ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 01:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo



Ας συνεχίσουμε λοιπόν...



Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα Fr. NietzscheΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


254 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 02:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NADA

Περαιτέρω μετάφραση περί Αγκαθίων και άλλων συναφή...

Παρακαλώ (χμ...) όπως επιδείξουμε τον δέοντα σεβασμό σε αγκάθια, κόκκαλα κ.λ.π.,
καθότι έργο θεάρεστο επιτελούν.
Γιατί τι θα ήταν ένα ψάρι χωρίς κόκκαλα, αν όχι μία αδιαμόρφωτη μάζα;
Και τι θα ήταν ένα Ρόδο χωρίς τα αφυπνιστικά αγκάθια;
Και όπως λέει ο Νίτσε απευθυνόμενος στον Ήλιο:
" Μεγάλο Άστρο: Ποιά θα ήταν η ευτυχία σου αν δεν είχες αυτούς που για χάρη τους λάμπεις! "

Όταν δε ολοκληρώσουν τον κύκλο ζωής τους,
η προσφορά τους ανεκτίμητη, καθότι γίνονται άριστο λίπασμα (καύσιμο) για "εκτοξεύσεις".

Άτμα... το αγκάθινο στεφάνι δεν το είχα σκεφτεί.
Όταν φτάσει κανείς το μυητικό στάδιο της Σταύρωσης... μα μέχρι τότε..
μακρύς ο δρόμος, και τα "αγκάθια" παρόντα εντός και εκτός..

Περί διαφόρων Μυγοειδών...
Εδώ τείνω να συμφωνήσω με την οικολογική αντιμετώπιση του αγαπητού μας κηπουρού (γειά σου jonnie!), με την δυναμική πρόταση του lorenzo,
και με την χρήση μυγοσκοτώστρας ενίοτε.
Καθότι η προέλευση τούτων των εντόμων μυστήρια...

(Wendigo τα σέβη μου.. σού έχω πεί πόσο ενδιαφέρουσες βρίσκω τις ενθέσεις σου;)

M oz... αγαπητέ μας οικοδεσπότη, ευχές

σχόλιο παρατηρητή:
το ύφος γραφής της NADA (ή Nada;) διαφορετικό απόψε χμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 02:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr

First And Last Letter

First And Last Letter
Aoccdrnig to rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses and you can sitll raed it wouthit a porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 03:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

lorenzo:

[center]


τωρα δεν θυμαμαι τι επρεπε να ξεχασω.

με κατι τετοια μηνυματα χανουν οι μυστες τον μυστακα τους...

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 08:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
lorenzo, ολεφιω να ολμησογοω ότι ξασεxα τι ήλθεα να γαρψω... κάτι για το Νίτσε... ίσως nada... νάθινγκ ατ ολ... Maalesh...

Σιρχάν... και κληαρέμα σε όλυος
©AuM_oz

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 14:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

[b]Η νέα μέθοδος ανακατέματος των εδεσμάτων εκ του νεοεισελθόντος φίλτατου ixwr προτεινομένη, κι η οποία κατά τους ισχυρισμούς του ανεκαλύφθει και πρωτο εφαρμόστηκε στα πειραματικά εργαστήρια του Διεθνούς φήμης πανεπιστημίου Cambridge University, έτυχε άμεσης αποδοχής – εφαρμογής από τον διακεκριμένο Αρχι Σεφ μας κ. Moz.

Το όλον πείραμα πραγματοποιήθει στους χώρους των μαγειρείων του παρόντος καταστήματος και η όλη προσπάθεια εστέφθει με απόλυτων επιτυχία.





Ο Σεφ μας εν δράσει...

Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα Fr. NietzscheΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 02:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Είναι πια φανερό:
Οι ορδές των αλλοφύλων τοποθέτησαν φωτό με καλλίπυγους πράκτορές τους με σκοπό την αποχαύνωση των μετα-φραστών της πατρίδος μας και την διακοπή της επιπόνου πνευματικής αεργίας που πρεσβεύουμε.

(Άσε που φοβάμαι πως ο Νίτσε ήταν αθεράπευτα αισιόδοξος...
Έχω την εντύπωση πως όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο έρχεται τσαμπουκαλεμένη να σε συναντήσει και να σου ψιθυρίσει μερικά φωνήεντα)

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 13:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Έχω την εντύπωση πως όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο έρχεται τσαμπουκαλεμένη να σε συναντήσει και να σου ψιθυρίσει μερικά φωνήεντα



φιλτατοι εγω συστηνω οταν κοιτατε την αβυσσο να φορατε παντα καφε παντελονι!


ειναι σημαντικο για το ηθικο των παρευρισκομενων, αλλα και για το ιματζ σας!

.

ΥΓ. αν καποιοι δυσκολευονται να μεταφρασουν το "καφε παντελονι", ας πανε στο υπογειο που φυλασονται οι τυροι και αι αχλαδαι, ας κατεβουν στο κελαρι με τα ανεκδοτα του σατω εσωτερικα και ας ψαξουν λιγο στις τελευταιες σελιδες.

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 06:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Εγώ ειμί ο Κύριος ο Θεός Μου. ΕΙΜΑΙ «ΤΟ» ΣΥΜΠΑΝ ΟΛΟ. Aum-Αμάν-Αμήν...
Αλλόγλωσσοι καταμεσής λέξεων/φραγμάτων «?να με αποκρυπτογραφούν...» Ύδωρ: ο τεκές, The Living Road by Lhasa, Buena Vista Social Club by W. Wenders, Dancing with an Angel by Michael Delta, Catwings Return by Ursula K. Le Guin?

Κοιτώντας τη φωτό στην κορυφή της σελίδας 7, ένα έχω να πω:
τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και... μεταξωτούς ν-ό-ες.

Για να ξανα-δούμε μερικά πραγματάκια...

quote:

Γεια σας!

Ολίγα και ευκρινή θα σας πω στην παρούσα, ας την πούμε προς χάρη συννενοήσεως, "Συζήτηση", την οποία δεν γνωρίζω κανέναν Θεό που να μπορούσε, ή να ήθελε, να την κάνει τέτοια, αλλά καθώς είμαστε άνθρωποι, για μικρό πάντα χρονικό διάστημα συγχωρούμεθα... ως ανόητα όντα!

1. Από τον τίτλο του Θέματος κρατώ μόνον το:

Α Μ Α Ν

και θα το διευκρινήσω περισσότερο:
(...) (...) (...)


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------


Admin,
Έγινε τελικά «τέτοια» εδώ; (δηλ. Συζήτηση) Κατανοητός ο σκοπός του θέματος; Πώς ακριβώς; Βάσει ποιων κανόνων ευγένειας δεν πήρα απάντηση γραπτή; Περί λασποθεραπείας, στοιχειοθέτησης και κανόνων, βρίσκομαι σε κοινότητα πνευμ. Αναζήτησης, σε Δικαστ. Μέγαρο ή στο ντιβάνι του Γιάλομ; Είμαι σε λάθος κτίριο; Μπορείς να με παραπέμψεις σε τόπικ με βιβλιογραφία των κανόνων Ευγένειας, των τελευταίων 3 αιώνων; Πόσα σταθμά ισχύουν εδώ μέσα και με βάση τι; Την συμμετοχή, τα κιλά ή το μπόι; (Για να ξέρω...)
Περιμένω απαντήσεις, «με ολίγα και ευκρινή». Την καλημέρα μου.-

Για το υπόλοιπο/μετέωρο...

quote:

¶ντε, για σένα να βρώ...
Και ας ΜΗΝ είσαι ... σπηλαιονύμφη !


Vril, ψάχνεις ακόμαααα;... Και Μια Παιδική: η Vril Power έχει να κάνει με αυτό που λένε chi; Με αυτό που λένε οργόνη; Με κουνταλίνι κάτι; Είναι δύναμη; Ή ενέργεια; Ελεύθερη ή αργήσαμε μια μέρα; Μέσα ή «εκεί έξω»; Που; Κι από που προέρχεται; Την έχουν όλοι ή μόνο οι «εκλεκτοί»; Τι είναι αυτοί; Θεοί, άνθρωποι ή τίποτα απ το Σείριο;; Μήπως αστρική σκόνη; Με τι σύσταση ακριβώς; Χρώματος; Μη μου πεις όλα και να αναβοσβήνουν, «δεν θα το αντέξω»... No further questions, Your Honour.-

quote:

First And Last Letter
Aoccdrnig to rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy


Ixwr, αυτό που έγραψα (βάσει έρευνας) μου φάνηκε -πώς να πώ;- σαν μύγα μες στη σούπα μου... (Σ ευχαριστώ που την παρέθεσες.)

quote:
έτυχε άμεσης αποδοχής ? εφαρμογής από τον διακεκριμένο Αρχι Σεφ μας κ. Moz.


?Αλλά όχι υιοθέτησης, λόγω διαφορετικών «πεποιθήσεων», το γνωρίζεις, lorenzo...
Περί «business & pleasure», αν δεν τροφοδοτεί το ένα το άλλο, το «forget about it» είναι «μοιραίο»... μα, όπως είπε κι ο Jonniebe, λειτουργεί εις βάρος του Μύστακος του Μύστη (για τον Μύστη δεν ξέρω).

quote:

Γιατί τι θα ήταν ένα ψάρι χωρίς κόκκαλα, αν όχι μία αδιαμόρφωτη μάζα;


Πηλός... ή βιοχλαπάτσα... σαν μύξα του Κθούλου.
NADA, όλα καλά (ο παρατηρητής να κοιτάει την πάρτη του/μην πω τις πομπές του...) θα σε δω στο πλοίο.

quote:

Είναι πια φανερό:


... ότι η ανέχεια στην Καμπότζη βαράει κόκκινο;;;
Wendi, θυμάσαι τι έλεγε ο θείος ο Ρώσος;... Ε, forget about it* μην στερηθούν το σούσι οι «εργοδότες». Το έθνος χρήζει νέου αίματος κι όχι τεμπελόσκυλων που ακουμπάνε με την M_art_ens τo μηχανισμό./Για απόψε, coctail dress...

quote:
ειναι σημαντικο για το ηθικο των παρευρισκομενων, αλλα και για το ιματζ σας!

Jonnie, το «καφέ» λειτουργεί και ως σακάκι**, αλλά θέμα συνδυασμού επίσης. Με -νοείς ελπίζω.

Δεν διαθέτω κατιτίς: για αυτούς που κλέβουν και τα ζάρια, για τα θρησκόπληκτα μιμ-, για καραγκιόζ-γκουρού της δύσης που αγνοούν το θέατρο σκιών της ανατολής, για «αναμάρτητους» και κατ/έχοντες λίθο***, για κείνους που καίνε βιβλία στις πλατείες και για τα «αμύητα» (μην πω άλογα, καθότι φιλόζωος) που βιάζονται να ξύσουν μολύβια, για τις κίτρινες φυλλάδες του κ#λου και της μιας ρουφηξιάς. Ο νοών νοείτω.-

«Τι κάνεις;»
«Αυτό που κάνεις κι εσύ, ΒΑΔΙΖΩ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ.»

(Καλημερούδια...)
Aum-Αμάν-Αμήν©Moz*******

------------------------------
* Στμ. Με αναγέννηση δια του brain wash.
** ΣτΣ. Η Επιστήμη (πρωτίστως η... Νομική) το γνωρίζει.
*** Στμ. Δεν είπα «φιλοσοφική» και δεν είπα «λυδία».
******* ΣτΣ. Πάνσοφε, ευχαριστώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 09:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Μη μου πεις όλα και να αναβοσβήνουν, «δεν θα το αντέξω»...


Καλώς την !
Σε περίμενα...

Αλλά όχι επειδή πιστεύω στη συγχρονικότητα, αλλά επειδή μου πέρασε απ το μυαλό μου κάτι...

Κρίμα όμως που δεν μένεις κοντά στην Πεντέλη. Και μέχρι να΄ρθεις....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 13:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τι περιμένεις?

Ακόμα δεν έμαθες… να μην αναμένεις ?
Της προσμονής ο χρόνος,
Δηλητηριάζει…

κοκο?
Θεό?
η ελευθερία θες?
ΑΜΑΝ!!!

Για τα πρώτα δυο,
Κάτι θα βρεις…
έτσι που κατάντησαν,
του Νου… παιχνίδια…
του πάρε ….και του δώσε…

Μα το τρίτο….

Μισό στα κάτω….μισό στα πάνω
Φτου και από την αρχή,
Κάθε φορά….
…..δεν γίνεται έτσι!

Είσαι έξυπνη, και έξυπνος…
Της εξυπνάδας, λύπει… το φύλλο,
κυλάει… ο χρόνος,
….μην τα χωρίζεις,
Τα πάνω από τα κάτω,
Τα μέσα… από τα έξω...
ΑΜΗΝ!


τι συμβαίνει?

Δράση!
ΦΩΤΙΑ… και… ΛΑΒΑ!
AUM!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 13:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.



That's not Mordor, Mister Frodo. That's New Jersey. Mordor's nicer

.


.


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


254 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 22:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NADA

"Όλα καλά" Moz.

Το "πλοίο" -γερό σκαρί- ταξιδεύει στα ΥΔΑΤΑ του Διαστήματος.
Οι συνταξιδιώτες έχουν πύρινη καρδιά.

Το πύρ νικάται με Πύρ.

..και εμείς δεν φοβόμαστε τη φωτιά.


Υποκλίνομαι
Nada


"Η εργασία σας να είναι η μάχη, και η ειρήνη σας μια νίκη"
ΝΙΤΣΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 03:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
Ασχετο ποστ αλλα δεν ηξερα σε ποιο ημερολογιο να το καταγραψω... ασε που θαρρω κομματι ασκοπο να γραφεις στο ημερολογιο καποιου αλλου.Ρ--εκτος κι αν εχεις τη σιωπηλη αποδοχη του η την εν κρυπτω συμφωνια μαζι του.-
anyway...εδω δεν ειναι ημερολογιο και ξερω καλα πως ακομη κι αν ηταν γραφω δημοσια οσα μου ρχονται ανευ σκεψεως...αλλα κατοπιν γεμισματος απο μια βολτα στα φορουμς...

τι να πω!ο κοσμος αποριες γεμισε και αντι να περασει απο ψιλο σουρωτηρι τα καυτα ερωτηματα του βλακωδους υποεγκεφαλου του, για καθαρα υποκειμενικα 'γιατι' αναζητα υποστηρικτες επηρεασμενων παρατηρων .. εξισσου υποκειμενικων ...και μπερδευονται ακομη πιο πολυ τα ματια του παρατηρητη ...εκει εξω...
+μεις εδω του κοσμου οι λιγοι γραφικοι.. σε μιαν νεκρη γλωσσα --ακατανοητοι-ακατανομαστοι και μη αντιληπτοι ως θελουν μα ως ισως και θελουμε να ειμεθα...--αλλα ενα ειναι το σιγουρο....ειναι τελεια η υποκρισια να λες πως δεν καταλαβες φωναχτα αλλα να δηλωνεις πως εχεις καταλαβει....στον σωστο μοναχα παραλειπτη του...ποιντ...σου...κατι ξερουν χμ;κατι ξερουμε χμ;...
αχ--

βεβαιως βεβαιως.. --τι να θελεις; να σε καταλαβει η κουτση μαρια απο τη στιγμη που θα καταλαβει λαθος και θα παει πιο κατω να δηλωσει λαθος την ειδηση; εισαι κιτρινος; θα σε κανει λευκο -εισαι ροζ θα σε κανει μελιτζανι..--εισαι κοκκινος θα σε καψει στο γκριλ και εχει ο θεος --απο υγιη '!' εσωτερισμο χορτασαμε! και τοριξα στην pure μαγειρικη για τον βασιλια του ουρανιου βασιλειου μου.) ως θαλεγε και ενας γκουρου ...η γυναικα προοριζεται να ολοκληρωθει ως μητερα και ο αντρας μεσω αυτης να μαθει το...αει φιλοσοφειν ...
η μουσα η θεα η κορη η μητερα ναι-- αλλα φιλοσοφος δεν 'ζητησα' να με αποκαλουν:ΡΡΡ ...
και αν ειμαι ολα δεν παριστανω ουτε τα φοραω σαν ερχομαι εδω...οσα ειμαι δεν θα τα δουν οι περιεργοι στα μασκε αλλα αυριο με το φως του ηλιατορα...

το λακωνιζειν της Ατμα κανεις δεν θα περιμενε --ουτε εγω καμμια φορα--αλλα ειμαι σιγουρη πως βολικο θαναι! για τα εντομα που φυονται στη γειτονια μας η ενασχοληση μου μοναχα με υγιεις εργασιες εντος εκτος και επι τα ..αυτα μου....δινει χωρο στις παρισφρυσεις των...αλλα δεν ειμαι ουτε εντομολογος ουτε παρασιτοκτονο...απο καταβολης μου...
ωστοσο εχουν γνωση οι φυλακες...και το γνωριζουν και οι πολλοι κατοπιντης νεας διαφημισεως του Τεζα.ΡΡ
--με --η χωρις κοσμοπολιταν χαμενες απο χερι και το παραμυθι παει συννεφο:ΡΡΡ--

Aγαπητε Jbg επραξα τα δεοντα για το φυτο μου και σημερα μαλιστα θεωρησα αψογη την κινηση του κλαδεματος ως αποσυμφορησεως της οδου αναπτυξεως νεων ροδανθων...αυτης.-- dhanyavad!--

Xαρηκα που αλλη μια φορα με εννοησαν καποιοι λαθος! αφου η αληθεια- αν μαθεις να-'η πως- τη λες- ειναι ομορφη ενασχοληση να προσπαθησεις ωστε να αποκτησεις πολλαπλους τροπους να το κανεις--ναφτανει σε ολους!± -εχω αληθειες για ολα τα γουστα λεω!..παρεπαρε:ΡΡΡ--
μια αληθεια για σενα ειναι ψεμα για τον αλλον --σκεψου να εχω δυο τρεις να τις βλεπεις αλλα να ξεχωριζεις μονο μια...τι σε κανει να διαλεγεις την...πιο απαλη;...
αν η αληθεια ειναι σαν τις οδοντοβουρτσες...τρια ειδη θαναι σιγουρα:μαλακια-μεσαια-σκληρη...

''το λυπηρο ειναι να σου δινω την αληθεια στο πιατο σου και να το βλεπεις αδειανο επειδη δεν θες τροφη απο μενα-ακομη κι αν εχεις πεθανει στην πεινα --κι ας το κανω για να σε γιανω ειλικρινα.
τι να πω!
ας πω αοριστα κοριτσιστικα ουχι εσωτεριστικα με τον ορο αποδοχης των..


Εφτιαξα ενα φαγητο 'με ονομα' για το μεσημεριανο μας...--ο καλος μου ειπε πως εγινε αριστο!...ειμαι σιγουρη πως τ'ονομα που εδωσα στο στηθος κοτοπουλου καθως ενοιωθα το κρεας ενα με το κρεας των δαχτυλων μου...καθολου δεν θα του αρεσει του φορεα του!...μα καταφερα να μην τρομαξω που τελικα τον μαγειρεψα σε ασπρο κρεας με μανεστρα και αρκετο απο φυτο της αθανασιας*..οπως αξιζει στα θεικα οντα...
στη ψιλοκομμενη ντοματα εννοιωσα τη δροσια και την ξυναδα να διαπερνα τις σπειρωειδεις απολειξεις των δαχτυλων μου και θεωρησα πως το αποκορυφωμα θα ταν αγνο λαδι ελιας αυτο που θα απαλυνει το κοκκινο και θα δωσει ροδαλο αποτελεσμα στο θεαμα του πιατου μας...
πετυχε τελικα-καταλαβα αλλη μια φορα πως το μαγειρευω με περισση αγαπη ειναι οντως το μυστικο μου.) ενα μυστικο που ακομη κι αν το διαδωσω...δεν μεταβιβαζεται...
το να γινομαι τα υλικα που θα προσφερω...ειναι η υπερτατη προσφορα μου...και πως το αγγιγμα των υλικων χωρις σκεψεις ειναι η απαντηση σε καθε ασκηση που εκτελειται..κατα γραμμα.
κι ενας τιτλος σε ελευθερη αποδοση: αν σου δειχνω κατι μην ορμας να μου δαγκωσεις το δαχτυλο...κοιτα προς τα εκει που σου δειχνει...

---*...χωρις το μωρο της...)--rosemary ιν σκανσκριτ----

Μοζ η συνταγη εσωκλειεται ..στην κουπα της μετριαςζεστηςδυνατης Σου λειαν συντομως ελπιζω.)

Δεν ειναι ολοι φυσικοι με την αληθεια-καποιοι αδυνατουν να πιστεψουν πως ειμαι παιδι με αυτη--αδυνατω να παραστησω κατι που δεν ειμαι αν και ανετα μπορω να ενωθω ακομη και με το πιο αθλιο μελος που κυκλοφορει ενταυθα...
κανεις θελεγε πως δεν φοβαμαι να κολλησω καμμια γρπη τιποτε πιο σοβαρο στο αυρικο μου ιματζ...αλλα δεν φοβαμαι-καθαρη ψυχη χαρα γιοματη...

Ναδα...---οπως λεμε τιποτε..;)--- αλλαξες! εγινες καλοκαιρινη κι αυτο επικινδυνο μοναχα για κρυοκ.λους θαναι:Ρ--ουδεις ψογος υπερ ημων ..συνεχισε ως ο εαυτος σου--ενας εκ των πολλων της πολυσχιδους που εγκειται καπου εκει σου.)---

οποιος καταφερε να δει κατω απο το μαυρο διαφανο αλλα προσπερασε ευ-κολως το απαλο διπολο των ημισφαιριων του..τοτε σιγουρα ενα ντεζαβββββυ θα ειχε τη λετισια του Πλατωνος καποια χρονια πριν...
τα συμπερασματα για τους παλιοτερους απο εμας ..γνωστα--οποιος θελει λινκ του παρελθοντος ημων...ο φιλοσοφος ηλθε--ρωτηστε τον ελευθερα...ενα ριπιτ δεν θα τον επηρεαζε ...οπισθοδρομικα...

παντως ...ενα με
*ενοχλησε* πολυ:Ρ...εδωσα σε καποιον φιλο ενα παραδειγμα τοσο ξεκαθαρο...και τοσο που μπερδευτηκε--αντι να σωπασει να το διευρευνησει και κατοπιν να συμπερανει --το σουρωτηρι του νου που ελεγα πιο πριν--....αλλαξε τα λογια μου και ταφερε καταπως βολευε ωστε να συμπερανουν οι παρατηρητες ...πως το προβλημα το εχω εγω κι οχι αυτος τελικα...παιδαριωδες θα μου πεις...αλλα τοκανε...παιδια ειμαστε...καποιοι μονο μεσα καποιοι γενικως...
η ειλικρινεια ομως του λογου μου...δεν μου αρεσει να διαστρευλωνεται....--οταν μιλαω με αγαπη μιλαω με αγαπη οταν μαλωνω καποιον με αγαπη το κανω οντως με αγαπη οταν ειμαι αυστηρη με καποιον δεν χανεται η αγαπη ..αλλα ακομη και σε καποιον που ερχεται ως εχθρος μου πολλες φορες εχω πει πως ειλικρινα δεν εχω μεσα μου...οσο και να επιμενει...--απλα μαθαινω πολλα οσο μου ορμαει.


αχ βαρεθηκα...παω να διαβασω περι λαβυρινθου και παλι...
επειδη η Αριαδνη γεννηθηκα και αλλοι με αποκαλεσαν ..μινωταυρο...!
θαλεγα καλυτερα ειμαι και Λαβυρινθος και Αριανδη...ετσι διττη που φαινομαι...στους τριτους!
αλλα μινωταυρος ειναι το μυαλο που δεν ξεχωριζει πως εγω δινω το σχημα και εγω εχω το νημα...--
αυτο που συναντα κανεις εκει στο τερμα...ειναι αυτο που η κουτρα του κατελειξε κατοπιν...σκεψεων...που ακολουθησε ανευ ελεγχου.)
ειχα αλλωστε κι εγω τον δικο μου μινωταυρο....που τον νικησα καθως μαναχη μου τον ειχα τερατωσει...αλλα αυτο εχει πια παρελθει.--η αλλεως...εχει κατανικηθει..καιρο τωρα---


atmainaneternallovejourney...


ο διαλογισμος βρισκεται αναμεσα στις παυσεις των λεξεων...μιας προσευχης
αναμεσα στα γραμματα του pranava mandram...
OM


..Rchallreadymissu..


cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 27/06/2005 04:13:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 12:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Ατμομεταφράστρια την ώρα της προσπάθειας χμμμ... μετάφρασης κειμένου Μοζ {πως λέμε πχ. ρόζ? εεε...κάπως έτσι} περιεχομένου.

Προσπάθεια κατανόησις ΜοζΑτμομεταφραστικού υλικού από ...Παραλήπτη

Προβληματιστικό αδιέξοδο-ανέξοδο ...>>>>>>>διέξοδο+έσοδο Παραλήπτη


Επέμβαση προσαρμογή μεταφραστικών σκοπιμοτήτων για - Αρπαγή της καρδιάς - οικιοποίηση - οικοπεδοποίηση - στην κορυφή του κόσμου Του - της ερημιάς του νου Του - στου βασιλείου Του τον θρόνο ...Ανίκητος -Νικητής - Κοσμοκράτωρ κλπ. κλπ. κλπ...

ΑΜΗΝ

Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα Fr. NietzscheΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 00:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ;
---:ΤΣΑΙ
λοιπον! οι τελετουργιες του τσαγιου στην κινεζικη και στην ιαπωνικη παραδοση...
σιγουρα θα ενδιαφερει το φιλο Μοζ αλλα και τον αγαπητο Jbg λατρεις αν θυμαμαι καλα ...--οπως --και η αφεντια μου---...της τεχνης Ικεμπανα:)))

Τhe Japanese tea ceremony
The Chinese tea ceremony


*
ONE MORE 4 THE JAPANESE WAY...


LORENZO ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΜΕΤΑΦΡΑΣΤΗ...ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΠΑΡΑ ΤΗ ΠΑΣΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΖ;---ΚΙ ΥΣΤΕΡΑ ΛΕΝΕΕΕΕΕΕ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΕΙ Ο ΦΟΝΙΑςςςςς---
ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ! ΟΠΟΥ ΑΚΟΥS ΦΗΜΕS ΤΡΙΤΟΥ ΤΥΠΟΥ:ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΡΟΖΕΠΑΦΗΣ -I ASUME-..ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΜΕ ΣΥΝΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΕς ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥς ΠΑΙΡΝΕΙ --ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ--ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑ ΓΥΡΟΦΕΡΝΟΥΝ ΜΟΥΡΜΟΥΡΙΖΟΝΤΑς ΑΝΟΥΣΙΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑς ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ...ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ;--ΑΡΕ ΑΡΧΑΓΓΕΛΕ ΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΓΜΤ;USE IT ONCE4THE R/L-IGHT--

--ΕΝΑ ΕΙΜΑΙ NAI!@_@ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ..ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΝΑΙ:Ρ//ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΙΑΔΙΔΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΠΟΙΟΥς ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ...--

..ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΔΕ,ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΗΛΕΒΟΑ ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ...)

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΟ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ...
ANYWAYS.-

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 09:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis

...μμμ... αυτά τα δαφνόφυλλα τελικά μπορούν να "πούν" πολλά...

...η rosemary, με μωρό ή σκέτη, πάνω σε βαφτησμένα ή αβάφτηστα, μόνο παραλήρημα και παράκρουση μπορεί να φέρει...

...από την άλλη... αχ! τι κακό μπορεί να πάθει ο σεφ, αν δεν του δίνουν σημασία...

...τελικά δεν φταίνε τα βότανα... το φτύσιμο φταίει...

...άντε κι άλλη μια... για το κακό το μάτι...


.
.
.
The She Mantis...(και για να μην χαθεί κανείς στην μετάφραση) μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι


Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 05:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Πριν χαθώ διαπαντώς στη «Μετάφραση»... πάρτε σοκολατάκια. Από δύο ο καθένας (ένα για πριν κι ένα για μετά).
http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/hakawati/34996/447689 (για πριν)
http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/hakawati/34996/447690 (για μετά)
Σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να σπαταλήσετε χρόνο για κάτι μη «εσωτεριστικό»... εντός forum-esoterica.

Περί συγχρονικότητας και άλλων τινών, δεν παρεξηγώ. (Είναι σαν να βλέπεις κάποιον μονίμως πίσω από ένα γραφείο κι όταν δεις ότι έχει ΚΑΙ πόδια, φρικάρεις.) Καλός ο σκεπτικισμός, καλύτερος από το ντιβάνι... του Γιάλομ, αλλά...

Για να δούμε τι λέει κι ο άγγελος της βιβλιοθήκης:
>«...αν σας ζητήσουν να σπάσετε μια δαγκάνα αστακού, βάλτε την ανάμεσα στην κάσα της πόρτας της κουζίνας και το μεντεσέ...» (Χμ... αυτό δεν το ήξερα)
>«...θα δείτε ότι οι υπόλοιπες κυρίες θα δηλώσουν πως ο καφές σας είναι εξαιρετικός, ότι η κυρία σας θα ομολογήσει πως έχει χάσει την αίσθηση της γεύσης και ότι στο εξής θα αμφιβάλλει για τον ίδιο της τον εαυτό και θα είναι πιο προσεκτική όταν απευθύνει κατηγορίες...»

(«Σαβουάρ Βιβρ-Καλοί τρόποι για μια καλύτερη ζωή» Ελ. Χαλκούση/«Οδηγίες προς υπηρέτες» Jonathan Swift.)

(Τα σοκολατάκια είναι για όλους, γήινους κι εξωγήινους... Μελετήστε «τη γεύση» και αν χρειαστεί θα το κουβεντιάσουμε... κάποτε... στο Σείριο.)

quote:
Καλώς την !

Καλώς σε βρήκα, «καλή μου» !*

quote:
Σε περίμενα...

?με παιδική α-γωνία; Αν σου πω το είδα, θα Με πιστέψεις;
((Αν στο έλεγε ο Δον Χουάν;... Ο Κρόουλυ;;;))

quote:
Αλλά όχι επειδή πιστεύω στη συγχρονικότητα, αλλά επειδή μου πέρασε απ το μυαλό μου κάτι...

«Αλλά-» «-αλλά» τι, Βρίλ*; (Το δις εξαμαρτείν δεκτό, ΑΛΛΑ μόνο μέσα από το Βιβλίο: «Αλλάχ-Αλλάχ», καθότι μουντζαχεντίν./Αυτό το «κάτι» είναι που Με διασκεδάζει α-φάνταστα, πχ ως συγχρονικότητα.) ΑλήΘεια, μήπως «σου πέρασε από το μυαλό σου» να βαδίσεις στο ουράνιο τόξο;;? Ή να γίνεις πχ βουδιστής;;;

quote:
Κρίμα όμως που δεν μένεις κοντά στην Πεντέλη. Και μέχρι να΄ρθεις....

(Ποιο «μυαλό» μιλάει από τα δύο; Του ρετιρέ ή... της Υπόγας;) Χάθηκα στη Μετάφραση και μέχρι να έρθω... θα περάσουν 1000 χρόνια.

Πλάτωνα, στην ενόραση©assembly είσαι άπιαστος. Χαίρομαι να σε διαβάζω... Καθώς λοιπόν διάβαζα το περί δράσης post (έτσι για την ιστορία του «ανούσιου»), έλαβα το cd του Γιάννη ?so late, but on time- και τα μάτια μου έπεσαν πρώτα σε 2 tracks (!)./1: «Κρίμα να μην είσαι εδώ»/9: «Ποιος καίγεται απόψε»//Με εξώφυλλο 2 Λύκους που στέκονται πάνω από 1 «βρέφος» (...λυκόπουλο;) και τίτλο «Οι ανάσες των Λύκων».

Nada μου Εμπεριέχουσα, δε λες που υπάρχει κι ο ήλιος, γιατί αν περιμέναμε από πυγολαμπίδα να φέρει το φως της μέρας, για να περάσουμε τη γέφυρα... θα πηδούσαμε από τη γέφυρα! Ένας είναι, (ο ήλιος) αλλά κάνει Δουλειά, όπως φαίνεται... Αυτός ο Νίτσε, ((πώς λέμε, αυτό το ντικρ!)) συνταξιδιώτης εκλεκτός/πρώτη θέση/πάντα...

quote:
That's not Mordor, Mister Frodo. That's New Jersey. Mordor's nicer

Αδερφέ μου, είμαι σε Λάθος Χώρα;;;
((Δε νομίζω, Τζώνυ, να κουβάλησες μαζί σου κάνα... o_rb απ-το Μαγικό Βουνό;//Just ©_rbing! χαχαχα!))

quote:
Ασχετο ποστ αλλα

(Ατμα, άσχετο επίσης, αλλά τι απέγινε, εκείνος ο BAHOZ; Διότι όπως πάει, πολλοί BAHOZ θα προκύψουν και να δούμε μετά ποιοι και πώς θα εξηγήσουν τα αίτια της έκρηξης στους έχοντες/κατέχοντες. Θυμάσαι την Έρημη Χώρα του Έλιοτ; WasteLand... (Πώς λέμε Wasting my time? What time is it in WonderLand? In GriechenLand??))

quote:
θαλεγα καλυτερα ειμαι και Λαβυρινθος και Αριανδη...ετσι διττη που φαινομαι...στους τριτους!

Ατσα!... (Shukran! InM_anywayS_S! Το καλύτερο δώρο για το θέμα μου, αγαπητή Ατμα...///Βάλε και το π=3,14 και το Rainbow Manifesto του Ay-o, αν θες///«μέσα» θα είσαι πάραυτα...)

Lorenzo, από Κοσμοκρατορίες (με Κ), πέραν του Τζένγκις Χαν και του Μεγαλέξανδρου, «δεν γνωρίζω, I-m-just-a poor Artist** και αυτηνής»... Ξέρεις ότι εκτιμώ τις εικαστικές σου παρεμβάσεις. Θα ήθελα να σου πω κάποια πράγματα πάνω σε αυτό, αλλά είναι πολλά-άλλη στιγμή ίσως... («Δεν είναι 1 μόνο, αλλά ΟΛΑ και κανένα...», λέει. Τι γρίφος κι αυτός, να χάνει κανείς τον ύπνο του... Χα-χα-χα!)

quote:
μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι

The She Mantis, το λέγαν κι οι Ramones «Ignorance is bliss» σε πιο hardcore έκδοση... Προτιμώ την ρήση του Μέγα Ραφαηλίδη περί του Αήττητου της Βλακείας.-


======================================================
======================================================

Στο θέμα μας το «ανούσιο» τώρα...

Όσοι βάδισαν στο ουράνιο τόξο, ξέρουν πώς θα διαβούν τη γέφυρα. Με το δεξί-αριστερό (σκόρδο-κρεμμύδι)... ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ: στον «εγκέφαλο» του technosamanism. Για εμένα (κι όχι μόνο) ΕΤΣΙ προκύπτει η κατανόηση του Όλου. Θα το πω ξανά: «σούφι-ζεν-δερβίσης-και-ναι!-ο μάγκας-νεράιδα-και καραμπουζουκλής-κι αυτηνής-και της καμμιανής-σχολής». Τελεία Παύλα. Σαφές;

Παρακαλώ οι νέοι και ωραίοι, να προσέξουν τη σειρά των λέξεων παρακάτω-ως ετέθη από τον Πλάτωνα. Έχει σημασία. Αλλάζει, αναλόγως «σταδίου» και κυλιόμενα (...σαν σκάλα στο μετρό). «Αμάν...Αμήν...Aum» Τέλος.-
(Ευχαριστώ, φιλόσοφε.)

((Και ολίγη TV_Utopia... «από καθαρή δεισιδαιμονία»...))

[<Θα κλείσουμε με κάτι «ανούσιο» που έγραψε κάποτε ο παππούς.*** Σας ευχαριστούμε που ήσασταν ΚΑΙ σήμερα μαζί μας στο techn©samanism. Ραντεβού το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο μεταξύ καφέ και τσιγάρου (...) και αν είστε καλά παιδάκια, ίσως και καμιά ομελέτα... και πορτοκαλάδα... από πορτοκάλια...

«Τα ζώα επικοινωνούν και μεταβιβάζουν πληροφορίες. Αλλά δεν γράφουν. Δεν μπορούν να διοχετεύσουν πληροφορίες στις επόμενες γενιές ή σε ζώα που βρίσκονται έξω από το πεδίο της επικοινωνίας τους. Αυτή είναι η αποφασιστική διαφορά ανάμεσα στον άνθρωπο και τ άλλα ζώα. Ο Κορτζύμπσκι τόνισε την ανθρώπινη αυτή διάκριση και περιέγραψε τον άνθρωπο σαν το <ζώο που συγκρατεί το χρόνο>. Μέσω της γραφής, μπορεί να διαθέτει πληροφορίες σε άλλους ανθρώπους πέρα από κάθε χρονικό όριο. Τα ζώα μιλούν. Δεν γράφουν. Ένας σοφός γερο-αρουραίος τώρα, μπορεί να ξέρει ένα σωρό γύρω από τις παγίδες και τα ποντικοφάρμακα, δεν μπορεί όμως να γράψει άρθρο του στυλ <θανατηφόρες παγίδες στην αποθήκη σας> για το Reader-s Digest μεταφρασμένο σε 17 ποντικογλώσσες με τακτικές για συνδυασμένες επιθέσεις ενάντια στα σκυλιά και τα κουνάβια και πώς να συγυρίζουμε τους πονηρούς που βουλώνουν τις φωλιές μας με γρέζια. Αν μπορούσε ίσως τα ποντίκια να καταλάμβαναν τη γη μαζί με όλα τα αποθέματα τροφίμων ανθρώπινα και μη.» >] [%%%%%]****

Φως/εκ φωτος/εν σκότει/proud2say_Shalom!...
AuM_©z

-------------------------
*Στμ. Vril ?Power ! Πώς λέμε «...η Δύναμη»;
** Τόσο just, που δύναμαι να χορηγώ ψωμάκι σε όλα τα παιδάκια της Αφρικής και της Ινδοκίνας... για χρ©ό©νια!
*** Στμ. Όχι ο αγαπητός-Πάνσοφος, ο άλλος. (Από βιβλίο που δεν κυκλοφορεί εκτός «κλειστής σούφικης σέχτας». Πληροφορίες ΟΥΚ-ΑΝΕΥ πλήρους βιογραφικού./κο Γ.Γ.)
**** Στμ. Χιονίζει... στην οθόνη?ss...ss?s... Guttenacht...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 11:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

*Στμ. Vril ?Power ! Πώς λέμε «...η Δύναμη»;

Ναι, και αυστηρά στο ρετιρέ !

Καλύτερα να μπάζει το ρετιρέ, παρά να μαγκώσει το φερμουάρ.

Με ερμηνεία denim και όχι gorotex ... !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 11:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo




Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα Fr. NietzscheΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 02:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Ναι, πινγκ... πονγκ... πινγκ... πονγκ... εις την αιωνιότητα.
Ή ακόμα χειρότερα, εκείνος ο τύπος που παράκουσε και έφερε στον βασιλιά (με τα Κίτρινα;) τα μπαλάκια του Κινγκ Κονγκ.
Έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα. Δεν ξέρω τι είναι. Γεύση από κάποιον ήχο, κάποιο χρώμα; Κάτι πάει περίεργα.
Όπως τό'πε ο Ροβέρτος:
"Because something is happening here and you don't know what it is.
Do you, Mr Jones?"
[Λες νά'χαν τίποτε τα σοκολατάκια;
Μοζ! Μοοοζ! Μίλα ευλογημένο! Σίγουρα στά'δωσε η θεια-Τούλα τα σοκολατάκια ή τα πήρες από καναν'άγνωστο πάλι; Τι να κάνω μ'αυτά τα παιδιά, κυρά Χαρίκλεια, μου μαυρίσαν τα τζιέρια!]

Και το αστείο είναι πως το "ζώο" το συγκρατεί ο χρόνος περισσότερο από ό,τι το ανάποδο. Δέσμιοι του χωροχρονικού παλκοσένικου (για τα δράματα και τις κωμωδίες της ζωής και της σκέψης) όσο κανένας μακάριος ποντικός. Παραζαλισμένοι και αγγελοκρουσμένοι. Ρε, λες να μας έχουν κάνει maya;
"ΑΣ ΔΙΑΣΠΑΣΩΜΕΝ ΤΟΥΣ ΔΕΣΜΟΥΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΟΡΡΙΨΩΜΕΝ ΑΦ ΗΜΩΝ ΤΑΣ ΑΛΥΣΕΙΣ ΑΥΤΩΝ".
Ή τουλάχιστον (και τουλάστιχον)
"Do not go gentle into that good night,[...]
Rage, rage against the dying of the light."

Τα σέρβις μου σε όλους.


No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 15:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Ράγκα - Παράγκα
ή
Όταν τα συνήθη λόγια δεν αρκούν

Οι τρόποι κάθε πραγματικής ανανεώσεως
Μοιάζουν με διαρκές ξεχείλισμα
Ενός μεγάλου κανατιού μέσα από χέρια οινοχόων
Ή λουλουδιών μέσα από κάνιστρα γιομάτα
Που τα κρατούν νεάνιδες με γυμνωμένα στήθη .


Το κάθε ξεχείλισμα
Η κάθε ανανέωσις
Είναι παιδί που έρχεται
Μπροστά σε μάτια έκθαμβα γερόντων
Που έτσι και μόνον έτσι
Βλέποντας γυμνά τα μέλη της νεότητας
Και ακούγοντας τα πτερουγίσματα των νεοσσών
Ή τα τραγούδια των κοριτσιών και των εφήβων
Έτσι και μόνον έτσι μπορούν να ξανανιώσουν
Δεχόμενοι το σφρίγος της νεότητας
Έστω και αν δεν καταλαβαίνουν οι γερόντοι
Μια - μια τις λέξεις των ωδών και των θουρίων
Έστω και αν ονομάζουν
Τα θούρια αυτά ακατανόητα
Ακατανόητα
Διότι ποτέ δεν γνώρισαν οι νεοσσοί
Τους διδασκάλους παλαιοτέρων εποχών
Και την φαρέτραν της διαλεκτικής
Πολλών πτωχοπροδρόμων διδασκάλων
Διαφόρων αντιμαχομένων διδασκαλιών του παρελθόντος .


Ράγκα - Παράγκα λοιπόν το θούριον
Με την λαλιάν αυτών που ομιλούν στην οικουμένη
Ράγκα - Παράγκα με φωνήν ασκίαστη
Σε τόπους αναχωρητών και κοσμοπόλεις
Ράγκα - Παράγκα τώρα και αύριον
Ράγκα - Παράγκα σαν βήμα ελεφάντων
Που υπερβέβαιοι διαβαίνουν
Κάποτε - κάποτε λουόμενοι
Τον μέγαν ποταμόν Ζαμβέζην
Ράγκα - Παράγκα σαν τα σκιρτήματα των ιαγουάρων
Μέσα στα φυλλώματα και υπό τα όμματα ειρηνικών σκιούρων
Ράγκα - Παράγκα σαν πλατάγισμα ουράς μιάς φάλαινας
Όταν ανέρχεται απο τους βυθούς ως Αναδυομένη
Ή Μεγαλόχαρη μέσα σε αφρούς φανερωμένη
Ηλιοχαρή παιγνίδια στις επιφάνειες παίζει
Συντρίβουσα εν ανάγκη τα φαλαινοθηρικά
Αν τούτοι οι κυνηγοί του λίπους της
Υπέρ το δέον επιμένουν
Εις την αισχράν επίθεσίν των .


Ράγκα - Παράγκα λοιπόν το θούριον
Εις τα χωράφια και τας πόλεις
Στις πεδιάδες και στα όρη
Εις τας οδούς και τα σοκκάκια
Όταν στον κόσμον συντελείται πάκτωσις
Ως εις στιγμάς μιας πλήρους συνουσίας
Που ισοδυναμεί με μιαν κατάφασιν κεραυνοβόλον
Με "ναι" και "ναι" και πάλιν "ναι "
Και εν ανάγκη και όταν το "όχι "
Παρουσιάζεται ως φράγμα
Υπο το προσωπείον παρθενίας
Που πρέπει οπωσδήποτε να διατρηθή
Αν πρόκειται κάποια συνέχεια να υπάρξη
Αν πρόκειται ο θάνατος να υπερνικηθή
Ράγκα - Παράγκα ακόμη τότε
Τουτέστιν κάθε φορά που ο μέγας πασίχαρος κριός
Ευλογητός και ευλογών σπαργών εισδύει
Τείχη και πύλας καταρρίπτων
Κομίζων των θεών τα νικητήρια
Εις τους ανθρώπους δώρον .


Ράγκα - Παράγκα λοιπόν το θούριον
Με μια κραυγή γιομάτη
Κατά των υπερβολικά λεπτών και εξα-υλωμένων
Ράγκα - Παράγκα ρίγος βαθύ της γης
Και παφλασμός κυμάτων επαλλήλων
Που εκσπούν εις τους αιγιαλούς αισίως
Ή σπάζοντας εν μέσω αφρών
Βροντούν στα σπήλαια και τους βράχους
Όπως ξεσπούν τα κύμβαλα
Επάνω από τον ήχον των εγχόρδων
Ράγκα - Παράγκα σάλπιγγες πιο δυνατές
Και απο τις σάλπιγγες της Ιεριχούς
Κι απο τα σχοινιά πάσης αγχόνης
Ράγκα - Παράγκα κατά των σοφιστών
Κατά των εγωπαθών και των στεγνών ανθρώπων
Ράγκα - Παράγκα πίδακες του πνεύματος αειθαλείς και
άσπρες χαρές της ύλης
Ράγκα - Παράγκα υπέρ αθλήσεως της ηδονής
Ράγκα - Παράγκα υπέρ ποιήσεως σπερματικής και θείας καλωσύνης
Χριστού - Αδώνιδος ερωτικού και ανθρώπου
Σφρίγος της γης Ράγκα - Παράγκα
Αντίδοτον πάσης μελαγχολίας
Γδούπος λευκός βελούδινος αγγέλων
Που προσγειούμενοι μπροστά μας φέρνουν
Αντί ρομφαίας εδεμικήν τροφήν στους πειναλέους
Γάλα κουτιού γλυκό Νεστλέ και του ουρανού το μάννα
Ράγκα - Παράγκα - Ράγκα !

"Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΣ"

Ανδρέας Εμπειρίκος (1901-1975)

Oφείλουμε να κατακτήσουμε το άπειρο βάθος, προκειμένου να συλλάβουμε την έννοια του απείρου ύψους.
Aνδρέας Εμπειρίκος "Της μη συμμορφώσεως ο άγιος"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 15:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

ενα απο τα σοκολατακια του μοζη που φτιαχνουν την διαθεση, κλεμενο απο την φοντανιερα αλλου τοπικ.


what else would

the rose do

but bloom?

my friend,

in this garden

you are the rose


what else

is there to do

but bloom?


μου προκαλεσε μια διαθεση να σας μιλησω για κηπουρικη...

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 01:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

quote:
Ασχετο ποστ αλλα

(Ατμα, άσχετο επίσης, αλλά τι απέγινε, εκείνος ο BAHOZ; Διότι όπως πάει, πολλοί BAHOZ θα προκύψουν και να δούμε μετά ποιοι και πώς θα εξηγήσουν τα αίτια της έκρηξης στους έχοντες/κατέχοντες. Θυμάσαι την Έρημη Χώρα του Έλιοτ; WasteLand... (Πώς λέμε Wasting my time? What time is it in WonderLand? In GriechenLand??))

quote:
θαλεγα καλυτερα ειμαι και Λαβυρινθος και Αριανδη...ετσι διττη που φαινομαι...στους τριτους!

Ατσα!... (Shukran! InM_anywayS_S! Το καλύτερο δώρο για το θέμα μου, αγαπητή Ατμα...///Βάλε και το π=3,14 και το Rainbow Manifesto του Ay-o, αν θες///«μέσα» θα είσαι πάραυτα...)


Namaskar Moz!
..τι απεγινε ο Bahoz?
να σου πω..
μεχρι τις 19.06 εκανε απεργεια πεινας με νερο , αλατι η ζαχαρι
κατοπιν τα σταματησε...σχεδον μια βδομαδα μετα μπηκε στο νοσοκομειο...
σταματησε η καταληψη στην καμαρα και τωρα πια...υπαρχει καπου πιο συγκεκριμενα--τι ακριβως ηθελε λεγοντας πολιτικο ασυλο ..για να ειμαι ειλικρινης δεν φροντισα να μαθω-δεν με αφορα περαν της υγειας- απλα τα συνθηματα στους τοιχους ειναι πλεον ...ολοιδια! λες και γραφτηκαν -- επισης ολα-- απο το ιδιο χερι...
κανεις δεν γραφει κατι διαφορετικο τον τελευταιο καιρο..τι παραξενο...ο κοσμος των συνθηματων ασχολειται με εναν τουρκο που ειλικρινα δεν ξερω τι εκανε εκει που δεν τον δεχονται αλλα και εδω που τον υπερασπιζονται..--ωσαν παιδικη απορια,αληθεια..--

ειναι παντου ιδια! περαν του ρουφηξτεπρντξνς εκ της νεας ταξης πργμτν στα συνθηματα-στασειςζωης ..if u know what i mean .)

ελπιζω να'ναι καλα παντως ως ανθρωπος και να βρεθει η χρυση τομη...--για δες χωρα που διαλεξες να πεις για χρυση τομη καυμενη ψυχη..--


αυτα--...παω για υπνο.)


φως εκ φωτος σαφως...

cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 01/07/2005 01:30:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 02:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

quote:

*Στμ. Vril ?Power ! Πώς λέμε «...η Δύναμη»;

Ναι, και αυστηρά στο ρετιρέ !

Καλύτερα να μπάζει το ρετιρέ, παρά να μαγκώσει το φερμουάρ.

Με ερμηνεία denim και όχι gorotex ... !


ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΟΠΩς ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΚΑΤΩ...
Η ΥΠΟΓΕΙΑ...ΑΠΟΨΗ...

χα χα χα

---που να νυσταξεις αν εχεις κανει τοσα πργμτ ολη μερα ..τελος παντως επειδη *ειδα φως... μπηκα....*// personal ps:λεμε τωρα, ξερεις εσυ ..ναι εσυ(1).Ρ//---

quote:





personal ps--θυμαμαι αυτο που μου λεγεςναι εσυ(2).., χθες ηταν προχθες... για τους νωες...ειμαι σιγουρη οτι καταλαβε.. κοιταξε τι θα γινει...


...fusionsalatainatechnosamastictrap...
...kaazabaracatranemiaelaioselaios...

..ας αλλαξω και εικονα(!) στην υπογραφη μου.)
οου γιες! αϊ γιουζζζουαλι φορ-γκιβ ..μπατ ..νεβερ φοργκετ..δατς δε γουαϊζ πιπ-ο-λ...δο(αλλα...888)


The ray of light


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 02:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
===== Έκτακτο Παράρτημα της Πράβντα =========

Τεχνητές Νοημοσύνες Σουλα-Μουλα-: ξενιστές
του «θείου Πέτρου» και του «Καπετάν Μιχάλη»//
αποδεδειγμένο από τον ίδιο τον «θείο Πέτρο»
ΚΑΙ με εξίσωση ((...διευθύνσεις και τηλέφωνα)).

(Ko-hu-da Saves! Metannoeite!)

=========================================

quote:
Έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα.

Από τη δίψα θα είναι, wendi, αλλά αν πράττεις τα δέοντα, (χυμούς κυρίως), κανένα πρόβλημα. Πάντως,... στραβά δεν αρμενίζουμε. «Εδώ είναι φόρουμ εσωτέρικα!»*

quote:
ή τα πήρες από καναν'άγνωστο πάλι;

Ορκίζομαι-Not Guilty! Σου άρεσαν; Εναρμονιστικά ήταν... //Τα υπόλοιπα που αναφέρεις «στο παραλήρημά σου» (χαχαχα!) είναι δουλειά του μέντιουμ Σούλα, που ξέρει απαυτά -#- τα απαυτώματα? (μην αρπάξω καμιά «πλάνη»-βρεγμένη και γίνει της Σμυρνιάς το κάγκελο!) Για κλινικές περιπτώσεις (με 0-15 ΔΝ) «παρακαλώ καλέσατε την επιστήμη? αυτή ξέρει».// ((¶σχετο, τον Λι@ντίνη τον βρήκαν ή χάθηκαν στη Μετάφραση;...))

quote:
against the dying of the light."

«Τα σέρβις μου» επίσης αγαπητό wendigo. Αν ποτέ χρειαστείς αποκρυπτογράφο, 4U_4free! (Χλωμό το βλέπω... και χαίρομαι!)

quote:
Με ερμηνεία denim και όχι gorotex ... !

«Καλή μου, την έκανες την άσκηση;»** Δοκίμασες τα σοκολατάκια ή στα πήραν μέσα απ τα χέρια οι ΤΝ; ...Το [σανσκριτικό] είναι για σένα. (Δες το σαν σπηλιά, αν όχι κήπο ζεν.) Θέλω να το ξέρεις ΑΠΕΞΩ ΚΙ ΑΝΑΚΑΤΩΤΑ, σαν τη σπηλιά στην Πάνσεπτη. (Όταν Νιώσεις έτοιμος, Βριλ, περιμένω μτφ στα γερμανικά και μια απάντηση σε e- που έλαβες.) Μιλάω απολύτως σοβαρά. (?Einsturzende?) Αντε, ξεκίνα. Λα-λα-Λόλα:

[Σε υμνούμε, ω αξιολάτρευτε Γιε της Γκάορι
Ηγέτη των αγγελικών δυνάμεων!
Σε δοξολογούμε, ω Γκανέσα,
Κύριε Πανάγαθε και Παντοδύναμε
Που ενσαρκώνεις τις ύψιστες αρετές
και μας χαρίζεις την Ευφυία και τη Γνώση
και κάθε τι αγαθό που συμβάλλει
στην πνευματική μας ανάπτυξη και πρόοδο!]

(Με ερμηνεία cotton, silk, denim κι ό,τι άλλο προτιμάς... !
Χαλάω εγώ χατήρι στην «καλή μου»;)

quote:

Oφείλουμε να κατακτήσουμε το άπειρο βάθος, προκειμένου να συλλάβουμε την έννοια του απείρου ύψους.

Lorenzo, «ο κάθε μικρός θάνατος κι ο μεγάλος ο ατέλειωτος Κόσμος... όλα είναι δρόμος...» αλλά ο καθείς για «την πάρτη του» (είμαι, βλέπεις κατά των ομαδικών αυτοκτονιών στο όνομα του Ελ Μίνιο... και των αστρικών ταξιδιών στο Μιλαγού με γκρουπ προσκόπων! χαχαχα! Κι αυτό γιατί οι μεν μπέρδεψαν τα Μ και τα Ν κι όταν το πάρουν χαμπάρι θα είναι πολύ αργά και οι δε κάνουν πολλή φασαρία... και σε χάνω.... Lorenzoooo! Πάρε το μηδέεεεν!....)

quote:
κλεμενο απο την φοντανιερα αλλου τοπικ.

Xαίρομαι που ακολουθείς πιστά τις εντολές του Kouda! (Κλοπή υπέρ του Ενός και Ελεήμονος... Respect!) Αδερφέ μου, σοκολατάκια ή ροδοπέταλα, τρώγονται και τα δυο, κι έτσι κι αλλιώς... Είμεθα ασφαλείς μόνο που υπάρχεις, Μέγα Μύστη! (μη γελάς) η κηπουρική θέλει «τρόπο» και δεν τον έχουν όλοι!...

quote:
..if u know what i mean .)

Ατμα, ευχαριστώ /Not so Sure_Specify please...
(Καλή ξεκούραση, κι όταν έχεις χρόνο και διάθεση, περιμένω το... Rainbow Manifesto! Και με κάρυ, αν θες...)


Ας αφήσω κι εδώ το κατιτίς...
>http://www.samothrakifestival.com/
(Περιστρεφόμενοι Δερβίσηδες για εφέτος και άλλα πολλά Οικολογικά και Καλλιτεχνικά. Όσοι πιστοί... kai taliban?)
κι ένα [κλικ] που άφησα και στον τεκέ
>http://wahiduddin.net/poems/garden.htm
(Κάντε μια μεγάλη βόλτα, αν έχετε χρόνο και διάθεση...)

Ευχές...
©ΑuM_oz
--------------
*Στμ. Από τα διττά των «Μεγάλων Παλαιών» και τα «ολίγα και ευκρινή» του Παντεπόπτη (;) Admin.
**Στμ. Που λέει κι ο σεβαστός Δάσκαλος στον πάνω όροφο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 02:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
και φετος Σαμοθρακη ...χμ...το σκεφτηκα τοσες φορες αυτο το παρτυ και τελικα θα...το αποφυγω.)

αν ηταν οι δερβισηδες στο ιερο των μεγαλων θεων...ισως και να ημουν εκει..ηδη...σκεψου λιγο τη διαφορα ...
αν και με προβληματιζει η περιστροφη του φεγγαριου....καθε που βρισκομαι εκει...

αχ ...λαδο-τυρο...ειπαν καποιοι...ας μην τους το χαλαμε εσωτεριστικως ...

και θυμηθηκα μια διαφιμηση...που ειδα πριν καιρο--οσο και να ανοιξω το χαζοκουτι ισως;κατι τετοιο--

ενα πελωριο κοκκινο χαλι ξεδιπλωνεται...και φτανει ως τη...λεκανη...
ιδου...ερχεται η πιτσιρικα...βασιλισσα...μουμπλε μουμπλε..

υγρο χαρτακι .. θα παρετε;

τι να πω...τα λενε πια..ολα οι διαφημισεις.)


και παλι..καληνυχτα σας...
με νεα εμφανιση...διττη ...δυο σε ενα...
--Αφρο...διττη γαρ--

The ray of light


cprtght@tm@2005
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 16:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo
Ράγκα - Παράγκα κατά των σοφιστών
Κατά των εγωπαθών και των στεγνών ανθρώπων
Ράγκα - Παράγκα πίδακες του πνεύματος αειθαλείς και
άσπρες χαρές της ύλης
Ράγκα - Παράγκα υπέρ αθλήσεως της ηδονής
Ράγκα - Παράγκα υπέρ ποιήσεως σπερματικής και θείας καλωσύνης
Χριστού - Αδώνιδος ερωτικού και ανθρώπου
Σφρίγος της γης Ράγκα - Παράγκα
Αντίδοτον πάσης μελαγχολίας
Γδούπος λευκός βελούδινος αγγέλων
Που προσγειούμενοι μπροστά μας φέρνουν
Αντί ρομφαίας εδεμικήν τροφήν στους πειναλέους
Γάλα κουτιού γλυκό Νεστλέ και του ουρανού το μάννα
Ράγκα - Παράγκα - Ράγκα !

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2005, 03:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Xαίρομαι που ακολουθείς πιστά τις εντολές του Kouda! (Κλοπή υπέρ του Ενός και Ελεήμονος... Respect!) Αδερφέ μου, σοκολατάκια ή ροδοπέταλα, τρώγονται και τα δυο, κι έτσι κι αλλιώς... Είμεθα ασφαλείς μόνο που υπάρχεις, Μέγα Μύστη! (μη γελάς) η κηπουρική θέλει «τρόπο» και δεν τον έχουν όλοι!...


γελαω αλλα συμφωνω στο οτι θελει τροπο.

τι απλουστερο ομως απο την κηπουρικη για να κατανοησει καποιος?

προκειται για ευπεπτο φοντανακι!


εξαλλου, ολοι εχουμε εναν κηπο να διαμορφωσουμε.

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2005, 22:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
...τελικά δεν φταίνε τα βότανα... το φτύσιμο φταίει...

χμ..μεταφραση;

τη ...

quote:
βρίκα

quote:
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Bosnia and Herzegovi
1863 Μηνύματα Απεστάλη: 09/10/2003, 20:14:44
Μήνυμα στο Μέλος Mantis Απάντηση με Παραπομπή (Quote) Μαλιστά! τώρα αν πώ και εγώ πως πήρα το δικό μου, οχι απλά θα φανεί πεζό αλλά θα φανταστεί όλος ο καλός εσωτερικόκοσμος πως έχω καβαλήσει καλάμι χιλιομέτρων... αλλά και τι έγινε; η πρώτη είμαι ή η τελευταία καλαμοαναβάτης (τουλάχιστον το δικό μου όχημα είναι τελευταίας τεχνολογίας);

Λοιπόν έχω μια περίεργη συνήθεια, διαβάζω λεξικά ελληνικά και αγγλικά. Εκεί (σε αγγλικό, γι' αυτό και οι LATINIKOI χαρακτήρες)βρίκα μια λέξη που μου άρεσε ο ήχος της και πρός μεγάλη μου έκπληξη, είδα πως μου ταίριαζε και η εξήγηση, μιας και ο καλύτερος μου φίλος συχνά πυκνά με αποκαλεί Αλογάκι της Παναγίτσας.
[b]Δεν είναι εμφανησιακή η ομοιότητα, αλλά έχω τον ανθρωποδιώχτη.
Δεν κρατώ άντρα δίπλα μου για μεγάλο ή μικρό χρονικό διάστημα. Δεν τα βγάζουν πέρα μαζί μου...
Είναι μια κατάρα, να λέω ότι στραβό βλέπω και να γκρινιάζω με το κάθετι...[-b]

Έτσι το απέκτησα, το φορτώθηκα... ήρθε το άτιμο για να μείνει και όπως δηλώνει καθημερινά: ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ!!!



ετσι εξηγειται λοιπον.

*...καμμια φορα το φως ειναι πιο απειλητικο απο το σκοταδι...*


cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 02/07/2005 23:02:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy