ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 18:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

E... αυτό δεν είναι τόσο κατακριτέο ρε ΑΦΡΟΔΙΤΗ!
Και γω εχω ρωτήσει και αναρωτηθεί και αν είχα λοιπόν την ευκαιρία να σε γνωρίσω από κοντά και γω θα σε ρώταγα. Και ξέρεις γιατί? Οχι γιατί είμαι περίεργη ή κουτσομπόλα... αλλά για το ότι έχω γνωρίσει το Βασίλη και δεν μπορώ να καταλάβω τη "μετεξέλιξή" του ή αν θέλεις τη μετάλλαξή του σε pixeldream και dragonrider.
Για αυτό και για κανέναν άλλον λόγο δε θα ρώταγα κάτι τόσο προσωπικό!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Παρατηρώ καλή μου AVALLON ΜΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΤΑΤΟΣ ENDORAMA

Λίγο ακόμα και θα σας πιστέψω...
Μα τι λέω; Σας πιστεύω ήδη...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 19/02/2006 18:52:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 19:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
O TΡΟΠΟΣ ΚΑΙ Η ΦΤΗΝΕΙΑ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ...
ΕΧΩ ΦΙΛΙΕΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΑΤΟΜΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΣΕΒΑΣΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΑΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ.
΄Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΑΡΧ...Α ΝΑ ΛΥΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΤΥΠΩ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΤΟΥΣ. ΔΕΝ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΩ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡ, ΟΥΤΕ ΣΚΟΡΠΙΖΟΜΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ. [ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙ ΕΝΝΟΩ]..
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΑΡΚΩΔΗ ΧΕΙΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΛΕΩ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ...

ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΡΕΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΙΦΗ...

ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΝΝΟΩ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΛΥΤΡΩΤΙΚΟ...
ΛΙΓΗ ΑΛΜΥΡΑ, ΛΙΑΚΑΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΨΥΧΗΣ ΣΩΜΑΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ ΛΑΘΩΝ...

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΥΣ ΩΚΕΑΝΟΥΣ ΡΙΠΙΖΕΙ Ο ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΑΕΡΑΣ
ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΑΠΛΩΝΟΝΤΑΣ ΦΤΕΡΑ
ΥΨΩΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΒΥΘΙΖΕΤΑΙ
ΠΑΝΩ ΣΤΗΣ ΑΙΩΝΙΑΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤΟ ΕΡΗΜΟ ΣΤΡΩΜΑ ΠΟΥ ΛΙΚΝΙΖΕΤΑΙ.
ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ
΄Η ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΔΥΣΗ
ΚΑΙ Ο ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΑΕΡΑΣ ΝΙΩΘΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΗΣ ΣΤΕΡΙΑΣ.

ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ ΠΟΥ ΗΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟΥΣ ΠΡΩΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΟΣ
ΕΝΟΣ ΑΤΜΟΠΛΟΙΟΥ Ο ΚΑΠΝΟΣ
΄Η ΠΙΣΣΑ ΚΑΡΑΒΙΟΥ ΦΟΙΝΙΚΙΚΟΥ ΔΙΑΛΥΤΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ
ΜΙΑ ΜΕΔΟΥΣΑ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΛΙΚΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΓΑΛΑΖΙΕΣ ΡΙΖΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΡΙΓΥΡΙΖΟΝΤΑΣ.
ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΔΥΣΗ Ή ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ...
ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΞΥΠΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ...
ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ, ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΖΩΕΣ. ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΝΑ ΠΛΕΚΟΝΤΑΙ.ΝΟΗΜΑΤΑ ΣΤΙΒΟΝΤΑΙ,Η ΣΟΦΙΑ ΚΙ Η ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΗΧΟ ΤΟΥΣ. ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΑΡΩΜΑΤΩΝ...


ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...

ΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙ...

ΚΙ ΟΙ ΘΙΓΜΕΝΟΙ ΑΣ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΄Η ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ...

ΚΑΤΙ ΒΡΑΔΙΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ.
ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ.
ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΜΩΣ...

ΟΠΛΙΣΜΕΝΗ ΟΡΘΗ ΜΕ ΠΑΝΟΠΛΙΑ
ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ ΗΤΑΝ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΡΟΜΟ
ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ
ΞΙΦΟΣ ΚΑΙ ΑΣΠΙΔΑ
ΟΛΗ Η ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ ΚΑΚΙΑ
ΗΤΑΝ Ο ΠΑΓΟΣ ΜΟΥ.

ΕΙΔΑ ΤΟΥΣ ΣΠΟΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΣ
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΞΕΜΥΤΙΖΟΥΝ.
ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΑΣΙΝΟ
ΝΑ ΑΠΛΩΝΕΤΑΙ...

Η ΑΔΥΝΑΜΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ
ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΒΓΑΛΜΕΝΗ ΜΑΓΚΕΣ,
ΚΙ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΗ...

ΧΑΡΑΖΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ
ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΜΥΓΔΑΛΙΑ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΓΩΝΑ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ
ΑΟΠΛΗ.

ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ...
ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΧΘΗ...
ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΣΜΟΡΦΙΕΣ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΟΙ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ, ΟΙ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΩΝ...
ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ...
ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙΣ...
ΥΠΟΓΕΙΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΝΕΦΩΝ...
ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ, ΄Η ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΥ...
ΑΡΓΕΣ ΜΕΤΑΛΛΑΓΕΣ ΕΙΔΩΛΩΝ...

ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΨΕΥΤΕΣ...

ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΠΥΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.
ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ.
ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ. ΑΠΟΓΥΜΝΩΝΟΜΑΣΤΕ...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ...


ΠΕΦΤΟΥΝΕ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ...

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΨΩΜΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΒΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΗ ΓΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ...


ΜΑ ΠΑΝΤΑ Η ΠΕΙΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΟΡΤΑΓΗ...

ΣΑΝ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΨΥΧΩΝ ΤΗΝ ΑΚΟΡΕΣΤΗ ΛΥΣΣΑ.
ΤΗΣ ΕΠΙΒΟΛΗΣ...

ΞΥΠΝΗΣΑ. ΞΥΠΝΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ...

ΜΗΝ ΓΕΡΝΕΤΕ ΜΕ ΤΥΦΛΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΑΣ ΓΟΝΑΤΑ ΜΙΑΣ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ...
ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΣ. ΙΣΩΣ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ...
ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΨΥΧΗ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.
Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ;
ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΡΥΦΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ.

ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΠΛΑΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΣΕ ΝΗΣΙΑ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΡΙΚΥΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΑΛΗΝΗ...

ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ. ΑΙΩΝΙΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ.
ΡΙΖΕΣ ΣΑΠΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΓΛΙΣΤΕΡΕΣ
ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ,
Ο ΔΙΑΡΚΗΣ ΣΦΥΓΜΟΣ ΤΗΣ ΛΥΤΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ.
ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.


ΧΑΡΑΖΕΙ Η ΣΟΥΡΟΥΠΩΝΕΙ; Ο ΗΛΙΟΣ ΑΝΑΤΕΛΛΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΄Η ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 19/02/2006 19:25:59

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 19/02/2006 19:26:31

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 19/02/2006 19:28:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 19:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΤΑΡΑΧΗ;

Ποιά ταραχή Αφροδίτη; Για εξηγήσέ μου σε παρακαλώ τι ακριβώς εννοείς επειδή έτσι όπως το βάζεις μπορεί να αφήσει σε όσους διαβάζουν κάποιες εντυπώσεις (και το έχεις ξαναπει στο παρελθόν γι αυτό και αποφάσισα να μην το αφήσω να περάσει έτσι αυτή την φορά...)
'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-

ΠΕΡΙ ΗΡΕΜΙΑΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΟΣΤΡΙΑ...ΠΕΡΙ ΗΡΕΜΙΑΣ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ...ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ;ΑΛΛΟΙ ΠΕΤΟΥΝ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ...ΑΛΛΟΙ...ΑΛΛΕΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 19/02/2006 19:41:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 19:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Εγω συμφωμω με την Αμαλια.
Θα με πειτε γλυψιματια αυτη την ωρα επειδη παρακολουθω ολο τον κοσμο εδω μεσα και προσπαθω να βγαλω καποια συμπερασματα;
Υ.Γ.
Αφρδιτη, σε αγαπαω πολυ.

www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 19/02/2006 04:24:11


ΚΙ ΕΓΩ, ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΑΝΖΙ. ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ. ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΠΛΕΟΝ. ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ ΄Η ΜΗ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΟΥ ΛΕΙΨΟΥΝ...ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ...
-ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ-

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 19:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Και ξέρεις γιατί? Οχι γιατί είμαι περίεργη ή κουτσομπόλα... αλλά για το ότι έχω γνωρίσει το Βασίλη και δεν μπορώ να καταλάβω τη "μετεξέλιξή" του ή αν θέλεις τη μετάλλαξή του σε pixeldream και dragonrider.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ. ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΒΑΛΟΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΤΕ - ΡΩΤΑΣ ΕΥΘΕΩΣ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ;
ΙΣΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΑΤΕ ΕΥΘΕΩΣ; ΣΤΟΝ ΙΔΙΟΝ;
ΕΣΕΝΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΡΝΗΘΕΙ...
ΜΙΚΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...

ΑΥΤΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 20:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μάλιστα...
Έλλειψη ηθικής, "αλητεία" και βρώμικα μυαλά!
Φυσικά ο κατάλογος έχει κι άλλα καλά για να πετάξει κάποιος λάσπη με τόσο αισχρό τρόπο.
Τι να πώ?
Δύο πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ!
Μην απορείτε για το τρίτο, με τόσα που γράφονται έπαθε...........

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 21:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Μάλιστα. Αυτό ήταν λοιπόν, το "έγκλημα" της Αμαλίας. Το οτι ρώτησε την Αφροδίτη αν ο pixeldream και ο endorama είναι το ίδιο πρόσωπο. Και οι συμβουλές απομάκρυνσης κλπ μπήκαν ως στολισμός για να γίνει πιό "δυνατή" η επίθεση; Για να τραβήξει την προσοχή, την συμπάθεια και εν τέλει την συμπαράσταση των μελών απέναντι στους υπεύθυνους του site;
Τουλάχιστον έχεις τα αρ... να ζητήσεις συγνώμη όχι μόνο από την Αμαλία αλλά απ' όλο το φόρουμ;! Το ελπίζω επειδή μου είχες δώσει αυτή την εντύπωση αρχικά (ως pixeldream εννοώ, χέσ... για τον endorama)


Μετά ξανάρχεται στο προσκήνιο η φημολογία περί Νέας Ακρόπολης. Εχω βαρεθεί να την βλέπω να επανέρχεται κάθε τόσο (και συμφωνώ με όσα είπε ο durde επί του θέματος). Εχω βαρεθει τόσο, ώστε θα αρχίσω να πιστεύω ότι όσοι την φέρνουν ή την διατηρούν δεν είναι και τόσο αθώοι τελικά (του στυλ "να κάνω μια αθώα ερώτηση;") και έχουν κάποιον άλλο σκοπό.

Αλήθεια ποιός είναι ο σκοπός όλης αυτής της πρόσφατης φασαρίας; Γιατί επιμένεις και επιμένετε κάποιοι τόσο έντονα σε όλη αυτή την αντιπαράθεση σας με τους υπεύθυνους του esoterica και δεν μαζεύετε το κουβαδάκι σας να πάτε να παίξετε σε άλλη παραλία; Τι είναι αυτό που σας κρατάει εδώ;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 21:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αφροδίτη σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 23:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αλήθεια ποιός είναι ο σκοπός όλης αυτής της πρόσφατης φασαρίας; Γιατί επιμένεις και επιμένετε κάποιοι τόσο έντονα σε όλη αυτή την αντιπαράθεση σας με τους υπεύθυνους του esoterica και δεν μαζεύετε το κουβαδάκι σας να πάτε να παίξετε σε άλλη παραλία; Τι είναι αυτό που σας κρατάει εδώ;

1. Αναρωτιέμαι αν έχεις δικαίωμα να γράψεις κάτι τέτοιο αγαπητή Όστρια.

Το σιτε μιλάει για ελευθερία λόγου. Με το να κάνουμε ορισμένες ερωτησεις (και εγώ μέσα σε αυτούς) είναι γιατι θέλουμε να γνωρίζουμε, τι υπάρχει πίσω, ώστε αν δεν μας εκφράζει, να αποχωρήσουμε όμορφα, και χωρίς να δημιουργήσουμε κανένα πρόβλημα.

2. Μας επιτρέπεται σε ένα δημοκρατικό χωρο, να μην συμφωνούμε με τις αρχες?
Μπορούμε να κάνουμε δημοκρατικά ένσταση, μιας και πλέον είναι φανερό ποιος παίρνει απόφαση για τις ποινές?
Δεν μπορούν να σβήσουν βρισιές, φαντάσου να πάρουν αποφάσεις… οι συντονιστές!

Αν ορισμένοι βλέπετε, φέρεστε στην Αμαλια (σαν πάπισσα,) μόνο κακό της κάνετε.

3. Δεν συμφωνώ σε όλα όσα γράφει ο Πιχελ. Τα επεσήμανε και ο συντονιστής, Μα η κατάσταση επιδεινώνεται. Ποιος φταίει?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 23:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
AVALLON
quote:
αλλά για το ότι έχω γνωρίσει το Βασίλη και δεν μπορώ να καταλάβω τη "μετεξέλιξή" του ή αν θέλεις τη μετάλλαξή του σε pixeldream και dragonrider.
Για αυτό και για κανέναν άλλον λόγο δε θα ρώταγα κάτι τόσο προσωπικό!

Έχεις γνωρίσει τον Βασίλη από κοντά;
Μπράβο.
Εμένα με έχεις γνωρίσει από κοντά;

Δεν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να με αποκαλείς όπως σε βολεύει.

Αφού συμφωνείς πως είναι προσωπικό θέμα χαίρομαι.
Ένοχη η Αμαλία που ρώτησε.
Δυο φορές ένοχη η Αμαλία που δεν είχε την ευγένεια να ρωτήσει εμένα.

Αυτό γιατί έχουμε ένα forum το οποίο ασχολείται με την ψυχή αλλά τα περισσότερα μέλη του δεν έχουν καμία σχέση με την ψυχική δύναμη αλλά με την δύναμη του κρεβατιού.

Dying_Incubus

quote:
Μάλιστα...
Έλλειψη ηθικής, "αλητεία" και βρώμικα μυαλά!
Φυσικά ο κατάλογος έχει κι άλλα καλά για να πετάξει κάποιος λάσπη με τόσο αισχρό τρόπο.
Τι να πώ?
Δύο πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ!
Μην απορείτε για το τρίτο, με τόσα που γράφονται έπαθε...........

τι άλλο θα έλεγες αγαπητό μέλος του esoterica και σκοτεινή φιγούρα του forum που παίρνεις μέρος σε ανακριτικού τύπου συναντήσεις και κανείς τον κινέζο;
Λάσπη;
Αν δεν έπαιρνες θα έλεγες πως δεν παίρνεις.
Προτίμησες να μην απαντήσεις επειδή είναι προσωπικό δεδομένο.
Εγώ το παίρνω σαν NAI επειδή είναι ανούσιο να λες προσωπικό δεδομένο κάτι με το οποίο δεν έχεις σχέση.

Αλητεία;
Πολλά πράγματα που βλέπω εδώ μέσα τα χαρακτηρίζω αλητεία όπως θα τα χαρακτήριζα και έξω από εδώ.
Να σου πω το πιο απλό;
Δεν υπάρχει εκπρόσωπος ο οποίος να ανακοινώσει στα μέλη αν υπάρχει σχέση μεταξύ forum και νέας ακρόπολης.

Να διαφωνείς με τον admin και να διαγράφεσαι κι ας έχεις μια σταγόνα δίκαιο.
Αυτό είναι αλητεία.

Βρώμικα μυαλά επειδή η Αμαλία ρωτάει για πράγματα που δεν την αφορούν και επειδή κάποιες άλλες Αμαλίας προσπαθούν διαχειριστούν ξένες ζωές.
Υποθέτω πως ούτε τώρα κατάλαβες γιατί αυτό σου χαλάει την λάσπη που σας πετάω.

Τσάκωσε και αυτή την λάσπη.
Δεν δίνεται καμία σημασία στην άποψη των μελών επειδή σας χαλάει το προσωπικό συμφέρων.
Αν δίνατε σημασία θα ακούγατε κάποιες φωνές που ζήτησαν να ενεργοποιηθούν κάποια μέλη τα οποία τα στολίσατε τρελά και λασπολόγους.

Αυτοί που πλέκουν είστε εσείς και μάλιστα είναι από τα αγαπημένα σας αθλήματα.
Πλέκετε και ξηλώνετε τους κανονισμούς σύμφωνα με το συμφέρων σας.
Πλέξατε το πουλοβεράκι ότι οι απενεργοποιημένοι μπορούν να μπαίνουν αρκεί να μην δηλώσουν ποιοι είναι και πριν λίγο είδαμε την διαγραφή και κλείδωμα ενός πρώην μέλους.

Αυτοί είσαστε.
Αν δεν είναι αυτό αλητεία τότε τι είναι;

Η ψυχική αναζήτηση περνάει στο τι κάνει ο ένας και ο άλλος.
Ακόμα και τώρα που γράφω αυτές τις γραμμές κάποιοι μπερδεύονται στα προσωπικά μου.

Δεν κατηγορώ εσένα όμως θα πω κάτι για αυτούς τους ψευτοαναζητητες:
Είμαι ο endorama και έχω πάει με όλα τα θηλυκά του forum.
Μαγκιά μου και μπράβο μου που μπορώ και το κάνω.
Είμαι υπέροχος τύπος
Εγώ φταίω;
Η Αφροδίτη είναι μαζί μου και ας στέλνετε όσα email θέλετε.
Το παράξενο είναι πως τα προβλήματα μου μέσα στο forum ξεκίνησαν σχεδόν ταυτόχρονα με την γνωριμία μου με την υπέροχη Αφροδίτη.

Μήπως το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι δεν αφήνω τίποτα για τους άλλους;
Σας χαλάω τον κήπο;

Ostria
Αφού δεν είναι κακό γιατί δεν ανακοινώνουν τι παίζει;
Η σιωπή είναι άσχημη από μόνη της.

Εγώ έφευγα και το είχα δηλώσει όμως κάποιοι δεν μπορούσαν να περιμένουν ούτε στιγμή και έτσι αποφάσισα να μείνω λίγο ακόμα.
Κάποιος πρέπει να κάνει τον αντίλογο.
Είναι μια βρώμικη δουλεία όμως κάποιος πρέπει να την κάνει.

Ο στολισμός;
Δεν υπάρχει στολισμός.
Η Αμαλία που είναι διαχειρίστρια ρώτησε και κάποιες άλλες Αμαλίας προσπαθούν να διαχειριστούν τα προσωπικά των άλλων.

Οποίος δεν ήθελε να καταλάβει βρήκε την ευκαιρία να μιλήσει για λασπολογία.

Αν είχαμε να κάνουμε με σωστούς ανθρώπους η απάντηση θα ήταν πολύ απλή.
Ναι!!!
ρώτησα από περιέργεια όμως δεν ανακατεύτηκα στα προσωπικά σου.

Τι είδαμε;
Με πρόσβαλλες και είπες η Αμαλία και η κάθε Αμαλία αντί η Αμαλία ρωτάει και κάποιοι άλλοι ανακατεύονται.

Μην ψάχνετε αυτό που δεν σας χρησιμεύει.

ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ FORUM;

Edited by - dragon rider on 19/02/2006 23:16:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 23:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
Μα η κατάσταση επιδεινώνεται. Ποιος φταίει?

Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 23:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Η ψυχική αναζήτηση περνάει στο τι κάνει ο ένας και ο άλλος.
Ακόμα και τώρα που γράφω αυτές τις γραμμές κάποιοι μπερδεύονται στα προσωπικά μου.

Δεν κατηγορώ εσένα όμως θα πω κάτι για αυτούς τους ψευτοαναζητητες:
Είμαι ο endorama και έχω πάει με όλα τα θηλυκά του forum.
Μαγκιά μου και μπράβο μου που μπορώ και το κάνω.
Είμαι υπέροχος τύπος
Εγώ φταίω;
Η Αφροδίτη είναι μαζί μου και ας στέλνετε όσα email θέλετε.
Το παράξενο είναι πως τα προβλήματα μου μέσα στο forum ξεκίνησαν σχεδόν ταυτόχρονα με την γνωριμία μου με την υπέροχη Αφροδίτη.

Μήπως το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι δεν αφήνω τίποτα για τους άλλους;
Σας χαλάω τον κήπο;



ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.

ΚΑΛΟ ΤΟ ΓΚΟΜΕΝΙΖΕΙΝ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΡΔΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ. ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ. ΣΚΟΤΕΙΝΟΙ ΤΥΠΟΙ, ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ, ΟΛΟΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΑΣ. ΟΠΑΑΑ!

ΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΠΟΙΑΝΟΥ? ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ? ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ.

ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΣΜΟ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 19/02/2006 23:58:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:02:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ. ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΒΑΛΟΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΤΕ - ΡΩΤΑΣ ΕΥΘΕΩΣ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ;
ΙΣΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΑΤΕ ΕΥΘΕΩΣ; ΣΤΟΝ ΙΔΙΟΝ;


Tι λες ρε ΑΦΡΟΔΙΤΗ?
Θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν?
Τον έχω ήδη ρωτήσει μέσα στο φόρουμ αν είναι αυτός και απέφυγε να μου απαντήσει ξεκάθαρα με ένα ναι ή με ένα όχι...
Δυστυχώς δεν θυμάμαι σε ποιό τόπικ... ίσως εκείνος μπορέσει να σε βοηθήσει σε αυτό...

Το ύφος σου αυτό το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι με εκνεύρισε...

Θα συμφωνήσω για μια ακόμη φορά... Το είχα πει πριν από 2 περίπου χρόνια και το ξαναλέω: Aν και έχω βάσιμες υποψίες ότι η Ν.Α. υποστηρίζει το Esoterica δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί ΠΟΤΕ δεν έκαναν καμμία προσπάθεια προσηλυτισμού... Αυτό τους τιμά και θα πρέπει να το αναγνωρίσουμε όπως αναγνωρίζουμε και ποιά μέλη από δω μέσα ανήκουν σε αυτήν την ομάδα.

quote:
δεν μαζεύετε το κουβαδάκι σας να πάτε να παίξετε σε άλλη παραλία;

Μάλιστααα.... Τώρα κατάλαβα... για αυτή την ταμπακιέρα πρόκειται...
Πλάτωνα θα σου πω το λόγο που διάλεξα 3η δέσμη αντί για 4η που ήθελα: Η ύπαρξη των μαθηματικών που πάντα με φόβιζαν!
Οταν ήρθε λοιπόν η ώρα της επιλογής διάλεξα με την μέθοδο της "εις άτοπον απαγωγής"!!! Για τον ίδιο λόγο παραμένω και θα παραμένω στο esoterica! Ελπίζω να σε κάλυψα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Αγαπητέ durden_alie,

έχει κολλήσει απ' το πρωϊ στο μυαλό μου το ερώτημα του ποιος ή τι φταίει γι'αυτή την κατάσταση... μία πρώτη εκτίμηση είναι αυτή που ήδη κατέθεσα... όμως ... όμως...

τώρα, διαβάζοντας και ξαναδιαβάζοντας κατέληξα στο εξής συμπέρασμα : Εμείς οι ίδιοι! που καθόμαστε και ασχολούμαστε με το παραλήρημα του καθενός, με τις τεχνητές αντιθέσεις και συγκρούσεις για χάρη της όποιας ανάγκης επιβεβαίωσης έχει ο καθένας στο μυαλό του...

Τελικά όλο αυτό το πανηγύρι δηλαδή γιατί γίνεται? σε όποιον δεν αρέσουν οι συνθήκες "διαβίωσης" στο φόρουμ που βρισκόμαστε είναι ελεύθερος να φύγει... γιατί να μένει?

Μα γιατί όλοι εμείς καθόμαστε και δίνουμε σημασία... απαντάμε και ξαναπαντάμε, βάζουμε μπροστά την λογική, αποδεικνύουμε με quotes, αλλά στην ουσία δίνουμε βάση στο να συνεχίζει να υπάρχει αυτή κατάσταση και να εξελίσσεται... Εμείς οι ίδιοι φταίμε!

Είναι γενναία απόφαση να πεις "εγώ δεν ξαναγράφω σε τέτοια θέματα", "δεν ξανασχολούμαι με τέτοιες ιστορίες", ακόμα και αν ο τρόπος προσέγγισης είναι αυτός της λογικής και της χρηστικότητας του τρόπου λειτουργίας των θεμάτων... Ακόμα κι αν κανείς προσπαθεί να κρατά τις ισορροπίες, η παγίδα βρίσκεται στο ότι δίνει κοινό και λόγο ύπαρξης σε αυτά τα φαινόμενα...

Αν όσοι ασχολούνται με το σπορ των εντάσεων, των κουτσομπολικών παραθέσεων, το "εγώ είπα, που μου είπε ο τάδε" δεν είχαν κανέναν να τους διαβάζει και να τους απαντάει τι θα γινόταν? Αν δεν υπήρχαν ούτε καν χιουμοριστικού τύπου απαντήσεις τι θα γινόταν? Δεν νομίζω πως θα μπορούσαν να συνεχιστούν αυτά... Αλλά πόσοι από μας μπορούμε πραγματικά να το κάνουμε αυτό? Να μην διαβάζουμε καν τέτοιου είδους θέματα... και να αφήνουμε τους άλλους να μιλάνε μόνοι τους... στον αέρα...

τι θα γινόταν όμως αν μπορούσαμε να το κάνουμε?

χμ.. νέο ερώτημα

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αγαπητέ Πλάτωνα, για μένα πρόκειται για δύο ξεχωριστά θέματα. Το ένα οι διαπροσωπικές φασαρίες μεταξύ υπευθύνων και μελών και το άλλο το ερώτημα περί της Ν. Ακρόπολης.

Δεν σου κάνει εσένα εντύπωση ότι το ερώτημα αυτό επανέρχεται κάθε φορά που έχει ήδη ξεκινήσει μία άσχετη φασαρία; Μήπως χρησιμοποιείται κάπως σαν τον 'άσσο στο μανίκι' όταν τα υπόλοιπα επιχειρήματά μας κατά του site ή κατά των υπευθύνων προσώπων καταρρέουν;
Τόσο μας καίει αυτή η ερώτηση που όλο το άλλο διάστημα συμμετέχουμε κανονικά και το θυμόμαστε όποτε μας συμφέρει;!

Δεν λέω ότι δεν πρέπει να απαντηθεί να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία, εγώ απλώς λέω ότι δεν έχω κανένα στοιχείο που να στηρίζει αυτή την φημολογία, οπότε δεν βλέπω τον λόγο γιατί να επηρεάζει την συμμετοχή μου εδώ (αυτά που είπε ο durden δηλαδή, δεν χρειάστηκε να τα επαναλάβω). Αν είχα και την παραμικρή υποψία ότι γίνεται προσυλητισμός προς οποιαδήποτε ομάδα ή ότι άλλο, θα είχα ήδη φύγει χωρίς να περιμένω καμιά επιβεβαίωση ή άρνηση.


Την δημοκρατική ένσταση δεν την κατάλαβα. Δημοκρατία σημαίνει ότι πρέπει να υπομένουμε τα συγκαλυμένα υπονοούμενα του καθένα εναντίον κάποιου άλλου, ακόμα κι όταν οι υποτιθέμενες κατηγορίες καταρρέουν;!

Οσο για την "πάπισσα" Αμαλία (ωραία στολή για τις απόκριες, της την προτείνω!) μάλλον λάθος έχεις καταλάβει. Δεν ξέρω αν κάποιοι βλέπουν κάποιους ως πάπες ή ότι άλλο ιδιαίτερο, εγώ τους βλέπω όλους ισότιμους μου και δεν είμαι πάπισσα.


Rider, η σιωπή είναι και χρυσός, εξαρτάται από την οπτική γωνία που την βλέπει ο καθένας. Πάντως συμφωνώ ότι θα πρέπει να ξεκαθαριστεί όπως είπα και παραπάνω.

Εμεινες λοιπόν για να κάνεις αντίλογο σε τι, βρε rider; Στο ότι η Αμαλία ρώτησε την Αφροδίτη αν είσαι ο endorama και αυτό εσένα σου φάνηκε κάπως; Και πώς την ρώτησε δηλαδή; Ετσι στα ξαφνικά; Εμένα δηλαδή όταν με γνώρισε γιατί δεν με ρώτησε για σένα;!
Γιατί δεν με ρώτησε ποτέ κανείς, ποιόν γνωρίζω και ποιόν δεν γνωρίζω μέσα από το φόρουμ;! Και είμαι παραπάνω χρόνια...

Δηλαδή νομίζω ότι δεν βάζεις το μυαλό σου να δουλέψει και δεν μπορώ να πω ότι δεν έχεις μυαλό! Για σκέψου το λίγο...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Τι έγινε βρε κορίτσια;! Ούτε ραντεβού να είχαμε! Γι αυτό δεν έφευγε η απάντηση για κανένα 5λεπτο;!

Bre Avallon εγώ το έγραψα αυτό παραπάνω, ο Πλάτωνας απλώς το έβαλε με κόκκινα.

G το κείμενο σου είναι on to the point!
Υπάρχει όμως ένα αλλά. Θα πρέπει να μην τα διαβάζεις καν, όχι μόνο να μην απαντάς. Απλά να τα αγνοείς. Να μην γυρνάει το νουμεράκι δίπλα στο θέμα... να μένει στο 0. Δύσκολο όμως, χρειάζεται ειδική εκγύμναση!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:49:45  Εμφάνιση Προφίλ


MIND GAMES...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Το σκοτεινό μέλος σε χαιρετά μαχητή του φωτός!
Καταρχάς νιώθω οτι η λάσπη στην οποία αναφέρεσαι έχει "βαθιές ρίζες"...
Παρόλα αυτά ας αναφερθούμε στην δική σου μόνο που την εκτοξεύεις προς πάσα κατεύθυνση.
Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό οτι εκφράζεσαι με εκφράσεις ανεπίτρεπτες για ένα μέλος πρός άλλο μέλος.
Είτε αυτό είναι Διαχειριστής, είτε Συντονιστής είτε μέλος.
Επειδή κατηγορείς για αλητεία, για ανηθικότητα, για βρώμικα μυαλά, για τιποτένιους ανθρώπους κι όσα λές εν βρασμώ ψυχής μου γεννάται ένα ερώτημα.
Σου έδωσε κανείς κάποιο δικαίωμα να θίγεις με αυτόν τον αισχρότατο τρόπο άτομα τα οποία σου είναι άγνωστα?
Ή μήπως κατά κάποιο τρόπο σου είναι γνωστά?
Άτομα τα οποία δεν ξέρεις και δεν έχεις γνωρίσει ποτέ σου προκειμένου να συνομιλήσεις μαζί τους και να εξάγεις τα συμπεράσματα σου για τον χαρακτήρα τους?
Ξέρεις, φίλτατε, είναι πολύ εύκολο να κάθεσαι πίσω από ένα υπολογιστή και να προσβάλλεις ανθρώπους επειδή εσύ κατασκευάζεις διάφορα σενάρια ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Από την άλλη είναι πολύ παιδιάστικο, κατά τη γνώμη μου.
Το να μπώ στην διαδικασία να απαντήσω στις προσβολές που εκτοξεύεις με αυτόν τον τρόπο ή να ανταποδώσω τη λάσπη είναι κάτι το οποίο δε μπορώ να επιτρέψω στον εαυτό μου να κάνει.
Ας δούμε όμως μερικά πράγματα που είπες και νομίζω πως πρέπει να σταθούμε...:

quote:
Βρώμικα μυαλά επειδή η Αμαλία ρωτάει για πράγματα που δεν την αφορούν και επειδή κάποιες άλλες Αμαλίας προσπαθούν διαχειριστούν ξένες ζωές.
Υποθέτω πως ούτε τώρα κατάλαβες γιατί αυτό σου χαλάει την λάσπη που σας πετάω.


Πως έμαθε η Αμαλία κι η κάθε Αμαλία που λές για εσένα και την Αφροδίτη, dragon_rider?
Πήγε στο μαντείο των Δελφών κι έγινε Πυθία?
Δε νομίζω, σωστά?
Αναλογίσου λίγο πως το έμαθε η Αμαλία, ή εγώ ή η κάθε Αμαλία ή ο κάθε Dying_Incubus.

quote:
Τσάκωσε και αυτή την λάσπη.
Δεν δίνεται καμία σημασία στην άποψη των μελών επειδή σας χαλάει το προσωπικό συμφέρων.
Αν δίνατε σημασία θα ακούγατε κάποιες φωνές που ζήτησαν να ενεργοποιηθούν κάποια μέλη τα οποία τα στολίσατε τρελά και λασπολόγους.


Μάλιστα!
Αφού το esoterica δεν δίνει καμία σημασία στην άποψη των μελών γιατί είσαι ακόμα εδώ και γράφεις?
Γιατί δεν διεγράφης οριστικά από την αρχή?
Γιατί σου έγινε πρόταση για προσωπική συνάντηση?
Όσον αφορά τους λασπολόγους, άστο....

quote:
Δεν κατηγορώ εσένα όμως θα πω κάτι για αυτούς τους ψευτοαναζητητες:
Είμαι ο endorama και έχω πάει με όλα τα θηλυκά του forum.
Μαγκιά μου και μπράβο μου που μπορώ και το κάνω.
Είμαι υπέροχος τύπος
Εγώ φταίω;
Η Αφροδίτη είναι μαζί μου και ας στέλνετε όσα email θέλετε.
Το παράξενο είναι πως τα προβλήματα μου μέσα στο forum ξεκίνησαν σχεδόν ταυτόχρονα με την γνωριμία μου με την υπέροχη Αφροδίτη.


Να σου πώ την αλήθεια, είτε είσαι ο endorama είτε δεν είσαι ο endorama εμένα προσωπικά μου είναι το ένα και το αυτό.
Εάν έχεις συνάψει σχέση με όλα τα θηλυκά του forum ή με κανένα πάλι με αφήνει αδιάφορο.
Επέτρεψε μου όμως να σε ρωτήσω κάτι...
Μήπως έχεις μπερδέψει το esoterica με κανένα γραφείο συνοικεσίων?
Το αν είσαι υπέροχος τύπος κι αν έχεις επιτυχία στο αντίθετο φύλο είναι κάτι που αφορά την θεματολογία του esoterica?
Τα προσωπικά σας πρέπει να γίνονται σημείο ανάγνωσης από όλους μας?
Δε μπορώ να καταλάβω αυτού του είδους τη λογική...
Πως είναι δυνατόν να παραπονιέται κάποιος όταν ο ίδιος μας εκθειάζει τους έρωτες του?

quote:
Μήπως το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι δεν αφήνω τίποτα για τους άλλους;
Σας χαλάω τον κήπο;


Εξήγησε το μου λίγο αυτό σε παρακαλώ...

dragon_rider, αν εσύ νομίζεις οτι στο esoterica συμβαίνουν σημεία και τέρατα, μεγάλες και σκοτεινές συνωμοσίες κτλ κτλ κι οτι εσύ είσαι ο ήρωας που θα σώσει την ανθρωπότητα από αυτή τη "μάστιγα"....
Τι να πώ?
Έχω μείνει άφωνος πια!
Ορίστε και καλή επιτυχία σε αυτό που νομίζεις πως είναι ο σκοπός σου.....


In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:56:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Bre Avallon εγώ το έγραψα αυτό παραπάνω, ο Πλάτωνας απλώς το έβαλε με κόκκινα.

Τελικά με καταφέρατε να ξενυχτίσω!
Ως εδώ όμως!
Καλή σας νύχτα!

Συμπέρασμα: Mην οδηγείται πιωμένοι και μην ποστάρετε κοιμισμένοι!



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 01:02:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εάν έχεις συνάψει σχέση με όλα τα θηλυκά του forum ή με κανένα πάλι με αφήνει αδιάφορο.

Είμαι σίγουρη ότι ο dragon rider δεν το εννούσε κυριολεκτικά αυτό.
Μάλλον ειρωνικά ή χάρην αστεϊσμού το είπε.
Θα ήθελα όμως να μου πει και ο ίδιος αν έχω δίκιο...

Ονειρα γλυκά και απονήρευτα... χωρίς ξίφη...μαχαιρώματα αλλά και χαρακίρια...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 03:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
quote:
Το σκοτεινό μέλος σε χαιρετά μαχητή του φωτός!


Βασικά θα ήθελες να με αποχαιρετήσεις.

quote:
Καταρχάς νιώθω οτι η λάσπη στην οποία αναφέρεσαι έχει "βαθιές ρίζες"...

Εσύ μίλησες για λάσπη...εγώ μίλησα για αλλά πράγματα.

quote:
Παρόλα αυτά ας αναφερθούμε στην δική σου μόνο που την εκτοξεύεις προς πάσα κατεύθυνση.

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι επιλεκτικός όπως εσείς.

quote:
Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό οτι εκφράζεσαι με εκφράσεις ανεπίτρεπτες για ένα μέλος πρός άλλο μέλος.

Καλύτερα να λες παρά να κανείς.

quote:
Επειδή κατηγορείς για αλητεία, για ανηθικότητα, για βρώμικα μυαλά, για τιποτένιους ανθρώπους κι όσα λές εν βρασμώ ψυχής μου γεννάται ένα ερώτημα.

Δεν κατηγόρησα...εξήγησα και έχω ψυχή για να βράσω...κάτι είναι και αυτό.

quote:
Σου έδωσε κανείς κάποιο δικαίωμα να θίγεις με αυτόν τον αισχρότατο τρόπο άτομα τα οποία σου είναι άγνωστα?

Ναι...οι πράξεις σας.

quote:
Ή μήπως κατά κάποιο τρόπο σου είναι γνωστά?

Εγώ δεν ρωτάω...μου τα λέτε μόνοι σας...

quote:
Άτομα τα οποία δεν ξέρεις και δεν έχεις γνωρίσει ποτέ σου προκειμένου να συνομιλήσεις μαζί τους και να εξάγεις τα συμπεράσματα σου για τον χαρακτήρα τους?

Μου τον έδειξαν και τυχαίνει να βλέπω.

quote:
Ξέρεις, φίλτατε, είναι πολύ εύκολο να κάθεσαι πίσω από ένα υπολογιστή και να προσβάλλεις ανθρώπους επειδή εσύ κατασκευάζεις διάφορα σενάρια ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Για πες μου ένα.

quote:
Από την άλλη είναι πολύ παιδιάστικο, κατά τη γνώμη μου.

Θα το ήθελες πολύ να έχεις παιδική αθωότητα.

quote:
Το να μπώ στην διαδικασία να απαντήσω στις προσβολές που εκτοξεύεις με αυτόν τον τρόπο ή να ανταποδώσω τη λάσπη είναι κάτι το οποίο δε μπορώ να επιτρέψω στον εαυτό μου να κάνει.

Ας μου απαντούσες ανοιχτά για να μην μου αφήσεις κενά σημεία.

quote:
Πως έμαθε η Αμαλία κι η κάθε Αμαλία που λές για εσένα και την Αφροδίτη, dragon_rider?

Ήξερε ότι είμαστε μαζί και έτρεξε να ρωτήσει ποιος είμαι.
Κάνε πέρα για να μην σε γεμίσω λάσπες.


quote:
Μάλιστα!
Αφού το esoterica δεν δίνει καμία σημασία στην άποψη των μελών γιατί είσαι ακόμα εδώ και γράφεις?


Επειδή δεν μπορείς να κανείς τίποτα για αυτό.
Επειδή ελπίζετε στην κούραση των μελών.


quote:
Γιατί δεν διεγράφης οριστικά από την αρχή?

Γιατί ούτε εσείς δεν ξέρετε τον λόγο που απενεργοποιήθηκα.

quote:
Γιατί σου έγινε πρόταση για προσωπική συνάντηση?

Αν τρέξω σαν σκυλάκι θα έχετε ένα σκυλάκι.
Αν δεν έρθω θα έχετε μια δικαιολογία πως εμείς σου είπαμε και εσύ δεν ήρθες.
Μα καλά!!
Πιστεύεις ότι ένας άνθρωπος που έχει τον χαρακτήρα μου θα έτρεχε να σας παρακαλέσει για τον λογαριασμό του;
Ίσως και να το κάνατε ακριβώς για αυτόν τον λόγο.

Το θέμα είναι πως υπάρχει δήλωση μυστικότητας και εσείς την παραβιάσατε με τον καινούργιο σας κανονισμό.
Θα μου φτιάξετε κανένα μάλλινο μαγιό;
διακρίνω ένα ταλέντο στην πλεκτική.

quote:
Όσον αφορά τους λασπολόγους, άστο....

Όχι...δεν είστε λασπολόγοι αλλά συμφεροντολόγοι.

quote:
Επέτρεψε μου όμως να σε ρωτήσω κάτι...
Μήπως έχεις μπερδέψει το esoterica με κανένα γραφείο συνοικεσίων?

Εγώ όχι...όμως...κάποιοι άλλοι κάνουν ότι μπορούν.

quote:
Το αν είσαι υπέροχος τύπος κι αν έχεις επιτυχία στο αντίθετο φύλο είναι κάτι που αφορά την θεματολογία του esoterica?
Τα προσωπικά σας πρέπει να γίνονται σημείο ανάγνωσης από όλους μας?
Δε μπορώ να καταλάβω αυτού του είδους τη λογική...

Σας τα λέω για να μην ρωτάτε και γίνεστε ρεζίλι.

quote:
Εξήγησε το μου λίγο αυτό σε παρακαλώ...

Φυσικά όμως όχι τώρα γιατί έχω πολύ δουλεία.
Να πούμε σε μερικούς μήνες;
Αν θέλεις μπορείς να έρθεις να τα πούμε από κοντά.

quote:
dragon_rider, αν εσύ νομίζεις οτι στο esoterica συμβαίνουν σημεία και τέρατα, μεγάλες και σκοτεινές συνωμοσίες κτλ κτλ κι οτι εσύ είσαι ο ήρωας που θα σώσει την ανθρωπότητα από αυτή τη "μάστιγα"....
Τι να πώ?
Έχω μείνει άφωνος πια!


ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ
Και ο admin το ίδιο έπαθε.
Είδες;
Αφού σας το είπα.
Είμαι καταπληκτικός τύπος και άφηνω τους πάντες άφωνους.
quote:
Ορίστε και καλή επιτυχία σε αυτό που νομίζεις πως είναι ο σκοπός σου.....

Επειδή είμαι γενναιόδωρος ορίστε και εγώ...

Αν και αυτό...

Θυμίζει αυτό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 05:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Διαβασα ολους τους διαλογους και κατεληξα σε κατι.Πισω απο το esoterika κρυβεται η Νεα Ακροπολη.Αν υπαρχει καποιος admin και εχει τα κοτσια ας το διαψευσει αλλιως ειναι δεδομενο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 06:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ


Οι στατιστικές λένε ότι ένας στους τέσσερις ανθρώπους υποφέρει από κάποια διανοητική διαταραχή...
Σκέψου τους τρεις καλύτερους φίλους σου. Αν είναι υγιείς, και δεν είναι "εσωτεριστές", τότε έχεις πρόβλημα ...

JUST KIDDING...



«Ω ψυχή μου, μην ποθείς αθάνατη ζωή μονάχα επιδίωκε ό,τι μπορείς να κατορθώσεις»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 08:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ : Διαβασα ολους τους διαλογους και κατεληξα σε κατι.Πισω απο το esoterika κρυβεται η Νεα Ακροπολη.Αν υπαρχει καποιος admin και εχει τα κοτσια ας το διαψευσει αλλιως ειναι δεδομενο.Δε θα ξεφυγεις τοσο ευκολα με προσβολες,δε θα σε αφησω ετσι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 10:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie

The World-Spinning-Around-Me Affair
(or Illusion?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 10:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Μέλος lancelot...

Δεν ξέρω αν έτσι έχεις συνηθίσει στις μέχρι τώρα συναναστροφές σου, να εκβιάζεις δηλαδή την προσοχή των άλλων με τον τόνο της φωνής σου, σ' ένα χώρο όμως ανταλλαγής απόψεων όπως το Esoterica δεν είναι κι ό,τι πιο ευχάριστο αυτό, δε νομίζεις; Και εν πάσει περιπτώσει, δεν ξέρω αν θα σου ήταν κι εσένα πολύ ευχάριστο να σου αρχίσω τα μπινελίκια με size 6 και να το κάνουμε εδώ μέσα γήπεδο...Ε; Τι λες;

Όσο γι' αυτό :

quote:
Αν υπαρχει καποιος admin και εχει τα κοτσια ας το διαψευσει αλλιως ειναι δεδομενο.Δε θα ξεφυγεις τοσο ευκολα με προσβολες,δε θα σε αφησω ετσι.

Βάση ποιας σου ιδιότητας εκτοξεύεις τέτοιου είδους απειλές στον οποιονδήποτε; Μήπως είσαι ασφαλίτης και δε το ξέρουμε; Ε; Ε; Για πες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 10:22:50  Εμφάνιση Προφίλ
Απαιτείται άμεση παρέμβαση της gretel με το ραβδάκι της...

Οποιαδήποτε ομοιότητα φυσικά και ΔΕΝ είναι συμπτωματική...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 10:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Αγαπητή Galadriel...

quote:
Εξάλλου και σε συνδυασμό με όσα παρέθεσες παραπάνω από παλιότερα λεγόμενα σου, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να μπει στην διαδικασία (πάντοτε φθοροποιό) να αποδείξει ότι δεν είναι “ελέφαντας”.... Ετσι δεν βλέπω τον λόγο για τον οποίο οι υπεύθυνοι του χώρου πρέπει να δηλώσουν ευθαρσώς αν είναι ή δεν είναι μέλη της Νέας Ακρόπολης... Γούστο τους και καπέλο τους βρε αδερφέ!

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν ξαναδιάβασα το ποστ μου διέκρινα το οξύμωρο του πράγματος... Ίσως στο σημείο εκείνο απλά είπα το τι θα έκανα ΕΓΩ σε μια παρόμοια περίπτωση. Ίσως ένα λακωνικό ξεκαθάρισμα να έριχνε φως στην όλη υπόθεση έτσι ώστε να φύγει επιτέλους αυτή η καραμέλα από τα στόματά μας. Αλλά και πάλι, είναι δικαίωμά τους να δηλώσουν ή να μην δηλώσουν ο,τιδήποτε. Θα ξαναπώ πάντως ότι εγώ ακόμη περιμένω μια καταγγελία, ΚΑΤΙ τελοσπάντων από κάποιο μέλος που να έπεσε "θύμα προσηλυτισμού" από υπευθύνους του Esoterica.

Όσο για το δεύτερό σου ποστ, μάλλον έχω μια διαφορετική αντίληψη : Εννοώ ότι ο διάλογος ΣΤΑ ΙΣΑ και με τον οποιονδήποτε δεν είναι ένας πολύ όμορφος τρόπος για εκθέσεις το άδικο που ενδεχομένως έχει; Νομίζω ότι αν τελικά κάποιος ΕΧΕΙ να μας πει κάτι, θα το πει...Αν όχι...θα εκτεθεί και ίσως ανεπανόρθωτα...
Προσωπικά δεν βαριέμαι το πολύ το "κύριε ελέησον"...Ακόμα...

Και τελικά :

quote:
μας απειλείς ρε φίλε?

ΝΑΙ!

Αγαπητή Ostria, δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο...Απλά

Edited by - durden_alie on 20/02/2006 10:33:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 10:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Καλημέρα σε όλους

quote:
Ίσως στο σημείο εκείνο απλά είπα το τι θα έκανα ΕΓΩ σε μια παρόμοια περίπτωση.

αγαπητέ durden_alie, θες μήπως να πεις ότι η θέση πως κάποιος δεν χρειάζεται να αποδεικνύει για το αν είναι "ελέφαντας" δεν είναι εξίσου δική σου άποψη? Εξάλλου, ακόμα και όταν αναφερόμαστε στο "γενικό καλό" αναγκαστικά διατυπώνουμε την προσωπική μας άποψη... εκτός αν είμαστε τίποτα "γκουρού" ή έχουμε το αλάθητο του Πάπα...

χε χε... κατά βάση συμφωνούμε πάντως και αυτό δεν ήταν παρά ένα μικρό δείγμα του ότι αν κάποιος θέλει ντε και καλά να δημιουργήσει μία αντίθεση μπορεί να το κάνει και μάλιστα επ' άπειρον...

(εκτός κι αν είσαι "γκουρού" και μας το κρύβεις!)

όσο για το διάλογο στα ίσα που αναφέρεις.... ναι, όλα αυτά σε ένα πιθανό ιδανικό σύμπαν ίσως να είχαν εφαρμογή... (κάτι σαν το διαστημόπλοιο του Ζάφοντ Μπιμπλιμπροξ που κινούνταν με μηχανή απιθανότητας), όμως... είδες εσύ πουθενά εδώ τριγύρω να κυκλοφορεί κανένας διάλογος τέτοιου τύπου? Αν, ναι, σε παρακαλώ ΠΟΛΥ να τον συλλάβεις και να τον παραδώσεις πάραυτα στις αρχές του esoterica!

... αα... και μη μ'απειλείς εμένα! ξέρεις ρε ποια είμαι εγώ?


αγαπητή Ostria, ομοίως !


Galadriel


υ.γ. εντωμεταξύ κάποιος κάποιον μου θυμίζει... το Θράσσος του κυρίως.... να θυμηθώ να ρωτήσω τον JBG αν τον ξέρει



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 11:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Αγαπητή Galadriel...

Έχεις δίκιο!

Μάλλον έκρινα εξ ιδίων τα αλλότρια......Θα επιλέξω πάντως την άποψη που διατύπωσα πιο πάνω...Ναι, δεν έχει κανένας καμιά υποχρέωση να αποκαλύπτει προσωπικά του δεδομένα.

quote:
(εκτός κι αν είσαι "γκουρού" και μας το κρύβεις!)

Μη μου βάζεις ιδέες! Έχουμε δει κι έχουμε δει φρούτα εδώ μέσα...Πως το λένε να δεις..."Είμαι ό,τι δηλώσω!"; Από "γκουρού" μέχρι ο σούπερ-γαμάουας των πέντε ηπείρων! Άντε μη τα πάρω τώρα...

quote:
... αα... και μη μ'απειλείς εμένα! ξέρεις ρε ποια είμαι εγώ?

Μήπως είσαι γκουρού κι εσύ; Ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy