ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Πρεπει οπωσδηποτε να ανηκουμε σε καποια θρησκεια?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ntoktor

Εδώ θα διαφωνήσω φίλτατε, Θα δεις ότι αν διαβάσεις για παράδειγμα το κατα ματθαίον ευαγγέλιο όταν το τελειώσεις δεν σου μένει στο μυαλό καμία εικόνα της κόλασης και κανένας φόβος. Αυτά ουσιαστικά, ο φόβος, η κόλαση κτλπ, είναι ιδέες στις οποίες δόθηκε μεγάλη έμφαση και καλλιεργήθηκαν με σύστημα από τους διάφορους θρησκευτικούς ηγέτες για λόγους εκμετάλλευσης των μαζών



Κατά Ματθαίον (ι΄11-15)
(οδηγίες προς του δώδεκα μαθητές)

“Σε όποια πόλη και χωριό αν μπείτε, να ρωτήσετε να μάθετε ποιο είναι το σπίτι του καλύτερου της περιοχής, και εκεί να μείνετε μέχρι να φύγετε.”
“Όταν μπαίνετε σε σπίτι να χαιρετάτε λέγοντας.”
“ειρήνη να έλθει στο σπίτι”. Και αν το σπίτι το αξίζει, η ειρήνη να έλθει στο σπίτι αυτό, εαν το σπίτι δεν είναι άξιο της ευχής σας, η ειρήνη να επιστρέψει πάλι σε σας”
“Και όποιος δεν σας δεχτεί, και ούτε θελήσει να σας ακούσει, (σας διώξει δηλαδή), εξερχόμενοι από το σπίτι του, να τινάξετε τα πόδια σας έξω από την πόρτα του, ώστε να μείνει το σημάδι από την σκόνη των ποδιών σας.”
“Σας διαβεβαιώνω απόλυτα, πως την ημέρα της κρίσης, τα Σόδομα και τα Γόμορρα” (που τα κατακάψαμε) “θα μοιάζουν πταίσματα μπροστά στην τιμωρία αυτής της πόλης”.

Μπροουυ......
Τι αγάπη θεέ μου, τι αγάπη θεέ μου, τι αγάπηηηηη
Και την κάνατε μίσος, και την κάνατε πόνο, και την κάνατε δάκρυυυυ!!!

Κατά Ματθαίον (ι΄34-37)

“Να μην νομίζεται πως ήρθα να βάλω ειρήνη στην γη. Δεν ήρθα να βάλω την ειρήνη αλά μαχαίρι.” “Ο λόγος ο πραγματικός που ήρθα, είναι να στρέψω τον άνθρωπο (τον υιό) κατά του πατέρα του, και την κόρη κατά της μάννα της, και της νύφης κατά της πεθεράς της” (να πως εξηγείται το άσβεστο μίσος).
“Και εχθροί που ανθρώπου να γίνει όλο του το σόι.”
“Γιατί όποιος αγαπάει την μάνα του και τον πατέρα του περισσότερο από εμένα, ούτε να τον δω δεν θέλω.”

Εμ! αυτή είναι γνήσια και ανιδιοτελής αγάπη, αγάπη χωρίς προαπαιτούμενα, και χωρίς ανταπόκριση.
Αυτά που λες εσύ και ο Εαρινός δεν είναι αγάπη αλλά ποντικοκούραδο.
Να διαβάζεις ποιο συχνά τα κατά Ματθαίον βαγγέλια, και κυρίως να εμβαθύνεις στην ουσία της αγνής πραγματικής, ανώτερης αγάπης. .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

στηβ τι πινεις κ δε μας δινεις?δες τι εγραψες.




σωμα και αιμα χριστου ,αν θες δοκιμασε και εσυ



Πρώτα Δράκουλας και μετά κανίβαλος ?

Δύο σε ένα, δηλαδή
Δεν αφήνει κανένα ίχνος.
Ούτε σταγόνα αίμα

Τέλειο το έγκλημα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που κάποιοι συμφορουμίστες έκαναν τον κόπο να διαβάσουν το ευαγγέλιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νικόμαχος

ειναι απλά διαίσθηση.
Ανεξήγητη.Είναι αυτο το κάτι,το μεταφυσικό,
το χάρισμα που εχουν μερικοί να διαβάζουν
πρόσωπα και καταστάσεις.Δεν μπορώ να το εξηγήσω.
................................................

Εχω περάσει τις Πλειάδες του Alaje και βρίσκομαι
στούς Ανδρομέδιους Ε.

.Εσύ τώρα ανακαλύπτεις την αλήθεια.
Εγω την ξέρω μερικές εκατοντάδες χρόνια τωρα!
...................................................
Με ρώτησες ΠΟΥ εχω φθάσει,όχι τι πιστεύω!
Κοντεύω να περάσω και την Ανδρομέδα και να φθάσω στην Λυρα,
εκεί όπου θα αλλάξουμε όλοι διάσταση και θα γίνουμε όντα
πέμτης και εκτης διάστασης.

Μικροί θεοί αν θέλεις!


Φίλε dominic

Περισσότερο από τους χριστιανούς να φοβάσαι τους Ανδομέδινους.

Αυτοί είναι ποιό σαλταρισμένοι.
Νομίζουν πως είναι ήδη θεοί.

Το πρόβλημα γίνεται σοβαρότερο.
Τώρα λένε πως είναι “μικροί θεοί”
Όταν θα παλαβώσουν τελείως και θα νομίζουν πως μεγάλωσαν, τότε να δούμε που θα τους βάλουμε.

Προσοχή λοιπόν, γιατί δεν χρειάζεται πολύ για την βίδα να ξελασκάρει.

Κράτα το τιμόνι και τα φρένα σου γερά, και το μυαλό στο κεφάλι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαίρομαι που κάποιοι συμφορουμίστες έκαναν τον κόπο να διαβάσουν το ευαγγέλιο

Ο Ματθαίος είναι ο .... αγαπημένος μου, από μικρός με αυτόν μεγάλωσα.
Αυτός μου έμαθε το βαθύ νόημα της αγάπης.

Θα πρέπει να τον ξαναδιαβάσεις να ανακαλύψεις τα βαθιά κρυφά νοήματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα...

NIKOMAXE, ψάχνω να βρω κάποιο λόγο ο οποίος να δικαιολογεί την στάση που έχεις δείξει έως τώρα στον dominic976 αλλά ειλικρινά δε μπορώ, μια στάση που προσωπικά θα την χαρακτήριζα ως ειρωνική , χλευαστική και με αρκετές δόσεις αρνητισμού.

Στις 17/08/2011, 01:05:05 γράφεις απευθυνόμενος σε αυτόν:

quote:
dominic976

Γιατι έχω την αίσθηση οτι τούς δουλεύεις όλους
<<ψιλό γαζί>>?

Γιατι Ντοτόρο,έχω αυτήν την αίσθηση?


Στο αμέσως επόμενο μήνυμα από το δικό σου σε ρωτάει ο άνθρωπος - και δικαιολογημένα - γιατί έχεις αυτή την αίσθηση και ζητάει να μάθει το λόγο και του απαντάς:

quote:
Οχι,γιατι ειναι απλά διαίσθηση.
Ανεξήγητη.Είναι αυτο το κάτι,το μεταφυσικό,
το χάρισμα που εχουν μερικοί να διαβάζουν
πρόσωπα και καταστάσεις.Δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Αλλωστε,δεν χρειάζεται,αν κάνω λάθος,δεν χάλασε
ο κόσμος.ούτε ο χριστιανικός,ούτε ο τεκτονικός!!!!


Στην συνέχεια βέβαια "παίζεις" μαζί του λέγοντας του ψέματα ότι είσαι ανήλικος κι άλλα σχετικά "διαμάντια", υποδυόμενος ότι είσαι κάποιος άλλος από τον άνθρωπο που είσαι.
Φυσικά δεν είναι η πρώτη φορά που κάνεις κάτι τέτοιο, ειδικά εάν αναλογιστούμε την υπόθεση περί αστροφυσικής... (σχετικό μήνυμα).
Δεν καταλαβαίνω γιατί αρέσκεσαι τόσο στο να υποδύεσαι διάφορους ρόλους (;) και να προσπαθείς να παραπλανήσεις τους συνομιλητές σου, είναι κάτι πάντως που χρήζει περαιτέρω διερεύνησης και κυρίως από εσένα τον ίδιο.

Όσον αφορά την στάση που επέδειξες στον dominic976, ποιός σου είπε ότι δικαιοδοτείσαι να γράφεις δημόσια σε κάποιον ότι δουλεύει τους συνομιλητές του κι όταν σε ρωτάει το λόγο να του λες απλώς ότι δεν έχεις κάποια στοιχεία για αυτό πέραν της διαίσθησης σου και του μεταφυσικού σου χαρίσματος να διαβάζεις πρόσωπα και καταστάσεις;
Εγώ αυτή την στιγμή θα μπορούσα να αναφέρω δημόσια ότι αυτός που μας δουλεύει κατ' επανάληψιν είσαι εσύ αλλά μη με ρωτήσεις το λόγο γιατί κι εμένα αυτό μου υπαγορεύει η διαίσθηση μου και αυτό μου υποδεικνύει το μεταφυσικό χάρισμα που έχω να διαβάζω πρόσωπα και καταστάσεις.
Πως θα σου φανεί αυτό λοιπόν;
Δεν ξέρω εάν αντιλαμβάνεσαι κάποια όρια που υφίστανται στις διαπροσωπικές σχέσεις των ανθρώπων και στην επικοινωνία μεταξύ τους, δε μπορείς να βγαίνεις και να κατηγορείς δημοσίως έναν συνάνθρωπο σου για το οτιδήποτε έχοντας ως μοναδικές αποδείξεις την "διαίσθηση" και το "χάρισμα" σου.
Εάν μπορούσε να επιτρέπεται κάτι τέτοιο τότε ο καθένας θα έλεγε ό,τι του κατέβαινε για τους γύρω του χωρίς να υπάρχει καμία ανάγκη αποδείξεως και θεμελίωσης των όποιων ισχυρισμών του με στέρεα, αντικειμενικά κι απτά κριτήρια.

Πέραν της συγγνώμης που θεωρώ ότι χρωστάς τόσο στον dominic976 όσο και στους υπόλοιπους συμμετέχοντες στο θέμα για αυτή σου την ανεξήγητη κι ανώριμη - λίαν επιεικώς - συμπεριφορά που επέδειξες έως τώρα στο παρόν θέμα, το μόνο που μπορώ προς το παρόν να σου πω είναι αυτό που σου είχα πει πριν λίγες ημέρες αλλά προφανώς το αγνόησες ή το προσπέρασες.
Σύνελθε, NIKOMAXE....





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 10:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να παρακαλέσω όλους τους συμμετέχοντες να γίνει μια προσπάθεια ώστε οι απόψεις που κατατίθενται να περιορίζονται στο αρχικό θέμα ώστε να μπορέσει κι ο θεματοθέτης να μοιραστεί μαζί μας αυτά που θέλει να μοιραστεί και να συζητήσει επί αυτών.
Το χιούμορ φυσικά είναι και επιθυμητό και ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας αλλά ελοχεύει πάντα ο κίνδυνος να μας παρασύρει υπέρ του δέοντος.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 11:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα πρέπει να τον ξαναδιαβάσεις να ανακαλύψεις τα βαθιά κρυφά νοήματα
Πράγματι.

quote:
Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να παρακαλέσω όλους τους συμμετέχοντες να γίνει μια προσπάθεια ώστε οι απόψεις που κατατίθενται να περιορίζονται στο αρχικό θέμα ώστε να μπορέσει κι ο θεματοθέτης να μοιραστεί μαζί μας αυτά που θέλει να μοιραστεί και να συζητήσει επί αυτών.
Το χιούμορ φυσικά είναι και επιθυμητό και ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας αλλά ελοχεύει πάντα ο κίνδυνος να μας παρασύρει υπέρ του δέοντος.

Έτσι είναι, βασικά φίλε dominic976 εδώ δεν είναι και το πλέον κατάλληλο θέμα για συζητήσεις γενικού περιεχομένου. Διαπιστώνω βέβαια ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα γενικού περιεχομένου το οποίο όμως να διέπεται από σοβαρότητα και να αφορά σε σοβαρή παράθεση απόψεων ώστε να σε παραπέμψω σε αυτό για συνέχιση της κουβέντας, οπότε παραμένουμε εδώ.. και ότι προκύψει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 11:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus,

quote:
zip, Απεστάλη: 28/06/2011, 19:49:40 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=19&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Είναι πραγματικά θλιβερό για έναν άνθρωπο αυτής της ηλικίας να ασχολείται με τον υποτιθέμενο αριθμό των trolls ενός φόρουμ, να συνομιλεί κατ' αυτόν τον τρόπο με άλλα μέλη και να χαζολογάει από θέμα σε θέμα. [ παρεπιπτόντως, το 90% των δημοσιεύσεών του είναι : μπηχτές, υπονοούμενα, κατηγορίες, χαζολογήματα, ανοησίες, "εξυπνάδες", χαιρετούρες και βλακείες ]


Τι έλεγε ο προφήταρος zip τότε ;

quote:
zip, Απεστάλη: 20/06/2011

[...] αν θέλετε και την "μελλοντική" μου εκτίμηση, θεωρώ πως αυτό το άτομο θα συνεχίσει να προκαλεί, να χλευάζει και να κοροϊδεύει τα υπόλοιπα μέλη και στο μέλλον. Μακάρι να βγω ψεύτης και μακάρι να κάνω εγώ λάθος.

***

Dying_Incubus, Απεστάλη: 17/08/2011, 10:49:26 - NIKOMAXE, ψάχνω να βρω κάποιο λόγο ο οποίος να δικαιολογεί την στάση που έχεις δείξει έως τώρα στον dominic976 αλλά ειλικρινά δε μπορώ, μια στάση που προσωπικά θα την χαρακτήριζα ως ειρωνική , χλευαστική και με αρκετές δόσεις αρνητισμού.


Προσέξτε λίγο κάτι > Αυτό που λέει απευθυνόμενος προς τους υπευθύνους του χώρου :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 09/08/2011, 13:43:14 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11169

Αν ψάχνεται[ ε ] αφορμή να με διαγράψετε,απλά ζητείστε μου να φύγω. [ είναι και ανορθόγραφος, πανάθεμά τον ... ]


είναι ασφαλώς τέχνασμα για να φανεί πως τάχαμ η διοίκηση του forums esoterica.gr είναι αυτή που δεν θέλει να συμμετέχει. Στην ουσία ασφαλώς, ο ίδιος δεν θέλει να συμμετέχει, αφού εξακολουθεί να συμπεριφέρεται με τον ίδιο κι απαράλλαχτο τρόπο. Επειδή όμως είναι ανίκανος να το παραδεχθεί, επινοεί μια "τεχνική" για να φανεί πως οι άλλοι δεν τον θέλουν. Έτσι θα μπορεί να κοιμάται ήσυχος τα βράδια με κοιμισμένη την συνείδησή του, όπως οι περισσότεροι άνθρωποι δηλ.

Edited by - zip on 17/08/2011 11:48:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 11:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το θέμα :

quote:
πρεπει οπωσδηποτε να ανηκουμε σε καποια θρησκεια?

Όχι βέβαια. Να το κάνω λίγο πιο ... δύσκολο ; Πρέπει οπωσδήποτε (& γενικώς δηλ.) να ανήκουμε ... κάπου* ;

Και πάλι όχι. Αλλά πάντα μπορούμε (αν θέλουμε) να επινοήσουμε το "μέρος". Αυτό το *"κάπου" δηλ.

Μπορούμε π.χ να επινοήσουμε και κάποια δική μας, προσωπική δηλ. θρησκεία, άμα λάχει, να 'ουμ ... Για ρίξε μια καλύτερη ματιά γύρω σου ...

Να θυμάσαι πως ένα από τα ουσιώδη πράγματα που κάνει μια "θρησκεία" είναι να σου δίνει ελευθερία (ή ελευθερίες). Άμα αισθανθείς πως αντί να σου δίνει ελευθερία ή ελευθερίες, σου παίρνει, σου στερεί δηλ. τότε φύγε από αυτήν την "θρησκεία" και αναζήτησε κάποια άλλη ή αν μπορείς, φτιάξε μια δική σου.

Στο λέω αυτό παραπάνω, γιατί γενικότερα έχεις μάθει να ανήκεις κάπου. Αν θες να μην ανήκεις πουθενά, τότε σου εύχομαι καλή τύχη και να προσέχεις πολύ.

Edited by - zip on 17/08/2011 12:09:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 12:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας ξαναδούμε το ερώτημα :

quote:
πρεπει οπωσδηποτε να ανηκουμε σε καποια θρησκεια?

Για να απαντηθεί με ασφάλεια μια τέτοια ερώτηση - κι όταν λέω "ασφάλεια" εννοώ την ασφάλεια της αντικειμενικότητας - θα πρέπει ασφαλώς να καθοριστεί η έννοια της θρησκείας. Τι είναι θρησκεία δηλ. ο ορισμός της. Ένας επαρκής ορισμός δίνεται από την wikipedia :

quote:
Ο όρος θρησκεία, που χρησιμοποιείται ενίοτε εναλλακτικά με την λέξη πίστη, ή σύστημα πίστης καθορίζει γενικώς την πίστη στο υπερφυσικό, το ιερό ή το θείο και τους ηθικούς κώδικες, πρακτικές, αξίες, οργανισμούς και τελετουργικά που συνδέονται της. Στην ευρύτερη έννοιά της ορισμένοι την έχουν ορίσει ως το σύνολο των απαντήσεων που δόθηκαν για να ερμηνευθεί η σχέση του ανθρώπινου είδους με το σύμπαν. Στην μακρά πορεία ανάπτυξής της η θρησκεία έλαβε διάφορες μορφές σε διαφορετικούς πολιτισμούς και άτομα. Σε αρκετές περιπτώσεις η λέξη θρησκεία —παρόμοια με τη λέξη θρήσκευμα— χρησιμοποιείται για να προσδιορίσει αυτό που θα μπορούσε να περιγραφεί ορθότερα ως "οργανωμένη θρησκεία" -δηλαδή ενός οργανισμού που υποστηρίζει την άσκηση μιας θρησκείας συχνά υπό την μορφή νομικής οντότητας.

Θρησκεία λοιπόν είναι το σύνολο των απαντήσεων που δόθηκαν για να ερμηνευθεί η σχέση του ανθρώπινου είδους με το σύμπαν. Συνεπώς, αν εσύ dominic976 έχεις κάποιο άλλο σύνολο απαντήσεων που ερμηνεύουν την σχέση του ανθρώπινου είδους με το σύμπαν καλύτερα και πιο ικανοποιητικά (για σένα) από τον Χριστιανισμό, τότε μπορείς να ανήκεις σε κάποια άλλη θρησκεία. Η' αν έχεις ένα σύνολο δικών σου απαντήσεων για να ερμηνεύεσεις την σχέση του ανθρώπινου είδους με το σύμπαν, τότε μπορείς να μην ανήκεις σε καμιά από τις γνωστές θρησκείες αλλά μπορείς να ανήκεις στην "δική σου θρησκεία".

Tα ερωτήματα είναι : Έχεις ; Δηλ. έχεις ένα σύνολο δικών σου απαντήσεων για να ερμηνεύεσεις την σχέση του ανθρώπινου είδους με το σύμπαν ; Ή αν δεν έχεις, χρειάζεσαι ένα σύνολο δικών σου απαντήσεων για να ερμηνεύεσεις την σχέση του ανθρώπινου είδους με το σύμπαν ; Κι αν χρειάζεσαι, γιατί το χρειάζεσαι ; [ Ψάξ' τα λίγο αυτά που ρωτάω ως προβληματισμό και τα ξαναλέμε ... εκτός αν διαφωνείς σχετικά με το τι είναι θρησκεία, οπότε πρέπει να συμφωνήσουμε σε κάποιον άλλον ορισμό ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 12:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zyp

Τι έλεγε ο προφήταρος zip τότε ;


Για να βγει αληθινός ο λόγος ... “ ουδείς προφήτης στον τόπο του”,
.... και τι προφήτης ..... προφήταρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 13:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
dominic976

χα χα.καλο κ αυτο.με 15χρονα μιλαω τοση ωρα?


Το συγκεκριμένο άτομο με το οποίο συνομιλείς, είναι 55 ετών. [ βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=12&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971 & http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=19&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971 ]

Edited by - zip on 17/08/2011 13:21:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 13:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επανέρχομαι :

quote:
από το http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=12&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Απεστάλη: 25/06/2011

2) Συχνότητα των δημοσιεύσεων.

Ο λογαριασμός trexagireve μέσα σε διάστημα σχεδόν 3 ετών (5/2/2008 - 12/12/2010) απέστειλε 13021 μηνύματα, δηλ. περίπου 13posts/ημέρα*. Ο λογαριασμός ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ μέσα σε διάστημα λίγων μηνών απέστειλε 3143 μηνύματα δηλ. περίπου 14posts/ημέρα. Όπως βλέπουμε η συχνότητα των δημοσιεύσεων των δύο λογαριασμών διαφέρει μόνο κατά ένα μήνυμα την ημέρα, είναι δηλ. περίπου ίδια. Πως γίνεται δύο διαφορετικοί άνθρωποι που έχουν δύο διαφορετικούς λογαριασμούς να αποστέλλουν μηνύματα στο forum σχεδόν με την ίδια συχνότητα ; [ Σημειώστε πως επειδή η συχνότητα είναι αρκετά υψηλή για ένα forum, η απόκλιση του ενός post την ημέρα, στην πραγματικότητα δεν είναι απόκλιση και δεν λαμβάνεται υπ' όψην σοβαρά ]


Τώρα, ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ έχει 3418 μηνύματα. Αυτό μεταφράζεται σε συχνότητα αποστολής *13posts/ημέρα δηλ. ίδια συχνότητα αποστολής με τον trexagireve.

Μετά από σχεδόν 2 μήνες από τότε που μετρήθηκε η συχνότητα αποστολής των μηνυμάτων του λογαριασμού ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, η συχνότητα αυτή όχι απλώς δεν άλλαξε αλλά συνέκλινε ακόμη περισσότερο στην συχνότητα αποστολής του λογαριασμού trexagireve. Ε, ρε γλέντια ...

Edited by - zip on 17/08/2011 13:52:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 15:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
D.I
[Το χιούμορ φυσικά είναι και επιθυμητό και ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας αλλά ελοχεύει πάντα ο κίνδυνος να μας παρασύρει υπέρ του δέοντος/quote]


Αφου πρώτα με <<έλουσες>>,μετα έγραψες και αυτό
ακριβώς που συνέβη.ΧΙΟΥΜΟΡ και τίποτα περισσότερο.
Και καλύτερα να κάνει την παρατήρηση ο ίδιος ο
<<θιγόμενος>> dominic976,επειδη η συζήτησή μας ηταν
αυστηρά προσωπική και υπο το πρίσμα της κωμμωδίας
αντηλάγησαν και σοβαρές απόψεις.

Τι νομίζεις D.I,είναι ηλίθιος ο dominic και δεν
κατάλαβε οτι δεν είμαι 15 χρόνων?
Αν το νομίζεις αυτο,τότε εσυ προσβάλλεις πολύ
περισσότερο απο εμένα τον φίλο dominic.

Αυτό πάλι περί αστροφυσικής τι το ήθελες?
Εσύ τι πιστεύεις.Είμαι αστροφυσικός ή οχι?
Εσύ είσαι μοριακός βιολόγος ή οχι?
Εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο τι είσαι και τι
λές πώς είσαι.

Zip

Υποτροπίασες πάλι,ξεφωνημένε?
Καλά στη ρουφιανιά είσαι μάστορας.
Αλλά και προφήτης βρέ Ζιπ?

Θα σου το ξαναπώ και θα σε κάνω τούρμπο!!!
Θέλεις πολλές μπανάνες ακόμη να φας,ώστε να
μπορείς να με αντιμετωπίσεις σε νοητικό επίπεδο.

Είμαι έτοιμος για τον δεύτερο γύρο.Εσύ?
πέρασε το καλοκαίρι και πρέπει να μαζέψουμε κόσμο
στο φόρουμ.


[quote]Ζιπ
[ παρεπιπτόντως, το 90% των δημοσιεύσεών του είναι : μπηχτές, υπονοούμενα, κατηγορίες, χαζολογήματα, ανοησίες, "εξυπνάδες", χαιρετούρες και βλακείες ]

Από στατιστική σκίζεις.Ακου το 90%!!!

[quote]ζΙΠ [...] αν θέλετε και την "μελλοντική" μου εκτίμηση, θεωρώ πως αυτό το άτομο θα συνεχίσει να προκαλεί, να χλευάζει και να κοροϊδεύει τα υπόλοιπα μέλη και στο μέλλον. Μακάρι να βγω ψεύτης και μακάρι να κάνω εγώ λάθος.



ας ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΜΈΛΗ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΉΘΗΚΑΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΔΗΜΌΣΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΧΛΕΥΑΖΩ,ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ.

Μετα λέγε οτι θέλεις.πρός το παρόν είσαι ενας κοινός εμπρηστής!!

Υ.Γ.και μην ξεχνάς,οταν δυσκολεύεσαι να κάνεις unzip!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 15:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Κοινός εμπρηστής" επειδή όλα όσα έγραφα για σένα, επαληθεύονται ;

Βρε ΝΙΚΟΜΑΧΑΚΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 15:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Αφου πρώτα με <<έλουσες>>,μετα έγραψες και αυτό ακριβώς που συνέβη. ΧΙΟΥΜΟΡ και τίποτα περισσότερο. Και καλύτερα να κάνει την παρατήρηση ο ίδιος ο <<θιγόμενος>> dominic976,επειδη η συζήτησή μας ηταν αυστηρά προσωπική και υπο το πρίσμα της κωμμωδίας αντηλάγησαν και σοβαρές απόψεις.


Κλασική απάντηση : "Χιούμορ, έκανα χιούμορ βρε" ... χαχαχαχαχα! Α, ρε καραγκιοζάκο ...

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Τι νομίζεις D.I,είναι ηλίθιος ο dominic και δεν κατάλαβε οτι δεν είμαι 15 χρόνων?


Δεν είσαι ;;; χαχαχαχαχα! Εγώ σου είπα, έχεις ένα κόλλημα με τα προσωπικά σου στοιχεία, με την ηλικία σου, με το που διαμένεις, με το όνομά σου ... χαχαχαχα!

έλα ... το τραγουδάκι σου

Edited by - zip on 17/08/2011 15:44:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 15:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Είμαι έτοιμος για τον δεύτερο γύρο.Εσύ? πέρασε το καλοκαίρι και πρέπει να μαζέψουμε κόσμο στο φόρουμ.


ε ;;; πως είπατε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπακος Δεν είσαι ;;; χαχαχαχαχα! Εγώ σου είπα, έχεις ένα κόλλημα με τα προσωπικά σου στοιχεία, με την ηλικία σου, με το που διαμένεις, με το όνομά σου ... χαχαχαχα!

Κάνεις λές και δεν είναι,κεκτημένο δικαίωμά μου!!!

ωραία καλμπουρίσαμε με τον Σταυρο και τον Dominic χθές,
τι μπήκατε να ανάψετε φωτιές?

Ο D.I άναψε ενα σπιρτάκι κι εσυ έφερες φλογοβόλο.
και καλά ο D.I,συντονιστής ένεκα!
Εσύ τι?Και γιατί?

Με το jack daniels τι έγινε?Εκανες μακκία κατάσχεση?
[μακκια-καμμια,είδες αναγραμματισμό ο αγράμματος?]

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Τι νομίζεις D.I,είναι ηλίθιος ο dominic και δεν κατάλαβε οτι δεν είμαι 15 χρόνων? Αν το νομίζεις αυτο,τότε εσυ προσβάλλεις πολύ περισσότερο απο εμένα τον φίλο dominic.


Χαχαχαχαχαχα! Άπαιχτο! "Εκεί που μας χρωστούσανε, μας πήραν και το βόδι" ... χαχαχαχαχα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ:3584 μηνυματα
Νικομαχος:3424 μυνηματα

Γράφε γιατι θα σε περάσω!!


quote:
D.I
Σύνελθε Νικόμαχε

Μου το έχετε πει 4 φορές.
Στίς πόσες καίγομαι?

Αν δεν κάνουμε και λίγο χιούμορ κύριε συντονιστά,θα
κάψουμε και τα εναπομείναντα φαιά μας κύτταρα.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Τι νομίζεις D.I,είναι ηλίθιος ο dominic και δεν κατάλαβε οτι δεν είμαι 15 χρόνων? Αν το νομίζεις αυτο,τότε εσυ προσβάλλεις πολύ περισσότερο απο εμένα τον φίλο dominic.


Χαχαχαχαχαχα! Άπαιχτο! "Εκεί που μας χρωστούσανε, μας πήραν και το βόδι" ... χαχαχαχαχα!



Δεν είπαμε?
Mind games!
Μου αρέσει οταν ο <<αντίπαλος>>...υποκλίνεται στην νοημοσύνη
μου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

zip - Εγώ σου είπα, έχεις ένα κόλλημα με τα προσωπικά σου στοιχεία, με την ηλικία σου, με το που διαμένεις, με το όνομά σου ...

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ -

Κάνεις λές και δεν είναι,κεκτημένο δικαίωμά μου!!! [ Αυτό είναι, ασφαλώς και είναι δικαίωμά σου φιλαράκο ... Άλλο πράγμα δεν είναι δικαίωμά σου : ο χλευασμός των συνομιλητών σου. Αυτό δεν είναι δικαίωμά σου σε ένα δημόσιο φόρουμ ]

ωραία καλμπουρίσαμε με τον Σταυρο και τον Dominic χθές, τι μπήκατε να ανάψετε φωτιές? [ καλαμπουρίσατε ; Δεν νομίζω πως το μέλος dominic976 άνοιξε το παρόν θέμα για καλαμπούρι, ε ; μαρτυριαράκο μου ... ]

Ο D.I άναψε ενα σπιρτάκι κι εσυ έφερες φλογοβόλο. και καλά ο D.I,συντονιστής ένεκα! Εσύ τι? Και γιατί? [ Συνεπώς, και ο Dying_Incubus, εμπρηστής είναι κι αυτός. Μήπως να τον διαγράψει η διαχείριση ; ε; για πες μας ... ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δεν είπαμε? Mind games! Μου αρέσει οταν ο <<αντίπαλος>>...υποκλίνεται στην νοημοσύνη μου!!!


Δοξάστε με!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
Συνεπώς, και ο Dying_Incubus, εμπρηστής είναι κι αυτός. Μήπως να τον διαγράψει η διαχείριση ; ε; για πες μας ... ]

Εσυ τα λές!!
Συμπεράσματα Ζίπ-φιλοσοφίας!
Υποκινητικά μελλοντικών εφαρμογών και διαστρεβλωτικού
χαρακτήρα,κατά το σύνηθες του εαυτού σου!
Σε μάθαμε Ζιπάκο και δεν μασάμε τον...ταραμά.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στόκος σπάτουλας!!!

Καλόοοοοοο!!!

Και αναρωτιόμουν τι του λείπει,τι του λείπει του
παιδιού?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ

Σοβαρά τώρα.

προτείνω να σταματήσουμε να <τρωγώμαστε> σε ξένα
θέματα και να τα καταστρέφουμε.Ας πάμε σε κάποιο
δικό ή δικό σου να συνεχίσουμε.

Διάλεξε εσύ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 16:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οh no, my dear. Δεν σκοπεύω να γράψω άλλο. Είσαι σαν troll : όσο σε ταϊζουνε συνεχίζεις ... κι εγώ δεν σκοπεύω να σε ταϊσω άλλο ... χε,χε. Μίλα μόνος σου. Άλλωστε δεν υπάρχει και τίποτε που μπορεί να συζητήσει κάποιος μαζί σου σοβαρά.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Οχι,γιατι ειναι απλά διαίσθηση. Ανεξήγητη. Είναι αυτο το κάτι, το μεταφυσικό, το χάρισμα που εχουν μερικοί να διαβάζουν πρόσωπα και καταστάσεις. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.


Πάντως, αργά ή γρήγορα θα φας μια "μεταφυσική" διαγραφή που θα είναι όλη δική σου. Και τότε να δεις τι ανεξήγητο θα είναι αυτό για σένα ...

Edited by - zip on 17/08/2011 16:49:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 17:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip, θα παρακαλούσα να σταματήσει εδώ αυτή η διαμάχη με το NIKOMAXO καθώς είναι κάτι το οποίο ούτε έχει κάποια σχέση με το παρόν θέμα κι είναι κάτι το οποίο έχει επαναληφθεί και στο πρόσφατο παρελθόν.
Εάν δε μπορείτε να μην ασχολείται ο ένας με τον άλλον, προσπαθήσετε να λύσετε τις όποιες διαφορές σας με κάποιο e-mail.

quote:
Αφου πρώτα με <<έλουσες>>,μετα έγραψες και αυτό
ακριβώς που συνέβη.ΧΙΟΥΜΟΡ και τίποτα περισσότερο.

Αλήθεια, ΝΙΚΟΜΑΧΕ;!
Κι από πότε συνιστά χιούμορ το να λες σε κάποιον ότι μας δουλεύει όλους κι όταν ζητάει να μάθει το λόγο, του λες ότι αυτό σου δείχνει η διαίσθηση σου και το μεταφυσικό σου χάρισμα να διαβάζεις ανθρώπους και καταστάσεις;
Είναι αυτό χιούμορ, έτσι;
Ακόμα και στην περίπτωση που όντως ήταν χιούμορ - προσωπικά δεν πιστεύω ότι ήταν - εσύ ήσουν βέβαιος ότι ο dominic976 θα ήταν σε θέση να το αποδεχθεί, να το κατανοήσει και να το δικαιολογήσει;

quote:
Αυτό πάλι περί αστροφυσικής τι το ήθελες?
Εσύ τι πιστεύεις.Είμαι αστροφυσικός ή οχι?
Εσύ είσαι μοριακός βιολόγος ή οχι?
Εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο τι είσαι και τι
λές πώς είσαι.

Άνθρωπε μου, δε με ενδιαφέρει αν είσαι αστροφυσικός ή όχι και δεν θα ενδιέφερε και κανέναν εάν εσύ ο ίδιος δεν είχες αναφέρει κάτι τέτοιο στους συνομιλητές σου.
Εσύ μόνος σου είπες πως είσαι αστροφυσικός και μετά εσύ ο ίδιος το αναίρεσες.
Στο παρόν θέμα ανέφερες στον dominic976 ότι είσαι 15 χρονών κι ο άνθρωπος από την αντίδραση του έδειξε να το πιστεύει.
Αύριο μεθαύριο δηλαδή τι θα γίνει;
Θα βρεις να πεις κάτι άλλο ή θα βρεις ένα άλλο μέλος στο οποίο να επιδείξεις μια δηκτική συμπεριφορά πάλι, προφασιζόμενος ότι το κάνεις από χιούμορ;
Έλεος δηλαδή, NIKOMAXE...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 18:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus

zip, θα παρακαλούσα να σταματήσει εδώ αυτή η διαμάχη με το NIKOMAXO καθώς είναι κάτι το οποίο ούτε έχει κάποια σχέση με το παρόν θέμα κι είναι κάτι το οποίο έχει επαναληφθεί και στο πρόσφατο παρελθόν.


Εγώ απλώς, υπενθύμισα στη κοινότητα τις ... "προφητείες" μου καθ' ότι είμαι και λίγο προφήτης. Λίγο όμως, όχι πολύ. Πάντως, όχι ότι αυτή η διαμάχη δεν έχει και καμία σχέση με τον λόγο δηλ. που εγώ έλεγα ότι έλεγα γι' αυτόν. Εσύ ο ίδιος λες γ' αυτόν :

quote:
Dying_Incubus

Εσύ μόνος σου είπες πως είσαι αστροφυσικός και μετά εσύ ο ίδιος το αναίρεσες.


Ε, κι εμένα τότε, αυτή ήταν η βασική διαφωνία μου μαζί του : η αντιποίηση μιας επιστημονικής ιδιότητας που ο ίδιος δεν έχει. Τελικά, τι έγινε ;

α) Κατηγόρησε το μισό φόρουμ ως κλώνους, κατηγόρησε εμένα ως διπλό λογαριασμό, τον Admin ως διπλό λογαριασμό, την amalia, κι όποιον δηλ. έβλεπε μπροστά του, κλώνο και διπλό λογαριασμό τον έλεγε. [ Τίποτε δεν έγινε ]

β) Μας είπε πως είναι αστροφυσικός με σπουδές στο Stanford και άλλες τέτοιες τρίχες κι όταν τον στρίμωξαν ... είπε : "'Nτάξει παιδιά, δεν είμαι αστροφυσικός". [ Πάλι τίποτε δεν έγινε ] Επανειλημμένως του ζητήθηκαν κάποια στοιχεία αποδεικτικά των όσων ισχυρίζεται, επικαλέστηκε και επικαλείται την ανωνυμία ενώ την ίδια στιγμή βγάζει φάτσα φόρα στα πόστα την ζωή του (!!!). Επανειλημμένως του ζητήθηκε να πει στην κοινότητα αν όλο αυτό το διάστημα παραπλανεί τα μέλη, ούτε αυτό το έκανε.

γ) Κοροϊδεύει, χλευάζει, προκαλεί και "παίζει mind games" [ νομίζει δηλ. πως παίζει ], όπως ο ίδιος χαρακτηριστικά λέει, με τα υπόλοιπα μέλη. [ Τι γίνεται ; Πάλι τίποτε ] Συγνώμη δεν ζητάει, μεταμέλεια δεν δείχνει, συμπεριφορά δεν αλλάζει, συνεπώς ... κάτι γίνεται με δαύτον. Τι γίνεται ;

Έρχεται τώρα και λέει :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Είμαι έτοιμος για τον δεύτερο γύρο. Εσύ? πέρασε το καλοκαίρι και πρέπει να μαζέψουμε κόσμο στο φόρουμ.


Να σου κάνω μια ερώτηση ρε Dying_Incubus ;

Αν όλα αυτά τα είχε κάνει κάποιο άλλο μέλος, εγώ ας πούμε, τι θα γινόταν ;


Edited by - zip on 17/08/2011 19:03:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy