ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 13:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητό melaki,

ούτε ειρωνικά σου απήντησα,
αλλά ούτε και χρειάζομαι να μου διαθέσεις από το χρόνο σου.

Και όχι μόνο επειδή εγώ εργάζομαι..

taurus77Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 14:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_____________________________________________________________________
ούτε ειρωνικά σου απήντησα,
αλλά ούτε και χρειάζομαι να μου διαθέσεις από το χρόνο σου.

Και όχι μόνο επειδή εγώ εργάζομαι..
______________________________________________________________________

ok , sorry

filika
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 09:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητο melaki,
Δυστυχως, ο Ηλιος σε στενη συνοδο με τον Ερμη, συνηθως "καιει" τις καλες ιδιοτητες του τελευταιου.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_____________________________________________________________________
Δυστυχως, ο Ηλιος σε στενη συνοδο με τον Ερμη, συνηθως "καιει" τις καλες ιδιοτητες του τελευταιου.
_____________________________________________________________________

geia sou angi...

milas gia ton tauro77???
pantws egw perimenw tin analysi tou Stefanou na dw ti tha mou pei gia emena...mallon den eukairise akoma...

filika
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καμμια περιπτωση δεν αναφερομαι στον Ταυρο77.
Αν θελεις παντως, μπορω να σου κανω μια αναλυσουλα.
Αρκει να εισαι σιγουρη για την ωρα σου. Χρειαζομαι και τοπο γεννησης.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να απαντας στην ελληνικη γλωσσα.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 11:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θεωρώ ότι η απόσταση Ερμή-Ήλιου στο γενέθλιό μου είναι αρκετά ασφαλής (περίπου 19 μοίρες). Το καλύτερο όμως με τον Ερμή μου νομίζω ότι είναι το γέγονος ότι πέφτει πάνω στο Μεσουράνημά μου. Εσύ τι λες Angi?

Taurus77Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιδεες, ιδεες, ιδεες!!! Πνευμα ανησυχο, αγαπη για τα γραμματα, αλλα δεν δινει μονιμοτητα. Πολλες αλλαγες στη δουλεια και ταξιδακια.
Βεβαια, δεν εχω αλλα στοιχεια σου, αλλα απο μονος του ο Ερμης στον 10ο δειχνει καποια πραγματα.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, Angi, ακριβώς έτσι είναι! Συνήθως δεν στέκομαι πουθενά!!

Έχεις τη διάθεση να σου δώσω τα στοιχεία μου? Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θέλω να μάθω.
και αν πάλι δεν έχεις διάθεση.. οκ!!

Taurus77Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να εισαι καλα!!
Ημερομηνια, χρονολογια, ωρα και τοπο.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 12:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αθήνα, στις 14/05/1977 & ώρα 12.10 (μεσημέρι).

Καλύτερα να το δεις μόνη σου πρώτα και μετά να σε ρωτήσω αυτό που θέλω.

Και εσύ να' σαι καλά!! Καλή έμπνευση!!

Taurus77

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 15:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλό σαββατοκύριακο σε όλους!!!

taurus77Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 18:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σε σένα, αγαπητή taurus77.

Αγαπητή melaki, η ανάλυση ετοιμάζεται σιγά-σιγά.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 10:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ανάλυση για τη melaki έχει αποσταλεί στο mail της.

Αν επιθυμεί η ίδια, μπορεί να τη δημοσιοποιήσει στο topic.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astroman
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 13:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astroman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε, θα συνεχίσεις τις ερμηνείες μετά τον Δία στον Τοξότη; Έχουμε ακόμα τους υπόλοιπους πλανήτες, όψεις και οίκους. Στο ζητάω γιατί μάλλον μου λείπουνε σημειώσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 16:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Στέφανε, θα συνεχίσεις τις ερμηνείες μετά τον Δία στον Τοξότη; Έχουμε ακόμα τους υπόλοιπους πλανήτες, όψεις και οίκους. Στο ζητάω γιατί μάλλον μου λείπουνε σημειώσεις.
Αγαπητέ astroman, είμαι προβληματισμένος στο κατά πόσον είναι σωστό να συνεχίσω την αναφορά στις θέσεις και στις όψεις.

Αφενός μεν, για μένα η αστολογία και γενικότερα η μελέτη της ανθρώπινης ψυχής είναι κάτι με το οποίο ασχολούμαι ερασιτεχνικά και μόνο από προσωπικό ενδιαφέρον και αγάπη για το αντικείμενο.
Είναι, όμως, άνθρωποι, ίσως λίγοι αλλά υπάρχουν, που έχουν αφιερώσει το είναι τους σε αυτό το θέμα.
Αποτελεί, λοιπόν, κατά κάποιον τρόπο "υπέρβαση των εσκαμμένων" να επεμβαίνω "στα χωράφια" τους.

Αφετέρου δε, στόχος αυτού του θέματος ήταν και είναι η μελέτη του ίδιου του ανθρώπου ως προς τις συμπαντικές επιρροές που υφίσταται.

Θα προτιμούσα, λοιπόν, στην παρούσα φάση, όποιος επιθυμεί να καταθέτει την προσωπική του θέση για τις δικές του επιρροές και πώς αυτός τις υφίσταται.
Αργότερα...βλέπουμε.

Να είσαι, πάντως, καλά, γι' αυτή σου την παρότρυνση.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 19:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Στεφανε,
Πρωτη φορα μπηκα σε τοπικ (ετσι το λετε; ειμαι λιγο ασχετη με το ιντερνετ!) που ασχολειται με αστρολογια, εξαιτιας σου.
Βρηκα πολυ ενδιαφερουσες τις αναλυσεις σου και τις αποψεις σου και λατρεψα τον τροπο που εκφραζεσαι (μακαρι να το ειχα κι εγω αυτο)!!
Ο τροπος που επικοινωνεις με τους υπολοιπους "διαδικτυους", ειναι
εξαιρετικος!!
Μου αρεσει η ταξη στην οποια εχεις βαλει ολες τις γνωσεις σου και
πραγματικα περιμενω με ανυπομονησια να ακουσω τη γνωμη σου καθε φορα.
Πραγματικα θελω να μαθω απο σενα.
Νομιζω οτι ( ισως απο ενθουσιασμο που βρηκα ανθρωπους με κοινα ενδιαφεροντα), μπηκα στα χωραφια σου και συγνωμη γι΄αυτο.
Ειναι κριμα να σταματησεις να μας προσφερεις αυτες τις γνωσεις.
Περιμενω κι εγω την συνεχεια της αναλυσης του Δια στα ζωδια.
Φιλικα!!!

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 09:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου και από εδώ σαββατογεννημένε...Η αλήθεια είναι επειδή όταν μπαίνω στο internet είμαι στην δουλειά δεν προλαβαίνω να διαβάζω όλες τις σελίδες. Γι' αυτό συγχωρέστε με εαν ρωτήσω κάτι που έχει ήδη απαντηθεί. Πως βρίσκεις που έχεις πλανήτη? (πω πω σύνταξη!!! ) εγώ είμαι Τοξότης γεννημένη 30/11/79 ώρα 8:20 το πρωί. αυτάααα!!!
αν έχεις χρόνο θα μου πεις κι εμένα για το πλανητικό μου σύστημα??? χαιρετώ και πάλι!

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 10:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή angi.
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Σίγουρα η αστρολογία δεν ανήκει στα "χωράφια" μου.
Προς το παρόν, αυτό που θα ήθελα να γίνει στο topic είναι μια συζήτηση, για το πώς ο καθένας από εμάς βιώνει κάποιες από τις επιρροές που τον αφορούν.

Και ξεκινάω πρώτος λέγοντας πως έχω τον Ήλιο σε τετράγωνο με τον Άρη.
Ανάνεσα σε άλλα, αυτή η επιρροή αναφέρει πως έχω το χαρακτηριστικό ότι:
"Αντιλέγω και τροποποιώ τις καταστάσεις".

Δηλαδή τις προσλαμβάνω, τις επεξεργάζομαι και τις εξωτερικεύω με τον τρόπο που εγώ θέλω.
Πάντα οι δικοί μου άνθρωποι μου έλεγαν πως έχω την τάση κάποιες φορές να κάνω το άσπρο μαύρο.
Δεν το καταλάβαινα, μέχρι που συνειδητοποίησα, μέσω αυτής της επιρροής, πως πράγματι τροποποιώ τα γεγονότα και τις καταστάσεις, κατά το δοκούν.

Αυτό, βέβαια, μπορεί να με εξυπηρετεί μερικώς στη δουλειά μου σήμερα, αλλά είναι κάτι που μου χρησιμεύει όταν το κάνω συνειδητά με αυτοέλεγχο και όχι όταν απλώς συμβαίνει, χωρίς να το γνωρίζω.

Αν συνδυάσω μάλιστα και την επιρροή του Ήλιου στους Διδύμους θα έλεγα πως κάνουν ένα δυνατό συνδυασμό.

Περιμένω και από εσάς τις κρίσεις σας για τις επιρροές σας.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 11:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, Helenaki.

Τις θέσεις των πλανητών σου τις βρίσκεις στις αστρολογικές εφημερίδες.
Για τις επιρροές σου...οψόμεθα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marta
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 14:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στέφανε,
Σχετικά με το θέμα των πλανητικών επιρροών μας που έχουμε αντιληφθεί να ισχύουν θα αναφέρω και εγώ μία που ισχύει 100% σε μένα. Με Δία σε αντίθεση με Κρόνο, είμαι πάντα στο σωστό μέρος τη σωστή στιγμή, όταν τρέχουν εξελίξεις σημαντικές για μένα. Ποτέ δεν έχω κάνει λάθος όταν "μυρίζομαι" την ευκαιρία.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 23:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό, Marta, δεν το ήξερα.
Μήπως έχεις ταυτόχρονα και όψη Σελήνης με Πλούτωνα;

Επί τη ευκαιρία, να αναφέρω ένα άλλο χαρακτηριστικό του
Δία σε τετράγωνο ή αντίθεση με τον Κρόνο.

"Είναι το άτομο που αρχίζει κάτι καινούργιο, χωρίς να τελειώνει το παλιό".

Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό που οδηγεί το άτομο να μην ολοκληρώνει αυτό που στοχεύει ή μπορεί να έχει μία σχέση και να κάνει ταυτόχρονα και άλλη σχέση.

Αν η επιρροή αυτή συνδυαστεί με
Ερμή τετράγωνο ή αντίθεση με Ουρανό
που λέει ότι "το άτομο ξεκινά κάτι με κέφι, αλλά γρήγορα βαριέται", γίνεται πολύ έντονη στην προσωπικότητα του ατόμου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marta
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 13:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στέφανε, δεν έχω όψη Σελήνης με Πλούτωνα. Πράγματι όμως έχω όψη Ερμή σε τετράγωνο με Ουρανό. Ισχύει ότι "δεν κλείνω ποτέ κύκλους", και ότι σταθερά υπάρχουν για μένα καινούργιες αρχές αλλά σπάνια "τέλος", ιδιαίτερα σε θέματα εργασίας, hobbies. Στις σχέσεις τείνω να βαριέμαι γενικότερα στις συζητήσεις, δεν είμαι καθόλου επικοινωνιακή.
Μία ερώτηση: Πώς εμφανίζεται μια καρμική σχέση στον χάρτη μας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 11:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Marta, από τον Ερμή - Ουρανό έχεις και μία υπερκινητικότητα, που θα σου χρησιμεύσει διοχετεύοντάς την σε εποικοδομητική εργασία.

Για καρμική σχέση στο χάρτη, δε γνωρίζω.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 22:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνοδος Ηλιου-Ουρανου πανω στον ωροσκοπο αλλα στον 12ο.
Οι περισσοτεροι, εχω την εντυπωση οτι με βλεπουν απομακρη, σνομπ, περιεργη, κατι σαν εξωγηινη δηλαδη!!!
Το οτι δεν εχω σχεσεις με πολλους ανθρωπους και δεν ανοιγομαι, το επιλεγω εγω, αλλα το κανω γιατι δεν εχω κατι κοινο να μοιραστω, να συζητησω. Το καθημερινο κατινιστικο πηγαινε-ελα, τα κουτσομπολια και γενικα "τα του καιρου", με αηδιαζουν.
Λογω της δουλειας (ή τις δουλειες) που εχω, βλεπω δεκαδες ανθρωπους καθημερινα (πολλες φορες και εκατονταδες) και παντα θα γελαω, θα αστειευομαι, θα τρεχω να βοηθησω. Τα παω καλα με μεγαλυτερους ανθρωπους απο μενα (Ηλιος τριγωνο με Κρονο) και τους ποναω πολυ (Σεληνη συνοδο Ποσειδωνα). Ειμαι υπερβολικα ευαισθητο ατομο, εστω και μια ματια ακομη, θα την νιωσω και ισως να με κανει να τη σκεφτομαι μερες (βεβαρημενος 12ος, εντονος Ζυγος, και Σεληνη-Ποσειδωνα).
Απο την αλλη ομως, οταν φτανω στο ΑΜΗΝ, κανω μια τεραστια αλλαγη ή τα διαλυω ολα!!!
Λατρευω τις αλλαγες, απο τις πιο μικρες εως τις πιο μεγαλες (αλλαζω συχνα σπιτια, πολεις, δουλειες) και τα καταφερνω παντα.
Ευτυχως την αδυναμια του εντονου Ζυγου τη σωζει η συνοδος Αρη-Πλουτωνα.
Ειμαι παντα δικαιη και συμπονω πολυ τους ανθρωπους, αλλα δεν θελω περισσοτερες προσωπικες σχεσεις. Ολοι με εμπιστευονται (για θεματα δουλειας, εμπνευσης, προσωπικα θεματα),12ος και παλι Σεληνη-Ποσειδωνα αλλα και Ερμη στον Σκορπιο στον 1ο οικο, αλλα εγω δεν βρισκω κατι να κοινο να συζητησω. Μονο να ακουω και να δινω συμβουλες.
Δεν με σοκαρει τιποτα απολυτως!!! Νομιζω οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο να νιωθει και να πραττει ενας ανθρωπος αυτο που αισθανεται και νιωθει (μεσα σε λογικα και νομιμα πλαισια).
Δεν συμβιβαζομαι για κανεναν και για τιποτα (Ουρανος), μου αρεσει να νιωθω ερωτευμενη, να εχω συντροφο (Ζυγος), θελω ομως και την απομονωση μου και την ησυχια μου(12ος), αλλα και την ανεξαρτησια μου (Ουρανος). Δεν ανεχομαι εισβαλλουν στον ιδιωτικο μου χωρο (απο την ψυχη μου μεχρι τη βαλιτσα μου ή το συρταρι μου, γινομαι θηριο!!!),και παντα εφαρμοζω κι εγω το ιδιο στους αλλους. Ακομη και στο συντροφο μου (οταν υπαρχει). Απεχθανομαι την ιδεα του γαμου (ισως δεν ερωτευτηκα τοσο πολυ ακομα) και της συμβιωσης.


aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 01:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
angi, χαίρομαι που μας καταθέτεις ένα μέρος του εαυτού σου.
Ξέρεις, είναι κάτι που απαιτεί δυσκολία και ωριμότητα συνάμα.

Απ' ό,τι βλέπω, έχεις σύνοδο Ήλιου - Ουρανού.
Δε γνωρίζω την επιρροή του ωροσκόπου και του 12ου οίκου, αλλά μπορώ να πω ότι:

1. Είσαι δυναμική προσωπικότητα.

2. Ιδιοφυέστατο άτομο.

3. Η ζωή σου είναι γεμάτη εκπλήξεις. Δε θα πλήξεις ποτέ.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 11:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε,

δύσκολος ο συνδυασμός του τεραγώνου Ηλιος-Αρης. Δεδομένου δε ότι μάλλον ο Άρης σου θα βρίσκεται είτε στον Αιγόκερω είτε στην Παρθένο, θεωρώ ότι πρέπει να εκδηλώνονται αρκετά συχνά σκληρά στοιχεία στην συμπεριφορά σου αλλα και στη νοοτροπία σου.
Προχωρώντας δε λίγο ακόμα, ο διελαύνον Κρόνος από την Παρθένο σε μερικά χρόνια πιστεύω ότι θα σε "ταρακουνήσει" αρκετά! Το που θα βιώσει βέβαια αυτές τις "δονήσεις" εξαρτάται όπως καταλαβαίνεις και από τους οίκους που φιλοξενουν τους εν λόγω πλανήτες.

(φυσικά όπως καταλαβαίνεις δεν κάνω κρίση, αλλά καταθέτω τη φιλική μου άποψη όπως ζήτησες σε προηγούμενο μήνυμά σου).

taurus77Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 12:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Marta

θα συμφωνήσω με το Στεφανο σε όλα όσα είπε σχετικά με τις όψεις στο γενέθλιο χάρτη σου.

Η γνώμη μου είναι ότι ο Διας σε αντίθεση με το τον Κρόνο, αλλά και ο έρμης σε τετράγωνο με τον Ουρανό σου δίνουν μια λίγο "επιπόλαιη" χροιά στον τρόπο που διαχειρίζεσαι κάποια πράγματα, κάτι που για κάποιους ίσως είναι κουραστικό. Οι δύο φράσεις που είπε ο Στέφανος σχετικά νομίζω ήταν ευστοχότατες.

Πάντως το χαρακτηριστικό σου που λες ότι βρίσκεσαι στο κατάλληλο μέρος στην κατάλληλη στιγμή και δράττεις την ευκαιρία, νομίζω ότι κάποια άλλη πλανητική επιρροή στο έχει χαρίσει.

taurus77
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 12:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Marta

θα συμφωνήσω με το Στεφανο σε όλα όσα είπε σχετικά με τις όψεις στο γενέθλιο χάρτη σου.

Η γνώμη μου είναι ότι ο Διας σε αντίθεση με το τον Κρόνο, αλλά και ο έρμης σε τετράγωνο με τον Ουρανό σου δίνουν μια λίγο "επιπόλαιη" χροιά στον τρόπο που διαχειρίζεσαι κάποια πράγματα, κάτι που για κάποιους ίσως είναι κουραστικό. Οι δύο φράσεις που είπε ο Στέφανος σχετικά νομίζω ήταν ευστοχότατες.

Πάντως το χαρακτηριστικό σου που λες ότι βρίσκεσαι στο κατάλληλο μέρος στην κατάλληλη στιγμή και δράττεις την ευκαιρία, νομίζω ότι κάποια άλλη πλανητική επιρροή στο έχει χαρίσει.

taurus77
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 09:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Στέφανε,

δύσκολος ο συνδυασμός του τεραγώνου Ηλιος-Αρης. Δεδομένου δε ότι μάλλον ο Άρης σου θα βρίσκεται είτε στον Αιγόκερω είτε στην Παρθένο, θεωρώ ότι πρέπει να εκδηλώνονται αρκετά συχνά σκληρά στοιχεία στην συμπεριφορά σου αλλα και στη νοοτροπία σου.


Αγαπητή taurus77, ο Άρης μου βρίσκεται στις 27 των Ιχθύων (17.6.73, βλέπεις).
quote:
Προχωρώντας δε λίγο ακόμα, ο διελαύνον Κρόνος από την Παρθένο σε μερικά χρόνια πιστεύω ότι θα σε "ταρακουνήσει" αρκετά! Το που θα βιώσει βέβαια αυτές τις "δονήσεις" εξαρτάται όπως καταλαβαίνεις και από τους οίκους που φιλοξενουν τους εν λόγω πλανήτες.
Τώρα ο Κρόνος βρίσκεται στις αρχές του Λέοντα, κάνοντας εξάγωνο, στην πορεία με τον γενέθλιο Ήλιο μου (στους Διδύμους).
Πράγματι, λίγο αργότερα, όταν βρεθεί στην Παρθένο, θα με "ταρακουνήσει", καθώς θα σχηματίσει τετράγωνο με τον Ήλιο μου και αντίθεση με τον Κρόνο μου.
Αν έχεις περισσότερα στοιχεία γι' αυτές τις διελεύσεις, με χαρά μου να μας τα καταθέσεις.

quote:
Η γνώμη μου είναι ότι ο Διας σε αντίθεση με το τον Κρόνο, αλλά και ο έρμης σε τετράγωνο με τον Ουρανό σου δίνουν μια λίγο "επιπόλαιη" χροιά στον τρόπο που διαχειρίζεσαι κάποια πράγματα, κάτι που για κάποιους ίσως είναι κουραστικό. Οι δύο φράσεις που είπε ο Στέφανος σχετικά νομίζω ήταν ευστοχότατες.

Πάντως το χαρακτηριστικό σου που λες ότι βρίσκεσαι στο κατάλληλο μέρος στην κατάλληλη στιγμή και δράττεις την ευκαιρία, νομίζω ότι κάποια άλλη πλανητική επιρροή στο έχει χαρίσει.


Και οι δικές σου παρατηρήσεις taurus77, είναι ιδιαίτερα εύστοχες.
Χαρακτηριστικά η επιρροή του Δία σε τετράγωνο/αντίθεση με Κρόνο λέει:
"Ενεργεί σπασμωδικά και σε ακατάλληλες εποχές.
Θέλει τα πράγματα «εδώ και τώρα», δεν κοιτάζει τη λεπτομέρεια, δεν περιμένει".

Και ένα άλλο χαρακτηριστικό του Ερμή σε τετράγωνο/αντίθεση με Ουρανό, που το γνωρίζω καλά, γιατί αφορά και μένα είναι:
"Έχει υπερκινητικότητα. Δεν μπορεί να κάθεται για πολύ".

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy