ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΘΕΩΡΙΑ ΚΟΥΦΙΑΣ ΓΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 14:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Crytila έχω την εντύπωση ότι το φιλμάκι του Ναυάρχου Byrd που λες το έχω δει παλιότερα σε ένα ντοκιμαντέρ. Τώρα αν ήταν αληθινό ή όχι, δεν μπορώ να ξέρω.

Βρήκα ένα link σχετικά με την επιχείρηση High Jump του Ναυάρχου.
Εκεί αναφέρεται η έρευνα της περιοχής αυτής από τον Bunger (τον πιλότο του Byrd) όπου βρήκε μιά "όαση" ανάμεσα στους πάγους, μιά περιοχή περίπου 300 τετραγωνικών χιλιομέτρων, με τρεις μεγάλες λίμνες
και μερικές μικρότερες. Ανάμεσά τους υπήρχαν κοκκινο-καφέ βράχοι, προφανώς από την παρουσία σιδήρου.
"a land of blue and green lakes and brown hills in an otherwise limitless expanse of ice."
Ο Bunger ξαναγύρισε στην περιοχή αργότερα και προσγειώθηκε να την δει από κοντά. Βρήκε ότι το νερό ήταν ζεστό και η λίμνη γεμάτη με κόκκινα
μπλε και πράσινα φύκια και το νερό που εξετάστηκε μετά, ήταν υφάλμηρο, άρα θαλασσινό.

http://www.violations.dabsol.co.uk/enigma/enigma.htm

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 15:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω εχω ακουσει για το βιντεο οτι ειναι αληθηκο. Το ειχα διαβασει σε ενα περιοδικο αλλα δεν θυμαμαι ποιο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 16:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρήκα ένα link σχετικά με την επιχείρηση High Jump του Ναυάρχου.Εκεί αναφέρεται η έρευνα της περιοχής αυτής από τον Bunger (τον πιλότο του Byrd) όπου βρήκε μιά "όαση" ανάμεσα στους πάγους, μιά περιοχή περίπου 300 τετραγωνικών χιλιομέτρων, με τρεις μεγάλες λίμνες
και μερικές μικρότερες. Ανάμεσά τους υπήρχαν κοκκινο-καφέ βράχοι, προφανώς από την παρουσία σιδήρου.

Kι αν αυτό ήταν αποτέλεσμα κάποιου υπόγειου ηφαιστείου ή θερμών πηγών όπως έχει η Ισλανδία?


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 04/11/2003 10:58:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 02:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΒΑΛΛΟΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΑΙ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 01:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εγκαταλείψτε κάθε ελπίδα εσείς που εισέρχεστε εδώ.. κούφια γη, κόλαση Δάντη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 01:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

φωτογραφία από την επιχείρηση των Ναζί "Υπερβόρεια"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 10:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΓΙΑ ΙΣ ΕΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΟΥ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΠΡΩΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadowalker
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 18:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Shadowalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για οσους εχουν διαβασει το βιβλιο "Κουφια Γη" του Π. Γιαννουλακη ισως θυμουνται την αναφορα στο κωδικο ονομα "Μελχισεδεκ"(σελ 118). Για να μη μπω σε λεπτομερειες υποτιθεται πως αναφερεται στο βασιλια του κοσμου που βρισκεται στο κεντρο της Κουφιας Γης. Βρηκα λοιπον μια πλατεια, στα Χανια οπου μενω, οπου στο κεντρικο δεντρο εχει μια επιγραφη οτι εκει κρεμαστηκε ενας μητροπολιτης απο τους τουρκους ονοματι Μελχισεδεκ. Απο κατω η πλατεια ειναι κουφια. Υπαρχουν σκαλες οι οποιες ειναι περιφραγμενες και οδηγουν στο παλιο υδραγωγειο της πολης. Στην πλατεια υπαρχει και παλια εκκλησια( του Αγιου Νικολαου), πρωην τζαμι.
ΔΕν εχω τσεκαρει ακομα τις εικονες τησ εκκλησιας για το αν υπαρχουν κωδικες εικονες, συμφωνα με το βιβλιο παντα.

Εχει ακουσει κανεις τιποτα πανω στο κωδικο Μελχισεδεκ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ahileas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 19:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ahileas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ αρχήν θα ήθελα να χαιρετήσω όλους τους συνερευνητές και να πω ένα όνομα για όσους έχουν αμφιβολίες περί της κούφιας γης , "Φουράκης"

ESETE HMAPΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας παραθετω τι ελεγαν και επραταν σχετικα με την κουφια Γη στο παρελθον
Στην αρχαία Ελλάδα ο Άδης ή κάτω κόσμος ήταν μια τοποθεσία κάτω από τη Γη,όπου κατέληγαν οι χαμένες ψυχές.Σύμφωνα με την Ιλιάδα ο Άδης βρίσκεται ΄΄κάτω από τη Γη΄΄,ενώ η Οδύσσεια τον τοποθετεί ΄΄στα πέρατά της΄΄.Στα συγκεκριμένα έργα,αναφέρονται επίσης επισκέψεις κοινών θνητών στο εσωτερικό της Γης(π.χ Οδυσσέας).Η πρόσβαση στον κάτω κόσμο δεν είναι εύκολη και πάντα φυλάγεται καλά, οπως εκανε ο γνωστος μας κέρβερος.Επίσης θυμομαστε και την τιμωρία που επέβαλλε ο βασιλίας των θεών Δίας στους τιτάνες,φυλακίζοντας τους στο εσωτερικό της Γης
Η σουμεριακή λέξη για τον κάτω κόσμο ήταν ΄΄κουρ΄΄ που σήμαινει βουνό και Ξένη Χώρα.Τέλος υπαρχουν αναφορές που μαρτυρούν πως κάτι συνέβαινε με το εσωτερικό της Γης και στα αρχαία χρόνια,υπάρχουν στην Ισπανία,την Β.Αφρική,την Α.Ασία,στις Σκανδιναβικές χώρες,την Ιταλία,τους Εσκιμώους,όπως επίσης και στους Λάους της Ν.Αμερικής.


WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατ αρχήν θα ήθελα να χαιρετήσω όλους τους συνερευνητές και να πω ένα όνομα για όσους έχουν αμφιβολίες περί της κούφιας γης , "Φουράκης"

ESETE HMAP


Α, λες για τον τυπά που στις "Αϋπνίες" δήλωσε
ότι οι σπανοί (οι άτριχοι άνθρωποι) είναι απόγονοι των
ζελατινοειδών πλασμάτων που κατοικούν στο εσωτερικό της γης.

Τι να πω, τέτοια βλακεία παραλίγο να μου στοιχίσει τα
μαλλιά μου και όχι τίποτε άλλο αλλά μετά θα με κατηγορούσαν
και για απόγονο ζελατινοειδών πλασμάτων :-)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομιζω πως ειναι σωστο να ειρωνευστε εναν ανθρωπο με πολλες γνωσεις πανω σε θεματα που εμεις ουτε καν γνωριζουμε.Το οτι καποια πραγματα μας φανταζουν βλακωδει δεν σημαινει πως ειναι κιολας, αν δεν μπορουμε να τα αποδειξουμε ως βλακωδει.Εχει γραψει πολλα βιβλια και απο εκει μπορει καποιος να αξιολογισει τον Κ. Φουρακη και οχι απο μια τηλεοπτικη εκπομπη.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΕΕΕΕΕ... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ. ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΟΥΡΑΚΗ ΠΑΡΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΠΥΡΑΙΘΕΡΙΟΝ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΝΟ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΥΠΝΙΕΣ... ΟΣΟ ΣΟΒΑΡΗ ΗΤΑΝ Η ΕΚΠΟΜΠΗ, ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΙΣΕ ΚΑΙ Ο ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΕΚΕΙ. (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ Ο Π. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ)


ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 16:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν νομιζω πως ειναι σωστο να ειρωνευστε εναν ανθρωπο με πολλες γνωσεις πανω σε θεματα που εμεις ουτε καν γνωριζουμε.Το οτι καποια πραγματα μας φανταζουν βλακωδει δεν σημαινει πως ειναι κιολας, αν δεν μπορουμε να τα αποδειξουμε ως βλακωδει.Εχει γραψει πολλα βιβλια και απο εκει μπορει καποιος να αξιολογισει τον Κ. Φουρακη και οχι απο μια τηλεοπτικη εκπομπη.

WHO DARES... WINS!


Με συγχωρείς, αλλά αυτό που είπε ήταν προφανέστατα παράδοξο.
Σπανοί γενιούνται από κανονικούς γονείς. Πώς γίνεται οι μεν
να είναι απόγονοι ζελατινοειδών πλασμάτων και οι δε να μην
είναι; Και στο κάτω-κάτω πώς αναμίχθηκαν τα ζελατινοειδή
πλάσματα με τους ανθρώπους;

Από βιβλία τέτοιου τύπου έχω διαβάσει τα Μυστική Ελλάδα/Αττική
(ή Αθήνα; δε θυμάμαι) ένα για τους Έλληνες που είναι 800
σελίδες και με αρχαιοελληνική γραμματοσειρά και βέβαια τη
"Διαθήκη του Προμηθέα". Και βέβαια κατά καιρούς άπειρα για
Ατλαντίδες, Κούφιες Γαίες κλπ.

Εξαιρώντας τη Μυστική Ελλάδα/Αττική
που ήταν όντως ενδιαφέροντα και κυρίως χαμηλών τόνων βιβλία,
όλα τα άλλα έχουν όλα τα χαρακτηριστικά της ψευδοεπιστήμης,
κοινώς τσαρλατανισμού. Δηλαδή:
α) Έχουν το πλέον πομπώδες ύφος "εγώ είμαι κι άλλος δεν είναι".
β) Δεν παραθέτουν αποδείξεις (εκτός από αυτές που κατασκευάζουν
οι ίδιοι σύμφωνα με το (δ) παρακάτω).
γ) Δεν παραθέτουν αναφορές.
δ) Ερμηνεύουν μυθολογίες όπως να 'ναι. Π.χ. μιλάει κάπου
ο μύθος για ένα τέρας που έβγαζε φωτιά "α," λέει ο ερευνητής,
"εδώ μιλάει για ένα διαστημόπλοιο" και στη συνέχεια το
αποδέχεται αυτό 100%.

Το κυριότερο όμως (που το είδα και στις Αϋπνίες) είναι
ότι χρησιμοποιούν επιστημονικές λέξεις για να ψαρώσουν
τους αδαείς, και οι ελάχιστα μη αδαείς (όπως εγώ)
κρατιούνται να μη γελάσουν. Όταν κάποιος χρησιμοποιεί
λέξεις όπως "ενέργεια", "διαστάσεις", "διαγαλαξιακός" κλπ,
όποιος δεν έχει γνώσεις φυσικής ψαρώνει. Όποιος έχει γνώσεις
φυσικής και ξέρει τι ακριβώς είναι "διάσταση", δε μπορεί παρά
να μη γελάσει όταν ακούει να χρησιμοποιείται η λέξη π.χ.
από ένα Φουράκη για να περιγράψει την Κούφια Γη.

Με λίγα λόγια φίλοι μου, θα ήθελα να έχετε στο μυαλό σας
ότι επειδή *εσείς* διαβάζετε Φουράκηδες με δέος (και
δε σας κατηγορώ αυτό, είμαι σίγουρος ότι είστε καλοί
σε κάτι άλλο όπως είμαι εγώ καλός στην επιστημονική σκέψη),
δε σημαίνει ότι όλα όσα λέει ακούγονται το ίδιο εντυπωσιακά
και σε κάποιον που ξέρει κάτι παραπάνω. IOW, επειδή
εσείς "ούτε καν τα γνωρίζετε", αυτό δεν ισχύει για όλον τον
κόσμο.

Ξαναλέω πως δεν έχω καμία διάθεση "κακίας" ή υπεροψίας απέναντί σας,
ψάχνεστε και αυτό είναι καλό.

Κλείνοντας, δε θα μιλούσα ποτέ απαξιωτικά για το Φουράκη αν επί
δύο ώρες δεν τον είχα δει να αραδιάζει τις πλέον αντιεπιστημονικές
και παράλογες ΚΟΤΣΑΝΕΣ με ύφος 10 καρδιναλίων στις Αϋπνίες (και
δίπλα μου ο φίλος μου που έχει τελειώσει μόνο Γυμνάσιο κρεμόταν
από τα χείλη του και άντε να τον μεταπείσεις όταν για να γίνει
αυτό απαιτείται εντατικό ιδιαίτερο Λογικής, Φυσικής και Μαθηματικών).
Δε θα είχα πρόβλημα αν έκανε χιούμορ ή αν ήταν χαλαρός λόγω του ύφους της εκπομπής, (υπάρχει και επιστημονικό χιούμορ), αλλά ο άνθρωπος έλεγε συνέχεια ανακρίβειες, κάθε δεύτερη
φράση ήταν σε αντίφαση με την προηγούμενη. Αναρωτιέμαι αν από
όλους όσοι είδαν την εκπομπή μόνο εγώ και η Πάνια το καταλάβαμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 16:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαβαζω "Φουρακιδες" με δεος, ουτε ψαρωνω με τις διαφορες επιστημονικες λεξεις που χρησιμοποιουν. Διαβαζω "Φουρακιδες ομως για να μπορω μετα να κρινω για τις γνωσεις τους και εαν δεν συμφωνω ισως και να ειρωνευτω τα λεγομενα τους. Στην συγκεκριμενη εκπομπη, αν δεν τον ηξερα καθολου και εγω μαλλον θα γελουσα. Τα ειπε "καπως".Η μεθοδος του χλευασμου και της ειρωνιας ομως δεν αποσκοπει πουθενα( δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.) Στο κατω κατω, τις περισσοτερες φορες λεει, τοσο στην συγκεκριμενη εκπομπη οσο και σε διαφορες συνεντευξεις , "πηγαινετε και ψαξτε το ταδε κειμενο-βιβλιο για να καταλαβετε τι εννοω και να με κρινετε". Το εχω ψαξει το θεμα με τον Φουρακη και η συνολικη αισθηση που μου δινει ειναι πως τα περισσοτερα απο αυτα που λεει φαινονται σωστα και ψαγμενα. Καποιες αποψεις του μπορει να μην ευσταθουν( οπως και ειναι) αλλα μην τα μηδενιζουμε και ολα.


WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 01:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ Κ. ΦΟΥΡΑΚΗ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΤΡΑΝΓΗ (ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ). ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ. ΑΠΛΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ, ΒΑΡΕΤΑ, ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΑΛΗΘΕΙΑΣ, ΒΛΑΚΕΙΕΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΦΟΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ, ΕΡΕΥΝΗΤΗ, ΣΥΝ-ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΩΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ (ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ)

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 01:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas filoi.
kapote akousa oti<o kosmos den perigrafetai..mas ton perigrafoun..>
eixan dikio telika...
gia tous latreis twn megalwn standar(p.x nomoi fusikhs..klp)tha tous pw mia arxaia frash..<ta panta re>
oso gia tous xexwristous (koina trellous)kapoiwn palaioterwn xronwn...shmera..an parathrhsoume prosektika..tha doume oti tous parissoterous apo aytous tous ekanan...agalmata!!
zhrw sygnwmh gia tyxon lathoi..alla den ta paw kala mayta.

epistrefw sto sergood.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 15:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

geia sas filoi.
kapote akousa oti<o kosmos den perigrafetai..mas ton perigrafoun..>
eixan dikio telika...
gia tous latreis twn megalwn standar(p.x nomoi fusikhs..klp)tha tous pw mia arxaia frash..<ta panta re>
oso gia tous xexwristous (koina trellous)kapoiwn palaioterwn xronwn...shmera..an parathrhsoume prosektika..tha doume oti tous parissoterous apo aytous tous ekanan...agalmata!!
zhrw sygnwmh gia tyxon lathoi..alla den ta paw kala mayta.

epistrefw sto sergood.


Που 'σαι... Ανέβα στο ψηλότερο δέντρο του Σέργουντ και πήδα κάτω.
Δε θα πάθεις τίποτα γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά σου "τα πάντα
ρε" και μπορεί ο νόμος της βαρύτητας να πάψει να ισχύει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tcefreP regnartS
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 01:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tcefreP regnartS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ! ΕΝΑΣ ΚΑΠΟΤΕ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΕ ΟΤΙ Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ!! ΚΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ -ΑΚΟΥΣΟΝ!- ΘΕΟΤΡΕΛΛΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!!! ΩΣΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΙ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΝΟΪΚΟΣ ΨΕΥΤΟΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΠΥ ΗΘΕΛΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΣΠΑΣΤΕΙ!!!! ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ "ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΟΙ" ΠΗΡΑΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΦΙΑΣ ΓΗΣ!!!!! ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΤΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΘΗΚΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΙΚΟΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ ΥΠΗΡΞΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!!! ΑΔΑΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΙ, ΒΕΒΑΙΩΣ, ΒΕΒΑΙΩΣ...

"ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ - ΟΙ ΛΟΓΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΤΣΙ ΩΡΑΙΑ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΟΥΣ" (C.BAUDELAIRE)

...OTAN TO ΔΑΧΤΥΛΟ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ, Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 02:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ PERFECT STRANGER ΚΑΙ ΛΑΤΡΗ ΤΗΝ ΣΗΔΟΠΑΝΑ ΣΗΦΑΡΓ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΩ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 19:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

geia sas filoi.
kapote akousa oti<o kosmos den perigrafetai..mas ton perigrafoun..>
eixan dikio telika...
gia tous latreis twn megalwn standar(p.x nomoi fusikhs..klp)tha tous pw mia arxaia frash..<ta panta re>
oso gia tous xexwristous (koina trellous)kapoiwn palaioterwn xronwn...shmera..an parathrhsoume prosektika..tha doume oti tous parissoterous apo aytous tous ekanan...agalmata!!
zhrw sygnwmh gia tyxon lathoi..alla den ta paw kala mayta.

epistrefw sto sergood.


Που 'σαι... Ανέβα στο ψηλότερο δέντρο του Σέργουντ και πήδα κάτω.
Δε θα πάθεις τίποτα γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά σου "τα πάντα
ρε" και μπορεί ο νόμος της βαρύτητας να πάψει να ισχύει.



poios sou eipe oti diafereis kai polu apo ton fourakh kiolous autous pou lene<egw...egw...egw...>??koita mesa stis parentheseis se ayta pou grafeis kai tha katalabeis ti ennow file panexypne!!kai prosexe peftontas apo to dendro,mhn peso epanw sou...giati kanenas tupos mathimatikwn den se glutwnei.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 20:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------

geia sas filoi.
kapote akousa oti<o kosmos den perigrafetai..mas ton perigrafoun..>
eixan dikio telika...
gia tous latreis twn megalwn standar(p.x nomoi fusikhs..klp)tha tous pw mia arxaia frash..<ta panta re>
oso gia tous xexwristous (koina trellous)kapoiwn palaioterwn xronwn...shmera..an parathrhsoume prosektika..tha doume oti tous parissoterous apo aytous tous ekanan...agalmata!!
zhrw sygnwmh gia tyxon lathoi..alla den ta paw kala mayta.

epistrefw sto sergood.

--------------------------------------------------------------------------------


Που 'σαι... Ανέβα στο ψηλότερο δέντρο του Σέργουντ και πήδα κάτω.
Δε θα πάθεις τίποτα γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά σου "τα πάντα
ρε" και μπορεί ο νόμος της βαρύτητας να πάψει να ισχύει.

--------------------------------------------------------------------------------

poios sou eipe oti diafereis kai polu apo ton fourakh kiolous autous pou lene<egw...egw...egw...>??koita mesa stis parentheseis se ayta pou grafeis kai tha katalabeis ti ennow file panexypne!!kai prosexe peftontas apo to dendro,mhn peso epanw sou...giati kanenas tupos mathimatikwn den se glutwnei.


Σωστος ο robinhood!!!!

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 14:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------

geia sas filoi.
kapote akousa oti<o kosmos den perigrafetai..mas ton perigrafoun..>
eixan dikio telika...
gia tous latreis twn megalwn standar(p.x nomoi fusikhs..klp)tha tous pw mia arxaia frash..<ta panta re>
oso gia tous xexwristous (koina trellous)kapoiwn palaioterwn xronwn...shmera..an parathrhsoume prosektika..tha doume oti tous parissoterous apo aytous tous ekanan...agalmata!!
zhrw sygnwmh gia tyxon lathoi..alla den ta paw kala mayta.

epistrefw sto sergood.

--------------------------------------------------------------------------------


Που 'σαι... Ανέβα στο ψηλότερο δέντρο του Σέργουντ και πήδα κάτω.
Δε θα πάθεις τίποτα γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά σου "τα πάντα
ρε" και μπορεί ο νόμος της βαρύτητας να πάψει να ισχύει.

--------------------------------------------------------------------------------

poios sou eipe oti diafereis kai polu apo ton fourakh kiolous autous pou lene<egw...egw...egw...>??koita mesa stis parentheseis se ayta pou grafeis kai tha katalabeis ti ennow file panexypne!!kai prosexe peftontas apo to dendro,mhn peso epanw sou...giati kanenas tupos mathimatikwn den se glutwnei.


Σωστος ο robinhood!!!!

WHO DARES... WINS!


Παρατηρώ ότι εξαντλείτε το σκεπτικισμό σας σε οτιδήποτε είναι
καλά βεβαιωμένο και ελεγμένο, ενώ αντιθέτως ο σκεπτικισμός
απέναντι σε ανυπόστατες θεωρίες σας ενοχλεί μέχρι αηδίας.
Κοινώς, όταν εκατομμύρια επιστήμονες που έχουν φάει τα νιάτα
τους λένε "έτσι", εσείς τους αγνοείτε, αλλά όταν έρθει ο κάθε
τρελάρας να πει "γιουβέτσι" χωρίς στοιχεία χωρίς τίποτα είστε όλο αυτιά (πουλάκια μου!). Και όταν έρχομαι εγώ να αντιμετωπίσω με
σκεπτικισμό το "γιουβέτσι", τρώω κράξιμο.

Η έλλειψη χιούμορ δείχνει χαμηλό IQ, αλλά δε θα επεκταθώ. Σας
αφήνω στην κοσμάρα σας και φιλάκια στους Βριλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 15:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.discover-the-world.co.uk/ae/northpole/
quote:
Fly to the North Pole
The Geographic North Pole is now within everyone's reach. The realisation of the dream no longer requires sacrificing your whole life for attaining a single goal, years of arduous preparation or months of ski trekking. Now you can reach the North Pole by air, travelling with an experienced team of explorers.
The itinerary has been set up by Dominick Arduin, one of the worlds most experienced extreme adventurers, whose ultimate goal is to be the first woman in the world to reach the Geographic North Pole unsupported. This challenging attempt will begin in spring 2004. On this once in a lifetime experience, you will depart from Ivalo in Finnish Lapland and fly to Barneo, a base camp and airfield located one hundred kilometres from the North Pole. Barneo has been established every April since 1993 as a temporary floating base. Throughout its existence, Barneo has been used by numerous expeditions and research teams striving to reach the North Pole.The low-level flight to Barneo takes you over the massive pack ice and treacherous open waters that form the most hazardous opposition to every expedition to the North Pole. Upon arrival at the base camp transfer to a helicopter for the final leg to the geographic North Pole!

και άλλα πολλά στο www.google.com

Λοιπόν παιδιά, τα λόγια περιττεύουν!!!
Ο Βόρειος Πόλος είναι δίπλα μας! Δεν βρισκόμαστε δα στον 17ο αιώνα!
Παρακαλώ τούς οπαδούς τής κούφιας/κοίλης γης να πάνε και να μάς φέρουν αποδείξεις, φωτογραφίες, βίντεο, κ.λπ. κ.λπ.
Α, και μερικά βριλ γιατί δεν βρήκα στα βριλήσσια...

...OTAN TO ΔΑΧΤΥΛΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ, Ο ΞΥΠΝΙΟΣ ΝΑΥΛΩΝΕΙ ΠΥΡΑΥΛΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 18:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kakao, junk95

Ειστε χαζοί !


Απο τη σιγμή που τα δρομολόγια στον Βόρειο πόλο ειναι
δημοσιευμένα στο internet τα Βρυλ το βλέπουν και
σκεπάζουν την τρύπα ΠΡΙΝ περάσει απο εκεί το αεροπλάνο.

Επίσης, αν κατα τύχη κάποιος βρεί την τρύπα τον υπνωτίζουν
με μία ακτίνα και ξεχνάει τι είδε.

Αν τα βρύλ ήταν τόσο χαζά θα τα είχαμε ήδη πιάσει.

Το οτι ΔΕΝ τα έχουμε πιάσει είναι ΑΔΕΙΑΣΕΙΣΤΗ απόδειξη οτι
υπάρχουν και οτι είναι πολύ εξυπνα και οτι έχουν τεχνολογία
απο την βυθισμένη Ατλαντίδα.

Και αν μπορείς ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ !


Άγγελος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 18:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβολε..., τό΄ξερα πως κάποιον λάκκο έχει η φάβα...
πού να το φανταστώ, όμως, πως θα΄ναι τόσο βαθύς...
ίσαμε το κέντρο τής γης!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

robinhood
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 23:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους robinhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
na mai pali edwwww...
telika katalaba oti <ston topo toy kaneis den ginete profhths>..
an ta elege ayta kapoios xenos ereunhths,oloi tha psarwname...
(alhtheia..poios exei dei to peirama tis filadelfeia???htan kaneis mas
parwn??kameres mhpws??)oloi to pistepsame giati htan made in ainstain!
an to elege o kathe ellhnas fourakhs tha ton legame trello...
ton loukiano(palaiotera)ton ebgalan psilotrellara,ton ioulio bern (pou exei kataklepsei ton loukiano )ton ebgalan number one!!!!
kalw loipon tous lamprous episthmones poy briskontai edw...na moy exafanisoun mia karfitsa...(o typos yparxei!!!)
epishs,thelw na dhlwsw oti h perioxh<fortetsa>sto hrakleio ths krhths
einai....koyfia magkes!!gemath dedalvdhs stoes ateleiwtes..exw katebei proswpika ws ena shmeio.xrhsimopoihthikan kai apo tous nazi(?)
sth diarkeia toy polemoy!!to xeroun oloi oi ntopoioi gia tis stoes.
h eisodos briskete se xwro perifragmeno ekei pou kanoyn strofh ta lewforeia poy ekteloun dromologia.
opoios thelei mporei na diastaurwsei plhrofories kai na mathei giaytes
tis stoes...
opoios thelei mporei na mou steilei mail..gia leptomereies..
an pesei se autia eidikwn,as to psaxoun...

epistrefw sto sergood

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tcefreP regnartS
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 00:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tcefreP regnartS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΟΙ, ΛΟΓΙΚΟΙ, ΕΞΥΠΝΟΙ ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ ΣΠΑΤΑΛΑΝΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΦΑΙΑ ΟΥΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ Σ'ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΛΑΦΡΟΪΣΚΙΩΤΟΥΣ! ΠΑΙΔΙΑ, ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ! ΕΙΜΕΘΑ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΙ!! ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΝΗ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΩΤΗΡΕΣ!!!!

"ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ - ΟΙ ΛΟΓΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΤΣΙ ΩΡΑΙΑ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΟΥΣ!" (C. BAUDELAIRE)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 01:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΤΡΕΛΛΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ? ΤΖΑΜΠΑ ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΠΑΤΑΛΗ ΣΤΟ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΔΙΑΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ... ΑΑΑ... ΜΗΠΩΣ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΡΕΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΘΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ? ΟΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ΗΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Η ΚΟΥΦΙΑ ΓΗ


ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 07:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ..
ΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΝΟΥ ΤΟΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ,ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ..

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ,Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 200 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΤΙΜΟΥΜΕ,ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΟΡΘΙΑ ΠΙΘΗΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΑΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΖΩΑ ΜΕ ΦΟΒΟ,ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ..

ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΚΛΩΒΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ..ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΤΟΝ ΤΟΤΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΑ ΘΕΩΡΙΑ..

Ο ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΟΥΦΑ,ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΑ..ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ,ΝΑ ΄ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΙΕΣ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ..ΠΑΡΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ,ΠΟΣΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΚΡΕΜΙΣΤΕΙ,ΞΕΓΥΜΝΩΘΕΙ Κ.Λ.Π,ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ..ΗΜΟΥΝ ΝΙΟΣ ΚΑΙ ΓΕΡΑΣΑ :))

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy