ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΖΩΗ Η ΘΑΝΑΤΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SMART
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 12:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SMART  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ?
ΣΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ Η ΖΩΗ ΕΙΧΑΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ?
ΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ?

OK

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 12:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΖΩΗ

τιποτα

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ?

αρχη και τελος


ΣΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ Η ΖΩΗ

οχι

ΕΙΧΑΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ?

αυτο δεν το καταλαβα

ΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ?
αν ρωτας για ψυχη δεν το νομιζω

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SMART
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 12:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SMART  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΖΩΗ

τιποτα

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ?

αρχη και τελος
ΔΗΛΑΔΗ?

ΣΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ Η ΖΩΗ

οχι
ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ?
ΕΙΧΑΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ?

αυτο δεν το καταλαβα
ENΝΟΩ ΑΝ ΕΦΤΑΣΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΠΟΤΕ?
ΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ?
αν ρωτας για ψυχη δεν το νομιζω
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ?

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


OKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 16:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SMART, καλώς ήλθες!

Το θέμα αυτό έχει συζητηθεί σε διάφορες εκφάνσεις:

Θανατος

ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

ATHANASIA

zwh meta thanato??

Μία είναι η ουσία, Δεν υπάρχει αθανασία???

Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο;

Τι γίνεται λίγο πριν πεθάνεις;

21 Γραμμάρια?

ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ

ΨΥΧΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ

περι αθανασιας της ψυχης...

Θάνατος, αυτός ο μεγάλος φίλος!!!

ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ

ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ?

Ζωή μετά τον θάνατο.

Ζωή, Θάνατος και μετά...;

Η ψυχή μετά τον θάνατο του ανθρώπου

Η ΖΩΗ

Τι είναι ζωή;

Μετά το θάνατο τι:::::::


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 18:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΤΑ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ ΖΩΗΣ
Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ
ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ
ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ Η ΖΩΗ ΟΥΤΕ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ
ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ
ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 18:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε SMART,

ένας τίτλος - πολλές ερωτήσεις.
Θα πρότεινα να συγκεκριμενοποιήσεις κάπως περισσότερο το ποιο είναι το αντικείμενο του θέματος που άνοιξες. Λάβε επίσης υπόψιν σου, τις αναφορές της Zadok σχετικά με τα ήδη υπάρχοντα θέματα. Στην περίπτωση αυτή, πιθανόν να χρειαστεί να τροποποιήσεις και τον τίτλο του θέματος, οπότε μπορείς να το αναφέρεις εδώ για να κάνουμε τις απαραίτητες αλλαγές, ή να στείλεις κάποιο mail σε κάποιον από τους συντονιστές.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 20:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Φίλε SMART,

ένας τίτλος - πολλές ερωτήσεις.
Θα πρότεινα να συγκεκριμενοποιήσεις κάπως περισσότερο το ποιο είναι το αντικείμενο του θέματος που άνοιξες. Λάβε επίσης υπόψιν σου, τις αναφορές της Zadok σχετικά με τα ήδη υπάρχοντα θέματα. Στην περίπτωση αυτή, πιθανόν να χρειαστεί να τροποποιήσεις και τον τίτλο του θέματος, οπότε μπορείς να το αναφέρεις εδώ για να κάνουμε τις απαραίτητες αλλαγές, ή να στείλεις κάποιο mail σε κάποιον από τους συντονιστές.

ΑΜΑΛΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ
ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ!!! ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2004, 00:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιος εστειλε αυτό το μηνυμα ?
Η αμαλια ή ο σμαρτ?

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2004, 03:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Φίλε SMART,

ένας τίτλος - πολλές ερωτήσεις.
Θα πρότεινα να συγκεκριμενοποιήσεις κάπως περισσότερο το ποιο είναι το αντικείμενο του θέματος που άνοιξες. Λάβε επίσης υπόψιν σου, τις αναφορές της Zadok σχετικά με τα ήδη υπάρχοντα θέματα. Στην περίπτωση αυτή, πιθανόν να χρειαστεί να τροποποιήσεις και τον τίτλο του θέματος, οπότε μπορείς να το αναφέρεις εδώ για να κάνουμε τις απαραίτητες αλλαγές, ή να στείλεις κάποιο mail σε κάποιον από τους συντονιστές.

ΑΜΑΛΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ
ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ!!! ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!



3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2004, 05:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι πολύ για το μπέρδεμα που προέκυψε λόγω των τελευταίων "περίεργων" μηνυμάτων, που έχουν αποσταλεί από τον λογαριασμό μου.
Αναφέρομαι συγεκριμένα στα μηνύματα:

ΖΩΗ Η ΘΑΝΑΤΟΣ - Posted - 23/10/2004 : 20:22:10

Το Ψέμα και η Αλήθεια. Σχέσεις ανθρώπων - Posted - 23/10/2004 : 11:15:39

Τι χρειάζεται η ζωή για να γίνει απλή? - Posted - 23/10/2004 : 11:21:47

Η εξίσωση του έρωτα... - Posted - 23/10/2004 : 20:03:41

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ??? - Posted - 23/10/2004 : 11:30:01
και
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ??? - Posted - 23/10/2004 : 11:34:03

ΤΟ ΑΠΡΟΣΔΟΚΗΤΟ - Posted - 23/10/2004 : 19:50:15

Απ'ότι μπορώ να υποθέσω, κάποιος συνάδελφος χρησιμοποίησε τον προσωπικό μου ηλεκτρονικό υπολογιστή που χρησιμοποιώ στη δουλειά μου και θεώρησε ως "αστείο" τη χρήση του λογαριασμού μου. Εχω λάβει ήδη κάποιο mail από το συγκεκριμένο άτομο, που συνηγορεί σε αυτήν την υπόθεση...

O κωδικός πρόσβασής μου στα forums έχει ήδη αλλάξει από τον Admin λόγω αυτού του συμβάντος. Ωστόσο, σε περίπτωση που στο μέλλον αντιληφθεί κάποιος οτιδήποτε περίεργο, θα εκτιμούσα εάν επικοινωνούσατε μαζί μου μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομίου.


Ο λογαριασμός του μέλους SMART, απενεργοποιήθηκε από τον Admin των forums ως υπεύθυνος για την προαναφερθήσα χρήση του λογαριασμού μου.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2004, 06:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως σκέφτηκα ότι η Αμαλία είναι διπλή προσωπικότητα,
ή ότι κάνει κόλπα να ανεβάσει την τηλεθέαση.
Τέλος πάντων η εξήγηση της με πείθει γιατί έγινε αμέσως.

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy