ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ελεύθερη Σκέψη, Φιλοσοφία, και…. Πινελιές Ομορφιάς
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2003, 16:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θα διαφωνήσω για να διαφωνήσω, θα διαφωνήσω για να συμφωνήσω
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 09:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Πνευματικά Νωθρός άνθρωπος, αυτός που βολεύεται μέσα στις ασφάλειες των προκαταλήψεων και των υιοθετημένων παραδοσιακών αντιλήψεων, απορρίπτει οτιδήποτε θα τον φέρει έξω από την μεροληπτική πίστη του, μιας και του λείπει ακριβώς η αληθινή πίστη, αυτή που θα βοηθούσε να διαλυθούν τα ψευτοδοξασματα, για να έρθει κοντά στην αληθινή γνώση. Έτσι φοβάται για οτιδήποτε ακούσει, έξω από τα μονοπάτια της καθιερωμένης σκέψης, και τις φλύαρης συνήθειας, μεγάλο εμπόδιο στο να διαλυθεί η βλέψη της υποκειμενικότητας, ωστε να μπορέσει να δει τον κόσμο ως ενότητα.

Σκεψεις... απο τον Ηρακλειτο.

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 04/06/2003 09:24:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 21:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Πλάτωνας έλεγε πως οι πολυ καλοί και οι πολύ κακοί είναι λίγοι, οι μεταξύ αυτών είναι πολυάριθμοι… Μάλιστα, μιλώντας για την καλοσύνη, έλεγε πως είναι προαιρετική (συνήθεια) των καλλίτερων ανθρώπων! Από την άλλη ο Δημόκριτος απάνταγε πως καλό δεν είναι να μην αδικείς, μα να μην θέλεις να αδικείς…

Κάπως έτσι και ο Στοχασμός … είναι το άνθισμα της καλοσύνης….και όχι η καλλιέργεια της (καλοσύνης)… γιατί η καλλιέργεια περνά…. και χρειάζεσαι ξανά και ξανά!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 10/06/2003 21:54:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 22:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΥΠΕΡΟΧΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 22:24:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΥΠΕΡΟΧΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!



ενοιωσα την αναγκη να κανω....
την
ηχω...



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 22:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟ ΣΟΥ ΤΟΠΙΚ.....
ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ......
ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΕΛΙΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ....
ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ .....
ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΑΟΣ ??????????
ΠΟΙΟ ΧΑΟΣ ?????
ΤΟ ΧΑΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΔΙΑ ΜΕΣΟΥ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΣΚΕΨΕΙΣ..........
ΘΑ ΤΟ ΤΟΛΜΙΣΟΥΜΕ ???????

ΑΥΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΕΟ......
ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΣΤΕΡΙΕΣ ΣΕ (ΝΕΟΥΣ) ΓΑΛΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΙΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ....

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2003, 00:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα τριτέψω (αιτήθηκα ποιητικής αδείας) την ηχώ...
quote:
ΥΠΕΡΟΧΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 11/06/2003 00:22:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 06:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΕΡΟΧΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!!!!!!

Και εσείς καλοί μου φίλοι!!!!

Α……. Τι θα μπορούσε να αφήσει κάποιος σε φίλους, (πλησιάζοντας οι διακοπές, γνωρίζοντας πως για μέρες δεν θα ανοίξεις το PC, ούτε θα κοιτάξεις τίποτα άλλο)….Διακόπτω, σημαίνει σταματώ με ότι κάνω, ….σταματώ με τη συνήθεια. Μάλιστα στην Ιταλική και Αγγλική, η λέξη Vacanza… Vacation, από το VACUO είναι ακόμα πιο ενδεικτική! Αδειάζω…κάνω κενό!

Α/2…….όπου υπάρχει καθαρότητα, τελειώνει η κάθε Αυθεντία!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 06:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
……Τα προβλήματα δημιουργούνται πάντα, και είναι κοινά για όλους τους ανθρώπους. Τις περισσότερες φορές είναι ευτελή, μωρά, αν τα κοιτάξεις μια άλλη στιγμή, ίσως και να γελάσεις…

…..Έλεγε πως ήταν μόνη, με την έννοια της μοναξιάς… μα αν τυχόν άκουγες καλύτερα….η μοναξιά ήταν το πρόσχημα…..μέσα της... ήταν περήφανη!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 09:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το φεγγάρι ετοιμαζόταν για τον πανσέληνο κύκλο του. Σαν ήρθε εκείνο το βράδυ, η νύχτα φόρεσε το βασιλικό της μπλε, τα άστρα τραβήχτηκαν πίσω και η πριγκίπισσα του ουρανού άρχισε να ανηφορίζει το θόλο. Σαν ανέβηκε στην κορφή, είδε ένα βαθύ πηγάδι. Κοντοστάθηκε, καθρεφτίστηκε και ρώτησε:
-Πως το κάνεις πηγάδι μου κι έχεις πάντα τόσο καθαρό πρόσωπο;
-Λέω πάντα την αλήθεια..
Να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση, αν επιτρέπεται;
Τόσος ουρανός γιατί παίρνεις πάντα τον ίδιο δρόμο;
-Δεν θα το πιστέψεις! Γιατί ακόμα δεν τον έμαθα.
Χαιρετίσματα στη βροχή και καλό ταξίδι, φεγγάρι μου!


Δεν ξέρω ποιος το έγραψε...το βρηκα ομορφο, μου θύμισε την απλότητα του Σωκράτη…. να λέει αληθεια.....και πως δεν γνωρίζει.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 00:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Caught In Front Of The Light 26 May 2002
When i fell from the sky, was barely move to a more distant place. My feet were heavy clouds that rain thought they would be and the inner runner began to run.
Shades of life scattered in front of the eyes of me and lived apart from the next time of my life. When he felt more sluggish, clouds gathered and had a court.
They asked to find the truth, that burried little stone from our childhood memory, filled with forthcoming lies.
Ancient rhythms travelled through my colorful soul and waving the flowers that was unable to feel.
Beyond the untold trip, the people sense nothing and give none.
Only the men with lightnin' in their eyes will seek and find, will hope and dream, will live and die. As endless rivers won't stop from floating, countless dreamers just keep on dreaming.
The rivers of belief are closer than they seem to be.
~Γρηγόρης~

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 18:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναρωτιόμουν...

Αν η αρχή ψυχής είναι αριθμός, και του σώματος η γεωμετρία…
Αν η ψυχή είναι η ιδέα του πνεύματος…
και έχει έδρα η λογική.. στο κεφάλι…
ο θυμός στην καρδιά…
και επιθυμία κάπου στον αφαλό… και στο συκώτι…
Αν περιβάλει το σώμα από μέσα και αποτελείται από στοιχεία...
Αν διαιρείται ομόκεντρα και αρμονικά σε κύκλους….
Αν υπάρχουν επτά κύκλοι στο σώμα… πως δουλεύουν, αν είναι, η όχι αρμονισμενοι...
Αν ένας από δαύτους είναι η κίνηση της ψυχής…*(Εαυτός)
Και οι άλλοι έξη μοιάζουν με την κίνηση του Σύμπαντος…. και των Πλανητών…(Άλλοι)
Αν από των ένα προέρχεται η επιστήμη..
Αν από τους (άλλους)… οι απόψεις….
Αν οι Αρχές, είναι ο Θεός και η ύλη….
Αν Νους Αίτιο Θεός….. είναι συνώνυμα….
Αν η ύλη κάποτε ήταν ασχημάτιστη…..άπειρη….και από αυτή ήρθαν όλα τα σύνθετα….
Αν υπάρχουν δυο είδη κίνησης…. με τάξη και δίχως τάξη…
Αν κάποια από τις δυο είναι σπουδαιότερη και γιατί…..
Αν από την τάξη ξεπήδησαν φωτιά, νερό, αέρας και γη…
Αν από αυτά τα στοιχεία…. έγινε ο κόσμος….

Σταματησα να ρωτάω….

Άδειασα το μυαλό μου από κάθε ερώτηση… και έγειρα το κεφάλι μου.

Βρέθηκα ψηλά, πολύ ψηλά….όλοι ήταν μαζωγμένοι εκεί….άλλοι με τις γενειάδες τους…άλλοι με τα αυστηρά πρόσωπα…Όσους είχα μέσα στο μυαλό μου σαν γνώσεις, Φιλόσοφοι, Μύστες, Άγιοι…φιλοι...όλοι ήσαν εκεί!

Γύρισαν προς το μέρος μου…

Τους κοίταξα… μα δεν ρώτησα τίποτα….

Άρχισαν ένας ένας…. να φεύγουν….

Τι ησυχία!! Τι ομορφιά!!…. στο βάθος….η Δημιουργία…χρώμα… ήχος…. αρμονία….λόγος…

Ένοιωσα κάτι να με ακουμπάει….μισάνοιξα τα μάτια…. το μικρό χεράκι του ανιψιού μου με τράβαγε να ξυπνήσω…

Θειε τι θα παίξουμε?

Τι θέλεις να παίξουμε καρδιά μου?

Ότι θέλεις Θειε….φτάνει να παίξουμε…

Ναι καρδιά μου…έλα, να μάθουμε μαζί…... να ζωγραφίζουμε…

Έχεις καθαρό τετράδιο?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 21:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ευαίσθητος…ίσον ελεύθερος



ίσως ευαίσθητος να είναι αυτός που θα είναι ικανός να δακρύσει βλέποντας ένα παιδάκι να έχει αυτό το βλέμμα της απορίας στο προσωπάκι του καθώς κοιτάει το κοματιασμένο απο΄μία βόμβα ποδαράκι του αλλά και ταυτόχρονα αυτός που θα κοιτάξει μετά από λίγο έξω από το παράθυρο και θα χαμογελάσει βλέποντας ένα μπουμπούκι νανθίζει...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 22:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σταματησα να ρωτάω….


...δεν είναι όμως και αυτό ένα είδος παραίτησης ?... ή ίσως να είναι απλά η παραδοχή της σχετικλής μας "μικρότητας" μπροστα στο άπειρο που ερευνούμε...
μήπως και αυτό όμως δεν είναι μια παραίτηση ?
ξέρω ότι αισθάνεσαι τόσο μπερδεμένος όπως και εγώ...τόσο κατακλυσμένος απόλα αυτά όσο κι εγώ , μα... για κάθε ερώτηση θα υπάρχει καπου και μιαν απάντηση ,
έτσι δεν είναι ?
δύναμη δεν είναι να σταματήσεις να ρωτάς ... δύναμη είναι να συνεχίσεις να ρωτάς ξέροντας ότι το πιθανότερο είναι να μην λάβεις μίαν απάντηση.
ταυτόχρονα όμως αυτό το κυνήγι της απάντησης να είναι "μαγικο","χαλαρωτικο"και όχι εξωθενωτικό και μανιώδες .
δύναμη είναι να ζεις τη μαγεία της ζωής , " το φιλί της φύσης " , τους άλους , το εμείς και κάπου κάπου να κοιτας κατάματα τις ερωτήσεις και να αναζητάς ... παρότι στο τέλος να προστεθεί λίγη ακόμη απελπισία απο την συναίσθηση της άγνοιάς σου .
όμως εσύ στο τέλος ακόμη κι αν δεν βρεις μία απαντηση θα έχεις την ικανοποίηση να κοιτάξεις τον εαυτό σου στον καθρεύτη και να τον αγαπήσεις.
άλλωστε στο τέλος ίσως να συνειδητοποιήσεις ότι...το ταξίδι ήταν εξίσου "γεμάτο" όσο θα ήταν και η ιθάκη , αν τελικα την έβρισκες

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 22:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υγ : ευχαριστώ πλάτωνα για αυτές τις στιγμές καθαρής "ποίησης " που με έκανες να νιωσω διαβάζοντας το θεμα αλλά και ευχαριστώ για το ότι είδα ότι και εγώ μπορω να γίνω ένας μικρός" ποιητής " στο κατάλληλο περιβάλλον . οι άνθρωποι που είναι "γύρω" σου μπορούν να βγαλουν τον χειρότερο σου ευατό αλλα και τον καλύτερο ...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 22:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α και κατι άλλο , σκέφτηκες να γράψεις ένα βιβλίο? θα έχει επιτυχία .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 08:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε T-SEEKER

Αν ότι γράφω δίνει έμπνευση σε σένα, είναι καλό σημάδι θα έλεγα…

Καλέ μου φίλε όταν παρουσίασα κάτι κάποτε, μάλιστα πάνε χρόνια και σε ξένη γλώσσα, μου είπαν πως είναι για πολύ λίγους…. και δεν ενδιέφερε τον κόσμο. Δεν σταμάτησα να γράφω, αν και δυστυχώς δουλεύοντας… δεν έχεις την πολυτέλεια του ελευθερου χρόνου, ώστε να μπορέσεις να δημιουργήσεις, η τέλος πάντως να φέρεις σε λέξεις κάτι που βλέπεις μέσα σου….

Ευχαριστώ πάντως για τα λόγια σου, ίσως να έχει ωριμάσει και ο τρόπος γραφής, ώστε να γίνει κατανοητότερος…

Το τελευταίο που διάβασες…τα Αν….είναι ένα κομμάτι (Remake) από τον Μπαμπά Πλάτωνα...
Είναι τα διάφορα ερείσματα που παίρνεις από κάποιον ώστε να μπει μπροστά η ενεργή δημιουργική σκέψη....που είναι συνδεδεμένη σίγουρα με πνευματικότητα, και όχι την μηχανικοτητα…τις στερεότυπες δηλαδή απαντήσεις ενός ρουτινιάρικου... γεμάτο συνήθειες Νου!
Για αυτό σταμάτησα να ρωτάω…και μαζί με το παιδί, άρχισα να μαθαίνω, να δημιουργώ *(ζωγραφίζω) σε καθαρό τετράδιο…

Για το αν αισθάνομαι μπερδεμένος, η απάντηση είναι.. Όχι! χάριν της φιλοσοφίας.... έχει έρθει κάτι στη ζωή… που δίνει απεριόριστη γαληνή και ομορφιά τόσο μέσα όσο και έξω...

Η Ομορφιά είναι Αγάπη, Ευαισθησία, Τάξη, η μαγεία της Ζωής που γράφεις… και δεν είναι μόνο λόγια… ούτε τα γράφω για να σε εντυπωσιάσω. ….Συγχρόνως υπάρχει το κατά δύναμη (γνώθι εαυτόν), η συναίσθηση όχι της αγνοίας σου, μα απλά στο ότι δεν τα ξέρεις όλα, στο ότι συνεχώς μαθαίνεις... και στο ότι το μυαλό, όσο το κουράζουμε (γυμνάζουμε) με ερωτήσεις…τόσο το προδιαθέτουμε για απαντήσεις…που έρθουν… δεν έρθουν, *(η Ιθάκη δηλαδή) δεν έχει και τόσο σημασία, μιας και το παιχνίδι, η ένταση του ταξιδιού…είναι αυτό που μετράει…(Θειο.. πάει να πει κάτι που κινείται)

Αναρωτήθηκα αυτό που διάβασα σε κάτι που εσύ έγραψες, σε άλλο τοπικ…όσο αφορά τη δημιουργία του Θεου/Θεων από εμάς… με τη σκέψη. Απλά, το θεώρησα μέσα μου….χωρίς να το δεχτώ η να το απορρίψω. Δεν έχω προς το παρόν κάτι να πω…για αυτο δεν απαντησα, γνωριζω πως η σκέψη είναι κίνηση….κάπου υπάρχει….μιας και αν σκεφτώ κάτι…είμαι σε θέση, *(αν και όχι πάντοτε να το πραγματοποιήσω)Αν σκεφτούμε λοιπόν,,,, τα εκατομμύρια των πιστών… που προσεύχονται σε κάτι….

Ίσως ο Θεός των ΙΣΜΟΝ… να είναι δημιούργημα της ανθρώπινης σκέψης, μα πέραν αυτού…. αξίζει σε εμάς τους ερευνητές να πάμε σε(βαθος/υψος)... και να ανακαλύψουμε αν υπάρχει κάτι πραγματικό…

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 28/06/2003 08:11:19

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 28/06/2003 17:01:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 20:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παρασκευή 03 Ιανουαρίου 2003 07:02
"Thinκ of the life as a lake. In life, you either live below the water, with it's silent world, sounds etc. unable to contact with the outside world, either you live in the surface, with your body half sub-merged in the water and able to move closely, or you live outside the lake, deciding whenever you like to go and have a bath in the silent waters, or seat peaceful in the shore and see the other fishes swimming"
~The electricity in my head~Γρηγόρης

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 28/06/2003 20:09:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2003, 06:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλο καλοκαιρι... εσωτερικα!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 22:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η Ομορφιά είναι Αγάπη, Ευαισθησία, Τάξη, η μαγεία της Ζωής


να ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου...


ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 03:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια σκεψη πεταξε μακρια
πριν προλαβω να την κανω λεξη...
μα γιατι στεναχωριεμε γεννηθηκε μεσα μου
μα μπορει να μην ειναι δικη μου...

σκεψεις πουλια...λεξεις κλουβια
σοφε πλατωνα που το κρυβες αυτο το θεμα?

ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 15:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά ένα TEΛEIO θέμα.... κ δεν το είχα πάρει χαμπάρι...


Edited by - Valnta on 16/10/2003 15:13:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 15:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελπίζω να βρεθούμε όλοι σε αυτό το μέρος!

Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 14:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από τις φιλόσοφο / θρησκευτικές διάφορες που έπληξαν το εσωτερικά… ας κοιτάξω μια παλιά σελίδα από τη ζωή

ΠΑΙΔΙΚΕΣ, ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ….

Μαμά, η Μαρία με βρίζει
Γιατί σε βρίζει παιδί μου?
Δεν ξέρω καλέ μαμά.
Έλα εδώ. Κάθισε και πες μου τι σου είπε.
Με λέει βλάκα!
Αγόρι μου, για να σε λέει βλάκα, κάτι θα τις έκανες
Δεν έκανα καλέ μαμά τίποτα σου λέω.
Μα καλά, με τη Μαρία είσαστε φίλοι και παίζεται από μωρά, τώρα που μεγαλώσατε θα τσακωθείτε? Έλα πες μου τι της έκανες? Μήπως την πρόσβαλες?
Όχι καλέ μαμά, με βρίζει….λέει πως δεν παίζω μαζί της.
Τι παιχνίδια παίζεται?
Κρυφτούλι!
Ε και? Πάντα κρυφτούλι παίζουν οι γυναίκες. Η Μαρία που είναι και ευαίσθητη, κρύβεται περισσότερο….. Είναι ψυχούλα παιδί μου….. Θα γίνει φιλόλογος μια μέρα…
Μα καλέ μαμά, προχτές δεν μου είπες πως τα πράγματα αλλάζουν και δεν μένουν ίδια?
Στο είπα!
Και πως πρέπει να ζούμε στις στιγμές και όχι στα όνειρα?
Και αυτό στο είπα!
Και ότι πρέπει να δοκιμάζουμε τα πάντα!
Όχι τα πάντα παιδί μου! Σου είπα τα πάντα με μέτρο! Μέτρο είναι ομορφιά, και το κάθε παιχνίδι έχει ομορφιά… που αρμόζει στην ανάλογη ψυχή.
Ε και καλέ μαμά εγώ τι φταίω.. βαρέθηκα να παίζω κρυφτούλι!
Και τι θέλεις να παίξεις?
Μακριά γαϊδούρα!
Τέτοια παίζεται στο σχολείο παιδί μου?
Γιατί καλέ μαμά….τι έχει η μακριά γαϊδούρα? Της Μαρίας δεν αρέσει…
Τίποτα παιδί μου….


Πέρασαν τα Χρόνια, εγώ έφυγα….η Μαρία παντρεύτηκε, έκανε και δυο παιδία, χαθήκαμε….ώσπου η μοίρα το έφερε… να την ξανασυναντήσω!
Δεν ήταν το ευαίσθητο μπουμπούκι… που ήταν μια φορά… ούτε και έγινε φιλόλογος.


Βλάκα!
Αμάν βρε Μαρία…Ακόμα με βρίζεις. Τι έκανα?
Είσαι βλάκας!
Μάλλον βλάκας είμαι….αφού δεν καταλαβαίνω γιατί με βρίζεις…
Γιατί δεν έπαιζες Μακριά γαϊδούρα μαζί μου?
Μα αφού δεν ήθελες…με το ζόρι?
Τι δεν ήθελα μωρέ… Βλάκα ε Βλάκα! Να με πιάσεις από τα κοτσίδια…… και θα δεις άμα έπαιζα..
Μα….είμαι ευγενικός…
Να σε βράσω!!! … Ξέρεις τι κουβαλώ μέσα μου?
Μαρία… εσύ μια πετυχημένη δικηγόρος… λες τέτοια πράγματα!
Άσε καλύτερα….…με βλέπεις καλά? Εσύ μια χαρά κρατιέσαι…μα εγώ…

Εσύ τι?

Ήμουν σαν Ρόδο (μα και κορόιδο…)
με ότι με μάθανε...
Η ζωή περνάει…δεν προσκυνάει,
δεν θα σε ξανά βρω...
Στιγμές ζωής…. έτσι χαθήκατε
θυμήσου αυτό...
Η ζωή περνάει,… θα μαραθούμε….
εσύ και εγώ….

Έψαξα για τα κοτσιδάκια της..

Γλυκέ μου βλάκα….!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπου κι αν κοιτάξεις ευθείες γραμμές

Τα πάντα τετραγωνισμένα.

Με ευθείες γραμμές ανοιγουμε τον δρόμο μας,
στα τετράγωνα πλακάκια του τετράγωνου πεζοδρομίου
για να πάμε στο τετράγωνο κτιριο με το τετράγωνο γραφειο μας,
με το τετράγωνο βαλιτσάκι μας
να ανοιξουμε την τετράγωνη οθονη του υπολογιστή μας
πατωντας τα τετράγωνα πληκτρα, του πληκτρολογίου,
του κινητου
και μετα στο σπίτι, του τηλεκοντρόλ ανοίγωντας την τετράγωνη τηλεοραση, παρακολουθώντας τετράγωνες ειδήσεις με τετράγωνα παραθυράκια.

Κοντεύουμε να καταφέρουμε το ακατόρθωτο.
Να τετραγωνίσουμε τον κυκλο!!!

Δεν ειναι έτσι η ζωη.

Το οργανικό είναι καμπυλωτό.

Τα πάντα είναι κύκλος.

Η γη μια φούσκα στη θάλασσα του τίποτα.

Ένας κυκλος ζωης και θανάτου
Τα παντα γεννιουνται, ζουν για να πεθάνουν.

Παραγκωνίσαμε τον θάνατο και τον φοβόμαστε.
Ζωή και θάνατο δε θελουμε να τα βλέπουμε σαν ένα.

Ζουμε με τέτοιο τροπο που θα λεγε κανεις οτι νομίζουμε οτι θα ζουμε για πάντα.

Δε θέλουμε καν να σκεφτόμαστε την ύστατη στιγμη.
Γιατι όμως να φοβόμαστε, αφου είναι σίγουρο οτι θα συμβει και με 100% ποσοστό επιτυχίας!

Ο φόβος του θανάτου είναι ο φόβος του εαυτού μας.
Γιατι ο θάνατος είναι ο ύστατος και απόλυτος καθρεφτης.

Το να πεθανεις ειναι πολύ απλό:
1ον: Εκπνέεις...

Αυτό ήταν!

"Memento Mori"

Σημαίνει "Θυμίσου τον Θάνατο"
Γιατί αν θυμόμαστε οτι θα πεθάνουμε, ίσως τότε θυμηθούμε ΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΕΙΣ, πως είναι η ζωή.


And the beat goes on...


Edited by - 1900 on 24/10/2003 18:21:07

Edited by - 1900 on 24/10/2003 18:22:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 19:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...
ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ!!!
ΣΚΕΨΕΙΣ ...ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ!!!
ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΕ ΤΑΣΗ ΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ!!!
ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΕΣ...
ΜΠΡΑΒΟ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΦΕΡΑΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ!!!

quote:
"Memento Mori"

Σημαίνει "Θυμίσου τον Θάνατο"
Γιατί αν θυμόμαστε οτι θα πεθάνουμε, ίσως τότε θυμηθούμε ΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΕΙΣ, πως είναι η ζωή.



ΑΛΗΘΕΙΑ 1900,
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ;
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ;
ΣΚΛΗΡΗ...ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ!!!
ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ...ΣΩΤΗΡΙΑ!!!

"MEMENTO MORI"

KAI ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ;ΠΩΣ;
ΟΤΑΝ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ "ΝΕΥΜΑ" ΤΟΥ...
ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΑΙ;

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ:
"CARPE DIEM"

ΚΑΙ ΛΕΣ:ΝΑ ΚΑΡΠΩΘΩ,ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΩ...
ΝΑ ΑΔΡΑΞΩ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ...
ΜΑ Ν'ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ;
ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ;
ΚΑΙ ΤΑΧΑ ΠΟΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΞΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ;

Ο ΥΠΝΟΣ...
ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...
Ο ΘΑΝΑΤΟΣ...
Η ΥΠΑΡΞΗ...
Η ΨΥΧΗ...



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 20:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε στιγμή είναι μια ευκαιρία
Κάθε στιγμή...
Πόσες στιγμές μπορείς να μετρήσεις;

Οταν φτάσουμε στον πάτο του βυθού
και τιποτα δε δούμε,
θα νιώσουμε το μαχαιρι στο κόκκαλο.

Μα για κοίτα λιγο προς τα πάνω!...
Άκου τι ωραία είναι στο βυθό,
χωρις τον πολύβοο κι ασυνάρτητο κοσμο.

Χωρις να μοιράζεις τον χρόνο σου,
παρα μόνο να ταξιδεύεις μαζι του.

Κοιτα που έφτασες ενω αφέθηκες
στις σηραγγες του στοιχείου σου...

Πιάσε το λαιμό σου,
ο κόμπος έχει λυθεί!

Άνοιξε τα μάτια σου κι απόλαυσε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάθε στιγμή είναι μια ευκαιρία
Κάθε στιγμή...
Πόσες στιγμές μπορείς να μετρήσεις;


ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...
ΑΝ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ Η ΥΠΑΡΞΗ
ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΥΠΑΡΞΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΑΥΤΗΣ
ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΟΥΤΕ ΚΑΝ Ο ΧΡΟΝΟΣ...
ΑΦΗΝΕΣΑΙ
ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΠΛΑΝΑΤΑΙ...
ΠΛΑΝΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΛΑΝΙΕΤΑΙ...
ΚΑΙ ΧΑΝΕΣΑΙ...
ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ...
ΠΟΙΑ ΥΠΑΡΞΗ;
ΠΟΙΟ ΤΕΛΟΣ;
ΠΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ;
ΟΥΤΕ ΚΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΑ...
Ο ΑΓΟΝΟΣ ΥΠΝΟΣ ΣΥΜΠΑΡΙΣΤΑΤΑΙ...
ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΒΟΛΑ ΝΑ ...ΖΕΙΣ!!!
ΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ;!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 23:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...

Γιατι Καλή μου Καποδίστρια τετοιος πεσιμισμος,
δεν νιωθεις ζωντανή;
Ποιος σου πήρε τη ζωή και τα όνειρα,
να 'ρθω εκεί να τον πατησω κάτω!!!

Οταν κάτι πάει στραβά στη ζωή μας ή αφηνομαστε να μας ξεζουμίσει ή προσπαθουμε (και τις περισσότερες φορες μάταια) ν'αλλάξουμε τις συνθήκες και δεν αντιλαμβανόμαστε πως η αλλαγή, η σημαντική αλλαγή πρεπει να συμβει εντος μας, στο πως βλέπουμε κι αντιμετωπίζουμε τα πραγματα.
Κι όταν το αντιλαμβανόμαστε δυσκολα το παίρνουμε απόφαση.

Δες το σύμπαν στα πάντα και όχι σ'εναν μονο άνθρωπο η μια κατάσταση.
Άσε τη ψυχή σου και το μυαλό σου να κάνει, σα σφαίρα, γκελ σ'όλο τον κόσμο, ΓΙΑΤΙ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ.
Κάνε τον πόνο και τα δάκρυα διαμάντια
κι όχι βραχο έτοιμο να σε πλακώσει.

"Life is what happens to you
while you are busy making other plans."
JOHN LENNON

Edited by - 1900 on 24/10/2003 23:03:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 12:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατι Καλή μου Καποδίστρια τετοιος πεσιμισμος,
δεν νιωθεις ζωντανή;
Ποιος σου πήρε τη ζωή και τα όνειρα,
να 'ρθω εκεί να τον πατησω κάτω!!!


ΟΧΙ ΜΩΡΕ,ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ
Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ,Η ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ,
ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ...
ΕΤΣΙ Η ΠΕΣΣΙΜΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ,ΟΠΩΣ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΠΗΓΑΙΑ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ...
ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΙΝΗ...
ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy