ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΤΡΑΠΟΣ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 08:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οπότε τι Λωζάνη τι Κοζάνη AVALLON?
Λευκοί - μαύροι (ταντρικοί) όλοι ίδιοι?
Και η συζήτηση με θέμα την αριστερή ατραπό ξεκίνησε από σένα?
Να συνεχίσω τον συνειρμό μου?
Άσε, θα κάνω λίγη ακόμα υπομονή να δώ που το πας...

Θες να δεις που το πάω?
Εκεί που το πάει η συζήτηση αγαπητέ...
Γνώση επί του θέματος δεν έχω αλλά άποψη νομίζω μπορώ να αποχτήσω στην πορεία έτσι δεν είναι?
Μέχρι στιγμής δεν είχα γράψει κάτι ... μόνο "άκουγα"...
Βλέποντας τα όσα έχουν γραφεί, απέχτησα κάποιες απορίες, κάποιες απαντήθηκαν κάποιες όχι... και επειδή για μένα το θέμα εξακολουθεί να είναι "μπερδεμένο" απάντησα έτσι... (η ελευθερία του λόγου είναι μέρος της δημοκρατικής διαδικασίας δε νομίζεις?)

quote:
Ο μόνος λόγος που συμμετέχω σ' αυτή τη συζήτηση είναι για ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΕΤΑΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΤΡΑΠΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΛΟΓΟ...

Εχεις δει μέχρι στιγμής εδώ μέσα να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο?
Είδες κανείς να πει ότι η Αριστερή Ατραπός είναι κάτι το καλό ή ότι οδηγεί στην ένωση με το θεό?
Πρόσεξε γιατί η λεπτή εκείνη κόκκινη γραμμή που χωρίζει το Δεξιά από το Αριστερά είναι εύκολο να προσπελαστεί...
Μάλλον και συ είσαι εξίσου μπερδεμένος με μένα αλλά το επικίνδυνο στην δική σου περίπτωση είναι ότι δεν το ξέρεις...

Θα συμφωνήσω όμως με ένα πράγμα: Με τον σχολιασμό της Pagwna που είναι αρκετά ξεκάθαρος σε σχέση με άλλους...
Να'σαι καλά φίλη μου!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 09:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Dying Incubus, όπως προανέφερα, ο λόγος που επιμένω (και επιμένουν και οι υπόλοιποι φίλοι) στο θέμα της συσχέτισης του Σέξ με την αριστερή -και την δεξιά (συμπληρώνω εγώ)- ατραπό, είναι επειδή οι ίδιοι οι αριστεροί το θεωρούν ΜΕΓΑ ΚΛΕΙΔΙ, και οι δεξιοί... Οπότε, μπορούμε να συζητήσουμε φιλολογικά για ό,τι αερολογία θές και να παραθέσουμε πιθανές εκδοχές ενός 'αξιοπρεπούς' ή όχι αριστερού, αλλά πάλι δεν θα βοηθήσει κανέναν αυτό να τους αναγνωρίσει χωρίς αμφιβολία, γιατί όπως, επίσης, προείπα, σημασία δεν έχει τόσο να αναγνωρίσεις τον αριστερό, αλλά να αποφασίσεις αν εσύ θές να ακολουθείς συνειδητά η ασυνείδητα την αριστερή ατραπό.
Αν δεν θές τότε πρέπει να πάρεις την απόφαση να το ψάξεις πιο βαθιά, και το πιο βαθιά οδηγεί ΠΑΝΤΑ στο σέξ. Αν δεν σε ενδιαφέρει, απλά συνεχίζεις την ζωή σου όπως νομίζεις! Κανένας δεν θα σε κατηγορήσει για τις επιλογές σου...
Είναι τόσο, μα τόσο υπερβολικά απλό :))))
Ωστόσο, προσωπικά τουλάχιστον, με χαρά θα ακούσω και την άποψη άλλων φίλων πάνω στο θέμα, που είναι ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΤΡΑΠΟΣ... Κι εμένα μ'ενδιαφέρει... όσα περισσότερα στοιχεία, τόσο το καλύτερο!

Βρε καλέ μου TRENCAVEL, μην φουντώνεις την υπερηφάνειά μας (είμαι πολύ επιρρεπής, πρέπει να σου πώ)! Θα αρχίσω να κυκλοφορώ με σπαθί και πανοπλία απο αύριο :))))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 09:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τζώνυ μου, δεν με εμπιστεύεσαι!!! Θα έκανα ποτέ κακό στην Avallon????
Με πληγώνεις τώρα, αλλά σε συγχωρώ, γιατί είσαι φίνο παιδί (κατα τ'άλλα) :))))
Πρέπει όμως να σε ενημερώσω οτι παιδιά μπορείς να κάνεις και με τον δεξιό τρόπο, και τί παιδιά! Οπότε δεν κινδυνεύει η ανθρωπότις, θα συνεχίσει το λαμπρό είδος μας :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 10:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ μαζί σου Dying, δεν καταλαβαίνω γιατί αναλύουμε τόσο πολύ το θέμα σεξ. Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι γνωρίζω και πολλά, έως καθόλου θα έλεγα, για την αριστερή ατραπό.

Την απορία που έχει η Avallon την έχω και εγώ, πως μπορείς να διακρίνεις κάποιον εάν είναι μαύρος ταντρικός ή όχι. Καλή είναι η διαίσθηση, και συμφωνώ για το θέμα εξάλειψης των ελαττωμάτων, είναι όμως κάτι δύσκολο, μέχρι τότε τι κάνεις?

Όπως το σκέφτομαι απλοϊκά, θα έλεγα ότι θέλει μιά προσοχή το άτομο που με τον τρόπο του προσπαθεί να διογκώσει το εγώ σου και να ενθαρρύνει την μισαλλοδοξία σου. Ενα τέτοιο άτομο θα βρει τρόπο να σου περάσει αυτά που θέλει όταν χαλαρώσεις τις άμυνες, ένας σίγουρος τρόπος για να χαλαρώσουν οι άμυνες σε έναν άνθρωπο πιστεύω ότι είναι και ότι προανέφερα.
Δεν νομίζω βέβαια ότι περιμένει να παρασύρει πολλούς, αν και θα το επιθυμούσε, έστω και ένας είναι κέρδος γι΄αυτόν. Υπάρχουν όμως ευτυχώς και οι άνθρωποι που δεν παρασύρονται, παρατηρούν και προστατεύουν εάν χρειαστεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 10:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pagwna δεν είχα δει το μήνυμά σου, εσύ καλά κάνεις και επιμένεις όπως επιμένεις.
Δεν παίζει ρόλο μόνο τι λέμε αλλά και πως το λέμε και έχουν σχέση με το τι θέλουμε να πετύχουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 10:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός μίλησε (ή έγραψε) για πρώτη φορά περί δεξίας και αριστερής ατραπού; (ιστορικά εννοώ)

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 11:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπιτρέψτε μου να παραθέσω προς σκέψη και σχολιασμό ένα διάλογο ανάμεσα σε 2 παλαιότερα μέλη του χώρου από ένα τόπικ που για μένα είναι από τα πιο σημαντικά εδώ μέσα, το τόπικ των Ροδόσταυρων...

Zadok:


Πάντως υπάρχει εσωτερικός νόμος, ο οποίος επιτρέπει κι επιβάλλει μερικές φορές για λόγους εξισορροπιστικούς την χρήση της αριστερής ατραπού, αλλά αυτό απαιτεί πραγματικά πολλή σοφία ως επιλογή.

Άτομα της αριστερής ατραπού, οι οποίοι έχουν περιοριστεί στο αίσθημα ισχύος, που τους παρέχει η "κατάκτησή" τους κι έχουν επαναπαυθεί εκεί, είναι συνήθως ιδιαίτερα αλαζονικά, αλλά έχουν και μία ιδιαίτερη οξυδέρκεια. Συνεπώς η επαφή μαζί τους θέλει προσοχή, γιατί μπορεί να σε "φωτίσουν" αρκετά με το πρωτοποριακό τους πνεύμα, αλλά και να σε παρασύρουν τόσο που να σου δημιουργήσουν τελείως "πλασματικές εικόνες". Αρετή απαιτείται και μόνον!

Λυπάμαι, αλλά δε συμφωνώ! Έχω γνωρίσει ανθρώπους, οι οποίοι ζουν και βασιλεύουν (τρόπος του λέγειν αυτό) και πίστεψέ με, αν σου ανέφερα ονόματα, θα εντυπωσιαζόσουν, γιατί κάποιοι απ' αυτούς είναι και διάσημοι και ευυπόληπτοι και ουχί σοβαροφανείς.

Δεν είναι καθόλου μονόδρομος. Εξάλλου, όπως υπαινίχθηκε νομίζω κι ο DIM, είναι αδιανόητο να πιστεύουμε ότι εκείνοι της "δεξιάς", δεν κατέχουν την "αριστερή". Ή κατέχω κάτι ή δεν το κατέχω. Το αιθερικό είναι ένα. Απλά, όσο περισσότερο συνειδητοποιείς τί κάνεις και όσο περισσότερο σοφός είσαι, τόσο πιο επιλεκτικός γίνεσαι.
Επικλήσεις κάνεις κι όταν προσεύχεσαι, αυτό συνεπάγεται "συμβόλαια στο αιθερικό", με την έννοια που τους αποδίδεις; Εκτός αν εννοείς, ότι κάθε αλισβερίσι με τα εσωτερικά πεδία είναι συμβόλαιο. Συμφωνώ απολύτως. Το θέμα είναι τί δίνεις και τί παίρνεις. Κι ο πραγματικός εσωτεριστής το ξέρει πολύ καλά αυτό.


Πασχάλης:

Στην αρχη της αριστερης ατραπου, ολα ειναι εξοχα...
Εχεις "βγει" στο κυνηγι και τα θηραματα ειναι πλουσια, (υπαρχουν πολλα προβατα)...
Οσο προχωρας στο δασος, τοσο πετυχαινεις και πιο εξαισια και μεγαλυτερα θηραματα, (ζαρκαδια, ελαφια κλπ)...
Καποια στιγμη ομως ανακαλυπτεις οτι σε εχουν περικυκλωσει Λυκοι...
Εισαι μονος, αναβεις φωτια και ξερεις οτι η φωτια θα τους κρατα μακρια...
Απο εκεινο το σημειο και επειτα αρχιζει το χειροτερο μαρτυριο, αρχιζει ο αληθινος εφιαλτης...

Ξερεις οτι αν αποκοιμηθεις, η φωτια θα σβησει και οι Λυκοι θα σε κατασπαραξουν...
Πασχιζεις να μεινεις ξαγρυπνος...
Αντεχεις μια, δυο, τρεις ημερες...
Η φωτια εξασθενιζει...
Τα ουρλιαχτα δυναμωνουν...
Οι δυναμεις σου σε εγκαταλειπουν...
Νυσταζεις αφορητα...
Τα κοκκινα ματια των Λυκων εχουν κανει κλοιο γυρω σου...
Σωτηρια δεν υπαρχει...
Μονο ο θανατος θα σε γλυτωνε απο το μαρτυριο...
Ουτε να αυτοκτονησεις ομως εχεις κουραγιο και δυναμη...
Κλεινεις στιγμιαια τα ματια και αυτοματα ανοιγουν οι πυλες της κολασεως...
Αργα, αργα τρελλαινεσαι...

Δυστυχως η αριστερη ατραπος ειναι μονοδρομος...
Ξεκινας με μαγγανειες, προχωρας στις επικλησεις και πολυ γρηγορα ακολουθουν τα συμβολαια...
Τοτε πλεον εχει προδιαγραφει και το τελος...
Ειναι αληθεια οτι τοτε δε φοβασαι το θανατο, το φυσικο θανατο...
Ενας αλλος φοβος, πολυ χειροτερος κι απο τον χειροτερο εφιαλτη σιγοτρωγει το ειναι σου...
Ο φοβος του θανατου της ψυχης σου...
Αυτην ερχονται να κατασπαραξουν οι Λυκοι και το γνωριζεις οτι ειναι αναποφευκτο...
Αν εχουν απομεινει ανοιχτοι διαυλοι για να επενεργησει η θεια προνοια,πεθαινεις και γλυτωνεις...
Αλλοιως, χανεσαι...

Η μαυρη μαγεια δεν ειναι θεση...
Ειναι η ΑΡΝΗΣΗ...
Η αρνηση του νομου,
η αρνηση της αγαπης,
η αρνηση της ζωης,
η αρνηση της λογικης...
Ειναι το παραλογο...
Αργα αργα τρελαινεσαι... ... ...
Οι κυριοι του Καρμα ομως δε συγχωρουν...
Οτι και να κανουμε, θα εχει την αντιστοιχη ανταποδοση.
Γιατι, αν υπαρχει ενας νομος τελειως ακαμπτος, αυτος ειναι ο νομος της ανταποδοσης!
Μιλαμε για αριστερη και δεξια ατραπο!!!

Απο εδω φαινεται οτι συγγραφεις που αναφερονται σε δυο ατραπους, ειναι απλα λογοτεχνες και εχουν αγνοια των "πρακτικων" τελετουργιων.
Δεν ειναι δυο οι ατραποι, αλλα τρεις!
Η αριστερη ατραπος, ειναι ο δρομος που επιλεγει ο σκλαβος της υλης και με μαθηματικη ακριβεια οδηγει στην απωλεια (πτωση). Ειναι ο δρομος του "Τρελλου".
Η δεξια ατραπος ειναι ο δρομος του σκλαβου των συναισθηματων, που με μαθηματικη ακριβεια οδηγει στην απωλεια (Φυγη). Ειναι ο δρομος του "Πλανεμενου".
Η αριστερη ατραπος, ειναι ο δρομος του ανετοιμου αποκρυφιστη, του ιδιοτελη και ερασιτεχνη μαγου.
Η δεξια ατραπος, ειναι ο δρομος του ανετοιμου μυστικιστη, του ιδιοτελη και ερασιτεχνη θεουργου.
Και οι δυο δρομοι, εγκλωβιζουν τον φιλοδοξο οδοιπορο μεσα στο αιθερικο, μεσα στο φως των μυστηριων.

"Θυμισου γιε της Γης, οτι το φως των Μυστηριων ειναι ενα επικινδυνο ρευστο, που η φυση εβαλε στην υπηρεσια της θελησης. Φωτιζει εκεινους που ξερουν να το κατευθυνουν Κατακεραυνωνει ομως εκεινους που αγνουν τη δυναμη του η την εκμεταλλευονται". (Παπυς).
Ετσι νομιζω γινεται κατανοητο, γιατι ο δρομος που ακολουθουν οι θρησκειες, οδηγει σε τοσα εγκληματα (η δεξια ατραπος).
Που να ξερουν οι φουκαραδες οι θρησκευομενοι οτι το Αγιο Πνευμα ειναι το ιδιο το αιθερικο!
Η αριστερη ατραπος, ο δρομος του διανοητικου αποκρυφισμου που οδηγει στις ερμητικες τεχνες και η δεξια ατραπος, ο δρομος του φυσικου μυστικισμου που οδηγει στη μεθυστικη Διονυσιακη εκσταση, οδηγουν τον Βεβηλο στην παραβιαση του Αδυτου, με τις συνεπαγομενες συνεπειες.
Μονον ο δρομος της ισορροπιας, η ατραπος της αφοσιωσης ειναι ασφαλης και οδηγει στη φωτιση.
Αυτος ο δρομος περναει αναγκαστικα μεσα απο τον ψυχισμο του αναζητητη, μεσα απο το υποσυνειδητο...
Η καθαρση του υποσυνειδητου θα επιτρεψει τη φωτιση...
Επειτα, αν το επιθυμει ο αναζητητης, μπορει να επιστρεψει και να ασκησει τις μαγικες τεχνικες, οντας ισορροπημενος, σε οποια ατραπο επιθυμει. Αλλα ηδη ΓΝΩΡΙΖΕΙ και ξερει τι θα πραξει...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 11:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τζώνυ μου, δεν με εμπιστεύεσαι!!! Θα έκανα ποτέ κακό στην Avallon????
Με πληγώνεις τώρα, αλλά σε συγχωρώ, γιατί είσαι φίνο παιδί (κατα τ'άλλα) :))))
Πρέπει όμως να σε ενημερώσω οτι παιδιά μπορείς να κάνεις και με τον δεξιό τρόπο, και τί παιδιά! Οπότε δεν κινδυνεύει η ανθρωπότις, θα συνεχίσει το λαμπρό είδος μας :)


αλλους δεν εμπιστευομαι Παγωνα μου - ακομη περιμενω να ακουσω για την σχεση του μπαφομετ με τους δηθεν δεξιους Ναϊτες


οσον αφορα το σεξ, θελετε την αληθεια σουσι?

οι αδενες μας βρισκονται πισω απο ολα - οι περισσοτεροι το σεξ αποζητουν κατα βαθος, ειτε το παιζουν δεξιοι ειτε αριστεροι, ειτε κυνηγουν το χρημα, ειτε την δοξα, ειτε την εξουσια

οσο για τα ερωτικα συμπλεγματα των φορουμ, καλυτερα να μην ανοιξω το στομα μου, ε?

χορταστε το πουλι σας και μετα σκαλιστε την ψυχη σας - μην τα συγχεετε ομως!


εθεσε η μαντις ενα ερωτημα με το ποστ της: οι της ιερας εξετασης ανωμαλοι σε ποια ατραπο βαδιζαν?


το φυλαγαν το σπερμα τους αλλα την εβρισκαν με βασανιστηρια γυναικων και πυρες.

γιατι τοση δυσκολια στο να αντιληφθειτε οτι ενας ειναι ο δρομος, ασχετα αν καποιοι θελουν δυισμους (παραμυθι χωρις δρακο, παραμυθι διχως περαση) γιατι ετσι τους συμφερει ή τους αρεσει?


οι ανθρωπινες προθεσεις χαρακτηριζουν κατι ως καλο ή κακο, και μονον αυτες!


.


σε ευχαριστω για την ενημερωση, ταχω σπειρει ηδη και παω για παππους.

κατα τα λεγομενα σου αφου ειμαι μονογαμικος τα παιδια μου τα εσπειρα "δεξια"?

αναρχοεθνικιστης και εβγαλα δεξια παιδια? (ναταν τουλαχιστον μπλε σαν του 94...)


φτου!


αναρχακια ταθελα γμτ...


επρεπε να απαγγελω το παντιερα νέρα την ωρα της συλληψης τους (ισχυροτατο μαντραμ!)

.

απο "χημεια" στον ερωτα εχετε ακουστα? (τι ειναι αυτο παλι???)

.


ιπ-ποτη μας, μου εμαθες τοσα πολλα!

να σου ανταποδωσω και εγω ενα μαντραμ που μπορεις να το χρησιμοποιεις καθε στιγμη, αλλα με προσοχη γιατι εισαι αρχαριος: tima lacasi me

ειλικρινα με βοηθησε πολυ στην εξελιξη μου και στο προτεινω ανεπιφυλακτα!!!


.

παιδες, ο Πηνειος ηταν ρηχος, την κανω με τον Γκανγκα...


χαιρετισματα στον μπαφομετη!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 12:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κάνω μερικές ερώτησεις ..?


Τι ενοούμε με τον θάνατο της ψυχής..? είχα την εντύπωση οτι η ψυχή είναι αθάνατη…

Οκ ...απο σεξ (εχει μπολικο) … απο διάφορες ουσίες / ντραγκς / Ενθεογενή τι γίνεται ?

Στην αρχαία Ελλάδα είχαμε “αριστερή ατραπό” η τουλάχιστον κάτι παρόμoιο ?

Και μια παρατήρηση

… μεχρι στιγμής βλέπουμε τους μόνο “δεξιούς “ να μιλάνε για τους “αριστερούς” … σαν να λέμε οι Νεο δημοκράτες μιλάνε για τον Συνασπισμό ..


Γιώργος
… despatch note …3/01/06 ..... see u there


Edited by - Γιώργος on 22/12/2005 12:52:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katerinagnosis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 13:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerinagnosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jonniebe.....
quote:

εσυ το διαβασες?
εγω το "βλεπω", το βιωνω καθημερινα.
βαλαμε και το ΤΑΟ στην σουπα?


Υπάρχουν βιβλία του Mantac Chia που είναι Ταοϊστής Δάσκαλος της σημερινής εποχής, δεν θυμάμαι τον τίτλο τώρα, όμως το έχω σπίτι και θα στο πω, που μιλάει ξεκάθαρα για την σεξουαλική ενέργεια.


quote:

κι εγω σε κοβω για "ιδανικη" συντροφο!
με τις ευχες μου!!!


για αποφυγή παρεξηγήσεων.........ενημερώνω ότι κι εγώ με την σειρά μου είμαι νυμφευμένη επί σειρά ετών.................

Jonniebeproksenitra δεν έπιασε το προξενιό σου

Φίλτατε, αγαπητέ, αδελφέ TRENCAVEL συγνώμη που χρησιμοποίησα κι εγώ μια ανάλογη προσφώνηση στον φίλτατο τζώνυ......... ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΧΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΙ!!!

Να είσαι καλά, τι χιούμορ είναι αυτό??? Ελπίζω να μην κουραστείς να γράφεις εδώ μέσα..........

Αγαπητέ gigenis

quote:
αυτο το μονο που θα σου δωσει ειναι προβλημα με τον προστατη


Είπαμε αλλά μάλλον δεν διάβασες όλο τον διάλογο. ΘΑ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ Αλλά για να μάθεις την μετατροπή των ενεργειών θα πρέπει να πάρεις την γνωστική διδασκαλία................

Trencavel

quote:
Πάντως αν εφαρμόσεις κυριολεκτικά 2 απλά αλλά εξαιρετικά αποτελεσματικά πράγματα που αναφέρονται στο βιβλίο δεν θα έχεις ανάγκη να ρωτάς κανέναν για τίποτα. Θα τα μαθαίνεις απ' ευθείας απ΄ τους αυθεντικούς Δασκάλους στο Αστρικό.


καλά αυτά που λες, όμως αν δεν ξέρεις πως να ελέγχεις αυτά που βλέπεις και αν δεν κάνεις δουλειά με τα εγώ σου, δεν είναι επικίνδυνο να κάνεις αστρικά ξεδιπλώματα??? Αντί να πας δεξιά, μπορεί πολύ εύκολα να πας αριστερά.................

Οπως λέει και ο jonniebeodigos μπορεί να πάρεις λάθος το τιμόνι.......

Πάντως συνεχίζω να επιμένω ότι εσύ trencavel με τον filosofos3 θα μπορούσατε να κάνατε μια τρομερή συζητηση. Και επειδή ο φιλόσοφος δεν με ακούει, θα πω σε σένα. Πήγαινε και στο topic Samael Aun Weor, και διάβασε εκεί από την 5η σελιδα και μετά για να μην σε κουράζω. ΝΟμίζω οτι η βοήθειά σου εκεί θα ήταν πολύτιμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 14:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, παρατηρώ έναν ενδιαφέροντα διάλογο, που έχει ανάψει, μεταξύ πολλών και καλών μελών του forum.

Πέραν των διαξιφισμών, που σίγουρα είναι απαραίτητοι, εφόσον έχουμε διάθεση να ακούσουμε το συνομιλητή μας, θα πρότεινα σε όσους θεωρητικά διαφωνούν με κάτι που άλλοι πρακτικά προτείνουν, απλώς να το δοκιμάσουν.
Τί έχουν να χάσουν; Αυτό που είδη έχουν δεν προκειται να το χάσουν ποτέ.
Ίσως, έτσι υπάρξει η πιθανότητα κάτι να αλλάξει στη ζωή μας.

Και βέβαια, δεν προτείνω να δοκιμάσουμε πράγματα που τα θεωρούμε τελείως αρνητικά για την υπόστασή μας, αλλά πράγματα που η εφαρμογή τους μάς είναι τουλάχιστον ουδέτερη.

Γιατί, αυτό που δεν είμαστε έτοιμοι να κάνουμε σήμερα, δεν πρόκειται να το κάνουμε, όποιος κι αν επιχειρηματολογεί με όποια επιχειρήματα υπέρ αυτού.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 16:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα πρότεινα σε όσους θεωρητικά διαφωνούν με κάτι που άλλοι πρακτικά προτείνουν, απλώς να το δοκιμάσουν.
Τί έχουν να χάσουν; Αυτό που είδη έχουν δεν προκειται να το χάσουν ποτέ.
Ίσως, έτσι υπάρξει η πιθανότητα κάτι να αλλάξει στη ζωή μας.

Αν θέλεις αγαπητέ Στέφανε γίνεσαι πιο σαφής?
Να δοκιμάσουμε τι?
Να μην εκσπερματώσουμε?
Να κάνουμε επικλήσεις "δεξιές" ή "αριστερές" την ώρα της συνουσίας?

Μια ερώτηση για τον TRENCAVEL... Πρέπει οι επικλήσεις να λέγονται φωναχτά ή μπορεί κάποιος να επικαλείται και από μέσα του?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 18:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια ερώτηση για τον TRENCAVEL... Πρέπει οι επικλήσεις να λέγονται φωναχτά ή μπορεί κάποιος να επικαλείται και από μέσα του?

Γραπτώς??

quote:
Να κάνουμε επικλήσεις "δεξιές" ή "αριστερές" την ώρα της συνουσίας?

Ανάμεσα σε κάθε επίκληση..100 γύροι .. γύρω απο το κρεβάτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 21:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eρωτήματα θέτω και απαντήσεις δεν παίρνω...
Μάλλον το παρόν τόπικ δε θα μπορέσει να με διαφωτίσει...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 23:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην αρχαία Ελλάδα είχαμε “αριστερή ατραπό” η τουλάχιστον κάτι παρόμoιο ?

Όπου υπάρχει "άνθρωπος", υπάρχει και η kolynos...
"Αριστερός" ή "δεξιός" το αποτέλεσμα μετράει...


Οn line σχετικό άρθο..

Μάγισσες στον ελληνορωμαϊκό κόσμο

http://www.archive.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=139

H ανθρωπολογία της μαγείας στην αρχαία Ελλάδα: ο κένταυρος Χείρων

http://www.archive.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=128

« Το μυστικό της μακροζωίας: φάτε περισσότερα φρούτα και λιγότερο ο ένας τον άλλον...»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 22/12/2005 23:40:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 08:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπρε παραπονιάρα μου Avallon, άντε να σου απαντήσω εγώ??? Δεν πειράζει! Εννοείται πώς όταν μπεί κι ο Trencavel, εάν έχει διαφορετική άποψη μπορεί να με διορθώσει.
Λοιπον, τα μάντραμς/επικλήσεις μπορούν να λέγονται και δυνατά, αλλά διανοητικά προτιμείται γενικώς απ'ό,τι ξέρω! Εκτός εάν γίνεται κάτι ομαδικό (στην αριστερή ΜΟΝΟ), οπότε μπορούν να ρίχνουν κι ένα ρεφρέν όλοι μαζί, τί να πώ, δεν είχα την χαρά! :))))
Υπήρχε άλλη ερώτηση που μου διέφυγε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 11:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν θέλεις αγαπητέ Στέφανε γίνεσαι πιο σαφής?
Να δοκιμάσουμε τι?
Να μην εκσπερματώσουμε?
Να κάνουμε επικλήσεις "δεξιές" ή "αριστερές" την ώρα της συνουσίας?
Να γίνω πιο σαφής σε τί, βρε Avallon; Να δείξω πώς γίνεται; Με τί προτιμάς με video ή με εικόνες (αλά κάμα-σούτρα);

Λοιπόν, για να κόψουμε και λίγο την πλάκα, η θέση μου είναι σαφής.
Όταν προτείνω να δοκιμάσουμε, προτείνω να μην απορρίπτουμε αψήφιστα μία άποψη, η οποία μπορεί να στηρίζεται και στην εμπειρία, επειδή, απλώς και μόνο, μας φαίνεται αλλόκοτη, ανεφάρμοστη ή και ενοχλητική.

Προτείνω να είμαστε λίγο πιο ανοιχτοί στη ζωή μας σε νέα πράγματα, που μέχρι σήμερα, ίσως δεν είχαμε σκεφτεί καν ότι υπάρχουν.

Προτείνω, εν πάσει περιπτώσει, να είμαστε μεν επιφυλακτικοί απέναντι σε κάτι που δε γνωρίζουμε, αλλά να μη διστάζουμε πρώτα να βιώσουμε και μετά να απορρίψουμε.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katerinagnosis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


155 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 14:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katerinagnosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ, ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ. ΜΑΚΑΡΙ Ο ΚΑΘΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 15:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να γίνω πιο σαφής σε τί, βρε Avallon; Να δείξω πώς γίνεται;

NAI.. NAI.NAI..

Edited by - allzzaro on 23/12/2005 15:27:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 17:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να γίνω πιο σαφής σε τί, βρε Avallon; Να δείξω πώς γίνεται; Με τί προτιμάς με video ή με εικόνες (αλά κάμα-σούτρα);

Μάλλον εσύ δεν με εννόησες βρε Στέφανε...
Aυτό που εννοώ είναι αν δηλαδή προτείνεις να δοκιμάσουμε λίγο από Αριστερή Ατραπό για να δούμε αν μας "πάει"... Βλέπεις σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια... εδώ μέσα μιλάμε εκτός από την Δεξιά και για την Αριστερή Ατραπό...
Ειρωνία ξέρω και γω να κάνω αλλά χρονιάρες μέρες που είναι θα προσπεράσω...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ "ΦΩΤΕΙΝΟ" ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 18:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

quote:
Να γίνω πιο σαφής σε τί, βρε Avallon; Να δείξω πώς γίνεται;

NAI.. NAI.NAI..

allzzaro



και johnniebeacosmicfurt!


δειξε μου γιατι απο λογια δεν παιρνω...


.


α, και μια επικληση ενος μεγαλου φιλοσοφου-μυστη, που πρεπει να λεγεται οπωσδηποτε δυνατα:


"δε με νοιαζει, τι σε νοιαζει, οι δρομοι που τραβανε

κι ο δικος μου, κι ο δικος σου, στο πουθενα μας πανε"

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 18:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aυτό που εννοώ είναι αν δηλαδή προτείνεις να δοκιμάσουμε λίγο από Αριστερή Ατραπό για να δούμε αν μας "πάει"... Βλέπεις σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια... εδώ μέσα μιλάμε εκτός από την Δεξιά και για την Αριστερή Ατραπό...


δοκιμαστε καλυτερα τα μελομακαρονα!


ή ετσι γι αλλαγη, τι θα λεγατε να δοκιμασετε λιγο σαμανισμο?


που το ξερετε οτι δεν σας παει???


quote:

Ειρωνία ξέρω και γω να κάνω αλλά χρονιάρες μέρες που είναι θα προσπεράσω...



παει με ολα, σαν την κοκα-κολα!


quote:

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ "ΦΩΤΕΙΝΟ" ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ!!


τρεις οκαδες απ αυτα που εδωσε η κοπελα.


αν βγουνε παραπανω, αστα!


κιμπαρηδες ειμαστε!!!


γενικως, Vivere και ερρρωσθε!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 18:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Να γίνω πιο σαφής σε τί, βρε Avallon; Να δείξω πώς γίνεται; Με τί προτιμάς με video ή με εικόνες (αλά κάμα-σούτρα);

Μάλλον εσύ δεν με εννόησες βρε Στέφανε...
Aυτό που εννοώ είναι αν δηλαδή προτείνεις να δοκιμάσουμε λίγο από Αριστερή Ατραπό για να δούμε αν μας "πάει"... Βλέπεις σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια... εδώ μέσα μιλάμε εκτός από την Δεξιά και για την Αριστερή Ατραπό...
Ειρωνία ξέρω και γω να κάνω αλλά χρονιάρες μέρες που είναι θα προσπεράσω...


Να σε ρωτήσω κάτι αγαπητή Avalon

Αυτό που είσαι τώρα , που σου «πάει» τέλος πάντων , το δοκίμασες πρώτα?


Γιώργος
Devotee to the fine art of μασουλήματος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 18:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γενικως, Vivere και ερρρωσθε!


ερρωσθε.. λερρωσε..

quote:
δοκιμαστε καλυτερα τα μελομακαρονα!

Τα μελομακάρονα .. κουραμπιές μήπως???....κατά τη διάρκεια των
επικλήσεων ή στο τέλος

Ερε τι εχει να γίνει με τις ζάχαρες και τα μέλια..


Edited by - allzzaro on 23/12/2005 18:57:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 19:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σε ρωτήσω κάτι αγαπητή Avalon

Αυτό που είσαι τώρα , που σου «πάει» τέλος πάντων , το δοκίμασες πρώτα?


Γιώργος


το βιωνει αναποφευκτα Γιωργο μου!


ο καθενας φτιαχνει την πραγματικοτητα του, το ξερεις?


τι θαλεγες να δοκιμαζες λιγο σαμανισμο χωρις λιπαρα? (και δεν το λεω ειρωνικα, το εννοω)


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 19:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ερρωσθε.. λερρωσε..

Τα μελομακάρονα .. κουραμπιές μήπως???....κατά τη διάρκεια των
επικλήσεων ή στο τέλος

Ερε τι εχει να γίνει με τις ζάχαρες και τα μέλια..


allzzaro



εισαι μεγας Μυστης της αριστερης ατραπου μεγαλε, τοξερα!!!


μηπως ειμασταν συμμαθητες στην πρωην ΕΣΣΔ???


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 20:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


ΠΡΟΣΟΧΗ!

Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩΘΙ ΛΙΝΚ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΤΡΑΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΜΟΝΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΘΕ ΜΥΗΜΕΝΟΙ ΕΠΙΠΕΔΟΥ 666ου ΒΑΘΜΟΥ Σ ΑΥΤΗΝ!

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΑΝΗΛΙΚΟΙ ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑΣ!


ΧΧΧ

ο μυστης αλζαρο μπορει να την ανοιξει αφοβα!

ΧΧΧ

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/jonniebegood/11449/363441

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 21:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι θαλεγες να δοκιμαζες λιγο σαμανισμο χωρις λιπαρα? (και δεν το λεω ειρωνικα, το εννοω)


thank u jonny
μπα ασε ... το "χωρίς λιπαρά" δεν δουλεψε ποτέ για μένα

Γιώργος
..............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2005, 00:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να σε ρωτήσω κάτι αγαπητή Avalon

Αυτό που είσαι τώρα , που σου «πάει» τέλος πάντων , το δοκίμασες πρώτα?


Τι εννοείς αυτό που είμαι τώρα?
Που είμαι σύζυγος, μητέρα, ζωγράφος ή τι άλλο?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2005, 02:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειρωνία ξέρω και γω να κάνω αλλά χρονιάρες μέρες που είναι θα προσπεράσω...
Avallon, καμία ειρωνία. Απλώς σου απάντησα σε αυτό που με ρώτησες:
quote:
Αν θέλεις αγαπητέ Στέφανε γίνεσαι πιο σαφής?
Να δοκιμάσουμε τι?
Να μην εκσπερματώσουμε?
Να κάνουμε επικλήσεις "δεξιές" ή "αριστερές" την ώρα της συνουσίας?
Άλλωστε, παρακάτω προσθέτω: "Λοιπόν, για να κόψουμε και λίγο την πλάκα, η θέση μου είναι σαφής."

quote:
Aυτό που εννοώ είναι αν δηλαδή προτείνεις να δοκιμάσουμε λίγο από Αριστερή Ατραπό για να δούμε αν μας "πάει"... Βλέπεις σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια... εδώ μέσα μιλάμε εκτός από την Δεξιά και για την Αριστερή Ατραπό...
Νομίζω πως κι εδώ απάντησα: "Προτείνω, εν πάσει περιπτώσει, να είμαστε μεν επιφυλακτικοί απέναντι σε κάτι που δε γνωρίζουμε, αλλά να μη διστάζουμε πρώτα να βιώσουμε και μετά να απορρίψουμε."

Και φυσικά δεν αναφέρομαι στην αριστερή ατραπό, που πιθανολογούμε σφόδρα ότι η πορεία της θα μας βλάψει, αλλά σε κάτι που, αν μη τι άλλο, δε θεωρείται επιβλαβές.

Καλά Χριστούγεννα με αγάπη στις καρδιές μας!


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy