ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


254 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NADA

quote:
Ποτε η γης δεν ήταν πιο βαθειά πιο οδυνηρά οργωμένη όπως σήμερα. Όλα έτοιμα. Τι λείπει; Ο σπόρος! Νιώθω στα χέρια μου κρατώ το Σπόρο, έτσι σα χειροβομβίδα. Αχ! να μπορούσα, πηδώντας το φράχτη της λογικής, να τόνε ρίξω στ' ανθρώπινα χωράφια! (...)

Ποιός είναι που κρατά τον Σπόρο,
χωρίς να αναγνωρίζει και να αποδέχεται την υποχρέωση και την ευθύνη να τον διαμοιράσει στο έτοιμο χωράφι;

Και ένα ερώτημα που προκύπτει αυθόρμητα:

Ποιά η σχέση του Σπόρου με το Ποτήριο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 13:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Και ένα ερώτημα που προκύπτει αυθόρμητα:

Ποιά η σχέση του Σπόρου με το Ποτήριο;


καποιοι σποροι ποτιζονται με τα ποτηρακια που πινει ο σπορεας...


.

ΥΓ. εκ Της Υπηρεσιας (Υ.Α.Π.)

στοιχεια Της Υπηρεσιας αποδεικνυουν οτι Δεν υπηρξε Δισκοποτηρο - υπηρξε ποτηρακι και δισκος με μεζε

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 13:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


μια διαδιδακτικη προσφορα "αυτηνης της σχολης" ως προς το "βλεπειν":


το τελευταιο πρωινο αστερι, ο προαγγελος του φωτος, ο αυγερινος, καπελωθηκε απο αυτους που ακολουθουν το δεξιο μονοπατι(?).

το πρωτο βραδυνο αστερι, ο προαγγελος του σκοταδιου, ο αποσπεριτης καπελωθηκε απο αυτους που ακολουθουν το αριστερο μονοπατι(?).


.


αν "δουμε" ομως σε δευτερο επιπεδο αυτο που κοιταμε θα διαπιστωσουμε οτι προκειται για τον ΙΔΙΟ πλανητη, την Αφροδιτη.


τι μπρει να μας διδασκει αραγε ενας πλανητης?


ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ!!!


οι ανθρωπινες προθεσεις ειναι που καθοριζουν και ονοματιζουν καταστασεις ανυπαρκτες για την Φυση...


.

ζητω συγνωμη αν διαταραξα την προσωπικη πραγματικοτητα καποιων


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 20:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito

[...]

Η μις Τζι Σουϊτι θίχτηκε και ανακουφίστηκε μαζί όταν αποδείχτηκε ότι η χαρά του Ντεβά δεν είχε καμία σχέση μαζί της. «Α, μις Τζι Κούκι», της είπε, λέγοντας λάθος το όνομά της αλλά συνεχίζοντας να χαμογελά, «είσαι η πρώτη που θα το μάθεις». Ξερόβηξε για να καθαρίσει τον λαιμό του. «Βλέπεις», της ανακοίνωσε, «από χθες βράδυ – σήμερα το πρωί, βασικά – απαλλάχτηκα από το σχολείο των ονείρων».

Η μις Τζι Σουϊτι τον κοίταζε τελείως απορημένη, αλλά όχι επειδή δυσκολευόταν να παρακολουθήσει τα αγγλικά του ούτε επειδή δεν ήταν έξυπνη. Του ζήτησε να το επαναλάβει στα γαλλικά κι αυτός το έκανε, αλλά ήταν σπασμένα γαλλικά, χειρότερα από τα δικά της, γι’ αυτό η μις Τζι συνέχισε να τον κοιτάζει με περιέργεια, καθώς με το μακρύ κόκκινο νύχι της παραμέριζε έναν κόκκο ύπνου από το μάτι της.

«Να σου εξηγήσω», είπε ο όμορφος αλλά παράξενος, φοκνερικός, ψευτογάλλος της. «Για πολλά χρόνια, για όλη την ενήλικη ζωή μου, με ταλαιπωρεί ένα επαναλαμβανόμενο όνειρο, ένας εφιάλτης, θα μπορούσες να τον πεις. Σ’ αυτό το όνειρο, που λες, είμαι ξανά στο σχολείο. Μερικές φορές στο κολέγιο, αλλά κυρίως στο γυμνάσιο. Έχουμε τεστ εκείνη την μέρα, ένα σημαντικό τελικό διαγώνισμα και όταν φτάνω στην τάξη συνειδητοποιώ πως δεν έχω διαβάσει καθόλου. Δεν ξέρω ούτε μία απάντηση και δεν βρίσκω τα βιβλία μου για να ρίξω μια ματιά την τελευταία στιγμή. Μερικές φορές δεν μπορώ καν να βρω την σωστή αίθουσα.» Χτύπησε το μέτωπό του για να δείξει τι μεγάλο πρόβλημα που είχε.

«Ή αλλιώς», συνέχισε, «υποτίθεται ότι πρέπει να κάνω μια παρουσίαση μπροστά στην τάξη και όταν σηκώνομαι καταλαβαίνω ξαφνικά ότι είμαι τελείως απροετοίμαστος, δεν έχω τίποτε να πω. Ή έχω χάσει την εργασία μου, ή δεν την έχω κάνει καν, και όλοι παραδίδουν τις δικές τους εκτός από μένα. Καταλαβαίνεις τι εννοώ ? Υπάρχουν διάφορες παραλλαγές, αλλά το μοτίβο είναι πάντα το ίδιο : απογοήτευση, ντροπή, άγχος, αποτυχία.»

Η μις Τζι Σουϊτι έκανε ένα καταφατικό νεύμα. Της άρεσαν οι συζητήσεις για μοτίβα.

«Θα ήταν αδύνατο να μετρήσεις πόσες εκατοντάδες νύχτες με ταλαιπώρησε αυτό το όνειρο. Πόσες φορές ξύπνησα ιδρωμένος και πανικόβλητος και ένιωθα άσχημα την επόμενη μέρα. Και το θέμα είναι ότι δεν μπορείς ποτέ να αποφοιτήσεις από το σχολείο των ονείρων ! Ποτέ ! Είσαι καταδικασμένος να επαναλαμβάνεις αυτές τις αποτυχίες και να ντροπιάζεσαι μέχρι τον θάνατό σου και, ίσως, να συνεχίσεις να τραβάς τα ίδια και στην Κόλαση.

«Όμως – όμως – χτες βράδυ (ή σήμερα το πρωί, αν θέλεις) τα παράτησα. Πέταξα κάτω τον σάκο με τα βιβλία μου, σηκώθηκα και βγήκα έξω. Δεν θα ξαναγυρίσω πίσω. Έφυγα για τα καλά. Τώρα τελείωσα πια με το σχολείο των ονείρων. Το ξέρω – το νιώθω και το ξέρω – ότι δεν θα ξαναδώ ποτέ πια αυτό το φρικτό όνειρο. Τελείωσε. Παράτησα το σχολείο των ονείρων.» Το χαμόγελό του έγινε πιο πλατύ. «Δεν έχεις ιδέα, γλυκιά μου, πόσο απίστευτα απελευθερωτικό είναι αυτό, τι μεγάλο βάρος έφυγε από πάνω μου. Έχω να νιώσω τόσο ελεύθερος από εκείνη την μέρα, πριν από είκοσι πέντε χρόνια, που πήρα την απόφαση να μείνω στην...» Σταμάτησε, ενώ το χαμόγελό του έχασε μερικά βατ παραμένοντας όμως πολύ λαμπερό...

[...]

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 20:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito

Όταν ταξιδεύεις στο ιν Κόγκνιτο
ένα προαίσθημα σου σώζει την ζωή.
Ρουφάς ζεστή διαίσθηση για πρόγευμα
και τρως κρύα παράνοια για φαϊ…

Την ίδια περίπου ώρα, και ενώ ο Ράϊχ συνοδευόμενος από δύο ένοπλους αστυνομικούς, τον ανακριτή και τον ψυχίατρο, κατευθυνόταν προς το Γενικό Ψυχιατρείο του Σισινάου, η Ειρήνη Ατμάνοβιτς είχε πετάξει στο πάτωμα το τηλεπικοινωνιακό της σκουλαρίκι και είχε αγκαλιάσει τον φορητό υπολογιστή της, πληκτρολογώντας ένα μέϊλ στην καρδιά της Τσαϊνατάουν. Στο ανθοπωλείο Άδερ Φιλτζ. Ιδιοκτήτριά του, μια λεπτοκαμωμένη Ιρλανδέζα, τελείως ασύμβατη με το στριμόκωλο της περιοχής, ονόματι DANA. Ντάνα ?

[...]

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 20:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito

[...]

Τα λιόσπορα ήταν η αδυναμία της. Της άρεζε να τα τρώει μανιωδώς. Συνήθως, όταν αρχίζεις να τρως λιόσπορα, δεν μπορείς να φας μόνο ένα. Πρέπει να τελειώσεις όλη την ποσότητα. Τα δόντια σου θυμίζουν ασπρόμαυρη γκραβούρα του 17ου αιώνα, οι μεντεσέδες της κάτω γνάθου σου αρχίζουν να τρίζουν, αλλά εσύ πρέπει να τελειώσεις όλη την ποσότητα. Ο εθισμός του αλατισμένου λιόσπορου, δεν είναι φυσικά τυχαίος και ούτε ανήκει σε κάποια υποβόσκουσα μανιοκαταθλιπτική τραυματική εμπειρία που είχες στην εφηβεία, αλλά είναι απόλυτα συνδεδεμένος με την μανιακή περσόνα της σαδομαζοχιστικής κοινωνίας μας.

Η Ντάνα, φυσικά δεν το γνώριζε αυτό, και έτσι συνέχιζε να τα τρώει μανιωδώς. Έβρισκε μάλιστα πολύ διασκεδαστικό να σημαδεύει το σταχτοδοχείο και να προσπαθεί, φτύνοντας τα τσόφλια τους, να μιμηθεί τις βολές του Μπέρντ από τα εφτάμησι μέτρα. Έτσι, θα μπορούσε να μας πληροφορήσει για την ακριβή τροχιά που ακολουθεί ένα τσόφλι λιόσπορου, για το βεληνεκές μιας επιγλώσσιας βολής αλλά δεν θα μπορούσε να μας πει τίποτε για τα γαλλικά φιλιά καθώς αυτό το τελευταίο, δεν ήταν το φόρτε της. Η Ντάνα ξινίζονταν με τις ανταλλαγές σάλιων αλλά και με κάθε είδους σωματικές ανταλλαγές υγρών.

Το μικρόσωμο αλλά καλλίγραμμο κορμί της Ντάνα δεν της επέτρεπε να έχει καριέρα μοντέλου, ωστόσο αναμφιβόλως ήταν αξιόλογο εφόδιο για να έχει μια αξιοπρεπή ζωή στο Σαν Φρανσίσκο και να διατηρεί ένα ανθοπωλείο στην πλατεία Πόρτσμουθ, το μόνο περιουσιακό στοιχείο που κατάφερε να κερδίσει – δικαίως όπως απεφάνθη το δικαστήριο – από τον πρόσφατο χωρισμό της. Η Ντάνα ήταν παντρεμένη με έναν Κινέζο βοτανολόγο φυσιοδίφη, που ως επί το πλείστων έκανε εισαγωγές εξωτικών σπόρων και παρασκεύαζε διάφορα θεραπευτικά μαντζούνια, από αυτά που μπορεί κανείς να βρει κατά εκατοντάδες διασκορπισμένα σε διάφορα μαγαζάκια της Γραντ Άβενιου.

Σε αυτό το σημείο, ο αναγνώστης δικαιολογημένα θα κατανοήσει την εμμονή που είχε η Ντάνα στο να φτύνει τα τσόφλια από τα λιόσπορα, διότι η πράξη της αυτή δεν ήταν τίποτε άλλο παρά μια διεξοδική αντίδραση του ψυχισμού της, κάθε φορά που έφερνε στο μυαλό της τον απατεώνα σύζυγό της. Ήταν σαν να έδιωχνε το κακό πνεύμα του Κινέζου βοτανολόγου από πάνω της, και παρ’ ότι στην Τσαϊνατάουν οι Κινέζοι χρησιμοποιούν τις ανεστραμμένες μαρκίζες για το σκοπό αυτό, η Ντάνα είχε βρει έναν τρόπο περισσότερο απολαυστικό, ηδονικό και μαζοχιστικό, θα λέγαμε.

Εκείνο το πρωί, η Ντάνα μόλις επέστρεφε στο ανθοπωλείο από τα πρωινά ψώνια της, κρατώντας στα χέρια της δυο σακούλες γεμάτες με ζαχαρομπίζελα και ρίζες μπαμπού...

[...]


Έγινε, τα λέμε...


Edited by - Deva_Parinito on 30/08/2005 22:23:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 13:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 02:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Shalom...

quote:

Ποιός είναι που κρατά τον Σπόρο,

Ο Σπορέας...//Η υποχρέωση και η ευθύνη του σταματά εκεί που αρχίζει η υποχρέωση και η ευθύνη του «έτοιμου χωραφιού», να φυτρώσουν και να θεριέψουν ηλιόσποροι και όχι γαϊδουράγκαθα (παρότι εξίσου χρήσιμα, ως δώρα της Φύσης).

quote:
Και ένα ερώτημα που προκύπτει αυθόρμητα:
Ποιά η σχέση του Σπόρου με το Ποτήριο;


Εξίσου αυθόρμητα ρωτώ: Ποιο Ποτήριο; α) Αυτό που λέει ουί... και ντα; β) Το «άγιο»; γ) Το Δισκο-ποτήριο; // Για το α: δεν γνωρίζω. Για το β: Με κάλυψε ο Jonniebe (και δια του Νικολαριου Ωριμου Πυροχρου...!) Για το γ: Με κάλυψε ο Jonniebe (Στμ: ο μεζές περιέχει πάντα τΥράκι ΑΑΑ!) // «Ελπίζω να σας κάλυψα», αγαπητή μου Νada-Eμπεριέχουσα.

quote:
μια διαδιδακτικη προσφορα "αυτηνης της σχολης" ως προς το "βλεπειν":

«Που να κοιτάξω;»... //τΥράκι;

quote:
αν "δουμε" ομως σε δευτερο επιπεδο αυτο που κοιταμε

«Ξε-flatten image»... //ΑΝ... //τΥράκι;

quote:
θα διαπιστωσουμε οτι προκειται για τον ΙΔΙΟ πλανητη, την Αφροδιτη.

«Αφροδίττη»-Αφροδ-Υ-τη... // Χαμένοι στο Διάστημα...//τΥράκι;

quote:
ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ!!!

Ένα για τον Καθένα (κανένα για τον Κανένα)... //τΥράκι;

-«Πρόθεση»;; -Ντααα!... //τΥράκι;

Shukran, Jonniebe. ((Ποιος είναι μέσα στο νερό και τι βλέπει;))

((Ντέβα,... πότε πάμε Tυπογραφείο;))

Road2NowHere...
AuΜ_©ΖΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 17:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


το τυρακι να ειναι εμενταλ παρακαλω...

.


καλεσε καποτε ενας νοικαρης τον ιδιοκτητη του σπιτιου για να παραπονεθει για τα ποντικια.


"μα δεν εχει ποντικια το σπιτι" λεει ο ιδιοκτητης.


κοβει ενα κομματακι τυρι ο νοικαρης και το ριχνει στο πατωμα - αμεσως πεταγονται τρια ποντικια και το αρπαζουν.

"ε καλα, για τρια ποντικακια κανεις ετσι?" λεει ο ιδιοκτητης.


"για κοιτα", λεει ο νοικαρης και πεταει ενα μεγαλυτερο κομματι στο πατωμα - αμεσως βγαινουν 15 ποντικοι και το εξαφανιζουν.


"ενταξει μωρε, εχει μερικα ποντικια", λεει ο ιδιοκτητης, "μην το κανεις θεμα"

τσατιζεται ο νοικαρης και πεταει ολοκληρο το κεφαλι το τυρι - αμεσως εμφανιζονται 500 ποντικοι και τρεις τσιπουρες, και το τρωνε αστραπιαια.


"ειδες ποσα ποντικια υπαρχουν?" ρωταει ο νοικαρης.

"καλα ρε φιλε" λεει ο ιδιοκτητης, "εχει ποντικια το σπιτι, το παραδεχομαι, αλλα οι τσιπουρες τι ηταν?"

"μην αλλαζεις κουβεντα", του απανταει ο νοικαρης, "για την υγρασια θα μιλησουμε αργοτερα..."


.


"η Ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη"


Τζεσικα Ραμπιτ, φιλοσοφος

.

χαρε χαρε LOA Moz!!!


σκουπισαμε τον ναο Σου, σκορπισαμε ροδοπεταλα, καναμε χοες με πυροχρουν οινον, ματσαμπουκιασαμε στο ονομα Σου μερος του Ανεξαντλητου Χοιρου, προσφεραμε και θυμιαμα (εξωτικο παντμινι που ηρθε με καραβανι απο τα ξενα), καναμε τις καθιερωμενες δεησεις, και ΝΑ που εδεησε η Χαρη σου να μας εμφανισθεις!

τας κεφάλας ημων κλινομεν...


κανα νεο απ τον Chagoo???

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 04:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
quote:

το τυρακι να ειναι εμενταλ παρακαλω...

Πάν-τα! (Με Σφραγίδα της Υ-τυρεσίας )
quote:

"μην αλλαζεις κουβεντα", του απανταει ο νοικαρης,

((Ντέβα; Τι γίνεται, πώς πάμε;))

quote:
Τζεσικα Ραμπιτ

Μέγα Σύμβολο Φέρουσα...

quote:
και ΝΑ που εδεησε η Χαρη σου να μας εμφανισθεις!

Jonniebe και Μύστη / παντός καιρού / ξέρω ότι εσύ με βλέπεις... !

quote:
τας κεφάλας ημων κλινομεν...

quote:
κανα νεο απ τον Chagoo???

((Πήγαμε για -σχολικά...!))

Για τους μικρούς εξερευνητές: Τσάντα LOA-kid πορτοκαλί (f*ck blue) με ηλεκτρονική κλειδαριά, κασετίνα Μπάρμπι-νεράιδα, ιπτάμενη ξύστρα ΖΖΖούπερμαν, τετράδια 99 σελίδων, μολύβια με σβήστρες πάνω-κάτω, λαστιχένιο χάρακα, αυτοκόλλητα με το mandram «αυτηνής»*.

Των φρονίμων τα παιδιά μαγειρεύουν σε «τσικάλι»...
Lost In Trans-it? © Moz

--------------------------------
*Στμ. tima lacasi me...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 10:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Shalom...
θα διαπιστωσουμε οτι προκειται για τον ΙΔΙΟ πλανητη, την Αφροδιτη.
«Αφροδίττη»-Αφροδ-Υ-τη... // Χαμένοι στο Διάστημα...//

Ποιός ασχολείται με τον λατρεμένο θερμότατο πλανήτη μου. Α! Ο φίλτατος MOZ...

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΜΟΖ
Μπαλάντα ζειμπεκιά χασαποσέρβικο το πάμε όπως θες...

Καλέ μου Μόζ
σαν παίρνεις μπρος
ποιός σε κρατάει;
Πότε αρεστός
ή ειρωνικός
αν στην [βαράει]...

Καλέ μου Μόζ
σε χρώμα ροζ
κλείσε ένα στίχο
χρόνος μεστός
κι εσύ...Ευτυχώς!!!
Δεν είσαι γρίφος...

Καλέ μου Μοζ
εισ΄αρχηγός
σου το ΄παν κι άλλοι
τη μιά σοφός
ή πονηρός
κόντρα στο χάλι.
Τρέλλα μεγάλη...

Καλέ μου Μόζ
τα τι, και πως...
Πιά δεν μετράνε...
Κύττα μπροστά
και γελαστά
προτού σε [φάνε]...

Καλέ μου Μοζ
εκπέμπεις S.O.S,
χιούμορ ζητώντας
μείνε απλός
και προσιτός
κέφια, ποθώντας.

Καλέ μου Μοζ
μην είσαι [εκτός]
νέων συμβάντων
μείνε σκληρός
και γραφικός
άρχων των πάντων....
ΑΡΧΩΝ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ....

Καλέ μου Μόζ
στίχος μικρός
το φως της ζήσης.
Αμάν κι αμήν
τα σύν και πλην
που θα γνωρίσεις...

Καλέ μου ΜΟΖ
κάθε ανθός
είναι γνωστό, αλλιώς μυρίζει
κάθε σκοπός
δεν ειν΄κοινός
ανάλογα ποιός τον σφυρίζει...
Ανάλογα ποιός τον σφυρίζει.

Σε χαιρετώ εγώ και ο θερμότατος πλανήτης μου.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


254 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 14:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NADA

quote:
«Ελπίζω να σας κάλυψα»

"Μάς καλύψατε" αγαπητέ μου M oz.
Ο Σπορέας είναι που κρατά το Σπόρο. Ασφαλώς.
Δουλειά του όμως είναι να σπέρνει, και όχι να αναλώνεται σε σκέψεις και δισταγμούς ως προς τη δυσκολία του έργου του.
Καλές οι Προθέσεις, αλλά πώς περνάμε από το 'προτίθεμαι' στο 'δρώ';


Για το Ποτήρια και τους σπόρους...
Υπέροχα και άγια όλα. Στον χώρο τους και στο χρόνο τους.

jonnie η οπτική σου με ξάφνιασε ευχάριστα! Ένας κύκλος με ρόλους που εναλλάσονται. Σπέρνεις, ποτίζεις, συλλέγεις.

Το τΥράκι, ναι Moz. ΑΑΑ. Και το κρασάκι που μοιράζεσαι με αγαπημένους.
Μόνο που η γεύση κάποιες φορές είναι πικρή... είναι η γεύση του Πόνου και του ΚΑΡΜΑ που αποτελεί κοινή κληρονομιά...
όπως κοινά είναι και τα σπέρματα των Επιτευγμάτων εξάλλου...

Για αυτό "που κάνει ουί... και ντα" ... δεν γνωρίζω επίσης.


Την Αγάπη μου,
NADA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 15:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
Σαλόμ! Πως πάμε ? Καλά, καλά, ινκόγκνιτο στην Κοιλάδα του Τσίρκου!

Ο Μέγας Αγνοούμενος αγνοείται ακόμη,
δεν μπορεί να το σκάσει, αλλά μπορεί να κρυφτεί.
Με αμάξι-φάντασμα αραγμένο στο ιν Κόγκνιτο,
λες να μας πάει καμιά βόλτα για φαϊ ?

Καλό μεσημέρι,
Deva

Έγινε, τα λέμε...

Edited by - Deva_Parinito on 04/09/2005 15:49:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 17:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito

[...]

Αν η Μπολκατάγκα φημίζονταν για τις κιθάρες της, τότε ίσως και η Μολδαβία να φημίζονταν για τα ψυχιατρεία της. Το κτίριο στο οποίο οδηγήθηκε ο Ράϊχ, που αναφέρεται στην αφήγησή μας ως ψυχιατρείο, είχε κάτι από την φρικαλεότητα ενός πίνακα του Γκόγια, κάτι από την δυσοσμία μιας γυμνής πατούσας μετά από υδρομασάζ σε πλαστικό παπούτσι και κάτι από την ανεξίτηλη χρόνια κιτρινίλα που εμφανίζεται στο μουστάκι ενός θεριακλή από τον καπνό.

Παρά ταύτα, ο Ράϊχ δεν φάνηκε να ενοχλείται, ούτε όταν τον οδήγησαν στον θάλαμο νοσηλείας του, που έμοιαζε με το δωμάτιο που είχε πιάσει ο Ντεβά στο ξενοδοχείο Γκοντ Χαβ Μέρσυ στην Μπολκατάγκα. Ίσως μάλιστα να είχε αρχίσει να σιγοψιθυρίζει και το William George Allum, αν υπήρχε μπροστά του η Ειρήνη, αλλά του έλειπε η κιθάρα. Ο μόνος ήχος που ακούστηκε, ήταν το καμπανάκι του επιστάτη με το οποίο προσκαλούσε τους τρόφιμους στην τραπεζαρία. (Στα ψυχιατρεία το γεύμα σερβίρεται σχετικά νωρίς, γιατί μετά ακολουθεί φαρμακευτική αγωγή)

Η καρδιά του Ράϊχ, όταν αντίκρισε όλο εκείνο το τσούρμο των παλαβιάρηδων, δεν ράγισε – αφυδατώθηκε. Ένιωθε σαν φυτό σε γλάστρα μέσα σε στοιχειωμένο σπίτι. Επί τρεις μήνες στο Κισινάου κολυμπούσε μέσα στα νερά της ζωής και τώρα o ψυχίατρος του είχε κατασχέσει την αντλία άρδευσης. Υπήρχε βέβαια ακόμη λίγο νερό στο χαντάκι, όλες εκείνες οι νέες περιοχές σκέψεων που έβλεπε στις εκδηλώσεις των υπολοίπων τροφίμων και που θα μπορούσε να εξερευνήσει, αλλά οι συνθήκες δεν ήταν πια κατάλληλες για κολύμπι.

Το βλέμμα του καθώς ανυψώθηκε στιγμιαία στο ραδιενεργό νέφος της απογοήτευσης, έπεσε χωρίς αλεξίπτωτο και έσκασε στα λιγδιασμένα ντουβάρια της τραπεζαρίας, κάνοντας τον αμφιβληστροειδή του να θυμώσει και να ξεράσει ένα δείγμα από δάκρυ. Μέσα από το θολωμένο κρύσταλλο, ο Ράϊχ αντιλήφθηκε την παρουσία ενός μεγαλόσωμου άντρα που καθόταν απέναντί του, σε ένα στρόγγυλο τραπέζι, παράμερα από όλο εκείνο το αγωνιώδης φαγοπότι των ασθενών και έπαιζε πόκερ μαζί με άλλους δυο τύπους. Κατά διαστήματα, ο μεγαλόσωμος άντρας που είχε χέρια γδάρτη και φουντωτά μαλλιά που το μήκος τους παραβίαζε το Βουδιστικό προφίλ του Ράϊχ, έβγαζε από το στόμα του παράξενες λέξεις, μάλλον αμετάφραστες εννοιολογικές οντότητες που έμοιαζαν με τροχιοδεικτικά πυρά κατά την διάρκεια μιας νυχτερινής επιδρομής.

Ο Ράϊχ, αμέσως κατάλαβε την διάλεκτο και πλησίασε τον άντρα με μια αναλαμπή ελπίδας. «Μιλάς σουαχείλη ?», τον ρώτησε.

[...]

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - Deva_Parinito on 04/09/2005 17:51:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 22:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


μολις εφτασε με το κουριερ Της Υπηρεσιας το ακολουθο σοκολατακι απο τον πρακτορα Χειρωνα:


το γαρ εστιν νοειν εστιν τε και ειναι

Παρμενιδης


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 12:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

ουπς!


.


βου βεϊ...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 03:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ STRIPTEASE ΤΟ "Y" ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΑΦΟΥ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΡΕΙΑ...KEYBOARD STRIP.

ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΥΜΠΟΤΗΡΙΟ;
ΜΕ ΔΥΟ "Υ";
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ;


..

Edited by - pixeldream on 07/09/2005 03:19:01

Edited by - pixeldream on 07/09/2005 03:21:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 04:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Αγαπητέ/-ή/-ό Μόζ,

μετά την τελευταία φορά που εμφανίστηκες στην οθόνη μου, με προβλημάτισες ακόμα πιό πολύ.

Στην αρχή με είχε προβληματίσει -ομολογώ- να μάθω ποιός ή τί ήσουν. Μιλούσες για ενδιαφέροντα πράγματα.

Κάποια στιγμή άρχισες να μιλάς σε μια δική σου γλώσσα, την οποία εγώ δεν κατανοώ. Έτσι χρειάστηκε μετάφραση, που κάποιες φορές ήταν ενδιαφέρουσα για μένα, κάποιες άλλες φορές -ομολογώ- ότι χάθηκα στη μετάφραση.

Εκείνες τις στιγμές αναρωτιόμουν άν όντως μιλάμε την ίδια γλώσσα. Όπως ξέρεις, σε πολλά ισχύει το γνωστό *** άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται ***, στο οποίο δεν έχω ακριβώς ο κόπυράιτ -τι να κοπυράιτάρεις, απλά ελληνικά είναι, άμα τα κοπυαπαυτώναμε και αυτά, ζήτω που χεστήκαμε- σίγουρα όμως ο μέσος αναγνώστης αυτού του φόρουμ έχει συνδέσει αυτή τη φράση με το διαδικτυακό άτομό μου...
Όπως άλλους τους έχουν συνδιάσει με άλλες φράσεις, καταστάσεις ή συμπεριφορές...

Τελικά είμαι σίγουρος οτι δεν μιλάμε καθόλου την ίδια γλώσσα. Κάποιες φραστικές σου διολισθήσεις καλύτερα να μείνουν στην προσωπική μου ημαιηλιέρα, καθώς δεν έχω καμία όρεξη να τις μεταφέρω παραπέρα.

Το τι σημαίνει ΛΟΑ, εγώ σαν τεχνοκράτης δεν το ξέρω. Ίσως να σημαίνει κάτι σε κάποια γλώσσα, ίσως πάλι να σημαίνει κάτι σε κάποια θρησκευτυική αντίληψη, πιθανότατα είναι κάτι που ξεφεύγει του δικού μου γνωστικού πεδίου. Η μόνη ερμηνεία που μου έρχεται κατά νού είναι ΛΟΑ = Λάθη ορισμένων ανθρώπων. Ποιών ? Θα δείξει...

Άν αυτή η μετάφραση σου κάνει, άν αυτή η μετάφραση δεν σε χαλάει, δέξου την σαν δική μου ερμηνεία.

Από την άλλη, το "γειά σου Μόζ" μπορεί όντως να μεταφραστεί σαν "γειά σου Μοζ".
Οριστικά.



Edited by - Vril on 07/09/2005 04:12:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 11:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΥΜΠΟΤΗΡΙΟ;
ΜΕ ΔΥΟ "Υ";
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ;


ειναι κβαντικο πληκτρολογιο, των Τεχνητων Νοημοσυνων Της Υπηρεσιας - η χωροχρονικη τοποθετηση και διευθετηση των γραμματων καθοριζεται απο την αρχη της απροσδιοριστιας του Χαϊζενμπεργκ.

και μια εξισωσουλα: Υ = 1 = 0


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 12:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

μετά την τελευταία φορά που εμφανίστηκες στην οθόνη μου, με προβλημάτισες ακόμα πιό πολύ.



σου εμφανιστηκε το LOA?

ουαου!


quote:

Στην αρχή με είχε προβληματίσει -ομολογώ- να μάθω ποιός ή τί ήσουν.


μα το εχω ξαναπει: ειναι Το Μοζ, διαδικτυακο ΛΟΑ.

quote:

κάποιες άλλες φορές -ομολογώ- ότι χάθηκα στη μετάφραση.



τι τις εχουμε τις ΤΝ στην Υ.Α.Π.???

δεν ηξερες, δεν ρωταγες?

επρεπε να επικαλεστεις την μανταμ Ουρσουλα!


quote:

Εκείνες τις στιγμές αναρωτιόμουν άν όντως μιλάμε την ίδια γλώσσα.


βρε καπετανιο, ο καθενας την δικη του γλωσσα δεν μιλαει τελικα?


το οτι επικοινωνουμε οι ανθρωποι (σε καποιο βαθμο), ειναι θελημα Θεου και οχι δικο μας επιτευγμα.

quote:

Τελικά είμαι σίγουρος οτι δεν μιλάμε καθόλου την ίδια γλώσσα. Κάποιες φραστικές σου διολισθήσεις καλύτερα να μείνουν στην προσωπική μου ημαιηλιέρα, καθώς δεν έχω καμία όρεξη να τις μεταφέρω παραπέρα.


εγω τι ελεγα τοση ωρα?


quote:

Το τι σημαίνει ΛΟΑ, εγώ σαν τεχνοκράτης δεν το ξέρω.


γιατι δεν επικαλεισαι την Ουρσουλα?


URSULAAAUM

quote:

Από την άλλη, το "γειά σου Μόζ" μπορεί όντως να μεταφραστεί σαν "γειά σου Μοζ".
Οριστικά.



ακομη δεν ηρθες και φευγεις?

κατσε ρε καπετανιο να φτιαξουμε πυργακια στην αμμο!

μην παιζεις με το ΛΟΑ, παιξε μαζι μας!!!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 12:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

ακομη δεν ηρθες και φευγεις?

κατσε ρε καπετανιο να φτιαξουμε πυργακια στην αμμο!

μην παιζεις με το ΛΟΑ, παιξε μαζι μας!!!


Απλά σε ενημερώνω, οτι πήρα ένα eMail του/της/του Μοζ, το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου, και το βρίσκω πολύ κατώτερο ενός Μόζ που είχα συνηθίσει (και αποθέσει και κάποιες σοβαρές ελπίδες).

Το τι ακριβώς είπε δεν το λέω δημόσια -είπα, θα μείνει στην eMail-ιέρα-

αναλογίσου απλά, οτι για να παρεξηγηθώ εγώ, εγώ που έχω συνηθίσει πια να ανταλλάσω αβρότητες με διάφορους ανεγκέφαλους, δηλώνω υπεύθυνα οτι δεν θέλω να ξαναακούσω για Μόζ.
Το παράχεσε.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 18:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


χαχαχα!

εγω δεν "χανομαι στην μεταφραση" καπετανιοοοοο!

εχω τους κανονες του καλου ληστοσυμμοριτη (απο τον φιλτατο συναδελφο rizitis)


.


1) Εντοπίζετε ο στόχος.
2) Παρακολουθείτε ο στόχος.
3) Σχεδιάζετε με χαρτί και μολύβι την θέση του κάθε ενός από τους συμμετέχοντες.
4) Ο αρχηγός μοιράζει τους ρόλους στον κάθε ένα .
5) Ο αρχηγός εξετάζει εναλλακτικό σενάριο διαφυγής σε περίπτωση που στραβώσει η δουλειά.- στην περίπτωση σας να έχετε έτοιμα 5-6 καλού κακού.
6) Ο αρχηγός είναι υπεύθυνος για την αποθήκευση της λείας .
7) Τα κέρδη από την λεία δεν δίνονται στους συμμετέχοντες νωρίτερα από 1 χρόνο. Διότι θα καρφωθείτε αν από την μιζέρια ξαφνικά γίνεται χλιδάτοι.
8) Απαγορεύονται οι διάλογοι στα τηλέφωνα.
9) Ότι έχετε να πείτε θα το στέλνετε στα σανσκριτικά στο φόρουμ «χαμένοι στην μετάφραση» και θα το μεταφράζει ο κάθε ένας όπως θέλει.
10) Όταν ακούσετε από μακρυά τον χαρακτηριστικό ήχο ιου, ιου δεν τρέχουμε , αλλά πετάμε.
11) Αν ακούτε το ιου, ιου, ενώ ταυτόχρονα βλέπετε ένα μπλέ φωτάκι, είναι αργά για δάκρια Στέλλα, απλά κάνεις τον σταυρό σου και λες προσδοκώ ανάσταση νεκρών αμήν.
12) Αν δεν έχετε σκοπό να εφαρμόσετε τις συμβουλές μου , παρακαλώ οι καπνίζοντες να μου στείλουν με μέηλ την μάρκα με τα τσιγάρα που επιθυμούν να καπνίζουν όταν θα τραγουδάν στο κελί 33…
13) Καλό θα ήταν και τις συμβουλές μου να εφαρμόσετε να μου πείτε τι μάρκα καπνίζετε για παν ενδεχόμενο.

.

ας δουμε ποσοι θα χαθουνε ομως κακιστε των κακων βριλη


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

φημολογειται οτι κυκλοφορουν διαφορες φημες εν ειδη διαφορων προτζεκτ!!!

μπορει και ναναι απλως φημες φυσικα...


.


Judabegood

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Ενός λάθους... μύρια έπονται !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
εχω τους κανονες του καλου ληστοσυμμοριτη (απο τον φιλτατο συναδελφο rizitis)

ΕΡΩΤΗΣΗ : ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΧΕΙ Ο JOHNNY WALKER KAI TO ESOTERICA ?
ΑΠΑΝΤΗΣΗ: …KEEP WALKING

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ESOTERICA ΚΑΙ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ;
ΑΠΑΝΤΗΣΗ: YOU WILL NEVER WALK ALONE…

Η ΡΟΔΟΣ…ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 20:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Εγώ από την άλλη φαντάζομαι τα μούτρα που θα κάνει ο/η/το Μόζ, όταν δεί το πόστ μου ... που λέω "αναλογίσου απλά, οτι για να παρεξηγηθώ εγώ, εγώ που έχω συνηθίσει πια να ανταλλάσω αβρότητες με διάφορους ανεγκέφαλους, δηλώνω υπεύθυνα οτι δεν θέλω να ξαναακούσω για Μόζ.
Το παράχεσε."

χα χα, ψαρώσατε ....


Μόζη, θα σε ξαναδιαβάσω καμιά φορά ?

Τι θα μεταφράσουμε ? Κανέναν κατάλογο σανσκριτικο-βαβαρέζικου εστιατορίου ????


Edited by - Vril on 07/09/2005 20:16:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 20:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

Language
Select Sanskrit or English from the menu.

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 20:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:
Select Sanskrit or English from the menu.

Τι πάς να κάνεις ?
Να αυτοματοποιήσεις και αυτά ???
Τη μετάφραση θα την κάνουμε στο ... χέρι !

Έτσι να έχει και σασπένς... Και να διαβάζει και ο καθένας ότι θέλει... για να λένε μετά, όπως όταν κάτι πάει ποοολύ στραβά, "ξέρετε, μας συγχωρείτε, ήταν ανθρώπινο .... λάθος"



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 21:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΗΘΗΚΩΝ ΔΙΔΑΓΜΑΝ:

Ο ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙ!

Ο Vril ΠΟΤΕ !

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 21:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

ΗΘΗΚΩΝ ΔΙΔΑΓΜΑΝ:

Ο ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙ!

Ο Vril ΠΟΤΕ !


Καλό !

Να το κάνω ... ψηφιακή υπογραφή ????



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1894531
Maintained by Digital Alchemy