ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ?????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 21:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολε.

Όσον αφορά σε εμένα, μπορείς να κρατήσεις τις αναλύσεις σου για την πάρτη σου.
Ούτως ή άλλως όμως, μάλλον σε έχουν πάρει χαμπάρι και οι υπόλοιποι πλέον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 21:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Δημοκρατικότατη απάντηση!
Ουδέν σχόλιο για τα κολόπαιδα.
Εκεί δεν υπάρχει φαινόμενο βίας... Δεν σε ανησυχεί...
Με το ένα μάτι κοιτάζεις ή με τα δύο;


Nα το ξαναπώ για να το καταλάβεις…φυσικά και υπάρχει φαινόμενο βίας…οι νούμερο ένα όμως υποψήφιοι για λυντσάρισμα αυτή την στιγμή είναι οι πολιτικοί αρχηγοί λόγω των ψεμάτων τους και των διαρκών πολιτικών παιχνιδιών που παίζουν…ο Καμμένος πήγαινε γυρεύοντας και αποδείχτηκε γελασμένος που νόμιζε ότι το φλερτ του με την αριστερά θα έκανε τους συγκεντρωμένους εκεί να τον υποδεχτούν με ανοικτές αγκάλες…


quote:
Ναι, γι' αυτό τα κολοπαιδα συνεχίζουν να καταστρέφουν...

Τα τσογλάνια θα έπρεπε από καιρό να τα έχουν συλλάβει…σε αυτό όλοι συμφωνούν, κατανοητό? Όπως και το πολύ μεγάλο πρόβλημα των λαθρομεταναστών θα έπρεπε να έχει λυθεί προ πολλού….Άλλο όμως αυτό και άλλο το να επιβάλλεται (και να συνηθίζεται πλέον) μία συμμορία νταήδων που οπλοφορεί και που αναλαμβάνει την «προστασία» της χώρας, διαρκώς προκαλώντας, δέρνοντας και σκοτώνοντας.

Καταλάβετέ το πια…τα προβλήματα της χώρας είναι τεράστια αλλά η ΧΑ είναι η τελευταία που είναι σε θέση να τα λύσει. Εάν ο Σύριζα είναι μία φορά ανεπαρκής και επιίνδυνος να διαδεχτεί την πουλημένη αυτή κυβέρνηση, η ΧΑ είναι δέκα φορές επικίνδυνη…για πολλούς και διάφορους λόγους…αυτό ειδικά οι εθνικιστές θα έπρεπε να το έχουν καταλάβει προ πολλού…εάν εγώ ήμουν Τουρκία θα ευχόμουν να αναλάβει στην Ελλάδα μία ημέρα αυτό το μάτσο καρνάβαλων…


quote:
Τις επιθέσεις εναντίον της ΧΑ δεν είδα να τις σχολιάσεις...
Για ποία βία μιλάς βρε; Ποίων "ακροδεξιών"; Γιατί παπαγαλίζεις ορολογίες;
Για να καταλάβεις τι εννοώ, πες μου την διαφορά ανάμεσα σ' έναν δεξιό, έναν ακροδεξιό και έναν αριστερό.

Ποιες επιθέσεις μωρέ? Το ότι κανά-δυο βουλευτές τους έπεσαν θύμα βίας ήταν κάτι που το άξιζαν και το προκάλεσαν 100% με την συμπεριφορά τους. Αυτοί ηδονίζονται με την ιδέα και μόνο ότι αποτελούν στόχο…Ζουν και αναπνέουν για την βία και γι’αυτό η οποιαδήποτε βία απέναντί τους τούς δίνει καύσιμο και άλλοθι να δείχνουν το πραγματικό ποιόν τους…άσε που είναι τόσο μεγάλοι θαυμαστές του Χίτλερ και των μεθόδων του που είναι ικανοί κάποιες επιθέσεις στα γραφεία τους με γκαζάκια να τις έχουν σκηνοθετήσει οι ίδιοι…

quote:
Δεν πιστεύω να προπαγανδίζεις ε;



Αρκετές χοντράδες διάβασα σε αυτά τα θέματα όπου προσπαθείται να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα. Η υποστήριξη (άμεση ή έμμεση) που δίνουν πολλοί εδώ μέσα στην ΧΑ έχει αρχίσει να με ενοχλεί. Κάποιοι μάλιστα αναπαρήγαγαν τις επικοινωνιακές της μπαρούφες περί πολιτικής εκμετάλλευσης της οργάνωσης και ότι εκείνη δεν έχει καμία σχέση με το φονικό…αλλά δυστυχώς είναι τόσο φαιδρά τα υπόλοιπα κόμματα που αντί τουλάχιστον να ομοφωνήσουν σε κάτι άρχισαν πάλι τις αλληλοκατηγορίες και τα παιχνίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 21:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM Ένας απλός ψηφοφόρος είναι, σιγά μη πηγαίνει και στα γραφεία του κόμματος κιόλας

Edited by - Πύρινος on 19/09/2013 21:37:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 22:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM Ένας απλός ψηφοφόρος είναι, σιγά μη πηγαίνει και στα γραφεία του κόμματος κιόλας

Edited by - Πύρινος on 19/09/2013 21:37:34


Αγαπητέ Πύρινε , δε θα έλεγα σε καμία περίπτωση απλό ψηφοφόρο κάποιον που ψηφίζει ναζισμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 23:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χιούμορ κάνει βρε λυκόπουλο. Δεν είδες τη φάτσα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 23:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χιούμορ κάνει βρε λυκόπουλο. Δεν είδες τη φάτσα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Το ότι δε πιάνουμε πάτο , είναι για χιούμορ? Ίλιγγος μου έρχεται από την επιτάχυνση της ανεξέλεγκτης πτώσης μας…
Πού πάμε .... το κέρατο μου????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2013, 23:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM Ένας απλός ψηφοφόρος είναι, σιγά μη πηγαίνει και στα γραφεία του κόμματος κιόλας
Όχι ρε παιδιά λογικό είναι αυτό που λέω, να πάει και να σκάσει κάνα γκαζάκι; Σιγά μη πάει.

Δε κάνω πλάκα όμως, είναι ένα σωρό απλοί άνθρωποι, γέροι κλπ που ψηφίζουν Χ.Α.
Πολλοί από αυτούς ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ κ ΝΔ στο παρελθόν... τώρα θέλουν να "εκδικηθούν" αυτούς που.. εκείνοι ψήφιζαν. Αυτή έιναι η λύση τους!
Δεν είναι οτι είναι ναζί, απλά κακές πολιτικές επιλογές έκαναν πριν (πασοκ-νδ) κακές κάνουν και τώρα. Ο άνθρωπος δεν αλλάζει λέμε.
Απλά ο κόσμος έχει νεύρα με τον εαυτό του, επειδή ξέρει οτι είναι αίτιος των προβλημάτων του.. με τις ψήφους που έριχνε, σαν να ήταν στραγάλια. Και επειδή τα 'χει με τον εαυτό του, τα ρίχνει στους πολιτικούς και έρχεται η Χρυσή Αυγή να "τιμωρήσει" τους πολιτικούς που ψήφιζε και για το οποίο αρνείται να πάρει την ευθύνη.. κατάλαβες;
Δηλαδή ο Αίολος σου λέει "ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ευθύνονται για 4000 αυτοκτονίες", δε σου λέει "εγώ που τους ψήφιζα τόσα χρόνια ευθύνομαι για 4000 αυτοκτονίες". Αυτό δε θα το δεκτεί ποτέ. Οπότε ψηφίζει αυτούς που τον απαλλάζουν από το βάρος (αλλά στη πραγματικότητα του προσθέτουν καινούριο). Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται.
..Έτσι λέω! Μπορεί και να κάνω λάθος... ξέρω γω!

(Τον Αίολο τον φέρνω ως παράδειγμα)

Edited by - Πύρινος on 19/09/2013 23:35:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 09:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαλαρώστε λίγο "δημοκράτες"!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 09:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@kost

quote:
Kέρυ έχω βαρεθεί το ίδιο πράγμα...όποτε κάποιος κατηγορεί την ΧΑ να βγαίνουν οι υποστηρικτές της και να λένε "μα οι άλλοι καλύτεροι είναι?"...αυτή την στιγμή δεν με ενδιαφέρει να αναλύσω το προφίλ του μέσο συριζαίου (ποιό προφίλ δηλαδή, ένα συνονθύλευμα είναι, όπως και οι ψηφοφόροι των περισσοτέρων κομμάτων στις τελευταίες εκλογές)...εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι το όλο και πιο επικίνδυνο φαινόμενο της βίας των ακροδεξιών οι οποίοι δέχονται μεγάλη προστασία από την αστυνομία και δορυν ανεξέλεγκτα μην υπολογίζοντας ούτε ανθρώπινες ζωές...και μιλάω για προστασία διότι εάν το σκηνικό ήταν ανάποδα, και 30 αναρχικοί κυνηγούσαν 5 χρυσαυγίτες τότε η αστυνομία θα είχε "επιτελέσει" το έργο της, και μάλιστα και με υπερβάλλοντα ζήλο...

Η αναφορά στον Συριζα έγινε για τον λόγο πως ένα ακραίο αριστερό κόμμα έχει φτάσει σε επίπεδα να διεκδικεί να μας κυβερνήσει. Για μένα ο Σύριζα είναι η άλλη όψη της Χ.Α. απλά με τον χρόνο απορρόφησε ότι αριστερό κατακάθι βρήκε στον δρόμο του και παρουσιάζει πλέον ένα κοκτέηλ προσώπων και απόψεων με αποτέλεσμα την πλήρη σύγχυση και την παντελή έλλειψη ταυτότητας.

Δυστυχώς η αριστερά αποτελεί τοτέμ σε αυτή την χώρα, κάτι οι τύψεις για αυτά που αδίκως (ή δικαίως σε ορισμένες περιπτώσεις) υπόφεραν μετά τον εμφύλιο και κατά την εφταετία, κάτι η πλήρης ισοπέδωση που επέφερε ο σοσιαλισμός και κάτι η πλήρης αλλοτρίωση της δεξιάς παράταξης από πρώην αριστερά στελέχη, δημιούργησαν ένα περιβάλουν πλήρους ανοχής στην παραβατική συμπεριφορά της κάθε αριστερής οργάνωσης... Είναι παράλογο πχ το ΚΚΕ που εκλογικά είναι μια κουράδα να είναι σε θέση να παραλύει την χώρα μόνο και μόνο γιατί το ΠΑΜΕ κάτι ότι του γουστάρει. Να πούμε και άλλα παραδείγματα ??? Ποιοι παραλύουν τα εκπαιδευτικά ιδρύματα ?? Ποιοι έχουν κάνει τα πανεπιστήμια ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ και καταφύγιο για τον κάθε λαθρέμπορο και παράνομο μετανάστη ??? Θλιβερές μειοψηφίες που όποτε τολμούσε να τις αγγίξει η αστυνομία γίνονταν αυτομάτως ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ και οι άλλοι ΣΚΑΤΟΜΠΑΤΣΟΙ.... Έχω άδικο ???? Αναρωτιέσαι λοιπό γιατί η αστυνομία κάνει τα στραβά μάτια στην Χ.Α. ?? Όταν το ίδιο το κράτος δεν την αφήνει να κάνει την δουλειά της, εσύ πως θα αντιδρούσες ???

Πολιτικές δυνάμεις το 5% και 6% να αλωνίζουν και να παρανομούν και να βγαίνει ο κάθε καραγκιόζης πολιτικός να δηλώνει "σέβομαι το ΚΚΕ".... Σκατά στα μούτρα του ! Να σεβαστείς τι ρε καραγκιόζη ??? Ένα κόμμα νοσταλγό του μεγαλύτερου σφαγέα που γνώρισε η Ευρώπη τον 20ο αιώνα ? Μία ιδεολογία πεθαμένη και αποτυχημένη ??? Δικαίωμά τους να πιστεύουν όπου πιστεύουν, αλλά αυτό το γλύψιμο και η ανοχή στον τσαμπουκά τους είναι απλά ΕΜΕΤΟΣ !!!

Να μιλήσουμε για τα ΜΜΕ και τον ρόλο τους ???
Που έχουν επιδεικτικά αποκλεισμένη την Χ.Α. που αυτή την στιγμή αποτελεί το 15% του εκλογικού σώματος και δίνει φωνή στον ΑΝΤΑΡΣΥΑ ???
ΣΤΟΝ ΑΝΤΑΡΣΥΑ ????? ΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ???????

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί υπάρχει η Χ.Α. ????
Γιατί τα ποσοστά της αυξάνονται ?????

Αντίδραση στην δράση της αριστεράς είναι και τίποτε άλλο.
Είναι τόσο απλό και όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο εύκολα θα γίνει και η αυτοκριτική σε αυτή την χώρα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 10:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία! Τώρα που με χαρακτηρίσατε και χαλαρώσατε και ησυχάσατε, πέστε μου κάτι: Ουδείς από εσάς τους "δημοκράτες", που με κρίνατε για τις θέσεις μου, δεν πήρε θέση.
Δηλαδή όλοι σας καταδείξατε το κακό (δηλαδή εμένα) αλλά ουδείς από εσάς δεν μας υπέδειξε ποίος είναι ο καλός ή ο καλλίτερος.
Οχι θεωριτικές αρλουμπολογίες, αλλά θέση για το ΠΟΙΟΣ είναι καλός για εμάς. Για την χώρα. Για να ξεμπερδέψουμε με τα ρεμάλια.
Αυτό στα κοιτάπια μου λέγεται δειλία.

Το να κατηγορείς είναι εύκολο.
Το να προτείνεις και να κρίνεσαι γι' αυτό, δύσκολο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 10:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν με ρωτάς αν η Χ.Α. είναι η λύση για την χώρα, η απάντησή μου είναι κατηγορηματικά "ΟΧΙ".

Για μένα φαίνεται πως υπάρχουν δύο δρόμοι μπροστά μας.
Η διάλυση του ελληνικού κράτους στα πλαίσια μιας ομόσπονδης ευρωπαϊκής δημοκρατίας ή η αποπομπή μας από την Ε.Ε. που θα επιφέρει απρόβλεπτες καταστάσεις. Επαναλαμβάνω τα παραπάνω είναι πως αντιλαμβάνομαι προσωπικά την πορεία αυτού του τόπου.

Το πρώτο σενάριο δεν με ενοχλεί πλέον. Την Ελλάδα όπως την έχουμε καταντήσει την έχω σιχαθεί. Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτόν το τόπο, χρειάζεται ένα πολύ ισχυρό σοκ για να μπορέσουμε ΜΑΖΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ να κάνουμε κάτι καλό στον τόπο μας. Είναι αδύνατον να συνυπάρξουν όλοι σε αυτή την χώρα. Δεν υπάρχει πλέον καμία συνοχή. Έχω την τύχη να γνωρίζω πολύ κόσμο από χώρα της βαλτικής, όπου ελευθερώθηκε από τον σοβιετικό ζυγό μόλις το 1991 και εκεί πραγματικά βλέπεις τι θα πει αγάπη για την πατρίδα. Δυστυχώς αυτό το χαρακτηριστικό έχει πλέον χαθεί από τον νεοέλληνα...

Το δεύτερο σενάριο μοιραία θα οδηγήσει σε εμφύλιο, άπαξ και θα είμαστε εκτός Ε.Ε. δεν είναι δύσκολο να γίνει. Είναι και βολικό για τους "μεγάλους". Η χώρα μας έχει πολλά γεωπολιτικά πλεονεκτήματα, τι πιο βολικό από επέμβαση για το τέλος (και καλά) της αιματοχυσίας με σκοπό να σου εγκαταστήσουν βάσεις και στρατιωτικές δυνάμεις...

Δεν είναι και τόσο απίθανα σενάρια, σαν από ψέμα ξεκινάν όλα αυτά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 10:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος μην τσιμπάς...

Αν θέλει κάποιος να το γυρίσει σε προσωπική αντιπαράθεση απλά αγνόησέ τον. Θα βαρεθεί και θα εκτονωθεί κάπου αλλού τελικά.

Ας κρατήσουμε την συζήτηση σε ενδιαφέρουσες απόψεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 10:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να μην ξεχνιόμαστε....

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=239797&catid=6

Τώρα αν έβγαινε αυτός με κανένα σιδερολοστό και άνοιγε κανένα κεφάλι θα ήταν ο φασίστας που επιτέθηκε στα ΠΑΙΔΙΑ.... Έτσι δεν είναι ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 10:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και η γελοιότητα των ΜΜΕ σε όλο της το μεγαλείο :

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=239824&catid=6
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 11:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωραία! Τώρα που με χαρακτηρίσατε και χαλαρώσατε και ησυχάσατε, πέστε μου κάτι: Ουδείς από εσάς τους "δημοκράτες", που με κρίνατε για τις θέσεις μου, δεν πήρε θέση.
Δηλαδή όλοι σας καταδείξατε το κακό (δηλαδή εμένα) αλλά ουδείς από εσάς δεν μας υπέδειξε ποίος είναι ο καλός ή ο καλλίτερος.
Οχι θεωριτικές αρλουμπολογίες, αλλά θέση για το ΠΟΙΟΣ είναι καλός για εμάς. Για την χώρα. Για να ξεμπερδέψουμε με τα ρεμάλια.
Αυτό στα κοιτάπια μου λέγεται δειλία.
Εγώ στο έχω ήδη απαντήσει αυτό, αλλά θα στο ξαναπαντήσω γιατί επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως. Ποια είναι λοιπόν καλύτερη επιλογή από την Χ.Α. για να δώσει κάποιος τη ψήφο του;
Δεν μπορώ να σου πω ποιο κόμμα είναι "ντε φάκτο" καλό για τη χώρα γιατί αυτό το ξέρει κάποιος με σιγουριά μόνο μετά τη διακυβέρνηση. Αν το ξέρειμε σιγουριά απο πριν (όπως συνέβαινε κατά το παρελθόν) τότε.. υπάρχει πρόβλήμα.
Για εμένα το καλύτερο είναι να ψηφίζουμε νέα κόμματα να μπουν στην βουλή. Ποια μπορεί να είναι αυτά: Ήδη υπήρξαν κάποιες προτάσεις όπως Ένωση Κεντρώων, Πειρατές και αν θες και κάτι έτσι "δεξιό" πάρε Τζήμερο.
Σχετικά με τα κόμματα της βουλής τώρα. Αν υπάρχει κάποιο αόρατο χέρι που σε αναγκάζει να ψηφίσεις κάποιο από τα κόμματα της παρούσας βουλής (δε ξέρω ποιο χέρι μπορεί να είναι αυτό) τότε νομίζω και το λέω με βαριά καρδιά αυτό, οτι είναι οι Αν.Ελ. η καλύτερη επιλογή. Μιλάμε σε συγκριτικό επίπεδο πάντα.
Γιατί οι Αν.Ελ. :
ΜΠΟΡΕΙ να συγκρουστούν αν όχι συνολικά ως κόμμα τότε ατομικα σε κάποια υπουργεία με το πελατειακό κράτος.
Είναι ελαφρώς τρελοί (όπως και η Χ.Α.) αλλά δεν είναι φασίστες.
Έχουν βουλευτές και άτομα καλοπροαίρετα με δεξιές ιδέες που ενδιαφέρονται να αλλάξουν την Ελλάδα και να συγκρουστουν με το πελατειακό κράτος (χωρίς αυτό να σημαίνει οτι όσους πήραν απ' τη ΝΔ είναι τέτοιοι).
Τώρα αν πρόσκεισαι προς την αριστερά (μάλλον δεν υπάρχει κανείς σε αυτό το φόρουμ που πρόσκειται προς την αριστερά αλλά τέλος πάντων) τότε το καλύτερο (πάλι για εντός βουλής, γιατί δεν γνωρίζω την πληθώρα αριστερών κομμάτων εκτός βουλής) είναι το ΚΚΕ, καλώς ή κακώς.
Ναι έχει απαρχαιωμένες ιδέες, ναι μπορεί να μένει σταθερό σε θέσεις ιστορικές που κανένας δεν τις βλέπει με καλό μάτι, αλλά τουλάχιστον δεν είναι γιαλατζί. Δεν είναι Τσίπρας που έρχεται και σου πουλάει λίγο κομμουνισμό λίγο αναρχία και όλοι ξέρουμε οτι είναι ένας ακόμα "σοσιαλιστής" τύπου ΠΑΣΟΚ.
Επομένως αν θέλεις "αριστερά - αριστερά" και όχι αριστερά του καπιταλισμού, επαναστάτες χωρίς αιτία κοκ, πιο πολύ σε συμφέρει να ψηφίσεις ΚΚΕ. Άλλωστε το ΚΚΕ έχει και ορισμένα αξιόλογα άτομα, έρχεται σε επαφή με τον λαό, έχει μια συνέπεια στις θέσεις του, και αυτές οι ιστορικές θέσεις στις οποίες εμμένει είναι περισσότερο τυπικά στοιχεία του και δε παίζουν μεγάλο ρόλο πλέον. Και με βουλευτή του ΚΚΕ που είχε τύχει να μιλήσω δεν έδινε ιδιαίτερη σημασία σε αυτά, δηλαδή δεν ήταν δογματικός, ήταν πρακτικός. Και επίσης έχουν μια πιθανότηταν συγκρουστούν με το πελατειακό κράτος ΝΔ-ΠΑΣΟΚ (προωθώντας το αντίστοιχο δικό τους πολύ πιθανόν αλλά δεν νομίζω οτι θα έφταναν ποτέ σε επίπεδα ΠΑΣΟΚ - ΝΔ).

Αυτές είναι οι προτάσεις μου Αίολος. Εγώ προτάσεις σου έχω δώσει, το θέμα είναι αν εσύ ενδιαφέρεσαι να τις ακούσεις ή προτιμάς να μείνεις στο γνωστό.
Εγώ σου είπα, αυτοί που ψήφιζαν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ είναι οι τελευταίοι που θα έπρεπε να μιλάνε για τιμωρία. Αν είχαν μυαλό ας το σκεφτόντουσαν πριν αυτό.

Εγώ επανμαλαμβάνω αυτό που είχα πει:
"..Αν εσύ βρίσκεις ελπίδα στην Χρυσή Αυγή... με γεια σου με χαρά σου.. ψήφος σου είναι, αν θέλεις την καις κιόλας. Δεν πρόκειται να σε πείσω και ούτε και με ενδιαφέρει, να ψηφίσεις κάτι άλλο από αυτό που ΘΕΛΕΙΣ.
Μπορώ να πω μάλιστα, οτι ΚΑΤΑΛΆΒΑΙΝΩ γιατί τη ψήφισες ή-και τη ψηφίζεις..
Εσύ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι η Χρυσή Αυγή θα κυνηγήσει το πελατειακό κράτος, ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι θα φέρει κάποια αξιοκρατία ή έστω νέμεσις..
Εγώ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα κυνηγήσει το πελατειακό κράτος.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα φέρουν κάποια αξιοκρατία ή "νεμεσις" (τιμωρία) και ΑΝ το κάνει, ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ οτι δεν θα υπηρετήσει τα συμφέροντα που υπηρετούσαν και οι προηγούμενοι (προς τα εκεί τείνει το πράγμα όπως τη βλέπω).
Επιπλέον σαν Βουλευτές ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ τα προσόντα για να πάρουν διοικητικές θέσεις (Υπουργεία). Αυτό απο μόνο του τους καθιστά χειραγωγίσιμους."
Εκτός όλων αυτών παραλείπω να αναφέρω παραπάνω το ευκόλως εννοούμενο οτι είναι επικίνδυνοι για τη χώρα λόγω της φιλικότητάς τους προς τη βία και της έχθρας τους προς τη δημοκρατία.
Και τον ΣΥΡΙΖΑ φυσικά θεωρώ επικίνδυνο λόγω ανικανότητας και λαμογιάς. Αλλά τους τραμπούκους της Χ.Α. να γίνονται "υπουργοί" ούτε στη φαντασία μου δε χωράει.

Edited by - Πύρινος on 20/09/2013 11:37:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 12:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χοντραίνει το πράγμα.....

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=239875&catid=3
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 12:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού και να τους ποινικοποιήσουν θα επιστρέψουν πίσω ώς "Χρυσή Άνοιξη" κοροϊδευόμαστε; Το είχαν στο νου τους από την αρχή οτι μπορεί να συνέβαινε.

Αν μπουν φυλακή κιόλας Μιχαλολιάκος, Κασιδιάρης κλπ, θα δυναμώσει και άλλο το κίνημα. Θα έρχεται ο κάθε χρυσαυγίτης και θα λέει "Αυτοί μπήκαν φυλακή, οι άλλοι οι προδότες τα λαμόγια είναι ακόμα έξω. Δικαιοσύνη είναι αυτό;".

Πόσο στοίχημα βάζετε οτι σε κάποιο καιρό απο τώρα κάτι τέτοια θα λένε; Ήδη τα λένε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 13:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Πύρινος

Έτσι είναι όπως τα λες....
Γι'αυτό και με προβληματίζει ο ρόλος του σοφριτοφάγου με τον και καλά τσαμπουκά του προς την Χ.Α.
Να προκαλέσουν και να εξωθήσουν την κατάσταση στα άκρα επιδιώκουν και τίποτα λιγότερο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 13:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Δυστυχώς η αριστερά αποτελεί τοτέμ σε αυτή την χώρα, κάτι οι τύψεις για αυτά που αδίκως (ή δικαίως σε ορισμένες περιπτώσεις) υπόφεραν μετά τον εμφύλιο και κατά την εφταετία, κάτι η πλήρης ισοπέδωση που επέφερε ο σοσιαλισμός και κάτι η πλήρης αλλοτρίωση της δεξιάς παράταξης από πρώην αριστερά στελέχη, δημιούργησαν ένα περιβάλουν πλήρους ανοχής στην παραβατική συμπεριφορά της κάθε αριστερής οργάνωσης... Είναι παράλογο πχ το ΚΚΕ που εκλογικά είναι μια κουράδα να είναι σε θέση να παραλύει την χώρα μόνο και μόνο γιατί το ΠΑΜΕ κάτι ότι του γουστάρει. Να πούμε και άλλα παραδείγματα ??? Ποιοι παραλύουν τα εκπαιδευτικά ιδρύματα ?? Ποιοι έχουν κάνει τα πανεπιστήμια ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ και καταφύγιο για τον κάθε λαθρέμπορο και παράνομο μετανάστη ??? Θλιβερές μειοψηφίες που όποτε τολμούσε να τις αγγίξει η αστυνομία γίνονταν αυτομάτως ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ και οι άλλοι ΣΚΑΤΟΜΠΑΤΣΟΙ.... Έχω άδικο ???? Αναρωτιέσαι λοιπό γιατί η αστυνομία κάνει τα στραβά μάτια στην Χ.Α. ?? Όταν το ίδιο το κράτος δεν την αφήνει να κάνει την δουλειά της, εσύ πως θα αντιδρούσες ???

Πολιτικές δυνάμεις το 5% και 6% να αλωνίζουν και να παρανομούν και να βγαίνει ο κάθε καραγκιόζης πολιτικός να δηλώνει "σέβομαι το ΚΚΕ".... Σκατά στα μούτρα του ! Να σεβαστείς τι ρε καραγκιόζη ??? Ένα κόμμα νοσταλγό του μεγαλύτερου σφαγέα που γνώρισε η Ευρώπη τον 20ο αιώνα ? Μία ιδεολογία πεθαμένη και αποτυχημένη ??? Δικαίωμά τους να πιστεύουν όπου πιστεύουν, αλλά αυτό το γλύψιμο και η ανοχή στον τσαμπουκά τους είναι απλά ΕΜΕΤΟΣ !!!

Να μιλήσουμε για τα ΜΜΕ και τον ρόλο τους ???
Που έχουν επιδεικτικά αποκλεισμένη την Χ.Α. που αυτή την στιγμή αποτελεί το 15% του εκλογικού σώματος και δίνει φωνή στον ΑΝΤΑΡΣΥΑ ???
ΣΤΟΝ ΑΝΤΑΡΣΥΑ ????? ΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ???????

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί υπάρχει η Χ.Α. ????
Γιατί τα ποσοστά της αυξάνονται ?????

Αντίδραση στην δράση της αριστεράς είναι και τίποτε άλλο.
Είναι τόσο απλό και όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο εύκολα θα γίνει και η αυτοκριτική σε αυτή την χώρα.....


Μπορείς να θεωρείς πως το παραπάνω κείμενο το έγραψα εγώ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 16:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετσι μπράβο παιδιά. Η παρρησία είναι αρετή. Δεκτά και ασχολίαστα από μέρους μου.
Αυτό για 'σάς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 16:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και το κερασάκι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 17:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος
Αν και παρέθεσες το παραπάνω, σαφώς με χιουμοριστική διάθεση
έπρεπε να διευκρινήσεις οτι είναι προϊόν σάτιρας.



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 18:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αντίδραση στην δράση της αριστεράς είναι και τίποτε άλλο.

Δεν είναι έτσι...και παλιότερα υπήρχε το κατεστημένο των ψευτοκουλτουριάρηδων της αριστεράς και τα μεταπολιτευτικά κόμπλεξ υπέρ των αριστερών και εναντίον των δεξιών, όπως και επίσης γίνονταν μπάχαλα από αναρχικούς και λοιπούς βαρεμένους (ενίοτε εντεταλμένους προβοκάτορρες ή και απλά κωλόπαιδα). Και παλιά υπήρχαν όλα αυτά όμως η ΧΑ ήταν στο 0.1%. Αυτό που ενίσχυσε τόσο πολύ τα ποσοστά της ήταν η απόλυτη απαξίωση του πολιτικού συστήματος συν το ότι επένδυσε και εκμεταλλεύτηκε έξυπνα το μεγάλο πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης. Επίσης, ένας επιπλέον λόγος της ραγδαίας αύξησης είναι θεωρώ η απωθημένη επιθετικότητα που κρύβουν πολλοί Έλληνες. Θέλουν να επιβληθούν στους άλλους αλλά δεν μπορούν, και γι'αυτό γοητεύτηκαν από την ωμή βία των νεοναζί...αυτός ο ανόητος ο τραγουδιστής ο Γαιτάνος ήταν τουλάχιστον ειλικρινής όταν έλεγε "μου αρέσει ο τσαμπουκάς της ΧΑ" εκφράζοντας μία μεγάλη αλήθεια...υπάρχουν αρκετοί εκεί έξω, ειδικά άντρες νεαρής ηλικίας με εμφανή απωθημένα οι οποίοι ενθουσιάζονται από κάτι άξεστα γομάρια τύπου χα που μοιράζουν μπάτσες από εδώ και από κει...ειδικά σε αυτές τις ηλικίες έχει μεγάλη απήχηση το κόμμα αυτό.


Αυτό το "Κουλούρι" έχει πολύ γέλιο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 18:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αίολος
Αν και παρέθεσες το παραπάνω, σαφώς με χιουμοριστική διάθεση
έπρεπε να διευκρινήσεις οτι είναι προϊόν σάτιρας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 18:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost

quote:
Θέλουν να επιβληθούν στους άλλους αλλά δεν μπορούν, και γι'αυτό γοητεύτηκαν από την ωμή βία των νεοναζί...αυτός ο ανόητος ο τραγουδιστής ο Γαιτάνος ήταν τουλάχιστον ειλικρινής όταν έλεγε "μου αρέσει ο τσαμπουκάς της ΧΑ" εκφράζοντας μία μεγάλη αλήθεια...υπάρχουν αρκετοί εκεί έξω, ειδικά άντρες νεαρής ηλικίας με εμφανή απωθημένα οι οποίοι ενθουσιάζονται από κάτι άξεστα γομάρια τύπου χα που μοιράζουν μπάτσες από εδώ και από κει...ειδικά σε αυτές τις ηλικίες έχει μεγάλη απήχηση το κόμμα αυτό.

Όπως τα λες. Άσε που οι περισσότεροι, πλακώνονται και στα στεροειδή, σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια, να πνίξουν τα οιστρογόνα τους, που έχουν χτυπήσει κόκκινα. Και να σκεφτεί κανείς, πως θα μπορούσαν απλώς, να απελευθερωθούν και να ισιώσουν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 18:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 18:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ki allo kerasaki!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 18:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά. Και το φονικό έγινε με σφυροδρέπανο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 21:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING

quote:
Αν με ρωτάς αν η Χ.Α. είναι η λύση για την χώρα, η απάντησή μου είναι κατηγορηματικά "ΟΧΙ".

Για μένα φαίνεται πως υπάρχουν δύο δρόμοι μπροστά μας.
Η διάλυση του ελληνικού κράτους στα πλαίσια μιας ομόσπονδης ευρωπαϊκής δημοκρατίας ή η αποπομπή μας από την Ε.Ε. που θα επιφέρει απρόβλεπτες καταστάσεις.
Επαναλαμβάνω τα παραπάνω είναι πως αντιλαμβάνομαι προσωπικά την πορεία αυτού του τόπου.

Το πρώτο σενάριο δεν με ενοχλεί πλέον. Την Ελλάδα όπως την έχουμε καταντήσει την έχω σιχαθεί. Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτόν το τόπο, χρειάζεται ένα πολύ ισχυρό σοκ για να μπορέσουμε ΜΑΖΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ να κάνουμε κάτι καλό στον τόπο μας. Είναι αδύνατον να συνυπάρξουν όλοι σε αυτή την χώρα. Δεν υπάρχει πλέον καμία συνοχή. Έχω την τύχη να γνωρίζω πολύ κόσμο από χώρα της βαλτικής, όπου ελευθερώθηκε από τον σοβιετικό ζυγό μόλις το 1991 και εκεί πραγματικά βλέπεις τι θα πει αγάπη για την πατρίδα. Δυστυχώς αυτό το χαρακτηριστικό έχει πλέον χαθεί από τον νεοέλληνα...

Το δεύτερο σενάριο μοιραία θα οδηγήσει σε εμφύλιο, άπαξ και θα είμαστε εκτός Ε.Ε. δεν είναι δύσκολο να γίνει. Είναι και βολικό για τους "μεγάλους". Η χώρα μας έχει πολλά γεωπολιτικά πλεονεκτήματα, τι πιο βολικό από επέμβαση για το τέλος (και καλά) της αιματοχυσίας με σκοπό να σου εγκαταστήσουν βάσεις και στρατιωτικές δυνάμεις...

Δεν είναι και τόσο απίθανα σενάρια, σαν από ψέμα ξεκινάν όλα αυτά...


+1000!!
Τα είπες όλα φίλτατε..

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)

Edited by - Ιαπετός on 20/09/2013 21:12:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2013, 21:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το δεύτερο σενάριο μοιραία θα οδηγήσει σε εμφύλιο, άπαξ και θα είμαστε εκτός Ε.Ε. δεν είναι δύσκολο να γίνει. Είναι και βολικό για τους "μεγάλους". Η χώρα μας έχει πολλά γεωπολιτικά πλεονεκτήματα, τι πιο βολικό από επέμβαση για το τέλος (και καλά) της αιματοχυσίας με σκοπό να σου εγκαταστήσουν βάσεις και στρατιωτικές δυνάμεις...
Αυτό είναι ένα αρκετά πιθανό σενάριο στη περίπτωση που οι κυβερνήσεις σταματήσουν να συνεργάζονται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy