ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠOIOI KΛEIΔΩMENOI ΛOΓAPIAΣMOI ΘEΛETE NA ANOIΞOYN ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Αλλο παραθεριστης, αλλο τουριστας...
Ο παραθεριστης θα παει να κανει τα μπανια του, οπου τον βολευει οικονομικα, ενω ο τουριστας θα παει εκει που η ψυχη του τον καλει....
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ.

που να ήξερε ποσά πράγματα μπορούν να ερμηνευτούν μέσα από αυτή του την φράση


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ...ΓΜΤ...ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Αυτό...που ονομάζεται ψυχή ή πνεύμα...είναι η συνείδηση του και αυτό..που ονομάζεται ελεύθερη βούληση...είναι η ελευθερία επιλογής να κάνει χρήση της λογικής του ή όχι.
ΑΥΝ RAND


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Ο άνθρωπος...κάθε άνθρωπος, είναι αυτοτελής προσωπικότητα και είναι ηθικό να ζει για το δικό του καλό...χωρίς να θυσιάζει τον εαυτό του για το καλό άλλων...ούτε θυσιάζοντας άλλους για το καλό του.
ΑΥΝ RAND


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Ο ρόλος του Κράτους περιορίζεται στην προστασία των δικαιωμάτων και της ασφάλειας των πολιτών.
Σε αυτό το κοινωνικό σύστημα οι άνθρωποι διαπραγματεύονται μεταξύ τους μέσω της ελεύθερης...εθελοντικής ανταλλαγής προκειμένου να εξασφαλιστεί αμοιβαίο όφελος.
ΑΥΝ RAND


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Η ανθρώπινη συνείδηση έχει αποστολή να αντιλαμβάνεται την αντικειμενική πραγματικότητα και όχι να την δημιουργεί.
Συνεπώς ο Αντικειμενισμός απορρίπτει κάθε είδους τυφλή πίστη στο υπερφυσικό...κάθε μορφή μυστικισμού και κάθε ισχυρισμό πως ο άνθρωπος οφείλει να θυσιάζει τη ζωή του για ένα αόριστο καλύτερο μέλλον ή για μία αφηρημένη ανώτερη ζωή.
ΑΥΝ RAND


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Μέχρι τώρα...καμιά προνομιούχα τάξη δεν παραιτήθηκε από την τυραννία...και οι σημερινοί καπιταλιστές δεν παραιτήθηκαν ποτέ από τα προνόμιά τους κι από την εξουσία τους χωρίς να εφαρμόσουν κατασταλτικά μέτρα.
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ;


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Ο Ανθρωπάκος δεν ξέρει ότι είναι ασήμαντος και φοβάται να το μάθει. Σκεπάζει την μικρότητά του και την στενομυαλιά του με αυταπάτες μεγαλοσύνης και δύναμης...μεγαλοσύνης και δύναμης που όμως ανήκουν σε άλλους.
Θαυμάζει τη σκέψη που δεν είχε ποτέ και όχι την σκέψη που είχε ο ίδιος.
Πιστεύει πέρα ως πέρα σε πράγματα που κατανοεί λιγότερο και δεν πιστεύει στην ορθότητα των ιδεών εκείνων που καταλαβαίνει ευκολότατα....
Β. ΡΑΪΧ


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:54:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Πάντοτε πίστευες και πιστεύεις πως η ελευθερία σου εξασφαλίζεται όταν «στήνεις ανθρώπους στον τοίχο».
Για μια και μόνη φορά...βάλε τον εαυτό σου μπροστά στον καθρέφτη!
Β. ΡΑΪΧ


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 03:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Η έλλειψη πρωτοβουλίας κι ανεξαρτησίας της σκέψης είναι οι κύριες αιτίες της απογοητευτικά αργής ιστορικής ανάπτυξης της ανθρωπότητας.
Μ. ΜΠΑΚΟΥΝΙΝ


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 04:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Αν με τη λέξη δημοκρατία εννοούμε την πραγματική άσκηση της εξουσίας από ένα πληθυσμό που δεν είναι ούτε διαιρεμένος ούτε διατεταγμένος ιεραρχικά σε τάξεις...τότε είναι φανερό ότι απέχουμε πολύ από τη δημοκρατία.

Είναι ολοφάνερο όμως ότι ζούμε κάτω από ένα καθεστώς δικτατορίας της τάξης...εξουσίας της τάξης...που επιβάλλεται με τη βία...ακόμη κι όταν τα όργανα αυτής της βίας είναι θεσμικά και συνταγματικά....και στον βαθμό αυτόν δεν τίθεται ζήτημα δημοκρατίας για μας.


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 04:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider
Αν προχωρήσουμε παραμέσα στο ψάξιμο...δεν θα δυσκολευτούμε να καταλάβουμε πως η βία έχει τη βαθειά της ρίζα στον εγωισμό.

Και δεδομένου ότι ο εγωισμός είναι η συνέπεια της λειτουργίας ιδιοκτησιακών αισθημάτων...ας έχουμε το νου μας στους έχοντες ισχυρό το αίσθημα της ιδιοκτησίας.

Γιατί αυτοί...σε ορισμένες ακραίες περιπτώσεις...θα μπορούσαν και να σκοτώσουν ακόμη και για μια δραχμή...που λέει ο λόγος...για ένα τίποτα.
Β . ΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ


RELOADEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 06:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
quote:
lancelot, απλά σου λέω ότι η "κινητικότητα" του λογαριασμού σου στις Συζητήσεις του ESOTERICA είναι υπό εξέταση και υπό παρακολούθηση. Μας συγχωρείς... δεν έχουμε χρόνο αυτήν ακριβώς τη στιγμή για κάτι παραπάνω. Μπορεί και να τον βρούμε όμως, ίσως σύντομα...

Έχε υπόψη σου πάντως ότι την πρώτη στιγμή που θα αντιληφθούμε ότι υπάρχει από πλευράς σου μήνυμα προσβλητικό, υποτιμητικό, με ανάλογες ή άλλου τύπου "φωνασκίες" ή έστω... ύποπτο εναντίον οποιουδήποτε Μέλους των Forums, ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί. Χρονικά ή τελεσίδικα ανάλογα με την περίπτωση και τη συμπεριφορά.

Για την ώρα όμως θα θεωρούσα καλό να δώσεις κάποιες εξηγήσεις για τα κίνητρά και τις σκοπιμότητες των μηνυμάτων σου καθώς και για το ύφος και το περιεχόμενό τους. (20/02/2006, 05:29:48, 20/02/2006, 08:29:15)

Και επειδή "διάβασες όλους τους διαλόγους" όπως μας το φώναξες... δεν κάνεις τώρα τον κόπο να κάνεις και καμία Αναζήτηση, είτε με την Μηχανή των Forums, είτε μέσω Google. Που ξέρεις, ίσως και να βρεις απαντήσεις, μέσα στους διαλόγους που φαίνεται σου ξέφυγαν, "με κότσια" και απολύτως αναφερόμενες στο "ερώτημά" σου...


Δεν το καταλαβα το πρωτο σκελος?Τι εννοεις παρακολουθειται η κινητικοτητα κτλ κτλ?Εμενα μου δινεις την εντυπωση τωρα Παπαδοπουλου η Παττακου.Αποφασιζομεν και διατασομεν..Εγω και να απειλεις για φανταστικους λογους θα λεω ελευθερα την αποψη μου.Ακομα δεν απαντησες ομως στο ερωτημα.Εσυ δωσε εξηγησεις στο ερωτημα μου ελευθερα.
Μου λες αν βρισω θα απενεργοποιηθω.Μαλιστα!!Τον φιλο σου τον Schwabe που εχει βρισει πολλες φορες γιατι δεν τον απενεργοποιεις?Δυο μετρα και σταθμα?Στην τελικη αν με απενεργοποιησεις τωρα ενω δεν εχω κανει τιποτα μεμπτο θα αποδειξεις την αντιδημοκρατικοτητα σου που ξεχειλιζει στα λεγομενα σου οχι μονο ως προς εμενα αλλα ως προς πολλα μελη.
Απενεργοποιησες δυο μελη αντιδημοκρατικα.Εχω το δικαωμα να το πω.Και να με απενεργοποιησεις δε με πειραζει.Σε αντιχριστιανικο-αντιδημοκρατικο φορουμ πως να πω ελευθερα τη γνωμη μου οταν φιμωνετε η μια πλευρα και η αλλη πλευρα εχει την προστασια σας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 08:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μάλιστα...

Αγαπητή ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ομολογώ πως το ξέσπασμα σου δε με εξέπληξε μιάς και τον τελευταίο καιρό δεν είναι η πρώτη φορά που σε βλέπω να κάνεις κάτι τέτοιο.
Με εξέπληξαν πολύ δυσάρεστα όμως αυτά που διάβασα να γράφεις...
Αράδιασες τόσες κατηγορίες που πραγματικά δε μπορώ να μπώ στην διαδικασία να πώ τίποτα.
Αυτό που με λυπεί επίσης είναι πως ένας άνθρωπος με καλά στοιχεία μέσα του όπως εσύ έφτασε σε τέτοιο σημείο να πεί τέτοια πράγματα.
Θέλω μόνο να σταθώ σε 2 σημεία και να σου επισημάνω κάτι:

1) Για τα "οργανάκια" που μίλησες έχεις αναλογιστεί, φίλη μου, ποιός είναι πραγματικά το όργανο που επηρρεάζεται με πολύ άσχημο τρόπο?
Δεν θα ήθελα να μου απαντήσεις σε αυτό.
Θα ήθελα να προσπαθήσεις να σκεφτείς επάνω σε αυτό.

2) Αναφέρεις σε κάποιο σημείο το εξής:

quote:
ΘΑ ΜΠΩ ΜΕ ΔΕΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ
ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΩΘΗΣΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΗΣ ΑΡΕΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΜΑΤΟΣ.

Η ποίηση, η αγάπη, η αρετή κι η ειλικρίνεια συνδυάζονται, αγαπητή μου!
Με το "ξεμπρόστιασμα" δεν συνδυάζονται...
Κι αυτό που θα έπρεπε να ξέρεις εσύ καλύτερα απ' όλους μιάς και δηλώνεις ποιήτρια είναι πως ο αληθινός ποιητής δεν γράφει ποίηση για να εξυπηρετήσει ίδιους σκοπούς.
Γράφει ποίηση για την ποίηση...

dragon_rider, θα σε συμβούλευα για μια φορά να κάνεις την αυτοκριτική σου και να μη γράφεις απλά και μόνο για να γράφεις.
Κι αρχίζουμε πάλι το ίδιο βιολάκι...

"Το esoterica αδιαφορεί για τα μέλη του, δεν δίνει πράγματα στα μέλη του κτλ κτλ".

Νομίζω πως έχεις εξαντλήσει κάθε όριο θράσους απέναντι σε ένα διαδικτυακό τρόπο που σε φιλοξένησε για τόσο καιρό και σου έδωσε τόσες ευκαιρίες.
Ευκαιρίες τις οποίες όχι μόνο δεν αντιλήφθηκες αλλά δεν προσπάθησες και με κανένα τρόπο να τις αξιοποίησεις πετώντας τις με τόσο μεγάλη αχαριστία.

Κι επειδή ανέφερες κάτι:

quote:
Μετά τον di ήρθε η σειρά σου να προτείνεις να φύγω και μάλιστα αφού ανακοίνωσες πως θα διαγράφω.

Επειδή έχεις μια εκπληκτική ικανότητα να διαστρευλώνεις λεγόμενα συνομιλητών σου, αν δεν θυμάσαι (που αμφιβάλλω αν δεν θυμάσαι πράγματι), σε πληροφορώ πως σου είχα πεί πως αν το esoterica είναι ένας τόπος ο οποίος έχει τόσα κακά από αυτά που ανέφερες συνεχώς και δεν σε ικανοποιεί, θα μπορούσες να σταματήσεις να συμμετέχεις σε αυτόν.
Απλά τα πράγματα.
Αν ήθελες να μείνεις ας μείνεις αλλά να σεβαστείς αυτόν τον τόπο.
Αν ήθελες να συνεχίσεις να τον υπονομεύεις επειδή δεν σε καλύπτει θα μπορούσες να φύγεις.

Κι επειδή εδώ και μήνες παραπονιέσαι, βρίζεις, προσβάλλεις σε πληροφορώ οτι με το χθεσινό σου μήνυμα υπερέβης κάθε όριο χρησιμοποιώντας έναν τρόπο τουλάχιστον ανορθόδοξο κι αθέμιτο.
Και σίγουρα έχεις καταλάβει κι ο ίδιος οτι το έκανες...

Αγαπητέ lancelot, δε μπορώ να καταλάβω γιατί ο Schwabe θα πρέπει να απενεργοποιηθεί κι ούτε ποιό είναι το αδίκημα του.
Για τις διαμάχες που λάμβαναν χώρα στην Κατηγορία του Μύθου σίγουρα δεν θα πρέπει να κατηγορήσουμε ένα μέλος και μόνο.

Θα ήθελα λίγο να μου εξηγήσεις αυτό το "αντιχριστιανικό", φίλε μου!
Έχεις δεί κάποια ανακοίνωση για αυτό από την πλευρά του esoterica?
Εγώ δεν έχω δεί!
Έχω δεί να γίνονται αμέτρητες προσπάθειες εκτόνωσης της διαμάχης μεταξύ διαφόρων ομάδων που γίνονταν στα θέματα του Μύθου, έχω δεί επεμβάσεις σε μηνύματα προσβλητικότατα για τον Χριστιανισμό κι έχω δεί να κλειδώνονται θέματα που ήταν υποτιμητικά για τον Χριστιανισμό.


In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 11:51:34  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΛΑΤΩΝΑ...όχι δε με προσέβαλε το μήνυμά σου... μου ήταν αδιάφορο και γι'αυτό δεν ασχολήθηκα παραπάνω...
Οπως άλλωστε προείπα προέχουν άλλα ζητήματα πιο σοβαρά...
Γι'αυτό όμως μπορώ να τοποθετηθώ:
quote:
Ποιος σου δίνει τέτοιο δικαίωμα να λες σε κάποιο να φύγει?

To είπες και μόνος σου νομίζω χρησιμοποιώντας το κατάλληλο ρήμα (λες). Ο καθείς μπορεί να λέει οτιδήποτε αρκεί να μην προσβάλλει τον άλλο και βέβαια η Οστρια προτείνοντας να πάνε σε άλλη παραλία δε προσέβαλλε κανέναν. Το ότι είναι και αυτή ένα απλό μέλος φαίνεται ξεκάθαρα γιατί δεν διέταξε... δεν έδωσε εντολή να φύγουν όπως εσύ τόσο άστοχα την κατηγορείς απλά πρότεινε κάτι που εκείνη τη στιγμή πίστευε ότι ήταν σωστό είπε δηλαδή την άποψή της...

Κοινώς αγαπητέ Πλάτωνα της επιτράπει να πει την άποψή της όπως και σε σένα επιτράπηκε να πεις το σχόλιο για τις ζώνες αγνότητας.
Κατ'εμέ δεν υπάρχει καμμία διαφορά!

Αυτό που με λυπεί ιδιαίτερα είναι ότι καθόμαστε εδώ και γράφουμε και ξαναγράφουμε τις ίδιες και ίδιες τοποθετήσεις και απόψεις τη στιγμή που απ'ότι φαίνεται ο admin δεν δίνει δεκάρα για αυτές...

Για αυτό λοιπόν το λόγο αποφάσισα να μην ξανασυμμετάσχω σε κανένα πλέον τόπικ που να αφορά αυτό το θέμα...
Καλή συνέχεια στα μέλη που διαγράφτηκαν και είμαι σίγουρη ότι η επόμενη παραλία που θα επισκεφτούν θα είναι πιο φιλόξενη...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Edited by - Avallon on 27/02/2006 11:54:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 14:27:13  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ...

ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΟ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 16:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox
quote:
geox, δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες στο μήνυμά σου της 24/02/2006, 04:03:28.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις;;


το ξαναβάζω λοιπόν διότι τώρα έγινε πιο επίκαιρο και ίσως πιο κατανοητό....

dragon rider

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Το forum θα είναι μια χαρά και πολύ καλύτερο όταν θα μείνουν μόνο ζομπι και άβουλα πλασματα που δεν έχουν δικιά τους άποψη
--------------------------------------------------------------------------------


welcome to the matrix


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Εάν, αγαπητέ μου, το esoterica είναι ένας διαδικτυακός τόπος όπου είναι αισχρός, με υπεύθυνους άθλιους, συμφεροντολόγους και κουτσομπόληδες κτλ κτλ μπορείς να αποχωρήσεις και να αναζητήσεις έναν άλλον τόπο που θα σε εκφράζει
--------------------------------------------------------------------------------


βρε ατιμούλη γιατί ξεφυστίκωσες το καλώδιο απο το σβέρκο σου ?

δεν τον λυπάσαι τοn κaimeno τον κύριο smith (και τους κλώνους του?)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 16:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑ...όχι δε με προσέβαλε το μήνυμά σου... μου ήταν αδιάφορο και γι'αυτό δεν ασχολήθηκα παραπάνω...

Αδιάφορο?
Μα έχω την εντύπωση πως η τοποθέτηση σου, και άποψη σου αν θες, για τις ΜΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΛΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ, όχι μόνο δεν βρήκε απήχηση, μα είναι εντελώς αναχρονιστική.

ΕΔΩ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ, ΕΓΩ Η ΑΒΑΛΛΟΝ… ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΤΟΧΟ!

Η αυτογνωσία αγαπητή ΑΒΑΛΛΟΝ δεν έχει να κάνει με όσα κάποιος λέει, μα με το να γνωρίζει τι ΛΕΕΙ!

Έτσι, μιας και είχες συμφωνήσει σε όσα έγραψε πρωτίστως η ΟΣΤΡΙΑ, *(που το ίδιο νομιζει πως ξέρει τι λέει και γράφει) βρέθηκες το ίδιο εκτεθειμένη.

Η δε άμεση αντίδραση σου στο ΠΟΣΤ, ήταν μια άλλη ΑΣΤΟΧΗ τοποθέτηση σου, σε ποστ της ΑΤΜΑΣ (άσχετο σε τοπο και χρόνο)

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1590&whichpage=3&ARCHIVE=

και εκφράζεις και πάλι με χιούμορ???? (την συμπάθεια σου) στην ΑΤΜΑ.

Αχ αυτά τα απωθημένα… αποτέλεσμα, να επέμβει η ΑΜΑΛΙΑ.


quote:
Όπως άλλωστε προείπα προέχουν άλλα ζητήματα πιο σοβαρά...
Γι'αυτό όμως μπορώ να τοποθετηθώ:

quote:

Ποιος σου δίνει τέτοιο δικαίωμα να λες σε κάποιο να φύγει?


To είπες και μόνος σου νομίζω χρησιμοποιώντας το κατάλληλο ρήμα (λες). Ο καθείς μπορεί να λέει οτιδήποτε αρκεί να μην προσβάλλει τον άλλο και βέβαια η Οστρια προτείνοντας να πάνε σε άλλη παραλία δε προσέβαλλε κανέναν.


Αν η μνήμη δεν με απατά, με εκείνο το ΑΝΤΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ… (θα γυρίσω να το κοιτάξω αν χρειασθεί), κάποιο μέλος του τότε εσωτερικά, κακός και με μεγαλα δόντια, έγραψε κάτι ανάλογο.

Ποιος σε υποστηριξε τοτε?
Θυμασαι μηπως?
Και τότε ο καθένας δεν έλεγε ότι ήθελε, εσυ, γιατί τα πείρες στο κεφάλι? Δεν τα εβαλες με τον ΑΔΜΙΝ και εσυ τοτε?

quote:
Το ότι είναι και αυτή ένα απλό μέλος φαίνεται ξεκάθαρα γιατί δεν διέταξε... δεν έδωσε εντολή να φύγουν όπως εσύ τόσο άστοχα την κατηγορείς απλά πρότεινε κάτι που εκείνη τη στιγμή πίστευε ότι ήταν σωστό είπε δηλαδή την άποψή της...

Άλλο η άποψη αββαλον, και άλλο η πρόκληση... σε κάποιο. Γιατί αν πεις εσύ φύγε, και ο ΠΙΧΕΛ απαντήσει με χείριστο τρόπο, φταίει ο πιχελ, η και εσύ που τον προκάλεσες?

quote:
Κοινώς αγαπητέ Πλάτωνα της επιτράπει να πει την άποψή της όπως και σε σένα επιτράπηκε να πεις το σχόλιο για τις ζώνες αγνότητας.
Κατ'εμέ δεν υπάρχει καμία διαφορά!

Και πάλι, άλλο άποψη και άλλο να γράφεις προσωπικά σε κάποιον τα ακόλουθα.

quote:
Πλάτωνα να σου θυμίσω κάτι άσχετες διαπιστώσεις που έκανες στην σελίδα 9 ως απάντηση στο μήνυμά μου; Αυτές ήταν όχι απλώς άψαχτες αλλά εμένα τουλάχιστον μου φάνηκαν ότι έγιναν καθαρά για την δημιουργία εντυπώσεων! Και δεν είδα να τις ανακαλείς! Οπότε μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες...

1 Οι διαπιστώσεις μου δεν είναι ΑΣΧΕΤΕΣ, καθότι βασίσθηκαν στο γραπτό της λόγο.

2. Όπως κατάλαβες αββαλον, πριν γράψω κάτι, το ψάχνω και το βλέπω από όλες τις μεριές.

3. Σε δημιουργία εντυπώσεων πέφτει θελημένα (η άθελα της) η ίδια

4. Να ανακαλέσω τι? Δεν είπα ούτε ΦΥΓΕ ούτε ΧΕΣΤΗΚΑ για κάποιον. Ερωτήσεις απλές κάναμε, για ορισμένες όχι αντικειμενικές συμπεριφορές. Τις ίδιες ακριβώς που παραπονέθηκες πριν καιρό εσύ Αββαλον

5. Ο Πλάτωνας είναι λιτοδίαιτος, όσο για τις μεγάλες κουβέντες άλλοι τις λένε, μα έχουμε χρόνο!

Αγαπητή Οστρια, πιάστε τώρα το βρακάκι σας, γιατί αν δεν χέστηκατε σίγουρα κατουρήθηκατε!

Από την χαρά σας καλή μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 17:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ΑΒΑΤΑΡ

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...

ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Η ΑΤΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΑΙΟ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΤΗΣ...

ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΕΜΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


quote:

Φιλε ΑΒΑΤΑΡ,

Νομιζω πως δεν εγινε διωρθωση στο ΠΟΣΤ, ωστε να φενεται. Θα μπορουσε παντως με καποιο τροπο η καλη σου διαθεση να ειχε παραμεινει και οχι να εξαφανησθει ολοσχερως!

Δεν νομιζεις?

Η θα ενοχλουσε καποιους, μια τετοια σου θεση?

ΠΛΑΤΩΝΑΣ


τουλαχιστον ενιωσε καλη διαθεση και το εδειξε καλωσοριζοντας την (απ ο,τι καταλαβα γιατι δεν προλαβα το μηνυμα)


συμφωνω οτι θα ηταν προτιμοτερο να εμενε το ποστ (για διαφορους λογους)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 18:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΠΛΑΤΩΝΑΣ:
quote:
Αγαπητή Οστρια, πιάστε τώρα το βρακάκι σας, γιατί αν δεν χέστηκατε σίγουρα κατουρήθηκατε!

Από την χαρά σας καλή μου!



Πλάτωνα...
Κάποια φορά θα πρέπει να σκεφτείς, πως σεβόμενος τον συνομιλητή σου, στην πραγματικότητα, τον ίδιο σου τον εαυτό είναι που σεβεσαι.
Ισχύει και το αντίθετο...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 18:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
geox
quote:
βρε ατιμούλη γιατί ξεφυστίκωσες το καλώδιο απο το σβέρκο σου ?

Δεν το κατάλαβες βρέ γιατί?
Για σένα.. βρέ..
Για την πάρτη σου..

Αντε πάρτο και βοήθεια σου.. εχει το βύσμα επάνω..
Και μετά κατευτείαν στην πρίζα..

Edited by - allzzaro on 27/02/2006 19:07:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 19:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

ΠΛΑΤΩΝΑΣ:
quote:
Αγαπητή Οστρια, πιάστε τώρα το βρακάκι σας, γιατί αν δεν χέστηκατε σίγουρα κατουρήθηκατε!

Από την χαρά σας καλή μου!



Πλάτωνα...
Κάποια φορά θα πρέπει να σκεφτείς, πως σεβόμενος τον συνομιλητή σου, στην πραγματικότητα, τον ίδιο σου τον εαυτό είναι που σεβεσαι.
Ισχύει και το αντίθετο...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


Αγαπητή Αμαλία,

άστο για το κάρμα μου αυτό. Εσυ κοίταξε καλύτερα την αιτία που αντιδράς, και τι προκαλείς, με κάποια άλλη συμπεριφορά σου.

Σκέψου τώρα κάτι.
Οι θεωρίες, οι δάσκαλοι, τα εργαστήρια, οι σωτήρες οι βούδες, δύνανται να κάνουν κατι, για ότι ονομάζουμε, ΠΝΕΥΜΑ.?

Δεν εξαρτάται αποκλειστικά από σένα? Τι σκέφτεσαι και τι κάνεις?

Για ένα κατουρημένο βρακάκι,(και ένα φιλάκι)…μετά όσα έγραψε, λυτρωτικό είναι!

Μα αν οι πράξεις μας προκαλούν κακό σε αθώους, εκεί…βοήθεια σου!

Στο ειπα και στο ξαναλεω.
Αν δεν θελεις τον Πλατωνα να γραφει, υπαρχει ενας τροπος να τον ξεφορτωθεις αμεσα.
Γραψε, Πλατωνα εγω, η Αμαλια, αυτη που τα καταφερε, δεν επιθημω την παρουσια σου στο φορουμ.

Οπως εκανε ο Αδμιν με τον Δρακο.

Θα σου/σας ευχηθω καλη συνεχεια, και δεν θα με δειτε ποτε πια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 20:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αχ βρε Πλάτωνα, να χαρώ το χιούμορ σου το ατέλειωτο!

Η πλάκα είναι ότι όχι μόνο νομίζεις ότι αντιλαμβάνεσαι τι λέει και τι γράφει ο άλλος αλλά και ότι οι απαντήσεις σου είναι χιουμοριστικές... Δικαίωμα σου και πρόβλημά σου καλέ μου. Σίγουρα δεν πρόκειται να το κάνω δικό μου πρόβλημα!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 20:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑ
quote:

Σκέψου τώρα κάτι.
Οι θεωρίες, οι δάσκαλοι, τα εργαστήρια, οι σωτήρες οι βούδες, δύνανται να κάνουν κατι, για ότι ονομάζουμε, ΠΝΕΥΜΑ.?
Δεν εξαρτάται αποκλειστικά από σένα? Τι σκέφτεσαι και τι κάνεις?


Εχεις την εντύπωση ότι μας λες κάτι που δεν ξέρουμε;
Δεν μας λες κάτι καινούριο και το γνωρίζεις πολύ καλά..
Μήπως όμως μιλάς έτσι γιατί ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι ακολουθούμε μονοπάτια του Bούδα, του τάδε ή του δείνα δασκάλου, ή σωτήρα, ή γκουρού ;

Αν πραγματικά θελεις να αποκτήσεις αντικειμενική εικόνα και να εκφράσεις λόγο και λογική ως λογικός άνθρωπος και όχι ως «κάθε λογικός άνθρωπος» τότε σε μια από τις βόλτες σου που θα κάνεις εδώ στην Ελλάδα πέρνα και από το εργαστήριο φιλοσοφικού και μεταφυσικού ΔΙΑΛΟΓΟΥ να δεις ο ίδιος τι γίνεται.. Είναι πολύ απλό, όπως πολύ απλό είναι και αυτό που γίνεται. Μέχρι τότε δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς με μια ξεπεσμένη και χυδαία ειρωνεία (που καθόλου δεν τιμά τον δάσκαλο σου, Σωκράτη) για εργαστήρια, βούδες, σωτήρες, ή ότι άλλο νομίζεις..

Είμαι βέβαιος πως δεν έχεις κακή προαίρεση και θα γίνεις δεκτός με πολύ αγάπη (αυτό δεν είναι και ένα ζητούμενο; Θυμάμαι το ιστιοφόρο κάτω στο λιμάνι και τη συνάντηση που επιζητούσες εν αγάπη με μη ενεργά πλέον, μέλη).

Τελικά μήπως όλοι είμαστε της ίδιας σχολής και δεν το ξέρουμε ;(της γνωστής σχολής βεβαίως)..


Edited by - Δημήτρης on 27/02/2006 20:58:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 00:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Ο χρόνος Δημήτρη, Ο χρόνος. Τα δεσμά είναι Χρόνος.

Άλλες οι εποχές του Σωκράτη, καλός ο διάλογος, μα στην εποχή μας και όπως ζούμε, προσθέτεις και όταν δεν το θέλεις, συνέχεια Χρόνο, χρόνο, χρόνο….

Μπορείς να αντιληφτείς το μηχανισμό? Μπορείς να τον προλάβεις?

Αν το κατανοήσεις, η ενέργεια που τώρα σπαταλάς συνεχώς, θα σε βγάλει από κάθε συνήθεια και κατά συνέπεια από το γνωστό εαυτό, που στην ουσία ακατάπαυστα αντιδρά.

Είναι αυτή η συνέχεια το Εγώ, συγκρούεστε συνεχώς μέσα, από ΙΝΕΡΖΙΑ, χωρίς να μπορείς να κάνεις διαφορετικά,

Η χυδαιότητα μου λοιπόν, χτυπά αυτά τα δεσμά. Αν λέγοντας σου κάποιος κάτι, αντιδράς μέσα σου, έχεις πάρα πολύ δουλεία, και ο χρόνος είναι λίγος. Άμα περάσεις μια ηλίκια, είναι σαν να να είσαι θαμμένος στις συνήθεια, μέχρι θανάτου σου.

Μην προσθέτεις χρόνο φίλε

Τα υπόλοιπα, γίνονται μόνα τους. Αν όμως το αφήσεις για αύριο, δεν θα καταλάβεις ποτέ τι είναι Σωκράτης, Βούδας, Χριστός….Κ.

Αυτο ειναι και το τελευταιο ποστ

Ζω ελεύθερα,

Πλάτωνας


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 28/02/2006 00:05:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 10:03:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μα έχω την εντύπωση πως η τοποθέτηση σου, και άποψη σου αν θες, για τις ΜΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΛΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ, όχι μόνο δεν βρήκε απήχηση, μα είναι εντελώς αναχρονιστική.

Aυτή είναι και η διαφορά μας γλυκέ μου...
Εγώ δεν γράφω για να βρίσκω απήχηση, να κερδίζω εντυπώσεις ή οπαδούς...
Γράφω για να εκφράζω ελεύθερα τις σκέψεις μου χωρίς να με νοιάζει αν αυτές αγγίξουν ή δυσαρεστήσουν κάποιους...
Προτείνω να το δοκιμάσεις και συ κάποτε... Είναι εξαιρετικά αναζωογονητικό και λυτρωτικό...

quote:
Και πάλι, άλλο άποψη και άλλο να γράφεις προσωπικά σε κάποιον τα ακόλουθα.
Oσο προσωπική μπορεί να είναι μια άποψη σε σχέση με τον εκφράζοντα αυτή άλλο τόσο προσωπική μπορεί να είναι σε σχέση με τον παραλήπτη...

quote:
4. Να ανακαλέσω τι? Δεν είπα ούτε ΦΥΓΕ ούτε ΧΕΣΤΗΚΑ για κάποιον. Ερωτήσεις απλές κάναμε, για ορισμένες όχι αντικειμενικές συμπεριφορές. Τις ίδιες ακριβώς που παραπονέθηκες πριν καιρό εσύ Αββαλον
Πρώτον μήπως έχεις ξεφύγει λιγάκι? Μου θέτεις ερώτημα που αφορά στην Οστρια ή μου φαίνεται???

quote:
2. Όπως κατάλαβες αββαλον, πριν γράψω κάτι, το ψάχνω και το βλέπω από όλες τις μεριές.
Το βλέπω, το βλέπω! Μετά από 3 χρόνια στο φόρουμ και δεν ξέρεις πως γράφεται το όνομά μου!!

quote:
Η δε άμεση αντίδραση σου στο ΠΟΣΤ, ήταν μια άλλη ΑΣΤΟΧΗ τοποθέτηση σου, σε ποστ της ΑΤΜΑΣ (άσχετο σε τοπο και χρόνο)

Συμφωνώ ότι ήταν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΣΧΕΤΟ… δεν ήταν αυτό το ζητούμενο …
Το ζητούμενο ήταν να είναι εύστοχο…Τόσα χρόνια εδώ μέσα έχω μάθει καλά από mind games… Kαιρός να παίξω και γω λιγάκι δε νομίζεις? Βέβαια χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό που έχεις εσύ για να το καταλάβεις… Οι άμεσα ενδιαφερόμενοι όμως το κατάλαβαν και αυτό είναι που μετράει…

quote:
Αχ αυτά τα απωθημένα… αποτέλεσμα, να επέμβει η ΑΜΑΛΙΑ.

Επειδή δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει παιχτεί πίσω από την πλάτη σου και που μπορεί πλέον να βρίσκονται οι σχέσεις μου με την Ατμα…(δεν ήξερα κατινάκι μου ότι πρέπει να σου δίνω αναφορά για κάθε μου κίνηση) καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς…

quote:
Αν η μνήμη δεν με απατά, με εκείνο το ΑΝΤΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ… (θα γυρίσω να το κοιτάξω αν χρειασθεί), κάποιο μέλος του τότε εσωτερικά, κακός και με μεγαλα δόντια, έγραψε κάτι ανάλογο.

Eλα όμως που η μνήμη σου σε απατά για μια ακόμη φορά...
Το θέμα μου λεγόταν "ΑΝΤΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ESOTERICA" και όχι αχάριστο...

quote:
Δεν τα εβαλες με τον ΑΔΜΙΝ και εσυ τοτε?

Υπάρχει μια σημαντική διαφορά: Τα έβαλα με τον αντμίν γιατί δε με στήριξε και όχι γιατί με διέγραψε...

quote:
Γιατί αν πεις εσύ φύγε, και ο ΠΙΧΕΛ απαντήσει με χείριστο τρόπο, φταίει ο πιχελ, η και εσύ που τον προκάλεσες?

Θα φταίει εκείνος που το πήρε στραβά... Ολα βλέπεις έχουν τα όριά τους...
Τόσο καιρό πιο πριν είχε "μαλλιάσει" η γλώσσα μου να του λέω να μείνει και να συνεχίσει... Στα λίγα σημαντικά εκτός γκρίνιας και καυτηριασμού μηνύματα είπε τόσα σημαντικά όσα δεν έχεις πει εσύ μέσα στα τόσα χρόνια που είσαι εδώ και ξέρει πολύ καλά ότι θα μου λείψει γιατί όταν δεν γκρινιάζει ξέρει να μιλά...

quote:
Η αυτογνωσία αγαπητή ΑΒΑΛΛΟΝ δεν έχει να κάνει με όσα κάποιος λέει, μα με το να γνωρίζει τι ΛΕΕΙ!

Υ.Γ. Ποιος είπαμε έχει αυτογνωσία????


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
a************
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 10:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους a************
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
a************
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους a************
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
a************
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 11:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους a************
Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 21:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑ
quote:

Μην προσθέτεις χρόνο φίλε

Δεν θέλω να κατέχω χρόνο και γι’ αυτό δεν προσθέτω άλλο χρόνο. Ο χρόνος είναι φίλος δεν είναι εχθρός ούτε χρήμα για να τον βάζω στον κουμπαρά και να τον αποθηκεύω για αργότερα μαζί με όλες τις συνέπειες.

quote:

Η χυδαιότητα μου λοιπόν, χτυπά αυτά τα δεσμά. Αν λέγοντας σου κάποιος κάτι, αντιδράς μέσα σου, έχεις πάρα πολύ δουλεία, και ο χρόνος είναι λίγος. Άμα περάσεις μια ηλίκια, είναι σαν να να είσαι θαμμένος στις συνήθεια, μέχρι θανάτου σου.

Δεν υπήρξε αντίδραση. Αποκρίθηκα σε μια ανάγκη η οποία είναι ευρύτερη από αυτό που φαίνεται. Αλλοι συνηθίζουν να αντιδρούν, μπορείς εύκολα να το ξεχωρήσεις και βλέπεις πολύ καθαρά τα αποτελέσματα...

quote:

Ζω ελεύθερα,

Εσυ ναι, ζεις ελεύθερα.
Μερικοί πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.

Εις το επανειδήν, αγαπητέ ! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy