ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ο κακός Βρίλ
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 17:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ο κακός Βρίλ
Αν κρίνω απ ότι έγινε στη μετάφραση,

από τα λάθη που έγιναν,

τις παρερμηνείες,

λάθος ερμηνείες εννοιών και λέξεων,

λάθος απόδοση,

συμπεραίνω, οτι το αρχικό κείμενο ήταν πολύ δύσκολο για μετάφραση...

Νέξτ τάιμ μπόυς άντ γκέρλς,

με λιγότερη προκατάληψη και ανοιχ΄τοτερη καρδιά...

Μυαλό ? Γουάτ ις δίς ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 18:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
Κάτσε πασά μου, τώρα αρχίζει το γλέντι. Έχω πιάτα λέμε...

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 23:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
quote:

Γεια σας.

Πώς πάει ή... "παιδική χαρά" ;;

Προσωπικά θα επιθυμούσα να καταθέσω πολύ λίγα πράγματα σε αυτό το "εξαίσιο" Θέμα που ξεκίνησε ο/ή Moz...


Διόρθ. του Διορθωτή: 1. παιδική χαρά 2. TO. // Gia ta eisagogika sto ?eksaisio?, diatiro epifilakseis, Greit LOA(not main/mein is klein). H nekropsia 8a deiksei? C Ya at the RolerKoster!

Για τους μικρούς εξερευνητές software-update/Keep your prograMmMs High-neken:

quote:

" Εάν κάτι από τις Ενέργεις αυτών των ανθρώπων μου φανεί περίεργο, βαρύ ή εν γένει δονήσει "ενοχλητικά" κάποιες χορδές του ψυχισμού μου, θα προσπαθήσω πρώτα απ'όλα να ελέγξω μήπως αυτά τα αρνητικά συναισθήματα ή σκέψεις εξαρτούνται από κάποιες δικές μου εγω-κεντρικές τοποθετήσεις ή αδυναμίες της προσωπικότητάς μου που εκφράζονται με αυτόν τον τρόπο. Θα συνεκτιμήσω την στάση και την γνώμη και άλλων ανθρώπων απέναντι στα συγκεκριμένα ζητήματα, προσπαθώντας και γι'αυτούς να αντιληφθώ μήπως τέτοιοι παράγοντες παίζουν κάποιο ρόλο, θα ρωτήσω τους ίδιους τους ανθρώπους που ευθύνονται για τα θέματα που φέρομαι ως αρνητικά προδιαθετειμένος να μου μιλήσουν γι'αυτά και εγώ να τους εκφράσω την αντίθεσή μου, μη ξεχνώντας πάντα την βάση Εμπιστοσύνης απέναντί τους από την οποία κινούμαι και παρακινούμενος στην έκφρασή μου από αυτήν...
Εάν με την αντιμετώπιση από μέρους μου αυτόν τον τρόπο και εάν και με τα στοιχεία που συνέλλεξα από αυτήν από τους άλλους ανθρώπους, υπευθύνους και συνομιλητές, δεν έγινε ακόμη εφικτό να δικαιολογήσω, στο δικό μου σύστημα αξιών, τις εν λόγω ενέργειες, τότε θα περιμένω αυτές να ολοκληρωθούν, η συνολική δράση να ολοκληρωθεί και να συμπληρωθεί, γιατί η αρχική μου "Βάση Εμπιστοσύνης" μου το υπαγορεύει... Μου λέει ακόμη "εμπιστεύσου, μην καταδικάζεις τόσο εύκολα ανθρώπους τους οποίους ο ίδιος έχεις επιλέξει να εμπιστευτείς..."
Εάν μετά την ολοκλήρωση των Πράξεων, η ψυχονοητική μου στάση παραμένει η ίδια, θα την καταγράψω και μέσα μου αλλά θα την εκφράσω και προς τους ανθρώπους απέναντι στους οποίους έχω αυτήν την αντίθεση, πάλι αναλογιζόμενος την ήδη υπάρχουσα Εμπιστοσύνη που ακόμη δεν έχει καταριφθεί, εφόσον η αναίρεση μία σοβαρής και βαθιάς επιλογής θα πρέπει να ακολουθήσει μία αντίστοιχα βαθιά και σώφρονα διαδικασία...
Θα τους ανακοινώσω ότι στις ενέργειές τους συγκαταλέγονται πιθανώς κάποια σφάλματα.

Ανάλογα με την βαρύτητα της αντίθεσης αλλά και των "υπό εξέταση" Ενεργειών, έχω δύο εναλλακτικές κατευθύνσεις από εδώ και πέρα: να επανεξετάσω, μετά από σοβαρό στοχασμό, την "Βάση Εμπιστοσύνης" μου, ή να συνεχίσω να τη Διατηρώ συμμετέχοντας.
Εάν κατά τη συνέχιση της Συμμετοχής μου υπάρξουν και άλλες ανάλογες περιπτώσεις σοβαρής και δικαιολογημένης αντίθεσης, θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία όπως και προηγούμενα. Θα συνεχίσω να "καταγράφω" αυτά που θεωρώ τέτοια ως "σφάλματα" είτε της δικής μου αντίληψης και θέσης, είτε της Δράσης ή Πράξεων των Υπευθύνων.
Οποτεδήποτε το "ισοζύγιο", για το οποίο το σύνολο της Ψυχονοητικής δραστηριότητάς μου με ενημερώνει, μεταξύ Εμπιστοσύνης και συνολικού βάρους Σφαλμάτων νιώσω να ανατρέπεται έντονα και αυτά που "κατέγραψα" δεν μου επιτρέπουν κάτι διαφορετικό, τότε θα προβώ σε επανεξέταση της... Βάσης Εμπιστοσύνης μου απέναντι σε Χώρο και Ανθρώπους "


Ευχαριστώ, ΛΟΑ Αδμιν. // «Ελεήστε»: Ποιες Ενέργειες; ΑπαΦτές που απαΦτώνουν ή απ τις άλλες;

Ασκηση/του καναπέ: «...εξαρτάσαι, εξαρτάται,... εξαρτώνται.
Δεν απειλούμαι,... δεν απειλείται,... δεν απειλούνται» κοκ.

Για τους προχωρημένους: REprograMmMe yourselves...

I want2believe*U got2Believe
M_©Z**

---------------------
* Στμ. Τι ώρα είναι, καλό μου Μποτισάτβα;;;
** ΣτΣ. technoshamanism_UBER@!LLESΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 23:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
O προγραμματισμός μας από την εκπαίδευση δεν αφήνει χώρο στην καρδιά. Είναι μόνο ΝοΥς. Δεν της δόθηκε η εΥκαιρία να αναπτυχθεί, να εκφράσει τις δΥνατότητές της. Το μΥαλό έχει κυριαρχήσει στα πάντα. Η Αγάπη έχει μια ξεχωριστή πηγή στην Υπαρξή σου, όπου δεν Υπάρχει αντίθεση... Η καρδιά δεν μπορεί να σου δώσει καλό βιοτικό επίπεδο, αλλά μπορεί να σου δώσει καλή Ζωή. Και δεν Υπάρχει λόγος να διαλέξεις ανάμεσα στα δΥο. Χρησιμοποίησε το μΥαλό για αυτό που είναι φτιαγμένο και την καρδιά για αυτό για το οποίο είναι φτιαγμένη. Η καρδιά δεν γνωρίζει τη ζήλεια-αυτή είναι προϊόν του μΥαλού. Η καρδιά είναι τόσο γεμάτη από Αγάπη που μπορεί να Αγαπάει χωρίς να φοβάται ότι θα εξαντληθεί... Η καρδιά είναι η Υπέρβαση του δίπολου. Μίσος και αγάπη είναι οι δΥο πόλοι του ίδιου φαινομένου...

Έτσι μίλησε ο Δάσκαλος...

I want2believe*U got2Believe
M_©Z**

---------------------
* Στμ. Τι ώρα είναι, καλό μου Μποτισάτβα;;;
** ΣτΣ. technoshamanism_UBER@!LLESΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 00:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μπράβο Moz,
όταν θέλεις, είσαι καλός και στην ορθογραφία.

Θα θέλεις πολύ μάλλον τώρα - καθώς φαίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 01:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ!

..ΓΙΑ ΔΕΣ ΤΑ ΣΑΙΝΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ:http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7209
-Αυτα ειναι αθλια ακομη και χωρις μεταφραση, αγαπητη μου:(//αν δεν καταλαβες μεταφραζω: ενα νεο μελος εχει προσθεσει πορνοσταρ σε δραση.---
εγω θα'λεγα ανετα:τωρα εχουμε και "λαιβ σοου" αλλα θα γινω κακια και δεν θελω.)--



Αtma Reloaded
cprtght@tm@2005
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 01:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΡΜΟΤΑΣ!
Ο Εξωτερικός Υπαρξισμός ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!
Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΤΑΛΙΔΕΣ.
KATΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ απ τα Ερμαφρόδιτα ψάρια.
Έχουνε γνώση οι Φύλακες...
Ντο-ρε-μι-φα-σΣοκ!
Ρεεεεε!!!!! ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΕΙΝΑΙ «ΤΟ!»
Καλά ξυπνητούρια...
Στο Μιλαγού-στο Μιλαγού-εκεί θέλω να πάω...
ΒΑΔΙΖΩ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ...
«Θα φτύσω στους τάφους σας!»
«Που να κοιτάξω;»/«Ποιον δρόμο να πάρω;»
Ποιο Σκότος και Ποιο Evil;
Της Αγνοιας, της Βλακείας ή της Ασθένειας;
Χμ... Γιατί να «αραιώσω» την Τέχνη στο ποτήρι σας;
Μήπως να κάνω ΕΓΩ δίαιτα για να αδυνατήσετε ΕΣΕΙΣ;;;
Κοάν1: Για ψύλλου πήδημα.
Κοάν2: ...ψύλλους στ άχυρα.
Κοάν3: Ο βάτραχος μπάμπουσκα.

((Vril-Power! is here... Γεια σου Βρίλη!!))

quote:
Τα βάλει κι εγκώ κουίζ!
[Δώρο: μοναδικόν χρυσούν ορολόγιον "αυτηνής", χωρίς δείκτες]

Ψ+Χ=Μf(AT+RY+JB+VR+WE+WO+DE+NA+ΠΛ+AD+... +DARK HALF[0])+ΟΖ

[0]: Μην είναι ο Φύλακας του Λαχανόκηπου, μην είναι ο Κανένας; Χμ... (χμ... λέγω). Να ρωτήσω τον Κρόουλυ ή να ρωτήσω την μαντάμ; Ουπς! αυτούς τους έφαγε η μαρμάγκα! «Στήβεν, Βασιλιά μου, χάθηκα... » ((Τι να πω... το άπορο;))

Αμαλία-μου, στις ομορφιές σου και σήμερα!
((Κερνάω hot rats στου Κάκιστου!... Πες ναι!))

quote:
βοηθα στον αγωνα κατα του εμενταλ!

Free Wynona! Free -Energy! >>

I want2believe*U got2Believe
M_©Z**

---------------------
* Στμ. Τι ώρα είναι, καλό μου Μποτισάτβα;;;
** ΣτΣ. technoshamanism_UBER@!LLES

======== Αλέκτωρ λάλησε...//Τριμούρτι! ========Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 02:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

από τα λάθη που έγιναν,

τις παρερμηνείες,

λάθος ερμηνείες εννοιών και λέξεων,

λάθος απόδοση,




.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 02:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


quote:

Για τους προχωρημένους: REprograMmMe yourselves...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 02:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ποιες Ενέργειες; ΑπαΦτές που απαΦτώνουν ή απ τις άλλες;



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ασκηση/του καναπέ: «...εξαρτάσαι, εξαρτάται,... εξαρτώνται.



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Κοάν3: Ο βάτραχος μπάμπουσκα.




.


οποιος το λυσει κερδιζει πετ και μπανανα απο το Σβαμπεντο!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Κοάν2: ...ψύλλους στ άχυρα.



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Κοάν1: Για ψύλλου πήδημα.



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

((Κερνάω hot rats στου Κάκιστου!... Πες ναι!))


τα παγωτα δικα μου!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


. .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt


μανταμ οΥρσοΥλα

bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt ..................... ............. ........ ..... ... .. .

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

* Στμ. Τι ώρα είναι;;;


ειναι η (τ)ωρα!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Η καρδιά είναι η Υπέρβαση του δίπολου.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ποιητάρα...

Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς.
Πέταξα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
quote:
ειναι η (τ)ωρα!


ου μαθειν δει τους μυστας ...


τ-Ωρα Aum...

Ω, Κύριε, κάνε να είναι
όλα Σου τα πλάσματα EΥτυχισμένα
όπου κι αν βρίσκονται
και να EYημερούν όλα τα έθνη
και όλοι οι λαοί της Γης!

Mount-©-Zeus

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 22:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ω, Κύριε, κάνε να είναι
όλα Σου τα πλάσματα EΥτυχισμένα
όπου κι αν βρίσκονται
και να EYημερούν όλα τα έθνη
και όλοι οι λαοί της Γης!

Mount-©-Zeus



Sτο βαθμό που γνωρίζετε την Aγάπη γίνεSτε η Aγάπη!

Η Aγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα SυναίSθημα!

Είναι μία φυSική δύναμη και πρέπει συνεπώS να περικλείει την Aλήθεια


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 14:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

ποιος ειναι ο ισχυροτερος Εχθρος μου?

Εγω!

ποιος ειναι ο ισχυροτερος Φιλος μου?

Εγω!

ποιος ειμαι Εγω?

Κανενας!


.


μια επετειακη προσφορα "αυτηνης της σχολης"

ναστε καλα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 03:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

Χεϊ!

ο,τι εχω παρει απο της μανας μου τα ματια

σκονη και σταχτη και ζωη σε δυο κομματια


ο,τι εχω παρει απ του πατερα μου τον ηχο

εννεα ογδοα

στης Καισαριανης τον τοιχο...


Ουφ!

Χuν...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 23:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Ωτοστόπ. Αστυνομικός. Προς Ηράκλειο για να παραδώσει έγγραφα.
*

"-Να τα εκατοστήσεις παπού.
-Γιάντα μωρέ το ψωμί σου τρώγω;

Από τότες εύχομαι πάντα καλά διακόσια."


Δεν είναι δικό μου βέβαια, κλεμμένο και αυτό, αλλά μόλις το είδα Jonnie μου, σε θυμήθηκα.

Βαράνε αυτά τα Κρητικά κρασιά. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 03:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

writing books



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 17:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
έχουμε μια σφίγγα και ένα μέρμιγκα


η σγίγγα ειναι νεκρη...
και τετραπλασια απο τον μερμιγκα σε μεγεθος!

απο που αντλει την δυναμη ο μερμιξ ;

προς τι οι περιστροφες του μερμιγκα περιξ της σφιγγός?

?

askisi=eksaskisi?

`
LOVE !gamotintrelamou,LOVE!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 17:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

ΟΥΠΣ!!!


ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ ΓΕΡΟΟΟΟΟΟ!!!!

Υ

`
LOVE !gamotintrelamou,LOVE!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 17:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

ΟΥΠΣ!!!


ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ ΓΕΡΟΟΟΟΟΟ!!!!



exm..i'mlate!οπως "η αγαπη αργησε μια μερα"...

quote:
απο που αντλει την δυναμη ο μερμιξ ;

Tα μυρμηγκια --και αλλα τινα--εμφανιζονται οπου υπαρχουν γεωπαθητικα σημεια...

quote:
προς τι οι περιστροφες του μερμιγκα περιξ της σφιγγός?

δεν απαντω//θα περιμενω να χαμογελασει η σφιγγα...

ΑtmaLoveitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 00:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Σαν να άκουσα κάποιον φίλο να καλεί (ενώ μελετούσα το Κατά Λουκάν).
Και σταμάτησα τη μελέτη.
Οι φίλοι προηγούνται.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 01:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
η σγίγγα ειναι νεκρη...
και τετραπλασια απο τον μερμιγκα σε μεγεθος!

απο που αντλει την δυναμη ο μερμιξ ;



Το μυϊκό σύστημα του μυρμηγκιού σε αναλογία με το μέγεθός του, είναι από τα αποτελεσματικότερα μεταξύ πολλών πλασμάτων. Αυτό στο οποίο οφείλεται η ικανότητα ενός μυ να σηκώνει ένα ορισμένο φορτίο, δεν είναι το μέγεθός του, αλλά η διατομή του. Το μήκος του μυ έχει σχέση μόνο με το έυρος των κινήσεων που ελέγχει.
Τα μυρμήγκια είναι εφοδιασμένα με μυς, που σε αναλογία με τον άνθρωπο π.χ. υπερτερούν σε διατομή έναντι στο μήκος. Γιαυτό το λόγο, μπορούν να σηκώσουν βάρος πολλαπλάσιο του δικού τους.

Άρα, η απάντηση είναι πως ο μέρμιγκας,
και θέλει, αλλά και μπορεί.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy