ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 19:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Ποιητικό δρώμενο.

Δεν ηρεμήσατε λοιπόν;
έλειψα μιά βδομάδα,
-κόβεστε- φέτες σαν ζαμπόν,
ξύνισε η φασολάδα...

Είπα θα αργήσω να σας δω,
δικτυακά καλοί μου
μπήκα και σκέφτομαι να βγω,
χαλάει η [συνταγή μου]...

Εγώ σας θέλω η καψερή
γεμάτους καλοσύνη
να είστε όλοι σθεναροί.
Μην μπήκα σε καμίνι;

Ανάψαν πάλι οι καημοί
τρώγεστε σαν γιουβέτσι
με έχουνε πάρει οι λυγμοί
ζωή; Γιατί είσαι έτσι;

Σκάστε χαμόγελο ψυχής
και δώστε πιά τα χέρια
η φαγωμάρα της στιγμής
μας σπρώχνει στη μιζέρια...

Εμπρός λοιπόν συντονιστές
λογαριασμούς ανοίξτε.
Αγαπημένοι ελεγκτές
τους πάντες συγχωρείστε.

Τα παραθύρια ανοιχτά,
αρχίζει πανηγύρι,
καλέστε πίσω βρε παιδιά
τον κάθε πορτογύρη...

Εδώ και τώρα...

Και παρακαλείσθε μην μπαίνετε οι ίδιοι και οι ίδιοι οι ίδιες και οι ίδιες με άλλα ονόματα. Επίσης οι άντρες να μην μπαίνουν με γυναικεία ονόματα και οι γυναίκες με αντρικά. ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΩ. ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! Καρφώνεστε. Καλύτερα να καρφώνεστε παρά να καρφώνετε...
Θα βρω τη Νικολούλη τη λατρευτή μου φίλη...
ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟ ΓΡΙΦΟ [ΦΟΡΟΥΜ] Μυριάδες προσωπικότητες...

Τώρα μάγκες και λεβέντισες που το καλοσκέφτομαι, θα μπω ως ΔΙΑΣ...

Καλό;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 19:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 19:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin



"Η απώλεια μία μάχης έχει ένα αντίτιμο, το ίδιο και η νίκη της. Είναι επομένως αρκετά γελοίο να θεωρηθούμε θύματα όταν καλούμαστε να καταβάλλουμε το αντίτιμο για την απώλεια μίας μάχης. Όπως έχει ήδη επισημανθεί, για τον αληθινό πολεμιστή που αναγνωρίζει και εξασκεί την αλληλεξάρτηση των πάντων στη ζωή, η έννοια του νικητή έναντι του θύματος έχει πολύ λίγη σημασία. Το μόνο που έχει πραγματικά σημασία γι'αυτόν είναι το γεγονός ότι μπορούμε να δράσουμε είτε άψοχα είτε αχρεία. Αυτή είναι η μόνη ανησυχία του και, επομένως, η μόνη μάχη του.

Ο πολεμιστής θεωρεί κάθε μάχη ως μία μάχη για να είναι άψογος, και με τον όρο ότι παραμένει πάντα άψοχος, αυτός δεν μπορεί ίσως ποτέ να νικηθεί, ακόμη και αν χάσει πράγματι μερικές από τις μάχες του. Δεν μπορεί επομένως ο πολεμιστής να θεωρήσει τον εαυτό του θύμα των καταπιεστών του, διότι καταλαβαίνει πλήρως ότι μπορεί να είναι θύμα, μόνο εάν επιλέξει να πιστέψει και να συμπεριφερθεί σαν οι ενέργειες των συνανθρώπων του να έχουν τη δύναμη να τον κάνουν θύμα. Το να καλλιεργήσει όμως μία τέτοια άποψη και να επιτρέψει μία τέτοια συμπεριφορά είναι εντελώς απαράδεκτο για έναν πολεμιστή. Αντίθετα αυτός επιλέγει να δει τις ενέργειες των συνανθρώπων του σαν πολλές ευκαιρίες για να ασκηθεί στο να είναι άψογος.
...
...
Μπορούμε να εστιαστούμε ή στο ότι είμαστε θύματα ή στο άψογο πνεύμα του πολεμιστή. Ωστόσο, δεν μπορούμε να μάθουμε το Δρόμο του Πολεμιστή εάν επιμένουμε να βλέπουμε τον εαυτό μας σαν θύμα ή εάν συνεχίζουμε να πιστεύουμε ότι είμαστε αδύναμοι μπροστά στις αντιξοότητες της ζωής. Όλες οι προκλήσεις μας στη ζωή υπάρχουν για να μπορέσουμε να μάθουμε την αληθινή αξία του ανεκτίμητου δώρου της και να μάθουμε έτσι τι σημαίνει να αναλαμβάνεις το φορτίο της τεράστιας ευθύνης που περιλαμβάνει η γνώση. Αυτό ισχύει ανεξάρτητα από το εάν είμαστε οι αποκαλούμενοι νικητές ή τα θύματα. Αν θέλουμε λοιπόν να αποκτήσουμε το άψογο πνεύμα του πολεμιστή, δεν μπορούμε να παίρνουμε τις περιστάσεις στη ζωή μας με την επιφανειακή μόνο σημασία τους, αλλά θα πρέπει να προσπαθήσουμε να ανακαλύψουμε τα δώρα της δύναμης που αυτές μας φέρνουν."

- Théun Mares, "Η Γνώση του Δράκοντα", ΤΟΛΤΕΚΟΙ (στα ελληνικά από τις εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ)


---------------------
Θα καταθέσω μία σειρά μηνυμάτων στη συνέχεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 19:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Tα κερδισμένα...

Γ.Σ.

Η ψυχή μου πλημμύρισε το βαθυκύανο τ΄ουρανού
που λογαριάζω να είναι έπαθλο της αγάπης
κάτι που δεν το ξέρω
μονάχα το αισθάνομαι με πονεί
σαν βελόνα καυτή.

Λέω πως πρέπει να σταματήσω
πιά αφού κέρδισα τόσα και τόσα
γέμισα τη ζωή μου ποιήματα
όμως τα κερδισμένα πάλι ελευθερώνω
όπως παγιδευμένα πουλιά

Τ΄ ακούγω απεγνωσμένα μεσ΄τον αέρα
υποφέρουν από πλησμονή.


[Υπάρχουν αητοφωλιές πολύ ψηλά χτισμένες
που δέρνονται ακόμα απ΄του χιονιά την θλίψη],
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ, ΟΙ ΛΙΑΧΤΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΣ ΜΑΣ.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ...ΚΥΡΙΩΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 22:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
quote:
Η περίπτωσή σου είναι ΑΝΙΑΤΗ!

I knooow...


quote:
Πάντως για το σαπούνι σου σαν να έχει δίκιο η Avallon, προτιμώ το προηγούμενο.

Θα.....φροντίσω τότε......Μ' έχει πιάσει το εκσυγχρονιστικό μου (ΦΤΟΥ κακές λέξεις) τελευταίως...


Λοιπόν, εγώ τώρα κάνω τουμπεκί...Ήρθε ο master... :

quote:
Θα καταθέσω μία σειρά μηνυμάτων στη συνέχεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 01:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΠΕΣΟΝΤΩΝ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 01:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
quote:
Théun Mares, "Η Γνώση του Δράκοντα", ΤΟΛΤΕΚΟΙ (στα ελληνικά από τις εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ)

ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕΛΕΤΗΣ;


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 07:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Για αρχή, μερικά πράγματα που θα ήθελα να απευθύνω σε κάποιους από τους συμμετέχοντες στην παρούσα Συζήτηση(και σε άλλες...). Αυτό δε σημαίνει βέβαια πως δεν υπάρχουν και άλλα πράγματα που θα μπορούσα να τους πω ή ότι δεν υπάρχουν και άλλοι στους οποίους θα ήθελα να μιλήσω ή να απαντήσω σε ερωτήσεις, απορίες τους κ.ο.κ. Μερικά από τα τελευταία θα "καλυφθούν" σε επόμενα μηνύματα(ή πιο ορθά: τα περισσότερα "θα ξανα-καλυφθούν" όπως έχει γίνει και τόσες ακόμη φορές άλλωστε μέσα στα τελευταία περίπου διόμισυ χρόνια...) Ελπίζω εντέλει να υπάρξει στο τέλος πλούσια πληροφόρηση και προπαντώς δημιουργικά αξιο-ποιήσιμη για όσο γίνεται περισσότερους/ες.

-----

zagreas, δεν βρίσκω κάτι άλλο πιο δόκιμο να σου πω παρά:

ΞΥΠΝΑ !!

Μετά από τα διάφορα που έχω διαβάσει από την πλευρά σου τους τελευταίους καιρούς σκέφτομαι για σένα πως είναι πολύ κρίμα να (αυτο)-πλανάσαι με αυτόν τον τρόπο τη στιγμή που έχεις δείξει - άλλες - αρκετές φορές στο παρελθόν πως μάλλον είσαι άνθρωπος και με πραγματικό ενδιαφέρον για την εσωτερική Αλήθεια και με δυναμικό για ουσιαστική Αναζήτησή της.

Λοιπόν... ΞΥΠΝΑ !!

-----

TheChosenNone - Ryche, θα σου πρότεινα να αφήσεις τον "Κιτρινισμό" κατά μέρος. Όπου και αν τον ασκείς... Ο παρόντας χώρος πάντως, που ολοφάνερα τον ασκείς τον τελευταίο καιρό, δεν είναι καθόλου ο κατάλληλος. Ούτε υπάρχει περίπτωση να γίνει τέτοιος. Ακόμη και με την βοήθειά σου...

Δεν έχεις αφήσει τακτική για τακτική "κίτρινου χρώματος" ανεκμετάλλευτη. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... Όλο και κάποια μπορεί να σου διαφεύγει ακόμη.
Σε παρακαλώ, μην ασχημονείς άλλο πάνω στο συναίσθημα όλων αυτών των ανθρώπων που τυγχάνει να διαβάσουν μηνύματά σου ή που τυγχάνει να σε ακούν με οποιονδήποτε τρόπο και μην χειρίζεσαι τόσο βάναυσα την λογική μας.

Δικαίωμά σου - μπορεί να πει κάποιος - να εκλαμβάνεις τα πράγματα όπως εσύ επιθυμείς ή όπως νομίζεις πως σε οφελεί. Φυσικά θα του πω πως έχει δίκιο. Δεν έχεις όμως δικαίωμα κατ'εμέ να παρουσιάζεις σε έναν οποιοδήποτε χώρο Συζήτησης ή Συνάθροισης ανθρώπων τα πράγματα με όποιον τρόπο σε βολεύει κατά περίπτωση, διαστρεβλώνοντας τα πράγματα που έχουν ειπωθεί ή έχουν γίνει και ακόμη χειρότερα την ουσία τους.

Κοίταξε... το θέμα έχει ακριβώς ως εξής: οι λόγοι που οδήγησαν στην απενεργοποίηση του προηγούμενου λογαριασμού σου Ryche είναι πολύ διαφορετικοί από ότι παρουσιάζεις(και πιθανότατα πιστεύεις ή τείνεις να το κάνεις - και ότι ίσως τείνεις να το πιστέψεις με λυπεί ακόμη περισσότερο) και σίγουρα δεν έχουν να κάνουν με συμβάντα μεμονωμένα ή "της στιγμής". Νομίζω ότι το ξέρεις και ο ίδιος αυτό. Δεν θέλησες όμως να μιλήσεις γι'αυτό...

Παρολαυτά, ότι και να έχει γίνει, διαθέτεις πλέον, εδώ και καιρό, έναν άλλον λογαριασμό με τον οποίο προφανώς μπορείς να συμμετάσχεις πραγματικά στις Συζητήσεις μας και ακόμη στη δυναμική βιωματική εμπειρία αυτού του χώρου. Εννοώ... Γόνιμα, Ουσιαστικά. Όχι καταστροφικά.
Γιατί δεν το κάνεις;
Δεν υπάρχει κάποιο αληθινό εμπόδιο γι'αυτό. Εκτός εάν το κάνεις εσύ τέτοιο για τη δική σου "πραγματικότητα". Καθώς ίσως δεν υπάρχει πολύς χρόνος μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο, θέλω να σου πω ότι όντως δεν αξίζει να "σπαταλιέσαι" με αυτόν τον τρόπο. Σταμάτησέ το όσο είναι καιρός. Σκέψου ότι πιθανώς δημιουργείς κάτι που ΔΕΝ είναι εσύ...

Επειδή θυμάμαι τώρα ότι πριν από αρκετό καιρό(ίσως έχουν περάσει και δύο χρόνια από τότε) είχα μιλήσει με παρόμοιο τρόπο σε κάποιον άλλον(που πιθανώς και να διαβάζει τώρα...), ελπίζω εσύ να αφήσεις μία πιθανότητα στον εαυτό σου να με ακούσεις. Που ξέρεις... μπορεί και κάτι καλό να βγει από αυτό.

Συγχαρητήρια για την δική σου ερμηνεία πάνω στο "πλέγμα της Δικαιοσύνης". Αν και σίγουρα δεν θέλησα να το περιορίσω στα πλαίσια ενός συγκεκριμένου χώρου - όπως το παρουσίασες - και δεν πιστεύω ότι κάτι λειτουργεί και ανεξάρτητα από τους άλλους(οποιουσδήποτε) χώρους εξάλλου, άρα αυτή η "ερμηνεία της πραγματικότητας" που επιχείρησα στόχευε σε πολύ γενικότερο εύρος, παρολαυτά όλες οι προσπάθειες εμπλουτισμού και σύνθεσης των διαφόρων όψεων πραγματικότητας που έρχονται με την συν-εργασία όσο γίνεται περισσότερων ανθρώπων είναι οπωσδήποτε θετικές και καλοδεχούμενες(ή έτσι θα έπρεπε να είναι).

-----

geox, δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες στο μήνυμά σου της 24/02/2006, 04:03:28.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις;;

-----

Θα συμφωνήσω κι εγώ με αρκετές από τις "σκόρπιες σκέψεις" σου, ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ. Όμως θα ήθελα επίσης να σου πω ότι σε αυτό που γράφεις:

"*** Καταλάβατε κύριοι διαχειριστές γιατί φωνάζω με το «αχλαδότυρο»?
Προκαλείτε τους ανθρώπους να μοιραστούν τη μοναξιά τους έξω από τα πλαίσια του φόρουμ (εδώ είναι το σπίτι σας και ο φίλος σας) και μετά όταν χαλαρώνουν και ανοίγονται τους τιμωρείτε με προσωρινή αποβολή και με κλήση να παρουσιαστούν με τον κηδεμόνα τους........."
22/02/2006, 11:04:14

δεν έχεις δίκιο ή δεν έχεις κατανοήσει το τι ακριβώς συμβαίνει. Εάν παρατηρήσεις καλύτερα θα δεις ότι απόλυτα ελαχιστότατες απενεργοποιήσεις και γενικότερα "άσχημες" καταστάσεις έχουν ξεκινήσει από τον χώρο "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" ή έχουν την αφορμή τους εκεί. Στην πραγματικότητα αυτός ο χειρισμός καταστάσεων που περιγράφεις με τα λόγια σου ισχύει ακριβώς για τις αντίθετες περιπτώσεις. Δηλαδή για ανθρώπους που γίνονται Σκληροί και Κλείνονται. Επίσης, εάν παρατηρήσεις ακόμα καλύτερα θα δείς ότι αυτού του τύπου οι αντιμετωπίσεις από πλευράς της Ομάδας των Συνεργατών αφορούν πάρα πολύ λίγους ανθρώπους και πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις. Δεν είναι καθόλου γενικό και σίγουρα δεν έχει ξεκινήσει από κανένα "άνοιγμα".

Επίσης, στο μήνυμά σου της 22/02/2006, 16:13:14, δεν νομίζεις πως εκτός ότι είσαι αδικαιολόγητα απόλυτος κατά την γνώμη μου με πράγματα που ίσως δεν έχεις τα απαραίτητα στοιχεία για να κρίνεις και να ερμηνεύσεις είσαι και αρκούντως απαξιωτικός απέναντι σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις και σε καταστάσεις;

Ακόμη... όχι μόνον για σένα βέβαια. Σας παρακαλώ πολύ! Pleeeeease! Χρησιμοποιήτε κατά προτίμηση την κανονική ονομασία του συγκεκριμένου Forum, "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" δηλαδή, και όχι "αχλαδότυρο". Η 2η γνωρίζω πολύ καλά πως ξεκίνησε, βασικά έτσι ώστε να λειτουργήσει ως ένας από τους πάμπολους μοχλούς υπονόμευσης του χώρου των Συζητήσεων του ESOTERICA...
Τέλος πάντων, αν και με στεναχωρεί κάπως η χρήση του συγκεκριμένου όρου, κατανοώ το κίνητρο της "οικονομίας" που πολλές φορές την καθοδηγεί καθώς και της "τρυφερότητας" σε κάποιες άλλες. Θα προσπαθήσω να μετακινήσω από πλευράς μου την οποιαδήποτε συναισθηματική σύνδεση...

-----

ΠΛΑΤΩΝΑΣ, δηλαδή να υποθέσω ότι είναι χιούμορ το παρακάτω;

"

Μοδελακι ΜΑΔΟΝΑ, για συντονίστριες!

Έχει και για συντονιστές, μα με πρόλαβε… η λογοκρισία. " 23/02/2006, 17:16:25

Έχω να σου πω πάντως ότι βρίσκω πάρα πολλά από τα λεγόμενά σου τις τελευταίες ημέρες τουλάχιστον "άψαχτα". Δεν ξέρω τι μπορεί να σε οδηγεί σε τέτοιες αστήρικτες υποθέσεις που μάλιστα τις εκφράζεις και με βεβαιότητα "κύρους" όμως θα ήθελα να εξετάσεις - τουλάχιστον - την πιθανότητα να αδικείς κατάφορα ανθρώπους, οράματα και έργα. Τι να πω...

Θέλω να σε ρωτήσω πάντως για κάτι πολύ συγκεκριμένο και θα επιθυμούσα πραγματικά να μου απαντήσεις, αν είναι δυνατόν με την ίδια "ευκολία" με την οποία προφανώς το αναφέρεις:

Εσύ τι ακριβώς γνωρίζεις για τα "εργαστήρια" όπως αποκαλείς μία από τις Δράσεις του ESOTERICA, δηλαδή το "Εργαστήριο Φιλοσοφικού-Μεταφυσικού Διαλόγου"; Πώς ενημερώθηκες για τη δράση αυτή και περισσότερο ποια ενημέρωση και ποια γνώση έχεις πάνω σε αυτήν, τέτοια που να σε οδηγεί να την αναφέρεις με καταφανώς αρνητικής σκοπιμότητας τρόπο σε μηνύματά σου; Θα με ενδιέφερε πράγματι ιδιαίτερα να μάθω...

Α, να μην το ξεχάσω... Ίσως κάποια στιγμή δοθεί η ευκαιρία(μιας και επισκέπτεσαι την Ελλάδα) να μιλήσεις μαζί μας για το μήνυμά σου της 15/02/2006, 09:25:19 στο θέμα "Τελικά θα μείνει κανένας για να γράφει στο φόρουμ;", το οποίο θεωρώ ότι είναι απλά... πώς να το πω... "αχαρακτήριστο". Θα έχει ενδιαφέρον και αυτό.

-----

lancelot, απλά σου λέω ότι η "κινητικότητα" του λογαριασμού σου στις Συζητήσεις του ESOTERICA είναι υπό εξέταση και υπό παρακολούθηση. Μας συγχωρείς... δεν έχουμε χρόνο αυτήν ακριβώς τη στιγμή για κάτι παραπάνω. Μπορεί και να τον βρούμε όμως, ίσως σύντομα...

Έχε υπόψη σου πάντως ότι την πρώτη στιγμή που θα αντιληφθούμε ότι υπάρχει από πλευράς σου μήνυμα προσβλητικό, υποτιμητικό, με ανάλογες ή άλλου τύπου "φωνασκίες" ή έστω... ύποπτο εναντίον οποιουδήποτε Μέλους των Forums, ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί. Χρονικά ή τελεσίδικα ανάλογα με την περίπτωση και τη συμπεριφορά.

Για την ώρα όμως θα θεωρούσα καλό να δώσεις κάποιες εξηγήσεις για τα κίνητρά και τις σκοπιμότητες των μηνυμάτων σου καθώς και για το ύφος και το περιεχόμενό τους. (20/02/2006, 05:29:48, 20/02/2006, 08:29:15)

Και επειδή "διάβασες όλους τους διαλόγους" όπως μας το φώναξες... δεν κάνεις τώρα τον κόπο να κάνεις και καμία Αναζήτηση, είτε με την Μηχανή των Forums, είτε μέσω Google. Που ξέρεις, ίσως και να βρεις απαντήσεις, μέσα στους διαλόγους που φαίνεται σου ξέφυγαν, "με κότσια" και απολύτως αναφερόμενες στο "ερώτημά" σου...

Αλλά τι λέω τώρα; Αφού άλλο είναι το ζήτημα όπως φαίνεται.

Σημείωση προς όλους τους καλοπροαίρετους(και μη) ενδιαφερόμενους: ακολουθήστε για την ώρα την παραπάνω συμβουλή. Μην ζητάτε παρακαλώ να λέμε συνέχεια και συνέχεια τα ίδια πράγματα και προπαντώς μην παρακινήστε από αυτούς που το ζητάνε... έντονα ή επίμονα. Το πιθανότερο είναι να υπάρχουν άλλες εντελώς σκοπιμότητες, πέρα από τις εμφανιζόμενες. Αλλά αυτό νομίζω ότι πολλοί/ες το έχετε ήδη καταλάβει πολύ καλά...

Θα υπάρξει πάνως και μία (επανάληψη) τοποθέτησης πάνω στα ζητήματα τέτοιου τύπου σε κάποιο από τα επόμενα μηνύματά μου με αρκετά ενδιαφέροντα και χρήσιμα στοιχεία.

Αλήθεια όμως φίλοι και φίλες, θα χρειαστεί να περάσουν αρκετά περισσότερα χρόνια από όσα έχουν ήδη περάσει, Δράσης του ESOTERICA, παρατηρήσιμης και εμφανούς σε πλειάδα τομέων, έτσι ώστε να πειστήτε ότι "πίσω από το ESOTERICA" υπάρχει μόνον... το ESOTERICA;
Κανένας άλλος οργανισμός ή ομάδα, καμία μυστική υπηρεσία, κανένας σκιώδης δάκτυλος... σίγουρα τίποτα που να δικαιολογεί αυτήν την τόσο άγονη(και στην τεράστια πλειονότητα των περιπτώσεων υποκινούμενη) συνωμοσιολογία...

-------
-------

Αγαπητέ durden_alie, θα σε διαβεβαιώσω ότι δεν διακατέχει κανένας "ψυχαναγκασμός με τα ονόματα" οποιονδήποτε από τους Συνεργάτες της Προσπάθειας του ESOTERICA. Δεν υπάρχει κανένα ζήτημα σχετικά με τα ονόματα. Ευτυχώς έχουμε συνολικά αρκετά μεγάλη δόση λογικής για να έχουμε επιλέξει σε όλες τις συναναστροφές μας να επικοινωνούμε με τον τρόπο που ταιριάζει στην εκάστοτε περίσταση. Δηλαδή, εκτός των Συζητήσεων με τα κανονικά μας ονόματα και ως Συνεργάτες του ESOTERICA. Εντός του μέρους της Κοινότητας που αφορά τις Συζητήσεις με οτιδήποτε επιθυμεί ο καθένας να ανακοινώσει στους άλλους, πέρα από το User Name του. Δηλαδή με ίσους όρους με όλα τα υπόλοιπα Μέλη των Forums. Θα θέλαμε δε, όπως ακριβώς σεβόμαστε - κάτι που ποικιλοτρόπως το έχουμε αποδείξει επί σειρά ετών - εμείς τις επιθυμίες όλων των άλλων Μελών σε σχέση με το τι από αυτά που τους αφορούν προσωπικά επιθυμούν να ανακοινώσουν στους άλλους, έτσι να σέβονται και οι άλλοι τις δικές μας θελήσεις.

Όπως όμως ίσως κι εσύ θα γνωρίζεις, αυτό το τελευταίο έχει καταστρατηγηθεί ουκ ολίγες φορές και μάλιστα θα έλεγα πως όλες αυτές οι "καταστρατηγήσεις" μπορούν να ανιχνευθούν όσον αφορά τη διαδοχή τους και την αλληλοσύνδεσή τους σχεδόν από τότε που ξεκίνησαν(μαζί με πολλά άλλα...) πριν από πολύ καιρό, έως και τώρα. Έχουμε δει λοιπόν να "βγαίνουν στην φόρα" όχι μόνον στοιχεία μικρότερης σημασίας όπως τα ονόματά μας αλλά και άλλα που αφορούν τις προσωπικές μας ζωές, τις ιδιαιτερότητές μας, τις σχέσεις μας, τις προτιμήσεις μας κ.ο.κ. Αυτό ΔΕΝ περιορίζεται μόνον στα Forums δε... Δυστυχώς απλώνεται και σε πλήθος άλλων χώρων και καταστάσεων.

Το ζήτημα βέβαια δεν είναι το ότι συμβαίνει από απροσεξία ή και καλοπροαίρετα ακόμη αλλά το ότι συμβαίνει με άσχημη πρόθεση και πολύ περισσότερο μαζί μ'αυτό ότι διαστρεβλώνεται και παρουσιάζεται "κατά το δοκούν" έτσι ώστε να εξυπηρετήσει διάφορες σκοπιμότητες. Γι'αυτό και θα παρατηρείς - και στην παρούσα συζήτηση - ότι η αντίδρασή μας σε τέτοιες συμπεριφορές περιορίζεται μόνον σε περιπτώσεις του "κακοπροαίρετου" τύπου. Στις υπόλοιπες, είτε είναι ήπια, είτε δεν υπάρχει... γιατί δεν χρειάζεται.

-------
-------

Πρός όσους/ες ενδιαφερόμενους/ες:
Θα ήθελα να ξέρετε ότι κατά την ταπεινή μου άποψη υπάρχει η μεγάλη πιθανότητα να ισχύει ανάλογο σφάλμα - ή και παρόμοιο - στην εξέταση και αντιμετώπιση των καταστάσεων τόσο από αυτούς που "χαίρονται" για οποιεσδήποτε απενεργοποιήσεις, όσο και από όσους "λυπούνται" από αυτές. Δεν νομίζω να σοκάρω κανέναν βέβαια λέγοντας και ότι υπάρχουν και κάποιοι/ες που πιστεύω πως έχουν κατά καιρούς χαρεί για την απενεργοποίηση κάποιων λογαριασμών... Όπως και ότι κάποιοι το επιθυμούσαν διακαώς και για μεγάλο χρονικό διάστημα... Δεν εξετάζω καθόλου εδώ το δικαιολογημένο ή όχι της οποιασδήποτε στάσης.

Απλά θα πω ότι σε πολλές περιπτώσεις, ίσως στις περισσότερες, η "χαρά" ή η "λύπη" σχετίζονται σχεδόν αποκλειστικά με καθαρά προσωπικές προβολές αυτού που τις έχει και ελάχιστα ή σχεδόν καθόλου με την επίδραση της οποιασδήποτε φαινομενικά "δύσκολης" ή "άσχημης" κατάστασης στη Συνείδηση του ανθρώπου που την υφίσταται και όλα περιστρέφονται γύρω από το "φαινόμενο" και όχι γύρω από την Επίγνωση που η τοποθέτηση του ανθρώπου απέναντι σ'αυτό μπορεί να δημιουργήσει...

-------

Θέλω να υπενθυμίσω ότι συνδεδεμένο με οποιεσδήποτε "δυσχερείς" καταστάσεις υπάρχουν στη "ζωή" της Κοινότητας των Forums τους τελευταίους μήνες υπάρχει ένα ατέλειωτο και τρομερά μπερδεμένο "κουβάρι" γεγονότων, "επιχειρήσεων" και ωθήσεων κατά βάση αρνητικής χροιάς. Σε αρκετές περιπτώσεις πολύ αρνητικής...
Αυτό το "κουβάρι" δεν είναι τόσο ανεξιχνίαστο για την Ομάδα των Συνεργατών όσο θέλησαν κατά καιρούς κάποιοι να πιστέψουν.
Γνωρίζουμε ακριβώς πως ξεκίνησε και σε πάρα πολλά βασικά σημεία πως ξετυλίχτηκε(ή τυλίχτηκε ) έως εδώ.

Όπως έχω πει και λίγο παλιότερα, πιστεύω - και έχουμε βάσιμες ενδείξεις γι'αυτό που συνεχώς επιβεβαιώνονται με διάφορους τρόπους - ότι οι τελευταίες σελίδες ενός "κύκλου ιστορίας" κλείνουν σιγά-σιγά. Και σε άλλες περιπτώσεις στο παρελθόν, παρά τα οποιαδήποτε δυσοίωνα "κελεύσματα" που επικοινωνούνταν προς διάφορες πλευρές, αυτό το απίστευτο "εργαλείο Επίγνωσης" που λέγεται ESOTERICA και η ίδια η Κοινότητά του απέδειξαν με τον καλύτερο τρόπο τη δυνατότητα μετάλλαξης ακόμη και του πλέον αρνητικού φαινομένου σε κάτι δημιουργικό και Θετικό για πολλούς ανθρώπους.

Αυτή η περίοδος, από διάφορες απόψεις, νομίζω πως είναι μάλλον η πλεόν ελπιδοφόρα έως τώρα με όρους Συνείδησης για τα Forums και για τους Ανθρώπους που Συμμετέχουν σε ότι γίνεται εδώ! Άρα και οι πιθανότητες μετάλλαξης των εμποδίων σε εφαλτήρια και των δυσκολιών σε νίκες ακόμη περισσότερες. Τίποτα όμως δεν είναι σίγουρο. Τα πάντα - όπως πάντα - θέλουν τη δική μας παρουσία(όλων μας) και την βαθύτερη προσοχή μας.

Για τους καταστροφο-λάγνους αλλά πρωτίστως για τους υπόλοιπους θα ήθελα να ανακοινώσω - από τις σπανιότατες φορές που δίνουμε τέτοια στοιχεία - ότι οι άνθρωποι που επισκέφτηκαν την Διαδικτυακή παρουσία της Προσπάθειας του ESOTERICA για τον προηγούμενο μήνα(Ιανουάριο) έφτασαν στον αριθμό των 225.000 σχεδόν. Η συγκεκριμένη επισκεψιμότητα αποτελεί και την 2η υψηλότερη, απ'ότι θυμάμαι, σε ολόκληρη την ιστορία του ESOTERICA! Τα στοιχεία έως τώρα από τον παρόντα μήνα δεν διαφέρουν σχεδόν καθόλου.

Τώρα... νομίζω πως είναι κάπως περιττό να υπενθυμίσω το πόσες πολλές φορές έχουν ακουστεί τα τελευταία διόμισυ χρόνια "φωνές" - κι εδώ στα Forums - για την "καταστροφή" του ESOTERICA, για την "θλιβερή κατάσταση" του να συμμετέχουν σε αυτό και να επισκέπονται τον Διαδικτυακό του τόπο όλο και λιγότεροι άνθρωποι, για το ότι έχουν μείνει μόνον οι "ασόβαροι", οι "πιτσιρικάδες", οι "άσχετοι", οι "μη-εσωτεριστές", οι "δήθεν" αναζητητές, οι τάδε, οι δείνα...

Όπως μάλλον καταλαβαίνετε, τα πράγματα δεν είναι ούτε όπως φαίνονται αλλά και ούτε όπως παρουσιάζονται(και αυτό το δεύτερο έχει ιδιαίτερη σημασία για τη συζήτησή μας) πολλές φορές.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 09:38:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σας παρακαλώ πολύ! Pleeeeease! Χρησιμοποιήτε κατά προτίμηση την κανονική ονομασία του συγκεκριμένου Forum, "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" δηλαδή, και όχι "αχλαδότυρο". Η 2η γνωρίζω πολύ καλά πως ξεκίνησε, βασικά έτσι ώστε να λειτουργήσει ως ένας από τους πάμπολους μοχλούς υπονόμευσης του χώρου των Συζητήσεων του ESOTERICA...

Mάλιστα... Το κερασάκι που λείπει για να γίνει τέλεια η τούρτα μας είναι η σωστή ονομασία ενός φόρουμ...

Δεν περίμενα ειλικρινά ποτέ ότι θα φτάναμε σε τέτοιο σημείο "ανούσιας πειθαρχίας"... Κατά τη γνώμη σου λοιπόν αγαπητέ admin όσοι μετονονομάζουν το εν λόγω φόρουμ σε αχλαδότυρο υπονομεύουν καταστάσεις ή εν γένη το χώρο αυτό...

Τώρα μπορώ να πεθάνω ήσυχη... αφού όπως φαίνεται μας έχεις λύσει όλες τις απορίες με το δικό σου μοναδικό τρόπο...

Προφανώς δε σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό ότι μπορεί να υπάρχει κάποιος άλλος λόγος... Οπως λόγου χάρην ο λόγος που κάποιοι αναφέρονται στον Dying Incubus ως D.I....

Γιατί δεν ξέρω για σένα αλλά για μένα η συντομογραφία είναι ένας από τους πιο χρήσιμους αλλά και σημαντικούς κανόνες είτε χρησιμοποιείται λογοπαιγνιακά είτε γλωσσοπλαστικά είτε με τους γνωστούς κανόνες της γραμματικής.

Επειδή δε θέλω να σου χαλάσω την καρδιά θα σου κάνω το χατήρι και δε θα ξαναπω τη λέξη αχλαδότυρο... αλλά ο σιδηρόδρομος "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" θα κοπεί σε Μ.Τ.Κ.Α. Η αλλιώς τυράχλαδο... μιας και η πατέντα της εν λόγω λέξης δεν έχει καταχωρηθεί από κανένα υπονομευτή μέχρι τώρα...Είναι καλύτερα έτσι?

Τάδε έφη Αvallon που δεν της αρέσουν οι σιδηρόδρομοι...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 09:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Χρειάστηκε πολύς χρόνος και αρκετές συζητήσεις(όπως πολλές φορές γίνεται για αρκετές ανάλογες περιπτώσεις) για να αποφασίσουμε τελικά πως θα ήταν το καλύτερο να χειριστούμε την άσχημη κατάσταση που έχει δημιουργηθεί την τελευταία περίοδο από την πλευρά του dragon rider όσο και τη συμπεριφορά της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ τις τελευταίες ημέρες. Όπως πάντα, εξετάσαμε τα ζητήματα των δύο αυτών ανθρώπων και των λογαριασμών τους οποίους χρησιμοποιούν για τη συμμετοχή τους στα Forums, τόσο από την άποψη συνολικά των Συζητήσεων και των υπολοίπων Συζητητών καθώς και την ευρύτερη που αφορά το ESOTERICA εν γένει, όσο και από την οπτική που έχει να κάνει με τους ίδιους τους ανθρώπους. Τι πραγματικά μπορεί να εμποδίσει ή να σταματήσει την οποιαδήποτε λανθασμένη στάση τους και συμπεριφορά τους και τι μπορεί ταυτόχρονα να λειτουργήσει σαν πραγματική δυνατότητα για να τις συνειδητοποιήσουν και να κάνουν κάτι γι'αυτό.

Σχετικά με τον dragon rider, δυστυχώς όλες οι προσπάθειες που καταβάλλαμε απέβηκαν... άκαρπες. Όχι μόνον αυτό, αλλά η συμπεριφορά του γίνεται ολοένα και πιο άσχημη όσο περνά ο χρόνος... Και δυστυχώς αυτό συμβαίνει για 3η φορά, εάν εκλάβουμε την πολύ σοβαρή πιθανότητα να διέθετε και τον λογαριασμό endorama πριν από τον pixeldream.

Σίγουρα αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο. Δεν είναι δυνατόν να επιτρέψουμε στον dragon rider να συνεχίσει την παντελώς απαράδεκτη συμπεριφορά του τελευταίου καιρού που έχει φτάσει στο σημείο της ωμότητας του να χαρακτηρίζει ανθρώπους που δεν έκανε κανέναν κόπο να γνωρίσει(παρότι προσκλήθηκε για κάτι τέτοιο) και καθόλα καλοπροαίρετους με όρους όπως "αλητεία", "ανηθικότητα", "σίχαμα" κ.ο.κ. Και όλα αυτά εντελώς απρόκλητα... χωρίς κανέναν πραγματικό λόγο και χωρίς να υπάρξει ουδεμία λογικά στεκόμενη αιτιολόγηση.

Είναι βέβαια άλλο πράγμα, dragon rider, η έλλειψη συνεκτικών επιχειρημάτων, το συνωθύλευμα αστήρικτων γενικών κατηγοριών και αιτιάσεων και άλλο, εντελώς διαφορετικό πράγμα οι προσπάθειες εισβολής στην ψυχολογία και σε στοιχεία της προσωπικότητας του άλλου καθώς και οι κατασκευασμένες κατηγορίες για ανήθικες δράσεις ανθρώπων σε χώρο όπου αυτό θα είναι εμφανές και προφανώς χειρίσιμο...

Το πρώτο είναι σίγουρα βαρετό, κουραστικό και ούτως ή άλλως προβληματικό από μόνο του, τόσο για την επίπτωσή του στην ροή των Συζητήσεων, όσο και για την αντίστοιχη στην ποιότητά τους και είναι αντίθετο με την νοοτροπία και τους στόχους του χώρου που αφορούν την Αναζήτηση της Αλήθειας και όχι την συσώρευση συνομωσιολογικών σεναρίων και στάσεων "αντίδρασης για την αντίδραση".
Το δεύτερο όμως μπορεί να οδηγήσει ακόμη και στην απανθρωπιά...

Τέλος πάντων, πιστεύω ότι πρώτα απ'όλα δεν σου αρέσει ο χώρος ή δεν αισθάνεσαι καθόλου καλά εδώ για διάφορους, δικούς σου λόγους. Εκφράζεις μία καθαρή απέχθεια γι'αυτόν καθώς και για τους λειτουργούς του. Για τους τελευταίους δε, ενώ υπήρξε η δυνατότητα να τους μιλήσεις από κοντά και να εκφράσεις την οποιαδήποτε αντίρρησή σου πρόσωπο με πρόσωπο και στην διάσταση της απλής ανθρώπινης επαφής που πολλά μπορεί να επιλύσει και ξέρω πολύ καλά ότι μέχρι και πρόσφατα υπήρξαν ευκαιρίες που αν ήθελες μπορούσες να εκμεταλλευτείς, προτίμησες όχι μόνον να συνεχίσεις να τους χλευάζεις και να προσπαθείς να καταστρέφεις ότι με κόπο και αγάπη αυτοί φροντίζουν αλλά και να τους εξευτελίζεις με τρόπους σαν αυτούς που περιγράφω και παραπάνω και μπορούμε και στην παρούσα συζήτηση κάλλιστα να παρατηρήσουμε.

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος λοιπόν να χάνεις τον χρόνο σου εδώ και ούτε να ταλαιπωρείς το συναίσθημα και τον νου σου. Δεν μας έχεις αφήσει να δούμε κάποιον τέτοιον λόγο...

Ο λογαριασμός λοιπόν dragon rider θα απενεργοποιηθεί οριστικά και δεν επιτρέπεται στον άνθρωπο που τον χειρίζονταν να συμμετέχει ξανά με οποιονδήποτε άλλον λογαριασμό στις Συζητήσεις μας.

Τα πάντα όσα δημιουργούνται έχουν και ένα τέλος. Θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι να το αποδεχτούμε αυτό σαν μία πραγματικότητα της ζωής ακόμη και αν δυσκολευόμαστε να το δούμε ή δεν θέλουμε να το κάνουμε...

Επειδή φυσικά θα ήταν αρκετά ανόητο από πλευράς μας να θεωρήσουμε ότι φτάνει μόνον μία δήλωση "δεν αποδεχόμαστε τη συμμετοχή" για να μην υπάρξουν και "ανεπιθύμητοι" λογαριασμοί(όπως έχουν υπάρξει στο παρελθόν) θα πρέπει να τονίσουμε ότι θα έχουμε την προσοχή μας όσο το δυνατόν ενεργή έτσι ώστε να αναγνωρίσουμε και να εξακριβώσουμε τέτοιες προσπάθειες(με όσα μέσα και τρόπους διαθέτουμε βέβαια...)

Παρολαυτά, dragon rider, εάν κάποια στιγμή θεωρήσεις ότι έχεις αλλάξει στάση και οπτική απέναντι στο ESOTERICA και στους ανθρώπους του και επιθυμήσεις πραγματικά να Συμμετάσχεις Αληθινά στις Συζητήσεις του, δεν έχεις παρά να επικοινωνήσεις με οποιονδήποτε από την συντονιστική ομάδα και να δηλώσεις την διάθεσή σου για να συναντηθείς μαζί μας(με σκοπό φυσικά να συζητηθεί και να διαπιστωθεί αυτή η πιθανότητα και ίσως να διαλυθούν οι "σκιές" του τότε παρελθόντος). Η δυνατότητα για συνάντηση/συναντήσεις με μέλη της Ομάδας Συνεργατών του ESOTERICA μπορεί να υπάρξει μετά την πάροδο ενός διμήνου από σήμερα.

--------------------

ΑΦΡΟΔΙΤΗ, είναι τόσο βαριά μία Συγνώμη;;

Ωραία τα ποίηματα ΑΦΡΟΔΙΤΗ αλλά και η απλά εκφραζόμενη και λιτή ανθρωπιά ακόμη ωραιότερη.

Δεν ξέρω που αρχίζει και μέχρι ποιο σημείο υπάρχει η εμπλοκή σου στο ζήτημα των συγκεκριμένων κατηγοριών για πράξεις ανηθικότητας και ίσως και να είναι και "εναρκτήριας υφής"...

Ξαναλέω, δεν γνωρίζω παρολαυτά τι πραγματικά συμβαίνει με την δική σου συμμετοχή στο ζήτημα αυτό. Αυτό που γνωρίζω πολύ καλά είναι ότι αντί να μας ζητάς με το δικό σου ποιητικό τρόπο, ακόμη και πριν από λίγες ώρες, την επανενεργοποίηση κάποιων λογαριασμών(αλήθεια, ΑΦΡΟΔΙΤΗ, εφόσον όλοι συμμετέχουν ξανά, εκτός της ΑΤΜΑΣ που δεν το διάλεξε, γιατί επιμένεις στον πληθυντικό; Δεν είνα λίγο... παράδοξο;) θα μπορούσες τόσες ημέρες να διασαφηνίσεις τα πράγματα που κι εσύ γνωρίζεις πολύ καλά εδώ στον ίδιο χώρο που προσπαθήθηκε να κηλιδωθούν αδίκως προσωπικότητες και όχι να συμβάλλεις και η ίδια στο κλίμα καθώς και έμμεσα και άμεσα στην επιβεβαίωση των οποιονδήποτε ψευδών ισχυρισμών.

Μη στεναχωριέσαι όμως... Νομίζω πως η ψυχή σου είναι καλή και ότι η δυνατότητα της Διάκρισης υπάρχει μέσα σου.

Για την ώρα όμως δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί και να πρέπει να γίνει από το να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου για 3 μήνες. Εάν σκεφτείς τα πράγματα καλύτερα και επιθυμείς να συμμετάσχεις ξανά προτείνουμε να επιδιώξεις να συναντηθείς με μας και να υπάρξει πιθανώς μία σχετική σειρά συναντήσεων όπου θα μπορέσουμε να συζητήσουμε τα πράγματα σε μία ουσιαστική και ελεύθερη βάση. Αυτή η δυνατότητα της/των Συνάντησης/Συναντήσεων μπορεί να υπάρξει μετά την πάροδο δύο εβδομάδων από σήμερα.

--------------------

Και οι δύο λογαριασμοί dragon rider και ΑΦΡΟΔΙΤΗ θα παραμείνουν ενεργοί για ένα 24ωρο για την περίπτωση που οι άνθρωποι επιθυμούν κάποια τοποθέτηση.

Παρακαλούμε όμως για την κόσμια συμμετοχή. Εάν υπάρξουν παρεκτροπές σε σχέση μ'αυτό θα επισπευθεί φυσικά η απενεργοποίηση.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 10:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Avallon: "Είναι καλύτερα έτσι?" 26/02/2006, 09:38:21

Όχι

Ίσως μπορεί να είναι καλύτερα εάν διαβάσεις και τις 2 σχετικές παραγράφους και προσέξεις καλά όλες τις λέξεις και τις φράσεις που περιέχονται σ'αυτές! Να σε βοηθήσω λίγο Avallon λοιπόν...

Ακόμη... όχι μόνον για σένα βέβαια. Σας παρακαλώ πολύ! Pleeeeease! Χρησιμοποιήτε κατά προτίμηση την κανονική ονομασία του συγκεκριμένου Forum, "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" δηλαδή, και όχι "αχλαδότυρο". Η 2η γνωρίζω πολύ καλά πως ξεκίνησε, βασικά έτσι ώστε να λειτουργήσει ως ένας από τους πάμπολους μοχλούς υπονόμευσης του χώρου των Συζητήσεων του ESOTERICA...
Τέλος πάντων, αν και με στεναχωρεί κάπως η χρήση του συγκεκριμένου όρου, κατανοώ το κίνητρο της "οικονομίας" που πολλές φορές την καθοδηγεί καθώς και της "τρυφερότητας" σε κάποιες άλλες. Θα προσπαθήσω να μετακινήσω από πλευράς μου την οποιαδήποτε συναισθηματική σύνδεση...

Δώσε μία μεγαλύτερη βάση στα:
"Σας παρακαλώ πολύ!"
"Pleeeeease!"
"Χρησιμοποιήτε κατά προτίμηση"
"πως ξεκίνησε"
"με στεναχωρεί κάπως"
"κίνητρο της "οικονομίας""
"κίνητρο της ... "τρυφερότητας""
"Θα προσπαθήσω να μετακινήσω από πλευράς μου την οποιαδήποτε συναισθηματική σύνδεση..."

Τότε ίσως θα καταλάβεις ότι ένας λόγος που ξεκινάει με το "Σας παρακαλώ..." ίσως είναι και απλά αυτό που λέει η φράση... παρακλητικός.

Ίσως και να καταλάβεις ότι δεν είναι καλός οδηγός η βιασύνη και η απροσεξία φορές-φορές, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους στους οποίους απευθυνόμαστε και οι οποίοι ίσως έχουν προσέξει και έχουν αφιερώσει περισσότερο χρόνο από εμάς σε αυτό που με ευκολία τους καταμαρτυράμε...

Ίσως και να καταλάβεις ότι άδικα μου έβαλες στο στόμα λόγια που δεν είπα, ούτε υπονόησα, και στο "μυαλό" προθέσεις που δεν είχα.

Ίσως και να καταλάβεις ότι μου πέρασαν όντως από το μυαλό και άλλοι λόγοι και ίσως γι'αυτό ακριβώς και τους έγραψα!


Ίσως εντέλει, αγαπητή Avallon, να είναι καλύτερα τότε. Και ίσως σκεφτείς και αποφασίσεις ότι πρέπει να κάνεις κάτι γι'αυτό.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 11:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Χμμμ...
Admin, διάλογος θα γίνει, ή θα μείνουμε στην παράθεση τοποθετήσεων; Δηλαδή, και εφ όσον από την πρώτη κι όλας τοποθέτησή σου έριξες "καμπάνα" και στον dragon rider και στην Αφροδίτη, υποθέτω ότι με αυτούς τουλάχιστον δεν περιμένεις ότι θα γίνει κάποιος επικοδομητικός διάλογος. Επειδή τι σόι διάλογος να γίνει, από την στιγμή που και οι δύο μαθαίνουν πως ό,τι και να πουν τώρα, πρόκειται έτσι κι αλλιώς να απενεργοποιηθούν για λίγο ή για πάντα;

Και επειδή βλέπω ότι τους παραπέμπεις πάλι σε μια κατά πρόσωπον συνάντηση με τους υπεύθυνους του site, αντιλαμβάνομαι ότι θεωρείς αυτές τις συναντήσεις απαραίτητη προϋπόθεση για το ξεκαθάρισμα των καταστάσεων που έχουν δημιουργηθεί. Τελικά, να υποθέσω ότι η εμπειρία από τις μέχρι στιγμής συναντήσεις ήταν θετική;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 11:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Βλέπω αγαπητέ ΑΔΜΙΝ πως ξέχασες το ΑΓΑΠΗΤΕ μπροστά από τα μηνύματα σου. Σου υπενθυμίζω πως (αν και σπάνια), απευθύνεσαι σε Μελή που έχουν προσφέρει και προσφέρουν, μα και έχουν απορίες πρώτα με την δική σας συμπεριφορά.

Μιας λοιπόν και βρίσκεις τα του Πλάτωνα άψαχτα, και που τουλάχιστον στον Πλάτωνα δύναται η ευκαιρία να τα εξετάσει και διορθώσει, αυτά που βρίσκουν τα Μέλη στην συμπεριφορά του αγαπητού μας ΑΔΜΙΝ και της αγαπητής διαχειρίστριας, είναι ΑΝΑΡΜΟΣΤΑ και ΟΥΤΟΠΙΣΤΙΚΑ με το έργο που οι ίδιοι οραματίζονται.

Μιας και όταν γράφω κάτι μου αρέσει να δείχνω ΤΙ και ΠΩΣ, κυρίως για το ΨΑΞΗΜΟ που λες, ας τα δούμε μαζί Αγαπητέ ΑΔΜΙΝ και μετά κρίνε από μόνο σου για το αληθές η όχι του λόγου μου.

Σε ένα ποστ της ΑΒΑΛΛΟΝ, αυτό,


quote:
Δράττοντας την ευκαιρία θα πω ότι η προσωπική μου άποψη είναι ότι τα μέλη που επιλέγονται για συντονιστικό λόγο δε θα έπρεπε να έρχονται σε επαφή με τα υπόλοιπα μέλη. Κοινώς γνωριμίες είτε αποσκοπούν σε φιλία είτε απλά σε δημόσιες σχέσεις θα έπρεπε να είναι απαγορευτικές και όταν αυτές αποδεικνύονται θα πρέπει οι συντονιστές να απομακρύνονται από την θέση τους....

Μοδελακι ΜΑΔΟΝΑ, για συντονίστριες!

Έχει και για συντονιστές, μα με πρόλαβε… η λογοκρισία. [/quote]


Απαντω με ΧΙΟΥΜΟΡ στην ΙΔΙΑ, μιας και εξέφρασε περισσότερο τη νοοτροπία φοβου, (απαγορευτικές σχέσεις) παρά ανοιχτού πνεύματος.

Επειδή την συμπαθώ όπως και όλα τα μελη, χρησιμοποιώ το Χιούμορ για να μη γίνω κυνικός η και προσβάλω τον συνομιλητή μου.

Το απαγορευτικές σχέσεις σε μένα φέρνει στο μυαλό Ζώνες Αγνότητας, σε σένα ΑΔΜΙΝ φέρνει ίσως κάτι άλλο, *ΤΡΥΙΤ!...και το ΓΚΟΓKΛΕ έβγαλε το μοδελο Μαδονα.

Ζώνη αγνότητας οκ για ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΕΣ μα υπάρχουν και για συντονιστές, στην τυχόν συνάντηση Συντονιστων/Μελων.

Μόνο που στους άνδρες αγαπητέ Αδμιν φαινόταν και το περιεχόμενο, και όπως καταλαβαίνεις επεκράτησε η καλαισθησία (λογοκρίνοντας το) παρά το Χιούμορ.

Τι θα έλεγες να διαμόρφωνα λιγο την υπογραφή σου?

Ο Πραγματικός ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου ανάμεσα σε ΓΝΩΣΤΟ και ΑΓΝΩΣΤΟ, σε Χιούμορ και καλαισθησία!

Μήπως και στο μέλλον δεν υποθέτεις….

Ούτε το παρακάτω όμως φαίνεται να πρόσεξες!

Έχω γράψει και άλλη φορά, πως το θέμα των ανθρώπινων σχέσεων είναι από τα δυσκολότερα. Αν δεν υπάρχει σοβαρή επικοινωνία σε διάφορα επίπεδα, σήμερα σε πάω, αύριο σε σφάζω

Γιατι αυτό... και που παει?

Μα είναι δυνατόν να απενεργοποιείς μέλη σαν την ΑΤΜΑ, και να θέλεις διευκρινήσεις αγαπητέ Αδμιν, που μια φορά της απεύθυνες το λόγο Ανθρώπινα και γλυκά... και έγινε Χάλι να την πατήσεις?

Είναι δυνατόν μέλη που εμπνεύσθηκαν απο την ιδια, και έγραψαν τόσα και τόσα ποστ * περιεχομένου, (μιλώ για μένα, τον Κελσο, τον σύντροφο της Riche, μέλη που γράφουν η και αποχώρησαν,…) να συμπεριφέρεστε όπως συμπεριφέρεστε?

Εδώ ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΑΒΑΤΑΡΓΡ έτρεξε χτες να την καλωσορίσει, νομίζοντας πως επανήλθε (της επιτρέψατε να ξαναγράψει όπως η ίδια γράφει, σαν ΑΤΜΑ)

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4227

Αλήθεια ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ πρώτα στον ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ,,,,,

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ????

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΒΗΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΗΚΕ?

ΤΙ ΕΓΙΝΕ Ο ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΒΑΤΑΡ?

Εχει συνέχεια αγαπητέ ΑΔΜΙΝ….μα η Κυριακή για μένα είναι ιερή.

Πάω μια βόλτα, μα θα απατήσω σε όλα όσα ερώτησες.

Πρώτα όμως σαν ΜΕΛΟΣ και ΦΙΛΟΣ, θέλω να δω αν η δημοκρατικότητα και η ελευθέρια σου, δεν είναι μόνο λόγια…

Τι λες παλικάρι μου και εσυ?

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 26/02/2006 11:53:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 12:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
ΠΛΑΤΩΝΑ, αν θυμάμαι καλά η Avallon είχε πεί πως οι σχέσεις μεταξύ Συντονιστών - μελών δεν είναι ενδεικτικές σε περιπτώσεις φιλικής προσέγγισης και δημοσίων σχέσεων.
Δε νομίζω να μίλησε για σχέσεις συναισθηματικού τύπου για να χρησιμοποιήσεις τέτοια φωτογραφία.
Αν ήταν για χιούμορ, λυπάμαι αλλά εγώ δεν το κατάλαβα.
Αν ήταν λόγω παρανόησης, νομίζω πως προσπάθησα να σου εξηγήσω τι κατάλαβα εγώ οτι εννοούσε η συνομιλήτρια μας (και που αν δεν κατάλαβα κι εγώ καλά θα μπορούσε να στο εξηγήσει η ίδια).

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 12:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Πλάτωνα να σου θυμίσω κάτι άσχετες διαπιστώσεις που έκανες στην σελίδα 9 ως απάντηση στο μήνυμά μου; Αυτές ήταν όχι απλώς άψαχτες αλλά εμένα τουλάχιστον μου φάνηκαν ότι έγιναν καθαρά για την δημιουργία εντυπώσεων! Και δεν είδα να τις ανακαλείς! Οπότε μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες...

Και ναι, θα συμφωνήσω ότι "χάθηκε" το μήνυμα του Avatar στο άλλο θέμα (καλά που το επισήμανες επειδή δεν το είχα προσέξει και εγώ). Τι έγινε;

Από την άλλη, όλη αυτή η προσπάθεια ανάδειξης του θέματος της Ατμα σε βασικό θέμα αντιπαράθεσης στο φόρουμ, μοιάζει σαν απαρχή ιερού πολέμου και μου θυμίζει προσπάθεια δημιουργίας νεομαρτύρων, κάτι που απεχθάνομαι ως ιδέα.
Είχα την εντύπωση ότι η Ατμα είναι άλλο ένα απλό μέλος αυτού του φόρουμ με τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις όπως όλοι. Κάνω λάθος;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 14:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Μένω εκτός, θυμάμαι ονόματα
τρέχω με ταχύτητα φωτός
μένω εκτός, σαν κάτι στόματα
που 'διωξε απ' τον κόσμο ένας λωτός

Τα βράδια μου τα εργένικα
τραγούδια λέω αρμένικα
θέλω να γυρίσω
μα ο παράδεισος κλειστός

Τα βράδια μου τα εργένικα
τραγούδια λέω αρμένικα
θέλω να μιλήσω
μα ειν' ο τόπος μου σβηστός

Μένω εκτός, μιλάω με σύρματα
στη σιωπή ζυγιάζω σαν αϊτός
μένω εκτός, σαν κάτι σχήματα
που 'φτιαξε στην άμμο ένας πιστός


ΑτμαδιαμέσουΛίναςΝικολακοπούλου


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 16:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie

Καλοκαίρι του '96 ήταν και εγώ, ως υποψήφιος των Πανελληνίων Εξετάσεων, βρισκόμουν στημένος μπροστά στην τηλεόραση γιατί είχε φτάσει η πολυαναμενόμενη στιγμή της ανακοίνωσης των “βάσεων”. Μέσα σε μια στιγμή θα μάθαινα που θα περνούσα τα επόμενα χρόνια μου, τα χρόνια που κάποιοι ονομάζουν “τα ωραιότερα της ζωής”...Το όνομα της επαρχιακής πόλης που εμφανίστηκε στη οθόνη ξαφνικά έμοιαζε σαν να αναβοσβήνει στα μάτια μου! Η πρώτη μου αντίδραση : Μια πίκρα διότι δεν μπόρεσα να “περάσω” σε μια μεγάλη πόλη...Αργότερα θα διαπίστωνα ότι το να σπουδάζεις σε μια μικρή σχολή με λίγα άτομα έχει κάποιες ιδιαιτερότητες, άλλες καλές κι άλλες κακές...

Στις πρώτες κιόλας μέρες παρακολούθησης των μαθημάτων, η ψαρούκλα ο Λεωνίδας συνειδητοποίησε μία απ' αυτές : Μια μικρή κοινότητα, το πολύ 50 ατόμων, ήταν όλο το “έτος”...Μια “οικογένεια”...Μια “παρέα”...Όλα έμοιαζαν ειδυλλιακά και αγγελικά πλασμένα. Τους πρώτους μήνες όλα κυλούσαν πολύ ομαλά. Μια παρέα ήμασταν όλοι άλλωστε...Βγαίναμε όλοι μαζί, περπατούσαμε στους δρόμους μέχρι τα ξημερώματα ξυπνώντας τους περίοικους με τα χαχανητά μας, μαζευόμασταν σε σπίτια και τα πίναμε και γενικώς...ένα πανηγύρι όλη η ζωή μας...ένα πανηγύρι με 50 συμμετέχοντες, με το χαμόγελο μονίμως στα χείλη που καμία σκιά δεν ήταν ορατή από πάνω μας, τίποτε δεν απειλούσε την όμορφη αυτή ατμόσφαιρα.

Αυτά τους πρώτους μήνες...Διότι μετά άρχισαν να σχηματίζονται τα πρώτα ζευγάρια και οι πρώτες παρεούλες μέσα σ' αυτή τη μεγάλη παρέα. Κι όπως είναι φυσικό, σε μια διανομή “γκόμενων” και “φίλων” όπως αυτή που ξεκίνησε, δεν μπορούν όλοι να είναι ευχαριστημένοι. Άρχισε η γκρίνια...Στην αρχή σχεδόν αδιόρατη αλλά πάντοτε παρούσα. “Γιατί αυτός τα έφτιαξε μ' εκείνη;”. “Γιατί εμένα δεν με κάλεσαν οι τάδε;” κοκ. Κι ολοένα και μεγάλωνε η γκρίνια...Κι ολοένα και φαινόταν ότι η μεγάλη αρχική παρέα είχε μεταμορφωθεί σ' ένα καζάνι που έβραζε, χωρίς καμιά ασφαλιστική δικλείδα. Λογικό ήταν κάποια στιγμή να σκάσει...όπως κι έγινε κανά χρόνο μετά! Καυγάδες να δουν τα μάτια σας...και φωνές...και μαχαιρώματα πισώπλατα ή όχι, μέχρι και ξύλο έπεσε! “Που θα μου πει εμένα έτσι...αφού εγώ τον είδα πρώτη!”, “Που θα του δείξω εγώ με ποιον τα βάζει του παλιοπ***!” κι άλλα τέτοια όμορφα λογάκια στόλιζαν τα στόματά μας εκείνον τον καιρό. Αρχίσαν να κόβονται οι καλημέρες. Στο αμφιθέατρο έβλεπες πλέον μόνο ξινισμένες φάτσες, όσο για τις συζητήσεις μας, δεν το συζητώ, όλες τους αναλώνονταν στα θέματα της “επικαιρότητας”...: “Βρε τα 'μαθες; Μαλλιοτραβήχτηκε χθες η Σούλα με τη Μπούλα!”, “Μα καλά, πόσο μ*** είναι μερικοί! (ποιοι; οι ΑΛΛΟΙ φυσικά!)”. Και βέβαια δεν παύαμε στιγμή να νοσταλγούμε τον πρώτο καιρό που ήμασταν όλοι “μια παρέα”!

Η “όμορφη” αυτή ατμόσφαιρα συνεχίστηκε μέχρι το τελευταίο μας έτος. Τότε, και εντελώς ξαφνικά, κάτι άλλαξε! Στα πρόσωπα των μέχρι πρώτινως ορκισμένων εχθρών δεν διέκρινε κανείς πλέον το σκληρό οργισμένο βλέμμα, αλλά μια κούραση...σχεδόν στα όρια της απάθειας. Πλέον, όλοι είχαν μαλώσει με όλους (και όλοι πηδ*** με όλους φυσικά!) κι όλη αυτή η ένταση των περασμένων χρόνων έμοιαζε να είχε εκτονωθεί μέσα σ' ένα καλοκαίρι, το τελευταίο εκείνο καλοκαίρι που χωριστήκαμε για τις πολυπόθητες διακοπές μας...Και το πιο σύντομο απ' όλα καθώς ήταν! Τα ζευγάρια είχαν όλα διαλυθεί προ πολλού και οι παρεούλες είχαν εκφυλιστεί σε δίπολα ή τρίπολα...Μέχρις εκεί! Αλλά ουσιαστικά, ο καθένας ήταν μόνος του. Το νέο μας σύνθημα ήταν πλέον το “από μακριά κι αγαπημένοι!”...Μας βόλευε μια χαρά και ίσως ήταν και καλύτερα έτσι! Καμιά φορά, στο τέλος καμιάς κουραστικής μέρας, έβλεπες στα μπαράκια της πόλης να κάθονται στο ίδιο τραπέζι οι παλιοί εχθροί και να τα πίνουν και να γελούν, γιατί όχι, αλλά πάντα συγκρατημένα. Καμιά φορά πιάναν και την κουβέντα για “τα παλιά” και γελούσαν μ' αυτά, πάντα όμως με μια πίκρα...Μια πίκρα για όλα αυτά που έχασαν όλα αυτά τα χρόνια! Είχε επέλθει όμως η ηρεμία! Είχαμε περάσει σε μια κατάσταση που καμιά φορά χαριτολογώντας την ονομάζαμε “Κατάσταση μηδενικών τριβών!” ή “Κατάσταση μέγιστης εντροπίας!” ή κι άλλα τέτοια! Και, πλάκα πλάκα, το τελευταίο μας έτος ήταν από τα ωραιότερα που περάσαμε...Χωρίς όμως την παλιά ξεγνοιασιά...Γιατί πλέον ο καθένας είχε τις δικές του, τις καταδικές του σκοτούρες που κανείς άλλος δεν μπορούσε να καταλάβει! Ήταν και το έτος που πέρασε και πιο γρήγορα. Όταν πλέον αποχωριστήκαμε ο ένας απ' τον άλλο, τα αντίο μας ήταν ψυχρά και “επαγγελματικά”...Με χειραψίες και τα σχετικά. Χλιαρές κι άνοστες! Χωρίς ίχνος ανθρωπιάς. Παρούσα ήταν μόνον η νοσταλγία εκείνων των πρώτων ημερών...Αυτή, είμαι βέβαιος, δεν εγκατέλειψε κανέναν!


Όλα τα παραπάνω είναι ΦΥΣΙΚΑ αληθινά γεγονότα. Οποιαδήποτε όμως ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις ΣΑΦΩΣ και ΔΕΝ είναι συμπτωματική!

Edited by - durden_alie on 26/02/2006 17:00:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 16:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Αγαπητέ Admin, όσον αφορά στο δικό μου σκέλος της απάντησης να πω ότι φυσικά κι έχω καλυφθεί και γνωρίζω πάνω κάτω που αναφέρεσαι. Η δική μου παρέμβαση στο ζήτημα των ονομάτων είχε να κάνει μόνον με το θέμα που είχε δημιουργηθεί με τον Ryche, ένα θέμα για το οποίο όπως ξαναείπα δεν είχα πάρει θέση τότε και αισθανόμουν την ανάγκη να το κάνω εδώ και πολύ καιρό. Δεν έχει σημασία τι πρεσβεύει η θέση αυτή, αν τη θεωρεί κάποιος δίκαιη, άδικη ή ο,τιδήποτε, πάντως είναι πέρα για πέρα αληθινή και δική μου! Από εκεί και πέρα, ναι, ξέρω τι εννοείς και που αναφέρεσαι.

Δεν έχει επίσης σημασία αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τις αποφάσεις των υπευθύνων του Esoterica σχετικά με τις νέες απενεργοποιήσεις. Για μένα προέχει και, το 'χω πει πολλές φορές, το να μη ρίχνει κάποιος λάδι στη φωτιά, αλλά καταλαβαίνω ότι θίχτηκαν προσωπικότητες το τελευταίο διάστημα, όπως αυτό γίνεται κάθε φορά που κάποιος καλείται (άντε πάλι) να αποδείξει αυτά που δεν αποδεικνύονται, να υπερασπιστεί την υπόληψή του και την αλήθεια του. Δυστυχώς δεν επιλέχτηκε ο δρόμος της συνύπαρξης και της από κοινού δράσης, αλλά ο δρόμος της αντίδρασης και τους γκρεμίσματος και αυτό είναι κάτι που δεν μπορεί παρά να με λυπεί ιδιαίτερα. Και θα ξαναθυμηθώ το φίλο Xotchipilli2 εδώ που έγραψε πρόσφατα σ' ένα θέμα μια φράση με την οποία και συμφωνώ απόλυτα : Όταν αποφασίζεις να χτυπήσεις το κεφάλι σου στον τοίχο, είσαι φυσικά ελεύθερος να το κάνεις, αλλά θα πρέπει να ξέρεις ότι it's not the wall that breaks, it's your head!

Από την πλευρά μου δεν μπορώ παρά να ευχηθώ, έστω και αυτό το 24ωρο που απομένει, να γίνει κάτι, ένα θαύμα, ρε παιδί μου, ώστε να γίνει ένας συμβιβασμός, κάτι τέλοσπάντων, και να κάνουμε όλοι μας το μικρό εκείνο βηματάκι που απαιτείται ΕΜΠΡΟΣ...Και τέλος! Οι ευχές μου δεν έχει σημασία αν θα πραγματοποιηθούν τελικά...Νομίζω ότι και το να γίνονται κάτι έχει να προσφέρει! Και, θα επαναλάβω και μια άλλη προτροπή μου : Ας ξανασκεφτούμε ΟΛΟΙ μας ΓΙΑΤΙ συμμετέχουμε τελικά στο Esoterica! Είμαστε ή όχι εδώ για να ανταλλάξουμε πέντε λόγια και γνώσεις και για να προσφέρουμε αλλά και να πάρουμε ό,τι μπορούμε; Αν οι σκοποί μας ξεφεύγουν από αυτόν τον πολύ απλό και αγνό σκοπό, νομίζω ότι πρέπει να τους αναθεωρήσουμε...Και να επιλέξουμε : Συμμετοχή ή αποχώρηση! Τελικά τα πράγματα, όσα “κουβάρια γεγονότων” κι αν έχουν μεσολαβήσει ήταν, είναι και θα παραμείνουν ΑΠΛΑ!

Edited by - durden_alie on 26/02/2006 17:03:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:39:37  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...

ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Η ΑΤΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΑΙΟ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΤΗΣ...

ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΕΜΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Ostria

Και ναι, θα συμφωνήσω ότι "χάθηκε" το μήνυμα του Avatar στο άλλο θέμα (καλά που το επισήμανες επειδή δεν το είχα προσέξει και εγώ). Τι έγινε;




quote:

Είχα την εντύπωση ότι η Ατμα είναι άλλο ένα απλό μέλος αυτού του φόρουμ με τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις όπως όλοι. Κάνω λάθος;



εχεις δικιο γλυκεια μου.

απλως τυγχανει να ειναι το μονο μελος που απενεργοποιηθηκε και δεν μπηκε με νεο νικ. (το παρατηρησε και το αναφερει και ο αντμιν μας)

κατι που σεβομαι γιατι και εγω το ιδιο θα εκανα, μιας και το νικ μου ειναι και θα ειναι ενα: jbg

αλλα τζιχαντ στο ονομα της δεν βλεπω ομολογω απο κανεναν και δεν νομιζω οτι θα ευχαριστουσε και την ιδια.

θα πρεπει να διευκρινησω πως ο,τι λεω το λεω γιατι ειναι η αποψη μου - δεν ανηκω σε κανεναν ιερο ή μη στρατο

και παρεπιπτοντως η ΑΤΜΑ και ο Ραϊχ (Ρυτσε στην δικη μου διαλεκτο ) ανηκουν στα ατομα που θαθελα να γνωρισω αλλά δεν συναντησα ακομη λογω χρονου και αποστασης γι αυτο και θεωρησα και θεωρω τις συναντησεις για επανενεργοποιηση λογαρισμων ανεφικτες.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


"Η απώλεια μία μάχης έχει ένα αντίτιμο, το ίδιο και η νίκη της. Είναι επομένως αρκετά γελοίο να θεωρηθούμε θύματα όταν καλούμαστε να καταβάλλουμε το αντίτιμο για την απώλεια μίας μάχης. Όπως έχει ήδη επισημανθεί, για τον αληθινό πολεμιστή που αναγνωρίζει και εξασκεί την αλληλεξάρτηση των πάντων στη ζωή, η έννοια του νικητή έναντι του θύματος έχει πολύ λίγη σημασία. Το μόνο που έχει πραγματικά σημασία γι'αυτόν είναι το γεγονός ότι μπορούμε να δράσουμε είτε άψοχα είτε αχρεία. Αυτή είναι η μόνη ανησυχία του και, επομένως, η μόνη μάχη του.

Ο πολεμιστής θεωρεί κάθε μάχη ως μία μάχη για να είναι άψογος, και με τον όρο ότι παραμένει πάντα άψοχος, αυτός δεν μπορεί ίσως ποτέ να νικηθεί, ακόμη και αν χάσει πράγματι μερικές από τις μάχες του. Δεν μπορεί επομένως ο πολεμιστής να θεωρήσει τον εαυτό του θύμα των καταπιεστών του, διότι καταλαβαίνει πλήρως ότι μπορεί να είναι θύμα, μόνο εάν επιλέξει να πιστέψει και να συμπεριφερθεί σαν οι ενέργειες των συνανθρώπων του να έχουν τη δύναμη να τον κάνουν θύμα. Το να καλλιεργήσει όμως μία τέτοια άποψη και να επιτρέψει μία τέτοια συμπεριφορά είναι εντελώς απαράδεκτο για έναν πολεμιστή. Αντίθετα αυτός επιλέγει να δει τις ενέργειες των συνανθρώπων του σαν πολλές ευκαιρίες για να ασκηθεί στο να είναι άψογος.
...
...
Μπορούμε να εστιαστούμε ή στο ότι είμαστε θύματα ή στο άψογο πνεύμα του πολεμιστή. Ωστόσο, δεν μπορούμε να μάθουμε το Δρόμο του Πολεμιστή εάν επιμένουμε να βλέπουμε τον εαυτό μας σαν θύμα ή εάν συνεχίζουμε να πιστεύουμε ότι είμαστε αδύναμοι μπροστά στις αντιξοότητες της ζωής. Όλες οι προκλήσεις μας στη ζωή υπάρχουν για να μπορέσουμε να μάθουμε την αληθινή αξία του ανεκτίμητου δώρου της και να μάθουμε έτσι τι σημαίνει να αναλαμβάνεις το φορτίο της τεράστιας ευθύνης που περιλαμβάνει η γνώση. Αυτό ισχύει ανεξάρτητα από το εάν είμαστε οι αποκαλούμενοι νικητές ή τα θύματα. Αν θέλουμε λοιπόν να αποκτήσουμε το άψογο πνεύμα του πολεμιστή, δεν μπορούμε να παίρνουμε τις περιστάσεις στη ζωή μας με την επιφανειακή μόνο σημασία τους, αλλά θα πρέπει να προσπαθήσουμε να ανακαλύψουμε τα δώρα της δύναμης που αυτές μας φέρνουν."

- Théun Mares, "Η Γνώση του Δράκοντα", ΤΟΛΤΕΚΟΙ (στα ελληνικά από τις εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ)

ετσι ειναι και οχι μονο για τους Τολτεκους.


ΥΓ. μου λειπει ο Τ.REX. σου...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 18:27:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑ, αν θυμάμαι καλά η Avallon είχε πεί πως οι σχέσεις μεταξύ Συντονιστών - μελών δεν είναι ενδεικτικές σε περιπτώσεις φιλικής προσέγγισης και δημοσίων σχέσεων.
Δε νομίζω να μίλησε για σχέσεις συναισθηματικού τύπου για να χρησιμοποιήσεις τέτοια φωτογραφία.
Αν ήταν για χιούμορ, λυπάμαι αλλά εγώ δεν το κατάλαβα.
Αν ήταν λόγω παρανόησης, νομίζω πως προσπάθησα να σου εξηγήσω τι κατάλαβα εγώ οτι εννοούσε η συνομιλήτρια μας (και που αν δεν κατάλαβα κι εγώ καλά θα μπορούσε να στο εξηγήσει η ίδια).

Noμίζω ότι με κάλυψε ο D.I. !
Aκριβώς αυτό εννόησα και δυστυχώς αυτό παρανόησε ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ...
Τη δεδομένη στιγμή όμως που υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα όχι προς συζήτηση αλλά πλέον προς επίλυση θεώρησα τουλάχιστον άστοχο να το σχολιάσω... Αν το έκανα για μένα αυτό θα λεγόταν αντιπερισπασμός...

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο θεωρώ άστοχο το σχόλιο του admin για το πως "προσφωνούν" μερικά μέλη το φόρουμ "Mεταξύ τύρου και αχλαδου"


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 19:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΩΣΤΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΑΙ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ.
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ.
ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΣΧΕΔΟΝ.
ΠΩΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ.
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
ΧΑΙΡΕΤΑΙ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 19:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΑΛΗΘΕΙΑ ADMIN ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ;
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ;
ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΟΡΘΗ ΠΑΝΤΑ;
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ;
ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ;
AΠΟΧΩΡΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΘΙΞΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ;
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ;
ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΙ ΕΣΕΙΣ;
ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΙ;
ΝΑ ΣΑΣ ΧΕΙΡΟΚΤΟΤΗΣΩ;
ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΛΕΙΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ.
ΠΕΙΘΗΝΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ.
ΑΛΛΑ ΘΑΡΡΩ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΗ.
ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΑΝ ΛΑΓΟΥΜΙΑ.
ΝΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΣΩ
ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΗΠΩΣ;
ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΙ;

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 19:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:


--------------------

ΑΦΡΟΔΙΤΗ, είναι τόσο βαριά μία Συγνώμη;;

Ωραία τα ποίηματα ΑΦΡΟΔΙΤΗ αλλά και η απλά εκφραζόμενη και λιτή ανθρωπιά ακόμη ωραιότερη.

Δεν ξέρω που αρχίζει και μέχρι ποιο σημείο υπάρχει η εμπλοκή σου στο ζήτημα των συγκεκριμένων κατηγοριών για πράξεις ανηθικότητας και ίσως και να είναι και "εναρκτήριας υφής"...

Ξαναλέω, δεν γνωρίζω παρολαυτά τι πραγματικά συμβαίνει με την δική σου συμμετοχή στο ζήτημα αυτό. Αυτό που γνωρίζω πολύ καλά είναι ότι αντί να μας ζητάς με το δικό σου ποιητικό τρόπο, ακόμη και πριν από λίγες ώρες, την επανενεργοποίηση κάποιων λογαριασμών(αλήθεια, ΑΦΡΟΔΙΤΗ, εφόσον όλοι συμμετέχουν ξανά, εκτός της ΑΤΜΑΣ που δεν το διάλεξε, γιατί επιμένεις στον πληθυντικό; Δεν είνα λίγο... παράδοξο;) θα μπορούσες τόσες ημέρες να διασαφηνίσεις τα πράγματα που κι εσύ γνωρίζεις πολύ καλά εδώ στον ίδιο χώρο που προσπαθήθηκε να κηλιδωθούν αδίκως προσωπικότητες και όχι να συμβάλλεις και η ίδια στο κλίμα καθώς και έμμεσα και άμεσα στην επιβεβαίωση των οποιονδήποτε ψευδών ισχυρισμών.

Μη στεναχωριέσαι όμως... Νομίζω πως η ψυχή σου είναι καλή και ότι η δυνατότητα της Διάκρισης υπάρχει μέσα σου.

Για την ώρα όμως δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί και να πρέπει να γίνει από το να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου για 3 μήνες. Εάν σκεφτείς τα πράγματα καλύτερα και επιθυμείς να συμμετάσχεις ξανά προτείνουμε να επιδιώξεις να συναντηθείς με μας και να υπάρξει πιθανώς μία σχετική σειρά συναντήσεων όπου θα μπορέσουμε να συζητήσουμε τα πράγματα σε μία ουσιαστική και ελεύθερη βάση. Αυτή η δυνατότητα της/των Συνάντησης/Συναντήσεων μπορεί να υπάρξει μετά την πάροδο δύο εβδομάδων από σήμερα.

--------------------

Και οι δύο λογαριασμοί dragon rider και ΑΦΡΟΔΙΤΗ θα παραμείνουν ενεργοί για ένα 24ωρο για την περίπτωση που οι άνθρωποι επιθυμούν κάποια τοποθέτηση.

Παρακαλούμε όμως για την κόσμια συμμετοχή. Εάν υπάρξουν παρεκτροπές σε σχέση μ'αυτό θα επισπευθεί φυσικά η απενεργοποίηση.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙ ΣΥΓΝΩΜΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΣΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ.
ΑΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΕΙΝΑΙ ΛΥΠΗΡΟ.
ΚΥΤΤΑΞΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΕΣΕΝΑ.
ΚΡΙΝΕ ΚΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ.
ΣΟΥ ΠΙΠΙΛΑΝΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ;
ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΤΣΙΑ ΚΙ ΑΝΤΡΙΛΙΚΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ;
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ.
3 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΕ.
ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ;
ΕΥΘΕΩΣ ΣΑΣ ΤΑ ΕΧΩΝΑ ΠΑΝΤΑ.
ΑΛΛΕΣ ΣΑΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟ ΛΑΚΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΟΝΟΜΑΣΩ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΑΤΕ
ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
ΝΤΡΟΠΗ.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.
ΣΑΣ ΟΜΟΡΦΗΝΑ ΠΟΙΗΤΙΚΑ ΤΟ ΧΩΡΟ.
ΕΧΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΙ ΕΧΩ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΛΛΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟΜΑΣΤΟΡΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΗ
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ
ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΣΑΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ
ΤΟΥΣ ΦΕΡΩ.
ΒΡΩΜΑΝΕ ΣΑΠΙΛΑ ΩΣ ΕΔΩ
ΚΥΛΙΣΜΑ ΣΕ ΞΕΝΑ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙΑ ΔΕΞΙΑ ΚΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.
ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΗΝΙΑ.
ΣΕ ΠΟΛΛΑ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΑΝ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΙ Η ΚΑΘΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΑΡΙΑ ΣΟΦΙΑ ΑΡΓΥΡΩ ΜΥΡΤΩ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.
ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΣΟΥ.
ΕΓΩ ΣΕ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ. ΣΑΣ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ.
ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΘΙΞΑΜΕ ΤΗΝ ΕΚΛΕΚΤΗ ΑΜΑΛΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ;
ΕΧΩ ΤΑ ΑΡΧ...Α ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ.
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ.
ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΤΕ
ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ.
ΑΛΗΘΙΝΗ ΤΙΜΙΑ ΓΕΝΝΑΙΑ.
ΑΛΛΟΙ ΚΡΑΤΑΝ ΤΗ ΡΕΤΣΙΝΙΑ ΤΗΣ ΡΟΥΦΙΑΝΙΑΣ. ΨΕΥΤΙΚΗΣ
ΤΗΣ ΑΛΗΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΠΟΡΝΕΙΑΣ.
ΨΑΞΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΣ.
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ.
ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΨΥΧΗ.
ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ.
ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ ΑΝΤΜΙΝ, ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
ΧΕΙΡΟΚΤΟΤΗΣΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ, ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ
ΘΑ ΦΕΡΩ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ...
ΝΤΡΟΠΗ.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΣΑΣ.
ΕΙΣΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ.
ΤΙΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΠΑΤΑΝΕ.
ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ ΑΝΤΜΙΝ.
3 ΜΗΝΕΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ. 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ.
ΜΑΓΚΙΑ.
ΠΡΟΧΩΡΑ.
ΚΑΠΟΥ ΚΙ ΕΣΥ ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑΚΙΑ ΣΟΥ, ΠΟΥ ΦΤΥΝΟΥΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΓΛΟΙΩΔΕΙΣ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΩ ΓΙΑ ΟΣΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΕΙΣ
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΤΙΚΟΣ.
ΚΡΥΨΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥ.
ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
ΟΡΓΑΝΟ ΤΩΝ ΠΟΤΑΠΩΝ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ.
ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ.
ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΜΕ.
ΣΤΟ ΛΕΩ ΘΑ ΣΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΣΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
ΔΕΝ ΚΥΛΙΣΤΗΚΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΛΑΣΠΕΣ
ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ
ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΑΠΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΚΥΡΑΤΣΕΣ ΚΥΛΙΩΝΤΑΙ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΣΠΗ ΤΙΣ ΜΑΝΤΑΜΙΤΣΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΞΕΠΛΕΝΑ.


ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥ
ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΤΕ
ΠΑΡΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΤΗ Ή ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΜΕ.
ΘΑ ΜΠΩ ΜΕ ΔΕΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ
ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΩΘΗΣΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΗΣ ΑΡΕΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΜΑΤΟΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥΛΗΜΕΝΕΣ ΚΑΤΙΝΕΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΜΟΥΝ.
ΕΧΩ ΜΠΟΛΙΚΟ ΧΡΗΜΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΩ ΤΗ ΣΑΠΙΛΑ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ 200 ΚΙΛΑ ΧΡΥΣΟ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ
ΒΑΡΥ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΣΑΣ
ΘΕΟΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.
ΑΙΣΧΟΣ.
ΕΙΣΑΙ ΤΙΜΙΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
ΑΝΕΠΤΥΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ.
ΘΑ ΣΕ ΧΕΙΡΟΚΤΟΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΓΛΥΦΤΡΟΝΙΑ.
ΕΓΩ ΟΧΙ.
ΣΟΥ ΓΥΡΝΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 26/02/2006 19:43:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 20:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
Πλάτωνα να σου θυμίσω κάτι άσχετες διαπιστώσεις που έκανες στην σελίδα 9 ως απάντηση στο μήνυμά μου; Αυτές ήταν όχι απλώς άψαχτες αλλά εμένα τουλάχιστον μου φάνηκαν ότι έγιναν καθαρά για την δημιουργία εντυπώσεων! Και δεν είδα να τις ανακαλείς! Οπότε μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες...

Αγαπητη ΟΣΤΡΙΑ,

διαβασε προσεχτικα τα παρακατω, μιας και αυτο που είδα στη σελίδα 9 αγαπητή Όστρια είναι τα μηνύματα και η δικιά σου οχι καθαρη συμπεριφορά.
Στα επισημάνω λοιπόν, σε μια τελευταία προσπάθεια επικοινωνίας, μήπως καταλάβεις τι γραφείς.

Ξεκινάς λιγο πριν, σελιδα 8, και λες σε μέλη, να μαζέψουν τα κουβαδάκια τους και να πάνε να παίξουν σε άλλες παράλιες..

Και εγώ απλά αναρωτιεμαι, αν έχεις το δικαίωμα να γράψεις κάτι τετοιο.

Αλήθεια, πεσμας

Ποιος σου δίνει τέτοιο δικαίωμα να λες σε κάποιο να φύγει?

Είσαι και εσυ ένα μέλος του φόρουμ όπως τα αλλά?

Γιατί ένας Συντονιστής δεν επενεβηκε στην παραπανω δηλωση σου?

Αν εισαι σαν όλα τα μελη, γιατι τους λες να φυγουν?
Τα μελη δεν εχουν το δικαιωμα να γνωριζουν, γιατι διαγραφονται η τιμωρουνται?

Όταν λοιπον στην σελιδα 9 μου γραφεις, πως

quote:
Νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις την διαφορά. Εδώ δεν είμαστε η αρχική ομάδα που συγκεντρώθηκε, συμφώνησε, δημιούργησε και καθόρισε τους σκοπούς, τους στόχους και τους κανόνες αυτού του χώρου.

Σκέφτομαι όπως θα σκεφτόταν ο κάθε λογικός άνθρωπος, πως η Όστρια είναι στην ομάδα και έχει κάποιο ρόλο στο δύσκολο έργου αρχων/συντονιστων
Αυτά διαβασα, μιας και μονη σου λες, εδώ δεν είμαστε η αρχική ομάδα…
ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ....
Αυτο μου δινει ενδειξεις ωστε να σκεφτω, πως ισως υπαρχει μια ΑΛΛΗ, ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΟΜΑΔΑ, που εγω δεν γνωριζω, μα και που σε σενα δίνει το δικαίωμα να λες σε μέλη... ΦΥΓΕΤΕ!.

Όταν λοιπόν γράφω τι κατάλαβα, σας λεω και με χαμογελο arrivederci, μου λες να ξαναδιαβασω μηπως και μου ξεφυγε κατι.

Μάλλον, ειχε ξεφυγει απο ολους μας, ο ρολος σου.

Παμε παρακάτω,

αλλά ποστ άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, μέχρι που ξαναεμφανίζεσαι και γράφεις

quote:
Ε, λοιπόν αγαπητέ Πλάτωνα να σου εξηγήσω τι εννοούσα με την παραπάνω φράση, επειδή μάλλον ακόμα δεν την κατάλαβες.

Πρόσεχε τι γράφεις. Όχι δεν εκφράσθηκα εγώ η ΟΣΤΡΙΑ ξεκάθαρα, μα εσύ δεν κατάλαβες!

Ειπα και εγω, ασε Πλατωνα,
εδω ειναι η κλασσικη περιπτωση φιλης που μας λεει οτι ξερει, και η διαφορα ειναι, πως εσυ ξερεις τι λες.

Με εννοεις?

Τι δεν κατάλαβα γλυκια μου?

Μπλα μπλα μου λες τωρα την καινούργια σου θέση, που δεν είναι η παλιά, μιας και γραφεις

quote:
Από την άλλη εμένα δεν με ενδιαφέρει να γίνω Χαλίφης στην θέση κανενός Χαλίφη, ούτε ζητάω να αναγνωριστεί η όποια προσφορά μου. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορεί να μπαίνει ο καθένας ελεύθερα στον χώρο, να υπάρχει πλουραλισμός στις απόψεις, και να μπορώ να συζητώ μαζί τους, να συμφωνώ και να διαφωνώ. Επίσης, με ενδιαφέρει να υπάρχει ένας στοιχειώδης έλεγχος, έτσι ώστε να διατηρείται ένα επίπεδο στις συζητήσεις

Τωρα πως το παραπανω, συμβαδίζει με το πηγαίνετε σε άλλη Παραλία να παίξετε, και το ότι έγραψες πως Χέστηκες αν ο Πιχελ ειναι ο Ενδοραμα, αφήνω στον καθένα να το κρίνει....

και κατι για τον ΙΕΡΟ ΠΟΛΕΜΟ!

quote:
Είχα την εντύπωση ότι η Ατμα είναι άλλο ένα απλό μέλος αυτού του φόρουμ με τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις όπως όλοι. Κάνω λάθος;

Εμείς εξακολουθούμε να έχουμε την εντύπωση πως η ΑΤΜΑ ήταν και είναι ένα απλό Μέλος του φορούν όπως όλοι!

Δεν νομίζουμε πλέον πως ισχύει και για εσας αγαπητή Όστρια

Παίδες, σιγά σιγά βρε, όχι όλοι μαζί! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 21:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
[quote]
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...

ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Η ΑΤΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΑΙΟ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΤΗΣ...

ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΕΜΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Φιλε ΑΒΑΤΑΡ,

Νομιζω πως δεν εγινε διωρθωση στο ΠΟΣΤ, ωστε να φενεται. Θα μπορουσε παντως με καποιο τροπο η καλη σου διαθεση να ειχε παραμεινει και οχι να εξαφανησθει ολοσχερως!

Δεν νομιζεις?

Η θα ενοχλουσε καποιους, μια τετοια σου θεση?

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 26/02/2006 21:14:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 21:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
Noμίζω ότι με κάλυψε ο D.I. !
Aκριβώς αυτό εννόησα και δυστυχώς αυτό παρανόησε ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ...

Αγαπητη ΑΒΑΛΛΟΝ,

Αν σας προσβαλε το ποστ μου, ζητω συγνωμη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 23:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
jonnie μου το ερωτηματικό σου το απάντησε ο Avatar.
Το θέμα των nickname το έχουμε ξανασυζητήσει. Ο καθένας το βλέπει διαφορετικά. Στο θέμα της Ατμα ειδικότερα,μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και εγώ άδικο!


Αγαπητέ Πλάτωνα, δεν έχω δικαίωμα ως απλό μέλος να πω την άποψή μου; Είναι η ίδια, σε όλα τα φόρα που συμμετέχω, όχι μόνο εδώ. Είναι αυτό που θα έκανα εγώ η ίδια αν είχα χάσει την εμπιστοσύνη μου στον χώρο και στους ανθρώπους που συναναστρέφομαι έστω και διαδικτυακά.
Μην ψάχνεις, λοιπόν, να βρεις ποιά είναι η ιδιαίτερη θέση μου εδώ μέσα. Νομίζω ότι το ξεκαθάρισα ότι είμαι ένα απλό μέλος και τίποτα περισσότερο και ότι δεν έχω σκοπό να γίνω τίποτα περισσότερο.

"εδώ δεν είμαστε η αρχική ομάδα..." Δεν είδα άλλα μέλη να καταλαβαίνουν αυτό που κατάλαβες εσύ. Τέλος πάντων θα το πάρω ως παρεξήγηση σε μία φράση μου που πιθανόν δεν είναι εντελώς ξεκάθαρη για όλους για να τελειώσει εδώ αυτή η παρεξήγηση.

Από κει και πέρα είσαι ελεύθερος να πιστεύεις ό,τι θες.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:19:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Σε ευχαριστώ που με άφησες να πω τα τελευταία μου λόγια πριν σβήσω.
Αυτά τα λόγια που θα τα χρησιμοποιήσεις για να διορθώσεις το τίποτα.
Τα τελευταία μου λόγια πριν την εκτέλεση;
Σε φτύνω.

Δεν υπάρχει καμία διορία πριν την διαγραφή επειδή με είχατε διαγράψει από καιρό και ο λόγος που συνέχιζα να μιλάω ήταν επειδή δεν μπορούσατε να κάνετε τίποτα για αυτό.


Ζήτησες από τον zagreas να ξυπνήσει και να ξεφύγει από την αυτό-πλάνη του ενώ δεν κανεΙς τίποτα για να δείξεις στα μέλη ποια είναι η πλάνη.
Όταν σε ρώτησα αν έχει σχέση το forum με την Νέα ακρόπολη είπατε πως υπονομεύω και ρίχνω λάσπη.
Βγείτε από την πλάνη σας και ελατέ στην δικιά μας.


Κατηγόρησες τον ryche για κιτρινισμό ενώ η τακτική και ο ρυθμός που δίνουν απαντήσεις οι συντονιστές είναι πεντακάθαρος και φυσικά δεν ξεχνώ εσένα που απαντάς χωρίς να λες τίποτα.
Μιλάς για κιτρινισμό ενώ δεν μας αναλύεις την δικιά σας συμπεριφορά η οποία αντί να δώσει εξηγήσεις προτιμά να λέει πως τους πετάνε λάσπες και χολή.
Πολύ βολικό δεν νομίζεις;

Διαγράφετε μέλη χωρίς να δώσετε εξηγήσεις.
Αδιαφορία για τα πράγματα που ζητούν τα μέλη.
Απαιτείς εξηγήσεις ενώ δεν δίνεις εξηγήσεις.
Θα είναι χολή και λάσπη αν πω πως αυτό μου θυμίζει στρατοκρατικό καθεστώς;

Δεν ζήτησε κανένας να πεις τα ίδια και τα ίδια αλλά να πεις κάτι με νόημα.


quote:
Αλήθεια όμως φίλοι και φίλες, θα χρειαστεί να περάσουν αρκετά περισσότερα χρόνια από όσα έχουν ήδη περάσει, Δράσης του ESOTERICA, παρατηρήσιμης και εμφανούς σε πλειάδα τομέων, έτσι ώστε να πειστήτε ότι "πίσω από το ESOTERICA" υπάρχει μόνον... το ESOTERICA;
Κανένας άλλος οργανισμός ή ομάδα, καμία μυστική υπηρεσία, κανένας σκιώδης δάκτυλος... σίγουρα τίποτα που να δικαιολογεί αυτήν την τόσο άγονη(και στην τεράστια πλειονότητα των περιπτώσεων υποκινούμενη) συνωμοσιολογία...

Εγώ σε ρώτησα αν υπάρχει σχέση με την νέα ακρόπολη και εσύ μιλάς για συνομωσίες.
Για εμένα συνομωσία είναι η μοναδική συνέντευξη που υπάρχει στο forum και δεν χρειάζεται να την αναλύσω γιατί αυτή την στιγμή είναι εκτός θέματος.

Άσχημη συμπεριφορά;
Φρόντιζα να δικαιολογώ αυτά που έλεγα και από την στιγμή που θεωρώ αλητεία κάποια πράγματα που βλέπω είναι λογικό να σας αποκαλέσω αληταρία και αφού δεν ήσουν εκεί για να δώσεις εξηγήσεις σταματά να γκρινιάζεις.


Είδα και από εδώ τι ανθρώπους με προσκάλεσαν να συναντήσω.
Σχολίασες την πρόσκληση για συνάντηση όμως ακόμα δεν σχολίασες την μυστικότητα του forum.
Θα σε κατηγορήσω αστήρικτα και θα πω πως είσαι συμφεροντολόγος.

Μετά τον di ήρθε η σειρά σου να προτείνεις να φύγω και μάλιστα αφού ανακοίνωσες πως θα διαγράφω.
Δεν ταλαιπωρώ νου και συναίσθημα αλλά είμαι εδώ για να σας υπενθυμίζω κάποια πράγματα.

Δεν μπορείς να με σταματήσεις.
Δεν μπορείς να κανείς τίποτα
Ξέρεις πόσοι pixeldream και endorama υπάρχουν στον κόσμο;
Ξέρεις πόσοι dragon rider θα πετάνε πάνω από τα κεφάλια σας;
Δεν μιλάω για κλωνοποιηση αλλά για τρόπο σκέψης.

Η οπτική μου για τα μέλη αλλάζει προς το καλύτερο όμως για σένα και τους φίλους σου δεν αλλάζει επειδή δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκτός από αυτό που είναι.
Επειδή είσαι καλός άνθρωπος συνεχίζεις να μου λες ότι μπορώ να επιστρέψω αρκεί να έρθω να σας συναντήσω.
Δεν έρχομαι γιατί εξήγησα τους λόγους και δεν τους σεβάσθηκες.
Αυτό γιατί σου αρέσει πολύ η κουβέντα για τον σεβασμό που δεν δείχνω στα πρόσωπα σας.

Μην ζητάς αυτό που δεν δίνεις.
Αναφέρομαι στην συγνώμη.

quote:
Ξαναλέω, δεν γνωρίζω παρολαυτά τι πραγματικά συμβαίνει με την δική σου συμμετοχή στο ζήτημα αυτό. Αυτό που γνωρίζω πολύ καλά είναι ότι αντί να μας ζητάς με το δικό σου ποιητικό τρόπο, ακόμη και πριν από λίγες ώρες, την επανενεργοποίηση κάποιων λογαριασμών(αλήθεια, ΑΦΡΟΔΙΤΗ, εφόσον όλοι συμμετέχουν ξανά, εκτός της ΑΤΜΑΣ που δεν το διάλεξε, γιατί επιμένεις στον πληθυντικό; Δεν είνα λίγο... παράδοξο;)

Το έκανε για να διορθώσετε τις αδικίες σας.
Πολύ καλά έκανε.
Επειδή το βρήκες παράδοξο την απενεργοποίησες;
Επειδή σε βρήκε άδικο σε απενεργοποίησε και αυτή για μην έχεις παράπονο.
Αν θέλεις εξηγήσεις για την απενεργοποίηση σου ατύχησες γιατί παραβίασες τους κανονισμούς.

Αναρωτιέμαι τι δουλεία έχουν τα μικρά παιδία στις συναντήσεις σας και τι ακριβώς κάνουν εκεί.(ΜΕ ΕΝΕΡΓΟ ΡΟΛΟ).
Μαθαίνουν φιλοσοφία πριν μάθουν να διαβάζουν;

Θα τα πούμε Ζηκο.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ;
ΤΙΠΟΤΑ.
ΕΤΣΙ ΣΕ ΘΕΛΩ...ΔΥΝΑΜΙΚΟ.



RELOADED

Edited by - dragon rider on 27/02/2006 03:21:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.3261719
Maintained by Digital Alchemy