ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ο Μέγας Αγνοούμενος®
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 20:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
AFRODIDE1984

ΜΑ ΕΣΥ ΠΑΥΛΟ, ΤΟ ΞΈΧΑΣΕΣ?


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ δεν τόνιζε ποτέ τα κεφαλαία της.

Ασ' το Τρούλη ... το 'χασες.

*περιέργως ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ εξαφανίσθηκε ... ενώ ένα trollάκι εμφανίσθηκε! Και μάλιστα τώρα, και μάλιστα σ' αυτό το θέμα, και μάλιστα κατ' αυτόν τον τρόπο. Ρε ΝΙΚΟΜΑΧάκο μπας και το trollάρεις το ρεβύθι ;;;

Ciao ραγκάτσι !!!!


Edited by - zip on 13/06/2011 20:43:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 20:43:41  Εμφάνιση Προφίλ
Ζιπ κερναει Παυλος πινει!

τι ωραια!!

Ο κουτοπόνηρος ειναι το χειρότερο ειδος ηλιθίου.

Γενικό ειναι αυτό.Απόφευγμα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFRODIDE1984
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 20:45:36  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΡΕ ΠΑΥΛΟ. Ο ΤΟΝΟΣ? Α ΡΕ ΠΑΥΛΟ. ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΣΟΙ ΓΕΛΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ? ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 20:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Λοιπόν ψυχάκια, σ' αφήνω τώρα στις μεγάλες απορίες σου :

Είναι ο zip διπλός λογαριασμός ή όχι ;

Γιατί ο zip ζήτησε συγνώμη από την Αφροδίτη ;

Ποιο είναι το πραγματικό όνομα του zip ;

Τι μάρκα είναι το αυτοκίνητο με το οποίο πήγε ο zip βόλτα την Αφροδίτη ;

Είναι ο zip ο Μέγας Αγνοούμενος ;
(Να μην ξεχνάμε και το θέμα μας, ε ; )


-
-
-

Ειλικρινά ψυχάκια μου, δεν έχω ξαναδει πιο γελοίο άνθρωπο από σένα. Ρε φίλε, σοβαρά περιμένεις ο Admin να σου απαντήσει σε αυτήν π.χ την ερώτηση ;

quote:
Μας δουλεύει όλους ο Ζιπ ή οχι?

Να το δω κι αυτό και να μην το πιστέψω!


Άντε γεια!
http://www.youtube.com/watch?v=mbeIfTd2Dgo


*Α! ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ, κοίτα τι βρήκα > http://www.ecustom.gr , http://el-gr.facebook.com/people/Pavlos-Vouloutiadis/1156737074


Edited by - zip on 13/06/2011 22:09:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 22:12:12  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε σύ Νικόμαχε...σε ρωτάει ο άνθρωπος..απλά σε ρωτάει...

"ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Τι υπονοείς εδώ Ζιπ? [ Τίποτε. Απλά, σε ρωτάω. Σε ρωτάω. ]
Σαν τι να μου ζητήσει ο υπεύθυνος του φόρουμ? [ Δεν ξέρω. Εσύ μας πληροφορείς πως σου ζήτησε να βρεθείτε. Ξέρω 'γω ; Μπορεί να σου ζήτησε και κάτι άλλο, που να ξέρω ; Γι' αυτό σε ρωτάω. Σε ρωτάω. ]

Έχει έναν ιδιαίτερο τρόπο να ρωτάει ο άνθρωπος...
Απλά ρωτάει...μην παρεξηγείς την καλή του διάθεση...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFRODIDE1984
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 22:14:47  Εμφάνιση Προφίλ
Γράφει ο elo


quote:
zip - Ξέρεις πόσα χρόνια είμαι στο esoterica ; Από τότε που ξεκίνησε. (απο τότε που ξεκίνησε??????) Έχεις κάνει ποτέ "αναζήτηση" να δεις τι θέματα υπήρχαν εδώ μέσα το 2005; Έχεις διαβάσει κανένα απ' αυτά τα θέματα, να δεις τι ΤΙ έλεγαν τότε εκείνα τα μέλη ; ΠΩΣ το έλεγαν ; ΓΙΑΤΙ το έλεγαν

Εσωτερισμός, στα αλήθεια zip έχω μια απορία;

Γνωρίζεις τι είναι εσωτερισμός ή μήπως έχεις μπερδέψει και εσύ τον "Εσωτερισμό" με τις προσωπικές σου ανάγκες…
Ρωτάς… «Πως και γιατί αφέθηκαν μερικοί ζήτουλες να ξεφτυλίζουν τον Εσωτερισμό ;"»

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ, πως μπορείς εσύ να αναρωτιέσαι με κάτι τέτοιο;
Αλλά μια και (δήθεν) δεν ξέρεις θα σου απαντήσω γιατί!!!

Γιατί εξαιτίας κάποιον εσωτεριστών.. του κώλου.. ο Εσωτερισμός το μόνο πράγμα που πρόσφερε ήταν δολοπλοκίες, ίντριγκες, προσωπικά οφέλη, να συνεχίσω; ...

quote:
zip -Κάποτε, το esoterica ήταν ένα φόρουμ που κρατούσε ένα υψηλό επίπεδο και υπήρχαν θέματα που χαιρόσουνα να τα διαβάζεις, δωσμένα με αναπάντεχη έμπνευση, πραγματικά αριστουργήματα ευφυίας, λογοτεχνήματα που ξεσήκωναν τον αναγνώστη, τον έβαζαν να σκεφτεί, τον έκαναν να γελάσει και του μάθαιναν πράγματα.

Υψηλό επίπεδο σε θέματα υπάρχει ακόμα αν το ψάξεις, άλλα δυστυχώς βλέπεις η νοοτροπία κάποιων παραμένει η ίδια!!!!!
Νομίζουν πως τα σοβαρά θέματα είναι αυτά που παρουσιάζονται με ένα ψεύτικο προσωπείο, ενώ στην πραγματικότητα πίσω από την μάσκα το μόνο αληθινό που υπάρχει είναι η βρωμιά που αναβλύζει…

Άλλωστε ως παλιό μέλος (ανεξάρτητα αν γράφεις με άλλο nickname) γνωρίζεις καλά από αυτό, γιατί ούτε και εσύ έχεις καταφέρεις να ξεφύγεις από αυτήν την υποκρισία….

Η μήπως κάνω λάθος για όλα αυτά zip ή να σε αποκαλέσω καλύτερα με το παλιό σου nickname…


Edited by - AFRODIDE1984 on 13/06/2011 22:26:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 22:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
(απο τότε που ξεκίνησε??????) [ Ναι, από τότε που ξεκίνησε! Κι αν είμαι από τότε που ξεκίνησε, θα έπρεπε να είμαι υποχρεωτικά o Deva ;;; Άλλα μέλη δεν υπήρχαν τότε ; ]

-
-
Είναι ο Εσωτερισμός ο Μέγας Αγνοούμενος ;


Έχω απαντήσει στον elo Τρούλη μου

quote:

Δεν έχεις άδικο. Δεν έχεις καθόλου άδικο. Βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας. Όλοι βάλαμε το χεράκι μας elo, όλοι. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει και να συνεχίσει έτσι. Και δεν νομίζω να διαφωνείς σ' αυτό.

-
-

Κι εσείς τι κάνετε ρε Σωτήρη γι' αυτήν την νοοτροπία ; Θέλω να πω δηλ. εντάξει, δεν μπορείτε να αλλάξετε κάποια πράγματα στο νεο-έλληνα που έχει αυτή την νοοτροπία, ok, αλλά ρε φίλε ... έλεος, δικό σας είναι το esoterica, κόπος σας, ξενύχτια σας. Δεν μπορείτε να προστατέψετε τον κόπο σας ; Να σεβαστείτε πρώτα εσείς οι ίδιοι ρε παιδί μου, τις ατέλειωτες ώρες που αφιερώσατε σ' αυτό το μέρος ; Εγώ, που δεν έχω κάνει τίποτε γι' αυτό το μέρος, που μάλωσα, σκοτώθηκα με κάποιους, τα σπάσαμε και γίναμε μαλλιά κουβάρια, και πάλι ρε φίλε, ειλικρινά στενοχωριέμαι να υπάρχουν δυο τρεις πραγματικά ΑΣΧΕΤΟΙ ρε φίλε - και δεν έχω τίποτε με τους άσχετους, καταλαβαίνεις πως το λέω, άσχετοι με τον Εσωτερισμό εννοώ - και να μπαίνουν και να κάνουν "ανακατωσούρα". Σε κάθε θέμα ρε φίλε, ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ, έλεος δηλ ...

-
-

elo, μπορείς να με αποκαλέσεις όπως θέλεις. Ακόμη και με το πραγματικό μου όνομα. Το ξέρεις άλλωστε και με ξέρεις. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Σου ξαναλέω. Λάθος δεν κάνεις αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μια κατάσταση που δημιουργήθηκε, δεν μπορεί να αλλάξει.


Να τα γράφεις όλα Τρουλάκο.


Είναι ο elo ο Μέγας Αγνοούμενος ;
-

Edited by - zip on 13/06/2011 22:32:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 22:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Και επί της ευκαιρίας, κάτι που δεν είχα σχολιάσει τότε ...

quote:
elo, Απεστάλη: 09/07/2010, στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10597&whichpage=5

Γιατί εξαιτίας κάποιον εσωτεριστών.. του κώλου.. ο Εσωτερισμός το μόνο πράγμα που πρόσφερε ήταν δολοπλοκίες, ίντριγκες, προσωπικά οφέλη, να συνεχίσω;


Δεν ήταν ο Εσωτερισμός - γενικά δηλ. ο Εσωτερισμός νέτος σκέτος - που πρόσφερε δολοπλοκίες, ίντριγκες, προσωπικά οφέλη τότε elo. Ήταν ο Εσωτερισμός του esoterica.gr - ειδικά δηλ. - που το έκανε αυτό τότε.

Ακριβώς αυτό πάει να επαναληφθεί τώρα με μέλη όπως ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ή o Εαρινός.

Βλέπεις elo, κάποιοι άνθρωποι έχουν αλλάξει. Κάποιοι άλλοι, όχι.

Edited by - zip on 13/06/2011 22:47:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 22:51:03  Εμφάνιση Προφίλ
Τώρα πιάσαμε άλλον...για να δούμε την συνέχεια που μας επιφυλλάσει αυτή η μεγάλη μορφή του φόρουμ...
Το καλό είναι ότι μας έμαθε τι σημαίνει Εσωτερισμός...τι???
Μα ξεκατίνιασμα...βεβαίως-βεβαίως...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFRODIDE1984
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 22:54:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
elo, μπορείς να με αποκαλέσεις όπως θέλεις. Ακόμη και με το πραγματικό μου όνομα. Το ξέρεις άλλωστε και με ξέρεις. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Σου ξαναλέω. Λάθος δεν κάνεις αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μια κατάσταση που δημιουργήθηκε, δεν μπορεί να αλλάξει.


Και ποιό είναι το όνομα αυτό zip?
Πές μας? Ποιό?

quote:
Δεν ήταν ο Εσωτερισμός - γενικά δηλ. ο Εσωτερισμός νέτος σκέτος - που πρόσφερε δολοπλοκίες, ίντριγκες, προσωπικά οφέλη τότε elo. Ήταν ο Εσωτερισμός του esoterica.gr - ειδικά δηλ. - που το έκανε αυτό τότε.

Οι 200 λογαριασμοί που είχαν ορισμένοι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 23:18:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και επί της ευκαιρίας, κάτι που δεν είχα σχολιάσει τότε ...

quote:
elo, Απεστάλη: 09/07/2010, στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10597&whichpage=5

Γιατί εξαιτίας κάποιον εσωτεριστών.. του κώλου.. ο Εσωτερισμός το μόνο πράγμα που πρόσφερε ήταν δολοπλοκίες, ίντριγκες, προσωπικά οφέλη, να συνεχίσω;


Δεν ήταν ο Εσωτερισμός - γενικά δηλ. ο Εσωτερισμός νέτος σκέτος - που πρόσφερε δολοπλοκίες, ίντριγκες, προσωπικά οφέλη τότε elo. Ήταν ο Εσωτερισμός του esoterica.gr - ειδικά δηλ. - που το έκανε αυτό τότε.

Ακριβώς αυτό πάει να επαναληφθεί τώρα με μέλη όπως ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ή o Εαρινός.

Βλέπεις elo, κάποιοι άνθρωποι έχουν αλλάξει. Κάποιοι άλλοι, όχι.

Edited by - zip on 13/06/2011 22:47:49


Ντελίριο...

Ξέχασες να βάλεις την φατσούλα σου τη γελαστή..άντε επειδή σε αγαπάω βρέ , να στην βάλω εγώ...

Είναι ο Εσωτερισμός ο Μέγας Αγνοούμενος ;


[size=1]

[center]


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 13/06/2011 23:21:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 23:23:11  Εμφάνιση Προφίλ
Δημο

Δεν τον βλέπεις πώς χτυπιέται μόνος του?

Μην του απαντάς!!

Αφου αυτοεξευτελίζεται!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 23:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
μα στην τελικη εχουμε λυσει ολα ταλλα ή μαλλον εχουμε βρει τα καθημεριναμας για να ασχοληθουμε με τον εσωτερισμο επι της ουσιας?
αμα κοψει η πεινα τι εσωτερισμος τι μπριζολα ενα κ το αυτο...

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 00:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Ορισμένες φορές μια εικόνα αξίζει όσο χίλιες λέξεις…..

!!!!!

Βέβαια για τα πάντα υπάρχει και το κατάλληλο φάρμακο/α και που πολλές φορές έχουν και άμεσα αποτελέσματα….


Ακόμα θα σας παρακαλέσω η συγκεκριμένη συζήτηση να μην εξαπλωθεί έξω από αυτά τα δυο τόπικ.

Ο Μέγας Αγνοούμενος®
ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ

Edited by - elo on 14/06/2011 00:45:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:02:49  Εμφάνιση Προφίλ
Aπο τιν Βικιπαίδεια...

"Ο όρος εσωτερισμός αναφέρεται σε κάθε σύστημα εννοιών και εφαρμογών, που έχει ως στόχο την προϊούσα εσωτερική μεταμόρφωση του ανθρωπίνου όντος με τελική κατάληξη την οντολογική του εκπλήρωση ή "πνευματική αποκατάσταση" (που στην θρησκεία καλείται "θέωση").

Ο εσωτερισμός υποδιαιρείται σε:
θρησκευτικό εσωτερισμό (μοναχισμό, ασκητισμό)
φιλοσοφικό εσωτερισμό (μύηση στην αλήθεια μέσω διδασκαλιών οι οποίες προάγουν την καλλιέργεια της ηθικής και πνευματικής προσωπικότητος του ανθρώπου)
μυστηριακό εσωτερισμό (μύηση και δράση μέσω μυστηριακών πράξεων)

(Δημητρίου Πολυχρόνη, Θεουργία, ενότητα "Περί Εσωτερισμού", σελ.23 κ.ε.)

Κύρια ρεύματα του ευρωπαϊκού εσωτερισμού είναι ο Ροδοσταυρισμός, Μαρτινισμός και ο Τεκτονισμός".


Ότι θέλετε σε προσιτή τιμή και συσκευασία για κάθε γούστο...ακόμα και δώ θα βρούμε όλες τις εκφάνσεις - ερμηνείες του τι σημαίνει εσωτερισμός- και πως αυτός επιτυγχάνεται...
Σκέπτομαι να αναρτήσω ένα θέμα , με το τι σημαίνει -για τον καθένα- εσωτερισμός και κεί να υπάρξουν όλες οι απόψεις , οχι τίποτ'αλλο αλλα για να καταλήξουμε κάπου και να μην ξαναυπάρξει στο μέλλον παρόμοια κατάσταση/εις...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
elo,

Και πάλι υπό αυτής της οπτικής :

quote:

Υπενθυμίζουμε ότι κάποιοι χώροι μέσα στη Δομή των Συζητήσεων του ESOTERICA μπορούν να φιλοξενήσουν Συζητήσεις που έχουν να κάνουν με Κριτική ή κατάδειξη αρνητικών Συμπεριφορών που αφορούν, είτε τον χώρο γενικότερα(Forum "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά."), είτε τη Συμμετοχή Μελών/Προσώπων (Forum "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"). Ειδικά σχετικά με το δεύτερο όμως, οποιαδήποτε τέτοια κριτική θα πρέπει να πληρεί κάποια κριτήρια:

- Να είναι καλοπροαίρετη και με σκοπό τη βελτίωση(και των Συζητήσεων και των ανθρώπων που συμμετέχουν σ'αυτές).

- Να υπακούει στους γραπτούς και άγραφτους κανόνες Ευγένειας καθώς και στους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums.

- Να σχετίζεται με τις ίδιες τις Συζητήσεις και όχι με στοιχεία που προέρχονται από καταστάσεις εξωτερικές αυτών και τα οποία δεν ενδιαφέρουν φυσικά τα υπόλοιπα Μέλη, ή δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι, και οι οποίες θα έπρεπε και θα μπορούσε να διευθετηθούν με άλλους τρόπους επικοινωνίας.

- Να γίνεται με σαφήνεια και να στοιχειοθετείται με επιχειρήματα αλλά και με προτεινούμενους τρόπους επίλυσης των δυσχερών καταστάσεων ή των προβλημάτων

Admin, Απεστάλη: 09/05/2005 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6199


θα πω KAI σε σένα ορισμένα πράγματα :

1) Κατ' αρχήν στέλνεις ένα μήνυμα :

quote:
elo, Απεστάλη: 14/06/2011

Ορισμένες φορές μια εικόνα αξίζει όσο χίλιες λέξεις…..

http://www.beyondbooks.com/lif72/images/00044735.gif

Βέβαια για τα πάντα υπάρχει και το κατάλληλο φάρμακο/α και που πολλές φορές έχουν και άμεσα αποτελέσματα….


με μια εικόνα. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που postάρεις κατ' αυτόν τον τρόπο. Τι σημαίνει αυτή η εικόνα αγαπητέ μου φίλε ; Μπορείς να μας εξηγήσεις ; Δηλ. τι γίνεται τώρα ; Ρίχνεις λάδι στη φωτιά ρε φίλε μου ;

Υποτίθεται πως :

quote:
Προφανώς, αυτό στο οποίο είμαστε [ Εδώ ασφαλώς η amalia με το "είμαστε" αναφέρεται σε όλη την ομάδα υπευθύνων του esoterica.gr και δεν νομίζω πως εσύ θα ήθελες να αποτελείς εξαίρεση σ' αυτό ] αντίθετοι [ Συνεπώς, είσαι κι εσύ αντίθετος elo ], είναι ο ασαφής και γεμάτος υπονοούμενα λόγος, ο οποίος αναμυγνύει υποθέσεις, προσωπικές διαμάχες, μπηχτές, μισόλογα και γενικότερα ακατανόητες για τον κοινό νου εκφράσεις, που μεταφέρουν μέσα στα forums ένα θολό κλίμα και μία εντύπωση υπόγειων κινήσεων, συζητήσεων, αντιπαθειών, κ.λπ, ανάμεσα στα μέλη.

amalia, Απεστάλη: 12/10/2005 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=9&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7147


Το παραπάνω, δεν το λέω εγώ. Το λέει η amalia. Εφ' όσον λοιπόν είσαι αντίθετος με μια τέτοια τακτική, τι νόημα έχει να στέλνεις μια εικόνα που - αν μη, τι άλλο ; - υπονοεί κάποια πράγματα και θολώνει το ήδη θολωμένο τοπίο ;

2) Προσπάθησα στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971 αφ' ενός να ενημερώσω την Διαχείριση για ένα συγκεκριμένο μέλος, τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, αφ' ετέρου να καταδείξω συγκεκριμένες συμπεριφορές του συγκεκριμένου ανθρώπου, τακτικές και θέσεις έναντι εμού, παραθέτοντας - ως έχουν - ικανό πλήθος στοιχείων που αποδεικνύουν τα λεγόμενά μου. Παρέπεμψα σε συγκεκριμένα θέματα, ανέφερα συγκεκριμένα πράγματα χωρίς να αλλοιώσω και χωρίς να αλλάξω απολύτως τίποτε. Και ο ισχυρισμός του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ πως τάχαμ διαστρεβλώνω τις δημοσιεύσεις, κι αυτός ψευδής είναι, γιατί εγώ απλώς έκανα copy - paste σε quotes αυτά τα οποία γράφτηκαν. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ηδη ετοιμάζεται συγκεντρώνοντας ποστ μου,να προβεί πάλι σε κάποιες κατάπτυστες καταγγελίες κατα την πάντοτε προσφιλή του μέθοδο της διαστρέβλωσης.



Μετά από αρκετών ημερών υπομονή και μετά από μηνύματα όπως π.χ αυτό του Εαρινού στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11024

quote:

Dr Jekyll Mr Hyde, Απεστάλη: 10/06/2011 - Στην ερώτηση λοιπόν, σε παραπέμπω σε μια σοφότατη φράση του Ζιπ: " το καλό και το κακό υπάρχουν μόνο για μερικούς : για όσους έχουν ένα σκοπό και επιδιώκουν αυτό το σκοπό. Τότε, ότι εμποδίζει στην επίτευξη αυτού του σκοπού είναι κακό, ενώ ότι βοηθάει στην επίτευξη αυτού του σκοπού είναι καλό. "

Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011 - Προφανώς ο Ζίπ ξεχνάει -προφανώς δεν γνωρίζει- την εσωτερικά δηλωμένη θέση ορισμένων μισότρελλων που η σκέψη τους οργανώνει τέτοιες σκέψεις και συμπεριφορές και μάλιστα ο κώδικας πεοιθήσεών τους ... τους νομιμοποιεί επιπροσθέτως και τους δικαιολογεί για τις πράξεις τους αυτές.... Απο την άλλη μεριά , αυτό το "καλό και το κακό , υπάρχει μόνο για ορισμένους" , δείχνει και το μέγεθος της ανισορροπίας που τον διακατέχει....αλλα είπαμε , ο Τ-Ζιπ είναι αυτός...


αλλά και πλήθος άλλων παρόμοιων προκλητικών και λασπολογικών μηνυμάτων - που έτσι και καθίσω και τα βρω, θα γεμίσω 10 σελίδες - στα οποία δεν απάντησα, νομίζω έχω κάθε δικαίωμα να ζητήσω από την Διαχείριση τουλάχιστον να δηλώσει την θέση της σε όλη αυτήν την ιστορία.

Παρεπιπτόντως [ και παραδόξως ], ούτε στο παραπάνω "διάλογο" που παραθέτω μεταξύ Dr Jekyll Mr Hyde - Εαρινός, αλλά ούτε και στα θέματα στα οποία ούτε καν συμμετέχω αλλά χλευάζομαι, δεν σε είδα να παρεμβαίνεις, ενώ αντιθέτως εδώ, παρεμβαίνεις δίνοντάς μας ... μια εικόνα (;!) Απορίας άξιο.

3) Όπως σου είχα απαντήσει και στο
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10597&whichpage=5

quote:
Δεν έχεις άδικο. Δεν έχεις καθόλου άδικο. Βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας. Όλοι βάλαμε το χεράκι μας elo, όλοι. Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει και να συνεχίσει έτσι. Και δεν νομίζω να διαφωνείς σ' αυτό.

σχετικά με αυτό που ονομάζουμε "Εσωτερισμός". Δεν νομίζω όμως ότι διαφωνείς στο γεγονός πως δεν πρέπει να συνεχίσει κατ' εκείνον τον τρόπο το όλο πράγμα. Διαφωνείς ; Αν διαφωνείς, τότε φίλε μου, 'ντάξει, πάω πάσο. Αν όμως συμφωνείς, τότε θα πρέπει να ξανασκεφτείς λίγο αυτά που γράφω παραπάνω.

Έπειτα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι πετυχαίνει κάποιος με το να "αποκαλύπτει" - στην ουσία, τίποτε δεν αποκαλύπτει - στο φόρουμ το πραγματικό όνομα κάποιου μέλους. Δηλ. τι είναι αυτό τώρα ; Απειλή ; Δηλ. "Κάτσε καλά, γιατί θα πω ποιος είσαι, θα πω πως σε λένε " ; Και ; Και τι έγινε ; Δεν νομίζεις πως πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει ΚΑΙ αυτό στο esoterica.gr ;

[ Να χαρείς, μη μου αναφέρεις πάλι το παρελθόν ως αντίλογο. Σου είπα : κάποιοι άνθρωποι μπορούν και αλλάζουν, κάποιοι όχι. Δεν νομίζω πως θες να ανήκεις στη δεύτερη κατηγορία. Η αναφορά προσωπικών στοιχείων και η χρήση της ως "αντ-επιχείρημα" σε κάποιους διαλόγους, δεν σημαίνει απολύτως τίποτε, και επαναλαμβάνω πως είναι λάθος να γίνεται. Ξέρω, το έχω κάνει κι εγώ αυτό το λάθος στο παρελθόν και σε πληροφορώ : το έχω πληρώσει. ]

4) Έθιξα το θέμα του Εσωτερισμού. Τι περίεργο ε ; Σε ένα φόρουμ Εσωτερισμού, κάτι το οποίο είναι αυτονόητο, να χρειάζεται να το θίξει κάποιος, τέλος πάντων. Για μένα Εσωτερισμός είναι αυτό το θέμα : http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10016 Εσωτερισμός είναι αυτό το θέμα : http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=1&TOPIC_ID=6492 Εσωτερισμός επίσης είναι αυτό το θέμα : http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=486&whichpage=1&ARCHIVE= και τόσα άλλα. Εσωτερισμός όμως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να ανοίγεις ένα θέμα στην ενότητα της Σοφίας και να μας λες πως ενώ έκανες camping στο Βέρμοντ των Η.Π.Α, ξαφνικά σου ήρθε επιφοίτηση και έμαθες τα πάντα! Είναι Εσωτερισμός αυτό ;

Ασφαλώς, δεν με ενοχλούν διόλου τέτοιου είδους θέματα και ασφαλώς, ελεύθερο δημόσιο φόρουμ είναι, ο καθένας μπορεί να γράψει ότι ο ίδιος αισθάνεται πως πρέπει να γράψει.

5) Σχετικά με τους διπλούς λογαριασμούς : Εγώ ο ίδιος έχω γράψει :

quote:
zip, Απεστάλη: 17/03/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Έπειτα, εγώ πουθενά δεν ισχυρίσθηκα ότι αυτή η "αποκάλυψη" των διπλών λογαριασμών πρέπει να γίνει φάτσα κάρτα στο φόρουμ. Κατ' εμέ, όποιος έχει διπλό ή τριπλό λογαριασμό, ας στείλει ένα mail στους υπεύθυνους και ας πει π.χ "Παίδες, εγώ για x λόγους έχω διπλό λογαριασμό, δεν τον χρησιμοποιώ όμως, συνεπώς διαγράψτε τον ή τέλος πάντων καν' τε ότι νομίζεται με αυτόν, εγώ σας ενημερώνω και ενεργείστε αναλόγως." Και τελειώνει το παραμύθι. Όμορφα κι ωραία και κανένας δεν παίρνει πρέφα και τίποτε δεν βγαίνει παραέξω.


προτείνοντας ουσιαστικά λύση στο πρόβλημα.

Edited by - zip on 14/06/2011 13:55:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:36:38  Εμφάνιση Προφίλ
Ζιπ..

"...προτείνοντας ουσιαστικά λύση στο πρόβλημα".


Δεν χρειάζεται να προτείνεις απολύτως τίποτα , εκείνο που χρειάζεται είναι να είσαι πιο εγκρατής και να μην λογοκρίνεις συνεχώς τους πάντες και μάλιστα με ιδιαίτερα απαξιωτικό τρόπο...
Εύκολο είναι...νομίζω δηλαδή!

θα έλεγα αντί να κάνεις προτάσεις/συστάσεις πέριξ σου , κάν'τες απ'ευθείας στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά και θα λυθεί το "πρόβλημα" το οποίο εσύ το δημιούργησες...
Κομματάκι δύσκολο το βλέπω βέβαια αλλα δεν ξέρεις τι γίνεται καμμιά φορά...

Όσον δε αφορά αυτό..και το οποίο σε ενόχλησε...
"Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011 - Προφανώς ο Ζίπ ξεχνάει -προφανώς δεν γνωρίζει- την εσωτερικά δηλωμένη θέση ορισμένων μισότρελλων που η σκέψη τους οργανώνει τέτοιες σκέψεις και συμπεριφορές και μάλιστα ο κώδικας πεοιθήσεών τους ... τους νομιμοποιεί επιπροσθέτως και τους δικαιολογεί για τις πράξεις τους αυτές.... Απο την άλλη μεριά , αυτό το "καλό και το κακό , υπάρχει μόνο για ορισμένους" , δείχνει και το μέγεθος της ανισορροπίας που τον διακατέχει....αλλα είπαμε , ο Τ-Ζιπ είναι αυτός..."

..θα πώ το εξής:"Τι λες ρε μεγάλε , όταν σου απαντάνε στις προκλήσεις σου -τις επανειλλημένες- εσύ αυτό το θεωρείς ως αδικία προς το προσωπό σου"???

Γι'αυτό και λέω όσα λέω -και τίποτα δεν παίρνω πίσω- διότι δεν αντιλαμβάνεσαι τι ακριβώς σου συμβαίνει...διότι αν αντιλαμβανόσουν δεν θα τα έλεγες όλα αυτά ΑΛΛΑ θα το έραβες και θα ζητούσες συγγνώμη...αλλα αντ'αυτού ζητάς και τα ρέστα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 14/06/2011 12:42:59

Edited by - Εαρινός on 14/06/2011 12:44:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:51:06  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινε να σε ρωτησω κατι? Σ'αρεσει το καραοκε??? Δεν εχει σχεση με το θεμα,αλλα δν σε κοροιδευω...Σε ρωταω εδω για να το δεις...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 12:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

..θα πώ το εξής:"Τι λες ρε μεγάλε , όταν σου απαντάνε στις προκλήσεις σου -τις επανειλλημένες- εσύ αυτό το θεωρείς ως αδικία προς το προσωπό σου"???


Σε ποια ακριβώς πρόκλησή μου, μου απαντάς κατ' αυτόν τον τρόπο Εαρινέ ;;; Που ακριβώς σε προκάλεσα εγώ στην συγκεκριμένη περίπτωση & στον συγκεκριμένο "διάλογο" που κάνεις με τον Dr Jekyll Mr Hyde ;;;

(στο συγκεκριμένο θέμα [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11024&whichpage=1] απ' όπου είναι και η παράθεση που αναφέρω παραπάνω , εγώ ανταλλάσω κάποια μηνύματα στην αρχή με τον Ψηλό, δεν έχω άλλη συμμετοχή πουθενά, ούτε μεταξύ μας έχουμε ανταλλάξει μηνύματα. Το θέμα αποτελείται από 16 σελίδες και το τελευταίο δικό μου μήνυμα - προς τον Ψηλό - βρίσκεται στη 2η σελίδα ενώ η δική σου προκλητική αναφορά προς εμένα βρίσκεται στην 15η σελίδα! Πού ακριβώς λοιπόν σε έχω προκαλέσει εγώ στο συγκεκριμένο θέμα ;)

*για να δούμε ... θα απαντήσεις μια φορά κανονικά ;

Edited by - zip on 14/06/2011 13:13:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 13:48:19  Εμφάνιση Προφίλ
Με δουλεύεις???
Απευθύνομαι σε σένα ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 13:59:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινε να σε ρωτησω κατι? Σ'αρεσει το καραοκε??? Δεν εχει σχεση με το θεμα,αλλα δν σε κοροιδευω...Σε ρωταω εδω για να το δεις...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύ


Εσένα σου μίλησα , σου είπα κάτι..???
Σε παρακαλώ πολύ...κάνε μου τη χάρη!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 13:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Ρε φίλε, δεν γράφεις αυτό απευθυνόμενος προς τον Dr Jekyll Mr Hyde ;

quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011

- Προφανώς ο Ζίπ ξεχνάει -προφανώς δεν γνωρίζει- την εσωτερικά δηλωμένη θέση ορισμένων μισότρελλων που η σκέψη τους οργανώνει τέτοιες σκέψεις και συμπεριφορές και μάλιστα ο κώδικας πεοιθήσεών τους ... τους νομιμοποιεί επιπροσθέτως και τους δικαιολογεί για τις πράξεις τους αυτές.... Απο την άλλη μεριά , αυτό το "καλό και το κακό , υπάρχει μόνο για ορισμένους" , δείχνει και το μέγεθος της ανισορροπίας που τον διακατέχει....αλλα είπαμε , ο Τ-Ζιπ είναι αυτός...


Που απευθύνεσαι δηλ. ; Δεν κάνεις αναφορά σε μένα απευθυνόμενος στον Dr Jekyll Mr Hyde ; Που ακριβώς στο συγκεκριμένο θέμα σε προκάλεσα εγώ, ώστε να κάνεις μια άμεση αναφορά σε μένα (έστω και απευθυνόμενος προς τον Dr Jekyll Mr Hyde) και μάλιστα τέτοιου ύφους ;


Edited by - zip on 14/06/2011 14:07:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 14:06:42  Εμφάνιση Προφίλ
[ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11024&whichpage=1]

Αυτό το link παράθεσες και γι'αυτό μίλησα...

Όσο για την άλλη τοπόθετήσή μου που μόλις έθεσες -υπόμνηση- υπ'οψιν μου , θα σου έλεγα ότι καλό θα ήταν να αντρέξεις σε πρότερα μηνύματα που είχαν ήδη πυροδοτήσει την κατάσταση...και μην απομονώνεις μια δική μου τοποθέτηση για να αποδείξεις τα λεγόμενά σου , είναι αχρείο αυτό που κάνεις...
Υπάρχει μια ακολουθία γεγονότων , πριν φθάσουμε στο συγκεκριμμένο ποστάρισμα...ή δεν γνωρίζεις -και πάλι- τίποτα???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 14:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Στην 15η σελίδα αγόρι μου, αυτού του link που βάζεις (για το ίδιο θέμα λέμε). Στην 15η σελίδα αυτού του θέματος, εσύ μιλάς με τον Dr Jekyll Mr Hyde. Εκεί λοιπόν υπάρχει αυτό :

quote:

Dr Jekyll Mr Hyde, Απεστάλη: 10/06/2011 - Στην ερώτηση λοιπόν, σε παραπέμπω σε μια σοφότατη φράση του Ζιπ: " το καλό και το κακό υπάρχουν μόνο για μερικούς : για όσους έχουν ένα σκοπό και επιδιώκουν αυτό το σκοπό. Τότε, ότι εμποδίζει στην επίτευξη αυτού του σκοπού είναι κακό, ενώ ότι βοηθάει στην επίτευξη αυτού του σκοπού είναι καλό. "

Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011 - Προφανώς ο Ζίπ ξεχνάει -προφανώς δεν γνωρίζει- την εσωτερικά δηλωμένη θέση ορισμένων μισότρελλων που η σκέψη τους οργανώνει τέτοιες σκέψεις και συμπεριφορές και μάλιστα ο κώδικας πεοιθήσεών τους ... τους νομιμοποιεί επιπροσθέτως και τους δικαιολογεί για τις πράξεις τους αυτές.... Απο την άλλη μεριά , αυτό το "καλό και το κακό , υπάρχει μόνο για ορισμένους" , δείχνει και το μέγεθος της ανισορροπίας που τον διακατέχει....αλλα είπαμε , ο Τ-Ζιπ είναι αυτός...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 14:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Όσο για την άλλη τοπόθετήσή μου που μόλις έθεσες -υπόμνηση- υπ'οψιν μου , θα σου έλεγα ότι καλό θα ήταν να αντρέξεις σε πρότερα μηνύματα που είχαν ήδη πυροδοτήσει την κατάσταση...και μην απομονώνεις μια δική μου τοποθέτηση για να αποδείξεις τα λεγόμενά σου , είναι αχρείο αυτό που κάνεις...


Καθόλου αχρείο. Μιλάω για συγκεκριμένα πράγματα, για συγκεκριμένα θέματα, για συγκεκριμένες συμπεριφορές, για συγκεκριμένα λόγια. Αν θες εσύ να μιλάς γενικά και αόριστα, δικαίωμά σου ... Όταν όμως θες αυτός στον οποίο απευθύνεσαι να σε καταλάβει και να σε πάρει στα σοβαρά, πρέπει να είσαι συγκεκριμένος και σαφής. Εσύ τώρα, ψάξε και βρες τα "πρότερα μηνύματα που είχαν ήδη πυροδοτήσει την κατάσταση" κι άμα βρεις άκρη, έλα και παρέθεσέ τα και απέδειξε πως εγώ έχω το λάθος. Προς το παρόν ... τουμπεκί ψιλοκομμένο.


Edited by - zip on 14/06/2011 14:19:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 15:04:08  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ήταν ποτέ μέσα στις επιδιώξεις μου να με πάρεις εσύ στα σοβαρά και μην το συνεχίζεις το κολπάκι αυτό στο οποίο μονίμως επιδίδεσαι Ζίπ....
Ας το αφήσουμε , διότι όσο το "αναμασάμε" τόσο χειρότερο γίνεται...
Πάμε παρακάτω και σε διαβεβαιώ ρητά , ότι εφόσον δεν προκαλέσεις ξανά και πάψεις να υιοθετείς τρόπους και συμπεριφορές που πυροδοτούν , δεν πρόκειται προσωπικά να σε ενοχλήσω ποτέ...εξάλλου δεν είναι και κάτι που με ενδιαφέρει ως άνθρωπο...
Τι λές???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 16:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 14/06/2011

Δεν ήταν ποτέ μέσα στις επιδιώξεις μου να με πάρεις εσύ στα σοβαρά [ δηλ. όλες αυτές τις μαλακίες που έγραφες για μένα, δεν τις έγραφες για να τις πάρω εγώ στα σοβαρά - ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΓΡΑΦΕΣ ; είναι η ερώτηση - και από την άλλη, εγώ θα έπρεπε να μην σε παίρνω στα σοβαρά, δηλ. κακώς που σε πήρα παρ' όλο που έγραφες μαλακίες για μένα. Ε, ψιτ! Εαρινέ, μη φας, θα σφάξουμε γλάρο αγόρι μου ] και μην το συνεχίζεις το κολπάκι [ το κολπάκι, ποιο κολπάκι ; Κανένα κολπάκι φίλε ] αυτό στο οποίο μονίμως επιδίδεσαι Ζίπ....
Ας το αφήσουμε , διότι όσο το "αναμασάμε" τόσο χειρότερο γίνεται...
Πάμε παρακάτω και σε διαβεβαιώ ρητά , ότι εφόσον δεν προκαλέσεις ξανά και πάψεις να υιοθετείς τρόπους και συμπεριφορές που πυροδοτούν [ Με συγκίνησες, έτσι μου 'ρχεται να βάλω τα κλάμματα ], δεν πρόκειται προσωπικά να σε ενοχλήσω ποτέ...εξάλλου δεν είναι και κάτι που με ενδιαφέρει ως άνθρωπο... [ Ναι, ε ; Τότε γιατί ασχολείσαι ΔΙΑΡΚΩΣ μαζί μου ρε φίλε ; ]
Τι λές???


Όχι φίλε, "δεν θα το αφήσουμε" διότι μόλις σας στριμώξουν "ας το αφήσουμε" είστε και sorry αλλά την χάρη δεν θα σας την κάνω.

Προς στιγμήν περιμένω μια τοποθέτηση από την Διαχείριση (ή τον Admin, δεν ξέρω ποιος θα επιλέξει να απαντήσει) σχετικά με το θέμα του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ και μετά θα δω τι θα κάνω ... Με σένα πάντως, θα τα πούμε λίγο αργότερα ... Κι αν θέλεις να τα αφήσουμε όλα και να πάμε παρακάτω, θα ανακαλέσεις δημόσια ΟΛΑ όσα ψευδώς έχεις πει & έχεις γράψει για μένα και τότε βλέπουμε ...

[ Και που 'σαι ; Κοίτα μη βγεις τώρα και γράψεις πως δήθεν εσύ - ο καλός - κάνεις το πρώτο βήμα για να "εκτονωθεί" η κατάσταση ενώ εγώ - ο κακός - δεν το αποδέχομαι, γιατί το έχουμε δει ΚΑΙ αυτό το έργο ]


Edited by - zip on 14/06/2011 16:42:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 17:37:21  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινέ

Σε παρακάλεσα να σταματήσεις να μιλάς με τον Ζιπ
έστω για λίγο.

Κάνε το σε παρακαλώ!!

Μπορεί να σε παίξει εύκολα,είναι μια αδυναμία σου αυτή.
Μήν αναλώνεσαι σε συζητήσεις μαζί του,σε προσωπικό
επίπεδο.Αν βιάζεσαι τόσο,περίμενε την σειρά σου και
μάζεψε την γλώσσα σου.

Βλέπεις οτι είναι χρόνια μέσα στο φόρουμ,ακριβώς επειδή
δεν τον εχει αντιμετωπίσει κανείς εως σήμερα,με τον
σωστό τρόπο.Προσβάλλει,ανακατεύει,διαβάλλει συζητήσεις
επειδή δεν είχε αντίπαλο.Ως τώρα.

Κάνε λίγο υπομονή!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 18:37:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

[quote]Εαρινός, Απεστάλη: 14/06/2011

Δεν ήταν ποτέ μέσα στις επιδιώξεις μου να με πάρεις εσύ στα σοβαρά [red][ δηλ. όλες αυτές τις μαλακίες που έγραφες για μένα, δεν τις έγραφες για να τις πάρω εγώ στα σοβαρά
.
.
.
.
.
Κοίτα μη βγεις τώρα και γράψεις πως δήθεν εσύ - ο καλός - κάνεις το πρώτο βήμα για να "εκτονωθεί" η κατάσταση ενώ εγώ - ο κακός - δεν το αποδέχομαι, γιατί το έχουμε δει ΚΑΙ αυτό το έργο ][/black][/size=1]


Edited by - zip on 14/06/2011 16:42:44


Τελικά εισαι περισσότερο κάφρος απ'οσο υπολόγιζα , εμένα προσωπικά θα σου έλεγα τι ακριβώς θα μου κάνεις αλλα έχε χάρη που σέβομαι όλους -σχεδόν- τους υπολοίπους συνδικτύους και στο είπα και πριν...
ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ .. ΟΥΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ ΤΊΠΟΤΑ ΑΠ'ΟΣΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ...
Κοιτα να το βουλώσεις το βρωμόστομά σου σου είπααααα...κατάλαβες Ζιπάκο???
Τώρα αν θές συνέχεια , θα την έχεις....παίξ'το εσύ αθώα και αδικημένη περιστερά που της επιτίθενται αδίκως και αναιτίως και θα έχεις να "λαμβάεις" απο μένα...κάλεσε και την συντονιστικη ομάδα τώρα και τον Admin να με κάνει "νταντά"...

Ελπίζεις ότι θα ζητήσω συγγνώμη απο σένα ρε Ζιπ και ότι εσύ με στρίμωξες..είσαι άρρωστος ανθρωπέ μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 14/06/2011 18:56:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2011, 20:17:10  Εμφάνιση Προφίλ
Μα πότε θα καταλάβετε επιτέλους, Εαρινέ και Νικομαχε, την προτροπή των διαχειριστών να μην απαντάτε στις προκλήσεις των troll δεδηλωμένων και μη, με ή χωρίς προσωπείο?

Μην προσφέρετε τροφή και την χαρά της αναγνώρισης σε ψυχωτικά άτομα, με έντονα κόμπλεξ κατωτερότητας.

Πόσες φορές πρέπει να επαναλάβουν αυτή την προτροπή?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy