ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 11:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

θέλει προσοχή αγαπητέ αυτό το παιχνίδι...

και συνέπεια...

όλα καλά λοιπόν


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος


Αγαπητή κάθε παιχνίδι θέλει προσοχή.
ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΤΡΑΓΩΔΙΕΣ...
ΤΟ ΛΕΕΙ ΟΧΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ.
Ο ΛΑΟΣ...
ΦΩΝΗ ΛΑΟΥ...
ΟΡΓΗ ΘΕΟΥ.
ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΩΝ..

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΕΝΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 11:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΟΡΤΩΣΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ;
Ή
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΣΑΜΕ;

Ειλικρινά θα με ενδιέφερε κι εμένα να ακούσω πότε είπε κάτι τέτοιο η Διαχειρίστρια ή κάποιος Συντονιστής στην Αφροδίτη.
Αλλιώς, dragon_rider θα εκλάβω τα σχόλια σου ή αποτέλεσμα παρανόησης ή ως μια προσπάθεια για να απέναντι σε ένα χώρο ή σε κάποιους ανθρώπους.
Όπως μου κάνει εντύπωση πως ένας Συντονιστής/Διαχειριστής θα μπορούσε να μάθει τα προσωπικά του κάθε μέλους.
Σίγουρα δε νομίζω να οφείλεται σε τίποτα μαντικές του ικανότητες.
Μήπως οφείλεται στην δημοσίευση αυτών των προσωπικών από τα ίδια τα μέλη?

In anticipation of my resurrection...


ΒΡΑΔΑΚΙ ΣΕ ΑΠΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΄Η ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ...
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ. ΛΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΟΦΕΛΟΣ ΝΑ ΡΙΞΩ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΄Η ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ.
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ. ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ, ΕΝΑ ΓΥΡΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΄Η ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΣΤΑ ΣΕΠΟΛΙΑ;
ΓΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙΤΕ...ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ...ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΕΜΕΝΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΥΤΟ...
ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΧΙ...
ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ...
ΕΓΩ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΘΑΜΕΝΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.
ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΘΕΙΤΕ.
ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΟΥΝ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΦΟΡΟΥΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ...
ΕΧΩ ΑΗΔΙΑΣΕΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 17/02/2006 12:03:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 11:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Προκαλώ ανοιχτά το μέλος ΑΦΡΟΔΙΤΗ (για την οποία έχω ακόμα την ελπίδα, πως η απόδοση φημών σε εμένα, έγινε λόγω παραδρομής) να τοποθετηθεί συγκεκριμένα, αντικειμενικά και με ειλικρίνια επάνω στο θέμα αυτό. Όσον αφορά τον dragon rider, είμαι πολύ περισσότερο επιφυλακτική, αν και δεν αποκλείω το ενδεχόμενο, να του μεταφέρθηκαν από την ΑΦΡΟΔΙΤΗ, λόγια που δεν ειπώθηκαν και με αυτό το δεδομένο να τοποθετείται.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


ΑΜΑΛΙΑ,

ΕΔΩ ΘΙΓΟΜΑΙ ΕΓΩ, ΚΑΙ ΚΑΛΕΙΣΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΩ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ. ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΑΔΙ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ.
ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ; ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΣΚΟΠΟ.
ΤΩΡΑ ΘΙΓΟΜΑΙ ΕΓΩ, ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
ΠΑΝΤΩΣ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ;
ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ;
ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΕΛΩΝΤΑΣ;
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ...
ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΡΩΤΟΥΣΑ...
ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΕΚΑ ΑΤΟΜΑ...
ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΡΤΥΡΕΣ.
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΕΜΕΝΑ;
Ο ΘΕΟΣ;
ΜΠΟΡΕΙ;
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΑΜΠΕΙ.
ΤΡΕΛΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΤΕ.
Η ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΤΡΩΓΕ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ...
ΤΩΡΑ ΤΑ ΔΙΝΩ ΠΑΝΤΟΥ ΑΝ ΜΕ ΠΟΝΕΣΟΥΝ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ.
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ.

ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ...
ΖΗΤΩ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ.
ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟΤΑΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ-ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ ΠΛΕΟΝ, ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ.
ΝΑ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ.
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΑΙ, ΕΣΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ...
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΑΡ....Α.
ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΤΟΥ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ...[/b]

ΚΡΙΜΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 13:17:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ;
ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΕΛΩΝΤΑΣ;
ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ...
ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΡΩΤΟΥΣΑ...
ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΕΚΑ ΑΤΟΜΑ...

E... αυτό δεν είναι τόσο κατακριτέο ρε ΑΦΡΟΔΙΤΗ!
Και γω εχω ρωτήσει και αναρωτηθεί και αν είχα λοιπόν την ευκαιρία να σε γνωρίσω από κοντά και γω θα σε ρώταγα. Και ξέρεις γιατί? Οχι γιατί είμαι περίεργη ή κουτσομπόλα... αλλά για το ότι έχω γνωρίσει το Βασίλη και δεν μπορώ να καταλάβω τη "μετεξέλιξή" του ή αν θέλεις τη μετάλλαξή του σε pixeldream και dragonrider.
Για αυτό και για κανέναν άλλον λόγο δε θα ρώταγα κάτι τόσο προσωπικό!

Μπορείς όμως να πεις πως ακριβώς σου είπε να διακόψεις με τον dragon rider? Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιες λέξεις ακριβώς χρησιμοποίησε...
Επί λέξη δηλαδή... για να μην υπάρξουν παρανοήσεις...

quote:
ΜΑΚΑΡΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟΤΑΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ-ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ ΠΛΕΟΝ, ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ.
ΝΑ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ.

Ελα ρε θηρίο! Πως τα καταφέρνεις δηλαδή να γράφεις τόσα μηνύματα σε δυο φόρουμ ταυτόχρονα? Πάει ... εσύ την ξεπέρασες την Ατμα....
Α! Και συγχαρητήρια για την νέα σου αυτή "θέση"


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 14:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Καλά βρε Avallon πού είδες την προσβολή και πού είδες ότι υποτιμώ το IQ σου;
Το γράφω σαφώς μέσα σε παρένθεση (ως παράδειγμα αναφέρω) και θα έπρεπε να καταλάβεις ότι όσα γράφω δεν αναφέρονται στην δική σου περίπτωση ή σε κάποια άλλη περίπτωση ειδικά, αλλά γενικά στο τι μπορεί να αντιμετωπίσει κανείς στο internet.
Απλώς είναι η δική μου απάντηση στο γιατί κάποιοι δεν ρωτάνε ή δεν παίρνουν θέση όταν προκύπτουν τέτοιες καταστάσεις.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 14:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Avallon
quote:
E... αυτό δεν είναι τόσο κατακριτέο ρε ΑΦΡΟΔΙΤΗ!

amalia

quote:
Εκτός από το γεγονός της προσβολής που δέχομαι.

Dying_Incubus

quote:
Αλλιώς, dragon_rider θα εκλάβω τα σχόλια σου ή αποτέλεσμα παρανόησης ή ως μια προσπάθεια για να


amalia

quote:
και στην υποτιθέμενη σύστασή μου (!!!) στην ΑΦΡΟΔΙΤΗ, πως "δεν πρέπει να είναι μαζί του".

ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ...ΕΓΩ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ:
ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ Ο ENDORAMA;

Η ΑΜΑΛΙΑ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΑΜΑΛΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ...ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ...ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ.

ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΣΠΑΤΕ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.


Dying_Incubus

quote:
Όπως μου κάνει εντύπωση πως ένας Συντονιστής/Διαχειριστής θα μπορούσε να μάθει τα προσωπικά του κάθε μέλους.
Σίγουρα δε νομίζω να οφείλεται σε τίποτα μαντικές του ικανότητες.
Μήπως οφείλεται στην δημοσίευση αυτών των προσωπικών από τα ίδια τα μέλη?

ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΑΤΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ;

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ.
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΞΕΡΑΣΩ ΕΠΑΝΩ ΣΑΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΩ ΑΝΟΗΣΙΕΣ.

ΤΩΡΑ ΤΙ;

ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΛΕΕΙ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ;

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΨΕΥΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ;

ΣΕ ΛΙΓΟ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ.

ΓΙΑΤΙ Avallon ΑΛΛΟ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΠΩΣ ΡΩΤΗΣΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 14:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΤΑΡΑΧΗ;

Ποιά ταραχή Αφροδίτη; Για εξηγήσέ μου σε παρακαλώ τι ακριβώς εννοείς επειδή έτσι όπως το βάζεις μπορεί να αφήσει σε όσους διαβάζουν κάποιες εντυπώσεις (και το έχεις ξαναπει στο παρελθόν γι αυτό και αποφάσισα να μην το αφήσω να περάσει έτσι αυτή την φορά...)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 14:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Καλά τώρα ασχολούμαστε με @αλακίες αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα

σε προηγούμενο μήνυμα έγραψες

quote:
Πως γίνεται να πλησιάζουν την Αφροδίτη και να λένε πως είμαι ο endorama και πως γιαυτο πρέπει να χωρισουμε;

Το αν είσαι ως pixeldream ή dragon rider το ίδιο πρόσωπο με τον endorama, είναι μια ερώτηση που θα μπορούσε να κάνει ο καθένας στον καθένα. Τίποτα το επιλήψιμο.
Το δεύτερο σκέλος είναι επιλήψιμο ως προς το ότι μπλέκεται στα προσωπικά σας. Ακόμα και αυτό βέβαια εξαρτάται από την σχέση που έχει αναπτύξει το πρόσωπο που το λέει με τον άνθρωπο που έχει μπροστά του.
Απάντηση στο ποιός είπε το δεύτερο δεν είδα. Αν δεν το είπε η Αμαλία τότε γιατί της το χρεώνετε; Αν το είπε η Αμαλία, γιατί δεν το ξεκαθαρίζει η Αφροδίτη στα παραπάνω μηνύματά της;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 14:52:40  Εμφάνιση Προφίλ



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 15:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Αφροδίτη μου σου δίνω εδώ την απάντηση και για το άλλο θέμα που ρώτησες κάτι για την απενεργοποίηση. Μην ασχολείσαι με τέτοια άλλα είναι τα σοβαρά, η ποιότητα του ανθρώπου φαίνεται και από την ειλικρινή συγγνώμη του. Πάντα έχουμε τον φόβο τι θα πουν οι άνθρωποι για μας εάν παραδεχτούμε το α ή το β, σου λέω ότι οι σωστοί θα πουν μπράβο, άσχετα την όποια επίπτωση υπάρξει για την συμπεριφορά μας.

Dragon rider θες να πέσω ξερή με αυτά που γράφεις?
Μιλάς στον Dying και του λες εάν ρωτάμε για τα προσωπικά σου, εάν είναι ποτέ δυνατόν. Σου λέω ευθέως ότι δεν έγινε ποτέ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 16:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Ostria
quote:
Καλά τώρα ασχολούμαστε με @αλακίες αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα

ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ.
Η ΑΜΑΛΙΑ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΣΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ Ο ENDORAMA...ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.
Dying_Incubus...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ;

ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.


ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΑΠΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 16:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
pyramid
quote:
Μιλάς στον Dying και του λες εάν ρωτάμε για τα προσωπικά σου, εάν είναι ποτέ δυνατόν. Σου λέω ευθέως ότι δεν έγινε ποτέ.

ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΕ...ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 17:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρέ dragon_rider, ειλικρινά δε μπορώ να σε καταλάβω...
Μου λές οτι θέλουμε να μαθαίνουμε πράγματα για εσάς (όπου εσάς = διάφορα μέλη).
Απο που κι ως που να γίνεται αυτό την στιγμή που:

1) Δεν έχει μείνει προσωπικό για προσωπικό που να μην έχει δημοσιευθεί εδώ στο forum από κάποια μέλη που τα ίδια λένε προσωπικά τους πράγματα.

2) Όποτε γινόταν αυτό υπήρχε συντονιστική παρέμβαση με σκοπό να σταματήσει αυτή η κατάσταση και δεν σταματούσε αλλά συνεχιζόταν με αμείωτους ρυθμούς.

Τουλάχιστον εγώ ό,τι προσωπικό έχω μάθει για μερικά μέλη το έχω μάθει από τα δικά του λεγόμενα στο forum, δεν πήγα να ρωτήσω κανένα κι εντέλει δε με ενδιέφερε κάτι τέτοιο...
Όσον αφορά την Αμαλία δε νομίζω να έχει διάθεση να διαβάλλει άτομα ή να "χώνει τη μύτη της" εκεί που δεν έχει αρμοδιότητα.
Δε μπορώ όμως να μιλήσω αντ' αυτής οπότε σταματώ εδώ.
Νομίζω πως το να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας dragon_rider είναι εντελώς παιδιάστικο.
Αν μη τι άλλω, μην κατηγορείς κάποιους ανθρώπους οτι ρωτάνε προσωπικά στοιχεία μελών κι αναλογίσου πως τα προσωπικά στοιχεία αυτά έγιναν γνωστά τόσο στην ομάδα των Διαχειριστών/Συντονιστών όσο και των απλών μελών.
Κι όσο για τη Νέα Ακρόπολη που ρωτάς, σταμάτα σε παρακαλώ να περιφέρεσαι από topic σε topic και να εκτοξεύεις υποννοούμενα και κάνε ένα διάλογο επάνω σε αυτά που ζητάς.
Εάν θέλεις να "τσιγκλίσεις", κάντο μετά.
Κάνε κι ένα διάλειμμα πιά...

Θα παρακαλούσα όμως την αγαπητή ΑΦΡΟΔΙΤΗ, για να λυθεί αυτή η παρανόηση, να τοποθετηθεί επάνω σε αυτό που είπε ο dragon_rider οτι η Αμαλία της είπε οτι πρέπει να χωρίσετε.

Φίλη μου, είδα οτι αφιέρωσες σήμερα κάποια μηνύματα σχετικά με την ερώτηση της Αμαλίας απέναντι σου για την πιθανή σύνδεση dragon_rider & endorama όπου εξέφρασες κι αρκετά παράπονα και λές αρκετά πράγματα γύρω από αυτά.
Δεν είδα όμως να δίνεις την παραμικρή απάντηση σχετικά με το αν σε παρότρυνε να χωρίσεις τον σύντροφο σου.
Θα σε συμβούλευα να το κάνεις για να λυθεί αυτό το θέμα μιάς κι έχουν βρεθεί μπλεγμένοι 2 άνθρωποι.
Νομίζω μάλιστα πως επιβάλλεται από τις συνθήκες να απαντήσεις...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 20:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Το να καταλαβουμε ποιοι ειμαστε, ποιες ειναι οι σχεσεις μας με τον υπολοιπο κοσμο, το να ανακαλυπτουμε, συγκρινοντας, ομοιοτητες και διαφορες, το να χωριζουμε τον γυρω κοσμο σε πραγματα θετικα ή αρνητικα, ωφελιμα ή αχρηστα, σημαντικα ή λιγοτερο σημαντικα, ειναι μια ενιαια διαδικασια που μας βοηθαει να σχηματισουμε την εικονα του εαυτου μας και μας συντροφευει σ΄ολη μας τη ζωη.
Η εικονα που εχει ο καθενας για τον εαυτο του ειναι ενα παζλ που σχηματιζεται με αργο ρυθμο,με βαση τις απαντησεις που μας ερχονται απο τους αλλους. Η γνωμη και η εκτιμηση του καθενος για τον εαυτο του καθοριζεται απο το πως μας κρινουν (ή οτι νομιζουμε οτι μας κρινουν) οι αλλοι.
Απο μικρα παιδια μαθαινουμε, τι νιωθει κανεις με να ειναι "ωραιος" ή "ασχημος", "καλος" ή "κακος", δηλαδη με το να τον κρινουν και, συνηθως, να του συμπεριφερονται κατα ενα ορισμενο τροπο.
Απο τις σχεσεις μας και απο τις απαντησεις που λαμβανουμε απο τον γυρω κοσμο, ανακαλυπτουμε πώς μας βλεπουν οι αλλοι και τι περιμενουν απο εμας. Η συμπεριφορα των αλλων απεναντι μας τροποποιει την εκτιμηση που εχουμε για μας τους ιδιους και σαν συνεπεια, τροποποιει και τη δικη μας συμπεριφορα και τις απαντησεις μας προς τους αλλους.
Για να μαθουμε πως ειμαστε, ποιοι ειμαστε, πρεπει λοιπον να ρωτησουμε τους αλλους. Ο καθρεφτης μπορει να μας χρησιμευσει-μεχρι ενος σημειου- για να μας δωσει μια εικονα της εξωτερικης μας εμφανισης, αλλα για να μαθουμε πραγματικα ποιοι ειμαστε, εχουμε απολυτη αναγκη απο τους αλλους και απο τις απαντησεις που μας στελνουν.
Και κλεινοντας, το να ανηκει καποιος σε οποιαδηποτε οργανωση, θρησκεια, πολιτικο κομμα, φιλοσοφικο κινημα κ.λπ., ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του.
Υποθετω οτι δεν σε πιεσε κανεις να ενταχθεις σε καποιο απο τα παραπανω.


www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2006, 03:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
quote:
Δε μπορώ όμως να μιλήσω αντ' αυτής οπότε σταματώ εδώ.

ΑΝΤΕ...ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ...ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑ.
ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΣΤΟ FORUM.

ΜΗΠΩΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ;

quote:
Νομίζω πως το να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας dragon_rider είναι εντελώς παιδιάστικο.

ΠΟΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΥ;
ΠΑΙΔΙΑΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΤΑΞΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΞΕΙ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥ.

quote:
Κι όσο για τη Νέα Ακρόπολη που ρωτάς, σταμάτα σε παρακαλώ να περιφέρεσαι από topic σε topic και να εκτοξεύεις υποννοούμενα και κάνε ένα διάλογο επάνω σε αυτά που ζητάς.

ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΝΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.
ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ.
ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ.

ΠΟΙΑ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ;
ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΑ ΙΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ.
ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ.

ΠΟΙΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΥΣ;

ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ;
ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ.

quote:
Δεν είδα όμως να δίνεις την παραμικρή απάντηση σχετικά με το αν σε παρότρυνε να χωρίσεις τον σύντροφο σου.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟ...Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ ΗΤΑΝ ΟΧΙ.
ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ...ΜΗΝ ΟΔΗΓΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ.

quote:
Δεν έχει μείνει προσωπικό για προσωπικό που να μην έχει δημοσιευθεί εδώ στο forum από κάποια μέλη που τα ίδια λένε προσωπικά τους πράγματα.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ADMIN ΚΡΕΜΑΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM...ΕΚΤΟΣ FORUM...ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ;

ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2006, 15:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
όταν η Αμαλία και η κάθε Αμαλία πλησιάζει την Αφροδίτη για να μάθει εάν είμαι ένα απενεργοποιημένο μέλος...για να δώσει την πληροφορία ότι είμαι ο endorama και πως αυτό σημαίνει πως δεν πρέπει να είναι μαζί μου.

Φίλε μου, έχεις πολύ επιλεκτική μνήμη μάλλον.
Δεν θα σε συμβούλευα να ακολουθείς αυτή την τακτική όταν αποδίδεις κατηγορίες σε συγκεκριμένα άτομα.
Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις....
Μπορείς να συνεχίσεις το μονόλογο σου και να μην χάνεις συνεχώς ευκαιρία να ρίχνεις υποννοούμενα.
Ο καθένας βαδίζει στον δρόμο του.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2006, 20:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
quote:
Φίλε μου, έχεις πολύ επιλεκτική μνήμη μάλλον

quote:
όταν η Αμαλία και η κάθε Αμαλία

Η ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΑΜΑΛΙΑ...ΟΧΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΣΚΕΤΟ...ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΗ...ΑΜΑΛΙΑ ΡΩΤΗΣΕΣ ΕΑΝ ΕΙΜΑΙ Ο ENDORAMA;

ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΦΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΠΟΠΡΟΣΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ...ΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟΝ ΜΟΝΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΥΣΙΑΖΟΥΝ...ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ FORUM ΕΧΕΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ;
ΠΡΟΣΩΠΟ;
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ...ΟΥΤΕ ΗΘΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΘΙΚΗΣ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΟ FORUM ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ;
ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ;

ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΗΘΙΚΗΣ ΘΑ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ...ΚΑΝΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΒΟΥΡΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ...ΨΑΞΕ ΤΩΡΑ ΛΕΞΗ ΠΡΟΣ ΛΕΞΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΛΑΣΠΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΦΗΣΑΝ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ...ΚΑΙ Η ΤΡΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΕΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 01:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
quote:
ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ...

όλοι όμως ε?


Galadriel



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 02:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Κι εγω που σπαω το κεφαλι μου...
Κριμα τοσος κοπος.

Η ξενη πραγματικοτητα ποια ειναι;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 03:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Θα ρωτησω κι εγω,το εσωτερικα εχει καμια σχεση με την Νεα Ακροπολη?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 03:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Κι εγω θα σε ρωτησω:
Εαν εχει σχεση το εσωτερικα με τη Νεα Ακροπολη ή με τον Σατανισμο ή με τον Βουδισμο ή με ο,τιδηποτε αλλο, σου εβαλαν ποτε το πιστολι στο κεφαλι, οπως κανεις εσυ με αυτη τη φωτογραφια σε ενα ανυπερασπιστο γατακι που δεν εχει ιδεα απο τα παραπανω; Αυτο δεν μπορει να σκεφτει...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 03:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Κι επειδη τοσο καιρο βλεπω την εικονα και αηδιαζω (και επρεπε καποτε να σου την πω): Αφου δεν εχεις σεβασμο για τα ζωα, φανταζομαι ποσο σεβασμο εχεις για τους ανθρωπους...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 03:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
H ΥΠΟΘΕΣΗ "ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΝΗΜΗ"
Ή ΑΛΛΙΩΣ...
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ

Η μνήμη συνδέεται άμεσα αλλά και μυστηριωδώς με την υπόθεση "σπασμένο τηλέφωνο". Κατά βάση, στη μνήμη αποθηκεύουμε αυτό, το οποίο μεταφέρουμε χρωματισμένο από μία συζήτηση σε κάποια άλλη. Το ότι έχουμε καλή μνήμη, δε σημαίνει αναγκαστικά πως έχουμε και αντικειμενική μνήμη. Ούτε πως επειδή θυμόμαστε μια λεπτομέρεια από ένα γεγονός (όπως π.χ. εάν ήπιαμε τσάι και πόση ζάχαρη βάλαμε) θυμόμαστε και όλο το συμβάν και όσα μας είπανε ή εμείς είπαμε. Βέβαια, το να μπορεί κάποιος να θυμηθεί μια άσχετη με το θέμα λεπτομέρεια, μπορεί να πείσει κάποιους πως έχει πολύ γερή μνήμη. Μπορεί και να ισχύει αυτό. Στην περίπτωση αυτή, ενώ θυμόμαστε πολύ καλά μια κατάσταση, προτιμάμε να μεταφέρουμε μόνο όσα μας συμφέρουν. Είναι η λεγόμενη "επιλεκτική μνήμη".

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.

quote:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΤΟΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ:
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΟΡΑΜΑ;

Για να υπάρχει το "τελικά", πρέπει να υπήρξε και ένα "αρχικά". Εάν όπως λες έχεις τόσο καλή μνήμη, μπορείς να θυμηθείς από ποιόν άρχισε η συζήτηση. Μήπως βρε ΑΦΡΟΔΙΤΗ, υπάρχει το ενδεχόμενο να ανοίγεις εσύ συζητήσεις (χωρίς κανένας να σε προτρέψει για κάτι τέτοιο), θέλοντας - ανθρώπινο είναι - να μοιραστείς τις σκέψεις και τα συναισθήματά σου με κάποιον άνθρωπο που πίνετε μαζί τσάι για παράδειγμα; Όταν αυτός ο άνθρωπος σου απαντήσει (μιας και κάτι τέτοιο θα ήθελε η ευγένεια), μήπως θα πρέπει να έχει υπόψην του, πως οτιδήποτε πει θα διαστρεβλωθεί; Μήπως τον φέρνεις σε μια κατάσταση να προσέχει ακόμα και την καλημέρα που θα σου πει, φοβούμενος πως θα την ακούσει εντελώς διαφορετική στο βραδυνό δελτίο ειδήσεων;

Οι κατηγορίες του dragon rider και η δική σου συναίνεση σ' αυτές είναι σαφέστατες:
"όταν η Αμαλία και η κάθε Αμαλία πλησιάζει την Αφροδίτη για να μάθει εάν είμαι ένα απενεργοποιημένο μέλος...για να δώσει την πληροφορία ότι είμαι ο endorama και πως αυτό σημαίνει πως δεν πρέπει να είναι μαζί μου."

Δεν σε πλησίασε κανένας για να σε ρωτήσει για τον endorama. Και μάλλον ήτανε λάθος που δεν έφυγε τρέχοντας όταν άνοιξες εσύ συζήτηση.
Κυριότερα όμως, δεν ενδιαφέρει κανέναν από τους υπευθύνους αυτού του χώρου, τι θα κάνεις στην προσωπική σου ζωή.

Μας ενδιαφέρει όμως, να μην μπλέκει κανείς τα προσωπικά του στα forums και να μην τα χρησιμοποιεί για οποιεσδήποτε σκοπιμότητες. Πόσο μάλλον, για να στηρίξει την αντίθεσή του με τους ανθρώπους που συντονίζουν αυτόν τον χώρο. Σε τελική ανάλυση, τι σας φταίνε και τα μέλη;



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 04:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εγω συμφωμω με την Αμαλια.
Θα με πειτε γλυψιματια αυτη την ωρα επειδη παρακολουθω ολο τον κοσμο εδω μεσα και προσπαθω να βγαλω καποια συμπερασματα;
Υ.Γ.
Αφρδιτη, σε αγαπαω πολυ.

www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 19/02/2006 04:24:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 05:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αλλα προσεχε, γιατι εισαι πολυ ευαισθητη (σαν και μενα)

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 08:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
angi η φωτογραφια ειναι μονταρισμενη..Τωρα ομως που την ειδες εβγαλες το συμπερασμα οτι αφου δεν σεβομαι τα ζωα (πραγμα που δεν ισχυει) σημαινει οτι δε σεβομαι και τους ανθρωπους (ωραια λογικη απο το πουθενα).
Ε λοιπον εγω θα σε παρακαλουσα να σεβεσαι εστω την νοημοσυνη σου και να μην την υποβιβαζεις με τετοιες ασχετες λογικες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 11:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Καλημέρα σε όλους...

Τα γεγονότα των τελευταίων ημερών για κάποιο λόγο μου θύμησαν ένα παλαιότερο (πλέον) θέμα που κατά κάποιο τρόπο "ξεφούσκωσε"¨χωρίς να έχει την κατάληξη που όλοι περιμέναμε, ήταν όμως μπορώ να πω αρκετά "διδακτικό" για όλους. Αναφέρομαι στο θέμα της Αφροδίτης περί της επανενεργοποίησης κάποιων προσφάτως απενεργοποιημένων μελών και σε ό,τι ακούστηκε εκεί. Και συγκεκριμένα σε μια δική μου θέση. Τώρα, θα μου πείτε--και με το δίκιο σας--"Μα τι κάνει αυτή η ψωνάρα, θα μας παραπέμψει στον εαυτό του;" Ναι, ακριβώς αυτό θα κάνω, μπορείτε δε να χαρακτηρίσετε την κίνησή μου αυτή όπως σας αρέσει. Όπως όμως είχα πει και σ' εκείνο το θέμα, ουδόλως μ' ενδιαφέρει αν θα γίνω δυσάρεστος για άλλη μία φορά.

Τότε λοιπόν και απαντώντας στον αγαπητό TheChosenNone, απευθυνόμενος δε σε όλους είχα πει το εξής :

quote:
Παρατηρώ ότι υπάρχει μια διάθεση να δικαιολογηθούν λόγια που ειπώθηκαν στο παρελθόν, να εξηγηθούν, να αναλυθούν κοκ, να βρεθούν εκ νέου οι «αθώοι» και οι «ένοχοι» σ’ ένα παιχνίδι στο οποίο προ πολλού έχει «χαθεί η μπάλα»!

......

Πιστεύεις ότι πρέπει να αρχίσουμε και πάλι ένα κυνήγι του τι είπε ο καθένας και πως ακριβώς το είπε, ένα κυνήγι του ποιος και γιατί έκανε την αρχή, ότι θα πρέπει καθένας εδώ μέσα να αποδεικνύει ότι δεν είναι "ελέφαντας";


Γιατί είχα πει λοιπόν αυτά τα λόγια τότε; Επειδή άποψή μου είναι ότι αυτή ακριβώς η τακτική, ανεξάρτητα από το ποιος την άρχισε, ποιος τη συντήρησε, ποιος τη μεγάλωσε και ποιος της δίνει "καύσιμο" ακόμη και σήμερα, ευθύνεται για όλα τα "δεινά" του χώρου αυτού. Τυχαίνει να είμαι στο Esoterica ακριβώς 3 χρόνια. Μέσα στα χρόνια αυτά, το είδα να μεγαλώνει και να γιγαντώνεται, έζησα πολλές από τις "χαρές" και τις "λύπες" του, άλλοτε από κοντά, άλλοτε από πιο μακριά, πάντα όμως ήμουν παρών. Έζησα και σ' εποχές πολύ πιο "ρομαντικές"...Και κάθομαι ώρες ώρες και σκέφτομαι : Μα τότε δεν υπήρχαν κόντρες; Μα φυσικά και υπήρχαν : Και κόντρες και διαφωνίες και "στρατόπεδα" και απ' όλα! Όπως τέτοια υπάρχουν και θα υπάρχουν σε κάθε κοινότητα όπως αυτή που αποτελεί το Esoterica. Ποια είναι λοιπόν η διαφορά; Γιατί τότε οποιοδήποτε εμπόδιο ξεπερνιόταν εύκολα και τώρα έχουμε φτάσει, όπως μέχρι στιγμής φαίνεται, σ' ένα πρωτοφανές αδιέξοδο συνεννόησης;

Με παιδεύει αυτό το ερώτημα, δεν σας το κρύβω αυτό. Με παιδεύει γιατί αν τελικά ανακαλύψουμε την απάντηση, ίσως φτάσουμε κάποια στιγμή να βρούμε και λύσεις, να μπορούμε να συμπορευτούμε, ανεξάρτητα απ' όσα μας χωρίζουν, όπως συμπορευόμασταν και τότε, τόσοι και τόσοι άνθρωποι. Έχω λοιπόν την υποψία ότι η "μπάλα" που αναφέρω πιο πάνω "χάθηκε" όταν αρχίσαμε να μπερδεύουμε την πραγματικότητα του φόρουμ με τις ζωές μας έξω απ' αυτό. Άμεση συνέπεια αυτού ήταν και η προαναφερθείσα νοοτροπία του "ν' αποδεικνύει κανείς ότι δεν είναι ελέφαντας". Θα μου πείτε τώρα, "μα είναι κακό άνθρωποι να γνωρίζονται μέσα στο φόρουμ, άνθρωποι να σχηματίζουν παρέες, φιλίες, ζευγάρια, κοκ;". Η απάντησή μου είναι πως ΟΧΙ, σαφώς και δεν είναι κακό, είναι θα έλεγα απόλυτα θεμιτό κάτι τέτοιο, αναμενόμενο και φυσιολογικό. Θα προσπαθήσω να αναπτύξω όμως το σκεπτικό μου φέρνοντας ως παράδειγμα τον εαυτό μου.

Είχα στα 3 αυτά χρόνια την τύχη--ναι, σαφώς και τη θεωρώ τύχη--να γνωρίσω από κοντά αρκετούς από εσάς. Με κάποιους άλλους έτυχε να είχαμε άλλου είδους "εξωφορουμικής" επικοινωνίας. Έχω λοιπόν κι εγώ το δικό μου "εξωφορουμικό κύκλο" αποτελούμενο από άτομα-μέλη του Esoterica. Και, για να σας πω την αλήθεια, όπως συμβαίνει σε κάθε τέτοιου είδους κύκλο, κάποιους σας συμπαθώ πολύ και κάποιους δεν "σας πάω" μία... Κάποιοι με αφήνετε αδιάφορο, κάποιοι άλλοι μου "γυρνάτε τ' άντερα" περισσότερο ή λιγότερο. Σε κάποιους δε είχα την ευκαιρία να δείξω την εκτίμησή μου αυτή--ή την έλλειψή της--και σε κάποιους όχι. Θέλω λοιπόν ειλικρινά να ζητήσω από τα άτομα που με γνωρίζουν και προσωπικά να μου πουν αν έχουν δει ποτέ να μεταφέρω τις "εκτιμήσεις" μου αυτές μέσα στο φόρουμ. Αν ποτέ έχω δείξει, ρε παιδί μου, ότι, ναι, με τον τάδε είμαστε φιλαράκια και "τα πίνουμε" εκτός, οπότε και συμφωνούμε σε όλα!

Ναι, μπορώ να φανταστώ το σχόλιό σας : "Τώρα, ρε φίλε, πέφτεις στο ίδιο λάθος. Μας παρουσιάζεις την αλήθεια σου ως τη μία και μοναδική, ως την πιο σωστή στάση κλπ κλπ". Και η αλήθεια είναι πως αυτό ακριβώς κάνω! Βλέπω όμως ειλικρινά ότι για μένα το "μοντέλο" αυτό λειτουργεί μια χαρά μέχρι στιγμής. Και θέλω απλά να πω ότι τελικά ίσως όλοι μας έχουμε χάσει τους σκοπούς μας σ' αυτό το φόρουμ. Ας αναρωτηθούμε ξανά "Γιατί συμμετέχω ΕΓΩ στο Esoterica;". Σαφώς και δεν μπορούν οι λόγοι όλων να είναι οι ίδιοι. Μήπως όμως τα κίνητρά μας έχουν χαθεί, έχουν αλλοιωθεί με το πέρασμα του χρόνου και πρέπει να γίνεται από την πλευρά μας συνεχής επαλήθευση αυτών; Συνεχής έλεγχος; Και τελικά να θέσουμε στους εαυτούς μας το ερώτημα : "Είναι ή δεν είναι το Esoterica πρωτίστως ένας χώρος ανταλλαγής απόψεων;".

Ασχολούμαστε κάποιες μέρες τώρα με το αν η Αμαλία είπε το ένα ή το άλλο στην Αφροδίτη για τον Ενδόραμα κλπ κλπ. Θέλετε την άποψή μου; Το φυσικό πρόσωπο Αμαλία έχει κάθε δικαίωμα να πει ό,τι θέλει για τον κάθε Ενδόραμα, να έχει προσωπική άποψη και να την εκφράζει αν το θεωρεί απαραίτητο. Έχει το δικαίωμα να πει ότι ο Ενδόραμα είναι αλήτης, ότι είναι παλιάνθρωπος, ότι είναι ο αντίχριστος κοκ! Από την άλλη πλευρά, το φυσικό πρόσωπο που βρίσκεται πίσω από τον Ενδόραμα έχει κάθε δικαίωμα να μην πάει την Αμαλία, να της κόψει την καλημέρα κλπ κλπ. Τί σχέση όμως έχουν αυτά με τους λογαριασμούς ενός φόρουμ; Μέσα στο φόρουμ η Αμαλία είναι διαχειρίστρια και οφείλει να αντιμετωπίζει με τα ίδια μέτρα και τα ίδια σταθμά όλα τα μέλη, ανεξάρτητα από τις προσωπικές της συμπάθειες ή αντιπάθειες. Το ίδιο οφείλουμε να κάνουμε κι εμείς σαν μέλη. Μπορεί κι εμένα η Αμαλία να μου είναι αντιπαθής εκτός φόρουμ. Αν συμφωνώ μαζί της όμως θα το κρύψω; Ή και το αντίστροφο;

Το άλλο θέμα, αυτό της Νέας Ακρόπολης! Το αν κάποιοι εκ της συντονιστικής ομάδας είναι μέλη ή όχι, αυτό είναι δικό τους θέμα. Αυτό που εμείς ως μέλη οφείλουμε να γνωρίζουμε είναι αν το φόρουμ λειτουργεί ως μέσον προσηλυτισμού. Αλλά και σ' αυτό πάλι μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα από τη μέχρι τώρα πείρα μας εδώ μέσα. Κάθομαι λοιπόν και σκέφτομαι το εξής : Είμαι εγώ πχ μέλος της Νέας Ακρόπολης και έχω το δικό μου φόρουμ. Λογικό δεν είναι οι απόψεις που θα εκφράζω μέσα σ' αυτό να "δείχνουν" αυτή μου την "τοποθέτηση"; Το ίδιο θα συνέβαινε κι αν ήμουν Τέκτονας, Ολυμπιακός, Παοκτσής, Πασόκος ή Νεοδημοκράτης! Αυτό που δεν μπορεί να γίνει αποδεκτό είναι να στερήσω από τα μέλη το δικαίωμα κριτικής πάνω στις θέσεις μου, όπως και να χρησιμοποιώ το φόρουμ ως εργαλείο για να "μαζεύω κόσμο στο μαγαζί μου"! Εγώ πάλι μιλώντας μόνο για τον εαυτό μου έχω να πω το εξής : ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ, όσο διάστημα είμαι μέλος δεν μου έγινε καμιά πρόταση, καμιά πρόσκληση, ούτε καν αφέθηκε ένα υπονοούμενο περί "γνωριμίας μου" με τη Νέα Ακρόπολη ή ένταξής μου σ' αυτή. Ούτε ποτέ μου ασκήθηκε η οποιαδήποτε μορφής λογοκρισίας στο φόρουμ. Λοιπόν, έχει κάποιο μέλος να δηλώσει, να καταγγείλει κάτι τέτοιο; Να πει ότι του έστειλε mail η Αμαλία πχ και του είπε "ξέρεις, έλα να δεις τι κάνουμε στη Νέα Ακρόπολη...πιστεύω θα σου αρέσει!". Είμαι ειλικρινά περίεργος να δω αν κάποιος έχει να κάνει μια τέτοια καταγγελία. Ή έστω να την κάνει στις αρμόδιες αρχές και να το κλείνουμε το μαγαζί σιγά σιγά! Κι από την άλλη πλευρά, νομίζω ότι είναι λάθος της συντονιστικής ομάδας να αφήνει να αιωρούνται τέτοια πράγματα γύρω από το χώρο...Βγείτε και πείτε : Ναι ρε, είμαστε της Νέας Ακρόπολης, τι ζόρι τραβάτε; Ή Όχι, δεν έχουμε καμιά σχέση και κόφτε το το παραμύθι! Όταν όλα είναι ανοιχτά, κανείς δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από κανέναν. Με τους ψιθύρους και τις συνωμοσίες δημιουργούνται και διαιωνίζονται τα προβλήματα.

Είπα πάρα πολλά και θα σας κούρασα...Θα επανέλθω φυσικά αν χρειαστεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 12:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Πολύ καλημέρα και σε σένα αγαπητέ durden_alie, καλημέρα σε όλους ,


έχεις δίκιο! Αλλά που να το βρεις αναρωτιέμαι και εγώ με την σειρά μου... Και γιατί αναρωτιέμαι? Γιατί η αλήθεια είναι πως την στιγμή που μία κατάσταση είναι συναισθηματικά φορτισμένη και εν εξελίξη, σπάνια μπορεί κανείς να διακρίνει αν η άποψη που διαβάζει ισχύει ή όχι. Συνήθως ερμηνεύεται με βάση το ζητούμενο του καθενός. Και αν δεν εξυπηρετεί είτε την συμφωνία του είτε την διαφωνία του ως προς κάτι, τότε μία θέση σαν την δική σου πάει στα ... αζήτητα!

Το θέμα είναι το εξής : αυτή η διαδικασία “εμπλοκής” της προσωπικής ζωής του καθενός με την συμμετοχή του στο φόρουμ, για μένα ήταν αναπόφευκτη κατάληξη.. Και τι εννοώ μ'αυτό.. Πιστεύω πως ισχύει αυτό που συχνά λέμε “παραγνωριστήκαμε”... Το αν μεταφέρονται τα “έξω” στον “έσω” χώρο έχει να κάνει με την ικανότητα του καθενός μας να αυτοπροσδιορίζεται πέρα από το nickname που διαλέγει και τελικά να ταυτίζει ο ίδιος το φυσικό πρόσωπο με το όνομα μέλους... Προφανώς εσύ απ' την αρχή μπορούσες να τα κρατάς ξεχωριστά... Ομολογώ πως κι εμένα μου πήρε μία μάλλον επίπονη και δύσκολη διαδικασία μέχρι να το εμπεδώσω... Φυσικά, όμως, αυτό δεν είναι το ίδιο εύκολο για όλους... και ακόμα και σ'αυτό ίσως τελικά, χρειαστεί να είμαστε ανεκτικοί... ίσως χρειαστεί δηλαδή να κάνουμε υπομονή μέχρι να έρθει ο κατάλληλος “καιρός και τρόπος” του καθενός...

μέχρι τότε, ο καθένας θα αντιδρά με τον δικό του προσωπικό τρόπο σε τέτοιου είδους φαινόμενα... το καλό στην όλη υπόθεση είναι πως, όταν η διαδικασία απεμπλοκής της προσωπικής ζωής από την συμμετοχή στο φόρουμ φτάσει σε ένα συγκεκριμένο ποσοστό μελών και εφαρμοστεί (κάτι σαν την κρίσιμη μάζα θα λέγαμε) τότε θα ακολουθήσουν αναγκαστικά και όλοι οι υπόλοιποι... ή τουλάχιστον εύχομαι κάτι τέτοιο ....

στο θέμα της Νέας Ακρόπολης τώρα...
καταρχήν συμφωνώ στο σκεπτικό σου, με μικρές μόνο διαφοροποιήσεις... ότι δηλαδή δεν είναι το ίδιο να παραδεχτεί κανείς ότι είναι οπαδός του Ολυμπιακού (εγώ είμαι ) και ότι ακολουθεί μία φιλοσοφική κίνηση, άποψη κ.ο.κ..... Δυστυχώς, ζούμε σε μία χώρα (και το διαπίστωσα πρόσφατα αυτό) που ακόμα δεν είναι αποδεκτό το να ασχολείται κανείς με οτιδήποτε εσωτερικό χωρίς να “χρωματιστείς” ως.... (βάλτε εδώ όλα όσα ήδη γνωρίζετε). Ακόμα και τώρα συναντώ ανθρώπους στην Ελλάδα που λένε “πωπωωωω αυτοί οι Μασώνοιιοιι”, ή “πωπωωωω οι Εβραίοι φταίνε για όλα” ή “ααα αυτή κάνει ξόρκιααα, οουουουου μάγισσα, στην πυρά”... Εξάλλου και σε συνδυασμό με όσα παρέθεσες παραπάνω από παλιότερα λεγόμενα σου, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να μπει στην διαδικασία (πάντοτε φθοροποιό) να αποδείξει ότι δεν είναι “ελέφαντας”.... Ετσι δεν βλέπω τον λόγο για τον οποίο οι υπεύθυνοι του χώρου πρέπει να δηλώσουν ευθαρσώς αν είναι ή δεν είναι μέλη της Νέας Ακρόπολης... Γούστο τους και καπέλο τους βρε αδερφέ! Και αφού ομολογώ κι εγώ πως δεν έχει τύχει ποτέ να διακρίνω κάποια κίνηση προσηλυτισμού μπορούν να αφήνουν τους υπόλοιπους να λένε ό,τι νομίζουν...

τελικά,

quote:
Είπα πάρα πολλά και θα σας κούρασα...Θα επανέλθω φυσικά αν χρειαστεί!



μας απειλείς ρε φίλε?

Galadriel



για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 15:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
quote:
ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ Ο ENDORAMA;

quote:
Θα περιμένω τη δημόσια τοποθέτηση της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ σχετικά με το τι ακριβώς έχει ειπωθεί,που περιέχει τη λέξη ENDORAMA

Εκτός από το γεγονός της προσβολής που δέχομαι


ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΣΠΙΘΑΜΗ ΠΡΟΣ ΣΠΙΘΑΜΗ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΤΕΙΣ...ΠΙΑΣΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΜΑΛΙΑ.

ΘΑ ΤΑ ΦΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ;

ΟΤΑΝ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΔΕΝ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΣΩΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΥΣ...ΟΜΩΣ...ΟΜΩΣ...ΟΜΩΣ:

ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΦΕΥΓΑΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΝΑΙ Ή ΕΝΑ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ENDORAMA.
ΘΑ ΠΙΑΝΑΤΕ ΛΕΞΗ ΠΡΟΣ ΛΕΞΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΣΑΣ ΤΑΚΤΙΚΗ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΙΠΑΤΕ ΑΛΛΑ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΑΣ.
ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΦΕΡΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ;

ΑΜΑΛΙΑ ΡΩΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΚΙΝΕΖΑΚΙ...ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΡΕΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ;

ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ;
ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΩ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ Ο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ FORUM ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΑΣ.

ΤΙ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ;
ΕΣΑΣ ΤΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΕΛΗ;

ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΔΙΑΓΡΑΨΑΤΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ.

ΕΙΔΑΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΟ;
ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ;
ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΑΤΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟ...ΤΙΠΟΤΕΝΙΑ ΚΑΙ ΑΧΟΡΤΑΓΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ.

ΡΩΤΗΣΕΣ ΑΜΑΛΙΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ Ο ENDORAMA;

ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΝΗΜΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΑΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΙΧΑΜΑ ΜΕ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΨΥΧΗΣ...ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ;
ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΣ ΦΕΡΝΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ...ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ.
ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΟ FORUM ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ;
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ.

Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ.

Edited by - dragon rider on 19/02/2006 15:45:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 15:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΑΛΙΑ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ...ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy