ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Πρεπει οπωσδηποτε να ανηκουμε σε καποια θρησκεια?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 00:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπετε φίλοι, το θέμα είναι πως οι θρησκείες υπάρχουν, και θα υπάρχουν για παρα πολυ ακόμα, και ήταν μια ερώτηση που έθεσε Ένα μικρό παιδι, σε Ένα λόγιο θείο του, μορφή γνώσεων, και απάντηση δεν πειρε ποτε! (απο τον θείο)

@ Γιάννης ψεύτης,
Έχεις χερετησματα απο τη μονεμβασια, και τον αγαπημένο σου ποιητή. Όταν είναι έτοιμο το δωμάτιο που γεννήθηκε, (τα γυρω κελλια ενοικιάζονται), πες μου να σου κάνω δώρο μια βραδυα σε αυτο, έχω τα μέσα και τις γνωριμίες! Ο παραπάνω θείος μου, ήταν άρρωστος και η γυναίκα.του ποιητή τον φρόντιζε. Το όνομα της ήταν γαρουφαλιτσα, (φυλιτσα) (καρλοβασι σαμου, η καταγωγη του, που ο ποιητης περασε κατι χρονια αποκλεισμενος) και ο θείος για τα πιστεύω του (έκανε κάτι χρόνια μακροννησο,) τα λέγανε με τις ώρες...

Το τραγικό της όλης υπόθεσης Γιάννη, είναι πως ήταν αριστερός στις ιδέες, (ο θείος) αλλα και πολυ θρησκος....ήξερε απο μνήμης όλα τα ευαγγελία, (ψάλτης) έλεγαν πως είχε διαβάσει τους 24 τόμους του ήλιου, και ήταν μια ψυχούλα που μου δίδαξε το σωστο, και άφησε κληρονωμια την βιβλιοθήκη του, γιατί δεν βρέθηκε κανένας ποτε, να του κάνει ερωτήσεις και να μην έχει απάντηση...

P.s στη Σάμο πήγαινα στη γιαγιά τα καλοκαίρια όταν με ξεφορτωνοντουσαν οι γονείς μου, μα κοιμομουν στο σπίτι του θείου που ήταν γεμάτο βιβλία και διάβαζα...η κοίταγα τον εναστρο ουρανο λόγο θέσεως, (λίγα φώτα) μα είχε και τα φώτα του θείου, ευτυχώς δεν αρκεσθηκα σε αυτα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 01:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
dominic976
παιδια μη με παρεξηγητε που γραφω ετσι απλα.ειμαι κ 35 χρονων.η δικια σας η γενια ειναι καπως πιο πολυ μεσα στα πραγματα κ συνηθως δε ζει την ηλικια της οπως πρεπει.ωριμαζει γρηγοροτερα.αν κανω λαθος διορθωστε με.μικροτεροι μου δεν ειστε?

Ειδικότερα εγώ φίλε dominic976, έχω τα διπλά σου χρόνια + 3 .
Κατά τα άλλα φίλε μου καλώς ήλθες στη συντροφιά μας , και καλή παραμονή !

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 01:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή μόνο εγώ είμαι 22 ετών;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 09:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Δεν παρακολουθώ φίλε μου όλες τις "συνδιαλέξεις" -σας- και αν πρόσεξες στο μήνυμά μου , ήδη απάντησα ..... "ότι λέει ο καθένας , τον χαρακτηρίζει τον ίδιο.."


Μπα ; Περίεργο να λες πως δεν παρακολουθείς όλες μας τις "συνδιαλέξεις" αφού την ημέρα (11/6/2011, Απεστάλη: 11/06/2011, 19:18:30) που ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ έγραφε προς εμένα "Ποιός σου δίνει την άδεια να ποστάρεις οτι θέλεις και να μένεις ατιμώρητος μεθύστακα?[Μην μου πείς οτι δεν είσαι!!]", την ίδια μέρα, σχεδόν μισή ώρα πιο πριν είχες γράψει κι εσύ :

quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011, 18:43:40

Συμμετοχή Ζιπ σε συζήτηση..αυτό είναι συζήτηση..ΑΥΤΟ είναι συζήτηση...και θέλει ο Ζίπ να του μιλήσει και να τον πάρει άνθρωπος στα σοβαρά...καταλάβατε???


ενώ πάλι την ίδια μέρα, λίγο αργότερα (Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011, 21:02:01) έχεις αποστείλει μια απάντηση στον stiv. [ βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10881&whichpage=18 ] για του λόγου το αληθές.

Συνεπώς, εκείνη την μέρα που συνέβαιναν όλα αυτά, εσύ έγραφες στο forum και ήσουν παρόν στο σκηνικό. Παρά τούτο ... έκανες τον σχιστομάτη τότε και δεν είπες κουβέντα ... ενώ τώρα έρχεσαι και παριστάνεις την αθώα παρθένα, ρωτώντας με συγκινητική απορία :

quote:
Εαρινός

Σε κάθε περίπτωση αναρρωτιέμαι σε τι ακριβώς διαφέρουμε απο τα παιδάκια και τα παιχνίδια που εκείνα παίζουν για το ποιός έχει μεγαλύτερο....πρόγονο??? Γιατί χειραγωγούμαστε απο τέτοιες επιθυμίες και "ανάγκες"??? Γνωρίζει κανείς??? Πρέπει να αποδείξουμε ότι κάποιος συνδίκτυος είναι έτσι ή αλλοιώς , αυτός είναι ο λόγος που ειμαστε 'δώ??? Δεν θα ήταν καλύτερα ο καθένας μας να κοιτάζει τον εαυτό του και τα του "οίκου" του και να ασχοληθούμε μόνο με τα θέματα???


Τι μας λες ; Σοβαρά ; Τα δικά σου υποκριτάκο τα ξέχασες ;

Edited by - zip on 19/08/2011 09:37:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 10:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βλέπετε φίλοι, το θέμα είναι πως οι θρησκείες υπάρχουν, και θα υπάρχουν για παρα πολυ ακόμα, και ήταν μια ερώτηση που έθεσε Ένα μικρό παιδι, σε Ένα λόγιο θείο του, μορφή γνώσεων, και απάντηση δεν πειρε ποτε! (απο τον θείο)

@ Γιάννης ψεύτης,
Έχεις χερετησματα απο τη μονεμβασια, και τον αγαπημένο σου ποιητή. Όταν είναι έτοιμο το δωμάτιο που γεννήθηκε, (τα γυρω κελλια ενοικιάζονται), πες μου να σου κάνω δώρο μια βραδυα σε αυτο, έχω τα μέσα και τις γνωριμίες! Ο παραπάνω θείος μου, ήταν άρρωστος και η γυναίκα.του ποιητή τον φρόντιζε. Το όνομα της ήταν γαρουφαλιτσα, (φυλιτσα) (καρλοβασι σαμου, η καταγωγη του, που ο ποιητης περασε κατι χρονια αποκλεισμενος) και ο θείος για τα πιστεύω του (έκανε κάτι χρόνια μακροννησο,) τα λέγανε με τις ώρες...

Το τραγικό της όλης υπόθεσης Γιάννη, είναι πως ήταν αριστερός στις ιδέες, (ο θείος) αλλα και πολυ θρησκος....ήξερε απο μνήμης όλα τα ευαγγελία, (ψάλτης) έλεγαν πως είχε διαβάσει τους 24 τόμους του ήλιου, και ήταν μια ψυχούλα που μου δίδαξε το σωστο, και άφησε κληρονωμια την βιβλιοθήκη του, γιατί δεν βρέθηκε κανένας ποτε, να του κάνει ερωτήσεις και να μην έχει απάντηση...

P.s στη Σάμο πήγαινα στη γιαγιά τα καλοκαίρια όταν με ξεφορτωνοντουσαν οι γονείς μου, μα κοιμομουν στο σπίτι του θείου που ήταν γεμάτο βιβλία και διάβαζα...η κοίταγα τον εναστρο ουρανο λόγο θέσεως, (λίγα φώτα) μα είχε και τα φώτα του θείου, ευτυχώς δεν αρκεσθηκα σε αυτα...



Αχ βρε Πλάτωνα τι πληγές πας και μου ανοίγεις πρωί πρωί.
Ο Ρίτσος είναι ένας από τους δικούς μου “Άγιους”, της δικής μου “θρησκείας”
Με πιάνει θλίψη αναλογιζόμενος, πως θα ένιωθε σήμερα αυτός ο σπουδαίος οραματιστής, διαπιστώνοντας την “τσούλα την ιστορία” να του έχει “ξεσκίσει” όλα τα σπουδαία του οράματα.

Νά τώρα, ένας κόμπος στο λαιμό, “το πάνω κάτω της αναγούλας” όπως ο ίδιος έλεγε , με εμποδίζει να συνεχίσω με αυτά .....

Να είσαι καλά φίλε και να περνάς καλά

Υ.Γ
Και εγώ τα βαγγέλια τα γνωρίζω καλά φίλε μου.
Δεν είναι σχήμα λόγου πως με αυτά μεγάλωσα μέχρι τα δώδεκα.
Αυτό έκανε την μάννα που ήταν πολύ θρήσκα να καμαρώνει λέγοντας “ αυτός πάει για δεσπότης”
Όταν στα δώδεκα μου της είπα
“μάννα οι περισσότεροι δεσποτάδες του κόσμου θέλουνε κρέμασα, γιατί σφαλίζουν την πόρτα της ευτυχίας στους ανθρώπους”
Αυτή σταυροκοπήθηκε και λέγοντας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 10:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινος

Σε κάθε περίπτωση αναρρωτιέμαι σε τι ακριβώς διαφέρουμε απο τα παιδάκια και τα παιχνίδια που εκείνα παίζουν για το ποιός έχει μεγαλύτερο....


quote:
macedon

Δηλαδή μόνο εγώ είμαι 22 ετών;


Βλέπεις φίλε Εαρινέ, ότι πάντα υπάρχουν και οι εξευρέσεις στους κανόνες.
Δεν καμαρώνουν όλοι, για το ποιος την έχει μεγαλύτερη...... την ηλικία

Οι εξαιρέσεις Εαρινέ, οι εξαιρέσεις, είναι αυτές που δίνουν το νόημα και αξία στον ....κανόνα.

Επί της ουσίας τώρα, ας διατηρήσουμε την σοβαρότητά μας και ας μη “πουλάμε τρέλα” ευτελίζοντας ανθρώπους , λέγοντας εκ των υστέρων “βρε χαζέ πλάκα σου έκανα δεν το κατάλαβες?”

... ο νοών νοείτω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 10:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Δεν παρακολουθώ φίλε μου όλες τις "συνδιαλέξεις" -σας- και αν πρόσεξες στο μήνυμά μου , ήδη απάντησα ..... "ότι λέει ο καθένας , τον χαρακτηρίζει τον ίδιο.."


Μπα ; Περίεργο να λες πως δεν παρακολουθείς όλες μας τις "συνδιαλέξεις" αφού την ημέρα (11/6/2011, Απεστάλη: 11/06/2011, 19:18:30) που ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ έγραφε προς εμένα "Ποιός σου δίνει την άδεια να ποστάρεις οτι θέλεις και να μένεις ατιμώρητος μεθύστακα?[Μην μου πείς οτι δεν είσαι!!]", την ίδια μέρα, σχεδόν μισή ώρα πιο πριν είχες γράψει κι εσύ :

quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011, 18:43:40

Συμμετοχή Ζιπ σε συζήτηση..αυτό είναι συζήτηση..ΑΥΤΟ είναι συζήτηση...και θέλει ο Ζίπ να του μιλήσει και να τον πάρει άνθρωπος στα σοβαρά...καταλάβατε???


ενώ πάλι την ίδια μέρα, λίγο αργότερα (Εαρινός, Απεστάλη: 11/06/2011, 21:02:01) έχεις αποστείλει μια απάντηση στον stiv. [ βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10881&whichpage=18 ] για του λόγου το αληθές.

Συνεπώς, εκείνη την μέρα που συνέβαιναν όλα αυτά, εσύ έγραφες στο forum και ήσουν παρόν στο σκηνικό. Παρά τούτο ... έκανες τον σχιστομάτη τότε και δεν είπες κουβέντα ... ενώ τώρα έρχεσαι και παριστάνεις την αθώα παρθένα, ρωτώντας με συγκινητική απορία :

quote:
Εαρινός

Σε κάθε περίπτωση αναρρωτιέμαι σε τι ακριβώς διαφέρουμε απο τα παιδάκια και τα παιχνίδια που εκείνα παίζουν για το ποιός έχει μεγαλύτερο....πρόγονο??? Γιατί χειραγωγούμαστε απο τέτοιες επιθυμίες και "ανάγκες"??? Γνωρίζει κανείς??? Πρέπει να αποδείξουμε ότι κάποιος συνδίκτυος είναι έτσι ή αλλοιώς , αυτός είναι ο λόγος που ειμαστε 'δώ??? Δεν θα ήταν καλύτερα ο καθένας μας να κοιτάζει τον εαυτό του και τα του "οίκου" του και να ασχοληθούμε μόνο με τα θέματα???


Τι μας λες ; Σοβαρά ; Τα δικά σου υποκριτάκο τα ξέχασες ;

Edited by - zip on 19/08/2011 09:37:15


Α!!! ρε Zip εύθικτε εσύ...
Για 11/6 μιλάς , ακόμα εκεί είσαι???
Πάει πέρασε φίλε μου αυτό , πάλι πίσω θα γυρίζουμε...???
Έχει πλάκα τώρα να μου πείς ότι δεν σε τρώει και σένα ο κωλαράκος σου...
Αφού πάς συνέχεια γυρεύοντας...ψάχνεσαι...και όταν κανείς ψάχνεται ε!!! όλο και κάτι θα του προκύψει...
Ούτε δικηγορικό γραφείο να ήσουν καημένε...
Κούλαρε λιγάκι , η ζωή είναι ωραία...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 10:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινος

Σε κάθε περίπτωση αναρρωτιέμαι σε τι ακριβώς διαφέρουμε απο τα παιδάκια και τα παιχνίδια που εκείνα παίζουν για το ποιός έχει μεγαλύτερο....


quote:
macedon

Δηλαδή μόνο εγώ είμαι 22 ετών;


Βλέπεις φίλε Εαρινέ, ότι πάντα υπάρχουν και οι εξευρέσεις στους κανόνες.
Δεν καμαρώνουν όλοι, για το ποιος την έχει μεγαλύτερη...... την ηλικία

Οι εξαιρέσεις Εαρινέ, οι εξαιρέσεις, είναι αυτές που δίνουν το νόημα και αξία στον ....κανόνα.

Επί της ουσίας τώρα, ας διατηρήσουμε την σοβαρότητά μας και ας μη “πουλάμε τρέλα” ευτελίζοντας ανθρώπους , λέγοντας εκ των υστέρων “βρε χαζέ πλάκα σου έκανα δεν το κατάλαβες?”

... ο νοών νοείτω....



Ευτυχώς που δεν γεννήθηκα στην Γαλλία , δεν ξέρω λέξη Γαλλικά...
Καλημέρα φίλε μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 10:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εμ! τι φταίω εγώ?
Μάθε και καμιά ξένη γλώσσα

Και μήτε Γαλλικά τουλάχιστον , βρε αθεόφοβε , δεν γνωρίζεις?.

Τότε τι το θέλαμε κείνο το ρημάδι το σύνθημα “Ελλάς – Γαλλία συμμαχία”?

Να πω οτι μίλησα Ιταλικά? Ντάξυ το καταλαβαίνω !!!!!

.....Μποντζόρνο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 11:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Για 11/6 μιλάς , ακόμα εκεί είσαι??? Πάει πέρασε φίλε μου αυτό , πάλι πίσω θα γυρίζουμε...??? [ Ε, βέβαια ... ότι δεν μας συμφέρει, γαργάρα. Ας ήταν μια φορά να δω έναν από εσάς να γυρίσει και να πει "ναι ρε φίλε, λάθος έκανα, συγνώμη, ΣΥΓΝΩΜΗ!" Τι ωραιότερο ; Τι πιο έντιμο ; Τι πιο αντρίκιο ; Ας ήταν μια φορά ... Aλλά τέτοια σκουπίδια που είστε, τι να περιμένει κανείς ; Μόλις σας στριμώξει κάποιος το γυρίζετε "στη παλαβή" και στο χιούμορ και στο "Πάει πέρασε φίλε μου αυτό , πάλι πίσω θα γυρίζουμε...???" ]
Έχει πλάκα τώρα να μου πείς ότι δεν σε τρώει και σένα ο κωλαράκος σου...
Αφού πάς συνέχεια γυρεύοντας...ψάχνεσαι...και όταν κανείς ψάχνεται ε!!! όλο και κάτι θα του προκύψει... [ Πάω συνέχεια γυρεύοντας επειδή λέω την αλήθεια ; ]
Ούτε δικηγορικό γραφείο να ήσουν καημένε... [ Ναι, ναι ... να δούμε τι άλλη μαλακία θα πεις ... ]
Κούλαρε λιγάκι , η ζωή είναι ωραία... [ Εγώ το ξέρω αυτό. Εσύ να το θυμάσαι αυτό που λες ... ]


Edited by - zip on 19/08/2011 11:36:49

____________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΦΡΑΣΕΟΛΟΓΙΑΣ

21/8/2011
____________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 11:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας ήταν μια φορά να δω έναν από εσάς να γυρίσει και να πει "ναι ρε φίλε, λάθος έκανα, συγνώμη, ΣΥΓΝΩΜΗ!" Τι ωραιότερο ; Τι πιο έντιμο ; Τι πιο αντρίκιο ;

Ειλικρίνεια και τιμή για έναν άντρα που παραδέχεται το λάθος του στο όνομα της αλήθειας.Υπάρχει καλύτερο πράγμα απο αυτό σε αυτή την περίσταση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 12:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω... μαζευτήκαμε πολλοί..
Να δω πώς...θα χωρέσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 12:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Zip , πάλι στα ίδια θα πάμε???
Τέτοια εμμονή ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω...
Συγγνώμη πολλές φορές έχω ζητήσει , εμμέσως ή αμμέσως και ουδέποτε διεκδίκησα τον τίτλο του αλάθητου και γώ αρκετές φορές παρασύρομαι και αυτό το γνωρίζεις...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΑΘΗΤΟΣ *Ά-σφαλτος που έλεγε η Άντζελα*....
Αλλα το να αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια , ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω....
Όσο για τον Νικόμαχο , πολλές φορές -προφανώς δεν το έχεις προσέξει- του έχω επισημάνει κάποια πράγματα....
Αυτή σου η αλήθεια πάντως που επικαλείσαι δεν είναι η μοναδική φίλε μου...και γνωρίζεις ότι είσαι ο πρώτος τη τάξη που προκαλεί και βρίζει , κάτι το οποίο ουδέποτε μπόρεσες να ξεπεράσεις και προφανώς ουδέποτε θα καταστεί εφικτό....και αυτή είναι μια αλήθεια...
Σε είδα και σε νέο θέμα όπου έκανες ποδαρικό , πως απάντησες...
Άσε λοιπόν τα σάπια...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και έγινε αναφορά στο θέμα της κατάθεσης ψευδών στοιχείων, νομίζω οφείλω τώρα να αναφέρω ότι και εγώ έχω καταθέση μια φορά ψευδές στοιχείο, το οποίο όμως ήταν "παρεμφερές" με την πραγματικότητα (δεν ήθελα να καταθέσω το αληθινό στοιχείο).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μιας και έγινε αναφορά στο θέμα της κατάθεσης ψευδών στοιχείων, νομίζω οφείλω τώρα να αναφέρω ότι και εγώ έχω καταθέση μια φορά ψευδές στοιχείο, το οποίο όμως ήταν "παρεμφερές" με την πραγματικότητα (δεν ήθελα να καταθέσω το αληθινό στοιχείο).

Εντάξει τέκνον μου,σε συγχωρώ για την αμαρτία σου.Μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος τώρα τα βράδια σου .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μιας και έγινε αναφορά στο θέμα της κατάθεσης ψευδών στοιχείων, νομίζω οφείλω τώρα να αναφέρω ότι και εγώ έχω καταθέση μια φορά ψευδές στοιχείο, το οποίο όμως ήταν "παρεμφερές" με την πραγματικότητα (δεν ήθελα να καταθέσω το αληθινό στοιχείο).


Γιατί λες πως εγώ, από την αρχή μπήκα με ....φανερό ψεύτικο?
Είμαι ψεύτης, και τι ψεύτης.. με το όνομα, από την αρχή

Προνοητικότης...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστόοος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 15:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Συγγνώμη πολλές φορές έχω ζητήσει , εμμέσως ή αμμέσως και ουδέποτε διεκδίκησα τον τίτλο του αλάθητου και γώ αρκετές φορές παρασύρομαι και αυτό το γνωρίζεις...


Μία δείξε μου, μία, δεν θέλω πολλές ... μία, με παράθεση και με συγκεκριμένο link. Μία ...

quote:
Εαρινός

Αυτή σου η αλήθεια πάντως που επικαλείσαι δεν είναι η μοναδική φίλε μου...και γνωρίζεις ότι είσαι ο πρώτος τη τάξη που προκαλεί και βρίζει , κάτι το οποίο ουδέποτε μπόρεσες να ξεπεράσεις και προφανώς ουδέποτε θα καταστεί εφικτό ....και αυτή είναι μια αλήθεια...


quote:
Εαρινός

Κούλαρε λιγάκι , η ζωή είναι ωραία...



Edited by - zip on 19/08/2011 15:40:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 15:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μιας και έγινε αναφορά στο θέμα της κατάθεσης ψευδών στοιχείων, νομίζω οφείλω τώρα να αναφέρω ότι και εγώ έχω καταθέση μια φορά ψευδές στοιχείο, το οποίο όμως ήταν "παρεμφερές" με την πραγματικότητα (δεν ήθελα να καταθέσω το αληθινό στοιχείο).



Ντοκτορ σιγα-σιγα σαν μουσιτσα τα βγαζεις ενα ενα τα ατοπήματα σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 16:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Συγγνώμη πολλές φορές έχω ζητήσει , εμμέσως ή αμμέσως και ουδέποτε διεκδίκησα τον τίτλο του αλάθητου και γώ αρκετές φορές παρασύρομαι και αυτό το γνωρίζεις...


Μία δείξε μου, μία, δεν θέλω πολλές ... μία, με παράθεση και με συγκεκριμένο link. Μία ...

quote:
Εαρινός

Αυτή σου η αλήθεια πάντως που επικαλείσαι δεν είναι η μοναδική φίλε μου...και γνωρίζεις ότι είσαι ο πρώτος τη τάξη που προκαλεί και βρίζει , κάτι το οποίο ουδέποτε μπόρεσες να ξεπεράσεις και προφανώς ουδέποτε θα καταστεί εφικτό ....και αυτή είναι μια αλήθεια...


quote:
Εαρινός

Κούλαρε λιγάκι , η ζωή είναι ωραία...



Edited by - zip on 19/08/2011 15:40:30


Δεν χρειάζεται ρε Zip...
Πάντως μην ρίχνεις τσιγάρα στη λεκάνη , βρέχονται και μετά ανάβουν δύσκολα....

Η νεότητα είναι υπέροχο πράγμα , κρίμα να σπαταλιέται σε παιδιά...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 16:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Δεν χρειάζεται ρε Zip...


Ναι, ναι ... δεν χρειάζεται γιατί δεν υπάρχει ούτε μία φορά, γι' αυτό ...

Τι υποκρίσια πάντως, ε ; ... Σου λέει "Εγώ ; Εγώ έχω ζητήσει πολλές φορές συγνώμη" κι όταν του λες "Δείξε μας ΜΙΑ φορά που να το έκανες", γυρνάει και σου λέει "Ε, 'ντάξει, δεν χρειάζεται". Τι να γίνει ; είπαμε ... σκουπίδια ... με όλη την σημασία της λέξης ... πραγματικά σκουπίδια ! Ούτε λόγο έχουν, ούτε αξιοπρέπεια, ούτε μπέσα, ούτε τίποτε. Ξεφτιλισμένοι άνθρωποι ...

Κι ο alex22 μιλάει για τιμή ... που να την βρούνε ρε φίλε αυτοί οι άνθρωποι την τιμή ;

quote:
Εαρινός

Πάντως μην ρίχνεις τσιγάρα στη λεκάνη , βρέχονται και μετά ανάβουν δύσκολα.... Η νεότητα είναι υπέροχο πράγμα , κρίμα να σπαταλιέται σε παιδιά...


Και η μαλακία σου πάει σύννεφο ...

Edited by - zip on 19/08/2011 16:48:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 16:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yπάρχει επιστημονική εξήγηση ρε zIP..γιατί το παρδαλό κατσίκι ξεκαρδίζεται στα γέλια περισσότερο απο τα υπόλοιπα μονόχρωμα???

Ηρέμησε , η ζωή είναι ωραία .... μολονότι τα έχει μ'αλλον και όχι μ'εσένα...

Άπειρες φορές έχω ζητήσει συγγνώμη και το γεγονός ότι εσύ το αγνοείς .... ε!!! δεν σημαίνει δα και τίποτα ξέρεις και ούτε νοιώθω την ανάγκη να σου αποδείξω οτιδήποτε , ειδικά εσένα....

Εσύ συνέχισε να βρίζεις και να προκαλείς και να το παίζεις αδιάφορος...του στύλ "Εγώ δεν το είπα έτσι , το είπα αλλοιώς...και δεν εννοούσα αυτό αλλα εσείς φταίτε που εγώ είμαι έτσι και που σε άλλη περίπτωση θα ήμουν αλλοιώς..."

...ηρέμησε...δεν περνάς απαρατήρητος , σε προσέχουμε φίλε μου ΚΑΙ σένα...

Αλήθεια , που πηγαίνουν οι λέξεις όταν τις σβήνουμε απο τον πίνακα..???*?*


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 16:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός, σου προτείνω να διαβάσεις αυτό το βιβλίο :

Ίσως μάθεις πέντε πράγματα για αυτά που λέμε εμείς ... τιμή, ειλικρίνεια, ευθύτητα, δικαιοσύνη & φιλαλήθεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρίνος

Άπειρες φορές έχω ζητήσει συγγνώμη και το γεγονός ότι εσύ το αγνοείς .... ε!!! δεν σημαίνει δα και τίποτα ξέρεις και ούτε νοιώθω την ανάγκη να σου αποδείξω οτιδήποτε , ειδικά εσένα....


Μα ... δεν θα το αποδείξεις σε μένα ρε ανόητε, σε σένα τον ίδιο θα το αποδείξεις. Εγώ, τι να το κάνω ; Ειλικρινά, πιστεύεις ότι εγώ σε προκαλώ να μου πεις πότε έχεις ζητήσει εσύ συγνώμη από κάποιον γιατί εμένα με ενδιαφέρει αυτό ; Με νοιάζει δηλ. εμένα πότε και αν έχεις ζητήσει εσύ συγνώμη από κάποιον ; Έχω ντέρτι ; νταλγκά ; Δεν κοιμάμαι τα βράδυα γι' αυτό ; Χαχα!

Άντε ... για δείξε στον εαυτό σου ΜΙΑ φορά που να έχεις ζητήσει συγνώμη ... άντε ντε!


Edited by - zip on 19/08/2011 17:08:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε λόγο έχουν, ούτε αξιοπρέπεια, ούτε μπέσα, ούτε τίποτε. Ξεφτιλισμένοι άνθρωποι ...


Έχεις e-ασυλία Zip...ε???
Η ανθρωπότητα δημιουργήθηκε για να σου δημιουργεί προβλήματα ως φαίνεται , προφανώς πρίν το ατύχημα ήσουν -νόμιζες- Rolce Roys Phantom*....
Μιλάει ο αγαπητός zip για αξιοπρέπεια...χε χε χε....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρίνος

Άπειρες φορές έχω ζητήσει συγγνώμη και το γεγονός ότι εσύ το αγνοείς .... ε!!! δεν σημαίνει δα και τίποτα ξέρεις και ούτε νοιώθω την ανάγκη να σου αποδείξω οτιδήποτε , ειδικά εσένα....


Μα ... δεν θα το αποδείξεις σε μένα ρε ανόητε, σε σένα τον ίδιο θα το αποδείξεις. Εγώ, τι να το κάνω ; Άντε ... για δείξε στον εαυτό σου ΜΙΑ φορά που να έχεις ζητήσει συγνώμη ... άντε ντε!




Διαβάζεις και ωραία βιβλία Zip-άκο ε???
Δεν ευθυγραμμίζεσαι όμως με τον κώδικα Μπουσίντο...ακόμα εδώ είσαι...

Στο ξανα-είπα , είτε το κενό μιλάει ... είτε ο αέρας ο κοπανιστός ... είτε εσύ , προσωπικά το ίδιο μου κάνει...
Σε καταννοώ , σε συμμερίζομαι...σε πονάω...αλλα δεν μπορώ τίποτα να κάνω...
Κάνε μια προσπάθεια και σύ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ σου είπα : Δείξε μου ΜΙΑ φορά που να έχεις ζητήσει εσύ συγνώμη από κάποιον εδώ μέσα στο forum. Μία. Και μετά, πες ότι θες ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ σου είπα : Δείξε μου ΜΙΑ φορά που να έχεις ζητήσει εσύ συγνώμη από κάποιον εδώ μέσα στο forum. Μία. Και μετά, πες ότι θες ...



Και γώ με αγάπη , θα σου πρότεινα να διαβάσεις την Κοκκινοσκουφίτσα....
Δεν θα σου πώ , που να χτυπάς τον κώλο σου κάτω...
Αρκεί που το γνωρίζουν εκείνοι απο τους οποίους ζήτησα συγγνώμη...

Εξάλλου η μόνη χρησιμότητά σου -και το ταλέντο σου- είναι όταν ειρωνεύεσαι και βρίζεις...τότε βρίσκεις την ταυτότητά σου και ευθυγραμμίζεσαι με το είναι σου και γώ δεν θα στο χαλάσω...
Αν δεν μπορείς να κάνεις οτιδήποτε εσύ για τον εαυτό σου , μην το ζητάς απο εμένα...
Τέλος εκπομπής...διαφημίσεις....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 19/08/2011 17:36:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Και γώ με αγάπη , θα σου πρότεινα να διαβάσεις την Κοκκινοσκουφίτσα.... Δεν θα σου πώ , που να χτυπάς τον κώλο σου κάτω...


Άντε γεια καραγκιοζάκο ... κι όταν λες κάτι, να έχεις τα guts και να το αποδεικνύεις (αν σου ζητηθεί).

Edited by - zip on 19/08/2011 17:23:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 17:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ βρε Πλάτωνα τι πληγές πας και μου ανοίγεις πρωί πρωί. 
Ο Ρίτσος είναι ένας από τους δικούς μου “Άγιους”, της δικής μου “θρησκείας”
Με πιάνει θλίψη αναλογιζόμενος, πως θα ένιωθε σήμερα αυτός ο σπουδαίος οραματιστής, διαπιστώνοντας την “τσούλα την ιστορία” να του έχει “ξεσκίσει” όλα τα σπουδαία του οράματα.

Νά τώρα, ένας κόμπος στο λαιμό, “το πάνω κάτω της αναγούλας” όπως ο ίδιος έλεγε , με εμποδίζει να συνεχίσω με αυτά .....

Να είσαι καλά φίλε και να περνάς καλά
..........

Νασαι καλα και ΕΣΥ φίλε, και δυο λογια για σκέψη, αφου σ'αρεσει να το ψάχνεις..

Έχεις και ΕΣΥ τον Άγιο σου λες, και την δικιά σου θρησκεία. Βέβαια και καταλαβαίνω τόσο το πνεύμα που γράφεις, όσο και τις μεγάλες διάφορες που υπάρχουν, απο κάθε πλευρά. Μα σαν κίνηση, (του μυαλού και του εγω/εαυτου) σε τι διαφέρουν? αν δεις σε βάθος, εαυτος (και εγω κρύβεται) οι στους Χριστού αδερφους,  εαυτος και στους οραματισμους του Μαρχ, και του κάθε ποιητή. (όσο μεγάλος και αν είναι αυτός)

Αυτο που με έκανε να αναρωτιέμαι Γιάννη, ήταν (Ένα παράδειγμα σου γράφω) γιατί  αυτοί οι άνθρωποι, παρολον το μέγαν της σπουδης, κουλτουρας, πιστεύω που είχαν,  υπέφεραν, φοβοντουσαν, ήσαν ανελευθεροι,  κλπ κλπ. Μιλαγα λιγο απο μικρός, μα αν βάλεις σωστά τις ερωτήσεις, ενυπαρχει παντα μέσα η απάντηση. Δες στο θέμα μας...

Πρέπει,
Οπωσδήποτε,
Να ανήκουμε,
Σε κάποια
Θρησκεία...

Πρώτα βρίσκεις τι θα πει και τι είναι η θρησκεία....

Μετα βρίσκεις τη σχέση που έχει αυτο που ονομάζουμε εαυτο...

Είναι διαφορετικό? είναι η θρησκεία μέρος του....

Έτσι τα βρίσκεις όλα μόνος....χωρίς επιφωτησεις κανενός τύπου....

Ελιζω να καταλαβαίνεις (είμαι σίγουρος) το ύφος της γραφής μου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy