ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 13:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρης στους Ιχθείς

Καθοριστικό ρόλο, στη ζωή του ατόμου, οι γονείς του.

Το Οιδιπόδειο σύμπλεγμα στο αγόρι προκαλεί προβλήματα στην προσωπική του ζωή.

Στο κρίτσι έχουμε το σύμπλεγμα της Ηλέκτρας, που κι αυτό προκαλεί προβλήματα στη ζωή του.
Πολλά πράγματα για το μέλλον του κοριτσιού επηρεάζονται από τον πατέρα. Αυτός ο επηρεασμός είναι καθοριστικός.
Το κορίτσι είναι ερωτευμένο, με την καλή έννοια, με τον πατέρα και ταυτόχρονα δημιουργείται μία αποστροφή για τη μάνα, που τη θεωρεί υποσυνείδητα αντίζηλο.
Αν δε βρει στη ζωή της κάποιον σαν τον πατέρα, θα δημιουργηθούν προβλήματα.
Ο πατέρας παίζει τον α και τον ω ρόλο στη ζωή της και στην ψυχή της, όποιος κι αν είναι, καλός ή κακός.

Το άτομο αντιδρά δια της προδοσίας.
Η προδοσία είναι γι' αυτό ένα είδος φυγής (ιδίως ο άνδρας).
Το άτομο, όταν πιέζεται από μία σχέση, όταν στρεσάρεται, όταν αγχώνεται, όταν αρχίζει η σχέση του να φθείρεται, όταν κουραστεί, όταν θέλει να ξεπεράσει κάποιον/α, προδίδει με ένα άλλο σαν είδος φυγής.

Είναι το άτομο που πάντα θα παίζει στις σχέσεις του,
άλλοτε το ρόλο του θύτη
και άλλοτε του θύματος.

Προσοχή στα πόδια.


Συνεχίζεται με Δία στον Κριό


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 14:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, έκλεισε ακόμα ένας κύκλος, από τις επιρροές των θέσεων πλανητών.

Πριν συνεχίσουμε με το Διά στα ζώδια, να επισημάνω τα εξής:
Όταν οι επιρροές αυτές αναφέρουν κάτι, αυτό πρέπει να υπάρχει στη ζωή του ατόμου, αλλιώς είναι αδύνατον να γίνει πραγματικότητα.

Π.χ. Ας πούμε ότι κάποιος έχει τον Άρη στον Αιγόκερω, που λέει:
Όλα τα φιλόδοξα σχέδια της ζωής του για καρριέρα,
θα πραγματοποιηθούν οπωσδήποτε,
έστω και καθυστερημένα.

Αυτό θα συμβεί μόνο στην περίπτωση που αυτός εργάζεται.
Αν, όμως, πρόκειται για μία νοικοκυρά, αυτό δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ.

Γιατί οι επιρροές αυτές, δε σου λένε, σ' αυτήν την περίπτωση ότι θα πας οπωσδήποτε καλά επαγγελματικά, αλλά αν εργάζεσαι θα πας καλά.

Επίσης, ο Ερμής στους Ιχθείς αναφέρει:
Έχει επιτυχία σε ευαίσθητους ορίζοντες, τέχνη.
Έχει ταλέντο με ό,τι σχετίζεται με τον κόσμο, είτε είναι ως διασκέδαση είτε είναι το να ασχολείται με τους άλλους.

Για να έχει επαγγελματική επιτυχία, το άτομο αυτό πρέπει να ασχοληθεί με επάγγελμα σχετικό με τέχνη. Αλλιώς, η επιρροή δε θα συμβεί.

Τέλος, αν κάποιος έχει την Αφροδίτη στον Καρκίνο, που λέει:
Το μοιραίο άτομο στη ζωή του, το άτομο που θα το συγκλονίσει, το άτομο που δε θα ξεπεράσει ποτέ θα είναι άτομο με διαφορά ηλικίας.

Αφενός μεν πρέπει να κάνει σχέσεις κι όχι να είναι κλεισμένος σε κανένα μοναστήρι , αφετέρου δε, δεν σημαίνει ότι όλες οι σχέσεις του θα είναι έτσι, ούτε ότι αυτός/η που θα παντρευτεί θα ανήκει σε αυτήν την κατηγορία.
Μία, δύο σχέσεις στη ζωή του θα είναι έτσι και θα συγκλονισθεί.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 12:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Σήμερα, ξεκινάμε το Δία στα Ζώδια.

Δίας στον Κριό

Ο Δίας στο ζώδιο του Κριού δίδει στο άτομο μεγάλη επαγγελματική επιτυχία, ιδίως από τη μέση ηλικία και μετά (μετά τα 36).
Έχει λαμπρό άστρο καριέρας. Κάποτε, θα αποκτήσει θέση κύρους.
Να μη χάσει αυτήν τη θέση για κανένα και για τίποτα.

Το άτομο έχει ικανότητες, είναι μαχητικό στη δουλειά του, κοιτάζει τη λεπτομέρεια, έχει ήθος, καλή συμπεριφορά και εργατικότητα.

Επίσης, με αυτήν την πλανητική επιρροή, θα πρέπει να ξέρει ότι όταν είναι κουρασμένο, στενοχωρημένο, προβληματισμένο, αγχωμένο, απογοητευμένο, να μην οδηγείται σε κάπνισμα, αλκοόλ, άσκοπες διασκεδάσεις ή συζητήσεις, γιατί δεν ωφελούν.
Η καλύτερη θεραπεία είναι ο ύπνος. Θεραπευτικός παράγοντας, λοιπόν, γι' αυτό το άτομο, είναι ο ύπνος.

Να προσέχει την πίεση του αίματος.

Είναι άτομο που υπολογίζει με ακρίβεια τους κινδύνους,
υπολογίζει τη λεπτομέρεια σε ό,τι κάνει.

Συνεχίζεται με Δία στον Ταύρο


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 20:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δίας στον Ταύρο

Το άτομο γεννήθηκε με εύνοια στον επαγγελματικό τομέα.
Η οικονομική του κατάσταση θα είναι καλή έως πολύ καλή, ανεξάρτητα αν σε κάποια ετήσια έχει μείωση οικονομικών.

Προσοχή στην υγεία και στη σιλουέτα από ακατάλληλη διατροφή
(στην έννοια της σιλουέτας εμπίπτει όχι μόνο το πάχος αλλά και η υπερβολική αδυναμία).

Μεγάλη τάση φιληδονίας.


Συνεχίζεται με Δία στους Διδύμους


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 09:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Δίας στο ζώδιο του Κριού δίδει στο άτομο μεγάλη επαγγελματική επιτυχία, ιδίως από τη μέση ηλικία και μετά (μετά τα 36).
Έχει λαμπρό άστρο καριέρας. Κάποτε, θα αποκτήσει θέση κύρους.
Να μη χάσει αυτήν τη θέση για κανένα και για τίποτα.



Τις ευχαριστίες μου Στέφανε!
Μου έδωσες κουράγιο και καλή πίστη για τουλάχιστον μία επταετία..
Λες όμως να έχει σημασία?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 13:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τις ευχαριστίες μου Στέφανε!
Μου έδωσες κουράγιο και καλή πίστη για τουλάχιστον μία επταετία..
Λες όμως να έχει σημασία?
ΤΑΟ, τίποτε δεν είναι τυχαίο.
Αν θέλεις, πες μου πού είναι και ο Κρόνος σου, για να δούμε λίγο καλύτερα τα επαγγελματικά.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 17:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Merci Στέφανε για το ευγενικό σου ενδιαφέρον,αν και πιστεύω ότι οι σημερινές μας επιλογές και πράξεις αποτελούν με απόδειξη μαθηματική,τα θεμέλια των οποιωνδήποτε αυριανών μας "θέσεων".
Άρα όσο κι αν με γαργαλά η περιέργεια...

(Άλλωστε περισσότερες λεπτομέρειες μάλλον θα κουράσουν τους φίλους του τόπικ)


Χαιρετώ σας .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 01:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίζοντας με το Δία στους Διδύμους, θα διαπιστώσουμε, για ακόμα μία φορά, ότι το ζώδιο επηρεάζει τον πλανήτη, αλλά και αντίστροφα.

Δίας στους Διδύμους

Δίδει στο άτομο εξυπνάδα, πιάνει πουλιά στον αέρα,
αλλά και επιπολαιότητα.
Πανέξυπνο, αλλά επιπόλαιο.

Είναι το παιδί που στο σχολείο έχει καλούς βαθμούς, χωρίς να διαβάζει πολύ, τα μαθαίνει εύκολα, διαβάζει γρήγορα, αφομοιώνει σωστά, αλλά δεν εμβαθύνει, διαβάζει επιφανειακά.

Η επιπολαιότητα λειτουργεί και στην υπόλοιπη ζωή του.
Βλέπει την επιφάνεια κι όχι το περιεχόμενο της κατάστασης, έτσι τα παίρνει όλα επιφανειακά.

Να βλέπει πίσω από αυτό που φαίνεται κι όχι αυτό που φαίνεται.
Γιατί κάνει ακατάλληλες επιλογές και στις προσωπικές του σχέσεις.
Δηλαδή, γνωρίζεται με κάποια/ον, το γοητεύει και δε δίδει σημασία στο χαρακτήρα του/της, στις συνήθειές του/της, με αποτέλεσμα να κάνει ακατάλληλες επιλογές.

Έχει ταλέντο στη συναλλαγή.
Ελίσσεται και ξεφεύγει, όταν το ζορίσουν.
Έχει ευφράδεια, ρητορική ικανότητα.
Πολλές φορές, διπλώνει τους άλλους σε μια κόλλα χαρτί.
Έχει πειθώ, μεταδίδει αυτό που θέλει, όπως το θέλει.

Για το άτομο αυτό είναι κατάλληλα τα επαγγέλματα που σχετίζονται
με δημόσιες σχέσεις,
με διπλωματικές καταστάσεις,
με το λόγο (συγγραφέας, δικηγόρος κ.α.).


Συνεχίζεται με Δία στον Καρκίνο


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 11:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Εμπνεόμενος από την αναβάθμιση των forums, από σήμερα θα έχουμε:
Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή - Reloaded!

Αναβαθμιζόμενο λοιπόν και αυτό το θέμα, εγκαινιάζει μία νέα υπηρεσία, η οποία θα έχει να κάνει με τη μερική ανάλυση υποτιθεμένων ή συγκεκριμένων περιπτώσεων.

Πολύ απλά, θα παίρνουμε κάποια παραδείγματα ωροσκοπίων, αληθινών μεν, αλλά με παραλλαγμένο το όνομα και θα τονίζουμε κάποια ουσιώδη μέρη της ανάλυσης.
Π.χ. Τι είναι αυτό που χαρακτηρίζει ή επηρεάζει ιδιαίτερα το άτομο αυτό.

Οπότε, όλοι εσείς μπορείτε να συμβάλλετε με τον τρόπο που επιθυμεί ο καθένας, είτε με τις παρατηρήσεις ή προσθήκες σας στην ανάλυση είτε με τις κρίσεις και τα σχόλιά σας είτε ακόμα και με την ανάλυση του δικού σας ωροσκοπίου, για όποιον έχει τα κότσια να γίνει δημόσια, βέβαια.

Χρήστος - 6.10.1972

Ήλιος 13 του Ζυγού
Σελήνη από 26 της Παθένου έως 9 του Ζυγού (δε γνωρίζουμε ώρα)
Ερμής 25 του Ζυγού
Αφροδίτη 1 της Παρθένου
Άρης 3 του Ζυγού
Δίας 1 του Αιγόκερω
Κρόνος 20 των Διδύμων
Ουρανός 18 του Ζυγού
Ποσειδώνας 3 του Τοξότη
Πλούτωνας 2 του Ζυγού

Ήλιος τρίγωνο με Κρόνο
Ήλιος σύνοδο με Ουρανό
Σελήνη σύνοδο με Άρη
Σελήνη τετράγωνο με Δία
Σελήνη σύνοδο με Πλούτωνα
Ερμής τρίγωνο με Κρόνο
Ερμής σύνοδο με Ουρανό
Αφροδίτη τρίγωνο με Δία
Αφροδίτη τετράγωνο με Ποσειδώνα
Άρης τετράγωνο με Δία
Άρης εξήντα μοίρες με Ποσειδώνα
Άρης σύνοδο με Πλούτωνα
Δίας τετράγωνο με Πλούτωνα
Κρόνος τρίγωνο με Ουρανό

Παρατηρούμε ότι ο Χρήστος είναι άτομο που κάνει πολλές υποχωρήσεις, υπομένει και επιμένει, για να πετύχει αυτό που θέλει, για να κερδίσει κάτι (είτε είναι δουλειά είτε αισθηματικά ζητήματα).
Έχει μεγάλες φιλοδοξίες, δίψα για αναγνώριση και φέρεται καλά στους άλλους, όσον καιρό τους έχει ανάγκη (Άρης στο Ζυγό σε συνδυασμό με Δία στον Αιγόκερω).

Συνδυάζοντας, τέλος και τό ότι γεννήθηκε ο πολεμιστής της ζωής, ό,τι κι αν του συμβεί θα πολεμά (Άρης τετράγωνο με Δία), συμπεραίνουμε ότι ο Χρήστος είναι το άτομο που θα είναι με μία σύντροφο - σύζυγο, όταν του προσφέρει ή του εξασφαλίζει την κοινωνική του άνοδο και το χρήμα.
Θα κάνει τα πάντα για κάτι τέτοιο. Όταν, όμως, αισθανθεί ότι δε συντρέχουν πλέον αυτές οι προϋποθέσεις, θα την εγκαταλείψει στο πι και φι.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 23:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίζοντας με το Χρήστο, είχαμε μείνει στο ότι "όταν δε συντρέχουν οι κοινωνικο-οικονομικές προϋποθέσεις, είναι έτοιμος να εγκαταλείψει τη σύντροφο-σύζυγο."

Ο Χρήστος, όμως, έχει τον Ήλιο, τον Ερμή και τον Άρη στο Ζυγό, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορεί να μείνει χωρίς σύντροφο.

Συνεπώς, ο Χρήστος έχει μία εσωτερική σύγκρουση.
Από τη μία θα αναζητάει μία σύντροφο εύπορη, με καλή κοινωνική κατάσταση, από την άλλη, όμως, όταν δεν τη βρίσκει, δεν μπορεί να μείνει μόνος.
Άρα θα προχωρήσει σε συμβιβασμούς επώδυνους για κείνον.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
danai75
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 18:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους danai75  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και πολλές ευχές για μια καλή και δημιουργική καινούρια χρονιά!
Παρακολουθώ το θέμα το τελευταίο καιρό και είδα οτι σταμάτησε κάπως απότομα...μάλλον τον κουράσαμε τον φίλο Στέφανο ...ελπίζω όλα να βαίνουν καλώς και να μην συμβαίνει τίποτα δυσάρεστο.

Αυτές τις μέρες πάντα με πιάνει με διάθεση για ενδοσκόπηση, κάθησα λοιπόν και ασχολήθηκα με το ωροσκόπιο μου..Βρήκα τους πλανήτες και τους οίκους μου, δεν μπορώ να ερμηνεύσω όμως τις όψεις, τα τετράγωνα κλπ.

Αν το θέμα είναι ακόμα ενεργό-κι αν δεν είναι γιατί να μην το ξανακάνουμε - θα ήθελα Στέφανε, zadok και όλοι όσοι γνωρίζετε τη βοήθεια σας.
Γεννήθηκα στις 20-02-1975 ώρα 13.00

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Αντε και Καλή χρονιά σε όλους γεμάτη από θετική ενέργεια και αρμονία!

Edited by - danai75 on 01/01/2005 18:40:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 11:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, εύχομαι μια καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους.

danai75, καλώς όρισες στο forum και στο θέμα.

Βεβαίως και το topic παραμένει ενεργό. Απλώς, πιστεύω ότι για να μπορεί να προσφέρει ένα θέμα, δεν αρκεί η παράθεση στείρας γνώσης, αλλά απαιτείται και η συζήτηση και η κατανόηση αυτής της γνώσης.

Θεωρώ, λοιπόν, ότι το παρόν θέμα έχει εξαντληθεί σε αναφορά συγκεκριμένων αναλύσεων, χωρίς να έχει αναπτυχθεί ο διάλογος που θα επιθυμούσα.

Είμαι και εκ φύσεως άνθρωπος του διαλόγου, λόγω του Ήλιου στους Διδύμους κι όχι μόνο...

Όποιος, βέβαια, επιθυμεί, μπορούμε να συζητήσουμε και την ανάλυση του ωροσκοπίου του ή του ωροσκοπίου κάποιου δικού του, όπως εσύ danai75, ανέφερες την ημερομηνία σου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
danai75
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 16:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους danai75  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαι και εκ φύσεως άνθρωπος του διαλόγου, λόγω του Ήλιου στους Διδύμους κι όχι μόνο...


Αγαπητέ Στέφανε και εγώ έχω κάτι από Δίδυμο στο προφίλ μου (έχω Σελήνη στους Διδύμους) και μου αρέσει ο διάλογος.

Γι'αυτό και παραθέτω τα στοιχεία μου, με αφορμή τους δικούς μου πλανήτες να δούμε κάποιες ίσως περίεργες όψεις πλανητών και πως αυτοί επιδρούν στην προσωπικότητα κάποιου.
Εν ολίγοις γνωρίζω μεν που είναι οι πλανήτες μου, δεν γνωρίζω όμως να ερμηνεύσω γωνίες, τετράγωνα, οίκους κλπ.

Μπορούμε λοιπόν να συζητήσουμε την ανάλυση του ωροσκοπίου μου?
....και ας ακούσω και άσχημα...δεν πειράζει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 17:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στέφανε!!! Με απογοητεύεις... Τέλος πάντων, ίσως δεν φταις εσύ...
Ίσως εμείς σε απογοητεύσαμε πριν...

Μα, ειλικρινά τουλάχιστον περίμενα να κλείσεις το πέρασμα των πλανητών από τα ζώδια...

Φίλε μου, σκέψου το... Είναι αμαρτία ν' αφήνουμε ένα πόνημά μας ημιτελές.

Μέρες που είναι... Ας αναγεννηθούμε...

Φίλη danai75, καλώς ήλθες!

Δώσε μου λίγο χρόνο και επιφυλάσσομαι να επανέλθω δριμύτερη...
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 19:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στέφανος, περιμένω αναλύσεις του Δία και Πλούτωνα στην Παρθένο,του Κρόνου στον Ταύρο,του Ουρανού στο Ζυγό και του Ποσειδώνα στο Σκορπιό.

Φίλη danai75 χωρίς τόπο γέννησης δεν βγαίνει ο χάρτης.

Καλή χρονιά σε όλους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

danai75
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 19:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους danai75  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mercury γεννήθηκα στην Αθήνα.

Zadok,Στέφανε περιμένω το πόρισμα..Ελπίζω να μην πονέσει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 23:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορούμε λοιπόν να συζητήσουμε την ανάλυση του ωροσκοπίου μου?
....και ας ακούσω και άσχημα...δεν πειράζει..

...Zadok,Στέφανε περιμένω το πόρισμα.. Ελπίζω να μην πονέσει..


Αγαπητή danai75, βεβαιότατα και μπορούμε να συζητήσουμε την ανάλυση του ωροσκοπίου σου.

Τώρα, ως προς το πόρισμα...θα δείξει.
Απλώς, θα ήθελα να είσαι αρκετά αυστηρή ως προς την ορθότητα της ανάλυσης.

quote:
Αυτές τις μέρες πάντα με πιάνει με διάθεση για ενδοσκόπηση, κάθησα λοιπόν και ασχολήθηκα με το ωροσκόπιο μου..Βρήκα τους πλανήτες και τους οίκους μου, δεν μπορώ να ερμηνεύσω όμως τις όψεις, τα τετράγωνα κλπ.
Θα γράψω τις θέσεις των πλανητών σου παρακάτω.

Ως προς την ανάλυση των οίκων, προς το παρόν, δηλώνω πλήρη άγνοια.

Ακόμα, θα ήθελα, αν δε σου κάνει κόπο, να γράψεις τις όψεις σου. Αυτό θα μας δώσει και τη αφορμή να αναφέρουμε λίγα πράγματα για τις γωνίες μεταξύ των πλανητών, τις μοίρες που απέχουν κ.α.

danai75, έχεις τις εξής θέσεις:

Ήλιος: 1 των Ιχθείων
Σελήνη: 14 των Διδύμων
Ερμής: 9 του Υδροχόου (πολύ κοντά στις 10 μοίρες)
Αφροδίτη: 26 των Ιχθείων
Άρης: 21 του Αιγόκερω
Δίας: 23 των Ιχθείων
Κρόνος 12 του Καρκίνου
Ουρανός: 2 του Σκορπιού
Ποσειδώνας: 11 του Τοξότη
Πλούτωνας: 8 του Ζυγού

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 23:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στέφανε!!! Με απογοητεύεις... Τέλος πάντων, ίσως δεν φταις εσύ...
Ίσως εμείς σε απογοητεύσαμε πριν...
Αγαπητή μου Zadok, κανείς δεν απογοήτευσε κανέναν.
Ίσως γιατί κανείς δεν μπορεί να απογοητεύσει κανέναν, παρά μόνο τον εαυτό του.

quote:
Μα, ειλικρινά τουλάχιστον περίμενα να κλείσεις το πέρασμα των πλανητών από τα ζώδια...

Φίλε μου, σκέψου το... Είναι αμαρτία ν' αφήνουμε ένα πόνημά μας ημιτελές.


Αυτό που είπα είναι πως το θέμα δεν έχει την ανταλλαγή απόψεων που θα επιθυμούσα. Και μάλλον φταίω εγώ γι' αυτό.

Δε σκοπεύω να το αφήσω ημιτελές.
Ίσως να πρόκειται για ένα διάλειμμα.


quote:
Στέφανος, περιμένω αναλύσεις του Δία και Πλούτωνα στην Παρθένο,του Κρόνου στον Ταύρο,του Ουρανού στο Ζυγό και του Ποσειδώνα στο Σκορπιό.
Αγαπητέ Mercury, Δία, και Κρόνο θα τους δούμε στα ζώδια, όμως ο Ουρανός, ο Ποσειδώνας και ο Πλούτωνας, σύμφωνα με αυτήν τη θεωρία, δεν αναλύονται στα ζώδια, γιατί είναι πολύ αργοί και το πέρασμά τους μακροχρόνιο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 02:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βοηθάει αυτό για τη φίλη μας;


.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
danai75
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 10:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους danai75  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok ευχαριστώ για τον χάρτη μου, κάπως έτσι το είχα βρει και εγω σε ένα πρόγραμμα..αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά πράγματα.

Στέφανε δεν ξέρω τις όψεις των πλανητών μου, αυτό ακριβώς σας ζητάω, εκτός αν δεν παίζουν και τόσο ρόλο στην ανάλυση της προσωπικότητας.

Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά είμαι ψιλοάσχετη με το θέμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 11:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
danai, αυτές είναι οι όψεις των πλανητών σου:

Ήλιος τρίγωνο με Ουρανό
Σελήνη τρίγωνο με Ερμή
Σελήνη αντίθεση με Ποσειδώνα
Σελήνη τρίγωνο με Πλούτωνα
Ερμής τετράγωνο με Ουρανό
Ερμής εξήντα μοίρες με Ποσειδώνα
Ερμής τρίγωνο με Πλούτωνα
Αφροδίτη σύνοδο με Δία
Άρης εξήντα μοίρες με Δία
Κρόνος τετράγωνο με Πλούτωνα

Η ανάλυση θα γίνει αργότερα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 12:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επί τη ευκαιρία της αναγραφής του ωροσκοπίου της αγαπητής Δανάης, θα αναφέρουμε λίγα πράγματα για τις όψεις.

Οι όψεις γίνονται μεταξύ των πλανητών του γενεθλίου ωροσκοπίου. Δηλαδή, πρόκειται για την απόσταση που έχουν οι πλανήτες του καθενός από εμάς, μεταξύ τους, σε μοίρες, τη στιγμή της γέννησής μας.

Όταν λέμε π.χ. ότι ο Ήλιος βρίσκεται σε τρίγωνο με τον Ουρανό, σημαίνει ότι η μεταξύ τους απόσταση την ώρα της γέννησης ήταν 120 μοίρες.
Ή ότι ο Ερμής κάνει τετράγωνο με τον Πλούτωνα, σημαίνει ότι η απόστασή τους ήταν 90 μοίρες.

Έχουμε, λοιπόν, τις εξής όψεις:

Σύνοδος: 0 μοίρες
Εξηντάρι: 60 μοίρες
Τετράγωνο: 90 μοίρες
Τρίγωνο: 120 μοίρες
Αντίθεση: 180 μοίρες

Υπάρχουν ακόμα και το ημιτετράγωνο (45 μοίρες) και η όψη των 150 μοιρών, τις οποίες, όμως η θεωρία αυτή δε λαμβάνει υπόψιν.

Όταν έχουμε π.χ. ένα τετράγωνο (90 μοίρες), αυτό δεν πρέπει απόλυτα να είναι ακριβώς 90 μοίρες, μπορεί να απέχει μέχρι 8 μοίρες από το ακριβές τετράγωνο των 90 μοιρών.
Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες όψεις.

Τελειώνοντας να πούμε ότι η ποιότητα των όψεων, αν είναι καλές ή κακές, εξαρτάται πολύ από τους πλανήτες που κάνουν μεταξύ τους την όψη και πώς επηρεάζει ο ένας τον άλλον.
Σε γενικές γραμμές:

Το τρίγωνο είναι μία πολύ καλή όψη.
Το τετράγωνο και η αντίθεση είναι κακές όψεις.
Το εξηντάρι είναι μία σχετικά καλή όψη και
Η σύνοδος είναι άλλοτε καλή και άλλοτε κακή όψη.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 16:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Mercury, Δία, και Κρόνο θα τους δούμε στα ζώδια, όμως ο Ουρανός, ο Ποσειδώνας και ο Πλούτωνας, σύμφωνα με αυτήν τη θεωρία, δεν αναλύονται στα ζώδια, γιατί είναι πολύ αργοί και το πέρασμά τους μακροχρόνιο.

quote:
Υπάρχουν ακόμα και το ημιτετράγωνο (45 μοίρες) και η όψη των 150 μοιρών, τις οποίες, όμως η θεωρία αυτή δε λαμβάνει υπόψιν.

Φίλε Στέφανε για ποιά θεωρία μιλάς?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2005, 09:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Στέφανε για ποιά θεωρία μιλάς?
Φίλε Mercury, αυτό είναι ένα καλό ερώτημα.

Θα έλεγα πως η θεωρία αυτή αποτελεί τη χρυσή τομή κάποιων απόψεων.
Έχω διαβάσει Χριστοφορίδη,Turner, Hand, Κασσά κ.α. και κυρίως από τη Χριστίνα Βλαχοπούλου, η οποία όμως, εξ όσων γνωρίζω, δεν έχει γράψει κάποιο σχετικό βιβλίο.

Αυτή η θεώρηση μού προξένησε το ενδιαφέρον, για διάφορους λόγους:

  • Είναι η μόνη θεωρία που επιμένει σε μεγάλο βαθμό στο ότι η αστρολογία δεν είναι τα ζώδια.
  • Είναι η θεωρία που "δε χαϊδεύει τα αφτιά" και ουσιαστικά τα λέει έξω από τα δόντια.
  • Τέλος, είναι η θεωρία που με βρίσκει πιο σύμφωνο, με βάση και τις δικές μου παρατηρήσεις.


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 04/01/2005 09:58:21

Edited by - Στέφανος on 04/01/2005 11:45:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 00:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να σου πω φίλε Στέφανε. Δεν την ξέρω την κυρία Βλαχοπούλου και
δεν μπορώ να εκφράσω άποψη.

Έτσι και αλλιώς πάντως δεν υπάρχει κάποια θεωρία που να διατυπώνει την άποψη ότι η αστρολογία είναι μόνο τα ζώδια.

Για τα επιμέρους θέματα θα διαφωνήσω επίσης.
΄
Ένας αργός πλανήτης μπορεί -αν η σχετική θέση του μέσα στο χάρτη το δηλώνει- να είναι άκρως "προσωπικός" και άρα η ερμηνεία της ζωδιακής του θέσης είναι για μένα δεδομένη. Εκτός αυτού πως θα ερμηνεύσεις μια όψη μεταξύ ενός προσωπικού πλανήτη και ενός "αργού" όταν το μόνο στοιχείο διαφοροποίησης είναι η ζωδιακή θέση του αργού? Πχ Δίνεις την ακριβώς ίδια ερμηνειά για ένα τετράγωνο μεταξύ Ηλιου στον Καρκίνο και Ουρανού στον Κριό με αυτή που δίνεις για το τετράγωνο μεταξύ Ηλιου στον Καρκίνο και Ουρανού στο Ζυγό?

Το γεγονός ότι κάποιοι αστρολόγοι λαμβάνουν υπόψη τους μόνο τις λεγόμενες κύριες όψεις και αγνοούν τις δευτερεύουσες δεν στηρίζεται σε κάποιο θεωρητικό υπόβαθρο. Προκύπτει βασικά απο την ανάγκη να κάνουν τη ζωή τους πιο εύκολη.

Εκτός απο αυτές που ανέφερες υπάρχει ένα πλήθος ακόμα δευτερευουσών όψεων η κάθεμια απο τις οποίες - σε ένα συγκεκριμένο χάρτη και κάτω απο ειδικές συνθήκες-μπορεί να αποδειχτεί πιο σημαντική και καθοριστική απο την οποιαδήποτε κύρια.

Αυτά απο μένα. Καλή συνέχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 12:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Mercury, σεβαστή η άποψή σου.

Αυτό που θα σου ζητούσα είναι να μας αναφέρεις κάποια παραδείγματα με την ερμηνεία όψεων, με τους πλανήτες σε διαφορετικά ζώδια.

Σίγουρα θα μας ήταν πολύ χρήσιμο κάτι τέτοιο στο θέμα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή danai75, η ανάλυσή σου ακολουθεί

Είσαι άτομο με έντονη υπερκινητικότητα και φλυαρία. Δεν αντέχεις χωρίς κίνηση, χωρίς ομιλία, χωρίς επικοινωνία. Είσαι πολύ έξυπνη, με καλή μνήμη, σου αρέσει η αλλαγή, η ποικιλία, θέλεις το καινούργιο και το περίεργο. Δε θέλεις τα ίδια, είτε είναι πρόσωπα είτε είναι καταστάσεις. Σου αρέσουν τα ταξίδια και οι μετακινήσεις.

Ξεκινάς κάτι με κέφι, αλλά γρήγορα βαριέσαι, ικανοποιείσαι όταν ικανοποιηθεί η περιέργειά σου, σε όλους τους τομείς.

Είσαι πολύ προοδευτική, με διαίσθηση, έχεις ταλέντο να ανασύρεις κρυμμένες αλήθειες, βαθιά μυστικά.

Πολύ νευρική, πολύ εύθικτη και δυναμική. Δεν ανέχεσαι την προσβολή. Γι’ αυτό θα πρέπει ο σύντροφος, κάθε φορά που θυμώνεις, τρυφερά, με ευγένεια, σε ήπιους τόνους, να σου δίνει να καταλάβεις το λάθος σου. Με σκληρή γλώσσα, προσοχή στη σχέση σου με αδέλφια, συγγενείς και παιδιά.

Στη ζωή σου, θα κάνεις περισσότερες από μία επίσημες σχέσεις. Έχεις την εύνοια οι σχέσεις σου να ξεκινούν από χώρους που έχουν σχέση
με πλατύ κοινό (θέατρο, καφετέρια κ.α.)
είτε με ίδρυμα (νοσοκομείο κ.λ.π.).

Είσαι άτομο που, λόγω ωροσκοπιακών προδιαγραφών, θα οδηγηθείς στη ζωή σου, για τον α ή β λόγο, σε συναισθηματικά μπερδέματα. Είσαι μονίμως συναισθηματικά μπερδεμένη μέσα σου. Θα οδηγηθείς και σε παράνομους δεσμούς. Κάποτε, θα κάνεις σχέση με άτομο δεσμευμένο, όταν κι εσύ θα είσαι δεσμευμένη.

Γενικά, σε όλες σου τις σχέσεις θα υπάρχουν αντιζηλίες, δηλαδή όλο και κάποιο τρίτο άτομο θα εισχωρεί, είτε από την πλευρά τη δική σου είτε από την πλευρά του συντρόφου. Έχεις, όμως, την εύνοια, όποιο άτομο σε προδώσει, να ξαναγυρίζει σε σένα. Σεξουαλικά λειτουργείς πολύ με τη φαντασία σου. Η αγάπη σού δίνεται ως βοηθητικό σκαλοπάτι για το χρήμα. Στην αισθηματική σου ζωή έλκεις εύπορα άτομα.

Είσαι άτομο με καλοσύνη, ευστροφία, γοητεία, μαγνητισμό. Γεννήθηκες με το σημάδι του νικητή, που δείχνει ότι έχεις τύχη, ευκαιρίες, δύναμη, αναρρωτική ικανότητα. Ισχυρή η ψυχική επίδραση της μητέρας σου.

Επαγγελματικά θα έχεις μεγάλη εύνοια αν ασχοληθείς με επάγγελμα σχετικό με:
μετακινήσεις, ταξίδια,
πωλήσεις,
δημόσιες σχέσεις και
επαγγέλματα γύρω από το λόγο.
Είσαι συγγραφικό και εμπορικό ταλέντο και καταξιώνεσαι με την υποστήριξη του πλατύ κοινού. Σε ευνοούν και επαγγέλματα σχετικά με κομπιούτερ, μηχανές, τεχνολογία.

Στην πορεία της ζωής σου, η επιτυχία θα προσκρούει στην αποτυχία, όμως, όλα τα φιλόδοξα σχέδια σου για καριέρα θα πραγματοποιηθούν οπωσδήποτε, έστω και καθυστερημένα, θα φθάσεις ψηλά, σε ηγετική θέση.

Επειδή είσαι άτομο ευαίσθητο, καλόψυχο, ονειροπόλο, να μην επηρεάζεσαι και να έχεις εξαπατήσεις. Προσοχή στις φιλίες σου.

Ο πατέρας θα σε προβληματίζει, στη ζωή σου. Εξ αιτίας δύσκολης παιδικής ηλικίας, έχεις ανασφάλειες, συμπλέγματα, απωθημένα. Έτσι, μεγαλώνοντας ξεσπάς σε γκρίνιες, ιδιοτροπίες, με ένα μόνιμο ανικανοποίητο και θα αντιδράς γεννώντας το φόβο στους άλλους, είτε στην οικογένεια είτε στο επάγγελμα.

Είσαι άτομο με διπλή προσωπικότητα (λόγω νεύρων), η καλή και η νευρική. Όταν ξυπνήσει η νευρική, γίνεσαι πολύ κακή.

Με μεγάλη ρητορική ικανότητα, ελίσσεσαι και ξεφεύγεις, όταν ζοριστείς, έχεις το ταλέντο να πείθεις. Τυλίγεις τον άλλον σε μια κόλλα χαρτί, χωρίς να το πάρει κανείς είδηση. Μπορείς και παίζεις όλους τους ρόλους, να μιμηθείς όλους τους τύπους, ανάλογα με την κατάσταση και να γίνεις πιστευτή. Γεννημένη ηθοποιός, θέλεις πάντα να εντυπωσιάζεις.

Προσοχή στα οστά, γιατί υπάρχει ευαισθησία, σε κατανάλωση φαρμάκων και σε ψυχοσωματικά. Προβλήματα στηθικά (να αποφεύγεις το κάπνισμα) και προβλήματα στομάχου, κάποτε.


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 05/01/2005 13:05:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

danai75
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 15:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους danai75  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε σ'ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες.

Τελικά δεν πόνεσε και παρα πολύ!Εχεις πέσει μέσα στο 90%..έχω μείνει άφωνη!
Στο μόνο που διαφωνώ έντονα είναι στο σημείο με τον πατέρα..το αντίθετο θα'λεγα..
Επεσες μέσα ακόμα και σε ευαισθησίες σε θέματα υγείας..
Βέβαια δεν μου πολυάρεσε οτι ίσως κάνω πάνω από μια επίσημες σχέσεις στη ζωή μου...δεν μου αρέσουν τα πολλά μπερδέματα..(αντιζηλίες, τρίτα πρόσωπα κλπ.)τα βαριέμαι..ειδικά όταν γίνονται επίσημα..

Εχω όμως 2 απορίες:
α) Ποιός είναι ο ωροσκόπος μου? άλλοι μου λένε δίδυμοι και άλλοι καρκίνος.
β) κάτι τετράγωνα με τον Κρόνο-Πλούτωνα μήπως μου κάνουν τη ζωή δύσκολη? ή είναι χαμηλής επιρροής?

Αυτά προς το παρόν...
πολύ χάρηκα που δεν πόνεσα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 15:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρειάστηκε να βελτιώσω την εικόνα του χάρτη της danai75 και μόλις επιλυθεί ένα μικρό τεχνικό πρόβλημα, θα μπορείτε να τη δείτε εδώ:

Αγαπητή danai75, έχεις ωροσκόπο στους Διδύμους, όπως θα φανεί και στο χάρτη σου.

Θα επανέλθω...
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/01/2005 15:43:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

d-_-b
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 23:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους d-_-b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas parakoloutho apo tin arxi to thread kai to vrisko endiaferon!!! file stefane prepei na exeis faei ores diavazontas ta astra kai epeidi xereis polla tha ithela an theleis kai esy fysika otan boreis kai an boreis na moy kaneis kai emena mia analisi eimai dydimos se dydimo 18-6-87Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy