ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Υπάρχουν άγγελοι? Τι είναι? Πιστεύετε σ' αυτούς?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2010, 23:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς το παρόν, όμως, αγαπητέ Εαρινέ,ο μόνος που συκοφαντεί και διαστρέφει είσαι εσύ και οι όμοιοι σου....Εγώ και ο χριστιανισμός,
έχουμε σταθερές θέσεις, αναλλοίωτες εις τους αιώνας, εσείς οι ακολουθούντες τον τυφλό(την επιστήμη)αλλάζετε θέσεις όλη την ώρα...
Ειδικά,εσύ, δεν έχεις καν θέσεις...
Για αγγέλους μιλήσαμε;
Δεν υπάρχουν έτσι;Ποια θρησκεία τους απορρίπτει;Για να δούμε πόσο κόντρα στην κόντρα είσαι φιλαράκι...
Προβλέπω σιωπή δυο ημερών...

Εσύ όχι μόνο αγγέλους βλέπεις αλλα και τουρμποκίνητους θα τους δείς σε λίγο καιρό...προσωπικά τοποθετήθηκα στο θέμα και μπορείς να δείς την απάντησή μου...κοπτοραπτική και φαντασία χρειάζεται και κάποιοι την έχουν μπόλικη..εσύ βέβαια είσαι και αστοιχείωτος οπότε το μίγμα εκρηκτικό για την γέννηση και τον οραματισμό αγγέλων...

Αλήθεια , τι σου είπαν την τελευταία φορά που συνομιλούσατε...θα σε περιμένουν στο Χαιδάρι...???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 00:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς το παρόν, όμως, αγαπητέ Εαρινέ,ο μόνος που συκοφαντεί και διαστρέφει είσαι εσύ και οι όμοιοι σου....Εγώ και ο χριστιανισμός,
έχουμε σταθερές θέσεις, αναλλοίωτες εις τους αιώνας

Προβλέπω σιωπή δυο ημερών...



Ούύύύύ΄...σταθερότατες...αυτό κι'αν είναι αλήθεια!

Σταθερές οι ορθόδοξοι...σταθερές οι καθολικοί...σταθερές οι ομοιδεάτες σου -παλιοημερολογίτες και αιρετικοί κατα την επίσημημη εκκλησία της Ελλάδας και του Καθολικισμού- σταθερές οι καθαροί...σταθερές οι Ιεχωβάδες...η σταθερότητα προσωποποιημένη είστε...


Πάντως δεν σε έκανα να περιμένεις ... σε σένα ποτέ αυτό..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 00:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve - Αγαπητέ μου elo, η φράση,"ερευνάται τας Γραφάς", αφορά στον Κύριο της Δοξης, Ιησού Χριστό,γράφεται στα ευαγγέλια και το έχουμε ξαναγράψει, αρκετές φορές...
Το "πίστευε και μη,ερεύνα",αφορά στις πράξεις των αποστόλων,επίσης δηλωμένο....

Η αλήθεια trexagireve είναι πως (παλιότερα) όσο και αν είχα ψάξει να βρω το … «"πίστευε και μη, ερεύνα"».. δεν κατάφερα να βρω τίποτα, βέβαια καταλαβαίνω πως για εσένα που έχεις μελετήσει καλά την Α. γραφή και τις πράξεις των απόστολων, γνωρίζεις καλύτερα το αν υπάρχει, οπότε αν δεν σου κάνει «κόπο» θα ήθελα πραγματικά να μου βγάλεις αυτήν την περιέργεια δίνοντας μου ακριβείς στοιχεία για το που είναι γραμμένο.

Πιστεύω ότι δεν σου ζητώ κάτι δύσκολο..


quote:
trexagireve - Δεν είναι ότι δεν γνωριζεις,ότι ο χριστιανισμός, με την Αγία Γραφή, έκανε την ελληνική παγκόσμια γλώσσα,δεν είναι το ότι "Εγώ ειμί το Α και το Ω",δηλώνει τιμή για την Ελλάδα,αφού μόνο η ελληνική έχει ωμέγα,είναι το θέμα, ότι όλη η αρχαία γραμματεια και ότι έχουμε σε γραπτό λόγο,συντηρήθηκε, σπουδάστηκε και εξελίχθηκε απο χριστιανούς λόγιους, που ασχολήθηκαν με αυτά, μόνο λόγω του χριστιανισμού...Τόσο απλά ότι υπάρχει σήμερα απο ελληνικό πνευμα,το οφείλουμε στον χριστιανισμό...

Αυτή βέβαια είναι η μια άποψη, γιατί υπάρχει και άλλη που λέει πως αν τα κείμενα των αποστόλων δεν μεταφράζονταν από τα αραμαϊκά (μητρική γλωσσά των Ιουδαίων της Παλαιστίνης) στα ελληνικά (παγκόσμια γλώσσα σε όλα σχεδόν τα διαμερίσματα της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας) δεν υπήρχε περίπτωση να γίνουν γνωστά (διαβαστούν), εκτός βέβαια από τους ίδιους τους Ιουδαίους.

Τώρα τον αν το «ελληνικό πνεύμα» το χρωστάμε στον Χριστιανισμό… το κουβεντιάζουμε σε άλλο τόπικ και όχι εδώ…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 01:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ

quote:
Χμμ ... μεθοδικοτητα , εμβαθυνση , πλουραλισμος και εν τελει συγκροτημενη σκεψη ... δεν μπορω να πω κατι ... ε γιαπετ , τι λες και ΄συ ;

Yes sir... που λέει και ο τρεχα....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 01:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo


quote:
Αυτή βέβαια είναι η μια άποψη

Πρόσεξε elo, όχι μια άποψη, έτσι απλά.

Είναι η άποψη του τρεχα.... και οφείλεις περισσότερο σεβασμό προς κάποιον που γνωρίζει προσωπικά το θεό και κουβεντιάζει μαζί του.

quote:
...γιατί υπάρχει και άλλη που λέει πως αν τα κείμενα των αποστόλων δεν μεταφράζονταν από τα αραμαϊκά (μητρική γλωσσά των Ιουδαίων της Παλαιστίνης) στα ελληνικά (παγκόσμια γλώσσα σε όλα σχεδόν τα διαμερίσματα της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας)

Αντιχριστιανικές φήμες.

Όπως λέει και ο τρεχα...., δεν υπήρχε τότε διεθνής γλώσσα, απλά επέλεξαν τα Ελληνικά διότι ο γιαχβέ άλλαξε περιούσιο λαό, εκείνες τις ημέρες και επέλεξε τους Έλληνες φτύνοντας κατάμουτρα τους εβραίους.

Κατάλαβες ή να πω στον τρεχα.... να στο εξηγήσει;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 03/03/2010 01:26:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 01:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατάλαβες ή να πω στον τρεχα.... να στο εξηγήσει;;;

Κατάλαβα, κατάλαβα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 10:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Προς το παρόν, όμως, αγαπητέ Εαρινέ,ο μόνος που συκοφαντεί και διαστρέφει είσαι εσύ και οι όμοιοι σου....Εγώ και ο χριστιανισμός,
έχουμε σταθερές θέσεις, αναλλοίωτες εις τους αιώνας

Προβλέπω σιωπή δυο ημερών...



Ούύύύύ΄...σταθερότατες...αυτό κι'αν είναι αλήθεια!

Σταθερές οι ορθόδοξοι...σταθερές οι καθολικοί...σταθερές οι ομοιδεάτες σου -παλιοημερολογίτες και αιρετικοί κατα την επίσημημη εκκλησία της Ελλάδας και του Καθολικισμού- σταθερές οι καθαροί...σταθερές οι Ιεχωβάδες...η σταθερότητα προσωποποιημένη είστε...


Πάντως δεν σε έκανα να περιμένεις ... σε σένα ποτέ αυτό..

soul


Καλά σου λέει βρε Εαρινέ
Δύο χιλιάδες χρόνια και ο γάιδαρος ακόμη συμφωνούν πως πετάει.
ΟΥΤΕ για ΜΙΑ στιγμή δεν σκέφτηκαν πως ΙΣΩΣ και να ΜΗΝ πετάει

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 11:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι,είναι τουλάχιστον ενδιαφέρον, να διαβάζω, κείμενα, απο διάφορα άτομα, που δεν λένε πραγματικά τιποτε, χρησιμοποιώντας,ένα τεράστιο όγκο απο λέξεις...
Αγαπητέ elo, η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα;Αν υπάρχουν σήμερα, όσα ξέρουμε για το αρχαιο ελληνικό πνέμυα, κατά βάση, οφειλεται στον χριστιανισμό, που διατήρησε,κείμενα και γλώσσα,μεταφέροντας την στα πέρατα της γής....
Τώρα, το πόσο στηρίχτηκε στην ελληνική γλώσσα, μάλλον πρέπει να βρούμε και ποιός την έφτιαξε,αυτή τη γλώσσα...Ή να δούμε, ότι ο Χριστός δόξασε την χώρα μας, με αυτόν τον τρόπο...
Αλλά,το βλέπετε;
Ρηχά ειναι μπείτε...
Μή μου πεις, ότι αυτα δεν είναι αλήθεια;...Προφάσεις εν ...αμαρτίαις,δεν χρειάζονται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 12:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το οτι ο χριστιανισμος χρωσταει τα μεγιστα στην ελληνικη γλωσσα ειναι γεγονος και ειναι αχαρηστια να λεμε το αντιθετο , εαν δεν γραφοταν στα ελληνικα δεν θα τον ηξερε ουτε η κουτση εβραια ...

το οτι σημερα γνωριζουμε ελαχιστα για τον αρχαιο κοσμο , το οφειλουμε τον χριστιανισμο καθως εαν δεν εκαιγαν και κατεστρεφαναν τα απανταχου μουσεια, βιβλιοθηκες και ναους σημερα ΘΑ ΞΕΡΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ και ο πολιτισμος του κοσμου θα ειχε προχωρησει ποιο πολυ και η ερμη αυτη η χωρα θα ηταν σε καλυτερη μοιρα ....

αφου καψαν οτι καψαν , αφου καταστρεψαν οτι μπορουσαν να καταστρεψουν , οτι απεμεινε απο παπυρους κτλπ τα καννα κλχαρτα για να γραψουν υμνους και υβρεις κατα των ελληνων ... πριν μερικα χρονια πισω απο εναν τετοιο υμνο βρεθηκαν διαφοροι μαθηματικοι τυποι του αρχιμηδη εαν θυμαμαι καλα (μπορει να ηταν και αλλου)

και σα να μη φτανουν ολα αυτα , ακομη και σημερα ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ μεσα στους υμνους και τα βιβλια σας ,ΤΙΣ ΥΒΡΕΙΣ που γραφτηκαν τοτε και που ευκολα να μπορουσα να δεχτω οτι ΤΟΤΕ μιλουσαν για κατι αλλο ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΛΕΞΗ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ !!!

ανταυτου το απολυτο θρασος να ζητατε και τα ρεστα , αλλα οπως εσεις οι ιδιοι λετε , ολα εν σοφια εποιησεν , οποτε αργα ή γρηγορα θα πληρωθειτε με το ιδιο νομισμα ... την ληθη !!!!

τελικα , εκτος απο τις παραισθησεις οτι υπαρχουν αγγελοι κατι αλλο εχουμε ? κανα φτερο που ελεγε και ο φιλος ? καμια χλαμιδα ? κατι ρε παιδια εχουμε ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 13:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητοί μου φίλοι,είναι τουλάχιστον ενδιαφέρον, να διαβάζω, κείμενα, απο διάφορα άτομα, που δεν λένε πραγματικά τιποτε, χρησιμοποιώντας,ένα τεράστιο όγκο απο λέξεις...
Αγαπητέ elo, η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα;Αν υπάρχουν σήμερα, όσα ξέρουμε για το αρχαιο ελληνικό πνέμυα, κατά βάση, οφειλεται στον χριστιανισμό, που διατήρησε,κείμενα και γλώσσα,μεταφέροντας την στα πέρατα της γής....
Τώρα, το πόσο στηρίχτηκε στην ελληνική γλώσσα, μάλλον πρέπει να βρούμε και ποιός την έφτιαξε,αυτή τη γλώσσα...Ή να δούμε, ότι ο Χριστός δόξασε την χώρα μας, με αυτόν τον τρόπο...
Αλλά,το βλέπετε;
Ρηχά ειναι μπείτε...
Μή μου πεις, ότι αυτα δεν είναι αλήθεια;...Προφάσεις εν ...αμαρτίαις,δεν χρειάζονται...

Πώ..πώ...πώ...μα τι φοβερή επιχειρηματολογία είναι αυτή , ούτε σε διεθνή φόρα με τους απανταχού της γής σοφούς διδασκάλους δεν βρίσκεις...ασύλληπτη φρασεολογία και πλουραλισμός γνώσεων!

Θα πρέπει κάπως να σε διατηρήσουμε , να σε βλέπουν και οι ερχόμενες γενεές..φτού σου παλλκάρι μου να μην σε ματιάσω...

Δεν το είχα καταθέσει , ότι κάποιος κάπου κάποτε το είχε πεί το φοβερό??? ....ότι ο θεός φώτισε τους Έλληνες για να αναπτυχθούν στα γράμματα , οι τέχνες και ο μεγάλος πολιτισμός της και αυτό διότι τον είχε προε-πιλέξει ως τον εκλεκτό του λαό???

Ορίστε λοιπόν , το επικύρωσε και ο τρέχα...εκείνο που δεν μας έχει πεί ακόμα και το περιμένω , είναι να μας πεί αν πιστεύει σε αυτά που κατέθεσε κάποια στιγμή εν είδει απαντήσεως για κάποια ευρήματα 5 εκατομμυρίων παρακαλώ χρόνων ... πιθανολογώ ότι για να τα καταθέσει , θα τα πιστεύει κιόλας..ε! Βαγγελάκι-ι- μας???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 15:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ημιμάθεια makfor,είναι χειρότερη της αμάθειας,όχι απλά γιατι κάνει ζημιά,αλλά γιατι ο ημιμαθής, δεν το καταλαβαινει,ενώ ο αδαης ξέρει ότι δεν γνωρίζει και το βουλώνει...
Υπάρχουν και μεταφράσεις, της Αγίας Γραφής, φιλε μου...Σε όλες τις γλώσσες..Λέμε ότι η επίσημη ήταν η ελληνική, πρώτη και γι αυτο με κύρος....Απο κει κι έπειτα, αν γράφονταν στα Λατινικά, πιστεύεις, ότι δεν θα είχε απήχηση, μεταφραζόμενη, στις άλλες γλώσσες;...
Μήπως σου βάζω δύσκολα;
Εαρινέ, πάντα ουρά, ο αφανής .....κλόουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 15:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επι των ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ .... κουβεντα ...

δηλαδη εαν ηταν στα λατινικα θα την διαβαζε κανεις ? και γιατι επιλεξαν την ελληνικη ? ΘΕΙΑ ΒΟΥΛΗΣΗ ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ....

συμφωνω οτι η ημιμαθεια ειναι κακο , χειροτερο αυτης ομως ειναι Η ΠΙΣΤΗ (αλλωστε δεν δηλωσα γνωστης της γραφης , ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΚΑΝΑ οτι γκρεμισατε μια δομημενη ΓΝΩΣΗ για χαρη θεων και διαβολων και οδηγησατε την ανθρωποτητα στο ΜΕΣΑΙΩΝΑ ... τι δε καταλαβες?)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 20:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή,για να καταλάβω τώρα ρε σύ makfor, σου κάνω μια ερώτηση, και μου την επιστρέφεις;Είσαι ...ακατάδεκτος;Είναι απλή ερώτηση, μη φοβάσαι,δεν δαγκώνει..
Λέω,αν γράφονταν στα λατινικά η Αγία Γραφή,δεν θα απλώνονταν σε ολόκληρο το ρωμαικό κράτος, που ήταν ο τότε γνωστος κόσμος;;
Θα έχανε τιποτε;Δεν νομίζω...Αλλά, ο Θεός ο ίδιος,έχω ξαναγράψει, είπε,"εγώ ειμαι το Α και το Ω",όταν Ωμέγα, έχει μόνο η ελληνική...Ειναι τιμή, απο τον Θεό...Δεν είναι κακό, να ο έχουμε..Και πέραν αυτού,με την ελληνική,
διδεδόθηκαν και τα ελληνικά γράμματα, πιο άμεσα..Υπήρξε αλληλοσυνδυασμός ομορφιάς,ήταν κάτι θείο, το να γραφτεί στα ελληνικά η Αγία Γραφή...Ακόμη κι αυτό δείχνει πόσο θεόπνευστη είναι...
Θα ψάχνουμε να βρουμε πως έτυχε κι όχι ότι ....πέτυχε;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 21:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο το Α και Ω σε τι γλωσσα το ειπε ρε συ ανθρωπε ? μιλουσε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ο χριστός ή καποιος απο τους αποστολους ? ψαραδες ηταν οι ανθρωποι ουτε εβραίκα δεν ηξεραν καλα καλα ... για πες να μαθω , γιατι οπως ειπα δεν ξερω ,απορια το εχω , σε τι γλωσσα ειπα Α και Ω ???

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 22:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασε αγόρι μου,για να ξέρεις γιατί μιλάς....Μην μου λές μετά, οτι σου κάνω κατήχηση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 22:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
makfor
τελικα , εκτος απο τις παραισθησεις οτι υπαρχουν αγγελοι κατι αλλο εχουμε ? κανα φτερο που ελεγε και ο φιλος ? καμια χλαμιδα ? κατι ρε παιδια εχουμε ?

Έχουμε , έχουμε φίλε makfor ! Από ότι έχω διαβάσει στο παρελθόν , εκτός από τα 14 κεφάλια του Ιωάννη του Προδρόμου που υπάρχουν κατεσπαρμένα ανά τον χριστιανικό κόσμο , καθώς και τα άλλα ευτράπελα με τα άγια λείψανα , σε μια εκκλησία της Ισπανίας υπάρχει μέσα σε πολύτιμη χρυσή θήκη ένα μεγαλοπρεπές φτερό κατά πάσα πιθανότητα Στρουθοκαμήλου, το οποίο επιδεικνύουν οι εκεί ιερείς με την πληροφορία ότι έπεσε από την φτερούγα του αρχαγγέλου Γαβριήλ .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 22:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
makfor
αυτο το Α και Ω σε τι γλωσσα το ειπε ρε συ ανθρωπε ? μιλουσε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ο χριστός ή καποιος απο τους αποστολους ? ψαραδες ηταν οι ανθρωποι ουτε εβραίκα δεν ηξεραν καλα καλα ... για πες να μαθω , γιατι οπως ειπα δεν ξερω ,απορια το εχω , σε τι γλωσσα ειπα Α και Ω ???

Φίλε makfor , μη γράφεις ιστορικές ανακρίβειες !!! Οι απόστολοι γνώριζαν άπταιστα ελληνικά , γιατί ήταν ελληνικής καταγωγής. Άμα δεν με πιστεύεις ρώτα και τους europaious2 γιανα σου το επιβεβαιώσουν .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 23:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή,για να καταλάβω τώρα ρε σύ makfor, σου κάνω μια ερώτηση, και μου την επιστρέφεις;Είσαι ...ακατάδεκτος;Είναι απλή ερώτηση, μη φοβάσαι,δεν δαγκώνει..
Λέω,αν γράφονταν στα λατινικά η Αγία Γραφή,δεν θα απλώνονταν σε ολόκληρο το ρωμαικό κράτος, που ήταν ο τότε γνωστος κόσμος;;
Θα έχανε τιποτε;Δεν νομίζω...Αλλά, ο Θεός ο ίδιος,έχω ξαναγράψει, είπε,"εγώ ειμαι το Α και το Ω",όταν Ωμέγα, έχει μόνο η ελληνική...Ειναι τιμή, απο τον Θεό...Δεν είναι κακό, να ο έχουμε..Και πέραν αυτού,με την ελληνική,
διδεδόθηκαν και τα ελληνικά γράμματα, πιο άμεσα..Υπήρξε αλληλοσυνδυασμός ομορφιάς,ήταν κάτι θείο, το να γραφτεί στα ελληνικά η Αγία Γραφή...Ακόμη κι αυτό δείχνει πόσο θεόπνευστη είναι...
Θα ψάχνουμε να βρουμε πως έτυχε κι όχι ότι ....πέτυχε;....

Και γώ σου έχω κάνει την ερώτηση , αν αυτά τα οποία κατέθεσες -εν είδει επιχειρήματος- περί ευρημάτων 5 εκατομμυρίων ετών αν τα αποδέχεσαι ως αληθή και δεν απαντάς...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 23:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δίχως ειρωνίες αγαπητέ σεσόστρις,είναι καλύτερα...
Το βιβλίο, όχι η επεξήγηση του, λέει πολλά μόνο του..
Στα ελληνικά είναι....
Οι μεταφράσεις και εξηγήσεις,μειώνουν την προσωπικότητα όσων λένε ότι βλέπουν άλλα απο όσα λέει...Όχι τους συννίοντες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2010, 23:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
makfor
αυτο το Α και Ω σε τι γλωσσα το ειπε ρε συ ανθρωπε ? μιλουσε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ο χριστός ή καποιος απο τους αποστολους ? ψαραδες ηταν οι ανθρωποι ουτε εβραίκα δεν ηξεραν καλα καλα ... για πες να μαθω , γιατι οπως ειπα δεν ξερω ,απορια το εχω , σε τι γλωσσα ειπα Α και Ω ???

Φίλε makfor , μη γράφεις ιστορικές ανακρίβειες !!! Οι απόστολοι γνώριζαν άπταιστα ελληνικά , γιατί ήταν ελληνικής καταγωγής. Άμα δεν με πιστεύεις ρώτα και τους europaious2 γιανα σου το επιβεβαιώσουν .


*


Sesostris...θα σε παρακαλούσα να λάβεις υπόψιν σου την θεία επιφώτιση και η οποία έπαιξε καταλυτικό ρόλο ...μεμιάς άρχισαν να μιλούν την Ελληνική απταίστως...μήπως και σύ πλατεία φραππεδάκι...

Συννίοντες...

soul

Edited by - Εαρινός on 03/03/2010 23:15:17

Edited by - Εαρινός on 03/03/2010 23:17:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 00:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου τι θα λέγατε να ξαναγυρίσουμε στο θέμα περί …

Όποιος ενδιαφέρεται να συνεχίσει τον διάλογο που έχει αρχίσει για το τι και αν έχει προσφέρει ο χριστιανισμός, μπορεί να το κάνει σε αυτό το λινκ (θέμα) ή σε κάποιο άλλο παρεμφερή…

ΠΩΣ ΧΑΘΗΚΕ Η ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ; Εξαιτίας των Χριστιανών;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 09:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ το χαβα σου ... μπορεις μια φορα εστω και για πλακα να απαντησεις σε κατι ???

ΣΕ ΤΙ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΠΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ή Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟ ΑΛΦΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΜΕΓΑ !!!

για πες να μαθω , οπως σου ειπα ΔΕΝ ΞΕΡΩ ... απορρητο ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΕΑΝ το πεις θα διαλυθει το συμπαν ...


και επισης σε ξαναρωταω

ΑΠΟΔΕΙΞΗ εχουμε για τους αγγελους ? κατι , εκτος απο το ματι σου το οποιο δεν μπορουμε να δουμε ... κατι αλλο ??? ή εστω για βγαλτο μια φωτογραφια να το δουμε βρε εν χριστο αδερφε

εδω ειμαστε ακουμε

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 10:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι βρε συ makfor, εσύ τον χαβά σου,γιατί αν κοιτάξεις μια οποιαδήποτε εικόνα του Χριστού, θα δεις ότι γράφει "εγώ ειμί το Α και το Ω",ως ΑΡΧΉ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.
Δηλαδή ότι όλα απο Αυτόν ξεκίνησαν κι σε Αυτόν θα τελειώσουν...Κι επιεδή το λενε τα ευαγγέλια,όποιο και να διαβάσεις το λέει,σου έγραψα,καλά θα ήταν, αντι να διαβάζεις οτι θέλεις, διάβασε κάτι ολόκληρο,ώστε να καταλαβαίνεις τι γράφουμε και να μην λες αρλούμπες...Γκέγκε;
Να σου απαντήσω που το γράφει και τι εννοεί;
Είναι ..ερώτηση αυτή;...
Όσο για αγγέλους, ειναι όπως με τον Θεό,δεν τον είδαν πολλοί,αυτό δεν σημαίνει ότι τον αμφισβητούν, όλοι όσοι δεν τον είδαν...
Έχουμε παραδόσεις,βιβλία,γνώση Του....
Να έχουμε και λίγη λογική...Λέμε οτι χιλιάδες μαρτυρίες περί αγγέλων, έχουν καταγραφεί στις θρησκείες και παραδόσεις, όλων των λαών...Τι να σου φερω την...,ιστορία;Θα την αμφισβητήσεις μετά, ως παραμύθι...
Εγώ σου γράφω οτι υπάρχουν χιλιάδες μαρτυρίες και σε όλο τον κόσμο...Εσύ βγάλε τους, μαζί με μένα ότι είμαστε τρελοί...Αλλά, ξέρεις,η πλειοψηφία νικάει κι αν σας πούμε εμείς εσας τρελούς, τότε ειστε....
Άρχισε να σκέφτεσαι καμιά φορά...Μην φοβάσαι,δεν θα πάθει τίποτε το μυαλό σου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 10:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η λογικη ειναι που μας δημιουργει το προβλημα σε οσα λες καθως δεν στεκου , αυτη που εσυ ζητας λοιπον ειναι το παραλογο να δεχτουμε τον λογο σου γιατι ετσι θες εσυ ... αμ πριτς χαχαχαχα


οκ και εγω κανω μια εικονα που γραψει θ κι ι τι παει να πει αυτο ??? οτι ο χριστος ειπε ειμαι το θ και το ι ???? πλακα ΜΕ κανεις ? ΧΑΧΑΧΑ

ΣΕ ΤΙ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΠΕ ΤΟ Α και το Ω θα μας πεις ??? προφανως δεν ξερεις ...

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ... ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΝ δεν ειπε ποτε ουτε ΑΛΦΑ ουτε ΩΜΕΓΑ αρα τα οσα λες παραπανω για ελληνικη γλωσσα και Α-Ω ειναι μπουρδες ...

παμε στη λογικη τωρα .... ΑΠΛΑ οι μεταφραστες της γλωσσας στην οποια μιλησε και γραφηκαν τα ευαγγελια (οσο και οποια δε με νοιαζει) μεταφρασας το αρχη και τελος ως Α και Ω (εαν το ειπε και αυτο το αρχη και το τελος γιατι και για αυτο εχω αμφιβολια... ομως αρχη και τελος μιλανε ολες οι θρησκειες ... αρα κατα την λογικη σου ολες μιλανε για ΑΛΦΑ ΚΑΙ ΩΜΕΓΑ) , θα μπορουσαν να το καναν 0 και 1 , ή 0 και 9 ... ή δε ξερω τι αλλο ...

ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΑΛΦΑ ΚΑΙ ΩΜΕΓΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!
και η γλωσσα τους δεν ηταν τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ... επισης ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!
η ελληνικη ΕΠΙΛΕΧΤΗΚΕ γιατι ηταν η ποιο διαδεδομενη και επισης οσοι ηξεραν ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ηξεραν πιθανοτα την ελληνικη !!!! ουτε επιλογες απο θεους ουτε τιποτα ... ανθρωπινη και αρκα λογικη επιλογη να γραφει κατι στην τοτε γλωσσα !!!

ολα τα αλλα ειναι ονειρα θερινης νυκτος που κανεις για να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα !!! και κανεις περισσοτερο κακο παρα καλο στην θρησκεια που λες οτι υποστηριζεις (Ασχετα εαν αυτη σε θεωρει ΑΙΡΕΤΙΚΟ !!!!!)

οσο αφορα τους αγγελους , οι παραδοσεις μιλανε και για δρακους , για βρυκολακες , μιλανε για λαμιες , για μαμπουλες ακομη και για τον αραπη που κλεβει τα μωρα ... ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ???

εαν σταθω στις παραδοσεις - λογικη , το συμπερασμα ειναι ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ... ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΗΣ ΧΑΛΗΜΑΣ και οι αγγελοι και οι θεοι ... και πεστου να βγει απο το ματι σου γιατι θα παθεις κανα καταρακτι και θα τρεχεις χωρις να το γυρευεις !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 10:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλοι μου τι θα λέγατε να ξαναγυρίσουμε στο θέμα περί …

Όποιος ενδιαφέρεται να συνεχίσει τον διάλογο που έχει αρχίσει για το τι και αν έχει προσφέρει ο χριστιανισμός, μπορεί να το κάνει σε αυτό το λινκ (θέμα) ή σε κάποιο άλλο παρεμφερή…

ΠΩΣ ΧΑΘΗΚΕ Η ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ; Εξαιτίας των Χριστιανών;



Φίλε Elo , καλημέρα!

Καταλαβαίνω την ανάγκη να επανέλθουμε στο θέμα και γενικότερα στα θέματα αλλα για να γίνει κάτι τέτοιο δεν μπορεί , χωρίς τις απαιτούμενες προυποθέσεις!

Είμαι στο φόρουμ , περίπου ένα χρόνο και κάτι -αν δεν απατώμαι- και δεν έχω δεί -έστω μια φορά- παρ'ολα τα στοιχεία και τα επιχειρήματα που κατατίθενται απο πολλούς φίλους συνδικτύους , να υπάρχει μια παραδοχή ιστορικά καταγεγραμμένων γεγονότων.

ΠΟΤΕ...η παρθένος Μαρία προσωποποιημένη!

Προσπαθούν κάποιοι φίλοι να πείσουν για ανύπαρκτα πράματα...

Υπάρχει μια περιρέουσα υποκρισία και η οποία διαχέεται καθημερινά σε κάθε βήμα μας..

Αρχαίοι ναοί παντού εγκαταλειμένοι...ισοπεδωμένα ερείπια και πέτρες διασκορπισμένες παντού για να θυμίζουν ποιοί ήσαν οι Έλληνες κάποτε και ποιοί είναι σήμερα...απο την άλλη μεριά , Εκκλησίες να φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια παντού και να τείνουν να γίνουν περισσότερες απο εμάς τους ιδίους!

Και μιλάμε για έναν Αρχαίο Ελληνικό πολιτισμό που ενέπνευσε μια Αναγέννηση και η οποία υπήρξε το όχημα διεξόδου όλης της Ευρώπης απο τον Μεσσαίωνα.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ποιός και ποιοί έκαναν καταστροφές...πάει τελείωσε αυτό και ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω για να αλλάξουμε τα γεγονότα..μην ξεχνάμε ότι υπήρξαν και αιώνες δουλείας της Ελλάδας απο Τούρκους και μετέπειτα καταστροφές απο διάφορους πολέμους και ας μην παραγνωρίζουμε και την φυσιολογική φθορά...

Το ερώτημα είναι το εξής:"Τώρα τι κάνουμε το επίσημο κράτος αλλα και η Εκκλησία , τι κάνουν για να αναστηλώσουμε την αρχαία Ελληνική μας κληρονομιά και για την οποία εκατομμύρια ανθρώπων κάθε χρόνο έρχονται στην Ελλάδα για να θαυμάσουν???"

Εμείς ως μονάδες τι κάνουμε , πέραν του να "ξύνουμε" πληγές του παρελθόντος???

Και αυτό είναι κάτι που παράγει???
Συντελλείται απο αυτό κάτι το εποικοδομητικό και επωφελές για τον τόπο μας?
Βελτιωνόμαστε ως άνθρωποι?
Ανεβάζουμε την χώρα μας?

Το να επιστρέψουμε στο παρελθόν φίλε μου για να μεταστρέψουμε τα πράματα δεν γίνεται-μακάρι..αλλα δεν γίνεται..- εκείνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να "μεταστρέψουμε τον τρόπο με τον οποίο αντιλαμβανόμστε τα πράματα και να βρούμε -πλέον- κοινούς δρόμους συμπόρευσης και επικοινωνίας.

Υπάρχει πλέον επιτακτική ανάγκη να νοηματοδοτηθεί η νέα γενιά απο νέες ιδέες και απο άλλους κώδικες επικοινωνίας που θα συντελλέσουν στον ερχομό μιας νέας κοινωνίας που θα συνεργάζεται με σεβασμό και αγάπη του ενός προς τον άλλο και πρωτίστως για την χώρα τους/μας!

Δρυός πεσούσης , πάς ανήρ ξυλεύεται ...έλεγαν -σοφά- οι Αρχαίοι ημών πρόγονοι και αυτό -ειδικά αυτό..- είναι πιο επίκαιρο , απο ποτέ!


Η ιστορία κατα την γνώμη μου δεν μπορεί να γίνεται φορέας διαπληκτισμών και συνεχούς διαμάχης -δεν αποδίδει αυτό- αλλα φορέας σοφίας για αποφυγή των ιδίων λαθών αλλα δυστυχώς δεν συμβαίνει αυτό και γι'αλλη μια φορά , οι "χαμένοι" της όλης υπόθεσης , θα είμαστε ξανά εμείς ως χώρα!

Πάνω απο κάθε τι επιμέρους που πιστεύει ο καθένας , θα πρέπει κατα την γνώμη μου να είναι η χώρα μας και κάθε τι που εκπορεύεται απο κάθε επι μέρους πίστη-ιδεολογία θα πρέπει να κινείται προς το καλό της χώρας μας...αυτό όμως δεν συμβαίνει και προβάλλει ανάγλυφα και ξάστερα τις εξαρτήσεις του Έλληνα απο αυτές τις επιμέρους πίστεις - ιδεολογίες και που τον καλούν καθημερινά στο να τις υπερασπισθούν , αδιαφορώντας για οτιδήποτε άλλο.

Όμως έτσι δεν πάμε πουθενά , θα μείνουμε να καμαρώνουμε τα έργα μας και τα αποτελέσματά τους...ήδη τα βλέπουμε αλλα και πάλι , ξανά και ξανά στα ίδια θα γυρίζουμε κατηγορώντας ο ένας τον άλλο!

Γιαυτό και -ίσως- είναι καλύτερα που το έχουμε ρίξει στην μπαλαφαρία και στην "τρελλή"...!

Νά'σαι καλά!

soul

Edited by - Εαρινός on 04/03/2010 10:45:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 14:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σε μια εκκλησία της Ισπανίας υπάρχει μέσα σε πολύτιμη χρυσή θήκη ένα μεγαλοπρεπές φτερό κατά πάσα πιθανότητα Στρουθοκαμήλου, το οποίο επιδεικνύουν οι εκεί ιερείς με την πληροφορία ότι έπεσε από την φτερούγα του αρχαγγέλου Γαβριήλ .


*


Ολόκληρος αρχάγγελος (αρχηγός μονάδας).......και μαδάει ;
Eλαττωματική ποιότητα κατασκευής ΚΑΙ στους αγγέλους και μάλιστα τους ηγήτορες εξ αυτών ;
Και το δέχονται αυτό οι πιστοί ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 16:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολόκληρος αρχάγγελος (αρχηγός μονάδας).......και μαδάει ;
Eλαττωματική ποιότητα κατασκευής ΚΑΙ στους αγγέλους και μάλιστα τους ηγήτορες εξ αυτών ;
Και το δέχονται αυτό οι πιστοί ;



μπορεί να είναι made in rbc= republic of china

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 19:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τρεχαγυρευε :
Αγαπητέ elo, η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα;
Τι ! Το φιλοσοφεις ; χεχεχε

Θα σου λυσω την απορια λοιπον ! Ο καθηγητής Τζον Μπρούκφιλντ, ειδικός στην Εξελικτική Γενετική στο Πανεπιστημίο του Νότιγχαμ υποστηρίζει οτι τέτοιου είδους διλλήματα δεν υφίστανται πλέον!

Το αυγο προϋπηρχε της κοτας !

Το γενετικό υλικό δεν αναπτύσσεται κατά τη διάρκεια ζωής ενός ζωντανού οργανισμού. Γεγονός που συνεπάγεται οτι είναι αδύνατο να υπήρξε ξαφνικά μια κότα εάν πριν δεν είχε περάσει από το στάδιο του κλωσσόπουλου μέσα στο αβγό.

Περισσοτερα στη σελιδα ΜΑΚΕΔΩΝ !

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣ

http://originalmakedon.blogspot.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 22:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το γενετικό υλικό δεν αναπτύσσεται κατά τη διάρκεια ζωής ενός ζωντανού οργανισμού. Γεγονός που συνεπάγεται οτι είναι αδύνατο να υπήρξε ξαφνικά μια κότα εάν πριν δεν είχε περάσει από το στάδιο του κλωσσόπουλου μέσα στο αβγό.

Τεικά όντως είσαι αδιάβαστος.

Το dna εξελίσεται και μπορεί κάποιος να το ενεργοποιήσει απο μόνος του.

Αν θές απόδειξη,τότε αυτή είναι εγώ ο ίδιος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2010, 22:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τεικά όντως είσαι αδιάβαστος.

Το dna εξελίσεται και μπορεί κάποιος να το ενεργοποιήσει απο μόνος του.

Αν θές απόδειξη,τότε αυτή είναι εγώ ο ίδιος.



Ινστρούκτορα !!! Εγραψες παλι !! Νεος τρεχαγυρευε μας προεκυψε ρεεεεε ! Περαστικα μας ...

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣ

http://originalmakedon.blogspot.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy