ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 10:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
quote:
ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟ ΣΤΟΝ ΠΛΟΥΤΩΝΑ.
Ουρανό ναι, Παρθένο;
quote:
ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑ ΣΤΟΝ ΛΕΟΝΤΑ.
ΕΡΜΗ ΚΑΙ ΚΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΩ.
Θα πας πάρα πολύ καλά επαγγελματικά, απλώς χρειάζεται να έχεις υπομονή. Λόγω, κυρίως, Κρόνου στον Αιγόκερω.
quote:
ΑΡΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ -ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ- ΚΑΙ ΗΛΙΟ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΑΡΟ.

Έχω μείνει έκπληκτος.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 15:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι, γιατί για τους φίλους με Δία στην Παρθένο δεν έχω κάποια στοιχεία να αναφέρω.
Ελπίζω να "αποζημιωθούν" από τις άλλες θέσεις που έχουν.

Δίας στο Ζυγό

Άτομο, που ενώ έχει συνεχείς αποτυχίες στην αισθηματική του ζωή, δεν διδάσκεται από τα σφάλματά του και τις ακατάλληλες επιλογές του και συνεχίζει τα λάθη του.

Είναι το άτομο, ιδίως ο άνδρας, που θα ακουστεί ηθικά, αυτό που λέμε "βεντέτα μέσω σκανδάλων", δηλαδή θα ακουστεί μέσα από την έντονη ζωή του, τις διάφορες σχέσεις του.

Άτομο γεννημένο για ραφινάτα επαγγέλματα.
Είναι άτομο ό,τι πιο ακατάλληλο για βαριά ή βρώμικη εργασία.
Εύνοια για επάγγελμα σχετικό με πλατύ κοινό.


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 16:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λυπάμαι, γιατί για τους φίλους με Δία στην Παρθένο δεν έχω κάποια στοιχεία να αναφέρω.
Ελπίζω να "αποζημιωθούν" από τις άλλες θέσεις που έχουν.

Ντροπή σου!

.
.


Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 18:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα βρε Στέφανε κάνε μια προσπάθεια...

Όχι τίποτα άλλο αλλά τον έχω και προσωπικό,στον 1ο μου οίκο σε σύνοδο με Πλούτωνα και Ουρανό.

Είμαι ένας φτωχός και μόνος Παρθενοδιοουρανοπλουτώνιος. Έλεος !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2005, 22:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mercury, έχεις το Δία σε σύνοδο με Ουρανό και Πλούτωνα;
Ενδιαφέρον!

Επιτρέπεις να πω λοιπόν πως είσαι ένα ιδιοφυέστατο άτομο και γεννήθηκες ένα οικονομικό ταλέντο, που ό,τι και να σου συμβεί στον οικονομικό τομέα, μέσα από νέα ξεκινήματα, θα έχεις πολύ μεγάλα κέρδη στη ζωή σου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 17:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στέφανε σε ευχαριστώ, ξέρεις να "φτιάχνεις" καλά τους άλλους

Γιά το οικονομικό ταλέντο μου αμφιβάλλω λιγάκι,μάλλον η "φευγάτη" Σελήνη μου στους Ιχθείς δεν το αφήνει να εκδηλωθεί,το βλέπω να πηγαίνει "αδιάβαστο".

Όσο για την ιδιοφυία μου, υποψιάζομαι ότι είναι μεγαλοφυία,αλλιώς πως να εξηγήσω πως δεν την αναγνωρίζει κανεις? Ως γνωστόν όλες εμείς οι μεγαλοφυίες αναγνωριζόμαστε μόνο μετά θάνατον...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 17:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιά το οικονομικό ταλέντο μου αμφιβάλλω λιγάκι,μάλλον η "φευγάτη" Σελήνη μου στους Ιχθείς δεν το αφήνει να εκδηλωθεί,το βλέπω να πηγαίνει "αδιάβαστο".
Είσαι και πολύ συναισθηματικός, συνάμα!
quote:
Όσο για την ιδιοφυία μου, υποψιάζομαι ότι είναι μεγαλοφυία,αλλιώς πως να εξηγήσω πως δεν την αναγνωρίζει κανεις? Ως γνωστόν όλες εμείς οι μεγαλοφυίες αναγνωριζόμαστε μόνο μετά θάνατον...


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
blossom
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 17:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους blossom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας,

Είναι το πρώτο μου post στο esoterica.
Εχω διαβάσει πολλά θέματα εδώ μέσα αλλά πρώτη φορά διαβάζω τόσα πολλά να γράφονται για την αστρολογία μέσα σε ένα site. Συγχαρητήρια.

Αν και τρόμαξα γιατί αν κρίνω από αυτά που γράφονται αστρολογικά είμαι πολύ αλλοπρόσαλη.

Γεννήθηκα 7-11-1973 ώρα 23.22 μ.μ. στην Αθήνα.
Συνδιασμός που σκοτώνει...
ΗΛΙΟΣ: ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ: ΛΕΩΝ
ΣΕΛΗΝΗ: ΚΡΙΟΣ
ΕΡΜΗΣ: ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΑΦΡΟΔΙΤΗ: ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
ΑΡΗΣ: ΚΡΙΟΣ

Υ.Γ.: Αν δεν ήμουν Σκορπιός δεν νομίζω να ενδιαφερόμουν τόσο πολύ για θέματα μεταφυσικής και αυτογνωσίας.

Γιατρέ μου είμαι σοβαρά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2005, 01:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεννήθηκα 7-11-1973 ώρα 23.22 μ.μ. στην Αθήνα.
Συνδιασμός που σκοτώνει...
ΗΛΙΟΣ: ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ: ΛΕΩΝ
ΣΕΛΗΝΗ: ΚΡΙΟΣ
ΕΡΜΗΣ: ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΑΦΡΟΔΙΤΗ: ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
ΑΡΗΣ: ΚΡΙΟΣ

Ποποπο .. όντως συνδοιασμός που σκοτώνει.. στην κυριολεξία όμως.. χεχε..

Δεν θα σου πω περισσότερα.. θα αφήσω τον φίλο Στέφανο να σου απαντήσει.. μιας και κάνει πολύ ωραίες αναλύσεις..


quote:
Υ.Γ.: Αν δεν ήμουν Σκορπιός δεν νομίζω να ενδιαφερόμουν τόσο πολύ για θέματα μεταφυσικής και αυτογνωσίας.


Μην το λες.. εγώ δεν έχω καθόλου σκορπιό μα το ενδιαφέρον υπάρχει..
απλά ας πούμε πως τα ζώδια του νερού είναι πιο επιρρεπή στα θέματα αυτά.. λόγω ευαισθησίας και άλλων ιδιοτήτων που φέρουν.. αλλά δεν είναι τα μόνα..
Όπως έχουμε ξαναπεί.. η αστρολογία δεν υπάρχει για να κατοχυρώνουμε αυτό που είμαστε αλλά για να τα ξεπερνάμε..

Η ευαισθησία είναι δύναμη...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Edited by - simori on 30/04/2005 02:04:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 11:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή blossom.

Έχεις και Δία στον Υδροχόο και
Κρόνο στον Καρκίνο.

Διαβάζοντας τις αναλύσεις των θέσεών σου, μπορείς να βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα.
Για ό,τι απορία έχεις, μη διστάσεις να με ρωτήσεις.

Για το 23.22 μ.μ., είσαι σίγουρη;
(Αστείο ήταν για την ακρίβεια και του λεπτού. Και δεν έχεις και παρθένους, βρε παιδί μου. )


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Magene
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 11:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Magene  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Ενδιαφέροντα τα όσα λέτε, αλλά πως μπορεί κάποιος να βρει τη θέση των πλανητών κατά τη γέννησή του;

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει, γεννήθηκα 18/06/65 στις 03:30.

Επίσης τι γίνεται με τη θερινή και χειμερινή ώρα, από πότε ξεκίνησε να ισχύει αυτό και πως μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος για τον ωροσκόπο του;

Αν έχετε ήδη απαντήσει στις παραπάνω απορίες μου συγνώμη, αλλά ήταν αδύνατον να διαβάσω και τις 10 σελίδες του forum.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 11:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή/έ Magene.

Οι θέσεις των πλανητών σου είναι οι εξής:

Ήλιος: 26 των Διδύμων
Σελήνη: 10 του Υδροχόου
Ερμής: 4 του Καρκίνου
Αφροδίτη: 14 του Καρκίνου
Άρης: 24 της Παρθένου
Δίας: 13 των Διδύμων και
Κρόνος: 17 των Ιχθύων

Για τον ωροσκόπο σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Τέλος, θα σου πρότεινα να μη διαβάσεις και τις 10 σελίδες, αλλά μόνο την ανάλυση των θέσεων πλανητών.
Θα σε βοηθήσει να βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Magene
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 13:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Magene  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε σ'ευχαριστώ.
Μέχρι και τον Δία που διάβασα μάλλον σκιαγραφούμαι (με μόνη εξαίρεση τη θέση του Δία) αλλά τι γίνεται που αυτά που γράφεις για τον Δία στους Διδύμους, που έρχονται σε πλήρη αντίφαση με τη θέση όλων των υπολοίπων πλανητών και που νομίζω ότι δεν με εκφράζουν καθόλου; Μήπως έχει γίνει λάθος σ'αυτό το σημείο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 13:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Magene (φαντάζομαι πως είσαι κοριτσάκι.)

Δεν μπορώ να πιστέψω πως με τον Ήλιο και το Δία στους Διδύμους δεν έχεις ταλέντο στη συναλλαγή, ευφράδεια και ρητορική ικανότητα και βέβαια και επιπολαιότητα.

Σίγουρα η Σελήνη στον Υδροχόο και ο Κρόνος στους Ιχθείς σού έχουν δώσει μια τεράστια μοναξιά μέσα σου.

Ακόμα ο Ερμής και η Αφροδίτη στον Καρκίνο σε έχουν κάνει ένα πολύ ευαίσθητο και καλό άτομο.

Το ένα, όμως, δεν αναιρεί το άλλο. Απλώς, αλληλοεπηρεάζονται.

Ξέρεις, έχω κι εγώ Ήλιο στους Διδύμους, Ερμή και Αφροδίτη στον Καρκίνο και συμπαθώ πολύ αυτά τα άτομα, γιατί συνδυάζουν την εξωστρέφεια με το συναισθηματισμό (για να περιαυτολογήσουμε και λίγο.)


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Magene
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 13:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Magene  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε,

Κατ'αρχήν ναι είμαι "κοριτσάκι", λίγο σιτεμένο βέβαια, αλλά αυτό στην παρούσα κουβεντούλα μας δεν νομίζω ότι έχει σημασία.

Αν το γεγονός ότι ενώ βρίσκομαι στη δουλειά μου με αρκετό φόρτο εργασίας εγώ κάθομαι και κάνω chat στα forums και ασχολούμαι με ζώδια, μπορεί να χαρακτηριστεί επιπόλαιο, τότε ναι μία δόση την έχω. Κατά τα άλλα όμως η μέχρι τώρα ζωή μου μάλλον χαρακτηρίζεται από υπέρμετρη ίσως υπευθυνότητα, σε βάρος πολλές φορές της προσωπικής μου ευχαρίστησης.

Τέλος πάντων χαίρομαι που έχουμε τον ίδιο Ηλιο, Ερμή και Αφροδίτη. Μάλλον εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύμματος.

Υ.Γ. Ανυπομονώ να διαβάσω και τη συνέχεια, δηλαδή για τον Κρόνο στους Ιχθύες αλλά και για τους υπόλοιπους τρεις πλανήτες, την θέση των οποίων δεν μου αποκάλυψες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 16:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. Ανυπομονώ να διαβάσω και τη συνέχεια, δηλαδή για τον Κρόνο στους Ιχθύες αλλά και για τους υπόλοιπους τρεις πλανήτες, την θέση των οποίων δεν μου αποκάλυψες.
Δε σου αποκάλυψα τις θέσεις αυτές, γιατί, κατά τη συγκεκριμένη θεωρία, δε λαμβάνονται υπ' όψη.

Αν θέλεις, μπορώ να σου γράψω μία γενικότερη ανάλυση, είτε στο forum είτε να στη στείλω με e-mail.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Magene
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 17:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Magene  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν θέλεις, μπορώ να σου γράψω μία γενικότερη ανάλυση, είτε στο forum είτε να στη στείλω με e-mail.
[/quote]

Αν δεν σου κάνει κόπο, ναι θα το ήθελα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 20:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Magene
18/06/65 03:30

θέσεις Πλανητών
Ήλιος: 26 των Διδύμων
Σελήνη: 10 του Υδροχόου
Ερμής: 4 του Καρκίνου
Αφροδίτη: 14 του Καρκίνου
Άρης: 24 της Παρθένου
Δίας: 13 των Διδύμων
Κρόνος: 17 των Ιχθύων
Ουρανός: 11 της Παρθένου
Ποσειδώνας: 17 του Σκορπιού
Πλούτωνας: 13 της Παρθένου

Όψεις Πλανητών
Ήλιος τετράγωνο με Άρη
Σελήνη τρίγωνο με Δία
Σελήνη τετράγωνο με Ποσειδώνα
Αφροδίτη τρίγωνο με Κρόνο
Αφροδίτη εξήντα μοίρες με Ουρανό
Αφροδίτη τρίγωνο με Ποσειδώνα
Αφροδίτη εξήντα μοίρες με Πλούτωνα
Άρης αντίθεση με Κρόνο
Δίας τετράγωνο με Κρόνο
Δίας τετράγωνο με Ουρανό
Δίας τετράγωνο με Πλούτωνα
Κρόνος αντίθεση με Ουρανό
Κρόνος τρίγωνο με Ποσειδώνα
Κρόνος αντίθεση με Πλούτωνα


Θα χρειαστεί λίγος χρόνος για την ανάλυση.
Πάντως, συνδυάζεις την ευαισθησία με ένα έντονο εγωισμό και χαίρομαι, γιατί συνήθως τα άτομα με παρόμοιες επιρροές δύσκολα μπαίνουν στη διαδικασία να αναλύσουν τον εαυτό τους.


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 03/05/2005 20:33:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 11:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Magene, η ανάλυσή σου είναι έτοιμη.

Απλώς, πες μου αν θέλεις να τη στείλω εδή ή μέσω e-mail.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Magene
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 13:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Magene  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή Magene, η ανάλυσή σου είναι έτοιμη.

Απλώς, πες μου αν θέλεις να τη στείλω εδή ή μέσω e-mail.


Στέφανε σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο που σπατάλησες.

Νομίζω καλύτερα μέσω e-mail. Φαντάζομαι δεν ενδιαφέρει τους υπόλοιπους συνομιλητές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 13:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δίας στο Σκορπιό

Είναι το άτομο που στη ζωή του θα χάσει χρήματα εξ αιτίας άλλων και όχι εξ αιτίας δικής του κακής οικονομικής διαχείρισης.

Συγχωρεί μεν, αλλά δεν ξεχνά ποτέ.
Δηλαδή εκείνη την ώρα υποχωρεί, δεν επιτίθεται, αλλά το κρατάει μέσα του και αργά ή γρήγορα θα ανταποδώσει, όχι σαν εκδίκηση, αλλά ως διακαίωμα.

Το πιο σημαντικό είναι ότι κάποτε όταν ταλαιπωρηθεί από σοβαρή ασθένεια, θα την ξεπεράσει, θα θεραπευθεί.

Οι γυναίκες να κάνουν τεστ - Παπ.


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
blossom
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2005, 14:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους blossom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή blossom.

Έχεις και Δία στον Υδροχόο και
Κρόνο στον Καρκίνο.

Διαβάζοντας τις αναλύσεις των θέσεών σου, μπορείς να βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα.
Για ό,τι απορία έχεις, μη διστάσεις να με ρωτήσεις.

Για το 23.22 μ.μ., είσαι σίγουρη;
(Αστείο ήταν για την ακρίβεια και του λεπτού. Και δεν έχεις και παρθένους, βρε παιδί μου. )



Καλά μου λες τι συμπέρασμα να βγάλω; Μπερδεύτηκα η καημένη. Σκορπίνα από την μια με ωροσκόπο Λέων από την άλλη. Δεν νομίζω ότι θα ήθελες να ήσουν στην θέση μου όλη την ώρα να συγκρούονται τα θέλω μου (ως Λέων) με τα πρέπει μου (ως Σκορπιός). Βάλε και μια δόση σοβαρότητας από τον Αιγόκερω και μια δόση επιπολαιότητας από τον Κριό να δεις τι ωραίο μίγμα γίνεται. Με μόνο σύμμαχο την διαίσθηση και το αίσθημα δικαίου του Σκορπιού και την σοβαρότητα και την εργατικότητα του Αιγόκερου άντε να πολεμήσω τον εγωισμό του Σκορπιού σε συμμαχία με τον εγωισμό του Κριού και την τάση για κυριαρχία, επιπολαιότητα του Λέων και του Κριού. Προς το παρόν η συμμαχία Σκορπιός-Αιγόκερως νικά. Δεν ξέρω τώρα που πάτησα τα 30 αν ο Λέων πάρει τα ηνία.

Οσο για την ώρα η μάνα μου μου είπε ότι γεννήθηκα ανάμεσα στις 23.20 με 23.25 οπότε τι ώρα να βάλω;

Γιατρέ μου είν' κακό που δεν έχω πουθενά Παρθένο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 14:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατρέ μου είν' κακό που δεν έχω πουθενά Παρθένο;
Και ναι και όχι.

Πιο συγκεκριμένα:
Με Σελήνη και Άρη στον Κριό: δυναμισμός και ξεροκεφαλιά στα ύψη.
Ερμής στο Σκορπιό: Γεννημένη ντετέκτιβ!
Αφροδίτη στον Αιγόκερω: Ποτέ γάμος από συμφέρον.

Όμως, χρειάζονται τουλάχιστον και όψεις.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Magene
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 16:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Magene  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε σ'ευχαριστώ πολύ. Νομίζω ότι κατά το 90% με ψυχογράφησες.

Αλήθεια δεν ξέρω αν σε έχουν ρωτήσει κι άλλοι, είσαι ερασιτέχνης ή ασχολείσαι επαγγελματικά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 11:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Magene, χαίρομαι που η ανάλυση σε γενικές γραμμές ήταν επιτυχής.

Την αστρολογία την αγαπάω, γιατί η συγκεκριμένη μέθοδος με έχει βοηθήσει αφάνταστα στο να γνωρίσω καλύτερα τον εαυτό μου.
Δε θα μπορούσα λοιπόν κάτι που αγαπάω τόσο, να το κάνω επαγγελματικά.

Χαίρομαι, επίσης, για το ότι αποδέχεσαι την ανάλυση που σου έστειλα σε τόσο μεγάλο βαθμό, γιατί, όπως θα διαπίστωσες, είναι αρκετά σκληρή.
Αυτό, βέβαια, δε συμβαίνει μόνο με εσένα, αλλά με τους περισσότερους, συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου πρώτα.

Τέλος, όπως σου έγραψα και στο mail, αν έχεις οποιαδήποτε απορία, μη διστάσεις να μου στείλεις mail, για να το συζητήσουμε.

Να είσαι καλά.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 16:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΕΦΑΝΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ Η ΟΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΤΩ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΧΑΡΤΕΣ. ΘΑ ΣΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΟΝ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ 1990 ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΩΡΑ 20.10
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μας Στέφανε και βάζω εσένα πρώτον γιατί έχεις το όνομα του αδελφούλη μου που τον αγαπώ πολύ, αλλά και όλοι οι υπόλοιποι που "βοηθούν" εμάς τους όχι και τόσο σχετικούς με το θέμα, ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλα τα πολύ ενδιαφέροντα που γράφετε. Ανυπομονώ, να μάθω τη συνέχεια για τις θέσεις και των υπόλοιπων πλανητών στα ζώδια

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι, αλλά θα παρακαλούσα κάποια νεότερα μέλη να συμμετέχουν πιο εποικοδομητικά στο forum.

Το παρόν topic δεν έχει σκοπό να παίξει αυτόν το ρόλο.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 19:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και φυσικά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, αναφερόμουν στο μέλος SM-GIOTA και σε όποιο άλλο νέο ή παλιό μέλος με διπλή εγγραφή.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 19:07:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ανήσυχη7, σ' ευχαριστώ που παρακολουθείς με ενδιαφέρον το θέμα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy