ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Πρεπει οπωσδηποτε να ανηκουμε σε καποια θρησκεια?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 16:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός
quote:
Ναί , για κάποιους συνανθρώπους μας αυτό είναι απαραίτητο να ανήκουν σε ομάδες και Θρησκείες και αυτό δεν είναι τυχαίο ασφαλώς...
Ασφαλώς αυτό δεν είναι κάτι που επέλεξαν οι ίδιοι αλλα τους επεβλήθη κατα την πρώιμη παιδική ηλικία , όπου ως μικρά παιδιά ήσαν υποκείμενα στις γονεικές προσταγές και νουθεσίες -πολλές ζωοσωτήριες ασφαλώς- και με δεδομμένο ότι τα μικρά παιδιά δεν έχουν καμμιά παρακαταθήκη γνώσεων και εμπειριών , δέχονται ότι τα τροφοδοτούν και τους επιβάλλουν ανεξέλεγκτα , δημιουργώντας ένα σώμα προκαταλλήψεων απο τις οποίες μέλλεται πολύ δύκολα να ξεφύγουν , ειδικά όταν αυτές επικυρώνονται απο το σύνολο σχεδόν μιας κοινωνίας....
Κάθε τι το διαφορετικό , εγείρει αισθήματα φόβου και ανησυχίας..
Αυτοί οι υιοθετημένοι κώδικες πεποιθήσεων -ανεξέλεγκτα ασφαλώς- μέλλεται να νοηματοδοτούν τον κάθε άνθρωπο δια βίου και δεν θα του επιτρεψουν -σχεδόν ποτέ- να αμφισβητήσουν την επάρκεια και την αντικειμενικοτητά τους...και αυτό διότι αυτό θα σήμαινε για τους ιδίους ότι αναιρούν και θέτουν σε αμφισβήτηση ολόκληρο το είναι τους...
Είναι δυνατόν να έχουν τόσο λάθος πεποιθήσεις και να "υστερούν" έναντι των άλλων που διατυπώνουν διαφορετικές ιδέες???
Λιγάκι δύσκολο...πιο εύκολο να δεχθούν ότι οι υπόλοιποι κανουν λάθος , μιας και είναι και μειοψηφία...

Πολύ σωστά .

Οσο για το τελευταίο που λές,αρκεί να ρίξεις μια ματιά στις "κόκκινες" και στις "πράσινες" εφημερίδες.Μιλάμε για παράνοια ως το κόκαλο.Πραγματικά είναι απίστευτη η διαστρέβλωση της λογικής μετα απο κάθε παιχνίδι ή άλλο γεγονός που απασχολεί την ομάδα τους.Το μαύρο το κάνουν άσπρο και το αντίστροφο.

Ολα αυτά είναι επιτειδευμένα με σκοπό την χειραγώγηση την αποδυνάμωση και φυσικά την αποβλάκωση.

Μακριά απο την γαυροποίηση την βαζελοποίηση την "ιδέα"(ΑΕΚ) ή την ΠΑΟΚΑΡΑ. Ολα αυτά είναι σκουπίδια.

Edited by - alex22 on 20/08/2011 16:57:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 17:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την περασμένη φορα το χιούμορ μου περί επισκέψεως στα μέρη σου, ήτανε για μα σε βγάλει απο μια κατάσταση δελιριουμ...περί Νικομαχου και τρεχαγυρευε...

Μα ΕΣΥ δεν κατάλαβες τοτε τίποτε, ούτε και τώρα καταλαβαίνεις.

φαίνεται πως έχει προβλημα, για αυτο ρίξε μια βουτιά και ΕΣΥ, μιας και είσαι και καλός δυτησ, και κοιτα λιγο περισσοτερο σε βάθος!

Φιλακια στο ατακτο αγοράκι μας... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 17:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Την περασμένη φορα το χιούμορ μου περί επισκέψεως στα μέρη σου, ήτανε για μα σε βγάλει απο μια κατάσταση δελιριουμ...περί Νικομαχου και τρεχαγυρευε...[ εγώ θα γελάω μια βδομάδα αν ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ είναι πραγματικά ο trexagireve ... στο λέω να το ξέρεις δηλ. ]


Φιλάκια και σε σένα Λαλάκη.

Edited by - zip on 20/08/2011 17:03:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 17:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως -μιας και το έφερε η κουβέντα- βρήκα το τηλέφωνο του Νικόμαχου -δεν έχει σημασία απο πού..αλλα το βρήκα- το οποίο όντως είναι στον Ωρωπό και τον πήρα και μιλήσαμε...και επειδή παλαιότερα είχα μιλήσει και με τον Βαγγέλη -Τρεχαγύρευε- , μπορώ να διαβεβαιώσω ότι πρόκειται για δυό διαφορετικά πρόσωπα....ο Βαγγέλης όντως ήταν Λάρισα!
Αυτά έχω να πώ και είναι αληθή...το τηλέφωνο είναι στον Ωρωπό όντως!
Για την ακρίβεια μίλησα χθές βραδυ μαζί του!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 17:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Εγώ πάντως -μιας και το έφερε η κουβέντα- βρήκα το τηλέφωνο του Νικόμαχου -δεν έχει σημασία απο πού..αλλα το βρήκα- [ DOOOOIIIOOONNNNGGGG!!! Σε ρώτησε κανένας πού το βρήκες ρε αγόρι ; ] το οποίο όντως είναι στον Ωρωπό και τον πήρα και μιλήσαμε...[ μάλιστα ] και επειδή παλαιότερα είχα μιλήσει και με τον Βαγγέλη -Τρεχαγύρευε- , μπορώ να διαβεβαιώσω ότι πρόκειται για δυό διαφορετικά πρόσωπα....ο Βαγγέλης όντως ήταν Λάρισα! Αυτά έχω να πώ και είναι αληθή [ ορκίσου ρε! (χαχαχα!) ] ...το τηλέφωνο είναι στον Ωρωπό όντως! Για την ακρίβεια μίλησα χθές βραδυ μαζί του! [ Ωραία, μπράβο, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Έχεις πει τόσες αλήθειες εδώ μέσα, που - αλίμονο δηλ. - η αξιοπιστία σου βρίσκεται σε υψηλότατο βαθμό. ]


Edited by - zip on 20/08/2011 17:55:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 18:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Ζιπ...δεν κοιτάς να δείς αν έρχομαι απο τη γωνία???
Έλεος που θα μιλήσεις εσύ -ειδικά εσύ- για αξιοπιστία...
Θα καταχωρηθεί στα ανέκδοτα αστεία...

Σημ:"Έχω και τα δυό τηλέφωνα του Νικόμαχου και κινητό και σταθερό"


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 20/08/2011 18:05:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 18:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Σημ:"Έχω και τα δυό τηλέφωνα του Νικόμαχου και κινητό και σταθερό"


Στο έχω ξαναπεί βρε ...

quote:
zip, Απεστάλη: 26/05/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=41&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5416

Ξανά μανά χεστήκαμε πατόκορφα, πρόσεξε δεν έχουμε άλλο βρακάκι να αλλάξουμε!


Εαρινός, τα τηλέφωνα [ αν πράγματι τα έχεις δηλ. ] δώστα καλύτερα στη Διαχείριση και στους υπεύθυνους του forums esoterica.gr για να τον πάρουν τηλέφωνο ... Δεν μας είπες όμως ... τι κουβεντιάσατε χθες το βράδυ ; Έλα, έλα ... πες μας, πες μας ...

Edited by - zip on 20/08/2011 18:22:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 18:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωστόσο Zip...
Θα ήθελα να πώ το εξής...
Θα εκτεθείς πολύ άσχημα με όλα όσα έχεις κάνει εναντίον αυτού του ανθρώπου με προσπάθειες να τον ευτελίσεις στην συνείδηση των συνομιλητών του , αυτό που σου λέω να το θυμάσαι Zip....
Γέμισες τον τόπο με φανταστικές υποθέσεις , αποκυήματα του μυαλού σου και μόνο...αλλα μέσα στην έπαρση και την φρενίτιδα της κακίας που σε έχει καταλάβει και σε κατευθύνει δεν υπολόγισες τίποτα....
Ο Μάριος μένει στον Ωρωπό , το ξανα-επαναλαμβάνω και αυτές οι γεωγραφικού τύπου αναλύσεις που είχες κάνει , αποδεικνύουν πόσο νοσηρό και διαστρεβλωμένο μυαλό έχεις...
Πρόκειται για έναν άνθρωπο πολύ ήπιων τόνων....εν αντιθέσει με σένα που η νοσηρή φαντασία σου καλπάζει...είσαι ένα κρίμα και το λέω ευθέως και είμαι στην διάθεση της συντονιστικής ομάδας να μιλήσω περί αυτού...
Άρρωστε....

Σημ:"Μάριε , μην ανησυχείς...όλα θα γίνουν με ασφάλεια"


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

21/8/2011
________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 18:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα παρακαλέσω την συντονιστική ομάδα να έρθει σε επαφή μαζί μου για να δούμε ποιός είναι αξιόπιστος και ποιός φαιδρός και αναξιόπιστος!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 18:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Σημ:"Έχω και τα δυό τηλέφωνα του Νικόμαχου και κινητό και σταθερό"


Στο έχω ξαναπεί βρε ...

quote:
zip, Απεστάλη: 26/05/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=41&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5416

Ξανά μανά χεστήκαμε πατόκορφα, πρόσεξε δεν έχουμε άλλο βρακάκι να αλλάξουμε!


Εαρινός, τα τηλέφωνα [ αν πράγματι τα έχεις δηλ. ] δώστα καλύτερα στη Διαχείριση και στους υπεύθυνους του forums esoterica.gr για να τον πάρουν τηλέφωνο ... Δεν μας είπες όμως ... τι κουβεντιάσατε χθες το βράδυ ; Έλα, έλα ... πες μας, πες μας ...

Edited by - zip on 20/08/2011 18:22:19


Α!!! ΡΕ ΘΡΑΣΙΜΙ....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία , σου έστειλα το τηλέφωνό μου και περιμένω να με πάρεις , ευχαριστώ!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Θα ήθελα να πώ το εξής... [ Ναι ; Μη μας το πεις γιατί θα κλάψουμε ... ]

Θα εκτεθείς πολύ άσχημα με όλα όσα έχεις κάνει εναντίον αυτού του ανθρώπου με προσπάθειες να τον ευτελίσεις στην συνείδηση των συνομιλητών του [ ποιες προσπάθειες να τον ευτελίσω ; Μόνος του ευτελίζεται μια χαρά ... εγώ τίποτε δεν κάνω, copy paste μόνο κάνω σ' αυτά που γράφει ο ίδιος ! ] , αυτό που σου λέω να το θυμάσαι Zip....

Γέμισες τον τόπο με φανταστικές υποθέσεις , αποκυήματα του μυαλού σου και μόνο...αλλα μέσα στην έπαρση και την φρενίτιδα της κακίας που σε έχει καταλάβει και σε κατευθύνει δεν υπολόγισες τίποτα... [ Ποιες φανταστικές υποθέσεις ρε στόκε ; Παρατηρήσεις έκανα ... τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο. Τι φταίω εγώ που τα στοιχεία που μας έλεγε δεν επαληθευόταν ; ]

Ο Μάριος μένει στον Ωρωπό , το ξανα-επαναλαμβάνω [ Ρε νταλγκάς με το που μένει ο Μαριούλης ... ] και αυτές οι γεωγραφικού τύπου αναλύσεις που είχες κάνει , αποδεικνύουν πόσο νοσηρό και διαστρεβλωμένο μυαλό έχεις... [ Διαστρεβλωμένο, διαστρεβλωμένο αλλά παρ' όλα αυτά δείχνουν ποιος λέει ψέματα και ποιος αλήθεια, χεχε! ]

Πρόκειται για έναν άνθρωπο πολύ ήπιων τόνων....[ Ναι, ναι, για πες μας ... το βλέπουμε πόσο ήπιων τόνων είναι από αυτά που ποστάρει κι απ' αυτά που γράφει τόσο για κάποια μέλη, νέα μέλη, όσο και για τους υπέυθυνους του χώρου ] εν αντιθέσει με σένα που η νοσηρή φαντασία σου καλπάζει...είσαι ένα κρίμα και το λέω ευθέως και είμαι στην διάθεση της συντονιστικής ομάδας να μιλήσω περί αυτού... [ Ναι ; Και τι είσαι εσύ ρε μπούρδα ; Δικηγόρος ; Α, ρε καραγκιόζο ... ]


Edited by - zip on 20/08/2011 19:22:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Αμαλία , σου έστειλα το τηλέφωνό μου και περιμένω να με πάρεις , ευχαριστώ! [ χαχαχα! Να πάρεις εσύ ρε! χαχαχαχα! ]


χαχαχαχα!


τι ξεφτίλα!

Edited by - zip on 20/08/2011 19:16:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι ένα μεγάλο κρίμα!!!
Κάνει υποθέσεις ο Ζιπ...τι μας λές ρε συνδίκτυε ε???
Επειδή δεν επαληθεύονται -όπως τάχα τώρα λές- θεωρείς ότι έχεις το δικαίωμα να μιλάς όπως σου αρέσει , χωρίς στοιχεία και αποδείξεις???
Είσαι ένα κρίμα....ένας ανεύθυνος και φθηνό ανθρωπάριο...
Δεν το σώζεις όμως ότι και να κάνεις , όλα όσα έχεις πεί είναι καταγεγραμμένα δυστυχως για σένα...

Ο Μάριος μένει Ωρωπό Ζιπ...και όλα όσα έχει πεί είναι αληθή ρε κρίμα της κοινωνίας....απλά σε γράφει κανονικά όπως εγώ ρε ψυχωτικέ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

_____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

21/8/2011
_____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Επειδή δεν επαληθεύονται -όπως τάχα τώρα λές- θεωρείς ότι έχεις το δικαίωμα να μιλάς όπως σου αρέσει , χωρίς στοιχεία και αποδείξεις???


Μα ... το ότι δεν επαληθεύονται είναι από μόνο του απόδειξη ...

quote:
Εαρινός

Ο Μάριος μένει Ωρωπό Ζιπ [ χαχαχα! ] ...και όλα όσα έχει πεί είναι αληθή [ χαχαχα! ] ρε κρίμα της κοινωνίας....απλά σε γράφει κανονικά όπως εγώ ρε ψυχωτικέ!!!


ενημέρωσέ με σε παρακαλώ αν θα σε πάρει τηλ. η amalia


Edited by - zip on 20/08/2011 19:26:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμαρώστε έναν άντρα...

[ Ποιες φανταστικές υποθέσεις ρε στόκε ; Παρατηρήσεις έκανα ... τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο. Τι φταίω εγώ που τα στοιχεία που μας έλεγε δεν επαληθευόταν ; ]

Παρατηρήσεις έκανε λέει...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 19:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, παρατηρήσεις και μια υποτυπώδης διασταύρωση όσων έλεγε με ένα μετεωρολογικό site. Τι φταίω εγώ που δεν επαληθεύτηκε ο "επιστήμονας" ; Εγώ φταίω ;

Edited by - zip on 20/08/2011 19:58:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 20:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι κρίμα σου ξαναλέω...
Δεν αξίζει να μιλάει κανείς μαζί σου , σε μπλεξίματα θα βρεθεί 1000% και έχω την αίσθηση ότι άνθρωποι που σε γνώρισαν θα το εμπέδωσαν αυτό για τα καλά....
Θα έπρεπε να ντρέπεσαι .... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...

Τώρα φταίει το μετεωρολογικό δελτίο...σε λίγο θα φταίει ο Πύργος ελέγχου του αεροδρομίου....

Τι να πεί κανείς σε ένα ρεζίλι σαν και σένα???
Τίποτα....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 20/08/2011 20:37:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 20:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός,

δες λίγο ποια είναι η γνώμη του φιλαράκου σου για σένα :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 14/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10178&whichpage=3&ARCHIVE=

Μπορεί να σε παίξει εύκολα,είναι μια αδυναμία σου αυτή. Μήν αναλώνεσαι σε συζητήσεις μαζί του,σε προσωπικό επίπεδο.Αν βιάζεσαι τόσο,περίμενε την σειρά σου και μάζεψε την γλώσσα σου.


Φαντασία μου είναι αυτο ;

Δες επίσης τι λες εσύ ο ίδιος για τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ :

quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 25/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=12&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Τώρα που το σκέπτομαι πάντως Νικόμαχε , η μανία με την οποία "κονταροχτυπιέστε" και κυνηγάτε ο ένας τον άλλο , όντως μου θυμίζει εποχές όπου στο φόρουμ υπήρχε ο φίλος Ευάγγελος... [ καρφάκι Α Α! ] Δεν λέω ότι είσαι εσύ αλλα έχετε κάτι κοινό ως προς αυτό...την εμμονή στο fighting του ενός προς τον άλλο... [ ε, να το σώσουμε κιόλας λίγο ]


Φαντασία μου κι αυτό ;

Για δες και το παρακάτω :

quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 26/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=14&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Αν πάντως όντως πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο , θα ήθελα να τον καλωσορίσω... Ακόμα και να είναι το ίδιο πρόσωπο παντως , δεν νομίζω ότι έχει λόγους να μην το κάνει γνωστό...κατά την γνώμη μου πάντα...


Κι αυτό φαντασία μου, ε ;

Εν κατακλείδι :

quote:
Εαρινός, Απεστάλη: 26/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Τον εαυτό του παραπλανάέι και όχι εμένα και τον εαυτό τοτε εκθέτει και όχι εμένα , εσένα ή κάθε συνομιλητή του....


Αυτό κι αν είναι φαντασία μου, ε ;

Τώρα μας λες πως επικοινώνησες τηλεφωνικά μαζί του κτλ, κτλ. Ε, 'ντάξει, αλλάζει τίποτε αυτό ; Τίποτε φίλε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 20:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip....
Δεν παλεύεσαι με τίποτα σου λέω...
Προκειμένου να μην εκτεθείς , επιστρτεύεις και ΠΑΛΙ δόλιες τεχνικές...ανακατωσούρας είσαι μαζί με τα υπόλοιπα που σου είπα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 20:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γνώμη μου για σας εξακολουθεί να είναι η ίδια : Είστε σκουπίδια! Κι όταν λέω σκουπίδια, εννοώ ψυχής σκουπίδια, υπολείμματα, κατακάθια, που δεν έχετε ούτε ένα δράμι τσίπα πάνω σας, που δεν έχετε λόγο, μπέσα και αντρισμό. Μόλις σας στριμώξουν κάνετε σαν τρομαγμένες κότες και είτε θα επικαλεστείτε χιούμορ [ που ασφαλώς δεν έχετε και που να το βρείτε για να το κάνετε ; ], είτε θα τρέξετε να κατηγορείσετε τον άλλον πως είναι παραπονιάρης, μίζερος, διαστρεβλωτής, φαντασιόπληκτος κτλ. Δεν έχετε το θάρρος ούτε να αναγνωρίσετε τα σφάλματά σας, ούτε να ζητήσετε συγνώμη σαν έντιμοι άνθρωποι. Ζείτε μέσα στο ψέμα, μέσα στην αυταπάτη και θεωρείτε τους εαυτούς σας σοφούς. Στην πραγματικότητα είστε αυτό που λέω & το επαναλαμβάνω : σκουπίδια.

Edited by - zip on 20/08/2011 20:57:55

___________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

21/8/2011
___________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ρωτάω βρε καραγκιόζη :

Φαντασία μου είναι τα παραπάνω quotes που σου παρέθεσα με ΔΙΚΑ ΣΟΥ λόγια & με λόγια του φιλαράκου σου ; ε;

Edited by - zip on 20/08/2011 21:04:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτά βλέπω...

"ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΡΕ ΠΑΥΛΟ. Ο ΤΟΝΟΣ? Α ΡΕ ΠΑΥΛΟ. ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΣΟΙ ΓΕΛΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ? ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ".

Γνωρίζεσθε ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Εγώ αυτά βλέπω...

"ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΡΕ ΠΑΥΛΟ. Ο ΤΟΝΟΣ? Α ΡΕ ΠΑΥΛΟ. ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΣΟΙ ΓΕΛΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ? ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ".

Γνωρίζεσθε ??? [ Σε νοιάζει ; ]


Κλασική απάντηση, κλασική συμπεριφορά. Στριμώχθηκε και τι άλλο να πει ; - Τι 'χα Γιάννη ; - Τι 'χες πάντα. Μια ζωή στην ίδια τάξη ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η γνώμη μου για σας εξακολουθεί να είναι η ίδια : Είστε σκουπίδια! Κι όταν λέω σκουπίδια, εννοώ ψυχής σκουπίδια, υπολείμματα, κατακάθια, που δεν έχετε ούτε ένα δράμι τσίπα πάνω σας, που δεν έχετε λόγο, μπέσα και αντρισμό. Μόλις σας στριμώξουν κάνετε σαν τρομαγμένες κότες και είτε θα επικαλεστείτε χιούμορ [ που ασφαλώς δεν έχετε και που να το βρείτε για να το κάνετε ; ], είτε θα τρέξετε να κατηγορείσετε τον άλλον πως είναι παραπονιάρης, μίζερος, διαστρεβλωτής, φαντασιόπληκτος κτλ. Δεν έχετε το θάρρος ούτε να αναγνωρίσετε τα σφάλματά σας, ούτε να ζητήσετε συγνώμη σαν έντιμοι άνθρωποι. Ζείτε μέσα στο ψέμα, μέσα στην αυταπάτη και θεωρείτε τους εαυτούς σας σοφούς. Στην πραγματικότητα είστε αυτό που λέω & το επαναλαμβάνω : σκουπίδια.

Edited by - zip on 20/08/2011 20:57:55


Πρελούδιο βλακείας...αν-ισορροπίας...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Εγώ αυτά βλέπω...

"ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΡΕ ΠΑΥΛΟ. Ο ΤΟΝΟΣ? Α ΡΕ ΠΑΥΛΟ. ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΣΟΙ ΓΕΛΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΩΡΑ? ΦΕΡΣΟΥ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ".

Γνωρίζεσθε ??? [ Σε νοιάζει ; ]


Κλασική απάντηση, κλασική συμπεριφορά. Στριμώχθηκε και τι άλλο να πει ; - Τι 'χα Γιάννη ; - Τι 'χες πάντα. Μια ζωή στην ίδια τάξη ...



Γνωρίζεσθε???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάντε γυμναστική:

όχι πόλεμο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάρε και μια απάντηση από τον Admin :

quote:
Admin, Απεστάλη: 28/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=19&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Δεν το βρίσκουμε καθόλου σωστό αυτό! Μα καθόλου σωστό! Αυτά ανήκουν στο Παρελθόν και βέβαια στην Ιστορία της Κοινότητας. Δεν αφορούν τωρινές καταστάσεις.

Φυσικά και η Ιστορία δεν διαγράφεται. Δεν υπάρχει όμως και κανένας λόγος το παρελθόν να αποτελεί αξεπέραστη τροχοπέδη για κάποιον και μάλιστα να προσπαθούμε συνεχώς να του το φοράμε ως "βαρίδι", θυμίζοντάς το και τονίζοντάς το με κάθε ευκαιρία.

Όπως, για παράδειγμα, συνέβει και με τους κατασκευασμένους -από άλλη πλευρά- λογαριασμούς, Spacegirl και AFRODIDE1984, που εκτός ότι δημιούργησαν πρόβλημα στον zip, θεωρούμε πως είναι και απαράδεκτοι λόγω του ότι εμπλέκουν και άλλους ανθρώπους επίσης -που δε συμμετέχουν πλέον καθόλου στον χώρο.


Εαρινός,

παραθέτεις μια φράση που προέρχεται από troll λογαριασμούς, που κατασκευάστηκαν με σκοπό να μου δημιουργήσουν πρόβλημα. Με την ίδια λογική, αν αύριο εμφανισθεί ένα troll και γράψει πως είσαι π.χ πισογλέντης, τότε κι εγώ να πάρω στα σοβαρά τα λόγια του, έτσι ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλη η απάντηση και τα συμπεράσματα είναι του καθενός συνδίκτυε...

"
Σαν θές την απάντησή μου Zip..θα στην πώ ειλικρινέστατα , μολονότι την κατέθεσα και πρίν...
Προσωπικά με πειράζει όταν εγώ με σκέψεις και συμπεριφορές ενόχλησα ή έβλαψα κάποιον συνάνθρωπό μου και ΑΝ ασχολιόμουν στην ζωή μου να βρώ τον μήτο της Αριάδνης ΓΙΑ ΚΑΘΕ τι έξω απο μένα , τότε θα είχα εκχωρήσει την ζωή μου σε μια ατελέσφορη και ατέρμονη διαδικασία επίλυσης εξισώσεων με πολλούς αγνώστους...που δεν θα οδηγούσε πουθενά και αυτό διότι τα παραδείγματα που επικαλείσαι είναι αμετρητα Zip...ακόμα και στην ίδια την ζωή δεν μετριούνται οι διπλοί-τριπλοί και τετραπλοί και η μάσκες -υποκρισία- αμέτρητες παντού...
Πολύ σοφή η ρήση...με τα πίτουρα και με τις κότες και νομίζω την γνωρίζεις φίλε μου...
Όχι δεν ασχολούμαι και δεν με ενδιαφέρει και κείνο που παρατηρώ ολοένα και περισσότερο είναι ότι η όλη υπόθεση με αφήνει παγερά αδιάφορο , ας απασχολήσει αυτούς που ασκούν αυτό το "άθλημα" ... προσωπικά δεν θα πάρω μέρος και μόνο η ενάσχολήσή -μου- σε κάτι τέτοιο σε επίπεδο και μόνο συζήτησης με χαλάει ως άνθρωπο...
Ξανα-λέω ότι προσωπικά με ενοχλεί τι κάνω εγώ , τα υπόλοιπα είναι θέματα και προβλήματα των άλλων μη οφειλόμενα σε μένα ... εσένα ή οποιονδήποτε άλλο πέραν των ιδίων των επινοητών τους...και μερος του προβλήματος του οποιουδήποτε δεν πρόκειται να γίνω επ'ουδενί...
Ούτως ή άλλως κεντρικά εμένα δεν με ενδιαφέρουν πρόσωπα αλλα απόψεις-σκέψεις-ιδέες...διαφορετικά θα ήμουν σε κάποιο chat-room...
Ενδεχομένως να μην σου αρέσει το σκεπτικό μου αλλα αυτό είναι φίλε μου...


Επ'αυτού , έχω να παρατηρήσω το εξής...

" Δεν θα σε πειράξει αυτό ; Δεν θα αισθανθείς πως σε κορόϊδευε ; πως σε παραπλανούσε ";


..Τον εαυτό του παραπλανάέι και όχι εμένα και τον εαυτό τοτε εκθέτει και όχι εμένα , εσένα ή κάθε συνομιλητή του....


Και ασφαλώς εννοώ του καθενός -οποιουδήποτε- επιδίδεται σε αυτό το σπόρ...και σύ το γνωρίζεις -το σπόρ- , εγώ δεν είχα ποτέ και ΔΕΝ θα έχω διπλό και τριπλό λογαριασμό!!!

Είσαι ένα κρίμα σου ξαναλέω!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2011, 21:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Γνωρίζεσθε???


Σε νοιάζει ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy