ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 15:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΤΑΝ ΝΤΑΝ ΝΤΑΝ ΝΤΑΝ ΝΤΑΝ ΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ !!!

Και ναι, η στιγμή που όλοι περιμέναμε !!!!!!

Το τέταρτο μέρος του πιο ανατρεπτικού, σατανολατρικού, νεοπαγανηστικού, ρατσιστικού (ως προς τα μουσικά γούστα), αναρχικού, μπιχλιάρικου, σκοτεινού και βρωμερού θέματος του ESOTERICA.GR.

http://www.youtube.com/watch?v=-mPt3Zz_xLc&feature=related

Μια ωραία παρέα που ξεκίνησε ένα μαγιάτικο πρωινό του 2003 και πέντε χρόνια τώρα δίνει μαθήματα πολιτισμού στους αναγνώστες του esoterica.

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι :

HEAVY METAL (και άλλα...)

Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2

Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3

Δισκογραφίες από Gothic, Metal (και άλλα) 3

Edited by - KERRY KING on 07/11/2008 15:24:42

____________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ
ΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ LINKS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΤΟ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.
09/11/2008
____________________________________________________________

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 15:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι κάνω λάθος και οι παραπομπές βγαίνουν έτσι ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 15:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλά, μαλάκα, αυτά δε γίνονται! Την ώρα που πόσταρες αυτό εγώ άνοιγα άλλο "τέταρτο μέρος"!!!

Κάνε την πάπια κι άσε τον D_I να βγάλει το φίδι από την τρύπα.

Άμα θέλει ας συγχωνεύσει και τα δύο ή ας κλειδώσει το δικό μου... και να φτιάξει και τις παραπομπές!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 16:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μεγάλα πνέυματα που λέμε....

Tο δικό σου μου αρέσει πιο πολύ, ας το κρατήσουμε και ας σβήσουμε το δικό μου.
Έχει γίνει και μούτι με τις αποτυχημένες παραπομπές....

Ας τις κάνει στο δικό σου τις παραπομπές ο D_I....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 16:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα μου θύμησες ένα... βόρειο φίλο μου, που μεθυσμένος μια φορά με αγκαλιάζει και μου λέει "Σ'αγαπάω ρε Γκρέκο μούτι!"

ΟΚ, αλλά κάνε ένα κόπυ-πέιστ εκεί το "Το τέταρτο μέρος του πιο ανατρεπτικού, σατανολατρικού, νεοπαγανηστικού, ρατσιστικού (ως προς τα μουσικά γούστα), αναρχικού, μπιχλιάρικου, σκοτεινού και βρωμερού θέματος του ESOTERICA.GR."

Γ@μησε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 11:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας συνεχίσουμε εδώ λοιπόν τις συζητήσεις μας για το Metal, το Gothic κι άλλα είδη μουσικής που μπορεί εν πρώτοις να "ξενίζουν" αρκετούς συνανθρώπους μας αλλά με τη μαγεία που κρύβουν να ελκύουν κάποιους από εμάς.

Όπως εξήγησα σε αυτό το μήνυμα μου, καλύτερα να συνεχίσουμε εδώ την συζήτηση μας.
Για το λόγο αυτό απενεργοποιήθηκε το πανομοιότυπο θέμα που άνοιξε ο crucifire (Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4).

Φίλε KERRY KING, όπως θα είδες διόρθωσα τον τρόπο παράθεσης των links από το εισαγωγικό σου μήνυμα και παρέθεσα το link από τις Δισκογραφίες που έγιναν σε όλο το 3ο μέρος του θέματος.

Καλή μας συνέχεια και πάλι λοιπόν!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 21:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβαίνω τη λογική σου, αφού συμφωνίσαμε με τον Κέρρυ, επ'αυτού, αλλά whatever...

Άντε να δώσουμε λίγο ζωη παίδες

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 03:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με το καλό με το καλό!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 08:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι εξήγησα αρκετά καλά τη λογική μου αλλά whatever...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 10:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Κάργα φθινωπορινό πρωινό Δευτέρα, αλλά το μυαλό μας είναι ήδη στην Παρασκευή....

http://www.youtube.com/watch?v=Gc2JwnLdDXI
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2008, 13:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το θέμα του crucifire ανοίχθηκε στις 07/11/2008, 15:45:35 κι έχει 2 μηνύματα έως τώρα ενώ του KERRY KING στις 07/11/2008, 15:13:34 κι έχει 4 μηνύματα έως τώρα.

Tα οποία 2 και 4 μυνήματα ήταν όλα μεταξύ εμού και του Κέρρυ, στα οποία συνεννοούμασταν για ακριβώς αυτό το πράγμα, ποιό τόπικ να κρατήσουμε, και συμφωνήσαμε να ενώσουμε τις δύο εισαγωγές στο δικό μου!

Δηλαδή ήρθες να δώσεις λύση, όταν ήδη είχε δωθεί! Αλλά δεν τρέχει τίποτα, έτσι κι αλλιώς εγώ πρώτος είπα να διαγραφεί το τόπικ μου.

Anyway, πάρτε κάτι φρέσκο. Και για να δω, ποιοί θα αναγνωρίσουν τη Φλόγα της Δύσης μέσα στο βίντεο;

http://www.youtube.com/watch?v=3Vp6I6kRjTM

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2008, 15:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι γίνεται βρε παιδιά ???

Κολλήσαμε....

http://www.youtube.com/watch?v=a3v5BeRYhYA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2008, 02:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αψογοι!!!
Καταπληκτικοι!!

Mε την σειρα μου,να αφιερωσω το τραγουδι αυτο στον φιλο Elo που ειχε χθες και τα γεννεθλια του.

http://www.youtube.com/watch?v=GEn_mz6kImIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2008, 07:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή είμαι στην δουλειά μου δε μπορώ να δω κανένα από τα videos.

Εάν θυμηθώ να τα δω από το σπίτι, καλά θα είναι.

Μιας και περάσαμε στο 4ο μέρος προσπαθώ να σκεφτώ ποιό συγκρότημα να παρουσιάσω, έτσι για να κάνουμε ποδαρικό.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2008, 14:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια πολλά Elo!

Kircher, εσύ τι απαντούσες στους χριστιανούς έπαιρναν χθες να σου πουν χρόνια πολλά;!

Το πιστεύεται ότι χθες είχα όλη μέρα ανοιχτό το εσο σε ένα ταμπ του firefox, να θυμηθώ να απαντήσω, και τελικά το ξέχασα;!

ουμμμμ, εγώ τι να αφιερώσω τώρα; Α, ένα βίντεο με οικολογικό μύνημα!

http://www.youtube.com/watch?v=fZbucSufNm4

Κι ένα βίντεο με... ένα βίντεο τέλος πάντων. Metsämies σημαίνει ο άνθρωπος το δάσους.

http://www.youtube.com/watch?v=MdgLR9RttZQ

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2008, 16:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φιλαράκια

Παρασκευή απόγευμα επιτέλους.
Θυμάστε την Δευτέρα που σας αφιέρωσα το Friday on my Mind ?
Σαν χτες μου φαίνεται....

Σας αφιερώνω το μοναδικό κομμάτι που με πωρώνει από το συγκεκριμένο group.
Λες να φταίει το All Hail Satan ?
θα πάω στον trexa να με εξορκίσει

http://www.youtube.com/watch?v=N93FwWx1fvc

Ελπίζω να βρω χρόνο το Σ/Κ να τα πούμε.

Καλά να περνάτε !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 15:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι νέκρα ειναι αυτή ρε παιδιά ????

H ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ SEATISTATTLE

Τρελο γέλιο....

Ακούστε δείγμα από το λίνκ http://www.koproskilo.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=121&Itemid=4061

Δίνει και λινκ να τα κατεβάσετε.

Σας αφιερώνω το POULOPLORD:Poulopida farewell Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 19:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mεγειά το 4ο μέρος!!!!

Να κάνω κι εγώ ποδαρικό.

Δύο συναυλίες το π.σ. οι Exciter οι καναδοί στο Texas Necropolis πρώην underworld την Παρασκευή & Haggard στο Γκαγκάριν το Σάββατο.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2008, 08:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δύο συναυλίες το π.σ. οι Exciter οι καναδοί στο Texas Necropolis πρώην underworld την Παρασκευή & Haggard στο Γκαγκάριν το Σάββατο.

Δεν έχω ακούσει ποτέ Exciter οπότε δε νομίζω να πάω.
Ούτε από Haggard έχω ιδιαίτερα ακούσματα αλλά από κάποια δείγματα που έχω, με καλύπτουν.

Να υποθέσω ότι θα πας στους δεύτερους;





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2008, 19:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι στα δύο θα πάω. Οι Exciter δεν είναι στα ακούσματά σου Γιώργο οπότε και να είχες ακούσει δεν νομίζω να πήγαινες


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2008, 21:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχα, φαντάζομαι το Γιώργο στους Exciter!

D_I ψήσου για Haggard ρε! Ακόμα και σαν εμεπιρία να το δεις, μέταλ μπάντα με ορχήστρα... για τα Ελληνικά συναυλιακά δεδομένα είναι κάτι!

Γκρέτελ, εμείς θα τα πούμε εκεί! Θα έρθω μετά του άλλου, που ήταν βαμμένος Γιάρι στους Ενσι, πανάθεμά τον!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2008, 22:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exciter….

Υπάρχουν ακόμα αυτοί…

Άστο Dying I…. σίγουρα δεν είναι στα ακούσματα σου…

Exciter: Die in The Night

Exciter "Saxons Of The Fire"

Φυσικά ποτέ δεν είναι αργά…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 08:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, θα δω τα videos που παρέθεσε ο elo για να καταλάβω τι λέει ως συγκρότημα.
Αν όμως 3 άτομα λένε ότι δεν είναι στα ακούσματα μου τότε μάλλον δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2008, 11:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έπεσα πάνω σε κάτι παλιά μου cd, και σας αφιερώνω αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=pBNB4HT_YYI

Kαλά, D_I, μη νομίζεις, power παλιάς κοπής είναι. Αλλά ούτε εμένα μου λέει τίποτα. Κυρίως επειδή είναι κλέφτες του κερατά...

Ακούστε το "Saxons..." μέχρι να μπουν τα λόγια, δλδ συν καναδυο κουπλέ, και μετά ακούστε αυτό:

quote:
http://www.youtube.com/watch?v=xrDZkPCqQ44

Κι από αύριο (ή απ'τα απόγευμα, αναλογα με το χρόνο μου) θα αρχίσω να σας προετοιμάζω για Haggard!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 08:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, έχω βρει τελευταία κι εγώ κάτι παλιά albums που τα είχα καταχωνιασμένα κι έχω απορήσει γιατί δεν θυμάμαι καν πότε τα είχα αγοράσει...

quote:
Κι από αύριο (ή απ'τα απόγευμα, αναλογα με το χρόνο μου) θα αρχίσω να σας προετοιμάζω για Haggard!

Προετοιμάζεσαι για την πρώτη παρουσίαση στο θέμα;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 20:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες; Έλεγα απλώς να ποστάρω βίντεα, αλλά η πρώτη παρουσίαση δεν ακούγεται καλή. Αλλά θα την ποστάρω αύριο για να έχω χρόνο, να βγει καλή. Μην είναι αίσχος η πρώτη παρουσίαση!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 09:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, με αφορμή την εμφάνιση τους και δεδομένου ότι δεν έχουμε παρουσίαση για το συγκρότημα των Haggard, νομίζω πως οφείλουμε να τους κάνουμε ένα αφιέρωμα...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 11:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν....

Σήμερα το πρωί άκουσα μετά από πολλά χρόνια το TRIBUTE από τον ΟΖΖΥ ΟSBOURNE, έναν άλμπουμ που όποιος κιθαρίστας σέβεται τον εαυτό του πρέπει να το έχει στην συλλογή του...

http://www.youtube.com/watch?v=XSnj8X1zAZI

http://www.youtube.com/watch?v=JRbPWcLode0&feature=related

R.I.P. Zakk Wylde.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 11:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μιας και τό΄φερε η κουβέντα για OZZY, ακούστε το παρακάτω και πείτε μου εσείς που υπάρχει πλέον τέτοιο συναίσθημα στο μεταλ σήμερα.....

http://www.youtube.com/watch?v=QXSZrxH_Tk4&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2008, 14:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tα δύο πρώτα, σωστές επιλογές. Του τελευταίου η μελωδία είναι κλεμμένη:

http://www.youtube.com/watch?v=gqE2GFDlc6w

Επί τη ευκαιρία, ένα τραγούδι των Maiden που δεν το ξέρει πολλής κόσμος
____ι <-- υπογεγραμμένη
http://au.youtube.com/watch?v=c20-fm_WNew

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2008, 02:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το black rain του Ozzy,το ακουσε κανεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy