηνιακές ενέργειές του -προσωπικά μηνύματα- κ.λ.π είναι άγνωστα στη συντονιστική ομάδα.
Είναι πιθανό κάποιος να μη μπορεί να φανταστεί ότι "ουδέν κρυπτόν..."

Είναι πιθανόν κάποιοι που δεν γνωρίζουν να θέλουν να μάθουν για να γεμίσουν την άδεια τους ψυχούλα με τροφή για κουτσομπολιό.

quote:
Η πλάκα είναι ότι οι ΜΕ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ή ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΩΜΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΘΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Ας τα πλένατε για να μην έχετε πρόβλημα.
quote:
Δεν είδα πουθενά γραμμένη κάποια απόφαση που να λέει πως τα μέλη δεν μπορούν να έχουν καμία άποψη πάνω στα θέματα που αφορούν το forum.
Γίνονται συντονιστές οι ομίχλες και όχι άνθρωποι που προτείνουν σαν συντονιστές τα μέλη.

quote:
Φαντάστηκες ποτέ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΟΥΝ Ή ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ. ΟΧΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ

Είναι η φαντασία μου πως τα μέλη δεν μπορούν να έχουν άποψη σε θέματα που αφορούν το forum;
Σας είπαν τα μέλη ότι θέλουν να επιστρέψουν οι απενεργοποιημένοι και εσείς κάνατε τους κινέζους;
Ε;
Τι μου λες για καραμέλες;
Υποκινούμενο μέλος.

δεν σχολίασες όλη την πρόταση.
Εσύ ανήκεις στην ομάδα του esoterica;

quote:
Το αν σκέφτομαι τον εαυτούλη μου άσε να το κρίνουν πιο αντικειμενικά άτομα από σένα.

Κάτι έλεγες για αντικειμενικότητα.
Να την αφήσω πάλι στους άλλους;
Σε ποιους;
Στην ομάδα του esoterica;
Το αίσχος είναι όταν κρίνεις και τιμωρείς αυθαίρετα.

quote:
Αγαπητέ έχεις χάσει τον έλεγχο παντελώς
ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΣΑΙ.
ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΚΚΟ ΠΟΥ ΕΣΚΑΒΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ -ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΑ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΙ- ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ? ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΣΟΥ.

Ωραίος ο διαιτητής όμως υπάρχουν και οι πουλημένοι διαιτητές.
Θα το ήθελες πολύ να έχω χάσει τον έλεγχο και η αποκάλυψη είναι όλη δικιά σας.
Δεν σκάβω λάκκους γιατί δεν τους χρειάζομαι σε αντίθεση με κάποιους τύπους που κυκλοφορούν χωρίς λουρί μέσα στο forum.

Γουστάρεις προσβολή;
Τότε να σε προσβάλω

quote:
ΔΕΝ ΤΟ 'ΠΙΑΣΑ ΑΥΤΟ... ΠΟΙΟΣ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟΣ???
ΤΟ ΑΙΣΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟΙ ΣΟΥ ΣΚΟΠΟΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ
Ξεκαθάρισε τί εννοείς "ετοιμοθάνατος" ως τότε:

Κόκκινη κάρτα και ειρωνεία ενώ δεν το είχες πιάσει.
Δημιουργώ εντυπώσεις επειδή δεν μπορείς να καταλάβεις;
αφού είμαι εντυπωσιακός τύπος.
Τώρα το έπιασες;
quote:
Και αν συνεχίσεις το ίδιο βιολί:

Θα αρχίσετε να μιλάτε;
Θα χορέψετε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 03:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Το forum θα είναι μια χαρά και πολύ καλύτερο όταν θα μείνουν μόνο ζομπι και άβουλα πλασματα που δεν έχουν δικιά τους άποψη.

ποια ειναι η δικη σου αντικειμενικη αποψη;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 03:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Υπονοείς πως είμαι ένας υποκινούμενος;

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!! ΑΝΑΚΑΛΥΨΤΕ ΤΟΝ!!

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2006, 04:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
gretel ολο κοκκινες καρτες μοιραζεις.Αν το εχεις αχτι γινε διαιτητης..ποτε δεν ειναι αργα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy