ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ?????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 09:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Είχαμε δεν είχαμε, μπουρδέλο την κάναμε την κουβέντα.
Ας μπει μια τελεία ρε παιδιά και ας μπούμε λιγάκι στην ουσία του θέματος.

Είναι ηλίου φαεινότερο ότι είμαστε οργισμένοι.
Και με άνεση στρεφόμαστε ο ένας στον άλλο.

Το ερώτημα είναι τι μας χωρίζει τελικά ???
Τι επιδιώκουμε ???

Εγώ αναπολώ την Ελλάδα την εποχή που πήγαινα δημοτικό...
Ελευθερία, ομόνοια....
Ίσως για τους αριστερούς να ήταν αλλιώς....
Αναφέρομαι εποχή 1978-1981....
Δεν υπήρχε φαγωμάρα στις συζητήσεις των μεγάλων, στο σχολείο όλοι είμασταν ίσοι και όμοιοι...

Ξαφινκά ήρθε η αλλαγή...
Κάποιοι ξεσπάθωσαν και άρχισαν τα "τώρα θα δείτε"...
Στο σχολείο ξαφνικά άρχισαν να μιλάνε για φασίστες...
Ξαφνικά εμφανίστηκαν οι "εμείς" και οι "αυτοί".
Ακόμα και στις εθνικές εορτές υπήρχε η αίσθηση ότι δεν είναι κοινές για όλους.

Τριάντα χρόνια μετά είναι προφανές ότι δεν "χωράμε" όλοι σε αυτόν τον τόπο. Υπάρχουν πολίτες μεταξύ μας που μισούν καθετί που τους συνδέει με την έννοια "Ελληνικό". Αυτοί θα είναι πάντα σαν τα ζιζάνια....

Εμένα αυτοί με χαλάνε...
Αυτούς δεν θέλω δίπλα μου, καθώς και αυτούς που δεν πρέπει να είναι εδώ (εννοώ τους λαθρο-εισβολείς).

Μια χώρα με ισονομία και τήρηση των νόμων ονειρεύομαι....
Συνειδητοποιώ όμως ότι θα μείνει όνειρο....
Τριάντα χρόνια γαλουχηθήκαμε στην ανομία, την πουστιά, την μπαμπεσιά, την λαμογιά..... Πως να αλλάξει τέτοια κατάσταση χωρίς να επιβληθεί βία ???? Πως να τιθασεύσεις έναν απαίδευτο λαό....

Κανένας δεν είναι ναζί φίλοι μου. ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ....
Ο ναζισμός έχει πεθάνει από το 1945.
Όσο σατανιστές είμασταν εμείς οι μεταλλάδες την δεκαετία του '80 με τα 666 και τους ανάποδους σταυρούς στα τετράδια μας, τόσο ναζί είναι και οι Χ'αυγήτες... Κολλημένοι παντού και πάντα θα υπάρχουν, μην κάνουμε την τρίχα τριχιά όμως και βλέπουμε παντού φαντάσματα....

Ελάτε όσοι διαφωνείτε με τις θέσεις μου να πιάσουμε ένα προς ένα αυτά που υποτίθεται ότι μας χωρίζουν.... Ίσως καταλάβουμε πολλά.... Αν είχαν αναρωτηθεί το ίδιο οι παππούδες μας ίσως να μην είχε λόγος να χυθεί αδελφικό αίμα πριν 65 χρόνια....


Edited by - KERRY KING on 01/11/2013 09:22:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 11:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kerry,
Σημαντική η προσπάθεια σου προσέγγισης.Συμφωνώ.

Παρεπιπτόντως οι δικές μου προσπάθειες πήγαν στράφι..
(χωρίς να το καταλογίζω σε σένα)

Θέλει καλή διάθεση όλο αυτό και δεν τη βλέπω γενικά.
Δυστυχώς έχει κι άλλο κατηφόρα ο δρόμος.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 15:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Κανένας δεν είναι ναζί φίλοι μου. ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ....
Ο ναζισμός έχει πεθάνει από το 1945.
Όσο σατανιστές είμασταν εμείς οι μεταλλάδες την δεκαετία του '80 με τα 666 και τους ανάποδους σταυρούς στα τετράδια μας, τόσο ναζί είναι και οι Χ'αυγήτες... Κολλημένοι παντού και πάντα θα υπάρχουν, μην κάνουμε την τρίχα τριχιά όμως και βλέπουμε παντού φαντάσματα....

Αυτή η λογική, αυτές οι θεωρήσεις είναι ακριβώς που μας έφεραν μέχρι εδώ. Τα χρυσά αυγά δεν είναι ναζί(κι ας θαυμάζουν τον Χίτλερ, ας αντιγράφουν τα σύμβολα, ας δημιουργούν τάγματα τύπου Ες-Ες, ας κυνηγάνε τους αριστερούς, τους σκουρόχρωμους και τους εβραίους, ας αντιγράφουν τη δομή και τη λειτουργία του νάτσι πάρτι, ας μιλάνε για καθαρότητα της ράτσας, ας κηρύττουν "πρακτικές" αντί "τελικές" λύσεις, και τέλος, ας εξοπλίζονται και ας εκπαιδεύονται σε τακτικές πολέμου πόλεων).

Τα χρυσά αυγά είναι σαν του μεταλλάδες. Μάλιστα. Δηλαδή ο Ρουπακιάς και η παρέα του, είναι τυπικό δείγμα δεκαεξάχρονων και δεκαοκτάχρονων, που αφού πιούν τις μπύρες τους και τραγουδήσουν το number of the beast, πλακώνονται με τους μοντάδες, τους πανκάδες, τους ροκάδες και τους ποζεράδες. Και μετά πάνε σπίτια τους, και περιμένουν να τους δώσει ο μπαμπάς χαρτζιλίκι για να κάνουν εκ νέου μιζαμπλί στο μαλλί και να αγοράσουν το νέο δίμετρο φανταχτερό πανό του eddie.

Μάλιστα. Υπάρχουν μόνο κολλημένα παλικάρια. Δεν φταίνε τα κακόμοιρα. Μια νεανική τρέλα είναι. Θα τους περάσει. Μα στα τριάντα? Στα σαράντα? Στα πενήντα? Στα εξήντα? Στα εβδομήντα?
Κάποια στιγμή θα τους περάσει. Ας μην τα παρεξηγούμε τα παιδιά, έ?

Και πάνω από όλα, ας μην βλέπουμε παντού φαντάσματα, και ας μην κάνουμε την τρίχα τριχιά. Πάνω απ'όλα.
Μόνο που η μάνα του Φύσσα, ούτε καν το φάντασμα του γιού της δεν μπορεί να δει. Κι ο πατέρας του ψάχνει τριχιά να κρεμαστεί. Έφτιαξε μια οικογένεια και την είδε να μικραίνει με επιλογή και εφαρμογή "πρακτικών" λύσεων. Η κακιά στιγμή ρε παιδί μου...Τα παιδιά, στον ενθουσιασμό της νιότης τους, έριξαν και μια μαχαιριά παραπάνω. Δεν το εννοούσαν στα αλήθεια. Κι ο άλλος ο μαλάκας, ήταν ανάγκη να είναι δυο μέτρα? Αν ήταν 1.65, η μαχαιριά θα έβρισκε αέρα...

Αλλά είπαμε. Άλλες μανάδες γεννάνε παιδιά, κι άλλες προβλήματα.

Εγώ την προσπάθειά μου να εντοπίσω τις ρίζες του προβλήματος, την έκανα. Αλλά η δική μου μουσική, δεν άρεσε στους "παθιασμένους έφηβους" που δεν είναι χρυσά αυγά, ούτε και νεοναζί, αλλά απλώς "κολλημένοι πιτσιρικάδες" ετών σαρανταφεύγα...

Επίσης, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω, πως η απόπειρα "εκεχειρίας", γίνεται ακριβώς το ίδιο πρωινό, που στη βουλή κατεβαίνει νομοσχέδιο για την απαγόρευση της ναζιστικής προπαγάνδας, των ναζιστικών συμβόλων κλπ.
Δεν θέλω να είμαι καχύποπτος, αλλά μάλλον κάποιοι μυρίστηκαν πως έχουν εκτεθεί πολύ άσχημα, και κάνουν τις κωλοτούμπες της αρκούδας. Κάποιο μάλλον ψιλιάστηκαν οτι η καφρίλα σημαίνει μπουζού, και τα μαζεύουν άρον-άρον.
Αντρίκια και ξάστερα, λέμε και καμιά μαλακία να περνά η ώρα. Κατά βάθος δεν τα εννοούμε όλα αυτά. Εμείς είμαστε καλά παιδιά, απλά τις μουσικές μας τις ακούμε σε άλλα ντεσιμπέλ, όπως οι μεταλλάδες...

Καλό μήνα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 15:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@DSM

Eγώ θα μείνω σε αυτά που στηρίζω, εσύ πίστευε ότι θέλεις.

Τι μας χωρίζει έχεις διάθεση να αναζητήσουμε ???

quote:
Επίσης, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω, πως η απόπειρα "εκεχειρίας", γίνεται ακριβώς το ίδιο πρωινό, που στη βουλή κατεβαίνει νομοσχέδιο για την απαγόρευση της ναζιστικής προπαγάνδας, των ναζιστικών συμβόλων κλπ.
Δεν θέλω να είμαι καχύποπτος, αλλά μάλλον κάποιοι μυρίστηκαν πως έχουν εκτεθεί πολύ άσχημα, και κάνουν τις κωλοτούμπες της αρκούδας. Κάποιο μάλλον ψιλιάστηκαν οτι η καφρίλα σημαίνει μπουζού, και τα μαζεύουν άρον-άρον.
Αντρίκια και ξάστερα, λέμε και καμιά μαλακία να περνά η ώρα. Κατά βάθος δεν τα εννοούμε όλα αυτά. Εμείς είμαστε καλά παιδιά, απλά τις μουσικές μας τις ακούμε σε άλλα ντεσιμπέλ, όπως οι μεταλλάδες...

Περιλαμβάνονται και αεροπλανάκια με αγκυλωτούς σταυρούς σε κλίμακα 1:72 ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 15:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω, πως η απόπειρα "εκεχειρίας", γίνεται ακριβώς το ίδιο πρωινό, που στη βουλή κατεβαίνει νομοσχέδιο για την απαγόρευση της ναζιστικής προπαγάνδας, των ναζιστικών συμβόλων κλπ.
Δεν θέλω να είμαι καχύποπτος, αλλά μάλλον κάποιοι μυρίστηκαν πως έχουν εκτεθεί πολύ άσχημα, και κάνουν τις κωλοτούμπες της αρκούδας. Κάποιο μάλλον ψιλιάστηκαν οτι η καφρίλα σημαίνει μπουζού, και τα μαζεύουν άρον-άρον.
Αντρίκια και ξάστερα, λέμε και καμιά μαλακία να περνά η ώρα. Κατά βάθος δεν τα εννοούμε όλα αυτά. Εμείς είμαστε καλά παιδιά, απλά τις μουσικές μας τις ακούμε σε άλλα ντεσιμπέλ, όπως οι μεταλλάδες...

Κάτσε γιατί το ξαναδιάβασα και φόρτωσα....

Τι υπονοείς ρε φιλόσοφε ???
Ότι χέστηκα πάνω μου επειδή μια παράνομη κυνοβουλευτική συμμορία επιθυμεί να μας φέρει σε κατάσταση Ανατολικής Γερμανίας όπου ό ένας θα ρουφιανεύει τον άλλον μόλις δεν του γουστάρει το οτιδήποτε ???

Κατηγορείς ως ναζί εμένα και άλλους συνομιλητές εδώ μέσα...
Από που εως που ναζί ρε φιλόσοφε ????

Πόσταρε μία τοποθέτησή μου που παραπέμπει σε ναζιστική άποψη.
ΜΙΑ ΡΕ !
Αλλιως ωφείλεις να ανακαλέσεις αν διαθέτεις τσίπα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 15:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Περιλαμβάνονται και αεροπλανάκια με αγκυλωτούς σταυρούς σε κλίμακα 1:72 ???

Υπάρχει περίπτωση να σχολιάσεις αυτά που λέω ως Έλληνας, και όχι ως Κινέζος?

Υ.Γ. Κι εγώ είμαι πλαστικομοντελιστής. Και Focke Wulf 190 1:16, και Messerschmitt Bf 109 Emil 1:16, αλλά και Spitfire MK IX 1:16, και P-51 Mustang 1:32, και P-38 Lightning 1:32, και Vought F4U-5N Corsair 1:32, και διοράματα με Panzer και με U-48, και της παναγιάς τα μάτια. Από το 1976. Το Plastimodelismo, εγώ το "έχτισα". Και λοιπόν?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 15:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

Τα "Ρε" στην παρέα σου, ή τέλος πάντων, όπου έχεις αποδείξει οτι μπορείς.

Δεν κατηγόρησα εσένα για ναζί, νεοναζί, ούτε καν για χρυσό αυγό. Ξαναδιάβασε τι έγραψα. Νομίζω πως μόνο φωτογραφίες δεν προσκόμισα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 15:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@DSM

quote:
Υπάρχει περίπτωση να σχολιάσεις αυτά που λέω ως Έλληνας, και όχι ως Κινέζος?

Να σχολιάσω τι ?????
Για την δολοφονία του Φύσσα ????
Να σου αντιπαραθέσω την δολοφονία του Τεμπονέρα δηλαδή θέλεις ?????

Την εμμονή σου ότι μισό και βάλε εκατομμύριο ψηφοφόροι της Χ.Α. νοσταλγούν την γερμανική μπότα ????

Δεν θα μπω στο τρυπάκι αυτό....
Με δεδωμένα του 2013 κάνω συζήτηση, αφορισμούς και αμπελοφιλοσοφίες δεν έχω τον χρόνο διάθεση να κάνω.

Τι μας χωρίζει θέλω να βρω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 16:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω, πως η απόπειρα "εκεχειρίας", γίνεται ακριβώς το ίδιο πρωινό, που στη βουλή κατεβαίνει νομοσχέδιο για την απαγόρευση της ναζιστικής προπαγάνδας, των ναζιστικών συμβόλων κλπ.

Ποιός άλλος πόσταρε σήμερα το πρωί ????
Ποιός προσπαθεί να ρίξει τους τόνους που η κουβέντα έγινε μπουρδέλο στην προηγούμενη σελίδα ????

quote:
Αντρίκια και ξάστερα, λέμε και καμιά μαλακία να περνά η ώρα. Κατά βάθος δεν τα εννοούμε όλα αυτά. Εμείς είμαστε καλά παιδιά, απλά τις μουσικές μας τις ακούμε σε άλλα ντεσιμπέλ, όπως οι μεταλλάδες...

Ποιός έκανε την αναφορά στους μεταλάδες ????

Σαφέστατη η μπηχτή σου αν δεν το κατάλαβες αγαπητέ....

Το "ΡΕ" δεν αρμόζει σε συζήτηση επιπέδου, μην φέρνεις τον συνομιλητή σου σε τέτοια κατάσταση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 16:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Την εμμονή σου ότι μισό και βάλε εκατομμύριο ψηφοφόροι της Χ.Α. νοσταλγούν την γερμανική μπότα ????

Δεν θα μπω στο τρυπάκι αυτό....


Τρυπάκι, έ? Θα σου πω λοιπόν, πως αυτού του είδους η ανοχή και το χάιδεμα αυτιών στους κάφρους που θέλουν να λέγονται Πολίτες, είναι που μας έφτασε ως εδώ. Δεν φταίνε λέει οι ψηφοφόροι, αλλά η κατάντια του συστήματος! Τί λέτε μωρέ? Η αμορφωσιά και η καφρίλα στα σπίτια όλων αυτών φταίει. Αυτοί οι 500 χιλιάδες, αλλά φυσικά και άλλοι πολύ περισσότεροι από άλλες "παρατάξεις", φταίνε. Που μεγαλώσαν με αμόρφωτους, αγράμματους, παρτάκηδες, βολεμένους, αχυρένιους, εξαγορασμένους, ραγιάδες, μιζαδόρους, ηλίθιους και ανεπαρκείς γονείς και δασκάλους. Αυτοί φταίνε. Όλα τα άλλα, είναι προς άγραν ψήφων. Αυτός ο γαμημένος λαός, ο πλήρης μακαριότητας και βλακείας φταίει.

quote:
Με δεδωμένα του 2013 κάνω συζήτηση, αφορισμούς και αμπελοφιλοσοφίες δεν έχω τον χρόνο διάθεση να κάνω.

Αν νομίζεις πως αμπελοφιλοσοφώ, απλώς επιβεβαιώνεις τις απόψεις μου. Κι ενώ δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς με αυτά που λέω, έχεις και χρόνο και διάθεση, να δικαιολογήσεις την εγκληματική καφρίλα όλων των παραπάνω.
Με γειά σου, με χαρά σου.

quote:
Τι μας χωρίζει θέλω να βρω....

Άβυσσος. Κι αν νομίζεις πως με χαιδέματα και καλοπιάσματα, η άβυσσος θα χωρέσει στο κουτάλι, επιβεβαιώνεις για άλλη μια φορά όλα τα παραπάνω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 16:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Ποιός άλλος πόσταρε σήμερα το πρωί ????
Ποιός προσπαθεί να ρίξει τους τόνους που η κουβέντα έγινε μπουρδέλο στην προηγούμενη σελίδα ????

Ποιός έκανε την αναφορά στους μεταλάδες ????

Σαφέστατη η μπηχτή σου αν δεν το κατάλαβες αγαπητέ....


Νομίζω πως με το προηγούμενο post μου, σου έδωσα απάντησα σε αυτά.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 16:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτός ο γαμημένος λαός, ο πλήρης μακαριότητας και βλακείας φταίει.

DSM λύση υπάρχει ?
Τις ίδιες παπαριές (sorry για τον χαρακτηρισμό) λέει και ο αδελφός μου.
Σκατά στα μούτρα όλως μας αλλά την ουρίτσα του απ'εξω.
Αποχή από τα κοινά και μόνο κριτική.

Είναι στραβό το κλίμα λοιπόν, είμαστε ένα μάτσο σκατά όλοι μας.
ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ?????
ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΓΑ***ΜΕ και εσύ να σκέφτεσαι "ΤΑ'ΛΕΓΑ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ....."

quote:
έχεις και χρόνο και διάθεση, να δικαιολογήσεις την εγκληματική καφρίλα όλων των παραπάνω.

Καμμία δικαιολογία, ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.
ΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΑΦΡΙΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
Να μην τα ξαναλέμε, να λειτουργούσε το κράτος και οι νόμοι του τόσα χρόνια να μην έφτανε η κατάσταση εδώ που έφτασε.....

quote:
Κι αν νομίζεις πως με χαιδέματα και καλοπιάσματα, η άβυσσος θα χωρέσει στο κουτάλι, επιβεβαιώνεις για άλλη μια φορά όλα τα παραπάνω.

Ποιός χαϊδεύει και ποιός καλοπιάνει ????
Το να συζητάμε είναι και καλά γαλυφιές για σένα.....
Ψαξτο λίγο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 16:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
ΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΑΦΡΙΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
Να μην τα ξαναλέμε, να λειτουργούσε το κράτος και οι νόμοι του τόσα χρόνια να μην έφτανε η κατάσταση εδώ που έφτασε.....

Το κράτος υποτίθεται οτι είμαστε εμείς. Αλλά νόμοι και κράτος δεν υπάρχουν και ούτε πρόκειται να υπάρξουν. Όχι μόνο εδώ, αλλά πουθενά. Αυτό που υπάρχει, είναι ένας επιβεβλημένος καταναγκασμός συμμόρφωσης. Κι αν μέχρι πριν λίγο ανεχόταν το πόπολο αυτός ο μηχανισμός, τώρα φαίνεται πως δεν του χρειάζεται πλέον. Αυτό ζούμε.

Προσπάθησα να μιλήσω για την Πολιτεία και τον Πολίτη, ως αντίδοτο σε όλα αυτά, αλλά πήρα τον πούλο. Κι εκεί δεν είδα να συμμετάσχεις.

Τώρα, αν η αριστερή (και για άλλη μια φορά θα πω, πως δεν έχω, ούτε είχα καμία σχέση με την αριστερά)δράση-καφρίλα σημαίνει γκαζάκια, και η χρυσαυγουλίτικη αντίδραση-δολοφονίες, κάτι δεν πάει καλά με το ζύγι. Γενικώς.

quote:
Ποιός χαϊδεύει και ποιός καλοπιάνει ????
Το να συζητάμε είναι και καλά γαλυφιές για σένα.....
Ψαξτο λίγο....

Χωρίς να σημαίνει πως κατέχω την απόλυτη αλήθεια, αν νομίζεις πως εδώ μέσα, εγώ είμαι αυτός που πρέπει να την ψάξει παραπέρα στο συγκεκριμένο ζήτημα, πάω πάσο. Και δεν ξέρω και χαρτιά.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 16:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Προσπάθησα να μιλήσω για την Πολιτεία και τον Πολίτη, ως αντίδοτο σε όλα αυτά, αλλά πήρα τον πούλο. Κι εκεί δεν είδα να συμμετάσχεις.

Δεν συμμετείχα γιατί δεν είχα κάτι ουσιαστικό να πω.
Δεν είναι ντροπή η παραδοχή ότι η κουβέντα πήγε σε άλλο επίπεδο, το οποίο δεν έχω την γνώση να ακολουθήσω. Sorry κι'όλας....

Το παρόν θέμα όμως είναι πολύ συγκεκριμένο.
Ίσως λίγο "λαϊκό" για το επίπεδο κάποιων, αλλά ζούμε στιγμές που για κάποιους δημιουργούν ανησυχίες. Και αυτές τις ανησυχίες ήθελα να μοιραστώ. Θα μπορούσες να ανοίξεις σχετικό θέμα στην ενότητα της ΣΟΦΙΑΣ ίσως, θα συμμετείχαν και μέλη που σνομπάρουν το συγκεκριμένο θέμα γιατί είναι "τρε μπαναλ" για το επιπεδό τους....

quote:
Τώρα, αν η αριστερή (και για άλλη μια φορά θα πω, πως δεν έχω, ούτε είχα καμία σχέση με την αριστερά)δράση-καφρίλα σημαίνει γκαζάκια, και η χρυσαυγουλίτικη αντίδραση-δολοφονίες, κάτι δεν πάει καλά με το ζύγι. Γενικώς.

Σου διαφεύγουν γεγονότα αγαπητέ....
Θυμίσου το κάψιμο της Αθήνας, το πέσιμο με βαριοπούλες σε αστυνομικούς, την Μαρφίν, αβάντες σε πρεζέμπορους και λαθρέμπορους.... Μην τα ξαναλέμε...

quote:
Χωρίς να σημαίνει πως κατέχω την απόλυτη αλήθεια,

Ξεκαβάλα τότε γιατί έτσι ακριβώς φέρεσαι....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάρτε το αλλιώς παιδιά.

Θα πω κάτι και άμα θέλετε σχολιάστε το.

Ο DSM φοβάται ότι η ανοχή σε ολοκληρωτκές αντιλήψεις, είναι πρόδρομος για εγκαθίδρυση τους.
Έχει δίκιο σε αυτό γενικά.
Θα επιχειρήσω όμως μια εξειδίκευση.

Στην Ελλάδα δεν νομίζω ότι υπάρχει έδαφος για αυτό το πράγμα.
Όποτε επιχειρήθηκε πολεμήθηκε από το λαό.
Αυτόν τον απαίδευτο και αμόρφωτο που ψηφίζει ότι του κατέβει.Ναι.

Το πρόβλημα ήταν πάντα η ριζωμένη "ραγιάδικη" αντίληψη των τελευταίων αιώνων,ότι δεν μπορούμε χωρίς τις εκάστοτε μεγάλες δυνάμεις..

Στον εμφύλιο μετά τον 2οΠΠ ,είχαμε τους Άγγλους και τους υπόλοιπους, να εφαρμόζουν το διαίρει και βασίλευε.

Τώρα έχουμε την Τρόικα.

Και πάει λέγοντας.

Είμαι όμως υποχρεωμένος να τονίσω την ανάγκη να γίνεται επισήμανση από τον όποιο συνομιλητή, ότι δεν αναγνωρίζει δικαιολογία εφαρμογής πάσης φύσεως ολοκληρωτισμού.
Αυτή πρέπει να είναι η βάση για να συζητήσουμε παρακάτω.
Θεωρώ ότι δεν υπάρχει διαφωνία επ' αυτού.

Ποτέ δεν είπα ότι αριστερός(ακόμα και ακροαριστερός καμμιά φορά),είναι συνώνυμο του προδότη.Αλλά υπάρχουν και τέτοιοι.

Ποτέ δεν είπα ότι εθνικιστής είναι συνώνυμο του νεοναζί.Αλλά υπάρχουν και τέτοιοι.

Αυτό λέω.Πρέπει να είμαστε συγκεκριμένοι όταν ασχολούμαστγε με αυτά τα θέματα.Και να απαξιώνουμε αυτούς που βρωμίζουν την εκάστοτε ιδεολογία.
Όποτε ιστορικά δεν το καταφέραμε, χύθηκε αίμα.
Και χωρίς να υπάρχει αποτέλεσμα κάθαρσης ή έστω ευκαιρίας για τη χώρα.Τσάμπα αίμα δυστυχώς.
Εκτός κι αν υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι μετά τον μεταπολεμικό εμφύλιο η Ελλάδα ...τράβηξε μπροστά.Τσιράκια των ξένων γίναμε και αργήσαμε να το καταλάβουμε.

Την καλησπέρα μου σε όλους σας.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Το παρόν θέμα όμως είναι πολύ συγκεκριμένο.
Ίσως λίγο "λαϊκό" για το επίπεδο κάποιων, αλλά ζούμε στιγμές που για κάποιους δημιουργούν ανησυχίες. Και αυτές τις ανησυχίες ήθελα να μοιραστώ. Θα μπορούσες να ανοίξεις σχετικό θέμα στην ενότητα της ΣΟΦΙΑΣ ίσως, θα συμμετείχαν και μέλη που σνομπάρουν το συγκεκριμένο θέμα γιατί είναι "τρε μπαναλ" για το επιπεδό τους....

Εκεί, σε καμία περίπτωση. Και να σου πω την αλήθεια, δεν μπορώ να φανταστώ πιό "λαϊκό" θέμα, από αυτό της σχέσης του Πολίτη με την Πολιτεία.
Ίσως όμως έπρεπε πράγματι να το κάνω κάπου αλλού. Και τώρα μπορεί να γίνει αυτό.

quote:
Σου διαφεύγουν γεγονότα αγαπητέ....
Θυμίσου το κάψιμο της Αθήνας, το πέσιμο με βαριοπούλες σε αστυνομικούς, την Μαρφίν, αβάντες σε πρεζέμπορους και λαθρέμπορους.... Μην τα ξαναλέμε...

Έχω προσωπική άποψη επί των γεγονότων της Marfin. Δεν προτίθεμαι ωστόσο να την συζητήσω ούτε εδώ, ούτε πουθενά αλλού.

quote:
Ξεκαβάλα τότε γιατί έτσι ακριβώς φέρεσαι....

Εγώ να δεχτώ την προτροπή σου. Εσύ μπορείς να μου πεις τι ακριβώς σε ενοχλεί στη συμπεριφορά και στον τρόπο σκέψης μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να κάνω και μια διευκρίνηση.

Εθνικιστής είμαι όσο βλέπω ότι υπάρχει αποδεδειγμένη τάση(με βάση τα δικά μου κριτήρια),ότι ο ολοκληρωτισμός έχει διεθνικό πρόσωπο.Πέραν από ιδεολογίες.Με σημαία την απόλυτη εξουσία.

Όταν πάψει(και πρέπει να το καταφέρουν οι λαοί,απανταχού,αυτό),τότε θα αρχίσω να σκέφτομαι να γίνω παγκόσμιος πολίτης.Και θα μου αρέσει,δεν το κρύβω.Αλλά το βλέπω πολύ μακριά αυτό...

Μέχρι τότε, η πένα και το σπαθί μου,θα υπηρετούν την πατρίδα μου.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο DSM φοβάται ότι η ανοχή σε ολοκληρωτκές αντιλήψεις, είναι πρόδρομος για εγκαθίδρυση τους.
Έχει δίκιο σε αυτό γενικά.

Αγαπητέ @ΑΜΕΙΝΙΑΣ, δεν βιώνουμε ήδη ολοκληρωτική κατάσταση ???
Για ποιόν πρόδρομο εγκαθίδρυσης μιλάμε ????

quote:
Εσύ μπορείς να μου πεις τι ακριβώς σε ενοχλεί στη συμπεριφορά και στον τρόπο σκέψης μου?

Δεν με ενοχλεί τίποτα DSM, σέβομαι όλες τις απόψεις όσο αντίθετες και αν είναι στις δικές μου. Αφορισμούς δεν έχω διάθεση να δέχομαι και να ανέχομαι, θέλω να μιλάμε πρακτικά και σε απλή γλώσσα. Μπηχτές περί "κωλοτούμπας", "καλοπιάσματα" "χαϊδέμαρα" είναι το λιγότερο άστοχες... Σε σέβομαι σαν συνομιλητή και υπάρχουν τοποθετήσεις σου που πραγματικά έχουν κάτι να μου πουν. Κάποιες στιγμές όμως σου βγαίνει το υφάκι του "ασχολούμαι με μαλάκες και τα λέω στον βρόντο...". Δεν είναι έτσι, παν μέτρο άριστο. Κάποια στιγμή πρέπει να συμβαδίσουν τα επίπεδα και ν'αρχίσουμε να αναζητούμε λύσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμα σταματήσετε να πικάρετε ο ένας τον άλλον,μπορεί και να συννενοηθείτε.

Η έννοια του παγκόσμιου πολίτη είναι όμορφη.Και δεν τη θεωρώ ουτοπία.Κάθε άλλο.Την θεωρώ απώτερο στόχο.

Αλλά εδώ δεν έχουμε λύσει τη έννοια του Έλληνα πολίτη.Έχουμε σοβαρό πρόβλημα,δυστυχώς....

Ας κάνουμε όλοι μια προσπάθεια.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ @ΑΜΕΙΝΙΑΣ, δεν βιώνουμε ήδη ολοκληρωτική κατάσταση

Ναι.Αλλά όχι από τους αριστερούς.Ούτε από τους δεξιούς.
Από αυτούς:

quote:
ο ολοκληρωτισμός έχει διεθνικό πρόσωπο.

Με καταλαβαίνεις?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εθνικιστής είμαι όσο βλέπω ότι υπάρχει αποδεδειγμένη τάση(με βάση τα δικά μου κριτήρια),ότι ο ολοκληρωτισμός έχει διεθνικό πρόσωπο.Πέραν από ιδεολογίες.Με σημαία την απόλυτη εξουσία.

Έχεις δίκιο φίλε @ΑΜΕΙΝΙΑΣ. Υπήρξα κι εγώ θιασώτης μιας παγκόσμιας πολιτείας. Φανατικός υποστηριχτής της Ε.Ε. με την ελπίδα μιας πλήρους ένωσης... Ανέκαθεν ένοιωθα ότι ζω σε λάθος χώρα, δεν έχω την παραμικρή σχέση με αυτό που θα χαρακτηρίζαμε "μέσος νεοέλληνας". Έχω αλλοδαπή σύζυγο και αβάπτιστα παιδιά - τι σχέση έχω εγώ λοιπόν με αυτό που χαρακτηρίζεται "ακροδεξιός χώρος" ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά η αντιμετώπιση της ιδέας του DSM ήταν η αναμενόμενη. Πρέπει να το καταλάβεις φίλε μου ότι είναι πολύ θεωρητική, πιστεύω σε αυτήν αν και δεν ξέρω αν θα την απέδιδα με τους δικούς σου όρους. Πιο "ρεαλιστική" και κοντά στα τωρινά δεδομένα είναι η εμφάνιση μιας ηγετικής μορφής που θα μπορούσε να ελέγχει τα πράγματα όχι και με τον πιο δημοκρατικό τρόπο αλλά σίγουρα με γνώμονα το καλό του λαού (όχι των Πολιτών εν προκειμένω). Το πιστεύω ότι είμαστε διαμορφωμένοι σε μορφή πυραμίδας. Ό,τι κάνει η κορυφή αποτελεί πρότυπο για τη βάση, κι όποιος πράττει εκτός αυτού είναι αυτόματα περιθώριο. Αυτά τα είχα πει και στον macedon σε ένα παρεμφερές θέμα, θα βοηθούσε αν εμφανιζόταν γενικά. Ωστόσο, όλα αυτά τα λέω πάντα με γνώση ότι και η δικιά μου ιδέα είναι θεωρητική.

skartados, Αίολος, Προκρούστης, KERRY KING

Δεν ξέρω τι περνάτε, δεν είναι θέμα μου. Ωστόσο, είναι ξεφτίλα να στηρίζεις Χρυσή Αυγή και τα επιχειρήματα υπέρ της από μέρους σας να είναι αυτά που είναι. Αλλά τα έχουμε ξαναπεί και έχουμε τελματώσει. Ξαναλέω και το θεωρώ απόλυτη αλήθεια, η ΧΑ είναι ένα ακόμα πρόβλημα και είναι 0 λύση.

Και τέλος πάντων, αυτό το λέω σε καθένα εδώ μέσα που πιστεύει ότι όντας εθνικιστής με τα σημερινά πρότυπα να αλλάξει πρότυπα. Ούτε Χίτλερ, ούτε Μουσολίνι, ούτε Μεταξάς, ούτε Παπαδόπουλος. Ίωνας Δραγούμης είναι η απάντηση (στήριζε τη συνύπαρξη Ελλάδας και Οθωμανικής Αυτοκρατορίας, όπως και ο Ρήγας Φερραίος). Πρότυπο ηγέτη είναι ο Καποδίστριας (ο σκαρταδος θα διαφωνήσει, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί).

Τέλος, για τους αριστερούς, ας έχουν πιο πολύ στο μυαλό τους τον Παναγούλη και τον Παπαναστασίου και όχι τα μαλακιστήρια με τα καλάσνικοφ. Όχι ότι αλλάζει κάτι έτσι. Ξαναλέω ότι η τάξη συντηρείται από τη σύγκρουση, οπότε οι φανατισμένοι και οι θερμοκέφαλοι δυστυχώς μου φαίνονται νομοτέλεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παγκόσμιος πολιτισμός δεν θα υπάρξει ποτέ όσο υπάρχει το Ισλάμ (κατά κύριο λόγο) και οι λοιπές θρησκείες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι νεοναζί είναι πρόβλημα,ναι.Και κατακριτέοι,ναι.
Οι ακροαριστεροί με ανθελληνική συμπεριφορά είναι πρόβλημα,ναι.Και κατακριτέοι επίσης.Ναι.

Αλλά όλοι οι παραπάνω ,και με μας επίσης που βρισκόμαστε εκτός των δυο αυτών "νοοτροπιών", χρησιμοποιούμαστε όλοι μαζί.
Από κάποιους πάνω από όλα αυτά.

Αν δε το καταλάβουμε δεν θα καταφέρουμε τίποτα.
Θα αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια.
Εμείς από την "πρακτική" πλευρά,ο φίλος μου ο DSM,από τη "θεωρητική" και όλοι μαζί θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό...

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
promitheus90 κανένα ζόρι δεν τραβάω για να ψηφίσω Χ.Α.
Εγώ άκυρη/λευκή ψήφο δεν πρόκειται να ρίξω ποτέ - ούτε πρόκειται να το παίξω αδιάφορος και να πάω παραλία...

Επιλέγω πάντα με βάση την επιρροή που θα ασκηθεί στο κοινοβούλιο. Την δεδομένη εποχή θέλω την "αλητεία" της Χ.Α. μέσα στην Βουλή. Θέλω κάποιον να είναι μέσα και να τους βρίζει. Αφού δεν μπορώ να το κάνω εγώ, ας το κάνει κάποιος άλλος. Μπορεί αυτό να προσβάλει την αισθητική του Agnostic πχ, αλλά καρφάκι δεν μου καίγεται... Και η δική μου αισθητική έχει προσβληθεί πολλάκις τόσα χρόνια, οπότε γιατί να με νοιάζει ???

Γουστάρω με τρέλα τον Κασιδιάρη δήμαρχο Αθήνας. Εκεί, να πιάσουμε τον ολοκληρωτικό πάτο και να αποφασίσουμε πλέον αν θα γίνουμε κράτος κάποια στιγμή ή να το διαλύσουμε επιτέλους το μπουρδέλο και να γίνουμε ένα ομόσπονδο κρατίδιο ενός σοβαρού κράτους... Θεωρώ πως μια δημαρχία Κασιδιάρη θα ήταν το απόλυτο crash-test για το πτώμα που ονομάζουμε Ελληνική Δημοκρατία. Ευτυχώς για κάποιους από εσάς πάντως, δεν είμαι δημότης Αθηνών....

Ναι, θα ήθελα ένα σοβαρό κόμμα με σοβαρούς ανθρώπους που αγαπάνε την ιδιότητα να είσαι Έλληνας... Ακόμα περιμένω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 17:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δε το καταλάβουμε δεν θα καταφέρουμε τίποτα.
Θα αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια.
Εμείς από την "πρακτική" πλευρά,ο φίλος μου ο DSM,από τη "θεωρητική" και όλοι μαζί θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό...

Εδώ δεν μπορούμε να βρούμε τι μας χωρίζει φίλε @ΑΜΕΙΝΙΑΣ.
Αρκεί να διαφωνούμε και να αφορίζουμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 18:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανθρωποι και...ανθρωπάκια.

Κάλλος και...ούγκ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 18:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Θέλω να κάνω και μια διευκρίνηση.

Εθνικιστής είμαι όσο βλέπω ότι υπάρχει αποδεδειγμένη τάση(με βάση τα δικά μου κριτήρια),ότι ο ολοκληρωτισμός έχει διεθνικό πρόσωπο.Πέραν από ιδεολογίες.Με σημαία την απόλυτη εξουσία.

Όταν πάψει(και πρέπει να το καταφέρουν οι λαοί,απανταχού,αυτό),τότε θα αρχίσω να σκέφτομαι να γίνω παγκόσμιος πολίτης.Και θα μου αρέσει,δεν το κρύβω.Αλλά το βλέπω πολύ μακριά αυτό...

Μέχρι τότε, η πένα και το σπαθί μου,θα υπηρετούν την πατρίδα μου.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.



quote:
Οι νεοναζί είναι πρόβλημα,ναι.Και κατακριτέοι,ναι.
Οι ακροαριστεροί με ανθελληνική συμπεριφορά είναι πρόβλημα,ναι.Και κατακριτέοι επίσης.Ναι.

Αλλά όλοι οι παραπάνω ,και με μας επίσης που βρισκόμαστε εκτός των δυο αυτών "νοοτροπιών", χρησιμοποιούμαστε όλοι μαζί.
Από κάποιους πάνω από όλα αυτά.

Αν δε το καταλάβουμε δεν θα καταφέρουμε τίποτα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 19:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λαμπρά. Τώρα δέσαμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 20:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λαμπρά. Τώρα δέσαμε.

Μαλλον αρχίζουμε να απασφαλιζουμε ...
η πριν απο λίγο εκτέλεση των δυο νεαρών (για άλλους τριών)
δείχνει οτι κάποιοι επιχειρούν αποσταθεροποίηση.



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy