ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 17:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη, επειδή είμαι ηλίθια κ δεν τα καταλαβαίνω κάτι τέτοια...

quote:
ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΟΤΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΝ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΗΜΕΡΗΣΙΕΣ ΩΡΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΦΑΙΡΙΚΑ.
Tο βουνό δεν είναι μέρος για τους ΠEPIEPΓOYΣ κ τα σκουπίδια που αφήνουν πίσω τους... μήπως πριν προτείνεις κάτι, θα πρέπει να το σκέφτεσαι λίγο πιο σφαιρικά;

K μετά τη γκρίνια... καλωσήρθες!


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 10:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Tο βουνό δεν είναι μέρος για τους ΠEPIEPΓOYΣ κ τα σκουπίδια που αφήνουν πίσω τους...

Τα παιδια του esoterica δεν πετανε σκουπιδια...! ()
Γιατι καλε να μην παμε?
Εδω πηγαινουν οι χτηκιαρηδες οι τουριστες, εμεις να μην παμε?

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 11:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδω πηγαινουν οι χτηκιαρηδες οι τουριστες, εμεις να μην παμε?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 13:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...Σπηλιά του Πάνα παρακαλώ, όχι του Νταβέλη ρε παιδιά!
Προσωπικά την έχω επισκεφτεί κάποιες δεκάδες φορές, αρκετές νομίζω για να μπορώ να έχω άποψη.
Συμβαίνουν όντως κάποια αξιοπερίεργα φαινόμενα κατά καιρούς, αλλά πρέπει να πετύχεις την στιγμή. Άλλες φορές δεν είναι τίποτε παραπάνω από μια ακόμα σπηλιά που προκαλεί απλά το δέος λόγω της ιστορίας και μυθολογίας της. Άλλες όμως...
Πάντως, προτείνω σε όσους θελήσουν να την επισκεφτούν, να αποφύγουν τις ώρες μετά την δύση. Αν θέλετε με πιστεύετε, αλλά έτσι και πετύχετε την ώρα... θα προτιμήσετε να ΜΗΝ είναι σκοτάδι έξω! Άλλο η αυθυποβολή και άλλο όντως κάτι να συμβαίνει (άντε γιατί μερικοί είμαστε και σε επικίνδυνη ηλικία για καρδιακά επεισόδια... )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 21:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

...Σπηλιά του Πάνα παρακαλώ, όχι του Νταβέλη ρε παιδιά!
Προσωπικά την έχω επισκεφτεί κάποιες δεκάδες φορές, αρκετές νομίζω για να μπορώ να έχω άποψη.
Συμβαίνουν όντως κάποια αξιοπερίεργα φαινόμενα κατά καιρούς, αλλά πρέπει να πετύχεις την στιγμή. Άλλες φορές δεν είναι τίποτε παραπάνω από μια ακόμα σπηλιά που προκαλεί απλά το δέος λόγω της ιστορίας και μυθολογίας της. Άλλες όμως...
Πάντως, προτείνω σε όσους θελήσουν να την επισκεφτούν, να αποφύγουν τις ώρες μετά την δύση. Αν θέλετε με πιστεύετε, αλλά έτσι και πετύχετε την ώρα... θα προτιμήσετε να ΜΗΝ είναι σκοτάδι έξω! Άλλο η αυθυποβολή και άλλο όντως κάτι να συμβαίνει (άντε γιατί μερικοί είμαστε και σε επικίνδυνη ηλικία για καρδιακά επεισόδια... )




Σε χαιρετώ Νεφέλη.
Καλή μου το σπήλαιο που έγινε η "περίφημη" λήψη και το θέμα στο topic ετούτο, και που πιθανών αναφέρεσαι, είναι όντως το Σπήλαιο του Νταβέλη Πεντέλης*. Ίσως να το έχεις μπερδέψει με το άλλο σπήλαιο των Νυμφών-Πάνα που βρίσκετε γύρω στα 200μ. υψηλότερα και πιο πάνω απ'τον Αγ.Ιωάννη Λατομείων.
Σε χαιρετώ φιλικά.

*)Υπάρχει topic στο furom παράξενο (ΟΡΟΣ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ), εδώ στο esoterica.gr που μπορείς να διαβάσεις πάρα πολλά γύρω από το ονομαστό ετούτο σπήλαιο.

Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 10:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε zezmperg καλή σου μέρα και σ' ευχαριστώ για την διευκρίνηση! Συγνώμη παιδιά, λάθος μου, δεν διάβασα ολόκληρο το topic, παραμόνο τα τελευταία 5 post και τώρα που διάβασα περισσότερα μετά το post του zezmperg, κατάλαβα πως πράγματι βρίσκομαι στη λάθος συζήτηση
Για το θέμα και την σπηλιά που μιλάτε εδώ, γνωρίζω από ελάχιστα έως τίποτα! Οπότε αποσύρομαι ήσυχα-ήσυχα και παρακαλώ αγνοήστε την γκάφα μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 11:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην αποσυρεσαι βρε...!
Δεν ξερεις, αλλα μπορεις να μαθεις!

ουτε εγω ξερω τιποτα, απλα ακουω και σχολιαζω!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 19:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nεφέλη καλή μου μη φεύγεις...όχι τουλάχιστον εξαιτίας αυτού του επειχειρήματος...ότι δεν ξέρεις τίποτα να πεις...
Βλέπεις τα τόπικ δε φτιάχτηκαν μόνο για να δίνουμε αλλά και για να παίρνουμε...
Σε περιμένω εδώ http://www.esoterica.gr/forums/link.asp?TOPIC_ID=1020για συνέχιση της συζήτησης...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντα ευγενικος ο Avallon...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 20:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?ΕΙΧΑΝ ΞΑΦΥΓΕΙ ΟΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 10:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ?ΕΙΧΑΝ ΞΑΦΥΓΕΙ ΟΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.

Κανει και τέτοιες εκπομπές ο Χαρδαβελλας...?!
Οχι δεν ειδα τιποτα katia, για πες μας τι ελεγαν...?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 22:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ SCULLY ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΕΛΑΣΑ.ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΣ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΕΞΩ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ ΗΤΑΝ ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΟ ΕΥΣΤΟΧΑ.ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΙΕΡΕΙΣ ΕΝΑΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΜΙΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ.Ο ΥΠΟΤΗΘΕΜΕΝΟΣ ΕΡΕΥΝΥΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΑΝΑΨΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ.Ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑΝ ΟΤΙ Ο ΜΕΣΣΙΑΣ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ 2012.ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ.ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΛΜΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΡΥΣΚΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΕΞΗΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ.Η ΕΚΡΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕ ΕΥΘΕΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 11:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρεπει οντως να ειχε γελιο, κριμα που το εχασα!
Πολυ το εχουν γυρισει τελευταια πολλες εκπομπες...!
Τη μια η Δρούζα, τωρα ακούω για το Χαρδαβελλα...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 22:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΔΡΟΥΖΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ?ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 22:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΒΕΝΤΙΑ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 22:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΒΕΝΤΙΑ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 01:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ.
ΒΑΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΡΩΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΟΛΟΓΟ-ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ.Ο ΕΝΑΣ ΔΙΕΚΟΠΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,Ο ΕΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.
Η ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΕΙΧΕ 'ΦΟΡΤΩΣΕΙ' ΑΓΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥΝ.
ΤΕΛΙΚΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΑΤΟΥΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΒΑΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ-ΕΡΜΗΝΕΥΤΗ...ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ.

Master Of Puppets.
Μην παίρνετε τη ζωή στα σοβαρά. Κανείς δεν βγήκε ζωντανός από αυτή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 09:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΔΡΟΥΖΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ?ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ.

Ποιος ξερει...!
Θυμαμαι και εγώ πως ειχε πει κατι τετοιο!
Για να πω βεβαια την αληθεια δεν καθομαι και καθε απογευμα να περιμενω τι θεμα θα βαλει η Δρούζα...

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΘΕΟΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΝ Ν'ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ.ΕΤΣΙ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα ειδες...?!
Τι μου θυμισες τωρα...
Εχει παρει το αφτι σου ποτε τον Παπα-Τσακαλο?!
Εμφανιζεται συχνα πυκνα στα παραθυρα του Alter...(απο εκει να σκεφτεις τι παπας ειναι...)

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 11:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΜΟΝΟ Τ'ΑΥΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΑΛΙ ΣΕ ΚΑΝΑΛΙ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΡΟΚΑΔΕΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 12:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλα νουμερα απο 'κει..ασε...?!
Τι να πω?!
Παντως υποστηριζουν οτι προσελκυουν τη νεολαια με τον τροπο τους...!
Ισως...για να τους δουλεψουν..!

Και μετα μου λενε: "τρελλος παπας σε βαφτησε!"...!
Για δειξε μου εσυ ενα γνωστικο!!!!!!!!!!!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2010, 15:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι επιστημονες εδω και χρονια προσπαθουν να επικοινωνησουν με φαντασματα αλλα ποτε δεν βρηκαν κανενα.πως γινεται να λεει ολος ο κοσμος πως ναι ειδαν ενα απο την στιγμη που οι επιστημονες το προσπαθουν χρονια?
φαντασματα ειναι η φαντασια του ανθρωπου για τον θανατο.οι περισοτεροι ανθρωποι δυστιχως ειναι αγραμματοι για να καταλαβουν οτι απο το τιποτα γιναμε και στο τιποτα παμε.(οπως εγινε ετσι και το διαστημα).απο τα παλια χρονια οι ανθρωποι που δεν ξεραν τι ειναι το ρευμα νομιζανε πως οι ψυχες τους πανε καπου.ολα δημιουργουνται απο την θρησκεια και τον φοβο για τον θανατο
για παραδειγμα οι εβραιοι τα παλια χρονια ποστευαν μονο σε ενα θεο (ενω ειμεις στο 12θεο,οι ινδοι σε 500 και λοιπα)ξερετε ποιος ηταν ο θεος τους??Ο ΑΕΡΑΣ!!!λεγαν τι ειναι αυτο που μου ριχνει την μπουγαδα,τι ειναι αυτο που μου ανακατωνει τα μαλλια?ετσι το ειπαν θεο.μετα αυτοι ψαχνανε τον μεσσια να τους σωσει απο τους ρωμαιους αλλα εμφανιστικε ο χριστος και λενε εμεις ψαχνουμε ανθρωπο να μας σωσει απο αυτους οχι απο αρρωστειες.γιαυτο και σε εκεινα τα μερη δεν πιστευουν στον μεσσια.ετσι και ο μωαμεθινισμος.ηταν ο μωαμεθ και λεει οτι εγω ειμαι ο θεος εγς η θρησκεια σας διαταζω να με κανετε θεο σας ετσι και τον πιστεψαν παρα πολλοι(300 εκ. κοσμος μεχρι σημερα πιστευει στον μωαμεθινισμο.
γιαυτο ο κοσμος φοβαται,γιατι του επιβαλλει και η θρησκεια πραματα τα κανει , πχ αν σκοτωσει θα παει στην κολαση...

http://img209.imageshack.us/img209/7339/pirates007.jpg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2010, 16:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=411053


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 10:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μερική αντίληψη, των εννοιών, αποτελεί, ένα λάθος, στην κρίση
των πνευματικών διαστάσεων, που γίνεται...Δεν λατρεύουν τον αέρα, οπως λές, αγαπητέ NASAROYTAKI, οι ινδοί, αλλά, το πνεύμα,που πνέει παντού,ΟΠΩΣ ο αέρας....Ειναι βαθύτερα τα νοήματα, απαιτούν μια
έρευνα, για να νοιώσει ο άνθρωπος,την εθνική αντίληψη, του Θεού,
που πάντα ο ίδιος ειναι και παντού..
Ας έρθουμε, όμως, στα φαντάσματα, που πέραν του αν υπάρχουν ή όχι,
πρέπει να δούμε, αν ο άνθρωπος, πέραν του χρονικόυ οριου ζωής του,
έχει μια ιαώνια υπόσταση, που λόγω της γήινης ζωής μας εδώ, φτάνει να ξανάρχεται, για να βοηθήσει πρόσωπα που αγαπά, ή ότι άλλο...
Αλλά, φίλε μου, τα φαντάσματα, τα έχει δεχτεί, ή δεν μπορεί να εξηγήσει φυσικά, το φαινόμενο..
Κι αυτό, γιατί σκεφτόμαστε, υλικά, για κάτι που δεν έχει υλική υπόσταση...
Φατνάσματα, αναφέρουν, όλοι οι λαοί της γής, ανα τους αιώνες και μάλιστα, με σημαντικό ρόλο, καμιά φορά,γεγονός, που βεβαιώνει, επίσης,την ύπαρξη τους....Η επιστήμη, δεν τα απορρίπτει, αλλά, δεν μπορεί να τα εξηγήσει..
Ωστόσο, τα φαντάσματα, δεν έρχονται ή βρίσκονται κάπου τυχαία..Διαλέγουν, ή έλκοντια, καλύτερα, απο χώρους, που ακόμη τους συνδέουν με τη γή και για την ακρίβεια, ανθρώπους και χώρους, που
ξέρουν...
Κι αυτοί, που τα βλέπουν, τα πιστεύουν, όχι γιατί είναι ευφάνταστοι,
αλλά, γιατί έχουν αποδείξεις γι αυτό,δεν ήταν περιπτώσεις ονείρου,
αλλά, στο ξύπνιο και στο ...όρθιο, οι περισσότερες..Οπότε, πως να ...
φαντάζεται κανείς κάτι,στο ξύπνιο του;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 16:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
....Η επιστήμη, δεν τα απορρίπτει, αλλά, δεν μπορεί να τα εξηγήσει..


Ποια είναι εκείνα τα δεδομένα προερχόμενα από παρατηρήσεις υπό ελεγχόμενες συνθήκες με αναπαραγόμενο αποτέλεσμα, που αποδεικνύουν την ύπαρξη φαντασμάτων ώστε η επιστήμη να υποχρεωθεί να την αποδεχθεί ακόμα κι αν δεν υπάρχει εξήγηση για την ώρα; Προσωπικά δεν έχω κάτι υπόψην.

quote:
trexagireve
Οπότε, πως να ...
φαντάζεται κανείς κάτι,στο ξύπνιο του;


Βλέπω τρεις περιπτώσεις: (1) άτομα με υπερ-ανεπτυγμένη φαντασία, εξού και "φάντασμα", (2) άτομα δεκτικά σε υποβολή, όπως αυτό που συμβαίνει με τα μικρά παιδιά, (3) παραισθήσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 17:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τη στιγμη που δέχεσαι ότι υπάρχει ψυχή, δέχεσαι ότι υπάρχουν φαντάσματα, καθώς, δεν μπορεί να εξαφανίζονται οι άνθρωποι που πεθαίνουν...Έχουν βγει σε βίντεο,που δεν είναι κατασκευασμένα και
αφού φαίνονται, άρα υπάρχουν, επίσης..
Και φυσικά, υπάρχουν κι άλλες πνευματικές οντότητες, καλές κακές, που
ενισχύουν τη θέση της ύπαρξης και των φαντασμάτων..
Η επιστήμη, ερευνά, αλλά, δεν έχει καταλήξει..Εφόσον όμως, ερευνάται,
υπάρχει αντικείμενο, άρα υπάρχουν..Ασχέτως εξηγήσεως, αποτελούν εικόνα ενός ανθρωπου που πέθανε, πρόσφατα, η παλιότερα και έτσι έχουν γίνει δεκτά μέχρι σήμερα...
Απο όλους τους λαούς...
Θεωρίες υπάρχουν πολλές, για την αιτιολόγηση της ύπαρξης τους, πράγμα που εξαρτάται απο το πως το προσεγγίζεις..Αν πιατεύεις σε ψυχή, πνεύμα,σκεπτομορφές, που εγκλωβίστηκαν στο χώρο,κλπ...
Τι θέλουν, όμως,ειναι το ερώτημα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 18:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Η επιστήμη, ερευνά, αλλά, δεν έχει καταλήξει..Εφόσον όμως, ερευνάται,
υπάρχει αντικείμενο, άρα υπάρχουν..


Αυτό ακριβώς ερωτώ, πού βρίσκονται αυτές οι μελέτες για τις δω; Δεν έχω υπόψην μου σχετική επιστημονική βιβλιογραφία πάνω στο θέμα αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 19:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλά βίντεο δείχνουν και αποδεικνύονται αληθινά και φυσικά, η επιστήμη, αποδέχεται αν και δεν εννοεί, φίλε Rankett,γιατί,δεν μπορείς να απορρίψεις, ότι βλέπεις μπροστά σου...
Μια κατάσταση που ζήσανε εκατομμύρια άνθρωποι,δεν μπορείς να το πεις
φαντασίωση..
Οι έρευνες του άγγλου Γουάισμαν,επιστήμονας, του πανεπιστημίου,Χέρτφορντσάιρ,φυσικά,έδειξαν πολλά,
μετά απο τα πειράματα που έκανε σε διάφορα σημεία της Αγγλίας..
Το Φεστιβάλ του Εδιμβούργου με τίτλο,"Hauntings" είναι πρόσφατο και
εκεί, μίλησαν επιστήμονες, έδειξαν βίντεο, θέσεις,υποθέσεις...
Ειναι ένα ζήτημα, φίλε μου, που δεν μπορεί ακόμη η επιστήμη να
ερευνήσει, ελλείψει οργάνων και στοιχείων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2010, 20:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


http://www.youtube.com/watch?v=1HfT634yxmI


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy