ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Τεκτονισμός - η γνώμη σας...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 12:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Oannes, η μόνη μου σύγκριση είναι στο κοινό σημείο της αντιπαράθεσής σου (για τους καθαρά δικούς σου λόγους) με τον Kelso και σε καμία άλλη περίπτωση.

Για να το ξεκαθαρίσω περισσότερο εννοώ ότι αν και βρέθηκες σε μια περίπτωση έντασης και αντιπαράθεσης έδειξες μεγαλοθυμία και έδωσες τόπο στην οργή.

Δεν είχα καμία άλλη πρόθεση.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 12:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση διευκρίνηση


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 13:19:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Καλό "μαγικό νησί", ο φίλος μας Αίον ανέφερε ΞΕΚΑΘΑΡΑ πώς: "Απο τον μαθητή κρίνεται ο Δάσκαλος" και αυτό σε ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ έχει να πεί πολλά...

Aγαπητέ Κέλσο, την μια στιγμή υποστηρίζεις τη ρήση του ΑΙΟΝ την άλλη μας λες ότι δεν είναι όλα τα δάχτυλα ίδια... Φάσκεις και αντιφάσκεις και δε μπορώ να σε πιάσω πουθενά...

Οσο για την παραπάνω ρήση του ΑΙΟΝ επειδή δε ΓΝΩΡΙΖΩ (ίσως πάλι όμως και ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ) δε νομίζω ότι ισχύει πάντα. Δε ξέρω ποιός "σοφός" την είπε και δε με νοιάζει... Αυτή είναι η άποψή μου...

Ποιό είπαμε είναι το θέμα μας?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 13:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13
ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ και παρατηρω...
quote:
Να σε χαίρεται το Τάγμα σου φίλε "εσωτεριστή"


quote:
σε κάποια καρικατούρα του τεκτονισμού, όπως Ροδόσταυροι, AMORC κλπ

quote:
ΔΕΝ θέλω να γίνω ΚΑΙ ΕΓΩ σάν και εσένα...
ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ, που ΠΡΑΓΜΑΤΩΝΕΙΣ ΤΟ ΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ πρός τους συνανθρώπους σου...
Εκείνους που έχουν ΙΣΟΤΗΤΑ μαζί σου, ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ με σένα & ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ να σε ακούν για να ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ...
quote:
Ο σεβάσμιος της Στοάς σου θα πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που το έργο που ΠΡΑΓΜΑΤΩΝΕΤΑΙ στη παρεούλα σας ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...

Οι αδερφοί ΣΟΥ θα σε αναγνωρίζουν ως ΤΕΚΤΟΝ και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ...
Και μια ΣΥΜΒΟΥΛΗ απο ένα ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ...
Ξαναδιάβασε τα όσα ΕΣΥ παρέθεσες για την ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΤΕΚΤΟΝΙΚΗ...
Εχεις ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ...


quote:
Αλλά και αυτό που με ΘΡΑΣΟΣ δηλώνεις, ότι είσαι ΟΠΑΔΟΣ (δεν ήξερα ότι έτσι ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΣΤΕ!!!) του ΟΡΘΟΥ ΛΟΓΟΥ, σε προκαλώ να δείξεις σε μένα τον ΑΜΟΡΦΩΤΟ που ομιλής ΟΡΘΑ...
quote:
Υ.Γ
Κουίζ: Ποιά είναι η τελευταία ΚΑΡΙΚΑΤΟΥΡΑ των Ελευθέρων τεκτόνων;;;


ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ????
quote:
Παρεούλες που κάποιοι ΗΓΟΥΝΤΕ σε αυτές και φυσικά "τα μαλακά μόρια των ωπίσθιών τους" ΠΡΕΠΕΙ να έχει και μαι ΚΑΡΕΚΛΑ, ΘΡΟΝΟ, ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ για να κάθετε αναπαυτικά...
quote:
ΟΤΑΝ ο Τέκτον ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ με τον τρόπο που συμπεριφέρθηκες φίλε μου Ελευθερομασόνε (FM), ΘΕΩΡΩ πώς εκθέτει ΟΧΙ ΜΟΝΟ τον εαυτό του, αλλά και ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΙΧΑΝ, ΕΧΟΥΝ ή ΘΑ ΕΧΟΥΝ στο μέλλον "αγκυροβολίσει στο λιμάνι" του Τεκτονισμού...
quote:
Εγώ τη δημοσιοποίηση αυτή την ονομάζω ρουφιανιά και τη συμπεριφορά αντιτεκτονική .

Είναι κρίμα στο πρόσωπο σου να εκτίθεται το Τεκτονικό Ιδεώδες και οι Τέκτονες αδελφοί σου .


quote:
Κατα τα άλλα περιμένω ΕΔΩ ΔΗΜΟΣΙΑ να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου, Τέκτονα φίλε μου που σίγουρα μας έδειξες επάξια μπορώ να πώ το ΠΩΣ και το ΓΙΑΤΙ εσείς, οι ΤΕΚΤΟΝΕΣ αντιλαμβάνεσται τον ΙΔΙΟ τον Τεκτονισμό, αλλά προπαντώς μας έδωσες ένα καλό μάθημα με θέμα "Να γιατί ΠΡΕΠΕΙ να εισέλθετε στον Τεκτονισμό"...

quote:
Απο τον μαθητή κρίνεται ο Δάσκαλος φίλε Oannes...


quote:
Στείλε μου τουλάχιστον ένα e-mail και σου ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ότι δε θα το κοινοποιήσω σε ΚΑΝΕΝΑΝ (ρουφιανέψω κατα τα λεγόμενα του Ράμογλου)...
Αλήθεια λέω, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΚΤΟΝΑΣ...

τραγικο ως επιχειρημα
quote:
Η ΚΡΥΦΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ...

Πράξη Α'

Ο μικρός Fotis ολοφύρεται εν μέσω του χορού εσωτεριστών..."Κύριε κύριε ο Γιωργάκης μου έσχισε το τετράδιο..."

Πράξη Β'

Η αγαπητή Lencolas τραγουδάει σαν μια δεύτερη Μαρινέλλα "Κι ΥΣΤΕΡΑ ... κι ΥΣΤΕΡΑ... μα δεν υπάρχει ύστερα"


Πράξη Γ(αμα) και ευτυχώς τελευταία...

Οι γνώμες των ειδικών διείσταντε... Οι ειδικοί περί εσωτερισμού μιλούν με γενικεύσεις που μόνο σε εσωτεριστές αρμόζουν... Και ναι φίλοι μου καλά καταλάβατε ότι "ο Τεκτονισμός βγάζει ΜΟΝΟ τέτοιου είδους φυντάνια" και ότι "ο Μαθητής κρίνεται ΜΟΝΟ από τον Δάσκαλο"

Την παράσταστη κλείνει η Avallon με μπουρδολογίες σε μια ανέλπιδη προσπάθεια αντιπερισπασμού και χαλάρωσης


χαβαλες ...


το θεμα Τεκτονισμος- η γνωμη σας επιτελεσε την αποστολη του επαξια και απαντες τα μελη εξεφρασαν την γνωμη τους νομιζω οτι πρεπει να σταματησει γιατι αποτελει δυσφημηση

Ειτε θεωρουμε τους εαυτους μας σοβαρους και ωριμους για να καταποιαστουμε με τετοια θεματα ειτε μεταφερουμε το τοπικ στην τυροαχλαδου κα συνεχιζεται εκει το πατιρντι...... γιατι θα μπει και κανενας νεος και απειρος εδω και θα χασει συνολικα το φορουμ...

Αν δεν παιρνω μερος δεν σημαινει οτι δεν παρακολουθω φιλε μου Oannes και σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου


Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 14:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Μεγάλωσαν τα γένια μας η ψυχή μας αλλιώτεψε
αγριεμένο το σκυλί γαβγίζει τη φωνή του
βοήθα καλέ μου μη φαγωθούμε μεταξύ μας

Χίλια μύρια κύματα μακριά τ' Αϊβαλί....

Thothoula η Bιετναμέζα
Mοναδική
απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Βαλντα πολυ ωραιο αυτο! ποιανου ειναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Στίχοι: Κ.Χ Μυρής
Μουσική: Γιάννης Μαρκόπουλος
Ερμηνευτής: Νίκος Ξυλούρης

Edited by - Valnta on 17/10/2003 15:17:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis
Καλά εσείς δεν παίζεστε! Τρεις μέρες έλλειψα και γεμίσατε άλλες τρεις σελίδες (πάλι με κλωτσομπουνίδια...)

Φίλε drumx13 προτείνω να συνεχίσουμε στο θέμα (αν και μη στεναχωριέσαι καμία ιδέα ή παράδοση δεν κινδυνεύει από δυσφήμιση αν είναι εν γένει πραγματικά σωστή και άξια).

Καλό θα ήταν να αποφασίσουν να μείνουν μόνον αυτοί που κάτι θέλουν να αποκομίσουν κι όχι να χλευάσουν. Προτείνω λοιπόν να κάνουμε μία ερώτηση ο καθένας στον εαυτό του γιατί συμμετέχει. Αν το κάνει για να μάθει κάτι τότε ας μείνει, αν το κάνει για να ειρωνευτεί ας πάρει μόνος του την πρωτοβουλία να μη συμμετέχει. Σίγουρα δε θα αποφασίσω ποιός θα συμμετάσχει, αλλά ο κάθε ένας σας ξεχωριστά λαμβάνοντας υπ' όψιν του τους κανόνες συμμετοχής αλλά και τους κανόνες ευγένειας και την ανάγκη για Γνώση.

Ας επιστρέψουμε λοιπόν σε κάποια θέματα που άπτονται άμεσα του Τεκτονισμού όπως:

1. Ηθικές και φιλοσοφικές απόψεις του Τεκτονισμού.
2. Πως δημιουργήθηκε ο Τεκτονισμός.
3. Τελετές και βαθμοί μύησης.
4. Σύμβολα, αντικείμενα και ενδυμασίες.
5. Επιφανείς Τέκτονες (Έλληνες και μη).
6. Τεκτονικές χειραψίες και φράσεις.
7. Η έννοια του Τεκτονισμού, τι σημαίνει να είσαι Τέκτονας.
8. Σχέση του Τεκτονισμού με τις ιερές οικογένειες (θεωρία Rex Deus).
9. Σχέση του Τεκτονισμού με την ανάπτυξη της Αμερικής.
10. Χρήση Τεκτονικών συμβόλων σε κοινή θέα.

αλλά και του φίλου Oannes:
- Ναΐτες Ιππότες
- Αρχαία Μυστήρια
- Αλχημιστές
- Μεσαιωνικές οργανώσεις τεχνιτών
- Καββαλιστές
- Stewart
- Sir Christopher Wren
- Desaguliers
- Ρωμαϊκά Κολλέγια τεχνιτών
- Σταυροφόροι
- Πατριαρχική Ιουδαϊκή θρησκεία

άντε να δούμε...


Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
μην την πατάτε έτσι εύκολα καλοί μου εσωτεριστές ...

όταν λέμε "Απο τον μαθητή κρίνεις τον ΔΑΣΚΑΛΟ" φυσικά και εννοούμε τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ , τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ.
Ενας εξωτερικός Διδάσκαλος θα δώσει τα απαραίτητα ερεθίσματα και σε κάποιες περιπτώσεις θα "ανασύρει" με ενέργειες τον μαθητή απο την λήθη...σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορεί να συγκριθεί με την ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ του μαθητή που είναι και ο μεγαλύτερος ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ στην πορεία του προς την ΦΩΤΗΣΗ.
Να το πώ με άλλα λόγια που θα φάνουν πολύ απλά αλλα δεν είναι?
ΟΤΙ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΕΡΝΕΙ...Για όλους έχει ο θεός... θες μυστικοπάθειες? θες μεγαλεία? δε θες γυναίκες στα πόδια σου? θες σύμβολισμούς και υπονοούμενα? θελεις να πεθάνω ? (όχι αυτό είναι τραγούδι...)
Τέλος πάντων καταλάβατε πιστεύω...
(εσωτεριστές σου λέει μετα...)

Edited by - AION on 17/10/2003 15:41:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
ΕΣΩ..εκεί γίνονται όλα
το έξω πια είναι ίδιο σχεδόν για όλους μας,πανε οι παλιες εποχές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
και το μωβ χρώμα δεν είναι τυχαίο...τσ,τσ,τςςςςςςςςςςς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 16:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Το μωβ όντως δεν είναι τυχαίο. Εμείς όμως δυστυχώς παραμένουμε "ερυθροί"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 16:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida
Ας αφήσουμε λοιπόν τον καθένα ελεύθερο να πάρει ΟΤΙ θέλει και ας πάψουμε να προσπαθούμε να του δώσουμε αυτό που εμείς θέλουμε.

Οταν κάποιος φοράει παρωπίδες ότι και αν υπάρχει γύρω δεν θα το δει...

quote:
(εσωτεριστές σου λέει μετα...)

Ωραίος τίτλος δε λέω...

Edited by - elpida on 17/10/2003 16:35:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 16:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
Ας αφήσουμε λοιπόν τον καθένα ελεύθερο να πάρει ΟΤΙ θέλει και ας πάψουμε να προσπαθούμε να του δώσουμε αυτό που εμείς θέλουμε.

Οταν κάποιος φοράει παρωπίδες ότι και αν υπάρχει γύρω δεν θα το δει...


Συμφωνώ απόλυτα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 17:33:50  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Oculatis Abis καλύτερα να δούμε ποιος είναι εδώ μέσα Τέκτονας και να ανοίξουμε ένα φροντιστήριο .
Ναι να μάθουμε ΟΛΑ αυτά που ο Τέκτων ορκίζετε να αποκρύπτει από τα όμματα αμυήτων .
Αν είναι δυνατόν !
Θα τρελαθούμε τελείως .

Φίλε πραγματικά δεν έχω κανένα μα κανένα λόγο να ερίσω μαζί σου , απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω , μήπως οι χειραψίες , οι λέξεις , τα σημάδια κλπ ανήκουν στα μη ανακοινώσιμα ;

Είδες κανένα ( εκτός από τον FM ) να δηλώνει Τέκτονας ;
Είδες κανένα να λέει εγώ είμαι μέσα και ξέρω , καθίστε να σας πω ;
Είδες κανένα να λέει αν ανήκει σε κάποια ομάδα ( Τεκτονισμός , Νέα Ακρόπολη , κλπ ) και να αναλύει το τι κάνει εκεί μέσα ;

Αν νομίζεις φίλε μου ότι όλα αυτά είναι ανακοινώσιμα και ειδικά απ’ αυτούς που πραγματικά γνωρίζουν τότε είμαι μαζί σου .

Φίλε ΑΙΟΝ το μόνο που θα σου πω είναι το εξής «Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται» , καλά κάνεις λοιπόν και με όλο σου το δίκιο και λες τα όσα λες .
Ο FM σου έδωσε το δικαίωμα να τα λες και να τα υποστηρίζεις δικαιώνοντας την όποια σου αντίθεση στον Τεκτονισμό .
Βέβαια αλλού είναι η «ταμπακέρα» αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει .


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 18:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger
Aγαπητέ Thoth,
Προσωπικά ούτε ανασφαλής αισθάνομαι αλλά ούτε και επιτρέπω σε κανέναν να με πηγαίνει όπου θέλει.
Από την στιγμή όμως που καταλήγεις σε αυτό το συμπέρασμα , δεν σε είδα να επεμβαίνεις στο θέμα και να ζητάς εξηγήσεις από τον FM για τις προθέσεις που έχει, καθώς δήλωσες ότι κρατάς αποστάσεις απ’όλες τις πλευρές και παρά την δημόσια παράθεση προσωπικού e-mail, χωρίς καν να καυτηριάσεις αυτή την ενέργεια του.
Με αυτά δε που αναφέρει για την επικοινωνία σας, εξακολουθώ να πιστεύω ότι σε εκθέτει.

Εάν πραγματικά πιστεύεις ότι την μεγαλύτερη ευθύνη έχουν οι παλιότεροι και πιο υπεύθυνοι του forum, δυστυχώς τότε νιώθω ότι δεν μας προστάτεψες.
Πως; Αντιδρώντας σε αυτά που ανέφερε ο FM, ο οποίος από κάποια στιγμή και μετά πραγματικά εκτροχιάσθηκε, με αποτέλεσμα στο τέλος να εκθέσει ακόμα και εσένα.

Θα σταματήσω εδώ καθώς θεωρώ ότι τα υπόλοιπα μέλη πραγματικά δεν φταίνε σε τίποτα να παρακολουθούν αυτή την «κλοτσοπατινάδα», η οποία δεν έχει πραγματικά να προσφέρει τίποτα.

Ήρθε νομίζω η ώρα για αλλαγή σελίδας στα εσωτερικά (και όχι στο Esoterica).

Ευχαριστώ…μία μεγάλη συγγνώμη σε όσους προσέβαλλα με την συμπεριφορά μου.



Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 18:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σου old tiger.

Λυπάμαι που κατάλαβες έτσι τα πράγματα. Δυστυχώς σε αυτές τις περιπτώσεις το βάρος το κουβαλάνε οι πιο ευαίσθητοι και οι πιο αθώοι.

Δεν έχει νόημα να εξηγηθώ μέσα στο forum. Όπως εξήγησα και εξηγήθηκα και προσωπικά σε όλα τα εμπλεκόμενα μέρη έτσι θα κάνω και τώρα.

Να ξέρεις πάντως πως εκτιμώ και σέβομαι κι εσένα και την δράση σου εδώ μέσα.

Να είσαι καλά.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 19:35:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η ΚΡΥΦΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΥ...

Πράξη Α'
Ο μικρός Fotis ολοφύρεται εν μέσω του χορού εσωτεριστών..."Κύριε κύριε ο Γιωργάκης μου έσχισε το τετράδιο..."

Πράξη Β'
Η αγαπητή Lencolas τραγουδάει σαν μια δεύτερη Μαρινέλλα "Κι ΥΣΤΕΡΑ ... κι ΥΣΤΕΡΑ... μα δεν υπάρχει ύστερα"

Πράξη Γ(αμα) και ευτυχώς τελευταία...
Οι γνώμες των ειδικών διείσταντε... Οι ειδικοί περί εσωτερισμού μιλούν με γενικεύσεις που μόνο σε εσωτεριστές αρμόζουν... Και ναι φίλοι μου καλά καταλάβατε ότι "ο Τεκτονισμός βγάζει ΜΟΝΟ τέτοιου είδους φυντάνια" και ότι "ο Μαθητής κρίνεται ΜΟΝΟ από τον Δάσκαλο"

Την παράσταστη κλείνει η Avallon με μπουρδολογίες σε μια ανέλπιδη προσπάθεια αντιπερισπασμού και χαλάρωσης

χαβαλες ...


Aγαπητέ drumx συγνώμη αν σε προσέβαλλε ο "χαβαλές" μου όπως εσύ τον αποκαλείς. Η πορεία μου εδώ μέσα έχει νομίζω δείξει ότι ποτέ δε κάνω χαβαλέ σε σοβαρά θέματα. Πριν απ'αυτό παρακάλεσα να συνεχίσουμε από κει που μείναμε... και αντί για αυτό συνεχίσαμε τη φαγωμάρα και μιας και είδα τεταμμένο το κλίμα είπα να κάνω ένα αστείο για να χαλαρώσουμε (το λόγο αυτό τον ανέφερα μάλιστα για να μην παρεξηγηθώ-φαντάσου να μίλαγα και άλλη γλώσσα)
Αδικος κόπος απ'ότι φάνηκε...
ΝΑΙ ΣΤΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΟΧΙ ΣΤΗ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ!


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 17/10/2003 19:36:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 20:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger
Αγαπητέ Thoth,
σου χρωστάω μία Συγγνώμη για την λέξη "συναλλαγή" που χρησιμοποίησα. Ήταν πολύ βαριά και δεν πιστεύω ότι εκφράζει με κανένα τρόπο τόσο το άτομό σου, όσο και το έργο που έχεις προσφέρει σε αυτόν τον χώρο.

Ελπίζω να είσαι πάντα καλά.

Ευχαριστώ


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 20:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes

Αλα ζεϊμπεκιά το ξωτικό


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 20:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Ελπίζω να μην σας πειράζει ολίγον χιούμορ


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 20:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Καλε που με πετυχες να χορευω?οχι οχι δεν ημουν εγω(συνεχιση της προσπαθειας του μελους Οαννες).Καλο Σαββατοκυριακο και απο εδω Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 20:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Όχι καλέ μου... το χιούμορ είναι πάντα καλοδεχούμενο όλες τις στιγμές, και τις καλές και τις κακές. Είναι πάνω από το καλό και το κακό. Το ξέρεις ίσως ότι ο Βούδδας όταν φωτίστηκε... χαμογέλασε .

Υ.Γ. Ευχαριστώ OldTiger. Έχεις μεγάλη καρδιά

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 20:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger
Δεν ξέρω εάν είναι το κατάλληλο μέρος εδώ,
αλλά θα ήθελα όχι εν μέσω ζειμπεκιών, καθώς δεν μου αρέσουν οι γυριστές

να ανακοινώσω στα μέλη του forum ότι εδώ και κάποιες ώρες έχω παραιτηθεί από Συντονιστής του forum για λόγους ευθιξίας. Οι λόγοι έχουν αναλυθεί στους Διαχειριστές-Συντονιστές του forum μέσω προσωπικών e-mails.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους Διαχειριστές που με εμπιστεύθηκαν και με έχρισαν Συντονιστή, όσο και τα υπόλοιπα μέλη για την μέχρι σήμερα συνεργασία και ανοχή που επέδειξαν προς το πρόσωπό μου.

Εάν προσέβαλλα ή στεναχώρησα κάποιον ελπίζω να με συγχωρήσει.

Eυχαριστώ πολύ, να είστε όλοι καλά


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 22:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Θα ζητήσω συγνώμη από το Oculatis Abis αλλά νομίζω ότι το topic δεν επιστρέφει στην ηρεμία. Ήταν, κατά την γνώμη μου μια καλή προσπάθεια αλλά μάλλον είναι μια συζήτηση που πρέπει να την κάνουμε όταν ωριμάσουμε.

Έτσι λυπάμαι αλλά θα το κλειδώσω και θα τον παρακαλέσω να μην κάνει νέο topic στο άμεσο μέλλον.

Αν κάποιος έχει πρόβλημα ας στείλει email στο admin@esoterica.gr και όχι σε εμένα. Δεν θα ήθελα να κλείσω τον ρόλο μου ως Διαχειριστής με άλλες διαμάχες.

Καλή συνέχεια σε όλους

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy