ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 13:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


κουμπαρε Comrade Ε.Α. τον Ντουρουτι τον εχεις ακουστα?


τις αναρχικες κομμουνες της Καταλωνιας?

το ποιοι τους πουλησαν στον Φρανκο και στους Ναζι?

.


"τα παληκαρια τα καλα, συντροφοι τα σκοτωνουν..."


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


254 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 13:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NADA

Deva_Parinito,
σε χαιρετώ και από τούτα εδώ τα μέρη!

quote:
Εγώ είμι το φως του κόσμου. Ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν την σκοτία, αλλ' έξει το φως της ζωής.


"Εγώ ειμί"... Εγώ ειμί... τι;;
Εγώ ειμί... ο τάδε ή ο δείνα, αναφωνεί η προσωπικότητα.
Εγώ ειμί... Φώς, Αγάπη... αναφωνεί η Ψυχή, η Χριστότητα εντός.
Εγώ ειμί... ο Ων.. "ο Κύριος και ο Θεός μου", αναφωνεί η Υπέρτατη Αρχή, το Πνεύμα εντός.
Εγώ είμι Υπέρλαμπρο Φώς, που ως Σκότος εμφανίζεται στους μη δυνάμενους να δουν...
Τέλος...


Moz...
την καλημέρα μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 15:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


quote:
Παρασύρεις τη νεολαία!

Να!!! Κάτι τέτοια μου λες και σ' αγαπάω!!!!

Τζόβενο Μόζυ μου 54 + > φεύγα...????!!!!

Πάντως δεν κακό όπως συνηθίζει να λέει κι η φίλη μας...


quote:
σιγουρα δεν ειναι Κινα μοζη μου, αλλα ειναι η γη που γεννησε τους "κλεφτες" του 21 και τους "ληστες" των αρχων του 20ου αιωνα.

μπορει να χτυπησει τατου τον Γκανταρα πχ και οχι τον Μαο.



Παιδιά αποφασίστε επιτέλους...


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 15:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

quote:
τις αναρχικες κομμουνες της Καταλωνιας?

το ποιοι τους πουλησαν στον Φρανκο και στους Ναζι?


Αγαπητέ μου κηπουρέ παρακαλώ μη παραμελείτε και τα του οίκου μας

{κήπου μας} τρωκτικά τα γνωστά με τα κωδικά ονόματα "Δεκεμβριανά"...

τα "Ιουλιανά", "Απριλιανά"...

Ενθυμήστε...

"τα παληκαρια τα καλα, συντροφοι τα σκοτωνουν..."

Δυστυχώς αληθέστατον παντού και πάντα jonnie μου!!!!


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 18:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Αγαπητέ μου κηπουρέ παρακαλώ μη παραμελείτε και τα του οίκου μας

{κήπου μας} τρωκτικά τα γνωστά με τα κωδικά ονόματα "Δεκεμβριανά"...

τα "Ιουλιανά", "Απριλιανά"...

Ενθυμήστε...



ποσως δεν τα ξεχνω αγαπητε lorenzo!


εχω πει δυο πραγματα: "οι θεωριες ειναι ολες καλες μεχρι να πραγματωθουν απο ανθρωπους", και "η μ@L@κι@ κουφαινει, ο φανατισμος και κουφαινει και τυφλωνει".


και αφου συμφωνουμε και μ αρεσε και που το μεγαλωσες, ας το επαναλαβω:


"τα παληκαρια τα καλα, συντροφοι τα σκοτωνουν..."


νασαι καλα!


.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 02:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Aκουγα το «Life After Death» των BLACKMAIL (άλλο έψαχνα, άλλο βρήκα...) ...έχει ένα καταπληκτικό artwork του Subhuman... Ένας φοίνικας που φύτρωσε σε μια πολυθρόνα που βρίσκεται πάνω σε μια φάλαινα, ένα μάτι-Κρόνος, 2 αμανίτες, 1 άσσος μπαστούνι, σκελετοί που σερφάρουν πάνω σε βέλη, θεότητες των Ίνκας, μια σκάλα που οδηγεί σε μια σκακιέρα, ρολόγια που δείχνουν τη «γνωστή» ώρα, μια σαλαμάνδρα (;), ήλιος, αστέρια και κυβερνοπάνκ θηλυκές φιγούρες... /Αναρωτήθηκα αν θα σας άρεζε και τι ερμηνείες θα δίνατε, τι θα έλεγε η αγαπητή Ατμα (μιας και διαθέτει ένα είδος εξπερτίζ στον αποσυμβολισμό)... αλλά η διάθεση να ακούσω μουσική υπερίσχυσε της βουτιάς στα σύμβολα. (Ατμα, είσαι σε «καραντίνα»; ...χα!)

Πρόσεξα τους στίχους-κάτι που συνήθως γίνεται βάσει αυτόματου πιλότου... «Conspiracy/The Place to be/Emergency/It has to be/So strange to me/Infinity/We may not see/The way to be.»

Ένα «κομμάτι» συγχρονικότητας είναι αρκετό ως «τροφή» για συνωμοσιολογικά σενάρια. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο. //Χαμογέλασα και έβαλα το δίσκο να παίξει ξανά... κι άλλη μια... (Ίσως σας φαίνονται άσχετα όλα αυτά, αλλά δεν είναι... Είναι εξίσου «ανούσια». Σαν τη γωνία του μπακλαβά...)

«Feed the mouth of the monster/feed the mouth of the hole
-n the cities are burning, burning/-n the fire goes on
So we made it right/And it-s total fright
It-s to high to fall/Let the body stroll
If you want it right/Share a bit of light
If you mix it well/You ll find your body, dare
But you can use it all/Save at least its soul
It-s my head on a crash of two rivers
And it-s true, -n it-s true -n it-s through
And my fingers they slide
On the land of honey-dew, honey-dew,honey-dew
And I-m falling, I-m falling, I-m falling
And it s done, -n it-s done, -n it-s done
Should I sway should I stop should I fall in?
So I-m stunned...»

Αναρωτηθήκατε ποτέ πόσες ψυχές κολυμπάνε μέσα στο αχανές τη στιγμή που διαβάζετε αυτές τις γραμμές και πόσες συγκρούονται πάνω στον ιστό ανά δευτερόλεπτο;... Πόσοι εγκέφαλοι αγγίζουν την δική τους πληρότητα; Πόσοι περνούν σε άλλες σφαίρες αντίληψης από ένα «Υ»;...

Οι λέξεις της Nada, μου αφήνουν μια αίσθηση ηρεμίας. Aμμουδιά απέραντη νωρίς το πρωί κι η θάλασσα λάδι/μόνο εγώ κι ένα υπέροχο τριπ/μια παρέα που πάει για ύπνο μετά από ολονύχτια κραιπάλη... /κρατώντας μισογεμάτα μπουκάλια νερό/προσπερνά και χάνεται στο βάθος... //ακόμα κι αν βάλεις 10 ερωτηματικά κι άλλα τόσα θαυμαστικά/βλέπω.../strange days...//Ενίοτε η παρέα αντικαθίσταται από τον φίλο κι αδερφό μου που ξεδιαλέγει κάτι δολώματα (δε βαριέται;)... ή εκείνη την Αλαφροϊσκιωτη που μπαίνει στη θάλασσα και ποτέ δεν τη βλέπω να βγαίνει... //Ευχές.

«...That sun, it looks so sunny/flashing light upon our side
It seems like big decision/keep the secret of the slide
That prison, that-s our prison/is the servant of the tide
I-m the servant of the tide, that-s right...
We-d always been so lucky/but what does so lucky mean?
It-s time to meet our lines/and the sea is flaming free...
...I-m the servant of the sea...»

Όλα ένα...

Καλό ξημέρωμα...

Technosamurai_code
AuM_©Ζ

Edited by - Moz on 10/07/2005 02:33:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 02:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 03:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Παναγίτσα μου!
Τι ειν τούτο;;;

Μπήκα βρε jonniebegood να δω τι γίνεται στο θέμα, και τρόμαξα!
Κλείδωμα! Γρρρηόγορα!!!


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 03:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΣ!!!
(Τι αηδία είναι αυτή; Ποιος σου τα μαθαίνει αυτά και τα κάνεις; )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 12:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
quote:
Οι λέξεις της Nada, μου αφήνουν μια αίσθηση ηρεμίας. Aμμουδιά απέραντη νωρίς το πρωί κι η θάλασσα λάδι/μόνο εγώ κι ένα υπέροχο τριπ/μια παρέα που πάει για ύπνο μετά από ολονύχτια κραιπάλη... /κρατώντας μισογεμάτα μπουκάλια νερό/προσπερνά και χάνεται στο βάθος... //ακόμα κι αν βάλεις 10 ερωτηματικά κι άλλα τόσα θαυμαστικά/βλέπω.../strange days...//Ενίοτε η παρέα αντικαθίσταται από τον φίλο κι αδερφό μου που ξεδιαλέγει κάτι δολώματα (δε βαριέται;)... ή εκείνη την Αλαφροϊσκιωτη που μπαίνει στη θάλασσα και ποτέ δεν τη βλέπω να βγαίνει... //Ευχές.

Και οι δικές μου σε σένα φίλε.

Ζήτω ο Θεός, που οτιδήποτε το ρει,
και φτιάχνει χίλια σύμπαντα σε νάϋλον λεκάνη,
όμως το πιο απίθανο που η κούτρα μου απορεί,
τον ίδιο εκατόρθωσε, ανύπαρκτο να κάνει...

Υποκλίνομαι NADA.

ATMA, καλώς να ορίσεις.

Ryche, είμαι φίλος σου.

Moz, o μάγος του Όζ, ενώπιόν σου...

Καλημέρα,
Ένας Deva

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 15:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 16:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
Ryche, είμαι φίλος σου.

Kαι γω Deva,φιλος σου ειμαι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 17:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
quote:
Kαι γω Deva,φιλος σου ειμαι

Πάμε να πιούμε τότε έναν καφέ φίλε, μια και είσαι εδώ...

Deva

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 18:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
Όταν κοιμόμαστε στο μαξιλάρι κάποιου άλλου, μερικές φορές βλέπουμε τα όνειρά του. Για παράδειγμα, αν ένα παντρεμένο ζευγάρι αλλάξει πλευρές στο κρεβάτι, για ένα διάστημα ο άνδρας θα βλέπει τα όνειρα της γυναίκας και η γυναίκα του άνδρα. Φυσικά αυτό δεν συμβαίνει σε ένα κρεβάτι ξενοδοχείου για τον απλούστατο λόγο ότι δεν κοιμάται κανείς εκεί για αρκετό διάστημα ώστε να αφήσει ψυχικό αποτύπωμα. Η σύνδεση που δημιουργείται είναι με το κρεβάτι ή με τον χώρο που βρίσκεται από κάτω του ? Ίσως έλκουμε διανευρολογικά μπιτ πληροφοριών από τον κάτω κόσμο, και με αυτά πλάθουμε τα όνειρα με τον ίδιο τρόπο που το μέταλλο έλκει μόρια οξυγόνου από τον αέρα και σχηματίζει σκουριά. Τα όνειρα, λοιπόν, μπορεί να είναι μια μορφή ψυχικής οξείδωσης. Κάθε πρωί, το λαδωμένο κουρέλι της εγρήγορσης μας σκουπίζει και μας καθαρίζει. Αργά ή γρήγορα όμως, σκουριάζουμε σε βάθος οπότε χάνουμε ελαστικότητα, αγωγιμότητα και σαφήνεια μορφής, παθαίνουμε άνοια ή τρελαινόμαστε, σβήνουμε. Αν χρησιμοποιούσαμε το κουρέλι πιο εντατικά, αυτό μπορεί να μην συνέβαινε. Και γι’ αυτό το μήνυμα των μοναχών Ζεν – το μήνυμα όλων των μυστικιστών παντού – ήταν και είναι :

Ξυπνήστε ! Ξυπνήστε !

Από το βιβλίο ενός ντέβα.

Καλό καλοκαίρι,
Deva Parinito


Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 10/07/2005 18:35:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 01:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

βιαστηκατε να κρινετε τους πνευματικους ορθοδοντικους πριν δειτε το τελικο αποτελεσμα βρε παιδια...

καλη δουλεια!

στους τραπεζιτες υπαρχει και το συμβολο του Κουδος...


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 12:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 13:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo
Και στην Τροία;
Τίποτε στην Τροία-ένα είδωλο.
Έτσι το θέλαν οι θεοί.
Κι ο Πάρης, μ' έναν ίσκιο πλάγιαζε σα να ήταν πλάσμα
ατόφιο.
κι εμείς σφαζόμασταν για την Ελένη δέκα χρόνια .

Μεγάλος πόνος είχε πέσει στην Ελλάδα.
Τόσα κορμιά ριγμένα
στα σαγόνια της θάλασσας στα σαγόνια της γης.
τόσες ψυχές
δοσμένες στις μυλόπετρες, σαν το σιτάρι.
Κι οι ποταμοί φουσκώναν μες στη λάσπη το αίμα
για ένα λινό κυμάτισμα για μια νεφέλη
μιας πεταλούδας τίναγμα το πούπουλο ενός κύκνου
για ένα πουκάμισο αδειανό, για μιαν Ελένη.
Κι ο αδερφός μου;
Αηδόνι αηδόνι αηδόνι,
τ' είναι θεός; τι μη θεός; και τι τ' ανάμεσό τους;

"Τ' αηδόνια δε σ' αφήνουνε να κοιμηθείς στις Πλάτρες".

Γ.Σεφέρης, "Ελένη"

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 13:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

--------------------------------------------------------------------------------
Η επίθεση είναι η καλύτερη άμυνα.
Όταν αμύνεσαι χωρίς να κάνεις τίποτα απολύτως, δέχεσαι κτυπήματα και χάνεις έδαφος έχοντας απώλειες, δίνοντας την ευκαιρία στον άλλο να σε μελετήσει, να βρει τα όπλα σου και να τα εξουδετερώσει.

Δεν είναι αυτό που λες που μετρά, αλλά αυτό που κρύβεις.
Η απάτη κρύβεται πίσω από αυτό που δεν φαίνεται…

Ελάττωσε ταχύτητα για να μυρίσεις τα τριαντάφυλλα . Θυσίασε λίγο χρόνο να κοιτάξεις γύρω σου και να δεις πραγματικά τι συμβαίνει μπροστά σου αυτήν τη στιγμή. Κάν’ το αυτό και θα αντιληφθείς ότι αυτή η στιγμή είναι η μόνη που υπάρχει και, το σημαντικότερο, αυτή η στιγμή είναι η μόνη που έχεις για να αφήσεις τ’ αποτυπώματά σου στη ζωή.


Πρέπει άραγε να σκοτίζω τον εαυτό μου με πράγματα που μπορεί να μη μου συμβούν ποτέ; θα πρέπει να ταλαιπωρούμαι με προβλήματα που μπορεί ποτέ να μην προκύψουν; όχι! Το αύριο είναι θαμμένο μαζί με το χθες και δεν θα το ξανασκεφτώ


Αλίμονο σε σένα αν δώσεις ολοκληρωτικά τον εαυτό σου σε κάποιον άλλο. Θα είσαι χαμένος για πάντα. Κράτησε τον εαυτό σου, όπως κρατούν και οι άλλοι τον εαυτό τους. Μετά βάλε μαζί το «αυτοί» και σχημάτισε το «εμείς». Στην συνέχεια δούλεψέ το αυτό το «εμείς». Και θα δεις ότι γίνεται όλο και πιο μεγάλο, ενώ ταυτόχρονα μεγαλώνει και το «εσύ» και το «εγώ». Η στενή επαφή είναι αυτό το θαυμάσιο «εμείς».
Κι αν από κακή τύχη χάσεις αυτό το ιδιαίτερο «εμείς», σου μένει πάντα το «εγώ» και οι τρυφερές αναμνήσεις να χτίσεις τη συνέχεια.

THE GAME IS OVER...

ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΟΡΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ._

Ένας τρελλός Πατρινός από άλλο foroum....

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 14:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Καλημερούδια!

Lorenzo, «μ-έφτιαξες πάλι», shukran! ((Το έκανες το τατού ή τζάμπα ο κόπος «αυτηνής»; ))

Τζώνυ-μπι και Μέγα Μύστη, αυτά τα σιδεράκια-η ντροπή-«αυτό το ντικρ»! Η τέχνη που φέρνει τα πάνω-κάτω... (Είσαι κορυφή! /στο χω ξαναπεί;) Η πρώτη εικόνα που έβαλες, παραδέξου το ότι είναι «σοκαριστική» για τους «αμύητους στην πνευματική ορθοδοντική». Κι ας είναι ευκαιρία φώτισης. Η δεύτερη όμως ανταμοίβει κάθε προσπάθεια ανάβασης στο βουνό! (Χμ... υπάρχει μετρητής Χαράς; )

quote:

στους τραπεζιτες υπαρχει και το συμβολο του Κουδος...


(δεν εννοείς του δημοσίου και μη...;!) «Βάλτε ά-φοβα ένα στο καθημερινό σας διαιτολόγιο», φρόντισε ο Dr-Jonniebegood (ο γνωστός της ΥΑΠ)... Aum-Αμάν-Αμήν!

Αγαπητή μου και Κλειδοκρατόρισσα, ο Κούδας να σας δίνει όλα τα αγαθά του Αβραάμ και του Ισαάκ και του κέρατος της Αμάλθειας! ((Αμαλία-μου, καλού-κακού ρίχνε καμιά ματιά/περιμετρική, έτσι για να μην έχουμε τίποτα εισβολές από το υπερπέραν-Αρες-Μάρες κι αρχίσουνε οι κουκου-νάρες... βροχή!//Φιλικά πάντοτε//Fotograf-Yok επίσης, αλλά κάνω κλικ και το ξέρεις...))

Ντέβα, καλώς σε βρίσκω πάλι! (Shukran και για το νάυλον. Η ποπ-αρτ που στοιχειώνει την τέχνη μου/δεν μπορώ να την αποφύγω τελικά...) Έπινα κάτι τσίπουρα χτες και σε σκέφτηκα (άνευ πλάκας). Εκείνο το κλινγκ!... (και στα μάτια/για να ισχύει η πρόποση). Στο επόμενο κλινγκ! Θα με θυμηθείς άραγε; (Θα μου το πεις;)... Φαντάζεσαι, λέει, αυτό το κλινγκ! να ταξιδεύει από άκρη σε άκρη, με αράκ και τσίπουρα και σάκε; Να μιλάς εσύ για τον Βούδα κι εγώ για τον Κούδα και το τζίνι σου (το ενοχλητικό) για τον... Κανένα; ΟΛΑ ΕΝΑ όνειρο είναι, θα μου πεις, δεν σημαίνει ότι πρέπει να το φορτωθεί κανείς ((μια σκέψη έκανα, μη δίνεις σημασία/αλλά έτσι θα γίνει και θα με θυμηθείς)).

Ryche, φίλε μου, HEIL! Technoshamanism_uberalles! Ευχαριστώ που σφραγίζεις σανσκριτικώς και με σύμβολα Δύναμης. Θα επέλθει η εναρμόνιση, τι λες; ((Ελπίζω όλα καλά... στον πλανήτη!))

((Αδερφέ μου, μήπως να αλλάξουμε μετοχές; Καμιά παραθρησκ-; Καμιά θέαση τσουπακάμπρα; Δύσκολοι καιροί...))

Shukran JAZZilan
©Moz
------------------
((Με τιμάτε όσοι συμμετέχετε/και δια της ανάγνωσης...))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 16:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
quote:
Φαντάζεσαι, λέει, αυτό το κλινγκ! να ταξιδεύει από άκρη σε άκρη, με αράκ και τσίπουρα και σάκε; Να μιλάς εσύ για τον Βούδα κι εγώ για τον Κούδα και το τζίνι σου (το ενοχλητικό) για τον... Κανένα; ΟΛΑ ΕΝΑ όνειρο είναι, θα μου πεις, δεν σημαίνει ότι πρέπει να το φορτωθεί κανείς ((μια σκέψη έκανα, μη δίνεις σημασία/αλλά έτσι θα γίνει και θα με θυμηθείς)).

Έλα να με βρεις στο ιν Κόγκνιτο αδέρφι,
θα 'χουμε σάκε, τσίπουρο, ρακί.
Το πιο ωραίο στο ιν Κόγκνιτο ρε μάγκα,
είναι πως όλοι θα 'ναι με τα τζίνια τους εκεί...


Εσωτερισμό θα κάνω,
στην ξαπλώστρα μου επάνω,
μ' αντι-ηλιακό.
Κι οι φρουτοχυμοί θα τρέχουν,
στα κορίτσ'α που θα μ' έχουν
σαν της Ρόδου Κολοσσό.

Σε μονοκίνι τυρκουάζ,
η καρδιά μου στο γκαράζ,
κι οι ορμές δίνουν μπαράζ.
Άντε να μπω να κολυμπήσω,
να 'ρθει η κάψα μου σε ίσο,
να σου χαρίσω
του έρωτά μου τ' αβαντάζ...


Deva Parinito
SunBlocked

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 11/07/2005 18:54:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 17:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

αυτά τα σιδεράκια-η ντροπή-«αυτό το ντικρ»!

Η τέχνη που φέρνει τα πάνω-κάτω...



αλλιως τι τεχνη θατανε μοζη μου?

ψυχαγωγια, δεν ειπαμε?

quote:

Η πρώτη εικόνα που έβαλες, παραδέξου το ότι είναι «σοκαριστική» για τους «αμύητους στην πνευματική ορθοδοντική». Κι ας είναι ευκαιρία φώτισης.


ελατε βρε παιδια που ειναι σοκαριστικη.

εγω αν και πιστευω στα δια του σοκ σατορια, προσπαθω να επιλεγω σοφτ φωτογραφιες για το φορουμ.

φωτοσοπακια χουμοριστικα.


εχω ομως ενα αλμπουμακι στο κλαμπακι μου στον παθφαϊντερ με φωτογραφιες πραγματικες απο μια πραγματικοτητα που δεν θελει κανενας να δει - υπολειματα εκτρωσεων - εκει εγινε το στομαχι μου κομπος αλλα τις ειδα ολες δυο και τρεις φορες για να καταλαβω τον ανθρωπο - αυτες ειναι σοκαριστικες το παραδεχομαι αλλα τις χρησιμοποιω μονο σε πολυ σοβαρες περιπτωσεις, αν ειναι να σωθει μια ζωη...

quote:

Η δεύτερη όμως ανταμοίβει κάθε προσπάθεια ανάβασης στο βουνό!


σας ειδα που χλωμιασατε και συ και η Κυρα μας των Κλειδιωνε και ειπα να επισπευσω την ολοκληρωση της πνευματικης ορθοδοντικης επεμβασης.


quote:

«Βάλτε ά-φοβα ένα στο καθημερινό σας διαιτολόγιο»



ή πολλα !

το συστηνει και Η Υπηρεσια!

quote:

Φαντάζεσαι, λέει, αυτό το κλινγκ! να ταξιδεύει από άκρη σε άκρη, με αράκ και τσίπουρα και σάκε; Να μιλάς εσύ για τον Βούδα κι εγώ για τον Κούδα και το τζίνι σου (το ενοχλητικό) για τον...



ετσι διαδιδονται τα κλινγκ παιδια - σε ομοκεντρους κυκλους - στην πορεια τους επηρεαζουν ποτηρια να τσουγκρισουν, αλλα συναντουν και αλλα κλινγκ και φτιαχνουν κομβους - σε αυτους βρισκονται χωροχρονικα τα μεγαλα γλεντια και ξεφαντωματα - και αυτα παραγουν εντονες κβαντικες συγχορδιες που απλωνονται με την σειρα τους και συμβαλλουν με τα αλλα κλινγκ - αποτελεσμα ο πλανητης μας να αντηχει Ενα Κλινγκ - μου το επιβεβαιωσαν και κατι γνωστοι απο τον Αλγκορ.

quote:

((Αδερφέ μου, μήπως να αλλάξουμε μετοχές; Καμιά παραθρησκ-; Καμιά θέαση τσουπακάμπρα; Δύσκολοι καιροί...))



απ τον ryche το περιμενεις, απο αλλου θα σουρθει το τσουπακαμπρα.

χαχαχα!

ανεμενε να βρω κανα καλο.


quote:

©Moz
------------------
((Με τιμάτε όσοι συμμετέχετε/και δια της ανάγνωσης...))



τα εξωτικα φυτα ειναι ζωτικες πινελιες που προβληματιζουν μεσω της χαρης σε εναν κηπο - ποσο μαλλον οταν ανθιζουν - τοποθετουνται σε καποια γωνια, διπλα σε καποιο φυσικο βραχο


η τιμη ειναι δικη μας μοζη μου!


ανοιξες ενα απο τα πιο ενδιαφεροντα τοπικ και αυτη δεν ειναι μονο η δικη μου γνωμη.


εξαλλου που αλλου θα μπορουσα να βαλω φωτογραφιες πνευματικης ορθοδοντικης???


ειδες πως πανω απο τα κλινγκ ακουστηκαν τα Κλειδια της Κυρας μας να Χτυπανε???


.


αμαλια μου απο ο,τι φαινεται στο κολλησα το παρατσουκλι.


αλλα το ξερω οτι γελας και εσυ!


.

.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 17:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

lorenzo

Η επίθεση είναι η καλύτερη άμυνα.


οχι παντα λορεντζο μου, οχι παντα.

για παραδειγμα το τζουντο βασιζεται ακριβως στην αντιθετη αρχη - της υποχωρησης.

οπως υποχωρει στον ανεμο η καλαμια αλλα δεν σπαει, ενω το δεντρο που του αντιστεκεται καποια στιγμη σπαει.


quote:

Πρέπει άραγε να σκοτίζω τον εαυτό μου με πράγματα που μπορεί να μη μου συμβούν ποτέ; θα πρέπει να ταλαιπωρούμαι με προβλήματα που μπορεί ποτέ να μην προκύψουν; όχι! Το αύριο είναι θαμμένο μαζί με το χθες και δεν θα το ξανασκεφτώ



νομιζω πως αν σε ρωτησω τι ωρα ειναι θα μου πεις την σωστη αδελφε!


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 19:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
quote:
ετσι διαδιδονται τα κλινγκ παιδια - σε ομοκεντρους κυκλους - στην πορεια τους επηρεαζουν ποτηρια να τσουγκρισουν, αλλα συναντουν και αλλα κλινγκ και φτιαχνουν κομβους - σε αυτους βρισκονται χωροχρονικα τα μεγαλα γλεντια και ξεφαντωματα - και αυτα παραγουν εντονες κβαντικες συγχορδιες που απλωνονται με την σειρα τους και συμβαλλουν με τα αλλα κλινγκ - αποτελεσμα ο πλανητης μας να αντηχει Ενα Κλινγκ - μου το επιβεβαιωσαν και κατι γνωστοι απο τον Αλγκορ.

Και κλανγκ, και κλονγκ.

Κλινγκ, κλανγκ, κλονγκ δηλ. Κάτι σαν το σαντούρι του Μόσχου...

Deva Parinito
SunBlocked

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 11/07/2005 19:17:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 19:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
quote:
Τίποτε στην Τροία-ένα είδωλο.

Τζάμπα, δέκα χρόνια, χίλια, ένα μύριο...
Και το "εγώ" και το "εμείς" και το "αυτοί", (αδειανά πουκάμισα όλου του κόσμου ενωθείτε).
Strange days have found us
Strange days have tracked us down
They’re going to destroy
Our casual joys
Εγώ ειμί; Για δεν ειμί καθόλου και πρόκειται περί λάθους;
Strange days have found us
And through their strange hours
We linger alone
Bodies confused
Memories misused
As we run from the day
To a strange night of stone
και συνεχίζουμε να τρέχουμε για "μιας πεταλούδας τίναγμα" (κι αν φέρει εκείνη την -χαοτική- καταιγίδα στην Κίνα;)


Απολογητήριο Σημείωμα (για κάποιους φίλους που δεν κατάλαβαν και κάποιους εχθρούς που δεν θέλουν να καταλάβουν):

[Κάθονται, που λες, τα τυπάκια και λένε τα παλαβά και συγχαίρουνε ο ένας τον άλλο, και δώσ'του "μπράβο μεγάλε" και "μπράβο μεγάλε" και τη βλέπουνε και πολύ ξύπνιοι να'ουμ]

Μια κρυμμένη αλήθεια παραμονεύει (σαν το "ξεχασμένο πηγάδι που καραδοκούσε το θύμα του"):
Δεν γνωρίζω επίδοξο μεταφραστή, απ'όσους χάθηκαν στη μετάφραση ηθελημένα ή άθελα, που να μην έχει νιώσει στο πετσί του τι θα πει να ζεις μειοψηφώντας. Δεν γνωρίζω μετα-φραστή, μετα-τροπέα, σαλτιμπάγκο της πνευματικής ορθοδοντικής, χειριστή της ασημένιας μηχανής που κινείται πλαγίως στο χρόνο, που να βρίσκεται μπροστά στην "κοινή γνώμη" και να νιώθει σαν στο σπίτι του. Μπορεί να μην κλαίγεται, μπορεί και να το θέλει, μπορεί να μην γίνεται αλλιώς γιατί αυτός είναι ο "τρόπος του είναι του". Αλλά όλοι είναι καταδικασμένοι να μειοψηφούν και να σέβονται εσσαεί τους κανόνες των πολλών.
Προσοχή: Αυτό δεν είναι κλαψούρισμα στην "κακούργα κενωνία". Είναι ψυχρό και ήρεμο συμπέρασμα παρατήρησης. Μπορεί και να πρέπει έτσι, μπορεί να τους αξίζει τους μπαγάσηδες!
Ως εκ τούτου χαίρονται να συντυχαίνουν κάποιους της ίδιας φάρας (της αλληνής και της καμμιανής και της Ave Discordia). Και ο πιο μονόχνωτος θα επιθυμήσει το είδος του κάποτε. Και θα στήσουν πάρτι, με τον διεστραμμένο τρόπο που ξέρουν, και θα πουν τα δικά τους. Και θα κοιτούν οι γειτόνοι συνοφρυωμένοι (αυτοί που δεν θέλουν μονάδες απεξάρτησης ναρκομανών κοντά στα "παιδιά μας", ας πούμε). Και θα φωνάξουν "το εκατό" στο πρώτο κιχ που θα ακουστεί μετά τις 12.
Γιατί το κιχ αυτό θα είναι ξένο και παράταιρο και ανίερο και δεν θα ανήκει σε γνωστή βραβευμένη αοιδό ή στον Ακατανόμαστο αλλά θα εμπνέεται από τα γούστα αυτών των παλαβών που όλο μετα-φράζουν την πραγματικότητα σε ό,τι καταβάσει η γκλάβα τους.
[Παρατηρημένο: Μια μειοψηφία του 5% δεν έχει 5% πιθανότητες να μιλήσει. Έχει 0%]
Γι αυτό ας κατανοήσουμε την -πρόσκαιρη- χαρά τους. Είναι αραιά και πού οι ευκαιρίες αυτών των ταλαίπωρων να φορτίσουν τις μπαταρίες τους εν μέσω ομόδοξων (ή εξίσου παράδοξων)συνανθρώπων. Η έρημος είναι μακρά και οι οάσεις λίγες.
Κι αν πουν καμιά εξυπνάδα, κανά ελιτίστικο, κανά παλαβό ας κάνουμε τα στραβά μάτια. Τα κάνουμε μόνιμα για τους υπόλοιπους και δε ζητάμε ποτέ τα ρέστα. Κι ο Ιπτάμενος Ολλάνδός μια φορά στα εκατό χρόνια έπιανε λιμάνι (και νααα τα τσίπουρα! με το συμπάθειο).
Άλλωστε, άλλο Namaskara Mudra κι άλλο "Να, μασκαρά, μούτζα".

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 20:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


quote:

οχι παντα λορεντζο μου, οχι παντα.

για παραδειγμα το τζουντο βασιζεται ακριβως στην αντιθετη αρχη - της υποχωρησης.

οπως υποχωρει στον ανεμο η καλαμια αλλα δεν σπαει, ενω το δεντρο που του αντιστεκεται καποια στιγμη σπαει.


Χμμμ... τώρα έπεσες στην περίπτωση... Κάνεις λάθος και νομίζω ότι ...το ξέρεις. Σκέψου λίγο σαν Τζουντόκα... και θα δεις ότι στο όλο κείμενο κι όχι στο μέρος - ιδιαίτερα στην τελευταία παράγραφο - θα βρεις το "δικό μου" γιατί

quote:
νομιζω πως αν σε ρωτησω τι ωρα ειναι θα μου πεις την σωστη αδελφε!

Παίζεται... φίλε μου. Και θα σου εξηγήσω γιατί.

Ποιά είναι η ΣΩΣΤΗ ????

....Βλέπεις το ΟΛΟ τώρα!!!

Αυτή η "ευθύνη" θα γίνει ίσως "φραγμός" και θα μου κλείσει το στόμα!!!!
Αυτό που θα σου πω σίγουρα - αν σου πω - θα είναι η "δική" μου σωστή ώρα, αλλά θα σου το ΤΟΝΙΣΩ ξεκάθαρα!!! γιαυτό μόνο μπορείς νάσε σίγουρος αδελφέ!!! Σε άλλους "τη λέω" συνήθως μέσω .."παραβολών", ποίησης, εικόνων, αποσπασμάτων σοφών ρήσεων... κι ελπίζω κι εύχομαι ...συγχρονισμό των ρολογιών μας... έστω και τυχαίο.. αλλιώς...


Ήμουν κι εγώ στον πόλεμο τοξότης,
το ριζικό μου ενός ανθρώπου που ξαστόχησε.
Γ.Σεφέρης, "Ελένη".

quote:
((Το έκανες το τατού ή τζάμπα ο κόπος «αυτηνής»; ))

Το σκέφτομαι Μόζυ μου.. το σκέφτομαι

Άτμα η απουσία σου επέτεινε την ..φτώχεια και την μιζέρια στους αδειοδιάδρομους των ΙΝ {..όπως έσω} ΔΙΑΝΩΝ!!! ή ΚΟΥΡΚΩΝ {1=Β} ή μαχαλόμαγκων+γυναιξίκαιτέκνοις+παρατρεχάμενωννεόκοπωνΙΝ..κ.α.τινά..

Κάλαμοι δίκην Ρόλς-Ρόϊς ιππευόμενοι υπό των Υψηλών Ιπποτών περιφέρονται άλλοτε φτύνοντας κι άλλοτε γλύφωντας -άλλωστεποίαηδιαφορά - κιόλαπανκαλάμεκόλακόκαστουςγυφτομαχαλάδες...
Μπερδέψαμεταμπούτιαμας...κιάσταλαβίστασύντροφοι!!!!

ΟΥΡΑ-ΟΥΡΑ
ΖΗΤΩ Η ΒΑΒΟΥΡΑ!!!

ΤΖΕΡΤΖΕΛΕΣΝΑΓΙΝΕΤΑΙΠΟΥΛΕΝΚΑΙΣΤΟΧΩΡΙΟΜΟΥ...


ΔΕΝΚΑΛΟ,ΔΕΝΚΑΛΟΚΑΛΗΜΟΥ....ΚΑΘΟΛΟΥ!!!


Αηδόνι αηδόνι αηδόνι,
τ' είναι θεός; τι μη θεός; και τι τ' ανάμεσό τους;

"Τ' αηδόνια δε σ' αφήνουνε να κοιμηθείς στις Πλάτρες".

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 21:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Απολογητήριο Σημείωμα (για κάποιους φίλους που δεν κατάλαβαν και κάποιους εχθρούς που δεν θέλουν να καταλάβουν):

[Κάθονται, που λες, τα τυπάκια και λένε τα παλαβά και συγχαίρουνε ο ένας τον άλλο, και δώσ'του "μπράβο μεγάλε" και "μπράβο μεγάλε" και τη βλέπουνε και πολύ ξύπνιοι να'ουμ]



τους ειδα κι εγω!

και το καταγγελω φυσικα.

quote:

Μια κρυμμένη αλήθεια παραμονεύει (σαν το "ξεχασμένο πηγάδι που καραδοκούσε το θύμα του")



ο εξαδακτυλος θειος Μητσος που εκανε μεταφορες εκδρομες καποτε, ξαναχτυπα.

quote:

Ως εκ τούτου χαίρονται να συντυχαίνουν κάποιους της ίδιας φάρας (της αλληνής και της καμμιανής και της Ave Discordia).


ω αυτη η συγχρονικοτης!

εχει χιουμορ ο Θεος!!!


σημερα εγραφα σε εναν καλο φιλο για την μοναξια του μονοπατιου και την χαρα που νιωθει κανεις οταν συναντα συνοδοιπορους.


quote:

Και ο πιο μονόχνωτος θα επιθυμήσει το είδος του κάποτε. Και θα στήσουν πάρτι, με τον διεστραμμένο τρόπο που ξέρουν, και θα πουν τα δικά τους. Και θα κοιτούν οι γειτόνοι συνοφρυωμένοι (αυτοί που δεν θέλουν μονάδες απεξάρτησης ναρκομανών κοντά στα "παιδιά μας", ας πούμε). Και θα φωνάξουν "το εκατό" στο πρώτο κιχ που θα ακουστεί μετά τις 12.


χαχαχα!


εισαι περιγραφικοτατος!

quote:

[Παρατηρημένο: Μια μειοψηφία του 5% δεν έχει 5% πιθανότητες να μιλήσει. Έχει 0%]



μιλανε αδελφε, αλλα ισως να μην γινονται κατανοητες.

χανονται πολλοι στην μεταφραση...

quote:

Η έρημος είναι μακρά και οι οάσεις λίγες.


quote:

Κι ο Ιπτάμενος Ολλάνδός μια φορά στα εκατό χρόνια έπιανε λιμάνι (και νααα τα τσίπουρα! με το συμπάθειο).



quote:

No Method, No Guru, No Teacher



.

αυτο που κανει εναν κηπο ομορφο ειναι τα περιεχομενα σε αυτον.

τα τοπικ ειναι ομορφα εξ αιτιας των συμμετεχοντων τους.

ναστε ολοι καλα!

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 21:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Χμμμ... τώρα έπεσες στην περίπτωση... Κάνεις λάθος και νομίζω ότι ...το ξέρεις.


αν κανω επιθεση σκεπτομενος σαν τζουντοκα, θα ειναι παραπλανητικη για κανω τον αντιπαλο να αντιδρασει.

για να τον ριξω, πρεπει να βαλει εκεινος δυναμη και εγω να βρεθω στο καταλληλο σημειο για να επηρεασω το κεντρο βαρους του.


το τζουντο ειναι η μονη πολεμικη τεχνη (εκτος απο το Ταϊ Τσι) που βασιζεται στην ζεν αντιληψη της μη δρασης - βου βεϊ.



quote:

....Βλέπεις το ΟΛΟ τώρα!!!



απαντησες σωστοτατα, οπως το περιμενα, απλα εβαλες λαθος λεξη με κεφαλαια.


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 22:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


το τσουπακαμπρας σας κυριε μοζη!


αυθεντικο, οχι γιαλατζι σαν τον κενταυρο του Λιακο!

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 22:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito

Αχ, ΝADA, Νάντα,
πάρε γι' άντρα,
του Θερβάντες τον ιππότη,
με την κάσκα του προδότη.

Βγάλε δόντι κι αν πονέσεις,
ξέρω κι από υποσχέσεις,
μα άκου τι σου λέω τώρα,
που 'ναι η σωστή η ώρα :

quote:
Τοκ, τοκ !

- Ποιος είναι ?

- Εγώ. Ο ίδιος!

- Ποιος εσύ ?

- Εγώ που να πάρει ! Ο συνοδοιπόρος σου !

- Α! Έτσι. Deva-σαν, έκανες πάλι το κόλπο της αλλαγής...

Από το λαδωμένο κουρέλι της εγρήγορσης


Να θυμάσαι κάτι NADA :

Είναι αυτό που είναι.
Είσαι αυτό που είναι.
Δεν υπάρχουν λάθη.


Deva Parinito
Unblocked

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 11/07/2005 23:00:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 22:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
«Triunity of the space, inside the sacred maze.
Shiva in the cosmic dance, the divine eye gaze.
Eye of shiva, dance the world!
Lightening flashes from your eye,
Destroy the illusion.
All destruction by a glance, set the world in a trance.
Inside the sacred maze, shivas cosmic dance
Bom bom shiva bom shankara
Bom bom shiva bom rudra
Bom bom shiva bom vama chara
Kala tattwa
Great eye of shiva, thunderbolt rudra, unveil lady maya.
Great eye of shiva, dance the world into the cosmic maze of outer space.
Unveil lady maya.»*

quote:

Άλλωστε, άλλο Namaskara Mudra κι άλλο "Να, μασκαρά, μούτζα".

Kαμαρώστε τον!! >> wendigo! (Μέλος 2ης Βαθμίδας)
No Method, No Guru, No Teacher!
wendi, είσαι το ζωντανό μου παράδειγμα (100%)! (Χμ... Πόσα κιλά είσαι; Το κρανίο μου ρωτάει... /Strange days...)

quote:
Deva Parinito
SunBlocked


Δώσε συντεταγμένες, Ντέβα, κι έφτασα... άνευ UV. (Α.Δ. Νο 987654-3-2-...)

Ευχαριστώ για το κρανίο, Μέγα Μύστη!!! (Προσλαμβάνεσαι. Πέρνα αύριο από το γραφείο μου.../Θέλω να δω και τις άλλες κάποια στιγμή... σσστ, μεταξύ μας...) ((Ο ryche είναι για να σφραγίζει δια του κουκουμα κλπ.../ξέρει αυτός. Είναι ο Σπαρτιάτης-σαμουράι «αυτηνής» και το έχω καταλάβει... Σε σένα το έλεγα. Όσο για το άλλο... δεν είδα καμιά χλωμή-Αμαλία/εσύ Αμαλία μου είδες κανένα χλωμό-Moz; Τζώνυ... γιατί δε λες ότι αγωνιούσες να μας δείξεις το αποτέλεσμα;; Τικ! Τοκ! Τικ! Τοκ! Μέχρι εδώ ακουγόταν! Σαν μηχανισμός έτοιμος να κάνει μπουμ! ))

lorenzo, να θυμάσαι ότι υπάρχει πάντα η πιθανότητα να βρεθεί απέναντί σου ένα ίδιο ρολόι, ίδια μάρκα και με την ίδια γρατσουνιά στο ίδιο σημείο, από το ίδιο πέσιμο (κάνοντας την ίδια εξυπνάδα) κλπ κλπ και να δείχνει την ίδια ακριβώς ώρα και όχι τη «γνωστή». (Mιλάμε για νήματα/Πόσα φεύγουν από εμάς και προς τα που πάνε;...)

quote:
η απουσία σου επέτεινε την ..φτώχεια και την μιζέρια στους αδειοδιάδρομους

Ατμα, (αν δεν είσαι στο βυθό) πέρνα να αφήσεις κανένα ρούβλι στο poor artist, ξέρεις πόσο εκτιμώ τη χορηγία σου!

Guttenacht...
AuM_©Z
-------------------------------------
*«Eye Of Shiva» by Therion/για τους λάτρεις της περιήγησης στις λέξεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy