ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ?????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τέλος πάντων. Δεν νομίζω όμως πως αυτές οι σκέψεις κάνουν καννίβαλους τους Έλληνες. Μάλλον ο εκτουρκισμός και ο τρόπος ζωής που εισήγαγαν τα κόμματα. Εσύ τί θα πρότεινες να γίνει με τους πολιτικούς; Να τους ταϊζουμε στην φυλακή;

Να εφαρμόζεται ο νόμος το ίδιο σε όλους αλλά οι τίμιοι πολιτικοί να παραμείνουν στην θέση τους επειδή υπάρχουν τίμιοι πολιτικοί σε όλα τα κόμματα ακόμα και στο ΠΑΣΟΚ και στην ΝΔ όχι να τους κρεμάσουμε με την δικαιολογία οτι είναι πολιτικοί. Πρέπει να αλλάξουν βέβαια πάρα πολλά πράγματα για να λειτουργήσει η δικαιοσύνη καλύτερα δεν είναι όμως λύση να κάψουμε την βουλή. Στο θέμα της ψήφου βλέπουμε πολλά πράγματα άκρως εξοργιστικά όπως την ΝΔ σήμερα πρώτη στις δημοσκοπήσεις αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά, σε αυτόν τον λαό ζούμε θα μπορούσαν όλοι αυτοί να ψηφίσουν κάποιο μικρό κόμμα που δεν έχει εκλεγεί ποτέ αλλά δεν το κάνουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τέλος πάντων. Δεν νομίζω όμως πως αυτές οι σκέψεις κάνουν καννίβαλους τους Έλληνες. Μάλλον ο εκτουρκισμός και ο τρόπος ζωής που εισήγαγαν τα κόμματα. Εσύ τί θα πρότεινες να γίνει με τους πολιτικούς; Να τους ταϊζουμε στην φυλακή;

Να εφαρμόζεται ο νόμος το ίδιο σε όλους αλλά οι τίμιοι πολιτικοί να παραμείνουν στην θέση τους επειδή υπάρχουν τίμιοι πολιτικοί σε όλα τα κόμματα ακόμα και στο ΠΑΣΟΚ και στην ΝΔ όχι να τους κρεμάσουμε με την δικαιολογία οτι είναι πολιτικοί. Πρέπει να αλλάξουν βέβαια πάρα πολλά πράγματα για να λειτουργήσει η δικαιοσύνη καλύτερα δεν είναι όμως λύση να κάψουμε την βουλή. Στο θέμα της ψήφου βλέπουμε πολλά πράγματα άκρως εξοργιστικά όπως την ΝΔ σήμερα πρώτη στις δημοσκοπήσεις αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά, σε αυτόν τον λαό ζούμε θα μπορούσαν όλοι αυτοί να ψηφίσουν κάποιο μικρό κόμμα που δεν έχει εκλεγεί ποτέ αλλά δεν το κάνουν.



Υπάρχουν τίμιοι πολιτικοί στο Πασόκ και την ΝΔ!

Τότε γιατί βρίσκονται σε αυτές τις συμμορίες και γιατί δεν βοηθούν τον λαό με τον μισθό τους

Ναι, μακάρι να ψήφιζαν ένα μικρο κόμμα για να δημιουργήσουν νέο πονοκέφαλο στους δανειστές μας. Αλλά θα το κάνουν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε σεις, αυτό που με ενοχλεί είναι πως την ΝΔ, το Πασόκ, τη Δημοκρατική Αριστερά, τον Σύριζα, τους Ανεξάρτητους Έλληνες, το ΚΚε τους βλέπετε σαν ακίνδυνα και ήπια δημοκρατικά άτομα. Ενώ τους Χρυσαυγίτες τους βλέπετε σαν τον Διάολο. ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΓΑΥΓΙΖΕΙ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΕΙ. ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΑΥΓΙΖΕΙ ΔΑΓΚΩΝΕΙ! Και πολύ ήρεμη ήταν η συμπεριφορά των βουλευτών της Χρυσής Αυγής στους κάμεραμεν μετά όσα έχουν υποστεί(και θα υποστούν...)

Η Χρυσή Αυγή είπε πολλά ψέματα και εξαπάτησε τον λαό γι'αυτό πρέπει να αποκλειστεί στην επόμενη βουλή. Μπήκε στην βουλή με μεγάλη προπαγάνδα την οποία θα ζήλευε ακόμα και το ΠΑΣΟΚ παλιότερων εποχών οτι θα καθαρίσει την πολιτική απο τους κλέφτες αλλά τελικά δεν έδειξε καμιά πρόθεση να το κάνει. Συμπεριφέρθηκε πολύ χαλαρά στο μνημόνιο και την κυβερνητική πολιτική, υποστήριξε τους πλούσιους και τους εφοπλιστές αντίθετα κυνήγησε με βιαιότητα τους άπορους και ανθρώπους αντίθετων πολιτικών φρονιμάτων. Με την συμπεριφορά αυτή έδειξε οτι όχι μονάχα δεν είναι εκτός συστήματων αλλά υποστηρίζει το σύστημα με τα όπλα.
Αυτά τα περί Χίτλερ δεν με ενδιαφέρουν καθόλου αλλά κρίνεται απο τα υπόλοιπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχουν τίμιοι πολιτικοί στο Πασόκ και την ΝΔ!

Υπάρχουν πραγματικά αλλά το κακό μαζί τους είναι οτι δεν αντιδρούν σκληρά στην πολιτική του κόμματος και του αρχηγού τους επειδή φοβούνται οτι αν το κάνουν θα χάσουν την θέση τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ρε σεις, αυτό που με ενοχλεί είναι πως την ΝΔ, το Πασόκ, τη Δημοκρατική Αριστερά, τον Σύριζα, τους Ανεξάρτητους Έλληνες, το ΚΚε τους βλέπετε σαν ακίνδυνα και ήπια δημοκρατικά άτομα. Ενώ τους Χρυσαυγίτες τους βλέπετε σαν τον Διάολο. ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΓΑΥΓΙΖΕΙ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΕΙ. ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΑΥΓΙΖΕΙ ΔΑΓΚΩΝΕΙ! Και πολύ ήρεμη ήταν η συμπεριφορά των βουλευτών της Χρυσής Αυγής στους κάμεραμεν μετά όσα έχουν υποστεί(και θα υποστούν...)

Η Χρυσή Αυγή είπε πολλά ψέματα και εξαπάτησε τον λαό γι'αυτό πρέπει να αποκλειστεί στην επόμενη βουλή. Μπήκε στην βουλή με μεγάλη προπαγάνδα την οποία θα ζήλευε ακόμα και το ΠΑΣΟΚ παλιότερων εποχών οτι θα καθαρίσει την πολιτική απο τους κλέφτες αλλά τελικά δεν έδειξε καμιά πρόθεση να το κάνει. Συμπεριφέρθηκε πολύ χαλαρά στο μνημόνιο και την κυβερνητική πολιτική, υποστήριξε τους πλούσιους και τους εφοπλιστές αντίθετα κυνήγησε με βιαιότητα τους άπορους και ανθρώπους αντίθετων πολιτικών φρονιμάτων. Με την συμπεριφορά αυτή έδειξε οτι όχι μονάχα δεν είναι εκτός συστήματων αλλά υποστηρίζει το σύστημα με τα όπλα.
Αυτά τα περί Χίτλερ δεν με ενδιαφέρουν καθόλου αλλά κρίνεται απο τα υπόλοιπα.



Η Χρυσή Αυγή συμπεριφέρθηκε χαλαρά στο Μνημόνιο;

Ναι, κυνήγησε ανθρώπους αντίθετων πολιτικών φρονημάτων όπως κάνουν και οι αντίπερα κυνηγώντας φτωχούς εθνικιστές, αλλά ποτέ δεν πιστεύω πως θα έφτανε στο σημείο να σκοτώσει Έλληνα. Κάτι βρωμάει άσχημα.

Τα ψέμματα; Πως δεν έχουν καμμιά σχέση με τον Ρουπακιά; Αυτό δεν είναι ψέμμα, αλλά στρατηγική. Εγώ πιστεύω πως ο Ρουπακιάς πληρώθηκε για να καταστρέψει την Χρυσή Αυγή. Στάνταρ.

Εγώ ήξερα για τις ομάδες κρούσης, αλλά όχι τέτοια πράγματα περί στημένης δολοφονίας. Οι Χρυσαυγίτες δεν σκότωναν, αλλά κόβανε την μαγκιά των μεταναστών, μαλώνανε με τους αναρχικούς, τους κομμουνιστές κτλ.

Δεν είναι δυνατόν ένα κόμμα που επιζητά την εθνική συναδέλφωση και θέλει να αποφύγει τον εμφύλιο, να κατέστρεφε τα πάντα μέσα σε μια νύχτα τόσω βλακωδώς. Ο Μιχαλολιάκος και οι άλλοι δεν ήταν ενημερωμένοι για δολοφονία. Τους την φέρανε από μέσα πληρωμένοι. 100%

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πράγματι συνομιλίες μετά τον φόνο. Απλώς νομίζω πως δεν ήταν ενήμεροι οι άλλοι περί δολοφονίας.

Αλλά ποιος ξέρει αυτοί οι δαιμόνιοι πράκτορες των εβραίων τί αλλοιώσεις θα έχουν κάνει;

Γιατί όμως δεν δημοσιεύουν τις συνομιλίες για να τις ακούσουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ βέβαια δεν θέλω να το παίξω ξερόλας λέγοντας πως η Χρυσή Αυγή δεν ευθύνεται σε τίποτα. Μπορεί να κάνω λάθος.

Αλλά βλέπω το αποτέλεσμα. Τόσοι χιλιάδες Έλληνες απογοητεύτηκαν από τα βρωμερά μέσα μαζικής εξαπάτησης, νιώσανε ενοχές, φόβο. Τώρα φοβούνται να πουν πως είναι και Έλληνες ή να φορέσουν μπλούζες μολών λαβέ! Θα τους θεωρήσουν δολοφόνους του Φύσσα! Θα τους βρουν στον δρόμο και θα τους λυντσάρουν. Έτσι καταντήσαμε, να φοβόμαστε να πούμε πως είμαστε Έλληνες στην ίδια μας την χώρα.

Ενώ αν πράγματι η Χρυσή Αυγή ευθύνεται ποινικά, τότε οι εχθροί της βρήκανε και ευκαιρία να κάνουν πολιτική δίωξη.

Πάντως ο καιρός θα δείξει αν η Χρυσή Αυγή είναι του συστήματος ή όχι. Αρκεί μόνο να περιμένουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 07:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ πιστεύω πως υπάρχουν πράγματι συνομιλίες μετά τον φόνο. Απλώς νομίζω πως δεν ήταν ενήμεροι οι άλλοι περί δολοφονίας.
Αλλά ποιος ξέρει αυτοί οι δαιμόνιοι πράκτορες των εβραίων τί αλλοιώσεις θα έχουν κάνει;

Γιατί όμως δεν δημοσιεύουν τις συνομιλίες για να τις ακούσουμε;


Προς το παρόν τουλάχιστον πρέπει να δεχτούμε την απόφαση του υπεύθυνου ανακριτή που τους έβγαλε τελικά ένοχους για τον φόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 08:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να διορθώσω ένα λάθος. Θα ήταν καλύτερα να μην αναφέρω ονόματα σχετικά με το ποιος ήξερε και δεν ήξερε.

Όπως και ο Abbaeion είπε, υπάρχουν ειλικρινή και τίμια άτομα σε κάθε κόμμα. Έτσι δεν είναι λογικό να υπάρχουν και στην Χρυσή Αυγή; Οπότε κάποιοι ήξεραν, κάποιοι δεν ήξεραν για τον φόνο.

Αυτό που είπα περί στάνταρ και 100% είναι για το γεγονός της δολοφονίας. Ήταν στημένη πέρα από κάθε αμφιβολία. Δεν είναι δυνατόν όλη η Χρυσή Αυγή να είχε σχεδιάσει τον φόνο, όπως βλακωδώς θέλουν να μας παρουσιάσουν οι πληρωμένοι παπαγάλοι των ΜΜΕ.

Και μάλιστα πριν 3 μήνες είχαν ακουστεί πολλά για την Χρυσή Αυγή και τα τέλη Σεπτεμβρίου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 08:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που είπα περί στάνταρ και 100% είναι για το γεγονός της δολοφονίας. Ήταν στημένη πέρα από κάθε αμφιβολία. Δεν είναι δυνατόν όλη η Χρυσή Αυγή να είχε σχεδιάσει τον φόνο, όπως βλακωδώς θέλουν να μας παρουσιάσουν οι πληρωμένοι παπαγάλοι των ΜΜΕ.

Το μόνο στήσιμο που μπορεί να υπάρχει είναι να σκότωσε ο Ρουπακιάς σε μιά έξαψη τρέλας δίχως να είχε καμιά εντολή απο το κόμμα να το κάνει, κατά τα άλλα η επικοινωνία του με την Χρυσή Αυγή αποδείχθηκε υπερβέβαιη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 17:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρίστο Ελ, καλά το πας, συνέχισε ρε περίγελε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 19:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
promitheus90 θα σε παρακαλέσω να είσαι πιο προσεκτικός στους χαρακτηρισμούς σου.



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 20:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χρίστο Ελ, καλά το πας, συνέχισε ρε περίγελε




Σαν ατελή όντα που είμαστε, είναι φυσικό να αλλάζουμε γνώμες. Μας χαρακτηρίζει η μεταβολή και η αστάθεια. Την μια μέρα μπορεί να θαυμάσω την Χρυσή Αυγή, την άλλη να με απογοητεύσει. Κάτι μπορεί να μου αρέσει, κάτι άλλο όχι. Μια περίοδο μπορεί να έχω εθνικές εξάψεις, την άλλη να με καίνε τα εργατικά προβλήματα.

Βέβαια είναι κάποια πράγματα που έχουμε σταθερά, αλλά κάποια αλλάζουν όπως οι εποχές. Αν γνώριζα με ακρίβεια τα πάντα για την Χρυσή Αυγή τότε θα είχα μια ξεκάθαρη άποψη. Αν ήταν επίσης αναμάρτητοι οι Χρυσαυγίτες, τότε θα τους θαύμαζα μοναχά. Αλλά επειδή αυτό δεν είναι δυνατό, άλλες φορές την θαυμάζω και άλλες με απογοητεύει, έτσι οι απόψεις μου είναι ποικίλες.

Αν εσύ είσαι σταθερό άτομο(εσύ το ξέρεις) με ξεκάθαρες απόψεις και ξεκάθαρη γνώση, μπράβο σου. Εγώ δεν είμαι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 20:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτό που είπα περί στάνταρ και 100% είναι για το γεγονός της δολοφονίας. Ήταν στημένη πέρα από κάθε αμφιβολία. Δεν είναι δυνατόν όλη η Χρυσή Αυγή να είχε σχεδιάσει τον φόνο, όπως βλακωδώς θέλουν να μας παρουσιάσουν οι πληρωμένοι παπαγάλοι των ΜΜΕ.

Το μόνο στήσιμο που μπορεί να υπάρχει είναι να σκότωσε ο Ρουπακιάς σε μιά έξαψη τρέλας δίχως να είχε καμιά εντολή απο το κόμμα να το κάνει, κατά τα άλλα η επικοινωνία του με την Χρυσή Αυγή αποδείχθηκε υπερβέβαιη.



Μπορεί και αυτό, δηλαδή να βρισκόταν σε έξαψη!

Αλλά ο αρχηγός θα έστηνε μια οργάνωση που κρέμεται από μια κλωστή, με άτομα που μπορούν να τα καταστρέψουν όλα σε μια βραδιά; Αυτό με προβληματίζει. Αφού οι εβραίοι είναι ατσίδες, θα έπαιζε τόσο επιπόλαια ο Μιχαλολιάκος; Ή μήπως θα έσωζε την Ελλάδα με το μαχαίρωμα του Φύσσα;

Μια ευκαιρία ψάχνανε οι άλλοι για να φυλακίσουν τους Χρυσαυγίτες. Ήταν τόσο ανόητος ο Μιχαλολιάκος ώστε να τους δώσει το δικαίωμα να τον φυλακίσουν και να πέσει το κόμμα στην υπόληψη του κόσμου;

Τί παίζεται τελικά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2013, 20:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά ο αρχηγός θα έστηνε μια οργάνωση που κρέμεται από μια κλωστή, με άτομα που μπορούν να τα καταστρέψουν όλα σε μια βραδιά; Αυτό με προβληματίζει. Αφού οι εβραίοι είναι ατσίδες, θα έπαιζε τόσο επιπόλαια ο Μιχαλολιάκος; Ή μήπως θα έσωζε την Ελλάδα με το μαχαίρωμα του Φύσσα;

Σε όλους φαίνεται αρκετά παράλογο να έστησε ο Μιχαλολιάκος απο μόνος του τέτοια επικίνδυνα σε βάρος του παιχνίδια αλλά πολύ πιθανό να το έκαναν κάποιοι άλλοι μέσα απο την Χρυσή Αυγή για να πάρει άλλος την αρχηγία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 03:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρίστο Ελ, ζητώ συγγνώμη για τον τελευταίο χαρακτηρισμό αλλά φίλε βγάζεις πολλή μισανθρωπιά από μέσα σου. Κοίταξέ το. Αυτά από μένα.

Τέλος, όσοι βιάζεστε να υιοθετήσετε ρητορική υπέρ της Χρυσής Αυγής γενικά εδώ μέσα δείτε αυτό και βγάλτε όποιο συμπέρασμα θέλετε.

https://www.youtube.com/watch?v=yf5Dv_5QrSo

Edited by - promitheus90 on 04/10/2013 05:36:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 08:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χρίστο Ελ, ζητώ συγγνώμη για τον τελευταίο χαρακτηρισμό αλλά φίλε βγάζεις πολλή μισανθρωπιά από μέσα σου. Κοίταξέ το. Αυτά από μένα.

Τέλος, όσοι βιάζεστε να υιοθετήσετε ρητορική υπέρ της Χρυσής Αυγής γενικά εδώ μέσα δείτε αυτό και βγάλτε όποιο συμπέρασμα θέλετε.

https://www.youtube.com/watch?v=yf5Dv_5QrSo

Edited by - promitheus90 on 04/10/2013 05:36:32


Σιγά ρε συ. Δεν είμαι και κανένας σαδιστής. Ένας κακομοίρης είμαι όπως και όλοι αυτοί που βλέπεις στον δρόμο, θέλοντας να δουν μια σκληρή τιμωρία των άσπλαχνων και ανέκφραστων τυράννων.

Μακάρι να ήμασταν λίγο πιο σκληροί και όχι τόσο αγαθιάρηδες, γιατί δεν θα μας τρώγανε έτσι εύκολα λάχανο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 19:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άνοιξα για λίγο την τηλεόραση. Στον Ευαγγελάτο ένας νομικός είπε "Να σαπίσουν στην φυλακή" . Μετά γύρισα κανάλι και είδα στο CNN την φάτσα του Δένδια, ενώ αλλού έβγαζε λόγο ο Σαμαράς με τίτλο "Συντρίψαμε τους Νεοναζί" και οι Εβραίοι χειροκροτούσαν και γελούσαν σατανικά.

Όλοι αυτοί είναι άνθρωποι; Τί συναισθήματα σας δημιουργούν εσάς όλα αυτά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sirax7
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 20:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σιγά ρε συ. Δεν είμαι και κανένας σαδιστής.


Εισαι και παρα εισαι, αφου παραδεχεσαι οτι γνωριζες για ταγματα θανατου και για κοψιμο ( αληθεια ,με μαχαιρι ´η καρδονι?)μαγκιας και διαφορα μαλωματα (τυπου Porky ´η Περαματος ,να υποθεσω) και συνεχιζεις να υποστηριζεις την ΧΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 20:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος πάντων, εγώ δεν είμαι άνθρωπος που πάει τον στρατό και την αστυνομία, γενικά αυτό που λέμε "στρατόκαυλος" και "καραβανάς". Και όμως τέτοιες δηλώσεις και εικόνες μου δημιουργήσανε αποστροφή.

Όλα αυτά νομίζω ότι προσβάλουν την νοημοσύνη των τηλεθεατών. Ποιοί συντρίψανε ποιόν και τί; Ο λύκος έφαγε το λυκόπουλο και έσωσε τα πρόβατα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 20:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Σιγά ρε συ. Δεν είμαι και κανένας σαδιστής.


Εισαι και παρα εισαι, αφου παραδεχεσαι οτι γνωριζες για ταγματα θανατου και για κοψιμο ( αληθεια ,με μαχαιρι ´η καρδονι?)μαγκιας και διαφορα μαλωματα (τυπου Porky ´η Περαματος ,να υποθεσω) και συνεχιζεις να υποστηριζεις την ΧΑ.




Ε όχι και τάγματα θανάτου. Εγώ ήξερα για τάγματα εκφοβισμού.

Οι άλλοι δεν είναι μισάνθρωποι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 20:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να είχαν αποφασίσει τα ηγετικά στελέχη της ΧΑ να φάνε τον Φύσσα μου φαίνεται ότι πιο γελοίο και παρανοϊκό θα μπορούσε να αποφασίσει ένα κόμμα που είχε φθάσει 2η-3η θέση. Τί θα καταφέρνανε δηλαδή;

Επίσης δεν ήξεραν πως οι κλήσεις τους μετά τον φόνο καταγράφονται;


Όλα αυτά μου φαίνονται παιδαριώδη για ένα κόμμα που είχε θέσει σκοπό να σώσει την Ελλάδα από την ξένη κατοχή και τα μνημόνια. Δεν είναι λογικά πράγματα αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2013, 21:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλα αυτά μου φαίνονται παιδαριώδη για ένα κόμμα που είχε θέσει σκοπό να σώσει την Ελλάδα από την ξένη κατοχή και τα μνημόνια.
Που διατείνεται* οτι θα σώσει την Ελλάδα απο την ξένη κατοχή και τα μνημόνια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 00:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βάζω ένα σχόλιο:

«Αμερικανοεβραικές και αμερικανοελληνικές οργανώσεις έρχονταν στην Ελλάδα και πίεζαν για τη ΧΑ, σαφώς έπαιξε ρόλο αυτό, σαφώς ο πρωθυπουργός έπρεπε να τους πει κάτι. Από 1η Ιανουαρίου 2014 αναλαμβάνουμε και την προεδρία της ΕΕ και υπήρχαν πιέσεις και από την Κομισιόν, οι επίτροποι Μούιζνιεκς και Μάλστρομ έλεγαν ούτε ενα νομοσχέδιο δεν καταθέτετε;»

Αν τα έλεγα εγώ ή ο Νικόμαχος ή ο DSM ή ακόμη και ο Χρίστος Ελ, θα λέγαμε εντάξει, κουβέντα κάνουμε, έχουμε τις υποψίες μας, τις θεωρίες μας, κλπ,
αλλά όταν τα λέει αυτά ένας ...Ρουπακιώτης!
τότε υπάρχει ΘΕΜΑ

(βλ. όλο το λινκ εδώ: http://www.nooz.gr/greece/roupakiotis-den-eixe-to-8arros-i-kuvernisi-na-antimetopisei-ti-xa)

Για την ακρίβεια πολλά θέματα, τα οποία όπως είπα λίγο πολύ ο κόσμος τα'χει τούμπανο (και η κυβέρνηση κρυφό καμάρι...)

Το βασικότερο και κυριότερο είναι ότι δεν έχουμε πραγματική Ελληνική Κυβέρνηση (όχι μόνο τώρα, αλλά εδώ και χρόνια αυτό το χούι....)
έχουμε απλώς φερέφωνα και ντόπιους υπηρεσιακούς "υπαλλήλους".

Ακολούθως, αλλά εξίσου σημαντικό, είναι και το επόμενο έμμεσο συμπέρασμα από την κουτοπονηριά των κυβερνώντων: Οτι όχι μονο υπάρχει ξενόφερτη 'ατζέντα', 'εντολές' ή 'πιέσεις' (όπως θελετε πέστε το) αλλά υπάρχει και επιλογή του κατάλληλου timing για το θεαθήναι.

Δηλαδή, ναι να πιάσουμε τη ΧΑ, αλλά ορίζοντας τον τρόπο και το χρόνο με βαση άλλα γεγονότα και συσχετισμούς και όχι τη σκοπιμότητα των "κυβερνητικών" ανδρεικέλων και των εντολέων τους.

Άρα λοιπόν το ότι οι περισσότεροι από μας (και δεν χρειαζεται να ειναι κανείς ...επιθεωρητής Κλουζώ για να το καταλάβει) μιλάμε για ένα πραγματικό Θέατρο ή καραγκιοζιλίκι (=θέατρο σκιών) αυτό απεικονίζει όχι μόνο τις προσωπικές μας απόψεις, αλλά εν τέλει και την πραγματικότητα και αυτό έρχεται και το επιβεβαιώνει ένας πρώην Υπουργός και μέλος κυβερνησης!

Τώρα το επόμενο ερώτημα δοθέντων των παραπάνω είναι γιατί ενώ ο κόσμος (ο πολύς τουλάχιστον) ψιλοκαταλαβαίνει πού πάει η δουλειά με όλον αυτόν τον κακόγουστο θίασο που ονομάζεται ελληνική βουλή, ελληνική κυβέρνηση, ελληνικά κοινοβουλευτικά κόμματα, ελληνική δικαιοσύνη, κλπ, συνεχίζει (υποτιθεται...<δημοσκοπικά>) να στηρίζει υπάρχοντα αποτυχημένα και ζημιογόνα πρόσωπα, κόμματα και συστήματα...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 01:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AitheroVamon Απεστάλη: 28/09/2013, 23:23:13

Ολοι γνωρίζουμε οτι κανείς Ευρωπαίος δεν ήθελε την ΧΑ εντός Ευρωκοινοβουλίου
επίσης γνωστό οτι η Ελληνική Κυβέρνηση δεχόταν έντονες πιέσεις για αυτο το θεμα.




quote:
PY8AGORAS:
Για την ακρίβεια πολλά θέματα, τα οποία όπως είπα λίγο πολύ ο κόσμος τα'χει τούμπανο (και η κυβέρνηση κρυφό καμάρι...)



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 01:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Αιθέρα, ήμαρτον!
Επαναπαραθέτεις τα γραπτά σου σε quotes, κι από κάτω βάζεις και φατσούλες?
Πάει. Το χάσαμε το κορμί πατριώτη...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 14:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η όλη κατάσταση με την Χ.Α, όπως σχεδιάστηκε και εκτελέστηκε, αποτελεί ένα πραξικόπημα εναντίον της Δημοκρατίας, πολυ χειρότερο και απο αυτο της στρατιωτικής χούντας.

Δεν εξετάζω ποιό κόμα υπέστη αυτον τον βανδαλισμό, αλλά μόνο την ενέργεια, στην οποία συμμετέχουν, κυβέρνηση, δικαιοσύνη, εκτελεστική εξουσία και ΜΜΕ, υποταγμένοι πλήρως στους "δανειστές"!!

Στην θέση της ΧΑ, θα μπορούσε να είναι οποιοδήποτε κόμα.Σημασία έχει ο τρόπος καταστολής και ο τρόπος χειραγώγησης των ηλιθίων ψηφοφόρων.

Δεν ξέρω εσείς, αλλά προσωπικά δεν ανέχομαι το δούλεμα και θα το δείξω στις κάλπες.Το μόνο νόμιμο όπλο που διαθέτω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 18:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Η όλη κατάσταση με την Χ.Α, όπως σχεδιάστηκε και εκτελέστηκε, αποτελεί ένα πραξικόπημα εναντίον της Δημοκρατίας, πολυ χειρότερο και απο αυτο της στρατιωτικής χούντας.

Ευτυχώς που βρέθηκες και το είπες, γιατί από την περασμένη Κυριακή ήθελα να το πω κι εγώ αλλά ήμουν σίγουρος ότι θα με χαρακτηρίζαν νεοναζί...

Αν τελικά αυτό το πράγμα που μας κυβερνάει είναι δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση, πόσο χειρότερη θα ήταν μια στρατιωτική χούντα άραγε ???

quote:
Δεν ξέρω εσείς, αλλά προσωπικά δεν ανέχομαι το δούλεμα και θα το δείξω στις κάλπες.Το μόνο νόμιμο όπλο που διαθέτω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 18:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΖΗΤΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΜΑΣ !!!!

Λες πως υποστηρίζεις ΚΚΕ και δεν τρέχει τίποτα....
Λες πως υποστηρίζεις ΑΝΤΑΡΣΥΑ και δεν τρέχει μία....
Αν υποστηρίζεις όμως ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, τότε είσαι ΝΕΟΝΑΖΙ !!!
ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΣΑΙ !!!

Ωραία πράγματα στην Ελλάδα του 21ου αιώνα......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 20:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η όλη κατάσταση με την Χ.Α, όπως σχεδιάστηκε και εκτελέστηκε, αποτελεί ένα πραξικόπημα εναντίον της Δημοκρατίας, πολυ χειρότερο και απο αυτο της στρατιωτικής χούντας.

Το μεγάλο σκάνδαλο ήταν η άνοδος της Χρυσής Αυγής κάτι για το οποίο είχε προειδοποιήσει ο ομοιδεάτης Καρατζαφέρης και αποδείχτηκε οτι είχε δίκιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy