ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 25 Mαρτίου 2016-25 Μαρτίου 2023:Η επταετία του Αντίχριστου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2016, 17:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H εβραικη γιορτη Purim

Ωραια,αφου ''ηρεμησε'' το νηματακι αυτο απο τον Χρηστο και την αντιπαραθεση του μαζι σας,ας προχωρησουμε (αν και εχει χαθει η συνοχη) στην μελετη μας για την 25η Μάρτη 2016,και γιατι πιστευω οτι εκεινη την μερα θα εμφανιστει ο Μεγαλος Παικτης!

https://www.voe.org/store/cds/cd-single-audio/cd011-the-tribulation-code-hidden-in-purim

The tribulation code hidden in Purim.

Tο παραπανω σαιτ αναφερεται με τιτλο ''Τhe tribulation code hidden in Purim''
Τωρα,θα κανω την μεταφραση,γιατι απο αυτην προκυπτει το ζητουμενο.

Tribulation, στην ελληνικη,ειναι η φραση εκεινη που χρησιμοποιει ο δυτικος κοσμος,αναφερομενος στην ''7ετια του Αντίχριστου''!!!

Μπορειτε να ανατρεξετε σε απειρα σαιτ του εξωτερικου και να δειτε οτι ο ''ορος'' Τribulation σχετιζεται με την 7ετια του θηριου της Αποκαλυψεως,ενδεικτικα,παραθετω τα κατοθι (υπαρχουν παρα πολλα)

http://www.gotquestions.org/tribulation.html
http://nowtheendbegins.com/pages/rapture/the-great-tribulation.htm
http://www.tribulation.com/

Προκεται οπως θα διαβασετε για μια περιοδο ''7 χρονων'',οπου στην Ελλαδα ειναι γνωστη ως η ''7ετια της Μεγαλη Θλιψης'',ΚΑΙ που αναφερεται στα 7 χρονια παρουσιας και δρασης του Αντίχριστου!

Οκ μεχρι εδω.
Ποιο ειναι ομως το catch τωρα:

Η εβραικη γιορτη Purim (Πουριμ) ειναι αυτη που ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ!Εφοσον οπως πολλακις εχω πει,ο Αντι γεννηθηκε σε μια εβραικη γιορτη (Τish'Av),πρεπει και να ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ σε καποια εβραικη γιορτη,γιατι ΓΙΟΡΤΗ ειναι για τους Εβραιους,η εμφανιση του Μέσσια τους!!!

Οποτε (στην αρχη του τιτλου τωρα)
ΤΗΕ TRIBULATION CODE HIDDEN IN PURIM
Σημαινει:Η επταετια του Αντίχριστου θα ξεκινησει στην εβραικη γιορτη ΠΟΥΡΙΜ!!!

Δηλαδη,εκτος απο την Χανουκα,ΚΑΙ το Πουριμ,ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ!

Το τελευταιο που μενει να κανουμε ειναι να υπολογισουμε ποτε πεφτει το Πουριμ το 2016,εφοσον που συμφωνα με την θεωρεια μου,ο Αντι διαγει (2015-2016) το 33ο ετος της ηλικιας του,και πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παρουσιαστει!

Εδω:

https://www.google.gr/#q=purim+2016

Purim 2016 begins in the evening of
Wednesday, March 23
and ends in the evening of
Thursday, March 24

Δηλαδη,23 με 24 Μαρτιου 2016!

Ετσι,εχουμε και το τελικο συμπερασμα:

Την μερα που το Πουριμ 2016 θα γιορταζεται στο Ισραηλ,εκεινη την μερα,θα φανερωθει και ο Μεσσίας τους!!!Αληθως!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2016, 17:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω οτι τελικα δεν θα χρειαστει νεα παραταση το πραγμα....Μετα το Πουριμ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΒΡΑΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ''ΜΕΣΣΙΑ'',γιατι ουτε το Πασχα των Εβραιων,ουτε η Πεντηκοστη,εχουν σχεση με τον Μεσσια των Εβραιων,οποτε μην ανησυχειτε αδικα οτι θα παω σε καποια ''επομενη'' εβραικη γιορτη!Οχι,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεχρι το καλοκαιρι που γινεται 34 ετων (και χανεται η δυνατοτητα για Χριστο στην ΔΠ)αλλη εβραικη γιορτη να αναφερεται στον Αντίχριστο!Οποτε,1,5 μηνας ακομα και ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2016, 17:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
perfect date.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2016, 18:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα κάτι θα βρεθεί μετά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2016, 22:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Νομιζω οτι τελικα δεν θα χρειαστει νεα παραταση το πραγμα....Μετα το Πουριμ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΒΡΑΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ''ΜΕΣΣΙΑ'',γιατι ουτε το Πασχα των Εβραιων,ουτε η Πεντηκοστη,εχουν σχεση με τον Μεσσια των Εβραιων,οποτε μην ανησυχειτε αδικα οτι θα παω σε καποια ''επομενη'' εβραικη γιορτη!Οχι,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεχρι το καλοκαιρι που γινεται 34 ετων (και χανεται η δυνατοτητα για Χριστο στην ΔΠ)αλλη εβραικη γιορτη να αναφερεται στον Αντίχριστο!Οποτε,1,5 μηνας ακομα και ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!!

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ειλικρινά αναρωτιέμαι, ποια θα είναι η επόμενη ημερομηνία που θα μας παρουσιάσης σαν τελική, στις 26 Μαρτίου.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 08:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Νομιζω οτι τελικα δεν θα χρειαστει νεα παραταση το πραγμα....Μετα το Πουριμ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΒΡΑΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ''ΜΕΣΣΙΑ'',γιατι ουτε το Πασχα των Εβραιων,ουτε η Πεντηκοστη,εχουν σχεση με τον Μεσσια των Εβραιων,οποτε μην ανησυχειτε αδικα οτι θα παω σε καποια ''επομενη'' εβραικη γιορτη!Οχι,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μεχρι το καλοκαιρι που γινεται 34 ετων (και χανεται η δυνατοτητα για Χριστο στην ΔΠ)αλλη εβραικη γιορτη να αναφερεται στον Αντίχριστο!Οποτε,1,5 μηνας ακομα και ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!!

Φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ειλικρινά αναρωτιέμαι, ποια θα είναι η επόμενη ημερομηνία που θα μας παρουσιάσης σαν τελική, στις 26 Μαρτίου.

*


Καμία! Δεν υπάρχει άλλη ημερομηνία, η 25η Μάρτη είναι η ΤΕΛΙΚΟΤΑΤΉ!Οσο και να φαντάζει δύσκολο να το πιστέψετε,αυτή είναι η μέρα που θα εμφανιστεί το θηρίο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 18:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαλαντζή,
άμα είναι να κάνεις μια πρόβλεψη κάν'τηνε σωστά...

Λες 25 Μαρτίου,
δεν μας είπες όμως την ώρα.

Να ξέρω άμα θα γίνει η παρέλαση ή όχι.

Πρωί θα'ναι ή απόγευμα?

Οχι τίποτες άλλο,
που θα σιδερώνω και τζάμπα 2 τετραγωνικά φουστανέλα
να παρελάσω με τους Εύζωνες


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2016, 09:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτα,εκείνη την μέρα (25 Μάρτη),θα βρίσκεται σε εξέλιξη η μεγαλη σφαγή του 1/3,και την ίδια μέρα θα παρουσιαστεί αυτός να την σταματήσει.Αυτό δεν αποκλείει και τις 27 προηγούμενες μέρες να έχουμε νεκρούς,γιατι ενώ θα μαζεύονται τα 200 μύρια,μπορει να αλληλοσφαζονται ταυτόχρονα,δεν είμαι σε θέση να διεισδυσω σε τέτοιες μικρολεπτομέρειες.Εγώ,η πληροφορία που έχω μιλάει για πολεμικά γεγονότα 27 ημερων,αμέσως μόλις συμπληρωθεί το 5μηνο,στις 27 Φλεβαρη.Συνεπώς,θα πρέπει να έχουμε κάποιο ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΟ Συμβάν εκεί 27-28 του τρέχοντος μηνός...Αυτό περιμένω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2016, 21:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αυτό δεν αποκλείει και τις 27 προηγούμενες μέρες να έχουμε νεκρούς,γιατι ενώ θα μαζεύονται τα 200 μύρια,μπορει να αλληλοσφαζονται ταυτόχρονα,δεν είμαι σε θέση να διεισδυσω σε τέτοιες μικρολεπτομέρειες

ε, ναι, νταξ' μωρέ θα σφάζονται διακόσια μύρια...
μικρολεπτομέρεια, τι να λέμε....

Αλλά είναι και το άλλο
Γιαλαντζή και με μπερδέυεις τώρα...

Ο Λιάκουρας τα λέει αλλιώς, κοίτα δω πέρα:

http://www.prisonplanet.gr/prisonplanet/107039-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CF%87%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CE%BF-%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BC%CE%AC%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-2016 " target="_blank"> http://www.prisonplanet.gr/prisonplanet/107039-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CF%87%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CE%BF-%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BC%CE%AC%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-2016

Δηλαδή πάει για Μάη?

Ή είναι άλλο Αντίδι αυτό?

Μας μπερδεύετε ρε παιδιά!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 00:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Κοιτα,εκείνη την μέρα (25 Μάρτη),θα βρίσκεται σε εξέλιξη η μεγαλη σφαγή του 1/3,και την ίδια μέρα θα παρουσιαστεί αυτός να την σταματήσει.Αυτό δεν αποκλείει και τις 27 προηγούμενες μέρες να έχουμε νεκρούς,γιατι ενώ θα μαζεύονται τα 200 μύρια,μπορει να αλληλοσφαζονται ταυτόχρονα,δεν είμαι σε θέση να διεισδυσω σε τέτοιες μικρολεπτομέρειες.Εγώ,η πληροφορία που έχω μιλάει για πολεμικά γεγονότα 27 ημερων,αμέσως μόλις συμπληρωθεί το 5μηνο,στις 27 Φλεβαρη.Συνεπώς,θα πρέπει να έχουμε κάποιο ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΟ Συμβάν εκεί 27-28 του τρέχοντος μηνός...Αυτό περιμένω!


Χ.Ο μήπως να μάς αδειάζεις κι εσύ τη γωνιά σιγά-σιγά; οι μαλακίες σου έχουν γίνει προ πολλού πολύ κουραστικές και ενοχλητικές. Κλέιστο το ρημάδι, και εμφανίσου 25 Μάρτη να δούμε αν επαληθεύτηκες, σύμφωνοι;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 02:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου λείπει η ΜΥΘΗΡΑ

...χμ....γακ... ντοκ... αχ...

Εσάς?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 02:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί να σου πω! Ειδικά εκεί που μιλούσε για τα παιδάκια...

Σύνελθε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 02:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αααα φίλε, εκπαιδευτικός είναι.

Και αυτού του είδους η παιδεία είναι γραμμή του υπουργείου.
Σύγχρονα πράγματα.
Λίγη τρέλα, λίγη μαλακία, λίγη παραπληροφόρηση, λίγη παραχάραξη και κομμένα τα αρχαία ελληνικά, τελείωσες το Λύκειο στο πιτς φυτίλι.

Πάντως εγώ γούσταρα το ...χμ και το γακ...!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 08:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα,πως είναι δυνατόν να βγάζει λόγους κάποιος που δεν έχει ακόμα εμφανιστεί;Βιάζεται ο Λιακο, σε 1,5 μήνα θα τον έχουμε αναμεταξύ μας,όχι νωρίτερα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 09:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Κοιτα,εκείνη την μέρα (25 Μάρτη),θα βρίσκεται σε εξέλιξη η μεγαλη σφαγή του 1/3,και την ίδια μέρα θα παρουσιαστεί αυτός να την σταματήσει.Αυτό δεν αποκλείει και τις 27 προηγούμενες μέρες να έχουμε νεκρούς,γιατι ενώ θα μαζεύονται τα 200 μύρια,μπορει να αλληλοσφαζονται ταυτόχρονα,δεν είμαι σε θέση να διεισδυσω σε τέτοιες μικρολεπτομέρειες.Εγώ,η πληροφορία που έχω μιλάει για πολεμικά γεγονότα 27 ημερων,αμέσως μόλις συμπληρωθεί το 5μηνο,στις 27 Φλεβαρη.Συνεπώς,θα πρέπει να έχουμε κάποιο ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΟ Συμβάν εκεί 27-28 του τρέχοντος μηνός...Αυτό περιμένω!


Χ.Ο μήπως να μάς αδειάζεις κι εσύ τη γωνιά σιγά-σιγά; οι μαλακίες σου έχουν γίνει προ πολλού πολύ κουραστικές και ενοχλητικές. Κλέιστο το ρημάδι, και εμφανίσου 25 Μάρτη να δούμε αν επαληθεύτηκες, σύμφωνοι;;;;


DSM,γιατί,δεν με θέλετε στην διαδικτυακή παρειτσα σας;Τόσο πολύ σας ενοχλω και σας κουραζω;Δες το σαν ένα ταξίδι με προορισμό την Ιθάκη:Όπου Ιθάκη,ο Αντί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 10:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
X.O

Να προσέχεις καλύτερα τι σου γράφουν και ειδικά ποιός τα γράφει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 10:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
γιατί,δεν με θέλετε στην διαδικτυακή παρειτσα σας;Τόσο πολύ σας ενοχλω και σας κουραζω;Δες το σαν ένα ταξίδι με προορισμό την Ιθάκη:Όπου Ιθάκη,ο Αντί!

Χ.Ο. είσαι γκαβός, κουφός, ηλίθιος ή και τα τρία μαζί;

Δεν μάς ενοχλείς επειδή είσαι έξυπνος και προχωρημένος, μάς ενοχλείς επειδή είσαι καμένο τρολ και ψεκασμένος...τις σαδιστικές σου φαντασιώσεις τις πήραμε στην πλάκα μία, δύο, τρεις..,ε άι σιχτίρ τώρα δίνε του...οι άλλοι για να γελάνε σε έχουν εδώ, αλλά εμένα με ενοχλείς...

Και μήπως να σε πάμε εσένα κανά ταξιδάκι προς Ιθάκη μεριά για καμιά αποτοξίνωση από τις νοσηρές σκέψεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 11:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι,λάθος δικό μου,ο kost έγραψε,όχι ο DSM....kost,αν η διαχείρηση κρίνει ότι πρέπει,ας με μπαναρει!Εσυ,προσωπικά,αν δεν θες,μην συμμετέχει σε αυτό το νήμα,εγώ τα γράφω αυτά που γράφω για να ενημερωσω για κάτι που πιστευω για αληθινό,δεν τρολαρω,ούτε παιζω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 14:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για πολλοστή φορά υπενθυμίζουμε:
Στα φόρα του esoterica.gr η ελεύθερη διατύπωση απόψεων/ιδεών,
ήταν, είναι και θα παραμείνει αδιαπραγμάτευτη αρχή μας.
Ομοίως ελευθερία υπαρχει στην κριτική, αρκεί αυτή να εντάσσεται στα πλαίσια ενός γόνιμου διαλόγου.
Ο γόνιμος διάλογος διαφέρει από τη στείρα αντιπαράθεση των θέσεων και των απόψεων.
Τα φόρα του esoterica.gr δεν δημιουργήθηκαν για να προωθήσουν καμιά ιδέα/άποψη/θέση.
Όσοι αναζητούν κάποιο πλαίσιο μέσα στο οποίο θα αισθάνονται "ασφαλείς" οι απόψεις τους
και συνάμα θα τους δίνεται η δυνατότητα χλευασμού όσων διαφωνούν με τα δικά τους πιστεύω, δυστυχώς δεν βρίσκονται στον σωστό χώρο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock N Troll 420240598
Troll


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 15:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rock N Troll 420240598  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.
12/02/2016
___________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 16:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε aitherovamon. Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό το τελευταίο διάστημα μια φανταστική ιδέα, πως θα αυξήσουμε τους χρήστες του esoterica.gr. Θα φτιάξουμε καρτούλες με τη διεύθυνση του φόρουμ, θα περάσουμε από όλες της ψυχιατρικές μονάδες της περιοχής μας, και θα τις μοιράσουμε. Για το λεκανοπέδιο προκύπτει λίγο παραπάνω φορτίο, αλλά έχουμε αρκετούς χρήστες, οπότε θα διευθετηθεί σύντομα. Και Σαλόνικα, όπως και μερικές μεγάλες επαρχιακές πόλεις, κάτι θα βρεθεί.
Μετά από λίγο να δεις χρήστες να φοβηθεί το μάτι σου, κίνηση, απόψεις, θέσεις και ιδέες με το τσουβάλι. Δεν θα πέφτει καρφίτσα. Άσε που μαθαίνω πως τους έχουν φτιάξει και internet cafe στα περισσότερα ιδρύματα, οπότε θα τα λένε διαδικτυακώς με τους ομοιοπαθείς καθημερινά. Πχ οι νέοι προφήτες του ευαγγελίου μεταξύ τους, οι απαχθέντες από τους έξω-από-δω, οι μόνιμοι σε κατάληψη από λεγεώνες κτλ. Κατάσταση τρέλα, έτσι;

Edited by - Heretic on 12/02/2016 16:51:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 17:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο πολυ δηλαδή, με κατηγορείς οτι προσπαθώ να αυξήσω την επισκεψιμότητα, δίνοντας άσυλο σε κάθε λογής διαταραγμένη άποψη...

Ενώ, αν συνεχιστεί αυτο το trollάρισμα απο τους "υγιείς" γνωστούς-αγνώστους γεμίζοντας σελίδες επι σελίδων, στο να κρίνουν το οτιδήποτε,
θα ανέβει το status του forum και έτσι θα σας δοθεί η ευκαιρία να συνομιλήσετε με νεα μέλη που θα έχουν σώας τας φρένας
να μιλήσετε για τις ανακαλύψεις της NASA και τους ψεκασμούς...
Μάλιστα...
είναι κι αυτό μια άποψη.

ομολογώ όμως, οτι δεν το περίμενα, ειδικά απο εσένα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 17:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαλαρώστε μωρέ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 18:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
εγώ τα γράφω αυτά που γράφω για να ενημερωσω για κάτι που πιστευω για αληθινό,δεν τρολαρω,ούτε παιζω...


Aγόρι μου νομίζεις ότι απευθύνεσαι σε ηλίθιους;;;

Είναι ξεκάθαρο ότι είσαι τρολ και το διασκεδάζεις...και η απόδειξη είναι πολύ απλή...η φρασεολογία σου δείχνει ξεκάθαρο χαβαλέ, στο δε αντίχριστο αναφέρεσαι με επίθετα του στυλ 'ο Μεγάλος Παίκτης'...που σημαίνει ότι δεν είσαι ένας τρομοκρατημένος θεοσεβούμενος που έχει ψεκαστεί από 'προφητείες', αλλά κάνεις πλάκα και τρολάρεις...και μάλιστα ενοχλήθηκες όταν διακόπηκε η ροή της θεματάρας σου απαιτώντας να επανέλθουμε στην 'κανονικότητά' του.

Αν ήμουν Χριστιανός θα σού έβαζα εξίσου χοντρό χέρι από διαφορετική σκοπιά. Είναι εντελώς ηλίθιο να ονομάζεις τον αντίχριστο 'Παικταρά' και να αδημονείς για την παρουσία του. Το Χριστιανικό δόγμα μπορεί να είναι ένα αφηρημένο, τρομολαγνικό -και κατά βάση ανυπόστατο- δημιούργημα ωστόσο καλώς ή κακώς μετράει μία μεγάλη ιστορία 'πατερικής' παράδοσης, η οποία σε κάποιες περιπτώσεις (πχ. Αυγουστίνος) συνοδεύεται και από σοβαρή παιδεία και θεολογική συνέπεια.

Με απλά λόγια, δεν έχεις καμία σχέση με την επίσημη θρησκεία που υποστηρίζεις...και επίσης, θα το ξαναπώ, είναι ξεκάθαρο ότι τρολάρεις, κάνεις πλάκα και διασκεδάζεις με την ιδέα επερχόμενων σφαγών, γενοκτονιών και πυρηνικών ολοκαυτωμάτων.

Και παρότι όλες οι ημερομηνίες που παπαγαλίζεις διαψεύδονται η μία μετά την άλλη έχεις το θράσος να συνεχίσεις να μάς ζαλίζεις με τις τρολιές σου...και όσο οι άλλοι σε ταίζουν με το χαβαλέ τους εσύ το διασκεδάζεις ακόμα περισσότερο...ένα τρολ του κερατά είσαι λοιπόν και τίποτα άλλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 18:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κώστα ο ΧΟ μόνο στο nickname είναι Χριστιανός
απλά είναι απογοητευμένος με τον τρόπο που τον "τιμωρεί" ο Θεός
και άλλαξε στρατόπεδο... απλό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 19:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
εγώ τα γράφω αυτά που γράφω για να ενημερωσω για κάτι που πιστευω για αληθινό,δεν τρολαρω,ούτε παιζω...


Aγόρι μου νομίζεις ότι απευθύνεσαι σε ηλίθιους;;;

Είναι ξεκάθαρο ότι είσαι τρολ και το διασκεδάζεις...και η απόδειξη είναι πολύ απλή...η φρασεολογία σου δείχνει ξεκάθαρο χαβαλέ, στο δε αντίχριστο αναφέρεσαι με επίθετα του στυλ 'ο Μεγάλος Παίκτης'...που σημαίνει ότι δεν είσαι ένας τρομοκρατημένος θεοσεβούμενος που έχει ψεκαστεί από 'προφητείες', αλλά κάνεις πλάκα και τρολάρεις...και μάλιστα ενοχλήθηκες όταν διακόπηκε η ροή της θεματάρας σου απαιτώντας να επανέλθουμε στην 'κανονικότητά' του.

Αν ήμουν Χριστιανός θα σού έβαζα εξίσου χοντρό χέρι από διαφορετική σκοπιά. Είναι εντελώς ηλίθιο να ονομάζεις τον αντίχριστο 'Παικταρά' και να αδημονείς για την παρουσία του. Το Χριστιανικό δόγμα μπορεί να είναι ένα αφηρημένο, τρομολαγνικό -και κατά βάση ανυπόστατο- δημιούργημα ωστόσο καλώς ή κακώς μετράει μία μεγάλη ιστορία 'πατερικής' παράδοσης, η οποία σε κάποιες περιπτώσεις (πχ. Αυγουστίνος) συνοδεύεται και από σοβαρή παιδεία και θεολογική συνέπεια.

Με απλά λόγια, δεν έχεις καμία σχέση με την επίσημη θρησκεία που υποστηρίζεις...και επίσης, θα το ξαναπώ, είναι ξεκάθαρο ότι τρολάρεις, κάνεις πλάκα και διασκεδάζεις με την ιδέα επερχόμενων σφαγών, γενοκτονιών και πυρηνικών ολοκαυτωμάτων.

Και παρότι όλες οι ημερομηνίες που παπαγαλίζεις διαψεύδονται η μία μετά την άλλη έχεις το θράσος να συνεχίσεις να μάς ζαλίζεις με τις τρολιές σου...και όσο οι άλλοι σε ταίζουν με το χαβαλέ τους εσύ το διασκεδάζεις ακόμα περισσότερο...ένα τρολ του κερατά είσαι λοιπόν και τίποτα άλλο.


kost,απολύτως ΤΊΠΟΤΑ απ'οσα εγραψες ΙΣXΥΕΙ στην πραγματικότητα!Δεν με έχεις γνωρίσει από κοντά,να δεις σε τι απελπισία βρίσκομαι κάθε φορά που αποτυγχάνει μια ημερομηνία, και τι απογνωση με πιάνει για το αν χαθήκανε όλα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 19:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kost,απολύτως ΤΊΠΟΤΑ απ'οσα εγραψες ΙΣXΥΕΙ στην πραγματικότητα!Δεν με έχεις γνωρίσει από κοντά,να δεις σε τι απελπισία βρίσκομαι κάθε φορά που αποτυγχάνει μια ημερομηνία, και τι απογνωση με πιάνει για το αν χαθήκανε όλα...


Άρα ουσιαστικά μάς λες ότι δεν αντέχεις άλλο να ζεις και θες να αυτοκτονήσεις...απλά δεν έχεις τα κουράγια να το κάνεις, ή φοβάσαι ότι θα τιμωρηθείς από το Θεό αν αυτοκτονήσεις.

Που οδηγεί στο επόμενο ερώτημα, που λέει και ο Heretic σε άλλα μέλη. Με κάποιον ειδικό έχεις μιλήσει, ψυχαναλυτή ή ψυχίατρο; Επίσης έχεις βρει κάποιον καλό ιερέα να του τα πεις όλα αυτά μπας και σε χαλαρώσει αυτός; Άλλα ενδιαφέροντα έχεις; Υπάρχει κάτι - οτιδήποτε- που να σε κινητοποιεί; καμιά γκόμενα παίζει; και εμάς εδώ για πόσο καιρό ακόμα το βλέπεις να μάς ταλαιπωρείς με τις νοσηρές φαντασιώσεις περί του Παικταρά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 19:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο χριστιανός Ορθόδοξος φίλοι kost και Heretic, αποτελεί μια εξαίρεση του forum. Γιατί πέρα από την εμμονή του να κάνη υπολογισμούς επί υπολογισμών, βασισμένος σε φαντασιώσεις και προφητείες για την έλευση του Αντιχρίστου, που όπως πιστεύει θα τον απαλλάξη από την δυστυχία του, δεν έχει επιτεθεί ποτέ και σε κανένα, μολονότι έχει κατ' επανάληψη λοιδωρηθεί. Γι αυτό κατά την γνώμη μου, τον αδικείτε.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 20:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λίγο πολυ δηλαδή, με κατηγορείς οτι προσπαθώ να αυξήσω την επισκεψιμότητα, δίνοντας άσυλο σε κάθε λογής διαταραγμένη άποψη...

Ενώ, αν συνεχιστεί αυτο το trollάρισμα απο τους "υγιείς" γνωστούς-αγνώστους γεμίζοντας σελίδες επι σελίδων, στο να κρίνουν το οτιδήποτε,
θα ανέβει το status του forum και έτσι θα σας δοθεί η ευκαιρία να συνομιλήσετε με νεα μέλη που θα έχουν σώας τας φρένας
να μιλήσετε για τις ανακαλύψεις της NASA και τους ψεκασμούς...
Μάλιστα...
είναι κι αυτό μια άποψη.

ομολογώ όμως, οτι δεν το περίμενα, ειδικά απο εσένα



Κοίταξε να δεις, πέρα από το ότι μπορεί να υπάρχουν κάποιες υπόνοιες σε ένα-δυο από αυτά που ανέφερες, κατά βάση το κείμενο που έγραψα είναι σαρκαστικό. Οπότε αφού δεν αντιλήφθηκες τον σαρκασμό (που γίνεται και αυτοσαρκασμός ενίοτε) και το πέρασες όλο σαν κατηγορία προς εσέ, πρέπει να σου πω κατηγορηματικά πως κάνεις λάθος, εκτός από ένα σημείο. Δεν έχω πρόβλημα με τη διαταραγμένη άποψη, στο βαθμό που είναι γραφική. Ετούτος μιλάει για παγκόσμιο πόλεμο, σκοτωμούς, σφαγές, εκατόμβες νεκρών και πίσω από αυτά βρίσκονται πωλήσεις σχετικών βιβλίων. Είπα απλά να του φέρω πελατεία, δεν έκανα υπαινιγμό πως θέλεις εσύ, ή οι ιδιόκτητες του φόρουμ αυτού πελατεία. Εδώ με εμάς του 10 ψιλοανισόρροπους νοματαίους και αποφεύγετε τις εμπλοκές, σκέψου να είχες άλλους εκατό για τα σίδερα. Τι θα γινόταν μετά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 21:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εξαιρέσεις το emoticon, τον ίδιο τόνο με το δικό σου είχε το κείμενο μου, αν και οφείλω να αναγνωρίσω ότι δεν ηταν ξεκάθαρο.
"Παράπονο" περισσότερο ήταν, παρά παρατήρηση.
Σε εσένα απευθύνθηκα γιατί ξέρεις πολυ καλά τόσα χρόνια πως λειτουργούμε.

Ο "ψεκασμένος" είδες (;) το έπιασε το υπονοούμενο
αλλά είναι φίλος... τον αγαπάμε με τα ελαττώματα του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy