ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 07:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, το θέμα ας το ανοίξει όποιος από τους δύο σας θέλει, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Εμένα μου ήρθε στο νου ο KERRY KING οπότε και τον ανέφερα.

quote:
Τεσ'πα, εγώ ευχαρίστως να ανοίξω το καινούριο, αλλά τη συγκεντρωτική του τελευταίου μυνήματος, αν θέλει, ας την κάνει κάποιος άλλος, καθώς εγώ δεν κρατούσα αρχείο.

Έχω κρατήσει αρχείο με όλες τις παρουσιάσεις συγκροτημάτων - albums οπότε μπορώ να ανεβάσω εγώ το μήνυμα που θα τις περιέχει.

Μπορούμε φυσικά να ορίσουμε ότι αυτό θα το κάνει ο θεματοθέτης και να ξεκινήσουμε από το καινούριο θέμα να το εφαρμόζουμε αυτό.
Οπότε θα υπάρξει επικοινωνία με το νέο θεματοθέτη προκειμένου να κατανοήσει το "διαδικαστικό" κομμάτι.

quote:
Έχει φτάσει κανένα άλλο τόπικ σε αυτό το φόρουμ 4ο μέρος; Και δη, τόσο άσχετο πρακτικά, με τον εσωτερισμό;!

Φυσικά!

Σου παραθέτω δύο από αυτά τα οποία μου ήρθαν στο μυαλό:

Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο6!!!

ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 4".

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 10:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα στην παρέα !!!

μαιμουδιτσα εμείς πρέπει να τζαμάρουμε σε κανένα παρτάκι....
Θα κάνουμε γαμώ τα προγράμματα !!!

crucifire στα φιλαράκια μιλάω πάντα με καλή διάθεση...

Έχω μπει σε φθινοπωρινό mood, οπότε σχετική και η σημερινή αφιέρωση....

http://www.youtube.com/watch?v=lgKzJLHQFLwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 10:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Τους Ratt καθώς και τις άλλες παρόμοιες μπάντες που είδαμε τελευταία, είμαι τόσο χαρούμενος που αγνοούσα την ύπαρξή τους μέχρι τώρα! Τι ακούγατε ρε;! Όχι ότι οι Testament μου λένε τίποτα σα μπάντα, αλλά τουλάχιστον αυτοί προσπαθούν...

Δεν την "έζησες"¨την δεκαετία γι'αυτό και κατακρίνεις με άνεση τώρα....

Κι εμένα στα 70es μου φαίνονταν αστεία, τώρα το styling των 80es μου φαίνεται κι εμένα αστείο, σε 10 χρόνια ίσως να γελάνε με το styling του grunge ή των ravers....

Το feeling όμως φιλαράκι δεν συγκρίνεται, ειδικά σε μία χώρα όπου το μεταλ ήτανε αποκλεισμένο από τα ΜΜΕ και όσοι ακούγαμε μεταλ ημασταν δακτυλοδεκτούμενοι και χαρακτηριζόμασταν ναρκομανείς και σατανιστές....

Οπότε βιντάκι να βλέπαμε και δεν μας καιγότανε καρφί ούτε για την περμανάντ, ούτε για το κολάν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 11:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Ώπα, πόσταρα χωρίς να δω τα ποστς αυτής της σελίδας. Editing λοιπόν...

Προς μαιμουδίτσα:

To πρώτο, αν μουγκάνεις τον ήχο, και αγνοήσεις τις φλωρόφατσες, τρώγεται.

Στο δεύτερο, το μόνο που αξίζει είναι η παραγωγή στο μπάσο.

Αλλά, είναι δυνατόν να έπαρνε την Πάμελα αυτός ο Τομυλής (μια λέξη). Καλά λένε ότι όλες η φλώρους θέλετε ή φαλακρούς... Αλλά εδώ τον αντικατέστησε στα λάιβ του 2000 η ντραμέρ(ισσα) της Courtney Love...

Νοw here's what I call drumming:

http://www.youtube.com/watch?v=F9cqKafnUrk

O Hellhammer για τους μη γνωστικούς...

Προς D_I:

Δεν παίζει να κρατήσω αρχείο. Μου είχες στείλει τη διαδικασία πριν ανοίξει αυτό εδώ, και πέραν του ότι τα σκάτωσα, είμαι και ιδιαίτερα τεμπέλης! Οπότε, thanks but no thanks!

Προς Kerry:

Σώπα ρε! Δε με κατάλαβες. Εννοώ γενικά, οι εκφράσεις πως χρησιμοποιούνται, όχι πως τις εννοάς εσύ!

Και καταλαβαίνω αυτό που μου λες για τα βιντέα, αλλά όπως λες, δεν είχατε αντικειμενική άποψη τότε!

Καλά, βέβαια, βλέπω και κάτι μη-ροκ ταινίες με Ψάλτη, Γαρδέλη κλπ, (γιατί υπάρχουν και κάποια ιστορικά cult σκηνικά) και σιχάινομαι τη ζωή μου. Λέω "είναι δυνατόν;!" Προφανώς το φαινόμενο της γενικής φλωριάς/κοπιαρίσματος της γυναίκας ήταν γενικό. Τεσ'πα...

Άντε, άνοιξε σιγά σιγά το 4ο!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 06/11/2008 11:39:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 11:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Αλλά, είναι δυνατόν να έπαρνε την Πάμελα αυτός ο Τομυλής (μια λέξη).

Άμα κρίνω από το μέγεθος της κρεατόβεργας στο σχετικό βιντεάκι, που θέλαμε δεν θέλαμε το είδαμε από δέκα μεριές εκείνη την εποχή, δεν κάνει και ιδιαίτερη εντύπωση το παραπάνω. Πίσω από τα make-up και το styling πάντως, μιλάμε για εντελώς αλητομεταλόφατσες όλοι η παρέα των Μotley Crue.

Dimmu Borgir - The Sacrilegious Scorn

Tι έβαλες ρε αθεόφοβε

Με βάζεις στην μπρίζα να το ποστάρω σε κανένα σχετικό θέμα στο ΜΥΘΟΣ και ΘΡΗΣΚΕΙΑ να δω αντιδράσεις και αναθέματα από το χριστιασνικό αδελφάτο....
Από την άλλη, θα ήτανε μάλλον μια ανώριμη κίνηση από μέρους μου σε μια κατηγορία που ήδη υπάρχουν τάσεις παιδικής χαράς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2008, 21:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Xαχαχα, να 'σαι καλά μλκ μου 'φτιαξες τη διάθεση, κι έχω πήξει με τις εργασίες για τη σχολή!

Απ'τη μία η "κρεατόβεργα" απ'την άλλη τα χριστιανόπουλα

Aυτές τις μέρες κυκλοφόρησε αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=o6-CBJrRkFI
Ναι, είναι κανονικό ντοκυμαντέρ με απ' όλα, εκτός από λάιβ dvd.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 05:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ἐλα να κλείσω και εγώ το θέμα με ένα ποστάκι!

Παίδες ξανάρχισα να αγοράζω βινύλιο, δεν μπορείτε να φανταστείτε την απόλαυση. ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!!!!!!!

Νέοι και πουρόγεροι, κάντε την επανάσταση σας ενάντια στο ρεύμα, ξεχάστε τα cd και γυρίστε στον κλασικό αθάνατο ήχο του βινυλίου.

Αυτά φίλοι μου.

Τα λέμε στο 4 με το καλό!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 07:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Δεν παίζει να κρατήσω αρχείο. Μου είχες στείλει τη διαδικασία πριν ανοίξει αυτό εδώ, και πέραν του ότι τα σκάτωσα, είμαι και ιδιαίτερα τεμπέλης! Οπότε, thanks but no thanks!

Να κρατήσω το "τεμπέλης" λοιπόν;

Πάντως, επειδή έχεις κάνει αρκετές παρουσιάσεις και με καλό αποτέλεσμα, δεν θα σε χαρακτήριζα τεμπέλη...

Άντε παιδιά!
Να αρχίσουμε να τα λέμε από το 4ο μέρος του θέματος σιγά - σιγά.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2008, 15:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πάντως, επειδή έχεις κάνει αρκετές παρουσιάσεις και με καλό αποτέλεσμα, δεν θα σε χαρακτήριζα τεμπέλη...

Ασ' το γλύψιμο, κι εγώ με δανεικά τη βγάζω. Ο Κέρρης είναι ο καπιτάλας εδώ, αυτόν γλύψε...

quote:
Νέοι και πουρόγεροι, κάντε την επανάσταση σας ενάντια στο ρεύμα, ξεχάστε τα cd και γυρίστε στον κλασικό αθάνατο ήχο του βινυλίου.

Και τι έιναι το βινύλιο; Μπορώ να το αντιγράψω; Να το ριπάρω; Να παίξει η γάτα μου με την ιριδίζουσα αντανάκλαση; Σύνελθε!

Εχμμ, ναι, λοιπόν, έκανα μια πατατιά. Άνοιξα τέταρτο μέρος. Κι είχε ανοίξει και ο Κέρρυ... Πως του πατάω delete να φύγει σύσκ@το;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 10:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Έφτασε λοιπόν η στιγμή που κλείνει και το τρίτο μέρος αυτού του θέματος οπότε θα πρέπει να περάσουμε στην συνέχεια του.

Το εντυπωσιακό - για διάφορους λόγους - είναι ότι ανοίχθηκαν παράλληλα 2 συνέχειες, η μια από τον crucifire κι η άλλη από τον KERRY KING.

Τα θέματα είναι τα εξής:

Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4

Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4

Οπότε θα πρέπει να μείνει ενεργό το ένα από αυτά και το άλλο να απενεργοποιηθεί ώστε να μην έχουμε δύο πανομοιότυπα θέματα.

Η επιλογή αυτή αρχικά μου φάνηκε κάπως δύσκολη δεδομένου ότι κι οι δύο θεματοθέτες έχουν συμμετάσχει εδώ και πολύ καιρό σε όλα ή σε μερικά μέρη του θέματος αυτού και γιατί έχουν συμβάλλει - ο καθένας με τον δικό του τρόπο - στην ανάπτυξη του.

Οπότε θα πρέπει να βρεθεί μια λύση η οποία να είναι δίκαιη κι όσο περισσότερο αντικειμενική γίνεται.

Το θέμα του crucifire ανοίχθηκε στις 07/11/2008, 15:45:35 κι έχει 2 μηνύματα έως τώρα ενώ του KERRY KING στις 07/11/2008, 15:13:34 κι έχει 4 μηνύματα έως τώρα.

Οπότε θα απενεργοποιηθεί το θέμα το οποίο ανοίχθηκε δεύτερο κι έχει τις λιγότερες απαντήσεις έως αυτήν την στιγμή.

Περνάμε λοιπόν στο 4ο μέρος του θέματος Metal, Gothic (και άλλα) το οποίο είναι το εξής (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4

Υ.Γ. Στο επόμενο μήνυμα θα παρατεθούν οι παρουσιάσεις δίσκων, albums κλπ οι οποίες έχουν γίνει σε όλο το τρίτο μέρος σε clickable μορφή.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2008, 10:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Δισκογραφίες από Gothic, Metal (και άλλα) 3:





Elend

Flames (Made in hell)

Autumn Tears (The hallowing)

Flotsam And Jetsam (No place for disgrace)

Shadows Fall

Chimaira

Zeraphine

Death Angel

Exodus

Slayer

Scorpions (Humanity)

Mayhem (Ordo ad chao)

Vio-lence

Forbidden

Ashes You Leave

Hellas: The Black Death Anthology (1989-2006)

Varathron (His majesty at the swamp)

Exodus (Fabulous disaster), Suicidal Tendencies (Lights, camera, revolution), Morgana Lefay (Sanctified), Praying Mantis (Time tells no lies)

Threshold (Dead reckoning), Dream Theater (Systematic chaos), Porcupine Tree (Fear of a blank planet), Rush (Snakes & arrows)

Impressions Of Winter

Kampfar (Kvass)

Helstar

L' Ame Immortelle (10 jahre)

Epica

Epica (The divine conspiracy)

Necromantia (Crossing the fiery path)

Autumnblaze

Nightwish (Dark passion play

Sigh (Scorn defeat)

Nadiwrath (Demo)

Astrofaes (The attraction: Heavens and earth)

Iced Earth (Framing Armageddon)

The Absence (Riders of the plague)

Elvenking (The Scythe)

Deathspell Omega-Fas (Ite, maledicti, in ignem aeternum)

Symphony X (The Odyssey)

Tristania

Kampf (Nothing but wrath)

Star Industry

Wolfchant

Queensryche (Operation: Mindcrime)

Queensryche (Operation: Mindcrime)

Of The Wand And The Moon

Madder Mortem

Aenima

Svartsot - Svartsot (Ravnenes saga)

Cradle Of Filth (The principle of evil made flesh)

Alestorm - Alestorm (Captain Morgan's revenge)

Korpiklaani (Keep on galloping)

Jethro Tull

Decoryah

Atheist

Desperadoz

Dethklok

Dethklok (The deathalbum)

Tenacious D (The pick of destiny)

Hildr Valkyrie

Haggard (Tales of Ithiria)

Van Canto (Hero)






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy