ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Γυναίκες και φιλοσοφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 21:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 01:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΣΚΕΨΗ
Ο ΣΥΛΟΓΙΣΜΟΣ
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ο ΣΚΟΠΟΣ
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

Η ΖΩΗ
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ.

Η ΕΠΙΛΟΓΗ
Ο ΟΡΚΟΣ
ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 21:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητη ξωτικουλα,απο οτι εχω καταλαβει η γενικη ιδεα που θες να περασεις ειναι το οτι η γυναικ ειναι ανωτερη απο τον αντρα.

αυτο ειναι απο τα πιο ηλιθια πραγμτα που εχω ακουσει ποτε χαχαχαχα
γιατι το μονο πραγμα που εχουν φερει οι γυναικες στην ανθρωποτητα ειναι βασανα και μιζερια.επισης τι μπορει να κανει μια γυναικα που δεν μπορει να το κανει ενας αντρας?
ι will say no more :theodenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 21:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αγαπητη ξωτικουλα,απο οτι εχω καταλαβει η γενικη ιδεα που θες να περασεις ειναι το οτι η γυναικ ειναι ανωτερη απο τον αντρα.
Συγχαρητήρια που αποδεικνύεις φίλτατε ότι οι άντρες δεν μπορούν να διαβάσουν...
quote:
αυτο ειναι απο τα πιο ηλιθια πραγμτα που εχω ακουσει ποτε χαχαχαχα
Θα συμφωνήσω μαζί σου απλά εγώ το διάβασα μόλις από τα χεριάκια σου.
quote:
γιατι το μονο πραγμα που εχουν φερει οι γυναικες στην ανθρωποτητα ειναι βασανα και μιζερια
Ενώ οι άντρες δημιούργησαν την Ατλαντίδα, τον Παράδεισο,
την ατομική βόμβα.
quote:
επισης τι μπορει να κανει μια γυναικα που δεν μπορει να το κανει ενας αντρας?

Να έχει πολλαπλούς οργασμούς!!!
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 22:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΟ.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 22:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ noel ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ....

ΤΑ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ "Γυναίκες και φιλοσοφία"...

ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ....

ΜΑΖΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 03:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ. ΄Η ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 16:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ....


Φίλε avatar δεν είναι ακριβώς έτσι... ειδικά στο παρελθόν... και θα τολμούσα να πώ στο άμεσο παρελθόν... τώρα αν υπάρχουν ορισμένες μεμονωμένες περιπτώσεις .. σίγουρα υπάρχουν.. δεν λέω αλλά αποτελούν ψίχουλα... οχι μόνο στον τομέα της φιλοσοφίας αλλά και στο να σταθεί δίπλα στον άνδρα..


quote:
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ. ΄Η ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

Τέλος θα ήθελα να πώ οτι οποιος ταυτίζεται απόλυτα με τις γυναικείες προσδοκίες .. τότε.. εχει απόλυτο δίκιο και .. ευχές να είναι καλά .. εύσημα... οποίος ομως δεν ταυτίζεται.. τον παίρνει και τον σηκώνει...
γυναικείες σκοπιμότητες .. γκρρρ.... για να μην πώ φαιδρότητες...γκρρ...

Edited by - allzzaro on 02/06/2005 17:13:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 16:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατι το μονο πραγμα που εχουν φερει οι γυναικες στην ανθρωποτητα ειναι βασανα και μιζερια.επισης τι μπορει να κανει μια γυναικα που δεν μπορει να το κανει ενας αντρας?

Αγαπητέ φίλε noel μάλλον θα πρέπει να προσέχεις λίγο τους χαρακτηρισμούς σου.. .. λοιπόν .. δεν θα έλεγα οτι η γυναίκα ευθύνεται για τα βάσανα και τη μιζέρια.. κάθε αλλο... αυτά είναι απόψεις περασμένων αιώνων.. απο άρρωστα μυαλά..
Εδώ ομως θέλω να σχολιάσω αυτό που λές ``τι μπορει να κανει μια γυναικα που δεν μπορει να το κανει ενας αντρας?``

Μάλλον το έθεσες λάθος .. θα ήθελες να πείς .. ``μέχρι ποιό επίπεδο μπορεί μία γυναίκα να συγκριθεί με τον άνδρα``

Μπορεί λοιπόν να το κάνει... αλλά οχι στο επίπεδο που το κάνει ενας ανδρας..
Σε ολους τους τομείς.. Σε αλλους περισσότερο .. σε αλλους λιγότερο..
Σε καμμία περίπτωση ομως.. δεν θα μπορέσει να τον ξεπεράσει...σε καμμία... ακόμα και σε επαγγέλματα τα οποία θεωρούνται καθαρά γυναικεία.. ούτε και σε αυτά...
Βλέπω ομως οτι αυτό ισχύει μονόπλευρα.. δηλαδή οι γυναίκες .. προσπαθούν να αποδείξουν ανωτερότητα.. και μάλιστα χωρίς να είναι ανώτερες.. το οτι προσπαθούν .. προσπαθούν .. τελεία και παύλα...
ενω οι άνδρες απο την πλευρά τους οχι μόνο δεν προσπαθούν.. και ας είναι ανώτεροι σε όλα ... αλλά συμπαραστέκονται στην προσπάθεια τους αυτή...η οποία κρύβεται πίσω απο το προσωπείο της ``ισότητας`` και αυτό φίλοι μου το εκμεταλλεύονται..

Edited by - allzzaro on 02/06/2005 17:01:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 16:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα έφυγε κάποιος πολύ αγαπημένος από τη ζωή μας...
Ο πόνος μεγάλος.
Εγώ σκέφτηκα πόσο πολύ πονάει η ζωή,
και πόσο απροσδόκητη είναι.
Πως χτυπάνε όλα μαζί και λυγίζεις.
Καταφέρνεις να μη σπάσεις
και συνεχίζεις
και πάντα πονάει.
Ο αδερφός μου σκέφτηκε,
πως περνά ο καιρός
πόσο ξαφνικά φεύγει η ζωή
και πόσο άδικη είναι.
Τα είπαμε για να ξορκίσουμε τη θλίψη.
Έτσι συνεισφέρει ο άνθρωπος σε άνθρωπο
και πλάι πλάι πορεύονται,
φιλοσοφώντας
για να ξορκίζουνε τη θλίψη.

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 17:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετσι είναι η ζωή ξωτικούλα..
Αλλοι έρχονται και αλλοι φεύγουν.. και οι ενδιάμεσοι ..οι παρατηρητές που αναρρωτιούνται... πότε θα έρθει η ώρα τους..

Γιαυτό να είμαστε προετοιμασμένοι.. για τα πάντα σε αυτή τη ρημάδα τη ζωή.. και να μην ζούμε με ψευδαισθήσεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 18:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι αντρες δημιουργησαν την ατομικη βομβα και ετσι πηρε την σωστη τροπη ο 2ος παγκοσμιος πολεμος.κια ακομα και αν οι αντρες δεν ξερουν να διαβαζουν ξερουν να οδηγουν καλυτερα απο τις γυναικεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 18:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"γυκαινα στο τιμονι ο θανατος ζυγωνει"

"coming alive,leaving dead" by deadhunterΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 18:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ φίλε noel μάλλον θα πρέπει να προσέχεις λίγο τους χαρακτηρισμούς σου

κανε δουλεια σου και μην ασχολεισαι μαζι μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 18:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κανε δουλεια σου και μην ασχολεισαι μαζι μου

Τα είχαμε χύμα μας ήρθαν και τσουβαλάτα..

Δεν μου λές .. πώς την έχεις δεί τη δουλειά .. δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε την αυθάδειά σας...

Κάπου ο undeafeted μίλησε να σας αντιμετωπίζουμε ως ίσους στην ηλικία.. αυτό κάνουμε και εμείς αλλά βλέπω υπάρχει εκμετάλλευση..

Λοιπόν ανοίξτε τα στραβά σας και κοιτάξτε να μάθετε μερικά πραγματάκια απο εδώ μέσα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 19:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σήμερα έφυγε κάποιος πολύ αγαπημένος από τη ζωή μας...
Ο πόνος μεγάλος.

Λυπάμαι πολύ kswtikoula,
περίπου μπορώ να φανταστώ πώς αισθάνεσαι αφού πρόσφατα βίωσα και εγώ μια μεγάλη απώλεια στη ζωή μου. Το παρήγορο ίσως είναι ότι όλοι εμείς οι άνθρωποι καλούμαστε να ζήσουμε αυτή την απώλεια στη ζωή μας, κι έτσι μπορούμε να ερθουμε ο ένας πιο κοντά στον άλλο και να του συμπαρασταθούμε.
Το ότι τα χτυπήματα έρχονται κατά κύματα, ο τρόπος που εγώ προσπαθώ να τα αντιμετωπίζω είναι ότι στο μέλλον τα καλά θα έρθουν επίσης κατά κύματα, όπως είχαν ξανάρθει στο παρελθόν.
Ίσως τελικά η φιλοσοφία να αποτελεί και έναν τρόπο για εμάς όλους να αντιμετωπίζουμε τις δυσκολίες της ζωής μας από μια απόσταση ασφαλείας τέτοια που να μη μας αγγίζουν τόσο όσο επρόκειτο αρχικά να μας επηρεάσουν.
Πάντα αναρωτιέμαι, βέβαια, αν η φιλοσόφηση όλων αυτών των σημαντικών γεγονότων στη ζωή μου με εμποδίζει να τα ζω πραγματικά ενώ ίσως θα έπρεπε. Ίσως πάλι και όχι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 19:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
[ Κάπου ο undeafeted μίλησε να σας αντιμετωπίζουμε ως ίσους στην ηλι
κία.


με την μονη διαφορα οτι ο undefeated ειναι ηλιθιος και πεταει βλακειες.
και μπορω να μαθω"πραγματακια" απο αλλου δεν θα περιμενω απο εδω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 19:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[/maroon]

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα

προσεξε μην φυτεψεις πολλα κρινα και πιαστει η μεση σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 19:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσως τελικά η φιλοσοφία να αποτελεί και έναν τρόπο για εμάς όλους να αντιμετωπίζουμε τις δυσκολίες της ζωής μας από μια απόσταση ασφαλείας τέτοια που να μη μας αγγίζουν τόσο όσο επρόκειτο αρχικά να μας επηρεάσουν.
Πάντα αναρωτιέμαι, βέβαια, αν η φιλοσόφηση όλων αυτών των σημαντικών γεγονότων στη ζωή μου με εμποδίζει να τα ζω πραγματικά ενώ ίσως θα έπρεπε. Ίσως πάλι και όχι...


Κι εγώ αναρωτιέμαι,
αλλά πρέπει κάπως, κάτι να εξηγήσεις,
να προσπαθήσεις να καταλάβεις...
Απόσταση ασφαλείας....ίσως...
Μπορεί να είναι και αίσθημα αυτοσυντήρησης για να μη τρελαθούμε...
Μόνο έτσι ξέρω όμως να τα βγάζω πέρα,
αφού η λογική δεν φτάνει.
quote:
Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα

προσεξε μην φυτεψεις πολλα κρινα και πιαστει η μεση σου noel


Πρόσεξε μη μείνεις εντελώς μόνος,
βαδίζεις σε επικίνδυνα μονοπάτια.
Κανείς δε θα σεβαστεί παραπάνω απ'όσο τον σέβεσαι.
Δεν θα είσαι πάντα αρκετά δυνατός,
θα έρθει η στιγμή που θα χρειαστείς κάποιον.
Φρόντισε να μη τους έχεις διώξει όλους.
Μίλα για όσα σε εξοργίζουν πραγματικά μην πολεμάς με το πληκτρολόγιο.

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 19:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
με την μονη διαφορα οτι ο undefeated ειναι ηλιθιος και πεταει βλακειες.

Xμ.. μάλιστα .. δηλαδή εσύ δεν πετάς βλακείες.. και συνεπώς δεν είσαι και ηλίθιος...

Μάλλον η Αμαλία θα πρέπει να σας ανοίξει μία ενότητα οπου να μπαίνετε ολοι εσείς και ...

Φίλε μου..

Edited by - allzzaro on 02/06/2005 19:42:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 23:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την μαλακια που εκανα θα την θυμαμε μια ζωη.

ποιος ειναι τωρα αυτος ο noel?

αναθεμα την ωρα που ειπα στον γιο μου για το esoterica

πηγε και ειπε σε ολους του τους φιλους και εχουμε γεμισει μωρα!!!!

οσο για την βρισια θα απαντησω οπως απαντησα και στο φιλαρακο σου τον crucifire "εκει που εισαι ημουνα και εδω που ειμαι θα'ρθεις"

επισης συμφωνω πληρως με την προταση του allzzaro.δεν την αντεχω αλλο την εφηβικη βλακεια!!!!!!!

"coming alive,leaving dead" by deadhunterΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 10:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεγιστη βλακεια απο την στιγμη που ξερεις και τους κινδυνους.Η γνωση
πρεπει να γνωστοποιηται μονο σε οσους ειναι ετοιμοι.Εγω τον δικο μου μονο το ram kid τον αφηνω να παιζει και κανω παντα καθαρισμο ιστορικου δια παν ενδεχομενο.
Noel οταν θα γεννησεις παιδι και δεις πως φτανει εκει που εισαι θα καταλαβεις τι δεν μπορουν να κανουν οι ανδρες που μπορουν να κανουν οι γυναικες,και σταματα να εκφραζεσαι ετσι γιατι και οι αλλοι μπορουν να σου βγουν με κοκκινο.
Allzaro δεν αμφισβητησε κανεις την υπεροχη της ανδρικης δυναμης αλλα εδω δεν εχουμε πολεμο,οσο για τα επαγγελματα σαφως και πρεπει να χωριζονται,οχι μονο λογω φυλου αλλα και λογω προσοντων.
Απ'οτι εχω δει ομως ο ανταγωνισμος υπαρχει εντονος και μεταξυ ανδρων
οπως και μεταξυ γυναικων.Και δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ολοι ανεξαιρετως φυλου μπορουμε να φιλοσοφουμε[αυτο δεν κανουμε σε τοσες σελιδες τοσο καιρο?
Παντα φιλικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 12:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ allzzaro ΔΙΑΦΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ "Γυναίκες και φιλοσοφία"...
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:

Φίλε avatar δεν είναι ακριβώς έτσι... ειδικά στο παρελθόν... και θα τολμούσα να πώ στο άμεσο παρελθόν... τώρα αν υπάρχουν ορισμένες μεμονωμένες περιπτώσεις .. σίγουρα υπάρχουν.. δεν λέω αλλά αποτελούν ψίχουλα... οχι μόνο στον τομέα της φιλοσοφίας αλλά και στο να σταθεί δίπλα στον άνδρα..

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ...

ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΚΔOΣΕΙΣ Α.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ....

ΕΚΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ allzzaro ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ....

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ 1-2 ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΜΑΡΑ - simori - Silverwolf - Aμυμώνη....
ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.....

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΚΡΥΦΑ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ποιος ειναι τωρα αυτος ο noel?

ξερεις πολυ καλα πιος ειμαι και ασε τις βλακειες που εχεις και γιο παλιονιανιαρο.και την εφηβικη βλακεια την αντεχεις μια που σε δερνει και σενα...................Xμ.. μάλιστα .. δηλαδή εσύ δεν πετάς βλακείες.. και συνεπώς δεν είσαι και ηλίθιος...


οχι δεν πεταω βλακειες και ειμαι αρκετα πιο εξυπνος απο τον undeafeted
και απο σενα αν το απαιτει η περισταση.και θα σου ξαναπω "μην ασχολεισε μαζι μου"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 14:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσεξε μη μείνεις εντελώς μόνος,
βαδίζεις σε επικίνδυνα μονοπάτια.
Κανείς δε θα σεβαστεί παραπάνω απ'όσο τον σέβεσαι.
Δεν θα είσαι πάντα αρκετά δυνατός,
θα έρθει η στιγμή που θα χρειαστείς κάποιον.
Φρόντισε να μη τους έχεις διώξει όλους.
Μίλα για όσα σε εξοργίζουν πραγματικά μην πολεμάς με το πληκτρολόγιo


χμ...αρκετα σοφο,και σ'ευχαριστω για την συμβουλη.παντως δεν ειμαι αυτος που δειχνω ειμαι καλο παιδι και ο undeafeted,crucifire,allzzaro το ξερουν καλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 16:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΚΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ allzzaro ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ....

Φίλτατε avatar.. εχουμε μια μικρή διαφορετική αντίληψη σε οτι αφορά τη φιλοσοφία.. και μάλιστα το πως φιλοσοφούν οι σύγχρονες γυναίκες στη καθημερινή τους ζωή...
Ναί λοιπόν όντως υπήρχαν.. γυναίκες .. μαθήτριες οι περισσότερες μεγάλων φιλόσοφων...


quote:
ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΚΔOΣΕΙΣ Α.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ....


quote:
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΚΡΥΦΑ.....

Αυτό αγαπητέ μου φίλε θα ήθελα να το συζητήσουμε ..

Θα ήθελα ομως να παρακαλέσω τα νέα αυτά μέλη undeafeted noel αλλά και τους υπόλοιπους .. λίγο πιο μαλακά σας παρακαλώ.. λίγο πιο μαλακά.. μπήκατε μέσα .. και δεν φροντίσατε να βγάλετε τα παπούτσια σας .. έτσι με λασπωμένες μπότες.. σας παρακαλώ ...

quote:
χμ...αρκετα σοφο,και σ'ευχαριστω για την συμβουλη.παντως δεν ειμαι αυτος που δειχνω ειμαι καλο παιδι και ο undeafeted,crucifire,allzzaro το ξερουν καλα.

Ο καθένας αγαπητέ μου φίλε κρίνετε και απο τις πράξεις του αλλά περισσότερο απο τα λόγια του και την συμπεριφορά του..
Σου επισυνάπτω λοιπόν πιο κάτω τη συμπεριφορά σου απέναντι σε αλλο μέλος το οποίο και δεν γνωρίζεις.
Χαίρομαι δε που δεν είσαι αυτός που δείχνεις.. αλλά θα ήθελα και να το αποδείξεις .. εμπράκτως

quote:
ξωτικούλα **Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα**
noel **προσεξε μην φυτεψεις πολλα κρινα και πιαστει η μεση σου**


Edited by - allzzaro on 03/06/2005 16:36:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 17:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το μελος noel με συκοφαντει συνεχως.γι να μην αναφερω τα προσωπικα mail.για να μην παω φυλακη για κανεναν φονο.επιθυμω την διαγρφη του απο το esoterica gr.και κανω πλεον προταση σε ολα τα μελη και τους διαχειριστες του esoterica να υπαρχει οριο ηλικιας σε αυτο το site.καποια πραγμτα δεν τα ανεχομαι!!!!!

"coming alive,leaving dead" by deadhunterΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 18:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]

να υπαρχει οριο ηλικιας σε αυτο το site.


αν τεθει αυτο το μετρο τοτε το οριο ηλικιας δεν θα σε πιανει.οπως καταλαβαινεις την εσταξες παλι.επισης νομιζεις οτι δεν σε εχουν καταλαβει περνιεσαι για πολυ εξυπνος ετσι?οσο για τα e_mail δεν σου εχω στειλει ουτε ενα[σ'αυτη την περιπτωση εσυ με συκοφαντεις]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 18:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το μελος noel με συκοφαντει συνεχως.γι να μην αναφερω τα προσωπικα mail.για να μην παω φυλακη για κανεναν φονο.επιθυμω την διαγρφη του απο το esoterica gr.και κανω πλεον προταση σε ολα τα μελη και τους διαχειριστες του esoterica να υπαρχει οριο ηλικιας σε αυτο το site.καποια πραγμτα δεν τα ανεχομαι!!!!!
quote:
αν τεθει αυτο το μετρο τοτε το οριο ηλικιας δεν θα σε πιανει.οπως καταλαβαινεις την εσταξες παλι.επισης νομιζεις οτι δεν σε εχουν καταλαβει περνιεσαι για πολυ εξυπνος ετσι?οσο για τα e_mail δεν σου εχω στειλει ουτε ενα[σ'αυτη την περιπτωση εσυ με συκοφαντεις]


Συγνώμη, έχετε ξεφύγει αμφότεροι τελείως!
Η συζήτηση έχει θέμα γυναίκες και φιλοσοφία,
δεν είναι ούτε ληξιαρχείο,
ούτε δικαστήριο,
ούτε αρένα για κοκορομαχίες.
Σεβαστείται τόσο κόσμο επιτέλους που μπαίνει εδώ μέσα με διάθεση να μάθει κάτι και όχι απλά να κάνει εντύπωση.
Πάτε σε κανά γήπεδο την Κυριακή και βγάλτε τα σώψυχά σας.
Έλεος πια!

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 19:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν μπορώ να καταλάβω.. γιατί δεν στέλνουν email ο ενας στον αλλον ..

Ρε σείς.. καταλαβαίνετε που σας μιλάνε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy