ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ?????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2013, 23:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Λες πως υποστηρίζεις ΚΚΕ και δεν τρέχει τίποτα....
Λες πως υποστηρίζεις ΑΝΤΑΡΣΥΑ και δεν τρέχει μία....
Αν υποστηρίζεις όμως ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, τότε είσαι ΝΕΟΝΑΖΙ !!!
ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΣΑΙ !!!

Ρε παιδιά το ξέρετε ότι δεν είναι αυτή η σωστή οπτική του προβλήματος! Επειδή δε θέλετε να στηρίξετε αριστερούς για οποιονδήποτε λόγο θέλετε να στηρίξετε μαχαιροβγάλτες και μπραβο-νταβάδες για να τη σπάσετε σε ποιον ας πούμε; Αυτή είναι πολιτική σκέψη νηπίου, εγώ τουλάχιστον την είχα στο γυμνάσιο και είδα πόσο αλυσιτελής είναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 01:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PY8AGORAS
Τώρα το επόμενο ερώτημα δοθέντων των παραπάνω είναι γιατί ενώ ο κόσμος (ο πολύς τουλάχιστον) ψιλοκαταλαβαίνει πού πάει η δουλειά με όλον αυτόν τον κακόγουστο θίασο που ονομάζεται ελληνική βουλή, ελληνική κυβέρνηση, ελληνικά κοινοβουλευτικά κόμματα, ελληνική δικαιοσύνη, κλπ, συνεχίζει (υποτιθεται...<δημοσκοπικά>) να στηρίζει υπάρχοντα αποτυχημένα και ζημιογόνα πρόσωπα, κόμματα και συστήματα...

Φίλε PY8AGORA δεν πρέπει να δίνης βάση 100% στις δημοσκοπήσεις γιατί εκτός από τις στημένες που δίνουν υψηλό ποσοστό για τα σημερινά δεδομένα στη Ν.Δ., υπάρχουν και οι τηλεφωνικές που δεν είναι κατά τη γνώμη μου αξιόπιστες. Όπως πιστεύω, αν πάρουν τις πονηρές μέρες που ζούμε κάποιον στο τηλέφωνο για μια δημοσκόπηση, δεδομένου ότι από τον αριθμό του τηλεφώνου του είναι εύκολο να γνωρίζουν ποιος είναι και που μένει και τον ρωτήσουν για την πρόθεση ψήφου του, το πιθανότερο απ' όλα είναι να δηλώση Ν.Δ. για δύο λόγους. Πρώτον για να ξεκαρφωθή από ψηφοφόρος του ΣΥΡΙΖΑ και της Χ.Α. γιατί ως επί το πλείστον προς αυτά κυρίως τα δύο κόμματα υπάρχει η διαρροή ψηφοφόρων των πρώην κομμάτων εξουσίας, και δεύτερον μπας και τους ξεγελάσει και κάνουν πρόωρες εκλογές κι απαλλαγούμε από δαύτους μια ώρα νωρίτερα.
Πιο αξιόπιστες δημοσκοπήσεις κατά τη γνώμη μου πάντοτε, είναι αυτές που γίνονται διαδυκτιακά και εκεί ο ΣΥΡΙΖΑ καλπάζει, η δε Χ.Α. είναι σταθερά τρίτο κόμμα με διαφορά από το τέταρτο.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 01:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
promitheus90
Ρε παιδιά το ξέρετε ότι δεν είναι αυτή η σωστή οπτική του προβλήματος! Επειδή δε θέλετε να στηρίξετε αριστερούς για οποιονδήποτε λόγο θέλετε να στηρίξετε μαχαιροβγάλτες και μπραβο-νταβάδες για να τη σπάσετε σε ποιον ας πούμε; Αυτή είναι πολιτική σκέψη νηπίου, εγώ τουλάχιστον την είχα στο γυμνάσιο και είδα πόσο αλυσιτελής είναι.

Φίλε promitheus90 σίγουρα δεν είναι αυτή η σωστή αντιμετώπιση του προβλήματος. Η σωστή αντιμετώπιση είναι να εξαλειφθούν οι αιτίες που το δημιούργησαν. Γιατί δεν είναι δυνατόν εν μία νυκτί 500.000 Έλληνες ψηφοφόροι να μετεβλήθησαν σε εθνικιστές ή φασίστες και ναζιστές όπως ανιστόρητα τους αποκαλούν τα κανάλια προς δημιουργία εντυπώσεων.
Τους οδήγησε εκεί, η ανεργία, η πείνα, η εξαθλίωση, η καταστρατήγηση των εργασιακών τους δικαιωμάτων, η ύπαρξη δύο εκατομμυρίων λαθρομεταναστών στην πλειοψηφία τους χαμηλού έως ανυπάρκτου μορφωτικού επιπέδου που υποβάθμισε τη ζωή στις συνοικίες, και το χειρότερο φανατικοί μουσουλμάνοι στην πλειοψηφία τους που ανά πάσα στιγμή μπορούν να μας δημιουργήσουν πρόβλημα λειτουργώντας ω πέμπτη φάλαγγα στα μετόπισθεν, σε πιθανή σύγκρουση με την Τουρκία.
Είναι ακριβώς οι ίδιες συνθήκες που οδήγησαν στην άνοδο του Χίτλερ στην Γερμανία. Το κακό σ' αυτή την υπόθεση είναι ότι η κυβέρνηση τους αντιμετωπίζει σπασμωδικά με αντισυνταγματικές ενέργειες και νόμους, ενορχηστρωμένη προπαγάνδα απ' όλα τα ΜΜΕ που βγάζουν δικαστικές αποφάσεις πριν τον φυσικό δικαστή, και με δηλώσεις κάποιων ανεγκέφαλων στελεχών της κυβέρνησης του τύπου θα τους πετάξουμε έξω από τη βουλή κλπ. Ξέρεις που θα οδηγήσουν όλα αυτά; Θα τους κάνουν ήρωες και θα τους ενισχύσουν ακόμα περισσότερο. Έχουμε άπειρα τέτοια ιστορικά παραδείγματα.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 17:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM Απεστάλη: 05/10/2013, 01:26:56
Βρε Αιθέρα, ήμαρτον!
Επαναπαραθέτεις τα γραπτά σου σε quotes, κι από κάτω βάζεις και φατσούλες?
Πάει. Το χάσαμε το κορμί πατριώτη...

Ποια είναι η ένσταση σου DSM?



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 18:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AitheroVamon
quote:
AitheroVamon Απεστάλη: 28/09/2013, 23:23:13

Ολοι γνωρίζουμε οτι κανείς Ευρωπαίος δεν ήθελε την ΧΑ εντός Ευρωκοινοβουλίου
επίσης γνωστό οτι η Ελληνική Κυβέρνηση δεχόταν έντονες πιέσεις για αυτο το θεμα.




quote:
PY8AGORAS:
Για την ακρίβεια πολλά θέματα, τα οποία όπως είπα λίγο πολύ ο κόσμος τα'χει τούμπανο (και η κυβέρνηση κρυφό καμάρι...)



There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 18:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χιούμορ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 18:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris, κατανοώ τα προβλήματα του κόσμου, αλλά όσο ακατανόητο είναι να ψηφίζει κάποιος τη σήμερον ημέρα κάποιο από τα παλιά κόμματα(ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ) και τα καινούρια παρακλάδια τους (ΑΝΕΛ, ΔΗΜΑΡ), τόσο ακατανόητη είναι και η ψήφος υπέρ της ΧΑ. Το πρόβλημα για μένα θα λυθεί αν υπάρξει συντριπτική πλειοψηφία άκυρων ψηφοδελτίων. Όσοι ψήφισαν Χρυσή Αυγή στις εκλογές δεν έδωσαν καμία γροθιά στο σύστημα, ίσα ίσα που το εδραίωσαν κι αυτό και το μνημόνιο.

Για μένα η επανάσταση είναι η πλήρης αποστροφή από το υπαρκτό πολιτικό σύστημα στα πλαίσια των εκλογών. Αν υπήρχε μια προπαγάνδα για να πειστεί ο κόσμος να ρίξει άκυρο στις εκλογές ή έστω να ψηφίσει πρόσωπα που καταβαίνουν ανεξάρτητα και είναι γνωστοί για το έργο τους στον τοπικό κύκλο τους, θα ήμουν πρόθυμος να τη στηρίξω.

Edited by - promitheus90 on 06/10/2013 19:00:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 19:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@promitheus90

quote:
Για μένα η επανάσταση είναι η πλήρης αποστροφή από το υπαρκτό πολιτικό σύστημα στα πλαίσια των εκλογών. Αν υπήρχε μια προπαγάνδα για να πειστεί ο κόσμος να ρίξει άκυρο στις εκλογές ή έστω να ψηφίσει πρόσωπα που καταβαίνουν ανεξάρτητα και είναι γνωστοί για το έργο τους στον τοπικό κύκλο τους, θα ήμουν πρόθυμος να τη στηρίξω.

Όχι φίλε μου, αρκετά με την ανοχή.....
Εγώ θέλω να τους βρίσω, να τους ρίξω τα μπουκέτα μου και να τους θυμίζω πόσο ελλεϊνοί προδότες είναι.

Κατάντια μεν, αλλά οι μόνοι που τόλμησαν και το κάνουν είναι αυτοί οι κοντοκουρεμένοι τύποι με τα απίθανα βιογραφικά.....

Πόσοι διαφώνησαν με τα μπινελίκια του Παναγιώταρου προς του δημοσιογράφους κατά την αποφυλάκισή του ???? Πόσοι από εμάς δεν θέλουμε να φτύσουμε κατάμουτρα όλους αυτούς που παπαγαλίζουν και προπαγανδίζουν με τόσο αισχρό τρόπο ? Πόσοι από εμάς δεν θα θέλαμε να είμασταν Κασιδιάρηδες τότε που την είπε στα ίσια στον παπαγάλο μνημονιακό δημοσιογράφο (με αναφορά στα αφεντικά του) ???

Επαναλαμβάνω : Είναι κατάντια, δεν βλέπω όμως και άλλη επιλογή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 20:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ, καταλαβαίνεις όμως ότι μια αναξιοπρεπής προσπάθεια είναι καταδικασμένη. Για να στο πω κι αλλιώς, μπορεί να σου αρέσει να τους έχεις δίπλα σου ή να είσαι δίπλα τους αλλά δε θα σου αρέσει και τόσο να τους έχεις από πάνω σου. Πέραν του ότι είναι θρασύδειλοι και μη σκεπτόμενοι άνθρωποι αυτό που τους κάνει πιο επικίνδυνους είναι ότι δεν μπορούν να κυβερνήσουν και αυτό δεν το έχει τονίσει κανείς, γιατί έχουμε τόσο βλάκες δημοσιογράφους όπως λες που ποτέ δεν μπήκαν στον κόπο να παρουσιάσουν τις ανύπαρκτες προτάσεις διακυβέρνησης της ΧΑ παρά μόνο το ότι δέρνουν και είναι εθνικιστές. Γιατί αν τονιζόταν η αδυναμία της ΧΑ να κυβερνήσει θα το αναγνώριζε ο κόσμος. Οι πολίτες δεν είδαν στη ΧΑ τους επόμενους κυβερνήτες τους αλλά κάτι wannabe Ρομπέν των Δασών τίγκα γραφικούς. Για τον ίδιο λόγο ο κόσμος δε θέλει να δει και τον ΣΥΡΙΖΑ στην κυβέρνηση.

Όσο για τους δημοσιογράφους, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να βγει στη φόρα η ξεφτίλα τους. Δεν μπορεί να γίνει π.χ. κάποια ιντερνετική πλατφόρμα (που είναι άμεσα προσβάσιμη και ανεξάρτητη) που να παρουσιάζει την θέσφατη πλέον προσπάθεια των δημοσιογράφων ειδικά του MEGA και του ΣΚΑΪ να πασπαλίζουν με άχνη τη βρώμα που υπάρχει τριγύρω; Προσωπικά δεν περίμενα τον Παναγιώταρο για να καταλάβω ότι ο Ευαγγελάτος και η παρέα του κάνουν προπαγάνδα κάθε βράδυ στις 7 π.χ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 20:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:

KERRY KING
quote:
promitheus90
Για μένα η επανάσταση είναι η πλήρης αποστροφή από το υπαρκτό πολιτικό σύστημα στα πλαίσια των εκλογών. Αν υπήρχε μια προπαγάνδα για να πειστεί ο κόσμος να ρίξει άκυρο στις εκλογές ή έστω να ψηφίσει πρόσωπα που καταβαίνουν ανεξάρτητα και είναι γνωστοί για το έργο τους στον τοπικό κύκλο τους, θα ήμουν πρόθυμος να τη στηρίξω.

Κατάντια μεν, αλλά οι μόνοι που τόλμησαν και το κάνουν είναι αυτοί οι κοντοκουρεμένοι τύποι με τα απίθανα βιογραφικά.....

Επαναλαμβάνω : Είναι κατάντια, δεν βλέπω όμως και άλλη επιλογή....


Τα μόνα που τόλμησαν μέχρι στιγμής, ήταν να βγάλουν την κοντή αχαμνή τους και να κατουρήσουν την είσοδο του mega, να χτυπήσουν μια γυναίκα στα εξήντα της, και να μπουγελώσουν άλλη μία. Αυτό όσον αφορά στα κανάλια και τους υπάρχοντες πολιτικούς του συστήματος.

Το οτι δεν βλέπεις καμία άλλη επιλογή, δεν είναι πρόβλημα του συστήματος, αλλά αποκλειστικά και μόνο δικό σου.

quote:
Πόσοι διαφώνησαν με τα μπινελίκια του Παναγιώταρου προς του δημοσιογράφους κατά την αποφυλάκισή του ????

Μπορείς να μετρήσεις τουλάχιστον εμένα.

quote:
Πόσοι από εμάς δεν θα θέλαμε να είμασταν Κασιδιάρηδες τότε που την είπε στα ίσια στον παπαγάλο μνημονιακό δημοσιογράφο (με αναφορά στα αφεντικά του) ???

Εγώ πάντως όχι, δεδομένου πως δεν έκαναν το ίδιο σε κανάλια όπως το kontra και το extra. Εκτός αν τα συγκεκριμένα, για σένα είναι "αθώα".

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 21:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@promitheus90
quote:
Για να στο πω κι αλλιώς, μπορεί να σου αρέσει να τους έχεις δίπλα σου ή να είσαι δίπλα τους αλλά δε θα σου αρέσει και τόσο να τους έχεις από πάνω σου.

Στην Βουλή μέσα τους θέλω να καταδεικνύουν ότι πιάσαμε πάτο.Οι Ιταλοί βάλαν την Τσιτσιολίνα, εμείς βάλαμε αυτούς.

quote:
Πέραν του ότι είναι θρασύδειλοι και μη σκεπτόμενοι άνθρωποι αυτό που τους κάνει πιο επικίνδυνους είναι ότι δεν μπορούν να κυβερνήσουν και αυτό δεν το έχει τονίσει κανείς

Κανείς δεν περιμένει ότι θα μας κυβερνήσουν.
Αυτό που περιμένουμε είναι να λάβει καποιος το μύνημα ότι η ανοχή στην μπουρδελοποίηση της χώρας και η ανοχή στον φασισμό της εξωκοινοβουλευτικής (τάχα μου) και μη αριστεράς ΕΛΗΞΕ !

@DSM

quote:
Τα μόνα που τόλμησαν μέχρι στιγμής, ήταν να βγάλουν την κοντή αχαμνή τους και να κατουρήσουν την είσοδο του mega, να χτυπήσουν μια γυναίκα στα εξήντα της, και να μπουγελώσουν άλλη μία. Αυτό όσον αφορά στα κανάλια και τους υπάρχοντες πολιτικούς του συστήματος.

Με προβληματίζει η άποψή σου για την αχαμνή του Παππά (αχαμνά λέμε βέβαια άλλα τέλως πάντων). Δημιουργεί ερωτήματα για το πως γνωρίζεις τέτοιες λεπτομέριες, οπότε ας μην κατεβάζουμε επίπεδο συζήτησης...

Πίστεψέ με όμως, θα ήθελα πολύ κι εγώ όχι μόνο να κατουρήσω, αλλά να αφοδεύσω μέσα στο MEGA (και όχι μόνο) καθώς δεν διαφέρουν σε τίποτα από τουαλέτες παραχρησιμοποιημένενες...

Όσο για το μπουκέτο στην Κανέλη, πίστεψε με αλλά πολλοί είναι αυτοί που θα ήθελαν να είναι το δικό τους χέρι στην θέση του Κασιδιάρη... Και μιλάμε για ανθρώπους που δεν υποστηρίζουν την Χ.Α. Για το μπουγέλο εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να εκτοξευόταν όλο το ποτήρι...

quote:
Μπορείς να μετρήσεις τουλάχιστον εμένα.

Προφανώς διαφωνούμε, αλλά αυτή είναι και η ουσία του διαλόγου...

quote:
δεδομένου πως δεν έκαναν το ίδιο σε κανάλια όπως το kontra και το extra. Εκτός αν τα συγκεκριμένα, για σένα είναι "αθώα".

Το μόνο που γνωρίζω για τα κανάλια αυτά, είναι η θέση στην λίστα του αποκωδικοποιητή μου.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 21:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING
quote:
Με προβληματίζει η άποψή σου για την αχαμνή του Παππά (αχαμνά λέμε βέβαια άλλα τέλως πάντων). Δημιουργεί ερωτήματα για το πως γνωρίζεις τέτοιες λεπτομέριες, οπότε ας μην κατεβάζουμε επίπεδο συζήτησης...

Με τα αχαμνά δεν κατουράς. Μόνο με την αχαμνή.

Περί των λεπτομερειών τώρα, τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αν δεν είχαν το βασικό σύμπλεγμα του μικροτσούτσουνου, δεν θα είχαν και την ανάγκη να φουσκώνουν τα μπράτσα τους σαν μπαλόνια, να τα βάζουν με γυναίκες, να την πέφτουν πολλοί σε λίγους, και να κυκλοφορούν με μαχαίρια, γκλόμπς (κάπου άκουσα και κάτι για μαστίγια) και στολές παραλλαγής.

Υπάρχει επίσης αρκετά εκτεταμένη βιβλιογραφία σχετικά ακόμα και με τις κρυπτοομοφυλοφιλικές τάσεις, αλλά αναφέρεται σε ηγετικά στελέχη του γερμανικού ναζιστικού κόμματος, και όχι των εγχώριων μπουμπουκιών. Εις έτι.

Όσον αφορά στον υποτιθέμενο προβληματισμό σου και κατ επέκταση στον σεξουαλικής φύσης υπαινιγμό σου, θα πω πως δεν περίμενα κάτι περισσότερο εκ μέρους σου. Μην με ρωτήσεις γιατί. Είναι μυστήριο και για μένα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 21:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@DSM

Πολύ T.V. βλέπεις αγαπητέ....

Ας το κόψουμε εδώ, το καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι δεν θα βγάλει πουθενά...

Σου ζητώ συγνώμη για το υπονοούμενο που άφησα - με τσάντησες και αντέδρασα. Ας μείνουμε στην πολιτική ουσία της διαφωνίας μας και ας περιοριστούμε στο θέμα μας. Ξεφύγαμε όλοι εδώ και πολλά ποστ και το γυρίσαμε στο πολιτικό καφενείο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 21:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

Δεκτόν.

Υ.Γ. Δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τηλεόραση. Ίσως 2-3 ώρες την εβδομάδα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 22:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
promitheus90,
quote:
Για μένα η επανάσταση είναι η πλήρης αποστροφή από το υπαρκτό πολιτικό σύστημα στα πλαίσια των εκλογών. Αν υπήρχε μια προπαγάνδα για να πειστεί ο κόσμος να ρίξει άκυρο στις εκλογές ή έστω να ψηφίσει πρόσωπα που καταβαίνουν ανεξάρτητα και είναι γνωστοί για το έργο τους στον τοπικό κύκλο τους, θα ήμουν πρόθυμος να τη στηρίξω.

Το βλέπεις εφικτό αυτό που προτείνεις;
(Η ερώτηση δεν είναι ρητορική.Τη γνώμη σου θέλω,όσον αφορά την πιθανότητα που δίνεις να πραγματοποιηθεί η παραπάνω σκέψη σου.)

---------------------------
DSM,Kerry King

Ζούμε σε ακραίους καιρούς.
Αυτό μας οδηγεί μερικές φορές σε υιοθέτηση ακραίων τακτικών,σκέψεων,στρατηγικών.
Δεν είναι απαραίτητα σωστό αυτό...
Από την άλλη απαιτείται δράση.

Νομίζω ότι το κλειδί είναι αυτό:

Θα υποχωρούσα και θα αποδεχόμουν μια ακραία κίνηση-κίνημα-σκέψη-πρόταση,αν και μόνο αν,καταφέρναμε έστω στην μικρή κοινωνία αυτού του forum, να συμφωνήσουμε ότι είναι κατά πλειοψηφία αποδεκτή.

Με βάση την παραδοχή, ότι εντός esoterica, το επίπεδο είναι αν μη τι άλλο,λίγο υψηλότερο του συνολικού Ελλαδικού....
...αν δεν τα βρούμε εδώ,εκεί έξω δεν θα τα βρίσκαμε ποτέ...(πράγμα που είναι αυταπόδεικτο προς το παρόν)

την καλησπέρα μου

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2013, 22:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δε θα ψηφίσω χρυσή αυγή, θα ψηφίσω κάποιο νέο κόμμα να μπει στη βουλή. Δεν με ενδιαφέρει να τη μπω στον Σαμαρά, ούτε στο Mega.
Με ενδιαφέρει να βοηθήσω την Ελλάδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 01:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος

quote:
ΩΕγώ δε θα ψηφίσω χρυσή αυγή, θα ψηφίσω κάποιο νέο κόμμα να μπει στη βουλή. Δεν με ενδιαφέρει να τη μπω στον Σαμαρά, ούτε στο Mega.
Με ενδιαφέρει να βοηθήσω την Ελλάδα.

Αυτή είναι η σωστή προσέγγυση!


ΑΜΕΙΝΙΑΣ

Εγώ μπορώ να το κάνω φίλε μου. Και υπάρχει πολύς κόσμος που το σκέφτεται έτσι. Εξάλλου το πράγμα ήδη πάσχει. Όλα τα κόμματα έχουν ψηφιστεί από μία μειοψηφία του ελληνικού λαού. Το ποσοστό αποχής στις τελευταίες και προτελευταίες εκλογές ήταν πολύ μεγάλο. Σκέψου όλους αυτούς που ήταν αρκετά ηλίθιοι να μην πάνε καν να ψηφίσουν, τι θα γινόταν αν ψήφιζαν άκυρο. Σόρρυ για το "ηλίθιοι" αλλά δεν μπορώ να το αποδώσω αλλού ειλικρινά.

Ουσιαστικά τώρα κυβερνιόμαστε από την πλειοψηφία μιας μειοψηφίας.

Παρ'όλα αυτά επειδή είναι ουτοπικό να αλλάξει η συνείδηση του ξεφτιλοέλληνα γιατί όσο αντίδραση το παίζει τόσο mainstream είναι στην πράξη θα με ικανοποιούσε κάτι λιγότερο. Θα ήθελα να ψηφιστούν κόμματα τα οποία δεν έχουν ξαναπατήσει στη βουλή. Λεβέντης ή Πειρατές είναι μια καλή επιλογή, απολίτικη για κάποιους, αλλά επιλογή. Η ψήφος σε αυτά τα κόμματα δεν είναι καθαρά ψήφος διακυβέρνησης αλλά ψήφος-μήνυμα ότι η κατάσταση δεν πάει άλλο. Τώρα για τους πιο συντηρητικούς που θέλουν κάποιον με σχέδιο, προτείνω Τζήμερο με πολύ μεγάλες επιφυλάξεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 10:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι "antifa" στην νέα αφίσα που τοιχοκολλήσανε (με την χειραψία ματωμένων χεριών), απειλούνε τους ψηφοφόρους και συμπαραστάτες της Χρυσής Αυγής, λέγοντας πως είναι ένοχοι της δολοφονίας Φύσσα. Συγκεκριμένα λέει πως θα αντιμετωπίζονται ως εχθροί του λαού.

Θα ήταν καλό να μην λέει κανείς τί είναι ούτε να φοράει μπλούζες με ελληνικές σημαίες και συνθήματα, διότι τα μαχαίρια καραδοκούν παντού. Το σύστημα έχει ξαμολύσει τους κρετίνους του για να δημιουργηθεί ένα χάος εμφυλίου.

Το ξέρω πως δεν είναι ωραίο να φοβάσαι να λες πως είσαι Έλληνας στην χώρα σου, αλλά θα ήταν καλύτερο από το να σε φάνε κάτι κρετίνοι τσάμπα. Άκου, βλέπε, σώπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 12:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ήταν καλό να μην λέει κανείς τί είναι ούτε να φοράει μπλούζες με ελληνικές σημαίες και συνθήματα, διότι τα μαχαίρια καραδοκούν παντού. Το σύστημα έχει ξαμολύσει τους κρετίνους του για να δημιουργηθεί ένα χάος εμφυλίου.

Το ξέρω πως δεν είναι ωραίο να φοβάσαι να λες πως είσαι Έλληνας στην χώρα σου, αλλά θα ήταν καλύτερο από το να σε φάνε κάτι κρετίνοι τσάμπα. Άκου, βλέπε, σώπα.


Δεν νομίζω οτι είναι θέμα εμφυλίου πλέον, όσο θέμα να δημιουργήσουν ανασφάλεια για να μείνουμε κλεισμένοι στα σπίτια μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος

quote:

Εγώ δε θα ψηφίσω χρυσή αυγή, θα ψηφίσω κάποιο νέο κόμμα να μπει στη βουλή. Δεν με ενδιαφέρει να τη μπω στον Σαμαρά, ούτε στο Mega.
Με ενδιαφέρει να βοηθήσω την Ελλάδα.

Δυστυχώς, Ελλάδα δεν υπάρχει πλέον. Η δε ανυπαρξία της είναι τέτοια, που αμφιβάλλω αν υπήρξε και ποτέ στα νεώτερα χρόνια.
Σκέφτομαι εδώ και μέρες να ανοίξω ένα καινούργιο θέμα με αυτό το συμπέρασμα ως θέση, αλλά με πικραίνει τόσο πολύ η κάθε σκέψη σχετικά, που δεν μου κάνει καρδιά...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 16:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι DSM, να μην το ανοίξεις!

Θα είναι σαν ένα ακόμη χτύπημα στο ήδη βασανισμένο κορμί της Ελλάδας και το κυριώτερο, τα απαίδευτα μυαλά, θα το παρανοήσουν...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τον ΝικόμαχοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2013, 00:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM

Μπορείς να μετρήσεις τουλάχιστον εμένα.


Κι εμένα

Απλά από κάτι τέτοιες εικόνες (βρισίδια και απειλές, κλωτσιές και επιθέσεις στους δημοσιογράφους, σφαλιάρες σε πολιτικούς αντιπάλους κλπ.) + τις γνωστές τακτικές δράσης (π.χ. τάγματα εφόδου) του εν λόγω μορφώματος φαίνεται πόσο επικίνδυνοι και ακατάλληλοι είναι αυτοί οι άνθρωποι για να τον τόπο. Κι αυτά είναι απλά η light, διακριτική μορφή της επιθετικότητάς τους. Αν βρεθούν σε θέση ισχύος θα μπορούσαν να κάνουν πολύ χειρότερα πράγματα. Ελπίζω απλά οι νέοι άνθρωποι που τους έχουν πιστέψει - διότι κυρίως αυτοί παρασύρονται από την "τσαμπουκαλίδικη" εικόνα των μελών της Χρυσής Αυγής - να καταλάβουν έγκαιρα το σφάλμα τους.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2013, 02:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως και να' χει η αλήθεια είναι αυτή. Ψηφίζοντας Χρυσή Αυγή δε λύνεις κανένα πρόβλημά σου, αντιθέτως προσθέτεις ένα ακόμα στην πλάτη σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2013, 07:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ δε θα ψηφίσω χρυσή αυγή, θα ψηφίσω κάποιο νέο κόμμα να μπει στη βουλή. Δεν με ενδιαφέρει να τη μπω στον Σαμαρά, ούτε στο Mega.
Με ενδιαφέρει να βοηθήσω την Ελλάδα.

Να ψηφίσεις κάποιο νέο κόμμα είναι και για μένα η μεγάλη προτεραιότητα αλλά σκέφτομαι απο την άλλη πλευρά οτι θα είναι πεταμένη ψήφος αφού δεν το κάνει κανένας άλλος αυτό, άν υπάρχει ομαδική συνεννόηση για κάτι τέτοιο μόνο τότε αλλάζει το πράγμα. Ύστερα απο αυτό η καλύτερη λύση για να την μπείς στον Σαμαρά είναι να τον χτυπήσεις στα ίσια με ψήφο στον ΣΥΡΙΖΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2013, 09:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα να πέφτουν οι μάσκες σιγά-σιγά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2013, 21:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να ψηφίσεις κάποιο νέο κόμμα είναι και για μένα η μεγάλη προτεραιότητα αλλά σκέφτομαι απο την άλλη πλευρά οτι θα είναι πεταμένη ψήφος αφού δεν το κάνει κανένας άλλος αυτό, άν υπάρχει ομαδική συνεννόηση για κάτι τέτοιο μόνο τότε αλλάζει το πράγμα.
Όλοι το ίδιο σκέφτονται. Για αυτό και η τηλεόραση για πάντα θα ελέγχει ποιος βγαίνει κυβέρνηση.
quote:
Ύστερα απο αυτό η καλύτερη λύση για να την μπείς στον Σαμαρά είναι να τον χτυπήσεις στα ίσια με ψήφο στον ΣΥΡΙΖΑ.
ΠΑΣΟΚ δε ψηφίζω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2013, 22:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Abbaeion
Να ψηφίσεις κάποιο νέο κόμμα είναι και για μένα η μεγάλη προτεραιότητα αλλά σκέφτομαι απο την άλλη πλευρά οτι θα είναι πεταμένη ψήφος αφού δεν το κάνει κανένας άλλος αυτό, άν υπάρχει ομαδική συνεννόηση για κάτι τέτοιο μόνο τότε αλλάζει το πράγμα. Ύστερα απο αυτό η καλύτερη λύση για να την μπείς στον Σαμαρά είναι να τον χτυπήσεις στα ίσια με ψήφο στον ΣΥΡΙΖΑ.

Η προσωπική μου γνώμη είναι στις επόμενες εκλογές να μην επανεκλεγή στη βουλή κανένας από τους σημερινούς βουλευτές, εκτός ίσως από αυτούς του ΚΚΕ. Και αυτό δεν το λέγω επειδή πρόσκειμαι σ' αυτό κόμμα κάθε άλλο θεωρώ τις ιδέες τους παρωχημένες και άλλων εποχών. Το λέγω γιατί είναι οι μόνοι που δεν κρύβουν τις θέσεις του, και όσοι πιστοί προσέλθετε. Όλοι οι άλλοι μας παραμυθιάζουν ασύστολα. Για παράδειγμα ο Τσίπρας αντιγράφει τον Ανδρέα του 1974 με τη "Διακήρυξη της τρίτης Σεπτέμβρη" έξω από την ΕΟΚ, έξω από το ΝΑΤΟ κλπ. Στις οργανώσεις του ΠΑΣΟΚ τότε κυριαρχούσαν οι φωτογραφίες του Μαρξ, του Τσε Γκεβάρα, και του Άρη Βελουχιώτη, και αποκαλούμαστε μεταξύ μας σύντροφοι. Ύστερα ήλθε το 81 και άρχισε σιγά σιγά η αποψίλωση των αριστερών μελών με την κατηγορία του Τροτσκιστή, για να φτάσουνε στο ΠΑΣΟΚ του Γιωργάκη και του Μπένι. Το ίδιο άρχισε να διαφαίνεται κατά τη γνώμη μου και στον ΣΥΡΙΖΑ, που ίσως παρά τους ενδοιασμούς μου, να μην είχα αντίρρηση να τον ψηφίσω, αν δεν ήταν αυτή η εμμονή του με τους λαθρομετανάστες. Όχι ότι είμαι ρατσιστής, κάθε άλλο δεν ξεχωρίζω τους ανθρώπους από το χρώμα και την καταγωγή, και θα ήμουν πρόθυμος να βοηθήσω τον καθένα, αλλά στην χώρα του. Αυτή τη στιγμή σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων όπως η Ελλάδα, έχουν εισβάλλει 2,5 εκατομμύρια λαθρομετανάστες, στην πλειοψηφία τους χαμηλού έως ανυπάρκτου μορφωτικού επιπέδου και φανατικοί μουσουλμάνοι. Αυτοί οι άνθρωποι που πολλοί από αυτούς έχουν πέσει και θύματα εκμετάλλευσης από τους ντόπιους δουλεμπόρους, αν δεν επαναπροωθηθούν στις πατρίδες τους, εκτός του ότι δεν πρόκειται να ενσωματωθούν στην κοινωνία μας όπως δεν ενσωματώθηκαν και σε καμιά άλλη ευρωπαϊκή χώρα και δημιούργησαν προβλήματα, είναι και μια εν δυνάμει απειλή σε περίπτωση εμπλοκής μας σε εχθροπραξίες με την ομόθρησκή τους Τουρκία.


*

Edited by - Sesostris on 09/10/2013 22:52:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 14:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΑΣΟΚ δε ψηφίζω.

Μια ομάδα αριστερών ψηφοφόρων πήγαν μόνο απο το ΠΑΣΟΚ στον ΣΥΡΙΖΑ όπως επίσης άλλες ομάδες ψηφοφόρων πήγαν προς την Νέα Δημοκρατία αλλά και την Χρυσή Αυγή, η συντριπτική πλειοψηφία των στελεχών, βουλευτών και η ηγεσία του ΠΑΣΟΚ στηρίζουν με φανατισμό τον Σαμαρά και την σημερινή κυβέρνηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 15:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα συμφωνήσω με την τοποθέτηση του Sesostris.

Θεωρώ πως αρκετά τιμωρηθήκαμε με το να δώσουμε το τιμόνι της χώρας στον ποδηλάτη. Δεν χρειάζεται να διαπιστώσουμε πως υπάρχει και πιο κάτω ακόμα με το να εμπιστευτούμε τον θίασο της Κουμουνδούρου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy