ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 00:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συγνώμη φίλοι μου αλλά αν κατάλαβα καλά σε περασμένο μήνυμα αναφέρθηκε ότι αυτά τα 20" που έλειψαν από το βίνετο τα "έφαγε" η παραγωγή της εκπομπής για να γίνει το βίντεο πιο εντυπωσιακό!

Τότε τι καθόμαστε και το συζητάμε?

Πάντως αν αληθεύει αυτό θεωρώ ότι είναι ένας παράγων πολύ σοβαρός αφού αν μαθευτεί εκτός από το ότι θα γίνουμε "ρόμπες" θα αμφισβητηθεί το κύρος του esoterica.


φίλτατη Avallon,
ένα τόσο δα μικρό μηνυματάκι πριν το δικό σου...
και... ΤΣΑ!

όλες οι απορίες λίνονται...

ευχαριστώ

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NANTIATHENS
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 01:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NANTIATHENS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη συνεχεια παιδια,
τις καλυτερες ευχες μου και τα συγχαρητηριά μου που...
τολμάτε!
Μακαρι συντομα να υπαρχει ειδικη εκπομπή για τα θέματα
που θίγετε.
ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΕΡΕΥΝΟΥΝ,''ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ'',ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ,ΑΝΤΑΛΛΑΣΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ.
Ευχομαι
να οπλιστειτε με υπομονη ,αντοχη και ανοχή για την συνεχεια,
για τις επιθέσεις επικινδυνων βουτυρόμυαλων που σίγουρα θα αντιμετωπίσετε!
Να είσαστε καλα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NANTIATHENS
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 01:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NANTIATHENS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα τοσο...μουφα ηταν τα οσα προβληθηκαν στην εκπομπη του Αλφα???
Ολα στημενα?
Αυτος ο Γαλανος [λεγε με και Πασχο] τελικα τι σοι είναι?με ποια ιδιοτητα βγηκε εκει?Ρωταω γιατι δεν ειδα την εκπομπη απ την αρχη.
Ο αλλος ,ο Κυπριωτακης??
Ας μου πει καποιος οτι δεν πληρωσαν απλα για να προβληθουν αυτοι οι κυριοι εκει κι οτι ειχαν καποια σοβαρη δουλεια και ιδιοτητα...
Δηλώνω αγνοια.

Και πάλι καλή συνεχεια στο esoterika


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 02:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Μ'ΑΡΕΣΕ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΔΡΟΥΖΑ ΚΑΙ
ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ

ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

ΟΥΔΕΝ ΚΑΚΟ ΑΜΙΓΕΣ ΚΑΛΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 03:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη λίλιθ ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις!

Το θέμα του "χαμένου χρόνου" δεν είναι το σημαντικότερο εδώ... Νομίζω ότι όλη η έρευνα πρέπει να επικεντρωθεί βασικά στο "φάντασμα" να δείτε αν γίνεται να το δείτε πιό καθαρά και σε μεγαλύτερη λεπτομέρεια.
Στο έδαφος της σπηλιάς στην συγκεκριμενη εικόνα υπάρχει κάτι σαν μακρόστενη πέτρα κάτω δεξιά, ρίξτε της μια ματιά μπας και έχει σχέση με το "φάντασμα", ή έστω αν πέρασε από πάνω της.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 03:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μετα απο μια μικρη αναζητηση βρηκα το βιβλιο που αφορα την μηχανες του μυαλου! το ειχα δει πολυ παλια και οταν ειδα τον κυριο Γαλανο στην εκπομπη μου ηρθε στο μυαλο!!!!
εδω θα δειτε ενα λινκ με το εν λογω βιβλιο!
http://www.greekbooks.gr/books/showbook.asp?BookID=94251


TΥΦΕΩΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ+ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ
-ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΥΠΗΡΞΕ ΑΡΘΡΟ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ...+ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ ΒΙΒΛΙΟ.-
ΝΑΙ,Ο Θ.ΜΑΣΤΑΚΟΥΡΗΣ-Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ- ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟΣ...ΚΑΤ'ΕΜΕ...

ΦΩΣ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 11:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλημέρα σε όλους τους φίλους...

Και πάλι εκ μέρους των συντονιστών του Εsoterica.gr θα ήθελα να σας ευχαριστίσω για τα καλά σας λόγια ΑΛΛΑ ΚΑΙ για τις υποδείξεις σας...

Φυσικά θα περίμενα να είχαμε ασχοληθεί "λιγο" περισσότερο με τον λόγο που παρουσιαστήκαμε στην εκπομπή της Κας Δρούζα και αυτός ΣΑΣ ΤΟ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ήταν το περίφημο Video...

Στο πρόσωπο της φίλης μας 'Οστρια, ευχαριστώ ΟΣΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ και σχολίασαν το εν λόγο Video...
Λοιπόν φίλη 'Οστρια...
Ρωτάς για το ΧΕΡΙ...

Το χέρι είναι ένα ΑΠΟΤΥΠΩΜΑ στο βράχο της σπηλιάς...
Δε γνωρίζω το ΓΙΑΤΙ ρωτάς αν είναι σκάλισμα ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ή σκάλισμα ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ (αν και κάνω κάποιες υποθέσεις)...
Μένω στο ΓΕΓΟΝΟΣ...
Και το ΓΕΓΟΝΟΣ είναι μια ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΑΛΑΜΗ η γνωστή μας Μούτζα...
Το ΧΕΡΙ λοιπόν είναι εκείνο που ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ (Πράνα)
Τα ΠΕΝΤΕ δάκτυλα θυμίζουν ΕΝΤΟΝΑ τα πέντε άκρα του γνωστού μας ΠΕΝΤΑΚΤΙΝΟΥ ΑΣΤΡΟΥ το οποίο ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ και θα συνεχίσει ΝΑ ΕΙΝΑΙ μια "ασπίδα προστασίας απο το κακό"...
...Ας ΜΗΝ συνεχίσω άλλο...

Για αυτό που η Λίλιθ φωνάζει (ΑΛΛΑ ΔΕ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ), ότι ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΟ ΚΕΝΟ, έχω να θέσω τα ΕΞΗΣ υπόψιν σας...
Πράγματι, ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ (τουλάχιστον ΑΥΤΟ ΕΔΕΙΞΕ Η ΕΡΕΥΝΑ ΜΑΣ)...
ΟΜΩΣ, υπήρξε μια ΑΝΞΗΓΗΤΗ ΠΑΥΣΗ στη λήψη του Video, για ΜΟΝΟ ΕΙΚΟΣΙ (20)ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ...
Ας κάνει "κάποις" τον ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ σχετικά με αυτό που ΚΑΙ εσύ παρατήρησες φίλη Οστρια και εννοώ την ΞΑΦΝΙΚΗ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ στο πλάνο ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΛΗΨΗ που είναι η ΑΚΡΙΒΗΣ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ το "Φάνατσμα"...

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ λοιπόν το ΤΙ ΕΙΝΑΙ και ΠΟΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ αυτό που ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ αποκαλλούμε "ΦΑΝΑΤΑΣΜΑ", μπορεί (θεωρώ) να προσεγγίσει ΟΡΘΟΤΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...
Φυσικά έτσι "χάνει" σε αίγλη, αλλά τι να κάνουμε;;;

Φυσικά οι ισχυρισμοί της φίλης 'Αβαλλον, είναι ΑΣΤΗΡΙΚΤΟΙ, αν και φυσικά ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Σε ότι αναφέρεις καλή μου 'Ατμα...

quote:
...οτι δεν καταλαβαινει ο ανθρωπινος νους
-που δεν εχει "αποδειξεις"-
το κοροιδευει...
μα η αποδειξη ερχεται μονο οταν νοιωθεις+εχεις εμπιστοσυνη ...)

Νομίζω πως σε "κάλυψα" με τη απάντηση στη φίλη Οστρια, αλλά να σου προσθέσω πώς ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ...
Αλήθεια ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ;;;
Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ έρχεται όταν κάποιος ΕΡΕΥΝΑ για αυτήν...
Μόνο του ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ και ΑΝ λέω ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, τότε ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ γιατί ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ...
ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ, θα το είχε ΗΔΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ και όχι θα τον ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ...

quote:
σα δε ντρεπεστε ! ...σπευσατε ολοι να κατηγορησετε!
ολα ηταν παραξενα
ολα δεν εχουν ομως "χειροπιαστες" αποδειξεις...
ολα δεν τα εξηγει η λογικη σας...

εσωτεριστες + μλκιες...

θωμαδες μου ...


αν σας ρωτησει ο ιδιος γιατι τον κατηγορησατε με τετοιο τροπο (ενω δεν εκανε εκεινος το ιδιο...αναρρωτιεμαι τι θα εχετε να πειτε)...



Οταν καλή και γλυκειά μου Ατμα με ρώτησε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γιατί του είπαμε όσα του είπαμε, του ΕΞΗΓΗΣΑ αυτό που ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ (φωτισμένοι μου φίλοι του καναπέ και του σαλονιού)...
Οτι το "ΠΝΕΥΜΑ" που ΕΚΕΙΝΟΣ με τη ΔΙΚΗ ΤΟΥ θέληση κάλεσε, ΜΠΟΡΕΙ να είναι ΗΔΗ ΞΑΝΑΣΑΡΚΩΜΕΝΟ σε κάποιο ΝΕΟ ΟΧΗΜΑ (φυσικό σώμα)...!!!!!
Οτι το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΤΕΣ, είναι πώς ΞΕΧΝΟΥΝ και ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ ΑΓΝΟΟΥΝ το Παγκόσμιο Νόμο της ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ...
Οτι ο ΙΔΙΟΣ ο Αλλάν Καρντέκ, εκεί ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΑΛΩΣΕ και ΚΟΛΗΣΣΕ...
Οτι ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ, σαφέστατα ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ, αλλά όχι ως "μελλοντολόγους του κ$*λου" για να μας πούν ΑΝ είναι καλά ή όχι ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ...

Ας ΜΗΝ συνεχίσω όμως...
Το ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ έγινε...
Μίλησε ΔΗΜΟΣΙΑ και ΕΞΑΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ...
Αυτό είναι που ΟΛΟΙ ΜΑΣ είπαμε...
Προσωπικά μου είναι ΠΑΝΤΕΛΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ, αλλά ΔΕ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΝΑ ΚΑΠΗΛΕΥΤΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ & ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΜΣΟ για να λεει αυτές τις χοντρές μ@*&%$#ς στη κάθε "καλοκάγαθη" κυριούλα...
Ο λόγος;;;
Απλά δε μου αρέσει να ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ αυτά που ΥΓΕΙΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...

Φυσικά ΤΑ ΙΔΙΑ ΙΣΧΥΟΥΝ και για το έταιρο του πανελ που έδειξε μαι φωτογραφία ΑΝΕΞΑΚΡΙΒΩΤΗ, του ΠΟΤΕ και ΠΟΥ τραβήχθηκε...
Οι καλοί φίλοι του θέματος είπαν ΠΟΛΛΑ που με κάλυψαν...
Με αυτούς τους ΑΘΛΙΟΥΣ (κατ'εμέ) τρόπους ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ...
Αντιθέτος αυτό που ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΝΕΙΣ, είναι να δίνεις ΤΡΟΦΗ και ΟΠΛΑ στο κοινό για να ΣΕ ΧΛΕΥΑΣΟΥΝ...

Συμφωνώ και συνυπογράφω τα όσα λές στο τέλος του μηνύματός σου...

quote:
(...δεν συμφωνω με τη διαφωτιση χωρις προσωπικο"μοχθο".
-αυτο για το φιλο που εγραψε περι αλαζονιας(!)
...δεν "πληρωσα" για να γινω "εσωτεριστης"......
η φωτιση ειναι δωρο που δινεται μετα απο πολυ...δρομο....
οπου κεφαλι βαλε οποιο θες!
δεν ανεφερα οπωσδηποτε το πολυτιμο δικο μου..

Στη διάθεση ΟΠΟΙΟΥ έχει αντιρρήσεις επι αυτού...
Το φαινόμενο της εποχής μας είναι η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ...
Το "Ξέρω λίγο απ'όλα", ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ δεν ασχολήθηκα με ΤΙΠΟΤΑ...
Ειδικά όταν υπάρχουν forums σαν και το δικό μας που προσφέρουν ΓΝΩΣΗ και ΣΤΟΙΧΕΙΑ για πάρα πολλά θέματα...
Δε σημαίνει λοιπόν ότι ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΣ, αυτόματα και με έναν ΜΑΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ απέκτησε και τη ΦΩΤΙΣΗ...

Αυτό το τελευταίο αφορά εκείνους που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι επειδή ΑΚΟΥΣΑΝ ή ΔΙΑΒΑΣΑΝ κάτι, αυτόματα και το έμαθαν και το κατέχουν...
Αν δε βρέξεις τον πισινό σου, ψάρα δε μπορείς να φάς...

Να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τη Νάντια απο Αθήνα και τη Ρεββέκα (από τη Γάζα;) για τη παρουσία τους εδώ, κοντά μας...
Ρεββέκα, είδες πόσα καλά μπορεί να κάνει το χαζοκούτι;;;;

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 13:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

μετα απο μια μικρη αναζητηση βρηκα το βιβλιο που αφορα την μηχανες του μυαλου! το ειχα δει πολυ παλια και οταν ειδα τον κυριο Γαλανο στην εκπομπη μου ηρθε στο μυαλο!!!!
εδω θα δειτε ενα λινκ με το εν λογω βιβλιο!
http://www.greekbooks.gr/books/showbook.asp?BookID=94251


TΥΦΕΩΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ+ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ
-ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΥΠΗΡΞΕ ΑΡΘΡΟ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ...+ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ ΒΙΒΛΙΟ.-
ΝΑΙ,Ο Θ.ΜΑΣΤΑΚΟΥΡΗΣ-Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ- ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟΣ...ΚΑΤ'ΕΜΕ...

ΦΩΣ!


ξερεις τι ειναι ατμα αυτο που με νευριασε περισσοτερο και γι αυτο κολλησα λιγο με αυτο!
οχι οτι μας περασε κοροιδα ο κυριος γαλανος ... αλλα το οτι εκμεταλευτηκε τον πονο τον ανθρωπων σχετικα με τον θανατο συγγενων τους! ειδικα εκεινη οι κακομοιρη (δεν το λεω ειρωνικα) γυναικα που την εχει πονεσει τοσο πολυ ο χαμος της μητερας της ωστε να πιστεψει με το παραμικρο!
και ο εν λογω κυριος το εκμεταλευτηκε!
ακομα και αν αυτος ο ανθρωπος εχει καποιες δυναμεις εγω δεν δεχομαι να τις ακουσω ουτε προκειται να τις δεχτω γιατι οπως τουλαχιστον εδειξε μονος σκοπος του ειναι η προσωπικη του αναγνωριση!

οσο για το θεμα των χαμενων δευτερολεπτων στην ταινια .....
πειτε με βλακα αλλα θα το πω!
στο συγκεκριμενο βιντεο με την καμερα κατω δειχνει την ωρα η δειχνει την χρονο που εχει απομεινει στην κασσετα για εγγραφη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 14:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"THAT WAS ..."THE DEVIL",DEAR..."

+ΕΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ
ΣΤΟ ΕΛΛΗΝ.ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ...
[Όταν
επικαλούμαστε με τελετές τις ψυχές νεκρών,
θέτουμε σε κίνδυνο την
ανάπτυξη και το ταξίδι τους.
Είναι πολύ εύκολο να εγκλωβιστεί η ψυχή στο
δικό μας πεδίο και θα είμαστε εμείς οι υπαίτιοι. Επίσης, τονίζω ότι
επικαλώντας ψυχή νεκρού, δεν είναι μετά τόσο εύκολο να την στείλουμε
πίσω όσο εύκολο είναι όταν έχει εγκλωβιστεί οικειοθελώς ή εν αγνοία της.
Οι κανόνες αλλάζουν όταν την εξαναγκάζουμε να γυρίσει στο δικό μας πεδίο
και σε μερικές περιπτώσεις δεν αποκλείεται να μην μπορέσει ποτέ να
συνεχίσει μετά το ταξίδι της, είτε το θέλει είτε όχι! Οι άνθρωποι
συνήθως επικαλούνται τις ψυχές των αγαπημένων νεκρών προσώπων επειδή
τους λείπουν? κατανοώ ότι η απώλεια είναι επώδυνη, μα αν αγαπάτε
πραγματικά τον άνθρωπό σας, τότε θα τον αφήσετε να αναπαυτεί εν ειρήνη
και δεν θα διακινδυνέψετε την ελευθερία της ψυχής του.]


ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο κοςΤΑΔΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ "ΠΕΙΡΑΜΑ "ΤΟΥ!...
ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΔΑΕΙΣ+ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ.
ΕΝΟΙΩΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΟΧΙ + ΠΟΛΥ ΕΥΕΡΓΕΤΙΚΕΣ + ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΜΕΝΗ.ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΑΛΛΑ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟΥ.
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΛΕΠΕΙ (ΠΑΛΙ,ΝΑΙ!)

ΦΩΣ!!!!!!


Edited by - ΑΤΜΑ on 21/09/2003 14:34:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 14:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 00:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα ξαναείδα το Video και μετά από ολα αυτά ...μου φάνηκε ακόμα πιο γελοίος αυτός ο τύπος !!!!!

Πάντος προσωπικά πιστευώ, οτι δεν θα υπήρχε και κανείς να πιστε΄ψει ολα αυτα.....που εκανε ο Γααλανός ....αλλωστε υπάρχουν τόσοι τρόποι να κάνει κανείς μαγικά κόλπα ....που ακόμα και ενα παιδί δεν θα τα πίστευε .....

Οι ταχυδακτυλουργοί που βγάζουν κουνέλια ...τι να πουν !!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 00:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, γεια σας…

Έχω την εντύπωση ότι οφείλω μια απάντηση στην αγαπητή ΑΤΜΑ γι’ αυτό που έγραψα πιο πάνω περί «αλαζονικού διαχωρισμού».

Δεν θα μπορούσα λοιπόν παρά να συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ μ’ αυτό που λες ότι δηλαδή :

quote:
η φωτιση ειναι δωρο που δινεται μετα απο πολυ...δρομο....

καθώς και με τα λόγια του αγαπητού Κέλσου ότι :

quote:
Αν δε βρέξεις τον πισινό σου, ψάρια δε μπορείς να φάς...

Μόχθος άλλωστε δεν χρειάζεται μόνο για την απόκτηση της περίφημης «φώτισης»…Ολόκληρη η ζωή μας είναι μία σειρά από προϊόντα του προσωπικού μας μόχθου και είναι τουλάχιστον αφελές να πιστεύει κάποιος σε επιφοιτήσεις και σε μαγικές λύσεις.

Αυτό που όμως προσωπικά μου «χτύπησε» άσχημα ήταν ο όρος που χρησιμοποίησες : «απλός καθημερινός ανθρωπάκος» κι εκεί ακριβώς στόχευε ο σχολιασμός μου. Κι αυτό γιατί άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει γνώση για λίγους. Πιστεύω ότι όλοι αυτοί οι άνθρωποι γύρω μας, που με μεγάλη ευκολία αποκαλούμε «μάζα», μπορούν κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες να μεγαλουργήσουν. Τα κίνητρα που ο καθένας μπορεί να χρειάζεται για να ξεκινήσει αυτό το μεγάλο ταξίδι μπορεί να είναι διαφορετικά, όπως κι ο χρόνος που καθένας χρειάζεται για να μεταβεί από τον ένα σταθμό του «ταξιδιού» στον επόμενο μπορεί να διαφέρει. Στο παιχνίδι της γνώσης όμως όλοι μπορούν να παίξουν.

Άραγε δεν εξυπηρετεί αυτό το σκοπό το site στο οποίο βρισκόμαστε, δίνοντας καθημερινά ερεθίσματα για μελέτη, αλλά και βήμα λόγου σε χιλιάδες «απλούς ανθρώπους»; Και η προσπάθεια στην τηλεόραση, σ’ ένα τόσο «μαζικό» μέσο γι’ αυτό δεν έγινε άραγε;

Αυτές τις διευκρινήσεις είχα να κάνω ως προς την προηγούμενη απάντησή μου, αν κι έχω την αίσθηση ότι σε τελική ανάλυση μάλλον συμφωνούμε…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 00:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που όμως προσωπικά μου «χτύπησε» άσχημα ήταν ο όρος που χρησιμοποίησες : «απλός καθημερινός ανθρωπάκος» κι εκεί ακριβώς στόχευε ο σχολιασμός μου. Κι αυτό γιατί άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει γνώση για λίγους. Πιστεύω ότι όλοι αυτοί οι άνθρωποι γύρω μας, που με μεγάλη ευκολία αποκαλούμε «μάζα», μπορούν κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες να μεγαλουργήσουν. Τα κίνητρα που ο καθένας μπορεί να χρειάζεται για να ξεκινήσει αυτό το μεγάλο ταξίδι μπορεί να είναι διαφορετικά, όπως κι ο χρόνος που καθένας χρειάζεται για να μεταβεί από τον ένα σταθμό του «ταξιδιού» στον επόμενο μπορεί να διαφέρει. Στο παιχνίδι της γνώσης όμως όλοι μπορούν να παίξουν.

Άραγε δεν εξυπηρετεί αυτό το σκοπό το site στο οποίο βρισκόμαστε, δίνοντας καθημερινά ερεθίσματα για μελέτη, αλλά και βήμα λόγου σε χιλιάδες «απλούς ανθρώπους»; Και η προσπάθεια στην τηλεόραση, σ’ ένα τόσο «μαζικό» μέσο γι’ αυτό δεν έγινε άραγε;

Αυτές τις διευκρινήσεις είχα να κάνω ως προς την προηγούμενη απάντησή μου, αν κι έχω την αίσθηση ότι σε τελική ανάλυση μάλλον συμφωνούμε…



ΧΜΜΜ...ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ...
+ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ;
ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΙΑ "ΠΥΡΑΜΙΔΑ"(ΟΠΟΙΑ ΘΕΣ!)-
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ Η ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ ΤΗ ΒΑΣΗ ΤΗΣ...
ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΕΣ + ΟΙ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ Η ΠΥΡΑΜΙΔΑ/
ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΩΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.
ΔΕΝ ΘΕΤΩ ΣΕ ΜΕΙΟΝΕΚΤΙΚΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΟΥΝ...ΜΑ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΡΙΤΟΥΣ ...ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΕΙ!
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΘΙΣΕΙ ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΟΥ.
Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΛΟΙΠΟΝ...
ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ(ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...)
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΤΟΝ "ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΦΕ" + ΤΗΝ ΕΤΟΙΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.
ΠΟΣΟ ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΧ ΤΟΥ;;;;
(ΧΩΡΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ...ΝΑ ΠΑΣ ΚΟΛΑΣΤΗΡΙΟ;;;)

ΑΥΤΑ.

ΟΛΑ Τ'ΑΛΛΑ "Τ'ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ"-ΟΠΩΣ ΘΑ 'ΛΕΓΕ +ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ/ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΙΠΑ...
ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ/ΕΡΧΕΤΑΙ.

*ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ...ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΕΠΙΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΣΩ...ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 01:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως δεν βλέπω να λέμε κάτι διαφορετικό...Στο ζήτημα του χρόνου, κι όχι μόνο, αναφέρθηκα νομίζω :

quote:
Τα κίνητρα που ο καθένας μπορεί να χρειάζεται για να ξεκινήσει αυτό το μεγάλο ταξίδι μπορεί να είναι διαφορετικά, όπως κι ο χρόνος που καθένας χρειάζεται για να μεταβεί από τον ένα σταθμό του «ταξιδιού» στον επόμενο μπορεί να διαφέρει.

Με τον όρο "ανθρωπάκος" διαφώνησα...

ΟΚ...είμαι τυπολάτρης, απλά δεν μου άρεσε...Ας μην κολλάμε λοιπόν στις λεπτομέρειες...

Αν σε κούρασα, ζητώ συγγνώμη. Νόμιζα όμως ότι κάνουμε διάλογο και στο διάλογο γίνονται και παρεξηγήσεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 07:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To oti eirthan para pola nea melh meta thn ekpomph sthn tv den einai kai aparaithtws thetiko pantws (asxeto)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 11:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.

Αν και περιδιαβαινω λιγο καιρο μεσα στις σελιδες του περιοδικου , αρχικα με πολυ σκεπτικισμο για τον αν θα μπορουσα να κερδισω κατι απο αυτο,καταλαβα οτι η ποιοτητα της σκεψης των περισσοτερων απο τα μελη ειναι εξαιρετικη.
Ελπιζω και εγω με τη σειρα μου να εχω να προσθεσω κατι σε αυτη τη μεγαλη παρεα ή τουλαχιστον να μαθω παρα πολλα απο αυτην.
Προσωπικά πιστευω οτι η εκπομπη πετυχε τον πρωταρχικο της σκοπο το να προσελκυσει δηλαδη καινουριο "αιμα" και ανεξαρτητα αν μερικοι
παλιοι φιλοι του esoterica οπως ο Terpandros δεν ειναι πολυ χαρουμενοι για αυτο.
Δεν ξερω αν η εκπομπη εγινε οπως θα ηθελαν ολοι (προφανως οχι) αλλα
με λυπει το γεγονος οτι ολοι ασχολουνται με τα παραλοιπομενα ενω λιγοι σχολιασαν το συγκλονιστικο για μενα βιντεο.
Ασχολουμαι αρκετα χρονια με το υπεφυσικο, χωρις να ειμαι καποιος ειδικος, και πιστευω οτι ειναι το πρωτο βιντεο του ειδους του που αφορα τον Ελλαδικο χωρο.
Ειδικα για τη σπηλια του Νταβελη προσωπικα εχω δει μονο μια ακομα τουλαχιστον περιεργη φωτο παλιοτερα απο το αρχειο καποιου φιλου γνωστου ερευνητη. Ελπιζω καποια στιγμη ο φιλος Νταβελης 666 να
μπορεσει να δημοσιευσει κατι απο το υλικο του ωστε να πειστουν και οι δυσπιστοι.
Παντως σε σχεση με την εκπομπη θα μπορουσε να πηγαινε και χειροτερα
αν σκεφτουμε οτι ο γνωστος UFOλογος Μακης Ποδοτας δεν μιλησε καθολου.

P.S. Για τον φιλο old tiger
Καποιος αναρωτιεται γιατι δεν ειπες την ιστορια με τις τρεις μαυροφορες πισω απο το σπιτι σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 12:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΝΟΥ.

quote:
ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΔΑΕΙΣ+ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ.
ΕΝΟΙΩΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΟΧΙ + ΠΟΛΥ ΕΥΕΡΓΕΤΙΚΕΣ + ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΜΕΝΗ.ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΑΛΛΑ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟΥ.

Η κ. ΔΡΟΥΖΑ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΕΜΙΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ.

Ο Μ. ΒΙΝΟΣ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟ ΕΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ.
ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ ΗΤΑΝ
ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ.
(ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ)
ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΣΤΕΙΟ ΤΡΟΠΟ.

ΦΙΛΕ terpandre ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΠΛΗΡΩΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΝΑ ΕΛΘΕΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΦΙΛΟΣ ??????

ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ.
ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΧΤΥΑΚΟΥ ΤΟΠΟΥ.
Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ.

ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΟΣΟΡΙΖΩ ΤΗΝ ΝΕΑ ΦΙΛΗ Rebecca.
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΦΩΣ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 13:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να εκφράσω μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ γνώμη την οποία είχα διατυπώσει και στο θέμα «τεκτονισμός» , στο οποίο είχε αναφερθεί ότι δε θα πρέπει να υπάρχουν κλειστές εταιρείες αλλά αντίθετα θα πρέπει να υπάρχουν ανοικτές σχολές .

Φίλοι μου είτε μας αρέσει είτε όχι υπάρχει διαφορετικότητα .
Υπάρχει διαφορά στο νοητικό επίπεδο του Καθένα .
Αυτός που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωρίζει ΔΕΝ βγαίνει να κάνει επίδειξη , αυτός απλά μέσα από αλληγορίες , μέσα από μικρά δείγματα δείχνει το δρόμο σε αυτούς που ΜΠΟΡΟΥΝ να τον περπατήσουν .

Αν λοιπόν εγώ φίλοι μου βγω και διατυμπανίσω την «Χ» δυνατότητα μου ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να προσελκύσω πελατεία και να επωφεληθώ χρηματικός τότε ο μόνος χαρακτηρισμός που μου ταιριάζει είναι αυτός του ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΥ .

Είναι όντως όμορφο το παράξενο και το μεταφυσικό αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ .

Από την άλλη θα ήθελα να πω κάτι ακόμα .
Ο Καθένας μας έχει ένα ΔΙΚΟ ΤΟΥ τρόπο έκφρασης , άλλος γράφει καλά , άλλος μιλάει καλά , άλλος ζωγραφίζει και άλλος απλά ξέρει αλλά δε μπορεί να τα μεταφέρει αυτό δε στερεί από κανένα όμως τη γνώση .

Αν π.χ. η φίλτατη ΑΤΜΑ γράφει με το δικό της τρόπο έκφρασης , είτε γιατί δε θέλει να πει τα πάντα , είτε γιατί ότι θέλει να μεταφέρει το μεταφέρει καλυμμένα έτσι ώστε να είναι ορατό μόνο στα μάτια των «μυημένων» , δε της στερεί αυτό το δικαίωμα να γράφει με τον τρόπο που γράφει .

Ας αποδεχτούμε λοιπόν φίλοι μου τη διαφορετικότητα και τη διαφορά στο επίπεδο της νόησης και αν θέλουμε να ανέβουμε ας ψάξουμε .

Ναι όντως φίλε Κέλσο «αν δε βρέξεις κώλο δε τρως ψάρι» ………. Εγώ θα πω αν δεν εργαστείς , αν δε μοχθήσεις , αν δεν παλέψεις με τον ίδιο σου τον εαυτό και τα θέλεις ΟΛΑ μασημένη τροφή από άλλους που έκαναν όλα τα παραπάνω τότε δεν είσαι αναζητητής αλλά απλά είσαι ένας άνθρωπος που του αρέσει να κάνει τον κάποιο , ένας ψεύτικος άνθρωπος , ένα κακέκτυπο αυτού που μιμείσαι , αυτού που του έκλεψες τα λεγόμενα και τα παρουσιάζεις δικά σου .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστηχώς, για άλλη μια φορά, Αγαπητέ μου Κέλσο, επαληθεύτηκε αυτό που σου έλεγα σχετικά με τη Σπηλιά της Πεντέλης. Το'λεγα ο δύστηχος, οτι αν προβληθεί αυτό το βίντεο στην εκπομπή, το τίμημα θα πληρώσει η ίδια η Σπηλιά. Όλα έγιναν είς βάρος αυτής. Αλήθεια, πήγε κανείς σας να δεί τι γινόταν στη Σπηλιά την Κυριακή που μας πέρασε ; Ζητώ συγγνώμη απ'όλους για τον ορισμό που θα δώσω, αντιπαθώ να εκφράζομαι έτσι, αλλά δεν ταιριάζει άλλη λέξη για να ονομάσω αυτό που αντίκρυσα : ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ !!! Αυτοκίνητα παντού, γέροι, γριές, οικογένειες, μικρά παιδιά, αλάνια με "παπιά", παρέες νεαρών που έψαχναν για στοές, άτομα με κάμερες και φωτογραφικές μηχανές να "οργώνουν" το χώρο, αστυνομία, στρατός, πυροσβεστική και οι κουβέντες που άκουσα σχεδόν απο όλους, ξέρετε ποια ήταν ; Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΔΡΟΥΖΑ. Όχι, δεν υπερβάλλω καθόλου. Μάλιστα, επιτήδες έπιασα κουβέντα με αρκετά άτομα, και μου είπαν οτι αιτία της επισκέψεως τους ήταν η εν λόγω εκπομπή. Το εκπληκτικό δέ, όταν κάποιοι μου είπαν "τραβάμε τόση ώρα με την κάμερα, και δεν λέει να εμφανιστεί τίποτα".
Αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα της εκπομπής και που το θύμα της δεν είναι άλλο απο τη Σπηλιά. Λυπάμαι πολύ γιατί ξέρω οτι με άλλο σκοπό πήγαν τα παιδιά του Esoterica εκεί. Κρίμα. Ο τόπος αυτός δεν πρόκειται να ξαναβρεί ποτέ τη χαμένη του γαλήνη. Θα βρίσκεται πάντοτε ένας Μπαλάνος, ένας Iranon, μιά Δρούζα, για να ταράζουν αυτό τον Τόπο. Και δεν βγάζω τον εαυτό μου απ'έξω. Ακόμα και΄γώ, άθελα μου, ξεκινώντας αυτό το τόπικ για την Πεντέλη κατάφερα ακριβώς τα ίδια και μετανοιώνω πικρά για αυτό. Σίγουρα ο σκοπός που ξεκίνησα να γράφω ήταν απλώς οτι ήθελα να επικοινωνήσω με κάποιους και όχι να προβάλλω το Βουνό, δυστηχώς όμως η κατάληξη του θέματος ήταν αναπάντεχη. Δεν πάω να δικαιολογήσω τον εαυτό μου. Είμαστε όλοι μας υπεύθηνοι. Εύχομαι τουλάχιστον ο Τόπος να μας έχει συγχωρέσει.
Επίσης Φίλε μου Κέλσο, κάπου έγραψες :
" Τι θα λέγατε για αυτό το ΠΡΩΤΟ Σαβατοκύριακο να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ μια "ομάδα περιφρούρησης";;;
Επππππ
Σα πολιτική διαδήλωσξη μου ακούγεται!!!!
Λάθος...
Να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ και να ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ να βρεθούμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ...
Και σε όποιους επιχειρήσουν να προσεγγίσουν τη σπηλιά,
να τους... προετοιμάσουμε να πώ;;;
να τους... εξηγήσουμε να πώ;;;
Δε ξέρω, δε βρίσκω τις ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...
Εάν λοιπόν υπάρχει αυτός ο "φόβος των βαρβάρων", δε μένει παρά να τους ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΟΥΜΕ!!!!!! ".
Τίποτα απο όλα αυτά δεν έγινε. Δεν είδα κανένα σας εκεί.

Aγαπητή ΑΤΜΑ, συμφωνώ μαζί σου. Δεν χρειάζεται να το αναλύσω. Εσύ ξέρεις.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας
Νταβέλης666

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάγκες, μην ξανατολμήσει να πάει κανείς στην σπηλιά θά΄χουμε κακά ξεμπερδέματα...

Η σπηλιά ανήκει στον Αγαπητότατο και Φίλτατο Λεβέντη ntavelis666!
Μόνον Αυτός έχει το ιερό δικαίωμα να πηγαίνει εκεί.

Οι άλλοι... τζούστ!

Μα τον Μέγα Πανάρα
6+6+6=18

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ αυτό κατάλαβες, αγαπητέ kakao;

Το θέμα δεν είναι να απαγορευτεί η είσοδος στο χώρο. Το σημαντικό είναι όποιος πηγαίνει εκεί να σέβεται το χώρο κι όχι να μετατραπεί η σπηλιά σε κέντρο διερχομένων που μόνος τους σκοπός θα είναι να βγάζουν φωτογραφίες με φαντασματάκια στα διαλείμματα του πικ νικ τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 16:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διακρίνω έναν υφέρπον ψυχαναγκασμό με αυτή τη σπηλιά...τις σπηλιές του νού και της ψυχής,άραγε θα τις ψάξουμε ποτε ?

Κέλσο τι εσωτερικό υπήρχε στο video που δείξατε ?
Ε, μαγαζίιιιιι...
είπαμε ...δεν κολάμε μπρίκια εδω πέρα !!!

ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 19:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..."βρε, Αι-ον!" πως τα "ριχνεις" ετσι!....
(-do u prefer chilli sause on your pizza dear?...)

-[..τις σπηλιές του νού και της ψυχής,άραγε θα τις ψάξουμε ποτε ?]

-so... go first, dear...-


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 19:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...το σημαντικό είναι όποιος πηγαίνει εκεί να σέβεται το χώρο...

durden_alie, το καταλαβαίνω αυτό πού λες...

Αναρωτιέμαι, όμως, αν θυμάσαι πως η αρχική σημασία τής λέξης σέβομαι είναι: φεύγω τρομαγμένος μακριά από κάτι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 20:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπου Ntavelis κ ο kakao από πίσω...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 20:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΗΧΩ....

[σέβομαι : φεύγω τρομαγμένος μακριά από κάτι...]


"ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ...ΤΟΥ ΘΕΟΥ ,ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ .."
ΟΠΩΣ ΘΑ'ΛΕΓΕ +Ο ΟΣΣΟ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 21:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VIRUS ALERT!!
VIRUS ALERT!!
VIRUS ALERT!!
VIRUS ALERT!!

Η φιλοσοφία ξαναχτυπά! Αυτήν την φορά και στους κόλπους του Παράξενου, ανεξήγητου, μεταφυσικού ή όπως αλλιώς θέλετε αποκαλέστε το.

Σας λυπάμαι ρε! Έχω αγανακτήσει με τον γαμ**ένο κωλοεγωισμό σας και την μα**κία που έχει φωλιάσει στο κεφάλι σας!

Μαλ***μένα λόγια σοφίας και μομφές, διφορούμενες ατάκες (εκ του ασφαλούς) που μου προκαλούν γέλωτα μετα έμετου. Αγανάκτησα! Δεν αντέχω ποια να βλέπω ξινισμένες κακοπηδημένες ανέραστες (πολυδιάστατα) προσοπικότιτες (;). Φθόνος και ζήλια!

ΓΙΑΤΙ ΡΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Πληγώνομε ρε! Το καταλαβαίνετε;;;;; πληγώνομε γι’αυτό φωνάζω!!!
Αλά δεν είμαι ο μόνος! Οπότε να μην κοιμάστε ήρεμοι!!

Και όλα αυτά γιατί;;;;; ΓΙΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΕΡΟΔΙΑΟΛΟΣ;;;;;
Επειδή δεν διεκδικείτε η δεν κατέχετε κομμάτι από την πίτα;;;;;;;

Ντροπή σας! Μόνο αυτό έχω να πω!
Σας λυπάμαι!

(μα σε ποιους αναφέρεσαι ρε Εχέμβροτε;; Είναι ολοφάνερο!)
Σε εκείνους που πράττουν τα παραπάνω……

ΥΓ
Τελικά τώρα που το ξανασκέφτομαι, μόνο ''εμείς'' (το Εγώ) έχουμε δίκιο…. Ε; τι λέτε;
Στο’διάολο σιχάθικα ποια!


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 22/09/2003 21:39:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 21:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου ρε Κακάο αρχηγέ !!!!!!!!
Μου'λειψες ρε μπαγασάκο !

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 21:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΣ'ΤΑ ΡΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΑΡΑ !!!!!!!!!
ΠΕΣ'ΤΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ !!!!!!!!!!!!!!
ΠΕΣ'ΤΑ ***...ΤΟ ΓΙΑΧΒΕ ΜΟΥ ΜΕΣΑ !!!!!!!!!!!!!!

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑ

-----------------------------------------------
Παρέμβαση από τον Admin λόγω προσβλητικών
και υποτιμητικών εκφράσεων κατά θρησκευτικού
συστήματος
-----------------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 21:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...τις σπηλιές του νού και της ψυχής,άραγε θα τις ψάξουμε ποτε ?

Μεγάλη κουβέντα ΑΙΟΝ... Μεγάλη...

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy