ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

[red][b]ΠΟΥΤ ΔΕ ΚΟΤ ΝΤΑΟΥΝ ΜΙΣΤΕΡ JOHNNIE



okεϋ μαn, ντοnt σουτ μι dαουν - αϊ αμ τζαsτ ο πιaniσtας

φερst tαiμ αϊ sι διζ κοt!

mpιλιβ μi!!!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 11:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

quote:
Διαβάστε όμως την υπογραφή του JBG. Τη διαβάσατε, το ξέρω, αλλά δεν την καταλάβατε. Ξαναδιαβάστε την. Αλλιώς χάνετε το χρόνο σας προσπαθώντας να κατανοήσετε πράγματα για τα οποία δεν είστε έτοιμοι./Βιάζεστε. Βιάζεστε να συμπεράνετε. Βιάζεστε να φτάσετε κάπου. Ούτε κι εσείς ξέρετε που. (Που μας πάει; Που το πάει;).... ........ ........ //Αλήθεια, είναι ένα είδος ιδιοκτησίας τα συμπεράσματα; Εννοώ,... θέλετε να Έχετε «κάτι»; Η πληροφορία είναι (ας πούμε) σαν το καινούριο πλυντήριο-το τσαντάκι prada-το ΣΚ στο Μιλάνο; Ποιο είναι μικροί μου εξ-ερευνητές (κι απανταχού ΧάΡρΡυ ΠόΤτΤερ) το έπαθλο; Το Φως; (Ποιο απ όλα; Της ΔεΗ, του κεριού ή του λυχναριού του Αλαντίν;)...Μήπως το έπαθλο είναι η Αρμονία; (Μη μου πείτε των Σφαιρών γιατί θα κατέβει ο Μέγας Διδάσκαλος να ρίξει καναδυό ξεγυρισμένες.) Χμ... μήπως η Ελευθερία;; (Όχι δα. Δεν θέλετε να είστε ελεύθεροι, σας διαβεβαιώ. Θέλετε να είστε Απλώς Ευτυχισμένοι. Και πολύ καλά κάνετε./Η Ελευθερία θέλει @...) Ή μήπως το έπαθλο είναι η Θέωση;;; (Ω, Μον Ντιε! Μα... Είστε Θεοί, κι ας μην το πήρατε χαμπάρι κι ας μην δύνασθε να το αποδείξετε εμπράκτως Τώρα+Εδώ. Αλλά κι αυτό που Τώρα+Εδώ έγραψα, ούτε κι αυτό το καταλάβατε και κινδυνεύω να κατηγορηθώ για βλασφημία... να πάρω κι εσάς στο λαιμό μου, που κατά έναν περίεργο τρόπο μπερδεύετε τη Σιγουριά με τη σιγουριά και τη σιγουριά με την έπαρση./Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχουν όλα αυτά με το «θέμα», Moz;! Δεν έχουν. Είπα εγώ πως έχουν; Τόπικ-Μου είναι, ό,τι Θέλω γράφω ((με πλήρη επίγνωση και της τελευταίας τελείας,/.)). Θεωρείστε το «απλώς» ως το τελευταίο «σοκολατάκι» που λαμβάνετε τοιουτοτρόπως από Εμένα ((το μέλος Μοz, 3ης βαθμίδας και «αυτηνής»)) ως υπ-Ενθύμιση να παρατηρείτε λΙΙίΙΙγο καλύτερα/και πρωτίστως τον Εαυτό. U know... I robot©U robot... κι αφήστε τα «ανούσια» για τους χασομέρηδες, «αρπαγμένους» ή τους Βάρ!βάρ!ους «εχθρούς του Εσωτεριστάν»./Είναι τουλάχιστον αστείο (ΠΑΝτα κατ-εμέ) να ασχολείστε με την «6η/7η/8η» αίσθηση, όταν δεν έχετε καλλιεργήσει και οξύνει επαρκώς τις 5 βασικές που σας δόθηκαν και τζάμπα. Κι ακόμα πιο αστείο να πιστεύετε πως ασχολείστε με τον Εσωτερισμό και την Πνευματική Αναζήτηση όταν δεν έχετε λύσει άλλα σημαντικότερα, Υπαρξιακής Υφής και Ψυχαναλυτικής κατεύθυνσης./Η Τέχνη έχει αποδείξει τη Δύναμή της να λύνει τέτοιους «κόμπους», ακόμα κι αν αυτό σημαίνει κόψιμο του όποιου γόρδιου ή ομφάλιου... Δεν «ελπίζω», ούτε «εύχομαι» να κρατήσετε το απόσταγμα της Τέχνης μέσα από τόσες σελίδες, γιατί αυτό συνέβη-συμβαίνει-και θα συμβαίνει auto-run και σε ανύποπτο χρόνο, όπως είχε προ-βλεφθεί και πλέον το βλέπω ολοένα και περισσότερο στην γραφή και στην διαδικτυακή «συμμετοχή» αρκετών, και όχι στο Φαίνεσθαι.//SIMcard: Το Απόλυτο ως Μτφ προκύπτει από Ψυχές/Νόες Απόλυτα Ταυτισμένες/ους.



Χρήζει δεύτερης πιο προσεκτικής ανάγνωσης... Άνευ σχολίων...


ΣΣΣσσσσςςςςςςςςςςςςςςς.....



"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius

----------------------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 16:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

lorenzo

quote:
Διαβάστε όμως την υπογραφή του JBG. Τη διαβάσατε, το ξέρω, αλλά δεν την καταλάβατε. Ξαναδιαβάστε την. Αλλιώς χάνετε το χρόνο σας προσπαθώντας να κατανοήσετε πράγματα για τα οποία δεν είστε έτοιμοι./Βιάζεστε. Βιάζεστε να συμπεράνετε. Βιάζεστε να φτάσετε κάπου. Ούτε κι εσείς ξέρετε που. (Που μας πάει; Που το πάει;).... ........ ........ //Αλήθεια, είναι ένα είδος ιδιοκτησίας τα συμπεράσματα; Εννοώ,... θέλετε να Έχετε «κάτι»; Η πληροφορία είναι (ας πούμε) σαν το καινούριο πλυντήριο-το τσαντάκι prada-το ΣΚ στο Μιλάνο; Ποιο είναι μικροί μου εξ-ερευνητές (κι απανταχού ΧάΡρΡυ ΠόΤτΤερ) το έπαθλο; Το Φως; (Ποιο απ όλα; Της ΔεΗ, του κεριού ή του λυχναριού του Αλαντίν;)...Μήπως το έπαθλο είναι η Αρμονία; (Μη μου πείτε των Σφαιρών γιατί θα κατέβει ο Μέγας Διδάσκαλος να ρίξει καναδυό ξεγυρισμένες.) Χμ... μήπως η Ελευθερία;; (Όχι δα. Δεν θέλετε να είστε ελεύθεροι, σας διαβεβαιώ. Θέλετε να είστε Απλώς Ευτυχισμένοι. Και πολύ καλά κάνετε./Η Ελευθερία θέλει @...) Ή μήπως το έπαθλο είναι η Θέωση;;; (Ω, Μον Ντιε! Μα... Είστε Θεοί, κι ας μην το πήρατε χαμπάρι κι ας μην δύνασθε να το αποδείξετε εμπράκτως Τώρα+Εδώ. Αλλά κι αυτό που Τώρα+Εδώ έγραψα, ούτε κι αυτό το καταλάβατε και κινδυνεύω να κατηγορηθώ για βλασφημία... να πάρω κι εσάς στο λαιμό μου, που κατά έναν περίεργο τρόπο μπερδεύετε τη Σιγουριά με τη σιγουριά και τη σιγουριά με την έπαρση./Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχουν όλα αυτά με το «θέμα», Moz;! Δεν έχουν. Είπα εγώ πως έχουν; Τόπικ-Μου είναι, ό,τι Θέλω γράφω ((με πλήρη επίγνωση και της τελευταίας τελείας,/.)). Θεωρείστε το «απλώς» ως το τελευταίο «σοκολατάκι» που λαμβάνετε τοιουτοτρόπως από Εμένα ((το μέλος Μοz, 3ης βαθμίδας και «αυτηνής»)) ως υπ-Ενθύμιση να παρατηρείτε λΙΙίΙΙγο καλύτερα/και πρωτίστως τον Εαυτό. U know... I robot©U robot... κι αφήστε τα «ανούσια» για τους χασομέρηδες, «αρπαγμένους» ή τους Βάρ!βάρ!ους «εχθρούς του Εσωτεριστάν»./Είναι τουλάχιστον αστείο (ΠΑΝτα κατ-εμέ) να ασχολείστε με την «6η/7η/8η» αίσθηση, όταν δεν έχετε καλλιεργήσει και οξύνει επαρκώς τις 5 βασικές που σας δόθηκαν και τζάμπα. Κι ακόμα πιο αστείο να πιστεύετε πως ασχολείστε με τον Εσωτερισμό και την Πνευματική Αναζήτηση όταν δεν έχετε λύσει άλλα σημαντικότερα, Υπαρξιακής Υφής και Ψυχαναλυτικής κατεύθυνσης./Η Τέχνη έχει αποδείξει τη Δύναμή της να λύνει τέτοιους «κόμπους», ακόμα κι αν αυτό σημαίνει κόψιμο του όποιου γόρδιου ή ομφάλιου... Δεν «ελπίζω», ούτε «εύχομαι» να κρατήσετε το απόσταγμα της Τέχνης μέσα από τόσες σελίδες, γιατί αυτό συνέβη-συμβαίνει-και θα συμβαίνει auto-run και σε ανύποπτο χρόνο, όπως είχε προ-βλεφθεί και πλέον το βλέπω ολοένα και περισσότερο στην γραφή και στην διαδικτυακή «συμμετοχή» αρκετών, και όχι στο Φαίνεσθαι.//SIMcard: Το Απόλυτο ως Μτφ προκύπτει από Ψυχές/Νόες Απόλυτα Ταυτισμένες/ους.



Χρήζει δεύτερης πιο προσεκτικής ανάγνωσης... Άνευ σχολίων...


ΣΣΣσσσσςςςςςςςςςςςςςςς.....



χρηζει, χρηζει...


αλλα το Λοα μοζ λιγοι το καταλαβαν φιλε μου

.

επι τι εφκερηα πολουντε πεδακια κε του 94 - βελτηομενα μονντελα, μπλε σκουρα - ζιτιστε κιριο γιανι


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 15:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:

quote:

ΥΓ. ΡΕ ΠΟΥ ΚΑΤΙΝΤΙΣΑΜΕ



κρατα γερα το μετεριζι!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr



...


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 21:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

τιμη και δοξα στον Νικο Παλαιοκωστα!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 19:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


γελαει καλυτερα οποιος γελαει συνεχεια!


τις ευχες μου για ο,τι επιθυμει εκαστος, απο καρδιας!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2005, 17:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
Με του Χριστού την γέννηση
και για το νέο έτος
να την χτυπάν την πόρτα σας
μόνο χαρές ωφέτος !


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 17:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 19:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo




"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 20:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo



"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 12:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis




Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 18:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2012!

επη τι εφκερια πολητε πεδακη του 81, το μοναδηκο αφτις τις εσωδηας με παραψηριονηκεσ ικανωτιτες και μπλε μαρεν αβρα!
ζιτιστε κηριο γιανι

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 01:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

εκ Της Υπηρεσιας:

βρεθηκαν τα αιτια του προσφατου σεισμου!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 03:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

Its impossible to have always an agreement Mr. jonnie , don’t you think ?
So now we disagree my friend…
He is looking …but He never touches …



Η πεταλούδα άμα καεί
στην φλόγα που τσαρέσει,
που να τα βρει άλλα φτερά
σάλλη φωτιά να πέσει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 10:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Its impossible to have always an agreement Mr. jonnie , don’t you think ?
So now we disagree my friend…
He is looking …but He never touches …



μιλαμε για τον κυριο στα δεξια?


απλα κοιταει, δεν αγγιζει τιποτα!



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 22:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

its my problem tonight...


am I the fisherman or the fish ?


ssssssssssT, dont speak please....
its my problem ...

rIzItIs iSS a big nothing tonight.


Η πεταλούδα άμα καεί
στην φλόγα που τσαρέσει,
που να τα βρει άλλα φτερά
σάλλη φωτιά να πέσει

En dessert encore, et encore, et encore....

Edited by - rizitis on 14/01/2006 23:07:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 17:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


η σιωπη των πουλερικων - παιζεται στις ειδησεις.


για δυνατα στομαχια...


γιατι όποτε βλεπω ειδησεις θυμαμαι το νταχαου και τα παραρτηματα του???


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 22:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
Μόζη, στο κάνω δώρο.

quote:

[Σε υμνούμε, ω αξιολάτρευτε Γιε της Γκάορι
Ηγέτη των αγγελικών δυνάμεων!
Σε δοξολογούμε, ω Γκανέσα,
Κύριε Πανάγαθε και Παντοδύναμε
Που ενσαρκώνεις τις ύψιστες αρετές
και μας χαρίζεις την Ευφυία και τη Γνώση
και κάθε τι αγαθό που συμβάλλει
στην πνευματική μας ανάπτυξη και πρόοδο!]

Wir loben Dich lobenswerter Sohn der Gaori
Anführer der Mächte der Engel
wir preisen Dich, oh Ganescha
weiser und allmächtiger Herr
der unsere höchste Tugenden vertrittst,
und uns die Weisheit und das Wissen schenkst,
und alles Kostbare das unserer
seelischen Förderung und Fortschritt dient.

(Ουδεμία ευθύνη για το περιεχόμενο. Απόδοση κατά νόημα)


Edited by - Δύναμη Βρίλ on 26/01/2006 22:53:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 04:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Wenn du menschen fischen willst,
so musst du dein herz an die Angel stecken;
dann beißen sie an.

Θα αλλάξει η ζωή μας μου είπες...
Δεν άλλαξες όμως εσύ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 17:00:37  Εμφάνιση Προφίλ
"Εάν θέλετε να αλιεύσετε ανθρώπους,
πρέπει να βάλετε την καρδιά σας στη ράβδο αλιείας,
κατόπιν δαγκώνουν επάνω"

quote:
am I the fisherman or the fish ?

Sie sind ein menschlicher Fisch…

---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 20:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Αν θέλεις να ψαρέψεις ανθρώπους,
πρέπει να βάλεις την καρδιά σου στο αγκίστρι,
τότε τσιμπάνε....
Χαμένοι στη μετάφραση.............................................

Θα αλλάξει η ζωή μας μου είπες...
Δεν άλλαξες όμως εσύ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 20:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Alle Autorität, die ich besitze,
beruht einzig darauf, dass ich weiß, was ich nicht weiß.
Sokrates (470-399 v. Chr.)

Θα αλλάξει η ζωή μας μου είπες...
Δεν άλλαξες όμως εσύ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 20:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Ενα ξέρω, πως τίποτα δεν ξέρω!

Θα αλλάξει η ζωή μας μου είπες...
Δεν άλλαξες όμως εσύ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 15:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

ΚΑΛΑ ΚΟΥΔΟΓΕΝΝΑ!

σαν σημερα ο Κουδας ενσαρκωθηκε για τρισχιλιοστηεξηκοστηπεμπτη φορα!


.

επισης, σαν σημερα γεννηθηκαν οι ιοι των υπολογιστων!

http://news.pathfinder.gr/periscopio/281667.html

να τους χαιρομαστε!!!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 02:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
SIM-CARD:

quote:

Μόζη, στο κάνω δώρο.

Πότε κάνει «μπουμ»; / «Καλή μου»*, the party is over, αλλά ας όψεται η σχετικότητα του Χρόνου και το ήμισυ του παντός. Ο Γκανές μετα-σου... ((ThankU, φίλε Βρίλ / C-ya in Vril-ya!))

quote:
Αν θέλεις να ψαρέψεις ανθρώπους,
πρέπει να βάλεις την καρδιά σου στο αγκίστρι,
τότε τσιμπάνε....
Χαμένοι στη μετάφραση.............................................

quote:
Θείε Κομπαγιάσι σου είπε ποτέ κανείς ότι με τον έξω κόσμο δε μοιάζεις?

kswtikoula μου, χάθηκα... στην αντίφαση! Τσέκαρε λιγάκι την Πρόθεση... / κι αν θες στείλε μου την μτφ (e-mail me). Στα περί «δολώματος», απευθύνσου σε ειδικό καρδιολόγο «αυτηνής» και με βούλα. ((Ask JBG, for example. He knows... E, Tζώνυ?!))

quote:
μιλαμε για τον κυριο στα δεξια?

Μα Τζώνυ-μπι μου, ο κύριος στα δεξιά... είναι στα αριστερά.
((Λες αν πάει απ-την άλλη μεριά... να πέσει με τα μούτρα;;; Χμ...))

quote:
am I the fisherman or the fish ?

Και τα δύο ή κανένα. Και τα δύο και κανένα / ταυτόχρονα. ((Γεια σου ριζίτη! ))

Μαύρη ειν η νύχτα στα βουνά...
Εγώ και η προβοσκίδα μου σας λέμε GutTtenacht... και όνειρα γλυκά!

M©Z society / technoshamanism_uberalles

--------------------------------------------------------
* Στμ. Vril-Power! «Κινεί τα πάντα.»
--------------------------------------------------------

>> REMINDER ΠΡΟΣ ΑΜΑΛΙΑ-μου: Αμαλία-μου, ζήτησα να κλειδωθεί το τόπικ μου, αλλά δεν έγινε. Θα σου ζητήσω για δεύτερη φορά να σπεύσεις, μιας και ως θεματοθέτης θεωρώ πως έκανε τον κύκλο του και τις απαντήσεις μου επί του θέματος τις πήρα. / Σ-ευχαριστώ. ΤΕΛΟΣ .-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 15:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
((Γεια σου ριζίτη! ))

Γεια σου και εσένα

Το topic μόζη μας, δεν σου ανήκει…
Ανήκει σε εμάς που συνεχίζουμε να γράφουμε…ρώτα και τον jbg…

quote:
Μα Τζώνυ-μπι μου, ο κύριος στα δεξιά... είναι στα αριστερά.
((Λες αν πάει απ-την άλλη μεριά... να πέσει με τα μούτρα;;; Χμ...))

Αν το αριστερά και το δεξιά είναι μία από τις θέσεις Του, ανεξάρτητα από το ποια είναι αυτή, τότε καλό και κακό δεν είναι ανθρώπινη επινόηση...αφού Αυτός τελικά το έχει διαχωρίσει με την επιλογή Του να κάθετε δεξιά ή αριστερά, ίσως ανάλογα με το επίπεδο ή το πεδίο του παρατηρητή…

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
am I the fisherman or the fish ?
--------------------------------------------------------------------------------


Και τα δύο ή κανένα. Και τα δύο και κανένα / ταυτόχρονα


Είμαι ένα ψάρι που το λέγανε Γουάντα…
Είμαι ένα ψάρι που τσίμπησε στην ίδια του την ράβδο αλιείας …

quote:
Μαύρη ειν η νύχτα στα βουνά...


Τέλος , και εγώ αφού το επιθυμείς…


Rizitis the fish which bite its own bait…

Αυτοαλιεύομαι

ΙΧΘΥΣ the only truth..

NO Ergot,NO psilocybin

NO amanita muscaria...
JUST LOVE

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 10:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Είμαι ένα ψάρι που το λέγανε Γουάντα…


το τοπικ ανηκει στα "ψαρια που τα λενε Γουαντα"!


ειδοποιησα ηδη τον δικηγορο μου για να παρθουν ασφαλιστικα μετρα κατα του μοζη και ζητησα να ανοιχτουν οι λαγαριασμοι του στην Ελβετια.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 15:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

quote:

Είμαι ένα ψάρι που το λέγανε Γουάντα…



το τοπικ ανηκει στα "ψαρια που τα λενε Γουαντα"!


ειδοποιησα ηδη τον δικηγορο μου για να παρθουν ασφαλιστικα μετρα κατα του μοζη και ζητησα να ανοιχτουν οι λαγαριασμοι του στην Ελβετια.



που θα γραφω εγω οτι βρεθηκε ο διαδοχος (πιθανον και η μετενσαρκωσις) της Πυθιας? (ο μαυρος Πητ Παπαδακος!!! )

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 15:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula
Der Frieden kommt durch Verstädigung,
nicht durch Vereinbarung.
Arabisches Sprichtwort

Η ειρήνη έρχεται μέσω της καταννόησης,
όχι μέσω διαπραγματεύσεων.
Αράβικη παροιμία

Alle unsere Streitigkeiten enstehen daraus,
dass einer dem anderen seine Ansichten aufzwingen will.
Mahatma Ghandi

Όλες οι διξιφισμοί μας προέρχονται από τo ότι,
ο ένας θέλει να επιβάλλει την άποψή του στον άλλο.
Μαχάτμα Γκάντι

Αμάν Αμάν καρδούλα μου,
τα σέβη μου
Ξωτικούλα

Περίμενα καιρό. Πολύ καιρό.
Δεν είπα σε κανένα μήτε λέξη.
Δεν ήθελα κανένας να προσέξει,
ότι διψούσα κι ήθελα νερό...

Κι ήρθ' από πάνω η εντολή να βρέξει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 06:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
quote:

Moz Απεστάλη: 05/05/2005, 04:30:09
------------------------------------------------------------------------
Αγαπητοί μου συγκάτοικοι-έσω, ακούραστοι αναζητητές της Αλήθειας, κατόπιν στροβιλισμού εντός τεκέ παρουσία μελών «αυτηνής της σχολής» σε εδάφη Μογγολικά και δια της ευχαρίστου πλεύσεως μετά κοτέρου και άνευ ναυτίας (καθότι λάτρης των Γαιοθαλασσών) καταμεσίς ωστόσο μυγοθύελλας και άλλων τινών χρυσών συνήθως κουφέτων ουχί ?δυστυχώς- σκαραβαίων, επέλαση ομάδων (ή κοπαδιών... αναλόγως προγράμματος TV) Παραμυθεϊστών ή Καπνιστών, πρωτοσέλιδα της Μις Σκισμένο Μπλουζάκι -άντε τυχερή, φίρμα σε κάναν οι Σαμουράι μας!- και μυστηριώδους εξαφανίσεως «αναρίθμητου-αριθμού» αρουραίων (το συμπαθές τρωκτικό στους fusion chef) εκ των πέριξ του Πανσέπτου Όρους και από ύποπτα φουστανελοφόρα Στοιχεία (φυσιο-λατρών του ροζ ελέφαντα... σωστά;), εισπνέοντας και εκπνεόντας ρυθμικά υπό σκιάν νεοφυτευθέντων δενδριλίων, εν όψει λακκουβών λόγω αρπαγής καπακίων εκ φρεατίων της συμπρωτευούσης, πρώην (και ίσως νυν;) μουσουλμανικής χώρας, από «απίστους», «αδαείς», «διόλου σοβαρούς» και ίσως «επικινδύνους για τη δημοσία υγειινή», καταμεσής Βαβέλ (να μην ειπεισέλθω στα της παιδικής χαράς αν όχι φύσεως τυπωθήτω κι αλεστικά μη δίνετε), πάουερ γιόγκα VS σούσι, πλας μέντιουμ Σούλα (κι ας με συγχωρέσει, δεν την γνωρίζω), το μυστικό για επιτυχία στη συνταγή της θείας Λένας και τα συναφή τηλεοπτικά (πρωινά, υποθέτω), ταχυδακτυλουργικών εντός εκτός κι επί τα αυτά, πυρήχειου, wicca, micca και διαίτης σύκα, χακερισμούς τύπου Κρόουλι, αλμάτων (αλλά προς το παρόν ουχί Κβαντικών, παρά φιλοτίμου δωρεάς φημισμένου φιλοσόφου), στην προσπάθεια περισυλλογής πουπουλακίων πάσης φύσεως, επαληθεύσεως πολλάκις της κάρτας Ταρώ Κρεμασμένος από τον καθόλα σεβαστό Σέρβερ και στα πλαίσια αμοιβαίας ανοχής και εξασκήσεως υπομονής μετά διαλογισμού, ορειβατώντας έως και τραγουδώντας σε Θεούς, ανθρώπους και σκύλους (κουφούς και μη) ενίοτε δια στομάτων εγκαταλελειμένων νηπίων αιλουροειδών εντός υπογείου, δεδηλωμένης κόκκινης σκόνης επί του παρμπρίζ λόγω εκτάκτου αναχωρήσεως της εμπροσθοφυλακής (όχι συνολικώς κι ευτυχώς) και ανελπίστου κύματος από την Αφρικανικήν ήπειρον, παρά την αποστολή βιολογικών και μη παστελακίων καθώς και σοκολατακίων (με γέμιση ή άνευ), σε φίλους ?δυστυχώς γ*μ*το- ψηφιακούς, (χμ... «ανύπαρκτους», Τρισμέγιστε;) ουχί όμως μέσω περιστερίου καθότι ο Ιχνηλάτης αμφιβόλου σταθερότητας καιρού και διαθέσεως, αλλά με πίστη εις τας επισυνάψεις, βουτώντας «κατά λάθος» το δάχτυλο στη Σούπα, «άνθρωπος γαρ ακόμα», ασχέτως μαθημάτων σαβουάρ βιβρ και παρά την προσπάθεια κατευνασμού της οργής του Πελάτου ότι το δάχτυλο «ήτο εικαστική παρέμβασις Ντανταϊστικής φύσεως», εν όψει ανακαινίσεως της γκαλερί του φόρουμ εσωτερικά (διαθέτουμε ΚΑΙ πάρκινγκ μονόκερων), ελλείψει κατσαβιδίου (ή άλεν;) για τα μερεμέτια ηλεκτροδοτικής φύσεως επί εδάφους Σελήνης σε δωμάτια που επρόκειτο να φιλοξενήσουν επιπλέον και νέους επισκέπτας, πλην του Δερβέν Αγά και του (ευτραφούς μεν, συμπαθούς δε) χαρεμιού του, με συνεχείς επικλήσεις στον Μέγα Ταξιάρχη (Μιχαήλ κατά προτίμηση) και καταγραφή της ηχούς ως πειραματισμό του John Cage στη σιωπή και εν τη Ερήμω, με το «γνωστό υφής Μ» εις τα πλέγματα... και ποικιλόσχημα συμπλέγματα που παραμένουν Μέγας Γρίφος, ουχί της Σφιγγός αλλά του περιεχομένου του σωματικού ρετιρέ και μηδενός εξαιρουμένου (και εμού Βεβαίως και Πρωτίστως), ωστόσο άξια προς μελέτη (¶ξια! ¶ξια!) και πάντα με τη βοήθεια του Ενός, φιλεύσπλαχνου και ελεήμονος Ko-hu-da. Aum, Αμάν, Αμήν?

((Χμ... «σανσκριτικά»;...))

Υγιαίνεται συνολικά
URUA!©Moz
---------------------------
ΣτΣ. Το παρόν είναι...χμ... «εμπνευσμένο» από τους πλέον αγαπητούς μου «αλλόγλωσσους», πρωτίστως δε, από αυτούς που δεν γίνονται κατανοητοί ενώ «τη γλώσσα τούς έδωσαν ελληνικήν» και αυτήν και ομιλούν (και δεν εννοώ εμένα).
Στμ. Οποιοσδήποτε περαιτέρω συνειρμός είναι προϊόν του καθενός. Ας μείνει εκεί που είναι... εντός κρανίου. Τονίζω, σκοπός του παρόντος δεν είναι εκ νέου θύελλες. Αντιθέτως. Συνεπώς ΜΗΝ προτρέξετε να συνεισφέρετε δια της επισυνάψεως. Ευχαριστώ.



>> REMINDER ΠΡΟΣ ΑΜΑΛΙΑ-μου: ...

((Special K_ey% ddctd / Goodbye-λαλά))
http://briefcase.pathfinder.gr/file/hakawati/42609/512927

«ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)»
δτΔ: - / - / ... / ε // End-o-project

M©Z society

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy