ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Γυναίκες και φιλοσοφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 16:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχουν απόψεις και φιλοσοφημένες απόψεις.
Υπάρχουν ιδέες και φιλοσοφημένες ιδέες.
Υπάρχουν ενέργειες και φιλοσοφημένες ενέργειες.

Για να μπορέσει κάποιος λοιπόν να συμπεριλάβει τη σοφία στις καθημερινές του συνήθειες θα πρέπει πρώτα απο όλα να έχει ``ΑΝΤΙΛΗΨΗ``.

Δεύτερον θα πρέπει να βλέπει με τα ``ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ``.

Και τρίτον θα πρέπει να εχει ``ΚΑΘΑΡΗ ΨΥΧΗ``.


Θα συμφωνήσω απόλυτα...
quote:
ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ .. τίποτα για τους άνδρες..

Μήπως τα θέλετε όλα δικά σας..??


Θα διαφωνήσω απόλυτα...

Το ένα αγαπητέ δεν συνεπάγεται το άλλο.
Το μικρόβιο της δημιουργικής περιέργιας οδηγεί κάποιες φορές στη φιλοσοφία.
Η αδυναμία να εξηγήσουμε τη δική μας μικρή προσωπική ζωή οδηγεί στη φιλοσοφία.
Η αναζήτηση της αλήθειας οδηγεί στη φιλοσοφία.

Και όλα τα παραπάνω στη λάθος δόση οδηγούν κάποτε και στην τρέλα.

Όλοι τα ζούμε όλα,
κάποιοι τα ζουν ψυχή και σώματι
κάποιοι με την ψυχή
και κάποιοι μόνο με το σώμα.

Όλοι είναι φύσει δυνάμενοι να φιλοσοφίσουν,
αλλά πολλοί είναι και θέσει αδιάφοροι.

Ρώτα μια μάνα που έχασε το παιδί της,
πόση φιλοσοφία της χρειάζεται να αποδεχτεί
πως η καρδούλα που άκουσε πρώτη φορά μέσα της να χτυπάει έχει πάψει.

Ρώτα τον πατέρα που το παιδί του τον άφησε και δεν ξαναγύρισε ποτέ να τον δει,
πόση φιλοσοφία χρειάστηκε για να ψάξει τις αιτίες στον εαυτό του.

Ας καταργήσουμε τα πρώτα και δεύτερα πρόσωπα ενικού ή πληθυντικού και να καταννοήσουμε το τρίτο πρόσωπο,
ο Άνθρωπος....
οι Άνθρωποι....

Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:22:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eίμαστε άνδρες και είστε γυναίκες.. οτι και να κάνετε δεν γίνεσθε άνδρες ούτε εμείς γυναίκες..
Δεν είμαστε αντίπαλοι..

Εαν έχεις την εντύπωση ότι επιδιώκω ή ότι θα ήθελα να ήμουν άνδρας, σου ξεκαθαρίζω κατηγορηματικά ότι δέν θα ήθελα να είμαι άνδρας.
Θα προτιμούσες εσύ να είσαι γυναίκα;

Σχετικά με την αντιπαλότητα, πρώτη είπα ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει, ωστόσο η συνεχώς αυξανόμενη επιθετικότητα των ανδρών - που πεισματώνουν νομίζοντας ότι χάνουν το έδαφος κάτω από τα πόδια τους - προκαλεί και μεγενθύνει αυτή την αντιπαλότητα.

quote:
Αυτή είναι δική σου αρρωστημένη φεμινιστική αντίληψη.

Δεν ανήκω στο φεμινιστικό κίνημα, ούτε και υποστηρίζω κάποιες από τις ακραίες τακτικές του. Ο χαρακτηρισμός που μου "χρεώνεις" εκτός του ότι σκοπό έχει να με μειώσει, απέχει μακράν από την δική μου πραγματικότητα.
Περίεργο όμως! Καταλήγεις σε βεβιασμένα συμπεράσματα, παρασυρμένος από οργή, σχεδόν όπως θα έκανε μια γυναίκα που είναι έρμαιο των συναισθημάτων της και δεν θα μπει στη διαδικασία να αναρωτηθεί περαιτέρω ή να φιλοσοφήσει, αν θες...

quote:
Οπως προείπα .. μην χρησιμοποιείς αυτή την φαιδρά τακτική στο να παραποιείς φράσεις ή και αντιλήψεις ή στην προκειμένη περίπτωση να κρέμεσαι απο τυχόν φραστικά σφάλματα .. είναι νομίζω ντροπή..

Υπέπεσες εσύ σε φραστικό σφάλμα; Και μάλιστα, έστω εμμέσως, το παραδέχεσαι; Μπράβο για την ειλικρίνειά σου!

Τώρα, αν θέλουμε να μην είμαστε "φαιδροί" αλλά να σοβαρευτούμε, από τα γραφόμενά σου είναι ξεκάθαρο πως επιδιώκεις να υπάρχει ο διαχωρισμός σε "αρσενικό" και "θηλυκό" στρατόπεδο. Και μη μου αρχίσεις πάλι τα ίδια πως παραποιώ φράσεις! Ακόμα κι ένας υπέρ του δέοντος λάτρης της τυπικότητας, διαβάζοντας ενδεικτικά μόνο κάποια από τα λόγια σου, μπορεί να καταλάβει αυτή σου τη θέση. Είναι ολοφάνερο. Θα το αρνηθείς τώρα;

quote:
Τα δικά σας δικά μας και τα δικά μας δικά μας..
Η φεμινιστική αλλαζονεία σε ολο της το μεγαλείο..

Κατανοώ το γεγονός πως, εφόσον οι άνδρες εδώ και εκατοντάδες χρόνια είχαν συνηθίσει σε μια ζωή όπου η κυριότερη μέριμνά τους σε περίοδο ειρήνης ήταν η παροχή αγαθών προς την οικογένειά τους και σε περίοδο πολέμου η υπεράσπιση αυτής της οικογένειας, είναι οδυνηρή η μετάθεση τέτοιων παραδοσιακών ρόλων από τους άνδρες προς τις γυναίκες. Τις γυναίκες, που όλοι ξέραμε ότι δουλειά τους ήταν το νοικοκυριό και η ανατροφή των παιδιών, αν έχουμε να κάνουμε με αστική τάξη ή αν η τάξη είναι η αγροτική, δουλειά τους είναι όλα τα παραπάνω και οι αγροτικές εργασίες επιπρόσθετα.

quote:
Εγώ θα σε παραδεχθώ εάν μου αποδείξεις πότε η γυναίκα στις διεκδικήσεις των δικαιωμάτων της είτε στον εργασιακό χώρο είτε στον κοινωνικό συμπεριέλαβε και τον ανδρα..

Θα με παραδεχθείς;;;; Ως τι; Ως άνδρα ή ως γυναίκα θα με παραδεχθείς;
Δεν συμμετέχω σε αυτό το θέμα για να αποδείξω κάτι ή για να προκαλέσω κάποιον. Αυτό είναι κάτι που το κάνεις εσύ και ίσως έχει να κάνει με κάποιου είδους ανδρικού απωθημένου.
Δεν θα μονομαχήσουμε κιόλας! Μην ξεχνάς ότι είμαι γυναίκα, δεν μονομαχώ, δεν προκαλώ σε μονομαχία, δεν βρίσκομαι σε αρένα και δεν μου αρέσουν τα πολεμικά παιχνίδια.
Προτιμώ τα ειρηνικά παιχνίδια.

quote:
Εκεί κοιτάτε αποκλειστικά την πάρτι σας.. πώς τολμάς τώρα λοιπόν και ζητάς να συμμετέχουμε στο να πετύχετε .. απο τη στιγμή που δεν το κάνετε εσείς.. γιαυτό σου λέω η γυναικεία αλλαζονεία σε ολο της το μεγαλείο...

Ως γυναίκα, έχω την υποστήριξη του συντρόφου μου στην προσπάθειά μου να ανταπεξέλθω επαρκώς στον δικό μου καθημερινό αγώνα των σπουδών, της εργασίας, της σχέσης, της κοινωνικής ζωής.
Θα ήμουν χαρούμενη αν έβλεπα ολους τους σημερινούς άνδρες να στηρίζουν έτσι τη σύντροφό τους, την αδερφή τους, τη μητέρα τους, τη συνεργάτιδά τους κ.ο.κ. Δε συμβαίνει όμως παντα έτσι. Θέλουμε πολύ την ανδρική υποστήριξη αλλά δεν είναι πάντα διαθέσιμη.
Όταν λοιπόν, δεχόμαστε επίθεση επειδή επιδιώκουμε την ανεξαρτησία που ως άνδρες είχατε αλλά ως γυναίκες δεν είχαμε πάντα, είναι αυτονόητο πως δεν μπορούμε να θεωρήσουμε τον επιτιθέμενο ως σύμμαχό μας.

quote:
Εκεί κοιτάτε αποκλειστικά την πάρτι σας..

Έχω τη γνώμη ότι όταν μια αδύναμη κοινωνική ομάδα "επαναστατεί", δεν θα παρασύρει στον αγώνα της μια δυνατότερη αλλά θα ζητήσει τη στήριξη της τελευταίας. Εάν λάβει αυτή τη στήριξη, θα συμπορευτούν, εάν δεν την έχει, τότε ευνόητο είναι ο καθένας να κοιτάξει "την πάρτη του" όπως λες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μικρόβιο της δημιουργικής περιέργιας οδηγεί κάποιες φορές στη φιλοσοφία.

Yπάρχουν δημιουργίες και φιλοσοφημένες δημιουργίες...

Για να δημιουργήσει φιλοσοφημένα κάποιος απαραίτητο να εχει ``ΑΝΤΙΛΗΨΗ`` να βλέπει `` ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ `` και να εχει ``ΚΑΘΑΡΗ ΨΥΧΗ`` .. αν κάποια τηρεί τα ανωτέρω ...οντως φιλοσοφεί..

Και σας ερωτώ.. να μου δώσετε την απάντηση εφοσον συμφωνείς και εσύ αγαπητή ξωτικούλα..

Προσέξτε τι θα απαντήσετε γιατί το ερώτημα σας το έχω έτοιμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MANO MOY ANΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΦΑΛΜΑΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
ΑΣ ΕΠΕΝΔΥΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΣΟΦΑ, ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ.
ΑΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΩΣΤΕΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΑΣ.

προσωπικά αυτό έκανα και κάνω.....για να μπορώ να είμαι σε θέση να λέω πως είμαι εντάξει με τον εαυτόν μου....

και με τους άλλους.....έχω ξεκαθαρίσει τις προτεραιότητές μου...οι οποίες μου αφήνουν ένα τεράστιο τίποτα....

αλλά αυτό έχει να κάνει με συγκοιρίες, καταστάσεις,πτυχές που "εξετάζεις΄" κάθε φορά...και σε μπερδεύουν σαν μια γυναίκα.....που είναι δίπλα σου και δεν είναι ...σαν έναν άντρα που είναι δίπλα σου και δεν είναι....

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 07/06/2005 17:35:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 17:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Οπως προείπα .. μην χρησιμοποιείς αυτή την φαιδρά τακτική στο να παραποιείς φράσεις ή και αντιλήψεις ή στην προκειμένη περίπτωση να κρέμεσαι απο τυχόν φραστικά σφάλματα .. είναι νομίζω ντροπή..
--------------------------------------------------------------------------------


Υπέπεσες εσύ σε φραστικό σφάλμα; Και μάλιστα, έστω εμμέσως, το παραδέχεσαι; Μπράβο για την ειλικρίνειά σου!


Χ.@##$%κες απο τη χαρά σου.. ηρέμησε και διάβαζε καλύτερα και να κατανοείς καλύτερα αυτά που γράφω ..

[b]ΕΙΠΑ ΤΥΧΟΝ .. ΤΥΧΟΝ ...ΦΡΑΣΤΙΚΑ ΣΦΑΛΜΑΤΑ [/b
Το κατάλαβες ΤΥΧΟΝ...
Αμάν Παναγία μου με πετρέλαιο δουλεύεις χριστιανή μου..


quote:
Θα με παραδεχθείς;;;; Ως τι; Ως άνδρα ή ως γυναίκα θα με παραδεχθείς;
Δεν συμμετέχω σε αυτό το θέμα για να αποδείξω κάτι ή για να προκαλέσω κάποιον. Αυτό είναι κάτι που το κάνεις εσύ και ίσως έχει να κάνει με κάποιου είδους ανδρικού απωθημένου.

Τρείς λαλούν και δυό χορεύουν..
Τρία πουλάκια κάθονταν..

Τώρα ή δεν θέλεις να απαντήσεις γιατί δεν σε συμφέρει και ``ποιείσαι την νήσσαν``...

Edited by - allzzaro on 07/06/2005 17:53:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 18:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΥΧΟΝ ...ΦΡΑΣΤΙΚΑ ΣΦΑΛΜΑΤΑ

Εάν δεν είναι τυχόντα- φραστικά- σφάλματα, τότε θα είναι :
συγκεκριμένα- φραστικά- σφάλματα ή
αόριστα -φραστικά-σφάλματα ή
συγκεκριμένα-άλλου είδους-σφάλματα ή
αόριστα-άλλου είδους-σφάλματα.

Μπορείτε να προσθέσετε κι άλλου είδους συνδυασμούς, βασιζόμενοι στη λέξη Τ Υ Χ Ο Ν.

Αλήθεια, αν είναι μόνο "τυχόντα" τα φραστικά σφάλματα, τότε ως μη φραστικά σφάλματα αλλά ως φραστικά ορθά που θα είναι, δεν μπορεί κάποιος, στηριζόμενος σε αυτά να βγάλει ορθό συμπέρασμα;

[quote]Αμάν Παναγία μου με πετρέλαιο δουλεύεις χριστιανή μου/quote]

Λυπάμαι για τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι και λυπάμαι ακόμα περισσότερο που "τσιμπάω" ώστε να σου μιλήσω στη γλώσσα σου:

Εσύ ακόμα καις κάρβουνο;

Έπρεπε να το είχα καταλάβει ότι καιει μόνο κάρβουνο!
Έτσι εξηγείται η αγάπη του για τα ξεπερασμένα και παραδοσιακά μοντέλα γενικότερα, βλέπε παραδοσιακός άνδρας-αφέντης, ανατολίτης(έθνικ παράδοση), ή ο λεγόμενος γ@#$ω και δ&%$ω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 18:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O φιλοσοφικός διάλογος διακρίνεται από ηρεμία και επιχειρήματα.
Η ηρεμία πρέπει να διατηρείται ακόμα και όταν πιστεύεις ότι ο άλλος προσπαθεί να σε "πριζώσει για να πάρεις ανάποδες".
Τα γράμματα της Κυβέλης είναι ΜΩΒ & ΟΧΙ ΡΟΖ.
Ο Αβαταρ είπε για γυναίκες ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥΣ & όχι απλούς Δάσκαλους.
Η ειρωνεία και οι φράσεις περί πετρελαίου και κάρβουνου ανήκουν σε συζητήσεις περί καυσίμων.
Η ενδοσκόπηση είναι χαρακτηριστικό του φιλόσοφου, ο δογματισμός οχι.

Πάντα με καλή διάθεση για φιλοσοφία και καλό διάλογο


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 18:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ ακόμα καις κάρβουνο;


Yγραέριο..

quote:
Η ηρεμία πρέπει να διατηρείται ακόμα και όταν πιστεύεις ότι ο άλλος προσπαθεί να σε "πριζώσει για να πάρεις ανάποδες".

Μα ήρεμος είμαι βρε παιδιά..
Απλά η κυρία εχασε την ψυχραιμία της και ψάχνει να βρεί οτιδήποτε για να με κρεμάσει..
Τι θέλετε να κάνω .. βλέπετε οτι είναι επιθετική ..

Η καλύτερη άμυνα λοιπόν είναι η επίθεση..


quote:
Λυπάμαι για τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι και λυπάμαι ακόμα περισσότερο που "τσιμπάω" ώστε να σου μιλήσω στη γλώσσα σου:

Μπά ..!!λυπάσαι.. ας πρόσεχες πρίν πείς όσα είπες ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 18:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ:
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.
ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ.
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ.
ΓΙΑ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ.


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 18:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry για το λαθάκι .. .. χρησιμοποίησα το edit και το έσβησα ..ήταν κάτι άσχετο. .. sorry..

Edited by - allzzaro on 07/06/2005 19:13:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 19:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.

Πολλή εύστοχη η παρατήρηση!

quote:
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ

Ναι,νομίζω ότι θα μπορούσαμε να γίνουμε φίλοι, τηρώντας ταυτόχρονα και τα όρια της κοσμιότητας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 19:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.

Πολλή εύστοχη η παρατήρηση!

quote:
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ

Ναι,νομίζω ότι θα μπορούσαμε να γίνουμε φίλοι, τηρώντας ταυτόχρονα και τα όρια της κοσμιότητας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 19:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι,νομίζω ότι θα μπορούσαμε να γίνουμε φίλοι, τηρώντας ταυτόχρονα και τα όρια της κοσμιότητας.

Φίλοι τι φίλοι..?? Μπάς και είναι καμία παγίδα..

Οι γυναίκες κυρίες μου δεν γίνονται φίλες μεταξύ τους ..

δεν πιστεύω κατά τη διάρκεια της χειραψίας να μου λείπει κανένα δάκτυλο..

Edited by - allzzaro on 07/06/2005 19:18:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 19:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ.
ΣΠΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.
ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ, ΑΦΟΣΙΩΝΕΣΑΙ. ΔΕΝ ΤΗΝ [ΦΕΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ].

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 19:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ.
ΣΠΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.


Aν μεταξύ τους είναι τόσο σπάνια .. φαντάσου .. τη φιλία ανάμεσα στα στα δύο φύλα.. μπρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 19:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΕΙ.
ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ [ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ] ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ, ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ, ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ.
ΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΜΕ ΗΡΕΜΑ. ΕΔΩ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΦΙΛΙΚΟ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 20:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα ειναι πιθανα,Allzaro δεν ετυχε ποτε να εχεις καποια φιλη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 20:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Το μικρόβιο της δημιουργικής περιέργιας οδηγεί κάποιες φορές στη φιλοσοφία.

Yπάρχουν δημιουργίες και φιλοσοφημένες δημιουργίες...

Για να δημιουργήσει φιλοσοφημένα κάποιος απαραίτητο να εχει ``ΑΝΤΙΛΗΨΗ`` να βλέπει `` ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ `` και να εχει ``ΚΑΘΑΡΗ ΨΥΧΗ`` .. αν κάποια τηρεί τα ανωτέρω ...οντως φιλοσοφεί..

Και σας ερωτώ.. να μου δώσετε την απάντηση εφοσον συμφωνείς και εσύ αγαπητή ξωτικούλα..

Προσέξτε τι θα απαντήσετε γιατί το ερώτημα σας το έχω έτοιμο...


quote:
Το ένα αγαπητέ δεν συνεπάγεται το άλλο.
Το μικρόβιο της δημιουργικής περιέργιας οδηγεί κάποιες φορές στη φιλοσοφία.
Η αδυναμία να εξηγήσουμε τη δική μας μικρή προσωπική ζωή οδηγεί στη φιλοσοφία.
Η αναζήτηση της αλήθειας οδηγεί στη φιλοσοφία.

Και όλα τα παραπάνω στη λάθος δόση οδηγούν κάποτε και στην τρέλα.

Όλοι τα ζούμε όλα,
κάποιοι τα ζουν ψυχή και σώματι
κάποιοι με την ψυχή
και κάποιοι μόνο με το σώμα.

Όλοι είναι φύσει δυνάμενοι να φιλοσοφίσουν,
αλλά πολλοί είναι και θέσει αδιάφοροι.

Ρώτα μια μάνα που έχασε το παιδί της,
πόση φιλοσοφία της χρειάζεται να αποδεχτεί
πως η καρδούλα που άκουσε πρώτη φορά μέσα της να χτυπάει έχει πάψει.

Ρώτα τον πατέρα που το παιδί του τον άφησε και δεν ξαναγύρισε ποτέ να τον δει,
πόση φιλοσοφία χρειάστηκε για να ψάξει τις αιτίες στον εαυτό του.

Ας καταργήσουμε τα πρώτα και δεύτερα πρόσωπα ενικού ή πληθυντικού και να καταννοήσουμε το τρίτο πρόσωπο,
ο Άνθρωπος....
οι Άνθρωποι....



Διάβασε αγαπητέ ξανά το μήνυμα...
Η ζωή δημιουργεί τους φιλοσόφους,
οι σκόπελοι που καλούμαστε να περάσουμε.
Μην αναλώνεσαι στο να υπρισχύσεις,
δείξε λίγη καταννόηση για τον συνάνθρωπο.
Ο φιλόσοφος βλέπει έναν δυνάμει φιλόσοφο μέσα στον καθένα.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 20:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΟΙ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΄Η ΜΕΓΑΛΟ ΦΙΛΟΣΟΦΟ.
ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΜΑΣ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΑΛΕΣ ΣΟΦΙΑΣ.
ΜΗΝ ΑΝΤΙΜΑΧΕΣΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. ΔΕΙΞΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 23:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχει αναφερθεί ξανά και ξανα...."η πολύ ανάλυση σκοτώνει την ουσία"......


στην φιλοσοφία υπάρχει πάθος και ένταση....έσω...σαν τον έρωτα....που διαΙωνίζεται....στο μυαλό....στις φαντασιώσεις....

ο έρωτας χρειάζεται δύο...για τον σκοπό του....ΑΝΤΡΑ-ΓΥΝΑΙΚΑ....ίσως τον ίδιο σκοπό έχει να επιτελέσει και η φιλοσοφία.....

πύρ και ύδωρ.....σκέψη-αποτέλεσμα.....

αν μάθουμε να κοιτάμε ψηλά,θα δούμε τα άστρα/ονοματά μας.....


με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS


Edited by - manos on 07/06/2005 23:17:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 05:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
manos
quote:
στην φιλοσοφία υπάρχει πάθος και ένταση....έσω...σαν τον έρωτα....που διαΙωνίζεται....στο μυαλό....στις φαντασιώσεις....

Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΙΩΝΙΖΕΤΑΙ...ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ...ΥΠΑΡΧΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΦΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΞΕΡΟΧΟΡΤΑ.

quote:
ο έρωτας χρειάζεται δύο...για τον σκοπό του....ΑΝΤΡΑ-ΓΥΝΑΙΚΑ....ίσως τον ίδιο σκοπό έχει να επιτελέσει και η φιλοσοφία.....

Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ...ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟΠΟΙΗΣΕ...ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ...ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΟΥΝ...ΚΑΙ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ.

quote:
πύρ και ύδωρ.....σκέψη-αποτέλεσμα.....

ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΛΕΞΕΙΣ...ΤΕΣΣΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΜΙΑ ΟΥΣΙΑ...Η ΑΝΤΙΘΕΣΗ.

ΦΙΛΙΚΑ...ΤΟ PIXEL... .

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 10:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pixeldream,σου είναι βλέπω πολύ εύκολο να πιάνεσαι απο λέξεις και να μην διαβάζεις τις προτάσεις,"κόβεις" και "ράβεις" σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια και αντίληψη....

λυπάμαι μα έχασες το δάσος (δεν σε λέω φίλε μου,δεν σε ξέρω).....

στην φιλοσοφία υπάρχει πάθος και ένταση....έσω...
σαν τον έρωτα....που διαΙωνίζεται....στο μυαλό....στις φαντασιώσεις....

εσύ σαν pixeldream,δεν σκέφτεσαι δηλαδή...δεν φιλοσοφείς...?
δεν περνάει η μιά σκέψη σου στην άλλη....?..ο ρυθμός σκεψεών σου στο μυαλό σου.....δεν έχει αμφιταλαντεύσεις θετικές-αρνητικές...δεν υπάρχει ένταση...?

ο έρωτας δεν υπάρχει στο δικό σου μυαλό...? δεν έχεις ερωτευτεί κάτι σε αυτόν τον κόσμο που θές να διαιωνίζεται έσω σου....?

Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΙΩΝΙΖΕΤΑΙ...ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ...ΥΠΑΡΧΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΦΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΞΕΡΟΧΟΡΤΑ

η φιλοσοφία ναί γεννιέται ,μα διαιωνίζεται ανά τους ανθρώπους.....και ίσως εξελίσσεται ή είναι κάτι που μοιράζεται για να εξελλίσει....

Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ...ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟΠΟΙΗΣΕ...ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ...ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΟΥΝ...ΚΑΙ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ.

μήπως ο έρωτας προϋπήρχε του ανθρώπου....?
μήπως η οντότητα που μας δημιούργησε δεν είχε έρωτα για τα δημιουργηματά του....?

το ύφος σου σε παρακαλώ με πιό μικρά γραμματάκια......

ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΛΕΞΕΙΣ...ΤΕΣΣΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΜΙΑ ΟΥΣΙΑ...Η ΑΝΤΙΘΕΣΗ

δεν μας δίνεις την δική σου φιλοσοφία...?
δηλαδή σου αρέσει να διαιωνίζεται η αντιπαράθεση...μεταξύ άντρα-γυναίκα...και να υπάρχει αντίθεση απόψεων....σκέψεων...συναισθημάτων...?

την φωτιά σβήνει το νερό...έχουμε το αποτέλεσμα της ύφεσης.....η φωτιά είναι η σκέψη...το αποτελεσμά της είναι η κατάληξη....

λυπάμαι που δεν εμβαθύνεις και σου είναι εύκολο μέσα απο πρόχειρες σκέψεις σου να την "λές" τόσο εύκολα στους συνανθρώπους σου.....

μάθε να κάνεις διάλογο εμπεριστατωμένων σκέψεων.....

δεν μου άρεσε το ύφος σου....μακάρι να μην ήταν τόσο επιθετικό όσο έδειξε......

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

υ.γ Είμαι ερωτευμένος με την φιλοσοφία και θέλω να διαιωνίζεται έσω μου......
WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 08/06/2005 10:38:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 15:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ολα ειναι πιθανα,Allzaro δεν ετυχε ποτε να εχεις καποια φιλη?

Εννοείς γυναίκα φίλη.. τρελός είμαι..

Θα με πουλήσει με την πρώτη ευκαιρία..

quote:
ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ [ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ] ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Αλλο τα βρίσκουν .. συνυπάρχουν ΑΦΡΟΔΙΤΗ και αλλο φιλία.. η φιλία είναι παντοτινή.. ακόμα και μετά θάνατον..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 15:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ααα Νομιζω οτι εχεις λαθος ιδεα .Γιατι να σε πουλησει ?Αντιθετα αν δεν γινουν αλλες εμπλοκες μια τετοια φιλια θα μπορουσε να ειναι
πολυ ομορφη και βοηθητικη.[εξαιρω την περιπτωση επαγγελματικου ανταγωνισμου ομως]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 15:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[/quote]
Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΙΩΝΙΖΕΤΑΙ...ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ...ΥΠΑΡΧΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΦΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΞΕΡΟΧΟΡΤΑ.


---P I X E L D R E A M,
Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ, ΜΑΘΑΙΝΕΤΑΙ, ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ, ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΛΟΓΑ, ΦΩΤΙΑ, ΑΣΒΕΣΤΗ, ΚΑΥΤΗ, ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΧΟΡΤΑ.
ΕΝΙΟΤΕ ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕ ΟΜΩΣ.


[/quote]

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 15:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ολα ειναι πιθανα,Allzaro δεν ετυχε ποτε να εχεις καποια φιλη?

Εννοείς γυναίκα φίλη.. τρελός είμαι..

Θα με πουλήσει με την πρώτη ευκαιρία..


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. ΜΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΤΟΜΑ ΓΝΩΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ (ναι πολλές) ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ. ΟΛΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ? ΧΜΜΜ. ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 15:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A L L Z Z A R O,
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΟΥΛΑΕΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΔΟΥΠΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΣΕ ΜΙΑ [ΦΙΛΗ] ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΦΙΛΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ.
ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΔΙΟΙ.
ΟΥΤΕ ΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 15:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ

Θεωρητικώς αλλά και ως φιλοσοφημένη σκέψη gretel ακούγεται ωραία..
Πρακτικώς ομως είναι αδύνατον.

quote:
ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ (ναι πολλές) ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΛΑ.

Και εγώ εχω γνωρίσει.. ολες ομως είχαν σύντομη ημερομηνία λήξης..

quote:
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ.

Θα μου επιτρέψεις gretel .. δεν άφησα υπονοούμενα ωστε να εννοηθεί οτι παρομοιάζω τις γυναίκες με κάποιο είδος ζώου.. απορώ γιατί το κάνεις εσύ..??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy