ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 00:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
stiv
Παιδια μπορει να με εξηγησει και εμενα εδω κανεις το τι γινεται ? πολυ υποχθονια πραματα συμβαινουν και δεν καταλαβαινω επι της ουσιας σε τι αποσκοπουν ολα αυτα.
Για να μπουμε ετσι λιγο και στα δρωμενα

Παλιές "καλές" στιγμές ...


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


343 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 04:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μού άρεσε το θέμα περί διπλών-τριπλών κ.α. λογαριασμών.
Ιδιαιτέρως μου άρεσε η ψυχολογική προσέγγιση και δέν τήν θεώρησα διόλου αφοριστική.
Με έβαλε και σε σκέψεις και ανέτρεξα σε παλαιότερες αναφορές μου.
Μου φάνηκα "άλλος άνθρωπος"...και όμως δέν άλλαξα λογαριασμο...
Πόσο "δογματική" και "επιστημονικοφανή", σκέψη είχα πρό δύο ετών, που απέρριπτα τόν αποκρυφισμό και παραδεχόμουν μόνο τήν επιστήμη, ενώ τώρα θεωρώ ότι είναι διαφορετικές (επιφανειακά μόνο) προσεγγίσεις, τής αλήθειας και μάλιστα ότι με τόν αποκρυφισμό, έχεις περισσότερες πιθανότητες προσέγγισης αυτής...
Μάλιστα σέ κάποιο κείμενό μου, "εκθείαζα" τήν αρχαιοελληνική γλώσσα και μάλιστα απέρριπτα τήν Εβραική...Πόσο "αμόρφωτος" ήμουν...
Τελικώς και οι δύο είναι "απόλυτα μαθηματικές", "υπέροχες πραγματικά γλώσσες" και έφθασα στο σημείο που ΠΙΣΤΕΥΩ πλέον, ότι η Εβραική έχει "αδιανόητη" γιά εμάς δύναμη, ιδίως τα γράμματα και οι αριθμοί της...

Edited by - ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ on 17/03/2011 04:26:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 09:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Spacegirl & λοιποί ξυλοκόποι,

επειδή χθες δεν είχα χρόνο να σου εξηγήσω το όνειρο αλλά περιορίστηκα μόνο στο να πω αυτά :

quote:
zip

16/03/2011, 22:16:50 - Εγώ δεν έχω δημοσιεύσει ποτέ προσωπικά μου στοιχεία.

&

16/03/2011, 23:46:25 - Πολύ καλά. Αφού λοιπόν με πιστεύεις, τότε θα πρέπει : α) Να ζητήσεις δημόσια συγνώμη από τους αναγνώστες αλλά και από τους υπεύθυνους του φόρουμ για την προσπάθεια παραπλάνησής τους, βάζοντας μία εντελώς άσχετη δημοσίευση ισχυριζόμενη πως είναι δική μου. β) Μιας και είσαι διπλός λογαριασμός, να πεις δημόσια ποιος είναι ο άλλος σου λογαριασμός.


θα μου επιτρέψεις σήμερα, με τη δροσούλα, να σου εξηγήσω γιατί τα όνειρα είναι απατηλά.

Κατ' αρχήν, τα δυο μας δεν έχουμε ξαναμιλήσει στο φόρουμ. Κι όταν λέω "τα δυο μας", εννοώ σαν zip και σαν Spacegirl. Έρχεσαι λοιπόν στο [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10950 ] και ενώ η κουβέντα στριφογυρνάει γύρω από troll, Αρχιμανδρίτες και συναφή και δημοσιεύεις αυτό :

quote:
από http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10950 , 24/02/2011, 20:08:03

Ενα. Ενα άτομο συγκεκριμένο είναι. Ενα άτομο που απο το 2004 ταλαιπωρεί αφάνταστα το συγκεκριμένο αυτό χώρο. Ενα άτομο που ξέρει πραγματικά να καμουφλάρεται. Ολοι γνωρίζουν ποιός είναι αλλά κανείς δεν τολμά να αναφερθεί. Κανείς.


Ένα μήνυμα δηλ. φουλ μυστικοπάθεια τίγκα με υπονοούμενα. Με κατηγόρησες πιο πριν πως ειρωνεύτηκα τον "συνολικά υπεύθυνο" του esoterica.gr σε ένα μήνυμά μου προς τον libero. Την δική σου την πρόκληση (και προσβολή) προς τους υπευθύνους του φόρουμ στο παραπάνω μήνυμά σου, δεν την βλέπεις ; Αν λοιπόν εγώ ειρωνεύτηκα τον "συνολικά υπεύθυνο" του esoterica.gr εσύ τι κάνεις δηλ. με το "Ολοι γνωρίζουν ποιός είναι αλλά κανείς δεν τολμά να αναφερθεί. Κανείς" ; Είναι σαν να λες πως είναι κότες όλοι, και στο "όλοι" συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και οι συντονιστές και η διαχείριση και όλη η ομάδα του esoterica.gr. Λες και η ομάδα του esoterica.gr θα φοβόταν να αποκαλύψει ποιος είναι ο troύλης και να τον διαγράψει στο ψιτς φυτίλι. Χέστηκ' η Φατμέ στο Γενί Τζαμί δηλ. για τους υπεύθυνους του χώρου. Παρά τούτο, προσωπικά για μένα, σ' αυτό το σημείο θα χρειαζόταν μια επέμβαση από έναν συντονιστή τουλάχιστον. Τέλος πάντων, το θέμα προχωράει και τόσο εγώ όσο και ο kost (με διαφορά στην αποστολή μηνυμάτων μας μόλις 15min ) σου λέμε :

quote:

zip, 24/02/2011, 20:12:29 - Δεν μου άρεσε το μήνυμά σου. Έχει μια μυρουδιά ... κάπως ... σαν καμμένο λάστιχο. Το "όλοι γνωρίζουν ποιος είναι", σημαίνει πως γνωρίζεις κι εσύ. Ε, γιατί λοιπόν δεν αναφέρεσαι εσύ πρώτη σ' αυτόν, αφού κανείς άλλος όπως χαρακτηριστικά λες, δεν τολμά να αναφερθεί ; Τόλμα εσύ ... μήπως φοβάσαι κάτι ;

kost, 24/02/2011, 20:27:04 - Spacegirl, δεν πολυκαταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες "όλοι ξέρουν ποιός είναι αλλά κανείς δεν τολμάει να το πει"....εάν θες, διαφώτισέ μας λιγάκι επί τούτου....


και απαντάς προς εμένα σε στυλ Κόναν ο βάρβαρος :

quote:
Spacegirl, 24/02/2011, 20:55:08

Εχει μια μουρουδιά? Κάτι σου μυρίζει δηλαδή? Εσένα τώρα τι σε κόφτει, τι σε νοιάζει δηλαδή. Θέλω να πώ ρε παιδί μου κανένας απο όλους εδώ δεν αντέδρασε παρά μόνο εσύ. [ Ψέμματα γιατί αντέδρασε και ο kost. Αμέσως μετά από εμένα, αλλά αντέδρασε. ] Θα με πείς, μπορεί να σε τσίμπισε μύγα, δεν λέγω μπορεί, όμως λένε οτι ο πρωτομυριστής λένε είναι και ο πρωτοκλαστής. Μπορεί να σου ξέφυγε λοιπόν, άνθρωπος είσαι μην ψάχνεις λοιπόν ποιός την αμόλησε. Μιας και αντέδρασε όμως, ύποπτο αυτό, με βάζεις σε ιδέες. Μπορεί να είμαι μέλος απο το 2009 αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορώ να ανατρέξω στο παρελθόν. Ολα μα όλα είναι γραμμένα εδώ, τίποτις δεν σβήνεται. Ετσι λοιπόν μπορεί πολύ εύκολα κάποιος να βρεί το πλούσιο παρελθόν σου με τα χιλιάδες nick name. Μην το αρνηθείς γιατί θα καείς. [ Δεν το αρνήθηκα ποτέ, εν πάσει περίπτωση ... ] Επίσης με μία σύντομη αναζήτηση μπορεί κάποιος να βρεί και την κόντρα σου με τους εκπροσώπους του esoterica αν θές την παραθέτω. Σε οτι αφορά την κόντρα σου με πολλά απο τα μέλη του esoterica Χριστιανούς και μη Χριστιανούς εσωτεριστές και μη, όλους τους έχεις χέσει. [ Συμπέρασμα ; ]Εγώ προσωπικά λοιπόν πιστεύω οτι είσαι εσύ.


Με κατηγορείς ευθέως λοιπόν πως είμαι ο troll λογαριασμός Αρχιμανδρίτης. Σου απαντάω πως ήταν αναμενόμενο το μήνυμά σου (24/02/2011, 20:58:46) και πως αλήθεια, δεν είμαι εγώ αυτός που νομίζεις. Και γυρνάς και μου απαντάς, φουλ μίσος, εμπάθεια & θυμό :

quote:
Spacegirl

Μπέσα? Μπορεί να έχει μπέσα κάποιος σαν και εσένα? Κάποιος που έχει εξαπατήσει τρισεκατομμύρια φορές? Τι να πώ? Ισως, για να το λές. [ Εσένα ; Εσένα έχω εξαπατήσει κοριτσάκι μου ; Αν όχι, τι ζόρι τραβάς με αυτούς που έχω εξαπατήσει ; Και θα σου πω και κάτι άλλο για να τελειώνει αυτή η παπαριά : ]

Κατ' αρχήν δεν έχω κάνει κακό σε άνθρωπο. Έχω στενοχωρήσει κάποιους, ΝΑΙ, έχω πληγώσει κάποιους άλλους, ΝΑΙ, αλλά κακό και να εξαπατήσω έτσι όπως το γράφεις, χρησιμοποιώντας δηλ. το ρήμα "εξαπατώ", ΟΧΙ. Και δεύτερον, όσους απ' αυτούς τους ανθρώπους στενοχώρησα ή πλήγωσα στο παρελθόν, είχα τα γκατς και τους ζήτησα συγνώμη στα ίσα χωρίς σούπα μούπες. 'Ντάξει ; Κατάλαβες απολίθωμα ;


Μετά από αυτό, βάζεις ένα link λέγοντας χαρακτηριστικά : "Μια σύντομη ματιά στο παρελθόν". E, 'ντάξει, αρχαιολογικά ευρήματα! Και να 'ταν ευρήματα, να πω ας πάει στην ευχή. Σκατά ευρήματα είναι γιατί πουθενά σ' αυτό το link δεν υπάρχει ο zip και ασφαλώς δεν αποδεικνύουν απολύτως τίποτε. Αυτή είναι η πρώτη προσπάθεια να παραπλανήσεις τα μέλη και να οδηγήσεις το θέμα - ας το πούμε δηλ. θέμα - εκεί που εσύ θες.

Εν τω μεταξύ, δεν μιλάει κανένας συντονιστής, κανένας υπεύθυνος, δεν βγαίνει κάποιος να πει "Ε, Spacegirl, μαζέψου λίγο". Τέλος πάντων, εγώ θεωρώντας πως είσαι η ΑΦΡΟΔΙΤΗ σου λέω αυτό που θα έλεγα και στην ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Και μου απαντάς :

quote:
Spacegirl, 24/02/2011, 22:11:51

Γιατί Παύλο μου να μου ζητήσεις συγνώμη? Εγραψες τόσα και τόσα μέσα εδώ, τώρα ο χώρος δεν είναι κατάλληλος?


Ποιος σου είπε ρε ότι με λένε Παύλο ; Είπα ποτέ εγώ πως με λένε ; 'Αντε για να τελειώνουμε με αυτή την καραμέλα δηλ.

Ξανά, καμία αντίδραση από συντονιστές, υπεύθυνους, τίποτε. Και έρχεται σε κάποια φάση ο Admin και λέει :

quote:
Admin, 25/02/2011, 03:57:24

Ο λογαριασμός "Αρχιμανδρίτης" επιβεβαιώθηκε εντέλει τεχνικά ως troll λογαριασμός.


Αντί λοιπόν να ζητήσεις συγνώμη που με κατηγόρησες άδικα για trolling, έχεις το θράσσος τώρα σ' αυτό το θέμα να μου κάνεις και μαθήματα ηθικής. Ποιος ; Εσύ! Ίσα ρε κουμπάρα να δεις αν κουνιούνται οι φρεγάτες από το τσουνάμι.

Συνεχίζουμε ...

Έρχομαι τώρα στο παρόν θέμα που καλώς ή κακώς άνοιξε ο Dr Jekyll Mr Hyde και παραμένει ανοιχτό από την 12/03. Ρε Spacegirl ξεφτίλα, είσαι ή δεν είσαι διπλός λογαριασμός; Είσαι! Συνεπώς, τι μιλάς ; Τι μιλάς Κανονικά, δεν πρέπει καν να μιλάς. Και εγώ απορώ. Παραδέχεται κάποιος πως είναι διπλός λογαριασμός και πάλι τίποτε, καμιά επέμβαση (ως στιγμής δηλ.). Τέλος πάντων, έρχεσαι και ποστάρεις αυτό :

quote:
Spacegirl


Παύλος Βουλουτιάδης - Γεια σου Αμαλία, Εγώ με το πρώτο είμαι ok. Συμφωνώ, και σου λέω πως έχω κάθε καλή πρόθεση να συμμετέχω στο φόρουμ. Όμως, γιατί θα πρέπει να σε συναντήσω, δεν το καταλαβαίνω. Και άντε πες ότι σε συνάντησα, ΣΑΣ συνάντησα δηλ. τι θα βγει ? Και μ' αρέσει που λες "μία ή και περισσότερες συναντήσεις". Δηλ. αν δεν βγει τίποτε με την πρώτη, εγώ θα πρέπει να πηγαινοέρχομαι πέρα - δώθε στην Αθήνα. Αυτό λες. Ν' αφήσω την δουλειά μου, τις υποχρεώσεις μου, και "- Τι δουλειά κάνεις ; - Να, προσπαθώ να γράψω σ' ένα φόρουμ και πηγαινοέρχομαι στην Αθήνα". Ρε Αμαλία, δηλ... ως πότε θα σας συναντάω ; Και όλα αυτά για ένα φόρουμ, έτσι ; Όχι για τίποτε άλλο. Για ένα φόρουμ. Για να γράψω, κι εγώ κι ο Μάνος, κι η ΑΤΜΑ, σ' ένα φόρουμ! Τι να πω ... δεν ξέρω. Εμείς μένουμε στην Θεσσαλονίκη, αλλά αυτό δεν φαίνεται να σε απασχολεί εσένα. Πώς θα έρθουμε, που θα μείνουμε, ok, κανένα πρόβλημα για σένα. Εγώ Αμαλία, να σε συναντήσω δεν γουστάρω. Το τηλ. μου είναι 6972490073, άμα θες να πούμε δυο κουβέντες, πάρε με απόκρυψη, no problem, να τα πούμε. Γιατί να κουβαλιώμαστε Αθήνα ; Και τα τηλ. των παιδιών τα έχεις, πάρε τηλ. - ή πάρε ρε παιδί μου από κάπου και πες να σε πάρουμε εμείς για να μην χρεώνεσαι κιόλας - και τα λέμε. Απλά, όμορφα και εύκολα. Εγώ αυτά έχω να σου πω. Έγινε, τα λέμε... Παύλος Β. Βουλουτιάδης

από το http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8680&ARCHIVE=


Σε ρωτάω : Τι είναι αυτό ; Τι είναι ; Για πες μου ... Τι είναι ρε ξεφτίλα ; Πες ...

Να σου πω εγώ ; Τίποτε! Δεν είναι απολύτως τίποτε. Είναι ένα μήνυμα, το 2006 από κάποιον που μπαίνει με ένα ονοματεπώνυμο και λέει κάποια πράγματα στην amalia, την διαχειρίστρια του φόρουμ.

Πως είσαι ρε ξεφτίλα σίγουρη πως αυτός που γράφει με αυτό το ονομάτεπώνυμο είναι και ο ίδιος άνθρωπος και δεν είναι κάποιος άλλος που χρησιμoποιεί το ονοματεπώνυμό του για να του κάνει κακό ; E ; Είσαι σίγουρη ; Ήσουνα μπροστά όταν γράφτηκε αυτό το μήνυμα ;

Σκατά σίγουρη είσαι, πιθανολογείς & υποθέτεις όπως κάνει το 99% των μελών εδώ μέσα. Και επειδή δεν έχεις τίποτε άλλο να πεις ως αντίλογο, λες αυτό. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά - άκουσον, άκουσον ! - το δημοσιεύεις λέγοντας πως είναι δικό μου! Το άκρον άωτον της λαμογιάς και της προπαγάνδας, μόνο και μόνο για να βάλεις "ψύλλους στ' αυτιά των μελών". Κι όταν σου λέω "Εγώ δεν έχω δημοσιεύσει ποτέ προσωπικά μου στοιχεία.", έρχεσαι και λες :

quote:
Spacegirl

ντάξει zip σε πιστεύω. Μεγάλος άνθρωπος είσαι, σοβαρός είσαι, μορφωμένος είσαι γιατί να μην σε πιστέψω. Για να το λές, έτσι θα είναι. Τα φαινόμενα καμμιά φορά απατούν. Πιστεύω να γίνονομαι αντιληπτή


Κατ' αρχήν, πες μας πρώτα ποιος είναι ο άλλος σου λογαριασμός και μετά πες ότι θες. Αλλά έτσι σκατά που τα έχεις κάνει, θα πρέπει να ζητήσεις και συγνώμη - όχι από μένα, ούτε που με νοιάζει - αλλά από τα υπόλοιπα μέλη που προσπαθείς να τα παραπλανήσεις και από τους υπευθύνους του χώρου που σε φιλοξενούν. Και να σου πω και κάτι άλλο ρε τιποτένια : Ακόμη κι αν αυτά τα στοιχεία ήταν δικά μου, εσένα ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να τα χρησιμοποιείς & να τα αναπαράγεις κατ' αυτόν τον τρόπο ;

Αυτός ο άνθρωπος έχει δική του επαγγελματική ιστοσελίδα που δεν χρειάζεται να την αναφέρω. Συνεπώς, δεν κρύβεται και έχει δημοσιευμένα τα στοιχεία του στο διαδίκτυο. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά αυτόν τον άνθρωπο μπορεί κάποιος να τον βρει ακόμη και εδώ > [ http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/eos/eori_validation.jsp?Lang=el&redirectionDate=20110317 ]

Συνεπώς, εσύ τι προσπαθείς να πετύχεις ; Σου είπα : Εγώ μπορεί να είχα 500 λογαριασμούς στο παρελθόν. Κανένας όμως δεν είναι ενεργός πλην αυτού που γράφω. Πες μας εσύ ποιος είναι ο άλλος λογαριασμός σου που εξακολουθεί να είναι ενεργός, μιας και το θέμα είναι "ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ", και μετά τα ξαναλέμε ...

[ τσίου τσίου, τσίου τσίου ... σπουργιταάκιι ]

Edited by - zip on 17/03/2011 10:27:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 10:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια ύπαρξη ρε ανύπαρκτε ;

Edited by - zip on 17/03/2011 10:46:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacegirl
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 10:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε έτσουξε τουλουμπένιε μου και σκούζεις.
Εγώ, έκανα μια προσπάθεια να κατευνάσω τα πνεύματα οταν είπα οτι μπορείς να έχεις και δίκιο, έτσι για να σταματήσεις να ξεφτιλίζεσαι, γιατί ξεφτιλίστηκες όταν με πέρασες για την Αφροδίτη και ζητούσες γονατιστός συγνώμη.
Και δεν μου λές τουλουμπένιε μου, αφού δεν είσαι ο Παύλος όπως ισχυρίζεσαι και είσαι ο zip, τότε γιατί ζήτησες συγνώμη απο εμένα την Αφροδίτη δηλαδής . Τι της έκανε ο zip της Αφροδίτης και της ζητάει συγνώμη.
Θές να σου παραθέσω και άλλα αυτά που λέει ο elo κάποια στιγμή που τα πήρε στο κρανίο και λέει ``θές να σε αποκαλέσω με το πραγματικό σου όνομα?``. ``Δεν έχω πρόβλημα`` απαντάς. Τώρα έχεις πρόβλημα τουλουμπένιε μου.
Αυτά zip δεν έχω να πώ κάτι αλλο.
Απλά σου ζητώ συγνώμη που έγινα αιτία να ξεφτιλιστείς, ειλικρινά δεν ήταν στις προθέσεις μου, μόνος σου τα προκάλεσες όλα αυτά.
Ζητώ συγνώμη απο όλους σας για την αναστάτωση.
Καλή σας συνέχεια..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 10:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ να δούμε σε ποιους θα απαντάς σε λίγο ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 10:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Spacegirl

Σε έτσουξε τουλουμπένιε μου και σκούζεις.
Εγώ, έκανα μια προσπάθεια να κατευνάσω τα πνεύματα οταν είπα οτι μπορείς να έχεις και δίκιο, έτσι για να σταματήσεις να ξεφτιλίζεσαι, γιατί ξεφτιλίστηκες όταν με πέρασες για την Αφροδίτη και ζητούσες γονατιστός συγνώμη.
Και δεν μου λές τουλουμπένιε μου, αφού δεν είσαι ο Παύλος όπως ισχυρίζεσαι και είσαι ο zip, τότε γιατί ζήτησες συγνώμη απο εμένα την Αφροδίτη δηλαδής . Τι της έκανε ο zip της Αφροδίτης και της ζητάει συγνώμη. [ αυτό που δεν έκανε σε σένα και σου 'μεινε αποθημένο ... ]
Θές να σου παραθέσω και άλλα αυτά που λέει ο elo κάποια στιγμή που τα πήρε στο κρανίο και λέει ``θές να σε αποκαλέσω με το πραγματικό σου όνομα?``. ``Δεν έχω πρόβλημα`` απαντάς. Τώρα έχεις πρόβλημα τουλουμπένιε μου. [ Κανένα πρόβλημα. Απλά δεν ξέρεις ποιο είναι κούκλα μου, δεν ξέρεις ποιο είναι. Και ούτε ασφαλώς θα μάθεις. ]
Αυτά zip δεν έχω να πώ κάτι αλλο. [ Μα ... δεν είπες και τίποτε ]
Απλά σου ζητώ συγνώμη που έγινα αιτία να ξεφτιλιστείς, ειλικρινά δεν ήταν στις προθέσεις μου, μόνος σου τα προκάλεσες όλα αυτά.
Ζητώ συγνώμη απο όλους σας για την αναστάτωση.
Καλή σας συνέχεια.. [ Στο καλό και με συγχωρείς που δεν έκανα σε σένα αυτό που έκανα στην ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Που ξέρεις όμως ; Έχε ελπίδα, μπορεί κάποια στιγμή στο μέλλον ... ]


Edited by - zip on 17/03/2011 10:55:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 11:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα σου ρε ανόητη είναι αν εμένα με λένε Παύλο ; Έχεις τόσο κόλλημα δηλ. ; Ήρθες με 68 μηνύματα να κάνεις την σπουδαία αποκάλυψη δηλ. ; Ακόμη και να είμαι αυτός που λες, τι έχεις πετύχει δεν καταλαβαίνω ... ειλικρινά.

Αυτή την στιγμή ο λογαριασμός zip έχει πάνω από 3000 μηνύματα. Και δεν είναι διπλός! Δεν σου προκαλεί απορία πως υπάρχει ακόμη αν είναι αυτός που λες που είναι κι αν έχει κανει τόση ζημιά στο παρελθόν. Δηλ. θεωρείς τους υπεύθυνους του χώρου μαλάκες ; Δεν ξέρουν ποιος είμαι ; Ασφαλώς και ξέρουν. Για να με αφήνουν όμως να γράφω, σημαίνει πως κάτι έχουν δει οι άνθρωποι σε μένα που δεν θυμίζει τον παλιό μου εαυτό και το έχουν εκτιμήσει.

Κι αυτό τι σημαίνει ; Πως πρέπει εγώ να βγω και να πω το όνομά μου ; Όχι ρε ανέραστη, δεν το λέω! Δεν γουστάρω. Θες να με λες "Παύλο", λέγε με, κανένα πρόβλημα. Θες να με λες "έρωτα", λέγε με. Ξανά μανά κανένα πρόβλημα.

Η ξεφτίλα είναι δική μας.

Γιατί εγώ ναι, μπορεί να ξεφτιλίστηκα, αλλά ξεφτιλίστηκα στο παρελθόν. Πάει, πέρασε η δική μου η ξεφτίλα. Ενώ εσύ ξεφτυλίζεσαι τώρα, αυτή τη στιγμή, που έρχεσαι και παριστάνεις τον Σλήμαν που ανακάλυψε την Τροία. Ίσα ρε πετούγια ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 12:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ζήτημα των διπλών λογαριασμών είχε την έκβαση περίπου που περίμενα ότι θα έχει. Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας στο εγχείρημα αυτό άπαντα τα μέλη.

Φεύγω τώρα να μη σας ενοχλώ.


ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ έπιασες την ουσία του θέματος, μπράβο.

ΥΓ:Δεν πέρασε μια εβδομάδα που δημοσίευτηκε το θέμα και όλοι οι διπλοί, τριπλοί, δεκαπλοί λογαριασμοί βγάλατε τα δόντια σας. Εύγε, Καλά τα πάτε. So longΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 12:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

ΥΓ:Δεν πέρασε μια εβδομάδα που δημοσίευτηκε το θέμα και όλοι οι διπλοί, τριπλοί, δεκαπλοί λογαριασμοί βγάλατε τα δόντια σας. Εύγε, Καλά τα πάτε. So long


Και εσύ διπλός είσαι ... οπότε, τουμπέκα!

quote:
Διακρινανε σε σενα ενα πολυτιμο εργαλειο φιλε,τιποτα παραπανω! Πολυεργαλειο μαλιστα,κατι σαν ελβετικο σουγια!

Τρίχες! Τρί χες! Εγώ φίλε απέχω 500 χλμ από αυτά τα παιδιά. Και το μόνο που κάνω είναι να συμμετέχω σε ένα φόρουμ. Στο δικό τους φόρουμ. Ούτε έχω να κερδίσω κάτι εγώ από το esoterica.gr, ούτε αυτοί από εμένα. Απλά επειδή ίσως έχω έναν ιδιαίτερο τρόπο έκφρασης - και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το έχουν πει πρώτα για μένα πολλά άλλα μέλη - , ίσως λέω, δεν ξέρω, να ανεβάζω τις αναγνώσεις λίγο παραπάνω από το σύνηθες. Τίποτε άλλο. Αυτά λοιπόν που λες περί ελβετικού σουγιά είναι μαλακίες φίλε μου, συνωμοσιολογικές πίπες και φανταστικές αρλούμπες.

Και να σου πω και κάτι άλλο ; Τα παιδιά αυτά, οι υπεύθυνοι δηλ. του esoterica.gr, ο admin, η amalia, οι συντονιστές, ποτέ εμένα προσωπικά δεν με έχουν ενοχλήσει. Ποτέ. Αντιθέτως, εγώ τους ενόχλησα. Εγώ έκανα στο παρελθόν κάτι μαλακίες και πήγαινα σε χώρους προσπαθώντας να βρω σύνδεση των χώρων αυτών με το esoterica.gr και να πω "Εύρηκα! Να, αυτοί είστε!". Λες και δηλ. θα κέρδιζα κάτι. Αυτό που κάνει τώρα σε μένα η Spacegirl, εγώ το 'χω κάνει άπειρες φορές στο παρελθόν, και να σε πω και κάτι ; Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Αλλά αυτό το βούρλο δεν το καταλαβαίνει τώρα. Νομίζει ότι κάτι κάνει ...

Συνεπώς φίλε ; Μηδέν από μηδέν, μηδέν! Χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό zip εγώ δεν έχω δημοσιεύσει κανένα απολύτως προσωπικό στοιχείο για κανένα μέλος! Κι αυτό μπορεί να το βεβαιώσει η διαχείριση. Αντιθέτως, πολλά μέλη έχουν απευθυνθεί σε μένα αποκαλώντας με "Παύλο"* ή "Deva Parinito". Και σ' αυτά τα μέλη συμπεριλαμβάνονται η G, η Spacegirl, ο trexagireve, o ΠΛΑΤΩΝΑΣ κ.α. Ούτε μια φορά, ούτε μία, δεν βγήκε ένας συντονιστής να πει "Ε, γιατί ρε παιδιά αναφέρετε ονόματα* ; Φτάνει! Φτά νει!". Άμα όμως εγώ βγω και πω πως οι περισσότεροι από σας τα μέλη είστε κωλοπαίδια, ψεύτες και λούγκρες, θα έρθει ένας συντονιστής σα Λουλού και θα διαγράψει με κόκκινο τις "κακές" λέξεις και θα θεωρήσει το περιεχόμενο του μηνύματός μου "εμπρηστικό". Κατάλαβες φίλε ; Το περιεχόμενο όμως των μηνυμάτων που αναφέρονται σε μένα ως "Παύλο" ή ως "Deva Parinito" δεν είναι εμπρηστικά.

Ο συντονισμός στο esoterica.gr - κι αυτό δεν το λέω ασφαλώς για να προσβάλλω αλλά το λέω επειδή είμαι πιστός σ' αυτό το χώρο πολλά χρόνια και τον αγαπώ - είναι για τα μπάζα. Γίνονται φιλότιμες προσπάθειες αλλά τα παιδιά δείχνουν ανοχές αδικαιολόγητες. Γιατί άφησε ο συντονισμός να υπάρχει ένα τέτοιο θέμα ; Γιατί μόλις το είδε δεν βγήκε κάποιος να πει " Επ! Dr Jekyll Mr Hyde, τι θέμα είναι αυτό που ανοίγεις ; Δεν ξέρεις τι θα επακολουθήσει ;" ;

Και τώρα έρχεται και ο Dr Jekyll Mr Hyde και λέει :

quote:
Το ζήτημα των διπλών λογαριασμών είχε την έκβαση περίπου που περίμενα ότι θα έχει. Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας στο εγχείρημα αυτό άπαντα τα μέλη. Φεύγω τώρα να μη σας ενοχλώ.

"Φεύγω τώρα να μη σας ενοχλώ". Ρε Λουκρητία, εγώ το άνοιξα το θέμα ; Φεύγεις τώρα, αλλά όταν σε ρώτησα εγώ "Γιατί αγαπητέ μου δεν μας λες ποιοι είναι οι άλλοι ενεργοί λογαριασμοί που έχεις ;", σχιστομάτης έγινες και το γύρισες περί προσωπικών δεδομένων. Τόσο υποκρισία δηλ.


Edited by - zip on 17/03/2011 13:42:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 12:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτορε
Ειχες εντολη ανωθεν να ανοιξεις αυτο
το θεμα?Και δεν εννοω την ομαδα του φορουμ.
Απο οτι φανηκε ο σκοπος ηταν στοχευμενος!
Και ο διπλος λογαριασμος,που φαινεται να
αντιπαλευεται τον εαυτο του,ηταν ενα μεσο
<<εκτονωσης>> ηλικιακης κρισης,που προηλθε
απο την προσφατη αναμοχλευση προσωπικων
αδυναμιων,του παρελθοντος.
Με αλλα λογια,αγαπαμε να σ αγαπω και δεν
μπορω να σε ξεχασω!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 13:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα,Dr Jekyll Mr Hyde είσαι διπλός λογαριασμός?Ο άλλος λογαριασμός είναι ενεργός?

Διπλή προσωπικότητα διπλός λογαριασμός,δεν πιστεύω να σε ο lupus .

Το λέω αυτό γιατί δεν σε έχω πετύχει ποτέ νευριασμένο (ανθρώπινο είναι),ίσως ξεσπάς με τον άλλον λογαριασμό .

Εντάξει πλάκα κάνω. Αν κάποιος έχει διπλό λογαριασμό για τεχνικούς ή και προσωπικούς λόγους,οφείλει να το πεί όπως έκανα και εγώ,για να ξερει η διαχείρηση ποιόν να κρατήσει και ποιόν όχι.

Edited by - alex22 on 17/03/2011 13:30:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 13:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Sorry δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα,Dr Jekyll Mr Hyde είσαι διπλός λογαριασμός?Ο άλλος λογαριασμός είναι ενεργός?


Τι διπλός ; Τριπλός είναι. Αλλά

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Φεύγω τώρα να μη σας ενοχλώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 13:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δίκιο zip,oφείλει να μας εξηγήσει,γιατί είναι ένα άτομο που είναι σεβαστό απο τους περισσσότερους αν όχι απο όλους.Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 13:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ συμφωνώ σε πολλά μαζί του alex22, αλλά αυτό που κάνει τώρα ... είναι λάθος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 13:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μενω απλος παρατηρητης...............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFRODIDE1984
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 14:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλή σας συνέχεια.. [ Στο καλό και με συγχωρείς που δεν έκανα σε σένα αυτό που έκανα στην ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Που ξέρεις όμως ; Έχε ελπίδα, μπορεί κάποια στιγμή στο μέλλον ... ]

ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΑΥΛΟ
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ


ΑΧΡΗΣΤΗ ΖΩΗ ΙΣΟΝ ΠΡΩΙΜΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ...
ΖΗΣΕ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 14:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πριν 2-3 χρόνια είχα κάνει και άλλο λογαριασμό στο esoterica(1 ή 2, δεν θυμάμαι) και είχα ποστάρει κιόλας. Σε κάποια φάση στάμάτησα να ασχολούμαι και (ξέ)χασα κωδικούς, nicknames, τα πάντα...!!

Οπότε έκανα φέτος αυτό τον λογαριασμό και μπαίνω μόνο με αυτόν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 15:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το είπα : Λαγούς θα βγάλω Narkissa555, δεν θυμάσαι να μας πεις ποιοι είναι οι άλλοι σου λογαριασμοί ;

[ φιλική είναι η ερώτησή μου, ok ; ]

Edited by - zip on 17/03/2011 15:03:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 15:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kι εγω ειχα πριν 2 χρονια αλλο λογαριασμο αλλα δεν θυμαμαι με τιποτα το νικνειμ μου....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 18:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ζουζου μου,ο zipακος με απειλει!
τι να κανω;

Αγκαλίτσα...

ζιπάκο μου δεν μπορεί να 'χεις παράπονο..
Ντουρντουλούκι ήθελες ντουρντουλούκι πήρες!!!

Εχω μια απορία όμως πως τα προλαβαίνεις όλα??? Παίζεις με 2-3 η/υ ταυτόχρονα.. χαχαχα!!!

Πρόσεχε αγάπη μου έκεί ψηλά έχει ένα ρολογάκι-ρουφιάνο και καρφώνεσαι!!
Σαν τσατ - ρουμ το δουλεύεις..χαχαχα!!!

Μου άρεσες εξ απ' ανέκαθεν αλλά τώρα μ' αρέσεις περισσότερο.. .ενα πράμμα σαν το παληό κρασί... ομορφαίνεις και πας...

Φτιάχνομαι η που...να!!!

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 19:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα βαζετε ολοι με τον Dr...

Ειπε οτι εχει κι αλλους λογαριασμους.. Οχι οτι τους χρησιμοποιει.. Για ποιο λογο να κανει ενα τετοιο θεμα αν εχει 2-3 λογαριασμους εν ενεργεια?? Για να εκτεθει??

Βρε συ ζιπ, γιατι τοση ειρωνια ρε παιδι μου?? Στην τελικη ο γιατρος δεν ρωτησε κανεναν αν εχει διπλο η τριπλο λογαριασμο... Ζητησε την αποψη μας πανω στην δημιουργια πολλων λογαριασμων...

Γιατι το επικεντρωσατε εδω? Στην τελικη κι εγω εχω 2 λογαριασμους στο facebook..Εναν κανονικο κι εναν για να μου στελνω δωρακια στα παιχνιδια.. Αυτο δεν εχει απαραιτητα εναν βαθυτερο λογο που το κανω... Και οπως προανεφερα κι εγω η ιδια εχω και δευτερο λογαριασμο εδω... Και μπορει τωρα να μην θυμαμαι πια nickname και κωδικους,αλλα μεχρι προσφατα καπου τα ειχα φακελωμενα...

Δεν σημαινει οτι εκανα καταχρηση του λογαριασμου αυτου για να μπω να βρισω η οτιδηποτε....Ουτε πιστευω οτι ειχε νοημα να βγω να πω "Γεια σας!! Δεν σας νοιαζει αυτο που θα πω...Για την ακριβεια χεστηκατε,αλλα για να μην βγει και μου την πει κανενας, εχω να δηλωσω οτι αυτος ειναι ο δευτερος μου λογαριασμος, και ο προηγουμενος μου ονομαζοταν ...."

Γιατι τοση παραφιλολογια και τοσο ψαξιμο??Στην τελικη, ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω.....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 20:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασχετο ρε παιδιά, αλλά δεν κρατιέμαι. Θα ρωτήσω: Κε ΛΟΜΒΑΡΔΟΠΟΥΛΕ μηπως έχεις σχέση με στοές κλπ;

Συνεχίστε, αλλά μην μας αφήσετε πάλι στην μέση ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 21:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
chess

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα βαζετε ολοι με τον Dr...

Βρε συ ζιπ, γιατι τοση ειρωνια ρε παιδι μου?? Στην τελικη ο γιατρος δεν ρωτησε κανεναν αν εχει διπλο η τριπλο λογαριασμο... Ζητησε την αποψη μας πανω στην δημιουργια πολλων λογαριασμων...


Κανένα πρόβλημα με τον Dr Jekyll Mr Hyde. Εγώ τον συμπαθώ και συμφωνώ σε πολλά πράγματα μαζί του. Απλά, δεν μου άρεσε αυτό το "Φεύγω τώρα να μη σας ενοχλώ", ήταν λίγο ντιντίδικο.

quote:
chess

Γιατι το επικεντρωσατε εδω? Στην τελικη κι εγω εχω 2 λογαριασμους στο facebook..Εναν κανονικο κι εναν για να μου στελνω δωρακια στα παιχνιδια.. Αυτο δεν εχει απαραιτητα εναν βαθυτερο λογο που το κανω... Και οπως προανεφερα κι εγω η ιδια εχω και δευτερο λογαριασμο εδω... Και μπορει τωρα να μην θυμαμαι πια nickname και κωδικους,αλλα μεχρι προσφατα καπου τα ειχα φακελωμενα...

Δεν σημαινει οτι εκανα καταχρηση του λογαριασμου αυτου για να μπω να βρισω η οτιδηποτε....Ουτε πιστευω οτι ειχε νοημα να βγω να πω "Γεια σας!! Δεν σας νοιαζει αυτο που θα πω...Για την ακριβεια χεστηκατε,αλλα για να μην βγει και μου την πει κανενας, εχω να δηλωσω οτι αυτος ειναι ο δευτερος μου λογαριασμος, και ο προηγουμενος μου ονομαζοταν ...."

Γιατι τοση παραφιλολογια και τοσο ψαξιμο??Στην τελικη, ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω.....


Εν μέρει συμφωνώ. Άλλωστε εγώ του το είπα του Dr Jekyll Mr Hyde, να δει το προφανές. Ότι δηλ. υπάρχουν πολλοί λογαριασμοί όπως ο δικός σου ή της Narkissa555 που είναι διπλοί ή τριπλοί επειδή απλά κάποτε γράφτηκαν στο φόρουμ, σταμάτησαν να συμμετέχουν για κάποιο διάστημα και μετά χάθηκαν οι παλιοί κωδικοί και έφτιαξαν καινούργιους.

Έπειτα, εγώ πουθενά δεν ισχυρίσθηκα ότι αυτή η "αποκάλυψη" των διπλών λογαριασμών πρέπει να γίνει φάτσα κάρτα στο φόρουμ. Κατ' εμέ, όποιος έχει διπλό ή τριπλό λογαριασμό, ας στείλει ένα mail στους υπεύθυνους και ας πει π.χ "Παίδες, εγώ για x λόγους έχω διπλό λογαριασμό, δεν τον χρησιμοποιώ όμως, συνεπώς διαγράψτε τον ή τέλος πάντων καν' τε ότι νομίζεται με αυτόν, εγώ σας ενημερώνω και ενεργείστε αναλόγως." Και τελειώνει το παραμύθι. Όμορφα κι ωραία και κανένας δεν παίρνει πρέφα και τίποτε δεν βγαίνει παραέξω.

Ήδη, μέσα σε 3 σελίδες εμφανίστηκαν 4 μέλη, συμπεριλαμβανομένου και του Dr Jekyll Mr Hyde - και σκέψου δηλ. πόσα άλλα είναι ακόμη - που έχουν - ο καθένας για τους δικούς του λόγους - διπλούς λογαριασμούς.

Δες όμως πως το παρουσιάζει ο Dr Jekyll Mr Hyde. Από την αρχή λέει :

quote:
Δημιούργησα ένα θέμα, μετά από τηλεπαθητική παραίνεση πολλών συμφορουμιστών, σχετικά με αυτό το μείζον ζήτημα που ταλανίζει το φόρουμ εδώ και κάποιο καιρό. Αυτό τις χρήσης διπλών(τριπλών, πενταπλών, δεκαπλών) λογαριασμών, τόσο εντός όσο και εκτός των φόρουμ.

Καλά το "εντός φόρουμ". Το "εκτός φόρουμ", τι το θέλει ; Τέλος πάντων, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι πως ήδη εμφανίστηκε ένας διπλός λογαριασμός που ως σκοπό είχε την αναστάτωση και την παραπλάνηση των μελών, με στόχο κατ΄ εξοχήν εμένα δηλ.

Δες π.χ τι ωραία και με χιούμορ εξελίσσεται η όλη ιστορία στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2562 Όταν κάποιος δεν είναι ξεφτίλας & ψεύτης, τότε τι πρόβλημα θα έχει αν πει "ρε παιδιά, ξέρετε, έχω 2, έχω 3 λογαριασμούς, σβήστε τους γιατί δεν τους χρησιμοποιώ"; Κανένα απολύτως.

Και παρακάτω, στο ίδιο θέμα λέει ο Admin :

quote:
Αυτό το Θέμα παραμένει για να μπορούν να καταγράφουν και άλλα Μέλη Πιθανούς Πολλαπλούς Λογαριασμούς που έγιναν είτε από λάθος, είτε εξαιτίας κάποιου άλλου προβλήματος και να βοηθάνε και εμάς σε αυτή τη διαδικασία ανεύρεσης "προβληματικών" Λογαριασμών (για παράδειγμα υπάρχουν κατά καιρούς αρκετοί με ανύπαρκτη e-mail διεύθυνση...)

Αυτό σημαίνει τάξη, αυτό σημαίνει οργάνωση. Απλά πράγματα δηλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 21:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ απλως πιστευω οτι στοχος του Dr ηταν να πεσουν οι μασκες γιατι κατι ειχε υποπεσει στην αντιληψη του (φαινεται εξυπνος ανθρωπος)"εκθετοντας" εν μερει τον εαυτο του αναφεροντας την υπαρξη ενος δευτερου δικου του λογαριασμου...

Το εκτος φορουμ που αναφερει, νομιζω οτι το ανεφερα και πριν, αποκεντροποιει το συγκεκριμενο φορουμ και αναφερεται γενικα....Πχ Ενα ατομο θα μπορουσε να κανει πολλα καναλια στο youtube για να ανεβαζει τα views και τα θετικα σχολια του....

Τωρα οσον αφορα τον καινουργιο λογαριασμο που εμφανιστηκε, και δηλωνει τοσο απροκαλυπτα την υπαρξη του, δεν ξερω κατα ποσο ειναι εντιμο αυτο που κανει.... Και οντως σε εχει στοχοποιησει και βρισκεται σε μια διαρκη επιθεση απεναντι σου...Αλλα αυτο προφανως ειναι ενα θεμα με προιστορια,καθαρα μεταξυ σας....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 21:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επισης πιστευω οτι αυτοι την στιγμη εκτος απο τον γραφικο geostat υπαρχουν αλλοι 2 διπλοι λογαριασμοι.....Και για την ταυτοτητα του ενος λογαριασμου εχω μια υπονοια.....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελεγκρίνο
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (διπλός)

Mexico
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 22:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελεγκρίνο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zipάκο οι 2-3-4 λογαριασμοί φέρνουν γνωριμίες βλέπω.

Διπλός είμαι κι εγώ. Πιός; Χμμμ... μπορει ο τρεχα... μπορει...

Πιό θηλυκό μέλος με θέλει;

Μην το παραχέζετε με τους διπλούς. Στο τελος θα σταματησουν να τσιμπανε οι γκόμενες. Να περνουμε κι εμείς σειρά.

Λοιπόν. ειμαι διπλος και διαθέσιμος!
Εσείς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2011, 22:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το είπα : Λαγούς θα βγάλω Narkissa555, δεν θυμάσαι να μας πεις ποιοι είναι οι άλλοι σου λογαριασμοί ;

[ φιλική είναι η ερώτησή μου, ok ; ]

Edited by - zip on 17/03/2011 15:03:55



Φυσικά, Ζιπ, για ποιο λόγο να παρεξηγηθώ??

Ο ένας ήταν Narkissa σκέτο αν θυμάμαι καλά...!!! Γι αυτο και έβαλα 5αρια αυτή τη φορά..!!

Τον άλλον δεν τον θυμάμαι...!!Θα σε γελάσω.Θυμάμαι μόνο ότι αποτελούνταν από κάτι κεφαλαία αρχικά. Παίζει να έχουν περάσει και 4 χρόνια, Ζιπ.

Πάντως δεν έκανα κάτι με κακό σκοπό...!! Απλώς πόσταρα ξέρω γω μια δυο φορές και μετά δεν ξαναεμφανιζόμουν για μια χρονιά ολόκληρη, οπότε δεν θυμόμουν passwords κτλπ!

Και είναι και τα pass περίεργα, διότι δεν τα επιλέγουμε εμείς αλλά μας τα στέλνουν έτοιμα (βέβαια, μπορούμε να τα αλλάξουμε, αλλά εγώ δεν το έκανα), οπότε... καταλαβαίνεις.

Και ίσως ήταν αμέλειά μου που δεν ειδοποίησα τους διαχειριστές, μα δεν το σκέφτηκα καν...!


Edited by - Narkissa555 on 17/03/2011 22:55:18

Edited by - Narkissa555 on 17/03/2011 23:00:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2011, 08:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πελεγκρίνο ;;; Κι εσύ τέκνον Βρούτε ;

http://www.youtube.com/watch?v=uZ5s-vWvvQw

Έλα παιδιά, βάλτε τώρα που γυρίζει ...

[ Narkissa555, σωστή! ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2011, 13:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

zipάκο οι 2-3-4 λογαριασμοί φέρνουν γνωριμίες βλέπω.

Διπλός είμαι κι εγώ. Πιός; Χμμμ... μπορει ο τρεχα... μπορει...

Πιό θηλυκό μέλος με θέλει;

Μην το παραχέζετε με τους διπλούς. Στο τελος θα σταματησουν να τσιμπανε οι γκόμενες. Να περνουμε κι εμείς σειρά.

Λοιπόν. ειμαι διπλος και διαθέσιμος!
Εσείς;




Αν οι διπλοί είναι η γοητεία σας, τότε ο Λούπους σας έχει πατήσει κάτω Έχει πολλαπλούς αυτός ο άτιμος!!!! Ό,τι και να κάνεις, Πελεγκρίνο, οι γκόμενες πίσω του θα τρέχουν. Έχει σπάσει κάθε ρεκόρ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy