ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 07:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
To topic αυτό είναι η συνέχεια του προηγούμενου του:

HEAVY METAL (και άλλα...)

Θα έχει ως κεντρικό άξονα και πάλι συζητήσεις σχετικά με διάφορα είδη μουσικής, όπως Metal, Gothic, συζητήσεις που λάμβαναν χώρα και στο πρώτο μέρος.
Όπως είχε ανακοινωθεί το προηγούμενο απενεργοποιείται για να "ανανεωθεί"....
Άντε, με το καλό να το γεμίσουμε κι αυτό...

In anticipation of my resurrection...

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 14:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
αυτη η Otep ειναι πολυ κ@υLα...

Otep rules!

παντως το εξωφυλο απο moonspell ειναι φοβερο...
σεληνη και αιμα που λεει και το hammer!
κατι μου λεει οτι ο δισκος θα ειναι αψογος...

δεν μπορεσα να παω Marduk ρε γαμωτο...
μηπως πηγε κανεις?
απ οτι φαινεται με τον στρατο θα χασω και king diamond.
θα δουμε...


Aγαπητέ starflower η Οτεπ έχει μια πολύ θλιβερή ιστορία πίσω της, δεν ξέρω αν έχεις ακούσει δουλεία της, το τελευταίο σιντι μου άρεσε πολύ λιγότερο από τα προηγούμενα.

Είχε λοιπόν έναν πολύ καλό πατέρα που εκτός ότι σάπιζε στο ξύλο τον αδερφό της και αυτήν, τους κακοποιούσε σεξουαλικά από τα 9 (!).

Αποτέλεσμα? Η Οτεπ πηγαίνει μόνο με γυναίκες, και ο αδερφός της αφου έλιωσε στα ναρκωτικά αυτοκτόνησε με υπερβολική δόση. Στο προηγούμενο σιντι έχει ένα τραγουδι αποκλειστικά αφιερωμένο σ'αυτόν.

Αgnostic καλέ μου ευχαριστώ για τις ευχές.

ΑΛΦ πες μας πού θα είσαι να σου στέλνουμε καμιά e-καρτούλα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 22:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Χαιρετώ τον Dying Incubus τον ψαρωτικό, την ανανεωμένη GRETEL και τα υπόλοιπα μέταλλα, γκόθια και συναφή ταραχοποιά στοιχεία που γράφουν εδώ.

Κάτι άκουσα για ROCKWAVE και δεν πρόσεξα να έχει γίνει λόγος για αυτό στις προηγούμενες σελίδες(στο #1),

Άκουσα λοιπόν ότι έχει γίνει συμφωνία με τα εξής συγκροτήματα, τα οποία όμως δεν έχουν υπογράψει ακόμα:

ΜΕΤΑLLICA
SODOM
TOOL
EDGUY
VENOM
GUNS N ROSES
και μερικούς άλλους που δεν τους θυμάμαι τώρα

γνωρίζετε κάτι σχετικά με αυτό;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 22:51:41  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου gretel θα σου στηλω το ε μαιλ μου δες το δικο σου!


Στο χεβι μεταλ και αλλα ειχα ζητησει πως θα βρω ενα σι ντι που λεγετε (a place caled happiness) house music που θα το βρω ξερει κανεις καμια ιδεα?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 07:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας, φίλοι μου!

Φίλε DAGON πειραχτήρι...
Για Rockwave θα έρθουν κάποια συγκροτήματα.
Αν θέλεις ψάχνω και παραθέτω ονόματα.
Μια ερώτηση μόνο:
Δικός μας κι εσύ?

Αγαπητέ ALF, δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι για το cd που ρωτάς.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 14:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ALF για κοίτα στην ιστοσελίδα http://www.clubunity.org/apch/album.php

DAGON εκτός από GUNS N ROSES κι εγώ τα ίδια έχω ακούσει.
Κι εσύ Rockwave καλόμ? Μπλουζάκι θα τυπώσεις? Χε χε χε.

Pro-pain κυριακή 16 στο underworld θα πάει κανείς?

Την Παρασκευή στις 14/4 στο ίδιο κλαμπ είναι το πάρτυ του ΤV WAR (δηλ. METAL HAMMER).



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 15:33:11  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου gretel φχαριστο βρε να σαι καλα το εχω δει και εγω αυτο το σιτε αλλα εχει τελειωσει το στοκ τους απο αυτο το σι ντι βρηκα ομως ενα αλλο σιτε με το σιντι τωρα πρεπει να βγαλω μια πιστοτικη καρτα και να το παραγηλω μεσω ιντερνετ φχαριστω παντος εισαι πολη καλη .
Επισεις και τον Dying Incubus dont wory be hapy :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 17:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ας εγκενιάσουμε λοιπόν το νεο τόπικ με κατάλληλη φώτο

Για pro-pain δεν με κόβω να πηγαίνω καθώς δεν έχω ακούσει ούτε νότα!!!

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 19:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Hardcore metal παίζουν Agnostic.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 20:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
Gretel ευχαριστω για τις πληροφοριες...
αν και η Otep ολα αυτα τα εχει πει δημοσια!
η τυπισα ειναι φοβερη,απλα.

εγω εχω ακουσει το art saves (tra sevas).
και γαμω...

Οου,γεα!

να βαλω και εγω μια εικονα,ετσι,για το καλο του νεου τοπικ...

Μαλακασα...

When the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 23:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Κι εμένα μου άρεσε πολύ το art saves (tra sevas), και πάρα πολύ το lord is my weapon.

Δεν ξέρω αν πήγατε στο παζάρι δίσκων (μεταλ, γκοθικ, βυνίλιο πιο πολύ αλλά και σιντι) και έκθεση αφίσσας στην Τεχνόπολη στο Γκάζι, το προηγούμενο Σαββατοκύριακο, δείγμα ότι κάτι αλλάζει στο Ελλάντα είναι ότι έγινε με τη χορηγία του υπουργείου πολιτισμού και του Δήμου Αθηναίων.

Μπράβο τους.


Ο φοβερός Τζιμάκος είπε την εξής τεράστια αλήθεια. "Μόνο το μέταλ μπορεί να σώσει έναν έφηβο από την κακογουστιά και τα σκυλάδικα. Μόνο έτσι έχει ελπίδα".


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 13:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
ΜΕΤΑLLICA
SODOM
TOOL
EDGUY
VENOM
GUNS N ROSES

και ακόμα

WHITESNAKE
SATYRICON

Άκουσα πως αναγράφονται και στο site της DiDi Music αλλά ακόμα δεν έχω μπει στον κόπο να το κοιτάξω.

quote:
Μια ερώτηση μόνο:
Δικός μας κι εσύ?

Μέχρι τα μπούνια!

quote:
DAGON εκτός από GUNS N ROSES κι εγώ τα ίδια έχω ακούσει.
Κι εσύ Rockwave καλόμ? Μπλουζάκι θα τυπώσεις? Χε χε χε.


Για μπλουζάκι φίλη GRETEL δεν ξέρω, πάντως το ROCKWAVE δεν το χάνω, έρχονται κάποια ονόματα που ΠΡΕΠΕΙ να τα δω(όχι, δεν εννοώ τους METALLICA).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 15:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Kαλέ μου Νταγκον το μόνο που υπάρχει στο σάιτ της ΝτιΝτι είναι αυτό:


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 20:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004
quote:
το πιο φθηνο κανει 80 ευρω αν δεν κανω λαθος.
αν πας με το 80 καλα θα ηταν να παρεις μαζι σου και ενα ζευγαρι κυαλα...
μπας και δεις τιποτα...

Καλάα θα το σκεφτώ, άλλωστε διαθέτω και κυάλια
Άν είναι κάτι παρόμοιο με αυτό της Μαλακάσας αξίζει τον κόπο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2006, 11:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Αν διάβασα καλά στο Rockwave θα έρθουν................................................................................Satyricon και Venom..??!!??
Είμαι εκεί ήδη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2006, 14:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Aγαπητή GRETEL το έλενξα και το αποδίδω σε παραπληροφόρηση. Όπως είπα και στην αρχή ούτε εγώ δεν είμαι σίγουρος για αυτά που κυκλοφορούν. Θα το ψάξω το θέμα γιατί αν είναι όντως έτσι, φέτος θα έχουμε και γ@#@ώ τα ΡΟCKWAVE!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 00:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal

ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ...ΥΠΕΡΒΑΣΗ...ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ...ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ ....

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ !!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 01:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
Αν διάβασα καλά στο Rockwave θα έρθουν................................................................................Satyricon και Venom..??!!??
Είμαι εκεί ήδη...

Η χαρά του Black-μεταλλά!!! Εγώ πάντως από "σκοτεινές" μπάντες θέλω Celtic Frost(παιζουν το καλοκαίρι σε φεστιβάλ ευρωπαϊκά) και Deicide (φίλη gretel εκει να δεις δαιμόνια που με εξουσιάζουν εμένα τον σκεπτικιστή όταν ακούω τον Glen Benton να βρυχάται!!!)

Με μία σύντομη ματιά στο διαδύκτιο δεν έχω δει ακόμα ειδήσεις για τις metal μέρες/α. Υπομονή...αν και κάτι μου λέει πως μέσα σε αυτή τη βδομάδα θα έχουμε ανακοινώσεις...
Πάντως αν έρθουν οι Sodom που γράφτηκε πιο πάνω...τότε με βλέπω στο πιτ-γύρω γύρω όλοι και όποιον πάρει ο Χάρος!!!
Οπως και πέρυσι στους Slayer και στους Anthrax...
Aχ αυτό το thrash...από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μου

Agent Orange!! A fire that doesn't burn!!!

Γειά μας!!!

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 16:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Πάντως αν έρθουν οι Sodom που γράφτηκε πιο πάνω...τότε με βλέπω στο πιτ-γύρω γύρω όλοι και όποιον πάρει ο Χάρος!!!
Οπως και πέρυσι στους Slayer και στους Anthrax...
Aχ αυτό το thrash...από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μου

Είσουνα μέσα στο πιτ??? Σ'εκείνους που ήταν σα να έχουν τις φτέρνες στο σβέρκο??? Καλά κόλαση...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 22:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Και φυσικά τη βραδιά της Γιουροβίζιον όλοι ΛΟΡΝΤΙ ΔΑΓΚΩΤΟ.

Χε χε χε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 07:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Και φυσικά τη βραδιά της Γιουροβίζιον όλοι ΛΟΡΝΤΙ ΔΑΓΚΩΤΟ.

Χε χε χε.


Φυσικά, καλή μου gretel!!!
Κι εσείς αυτηνής της αριστερής ατραπού, αγαπητή?

Εγώ παιδιά τις τελευταίες ημέρες έχω κολλήσει με τους Lunatica...
Πήρα από μια φίλη ένα album τους και το έχω λιώσει!
Τους γνωρίζει κανείς σας?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 15:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Nαι εγώ τους ξέρω


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 19:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
ρε παιδιά το Σάβαβτο παίξανε οι κλασικοί Γκοθάδες Sisters of Mercy και από ότι διαβάζω ήταν μάπα το καρπούζι και η όλη διοργάνωση...Το πήρε πρέφα κανείς αυτό το live?? Το θυμόμουν πριν κάτι μέρες αλλά μετά το ξέχασα. Οχι ότι θα πήγαινα...αλλά λέμε..

http://www.avopolis.gr/metal/live/default.asp?ID=142

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 20:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
O τραγουδιστής των Τίαματ ο συμπαθέστατος -τον έχω γνωρίσει ειναι και γαμώ τα παιδιά- Johan Edlund πήρε την μεγάλη απόφαση και εγκαταστάθηκε μόνιμα στην Αθήνα. Μπορείτε να τον τρακάρετε στο Μοναστηράκι, στα Εξάρχεια, στου Ψυρρή και είναι επισκέπτης στο Τέξας κλαμπ και στο Underground. Για το Dark Sun δεν ξέρω δεν έχω πάει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 21:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Aκριβώς Agnostic η χαρά του blackmetal...!!
Τώρα γιατί νομίζω πως οι Lordi τελικά δεν θα συμμετάσχουν στη Eurovision?Σε κάποιο κανάλι νομίζω το άκουσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 23:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Aκριβώς Agnostic η χαρά του blackmetal...!!
Τώρα γιατί νομίζω πως οι Lordi τελικά δεν θα συμμετάσχουν στη Eurovision?Σε κάποιο κανάλι νομίζω το άκουσα.

Πάντως εγώ μόλις τους είδα σε όλο τους το μεγαλείο, στην παρουσίαση των βίντεοκλιπ της Γιουροβίζιον στο ΝΕΤ.

Σχόλιο της Μακρυπούλια:"Καλέ εγώ φοβάμαι..."


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 00:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
LoL...κι εγώ το είδα πριν λίγη ώρα το βίντεο κλιπ για πρώτη φορα!! Πολύ φάση! Αν η Μακρυπούλια τους φοβάται τόσο πολύ...ε ας της βάλουμε λιγο Ρέμο που σίγουρα θα της αρέσει

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 08:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εσύ ξέρεις τους Lunatica, αγαπητή gretel?
Απίστευτο!

Όσον αφορά τους Lordi, είδα τους στίχους του τραγουδιού κι εκτός από πολύ καλοί μόνο Σατανιστικοί δεν είναι!
Έλεος!!!
Τι κάνει η άγνοια...

Φίλε Agnostic, το ήξερα το live των Sisters Of Mercy για την 1η Απριλίου.
Οι εντυπώσεις είναι όντως κάκιστες...
Ο Eldrich θέλει να αποποιηθεί την φήμη του γκοθά και κάνει προσπάθειες για να βγάλει πρός τα έξω κάτι άλλο.
Θεωρώ πολύ άσχημο να ξεχνάς από που ξεκινάς, πως ξεκινάς και ποιοί σε στηρίζουν.
Είναι τουλάχιστον ασέβεια...
Επειδή εγώ την είχα "μυριστεί την δουλειά" δεν πήγα.
Παρόλα αυτά οι Sisters Of Mercy είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα κι έχουν ξεχωριστή θέση για μένα οτιδήποτε κι αν κάνει ο Eldrich.
Έχω λοιπόν στο μυαλό μου την παλιά τους εικόνα κι αυτό μου αρκεί...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 14:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Κι εγώ είδα το clipακι τους στην τηλεόραση και παραξενεύτηκα γιατί κάπου είχα ακούσει πως θα τους κόψουνε.Παραπληροφόρηση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2006, 23:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΤΙΠΡΑΞΗ ΣΤΗΝ EUROVISION,ΤΗΝ... METALVISION ME ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ METAL ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΩΡΑΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2006, 23:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy