ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 12:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και βέβαια ή προηγούμενη ανάλυση είναι


Άρης στο Σκορπιό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 15:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι άνθρωποι με Άρη στον Σκορπιό (για να μην πω όλοι οι Σκορπιοί), θα πρέπει να φορούν μία ταμπέλα:
"ΜΑΚΡΙΑ... ΦΥΛΑΧΤΕΙΤΕ!!!"

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 15:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Zadok, θα έλεγα ότι αυτή την αστρολογική επιρροή (Άρης στο Σκορπιό) τη θεωρώ από τις πιο δυνατές.

Γιατί, για όσους έχουν Άρη στο Σκορπιό, η ζωή είναι ένα μεγάλο πάθος.

Και από τη δική μου τη σκοπιά, είναι πολύ καλύτερο να ζεις τη ζωή σου, μέσα από πάθος, απ' ότι να τη ζεις χλιαρά και ίσως ανούσια.

Ίσως να φταίει, βέβαια και ο Δίας μου στον 8ο οίκο (έναν από τους λίγους οίκους που ξέρω).

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 19:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ, ήρθε η ώρα του Άρη στον Τοξότη.

Κανόνισε Στέφανος, θέλω την καλύτερη ερμηνεία

(βάλε και λίγη "σάλτσα",τσάμπα είναι)

Φυσικά απορρίπτω προκαταβολικά το οτιδήποτε αρνητικό γράψεις
για πάρτυ μας. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 23:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mercury!!! Άρης στον Τοξότη.

Μετά απ' όλες τις φατσούλες, έβαλα το .

Κι αυτό γιατί ο Άρης στον Τοξότη, πέραν από τις διάφορες άλλες παρατηρήσεις, είναι χαρακτήρας μοναδικός και διαφορετικός.

Περισσότερα...σε λίγες μέρες.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2004, 23:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μας δω... Για να μας δω... Κι εγώ Άρη στον Τοξότη, φίλε Mercury!!

...αλλά, μεταξύ μας... τα χάλια του έχει κι αυτός ο Άρης, μόνο που με τίποτε δενείναι χειρότερος του Άρη στον Σκορπιό.

Φίλε Στέφανε, προτιμώ να μην εκφραστώ για τη ζωή με πάθος του Άρη στον Σκορπιό... γιατί είμαι και κόρη ναυάρχου! (που λέει ο λόγος)

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 00:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως και μόνο το γεγονός ότι:

"Ο τρόπος σκέψης σας διαφέρει από τον τρόπο σκέψης των άλλων ανθρώπων."

για μένα είναι ουσιώδες.

Υ.Γ. Επιτρέψτε σε κάποιον που επηρεάζεται άμεσα από τον Ήλιο στους Διδύμους να αλλάξει ξανά τη φωτογραφία των κειμένων του.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 20:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί Zadok, Mercury και όσοι άλλοι φίλοι με τον Άρη στον Τοξότη, ήλθε η ώρα.

Άρης στον Τοξότη

Το άτομο είναι πολύ ανεξάρτητο και αυτάρεσκο.

Αλλάζουν συνέχεια οι στόχοι και τα πνευματικά του ενδιαφέροντα.
Μπορεί σήμερα να κλαίει και αύριο να το δεις αδιάφορο.
Απρόβλεπτος, δηλαδή δεν μπορεί κανείς να τον κατατάξει στον καλό ή στον κακό, στο ότι πιστεύει αυτά ή εκείνα, δεν μπορεί να είναι σίγουρος.

Ο τρόπος σκέψης του διαφέρει από τον τρόπο σκέψης των άλλων, από την κοινή σκέψη.
Δεν το καταλαβαίνουν.

Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πώς σκέπετεται.

Προσοχή στο σόι του συντρόφου, γιατί θα είναι αρνητικό στην αισθηματική του ζωή.

Προσοχή στις μετακινήσεις με τροχοφόρα.
Τάσεις για ατυχήματα στα πόδια.

Ο άνδρας κυρίως, με τον Άρη στον Τοξότη, αλλά και η γυναίκα, χρειάζονται σύντροφο που να τους δημιουργεί συνεχώς εναλλαγές στα ενδιαφέροντά τους.
Θέλουν ο σύντροφος να αλλάζει, όχι μόνο εμφάνιση, αλλά και χαρακτήρα.
Εάν παραμένει ο ίδιος καθημερινά, εάν γνωρίζουν με τι άτομο έχουν να κάνουν, τους έχασε.

Θέλουν το μυστηριώδες, το άγνωστο.
Βαριούνται το σύντροφο που γνωρίζουν.

Ό,τι σχετίζεται με τη ρουτίνα, ό,τι σχετίζεται με το μακροχρόνιο, ό,τι σχετίζεται με αυτό που ξέρουν, τους κουράζει.

Αυτά, λοιπόν, φίλοι μου γεμάτοι μυστήριο και

Συνεχίζεται με Άρη στον Αιγόκερο

thoth... νομίζω πως θυμάμαι καλά.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 21:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτά, λοιπόν, φίλοι μου γεμάτοι μυστήριο και

Συνεχίζεται με Άρη στον Αιγόκερο

thoth... νομίζω πως θυμάμαι καλά.



Ναι, Στέφανε, καλά θυμάσαι

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 21:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωωωω... μα, άξιζε την αναμονή!! Ευχαριστούμε, Steve...

Αγαπητέ Τρισμέγιστε, να εύχεσαι να 'ναι μακρύς ο δρόμος...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 00:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΓΕΛΙΑ:

Ζητείτε ορφανή νεαρά, με ικανότητα εναλλαγής εμφάνιση και χαρακτήρα σε καθημερινή βάση,και με έλξη πρός το μυστήριο και το άγνωστο για στιγμιαία σχέση με ανεξάρτητο,αυτάρεσκο και απρόβλεπτο νεαρό,ούτε καλό ούτε κακό,που έχει την τάση να αλλάζει στόχους και πνευματικά ενδιαφέροντα καθημερινώς, και του οποίου τη βαθυστόχαστη σκέψη ουδείς κατανοεί. Διαθέτω χιλιοτρακαρισμένον τροχοφόρον(ποδήλατο).Σκοπός η μη γνωριμία.Θα δωθεί προτεραιότητα στις ορθοπεδικούς με προυπηρεσία στο ΚΑΤ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 11:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΓΓΕΛΙΑ:

Ζητείτε ορφανή νεαρά, με ικανότητα εναλλαγής εμφάνιση και χαρακτήρα σε καθημερινή βάση,και με έλξη πρός το μυστήριο και το άγνωστο για στιγμιαία σχέση με ανεξάρτητο,αυτάρεσκο και απρόβλεπτο νεαρό,ούτε καλό ούτε κακό,που έχει την τάση να αλλάζει στόχους και πνευματικά ενδιαφέροντα καθημερινώς, και του οποίου τη βαθυστόχαστη σκέψη ουδείς κατανοεί. Διαθέτω χιλιοτρακαρισμένον τροχοφόρον(ποδήλατο).Σκοπός η μη γνωριμία.Θα δωθεί προτεραιότητα στις ορθοπεδικούς με προυπηρεσία στο ΚΑΤ.



Αγαπητέ Mercury, είσαι φοβερός.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 14:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρης στον Αιγόκερο

Δυναμικό άτομο.
Γεννήθηκε με ηγετικές ικανότητες.

Είναι πάρα πολύ εύθικτο.
Δεν ανέχεται την προσβολή.

Αντιδρά γεννώντας το φόβο στους άλλους. Μην πιστεύετε τί δείχνει.

Δείχνει σκληρός και απόμακρος.

Όλα τα φιλόδοξα σχέδια της ζωής του για καρριέρα,
θα πραγματοποιηθούν οπωσδήποτε,
έστω και καθυστερημένα.

Του αρέσουν τα ταξίδια και οι μετακινήσεις.
Έχει ταλέντο στην πολύωρη οδήγηση.

Άτομο δυνατό στο σεξ.
Γεια σου, Τρισμέγιστε!

Επειδή είναι πολύ εύθικτος, το ευαίσθητο σημείο του, για να μείνει κοντά του μια γυναίκα, χρειάζεται κάθε φορά που θυμώνει, εκείνη τρυφερά και με ευγένεια, σε ήπιους τόνους να του δίνει να καταλάβει το λάθος του.

Θα έχει εύνοια, αν ασχοληθεί με επάγγελμα σχετικό με μηχανές, ηλεκτρικά, οδήγηση.

Προσοχή στα οστά.


Συνεχίζεται με Άρη στον Υδροχόο


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 15:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άρης στον Αιγόκερο

Δυναμικό άτομο.
Γεννήθηκε με ηγετικές ικανότητες.

Είναι πάρα πολύ εύθικτο.
Δεν ανέχεται την προσβολή.

Αντιδρά γεννώντας το φόβο στους άλλους. Μην πιστεύετε τί δείχνει.

Δείχνει σκληρός και απόμακρος.

Όλα τα φιλόδοξα σχέδια της ζωής του για καρριέρα,
θα πραγματοποιηθούν οπωσδήποτε,
έστω και καθυστερημένα.

Του αρέσουν τα ταξίδια και οι μετακινήσεις.
Έχει ταλέντο στην πολύωρη οδήγηση.

Άτομο δυνατό στο σεξ.
Γεια σου, Τρισμέγιστε!

Επειδή είναι πολύ εύθικτος, το ευαίσθητο σημείο του, για να μείνει κοντά του μια γυναίκα, χρειάζεται κάθε φορά που θυμώνει, εκείνη τρυφερά και με ευγένεια, σε ήπιους τόνους να του δίνει να καταλάβει το λάθος του.

Θα έχει εύνοια, αν ασχοληθεί με επάγγελμα σχετικό με μηχανές, ηλεκτρικά, οδήγηση.

Προσοχή στα οστά.


Συνεχίζεται με Άρη στον Υδροχόο


Ζήσε τη στιγμή!



Να ζήσεις Στέφανε, να με... διαφημίζεις.

Αναρωτιέμαι... θα σου κλέψω το copyright εάν χρησιμοποιήσω αυτούσιο το κείμενό σου σε κάποια δημοσίευση;

Ρωτάς σε ποια δημοσίευση;;;

Μα βέβαια σε στήλες Γνωριμιών !!!

quote:
Επειδή είναι πολύ εύθικτος, το ευαίσθητο σημείο του, για να μείνει κοντά του μια γυναίκα, χρειάζεται κάθε φορά που θυμώνει, εκείνη τρυφερά και με ευγένεια, σε ήπιους τόνους να του δίνει να καταλάβει το λάθος του.

Ακούς εσύ;;; Άιντε και με την "βούλα" της Αστρολογίας, πάλι δικαιολογημένος είμαι...


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 17:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερούλη thoth,φαντάσου ένα ποτάμι esotericων θηλυκών να σε ακολουθεί..


Οφείλω Στέφανε να ομολογήσω ,πως ήταν καλό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 18:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά... εσύ, αγαπητή TAO, ΠΩΣ το ξέρεις ότι ήταν πολύ καλό

quote:
Ακούς εσύ;;;

Ελπίζω να μην ακούει...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναρωτιέμαι... θα σου κλέψω το copyright εάν χρησιμοποιήσω αυτούσιο το κείμενό σου σε κάποια δημοσίευση;

Ακούς εσύ;;; Άιντε και με την "βούλα" της Αστρολογίας, πάλι δικαιολογημένος είμαι...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum



thoth, το copyright είναι ελεύθερο για όλους και ιδιαιτέρως αν απευθυνθεί στo άτομo που πρέπει...


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, είστε απίστευτοι.

Ας πούμε όμως και λίγες αλήθειες

Όχι Zadok δεν με ακούει. Ρητορική ήταν η ερώτηση.

Ναι, ΤΑΟ, με τέτοιες περγαμηνές με τις οποίες με "τύλιξε" ο Στέφανος, θα μπω στο... "ποτάμι". Εξάλλου με αναπτέρωσες, αφού κι εσύ είπες ότι... "είναι καλό". χώρια που έκανες και την Zadok να αναρωτιέται.

Εδώ κολλάει η διαφημιστική ατάκα "Αφήστε τους να αναρωτιούνται" ή ακόμα καλύτερα "ο άνδρας ξεχωρίζει για δύο πράγματα, το ένα είναι ο Άρης στον Αιγόκερω"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 19:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ κολλάει η διαφημιστική ατάκα "Αφήστε τους να αναρωτιούνται" ή ακόμα καλύτερα "ο άνδρας ξεχωρίζει για δύο πράγματα, το ένα είναι ο Άρης στον Αιγόκερω"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum




Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 20:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[b]Με παράσυρε το ρέμα[b] (βλ. ποτάμι... )

Στίχοι: Βασίλης Τσιτσάνης
Μουσική: Βασίλης Τσερέλης


Βαριά σεκλέτια έχω απόψε
και η καρδιά μου είναι κλειστή
Βλέπω να φεύγει απ' τη ζωή μου
εκείνη που 'χω ερωτευθεί

Με παράσυρε το ρέμα
μάνα μου, δεν είναι ψέμα
καίγομαι γι αυτή και λιώνω
την αγαπώ

Με τραβούν τα βήματά της
η κακούργα η ομορφιά της
κι αν μου φύγει κάποια μέρα
θα τρελαθώ

Στον ύπνο μέσα φεύγει η καρδιά μου
Τη βλέπω μ' άλλον να μ' απατά
και με τρομάζουν τα όνειρά μου
αν βγουν στο τέλος αληθινά


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 20:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασφαλώς και δεν θα περίμενα απο αδαείς να γνωρίζουν για το φαινόμενο της μετάπτωσης των..ισημερινών και για το γεγονός του ότι οι ερμηνείες του Άρη στον Αιγοκερω αφορούν αποκλειστικά και μόνο όσους φαινομενικά και μόνο γεννήθηκαν με τον Άρη στον Τοξότη.

Άλλωστε είναι πασίγνωστη η ρήση της Έλενα Μπλαβάτσκι "κορίτσια ο Μercury!"("Ο άνδρας αποκεκαλυμένος "σελ 674 παρ.48)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 20:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γ@@ώ το "edit" μου!!!

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 20:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όμορφα λοιπόν,θα το αφήσω να .......αιωρείται!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 20:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα μας πήρε και μας σήκωσε...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 21:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΔΕ ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 21:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όμορφα λοιπόν,θα το αφήσω να .......αιωρείται!

Λέτε να... αιωροτεύτηκα ;;;


Έτσι μπράβο ΤΑΟ μου, έτσι σε θέλω. Όχι τίποτε άλλο αλλά να ανεβαίνουν και οι μετοχές μου, δηλαδή.


quote:
Τώρα μας πήρε και μας σήκωσε...

Που να πάρει και να (με) σηκώσει
και στην καρδιά να με καρφώσει

Άντε να κάνω και εγώ ένα στιχάκι
για να πάω κόντρα στης Zadok το τραγουδάκι


Μέσα σε όλα και ο... πονηρούλης ο Mercury... ...θυμήθηκε την μετάπτωση των Ισημεριών. Αλλά δεν λέει ο μπαγάσας ότι εάν ήταν έτσι, ο Άρης θα ήταν στον Σκορπιό και όχι στον Τοξότη κι έτσι θα χάναμε και οι δύο την δόξα.

quote:

ΑΥΤΑ ΔΕ ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ!!!

Όχι καλή μου Gretel αστειεύομαστε, μην με... εντονογραφιάζεις τόσο πολύ Κατά βάθος είμαι καλό παιδί αλλά βαριέμαι να... σκάβω για αυτό και που και που φανερώνεται ο κρυμμένος μου εαυτός

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 22:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μέσα σε όλα και ο... πονηρούλης ο Mercury... ...θυμήθηκε την μετάπτωση των Ισημεριών. Αλλά δεν λέει ο μπαγάσας ότι εάν ήταν έτσι, ο Άρης θα ήταν στον Σκορπιό και όχι στον Τοξότη κι έτσι θα χάναμε και οι δύο την δόξα.

Την πάτησες thoth. Εγώ μίλησα για μετάπτωση...ισημερινών και όχι ισημεριών Είναι ένα καινούριο φαινόμενο που ανακάλυψα πριν δυό ώρες περίπου,και το οποίο είναι αδύνατον να εξηγήσω σε κοινούς θεούς

Πλάκα πλάκα...κάναμε το θέμα του Στέφανου μπάχαλο...και μου φαίνεται ότι θα την πληρώσουν οι Υδροχοικοί Άρηδες...(σκασίλα μας)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 22:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι ένα καινούριο φαινόμενο που ανακάλυψα πριν δυό ώρες περίπου,και το οποίο είναι αδύνατον να εξηγήσω σε κοινούς θεούς

Εύγε, συνάδελφε! Έτσι... κράτα γερά.

Είχα ακούσει κάποτε ότι ένας Αλβέρτος (δε θυμάμαι το επίθετο) με Άρη στον Αιγόκερω, είχε κλέψει μία ιδέα κάποιου Καραθεοδ... κάτι τέτοιο τέλος πάντων, με Άρη στον Τοξότη και του 'φαγε ένα... Όσκαρ το λένε (θα σε γελάσω).

quote:
και μου φαίνεται ότι θα την πληρώσουν οι Υδροχοικοί Άρηδες...

Ε, δεν έχουν πρόβλημα αυτοί. Μια ζωή μπάχαλο είναι... Τί λες κι εσύ, Στέφανε;

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2004, 23:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2004, 00:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


Γιατί σάμπως εγώ τα ήξερα; Τώρα τα έμαθα.

Ας αφήσω τώρα τον Στέφανο να μαζέψει τα ασυμάζευτα, μετά από αυτές τις εκρηκτικές δηλώσεις που έγιναν στα τελευταία μηνύματα.

Συγχωράτε με τον δύσμοιρο. Τι να κάνω κι εγώ; Σκορπιός με Άρη στον Αιγόκερω ... πώς να κρατηθώ;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"
αλλά και...
Tria capita exsculpa sunt,unum intra alterum et alterum supra alterum

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy