ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 13:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στους Διδύμους

Άτομο πανέξυπνο, αλλά επιπόλαιο.
Πιάνει πουλιά στον αέρα, αλλά με αστάθεια.

Με εύστροφη και γρήγορη σκέψη.

Με ικανότητα στην έκφραση.

Είναι μέσα σε όλα. Του αρέσει να ρωτά, να μαθαίνει, αλλά πάντα επιφανειακά.

Να ασχοληθεί με επάγγελμα σχετικό με
πωλήσεις,
μετακινήσεις,
δημόσιες σχέσεις.
Εκεί είναι η εύνοιά του.

Φίλοι, με τον Ερμή στους Διδύμους, έχετε μεγάλη ικανότητα, σε ζητήματα σχετικά με το λόγο.
Εκμεταλλευθείτε την!

(Συνεχίζεται με Ερμή στον Καρκίνο)

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 09:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στον Καρκίνο

Άτομο, που λόγω οικογενειακών προβλημάτων, έχει μέσα του μόνιμη συναισθηματική ανησυχία, που το κάνει να ξεσπά ξαφνικά σε πολλά δάκρυα και σε δυνατές κρίσεις μελαγχολίας.

Υπερευαίσθητο άτομο.
Δονείται από υπέρμετρο συναισθηματισμό,

που το ωθεί στο παρελθόν.
Πάντα θυμάται το παρελθόν, δεν μπορεί να ξεκόψει.


Φίλοι, με τον Ερμή στον Καρκίνο, είστε πολύ συναισθηματικά κι ευαίσθητα άτομα.
Χρειάζεται να οπλιστείτε με δύναμη απέναντι στις καταστάσεις της ζωής.

(Συνεχίζεται με Ερμή στο Λέοντα)

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 23:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στο Λέοντα

Αυθάδης κι ευερέθιστος.

Έχει ανάγκη από μπράβο, ζήτω, χειροκροτήματα, είσαι ο μοναδικός, ο αναντικατάστατος.

Περπατά με αγέρωχο ύφος.


Φίλοι, με τον Ερμή στο Λέοντα, θέλετε οι άλλοι να αναγνωρίζουν πάντα την αξία σας.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 14:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στην Παρθένο

Άτομο με τετράγωνο μυαλό, φιλοσοφημένο, που αναλύει, όλες τις πλευρές ενός θέματος, σωστά.
Είναι το επιστημονικό μυαλό, που σκιαγραφεί τη λεπτομέρεια, σε κάθε κατάσταση της ζωής του, γι' αυτό παρατηρεί και κρίνει σωστά θέματα, πρόσωπα και καταστάσεις.

Άτομο επικριτικό και δύσπιστο, ζητάει αποδείξεις μέχρι να πειστεί, δηλαδή δε θα πιαστεί εύκολα κορόϊδο.

Με καυστική γλώσσα.


Φίλοι, με τον Ερμή στην Παρθένο, να επιλέξετε τετράγωνο (επιστημονικό) επάγγελμα, που σας ευνοεί πολύ.

(Συνεχίζεται με Ερμή στο Ζυγό)

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 20:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραιο θεμα- ιδιαιτερα αν συνδιαστει με την "εσωτερικη αστρολογια" διπλα τοτε σιγουρα εχουμε μιαν πιο ολοκληρωμενη αποψη...αοφυ εκει εξεταζονται "ψυχικα" οι οικοι...


υπεροχα ,Στεφανε + Σιμοριλ..:)

καλη συνεχεια!



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 09:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ωραιο θεμα- ιδιαιτερα αν συνδιαστει με την "εσωτερικη αστρολογια" διπλα τοτε σιγουρα εχουμε μιαν πιο ολοκληρωμενη αποψη...αοφυ εκει εξεταζονται "ψυχικα" οι οικοι...


υπεροχα ,Στεφανε + Σιμοριλ..:)

καλη συνεχεια!


Technoshamanism

ΑΤΜΑ, διάβασα το θέμα σου: ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ και είναι πολύ καλό.

Απλώς είναι δύσκολο να συνειδητοποιήσει κανείς όλα αυτά τα βαθειά νοήματα που περιγράφονται εκεί.

Περιμένω και τη δική σου συμβολή στο θέμα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 13:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στο Ζυγό

Το παιδί δεν έχει τάσεις για βαθειά μελέτη στο σχολείο.

Εάν το πιέσουμε, δε θα κερδίσουμε τίποτα και θα χαλάσουμε τις σχέσεις μας μαζί του.

Αποδίδει καλύτερα, όταν διαβάζει με κάποιον άλλον μαζί.

Άτομο που θέλει καλαισθησία, ομορφιά.

Άτομο δίκαιο. Έχει το ένστιχτο της δικαιοσύνης μέσα του.


Φίλοι, με τον Ερμή στο Ζυγό, σας ευνοούν τα επαγγέλματα που σχετίζονται με τέχνη ή καλλιτεχνία.

(Συνεχίζεται με Ερμή στο Σκορπιό)

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 00:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στο Σκορπιό

Άτομο ευάλωτο στο να σκέπτεται δολοπλόκα και πανούργα.

Διεισδύει στον ψυχικό κόσμο του άλλου και αναμοχλεύει αλήθειες, που εσείς διερωτάσθε πώς τις έμαθε.

Γεννημένος ντέτεκτιβ.

Άτομο καχύποπτο, ζηλιάρης.

Με απότομη κα σαρκαστική γλώσσα.


Φίλοι, με τον Ερμή στο Σκορπιό, είστε γεννημένοι ντέτεκτιβ, δηλαδή με τον τρόπο σας διεισδύετε και καταλαβαίνετε πολλά θέματα. Όμως, η καχύποπτη σκέψη σας χαρακτηρίζει.

(Συνεχίζεται με Ερμή στον Τοξότη)

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 00:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ερμής στο Σκορπιό

Άτομο ευάλωτο στο να σκέπτεται δολοπλόκα και πανούργα.

Διεισδύει στον ψυχικό κόσμο του άλλου και αναμοχλεύει αλήθειες, που εσείς διερωτάσθε πώς τις έμαθε.

Γεννημένος ντέτεκτιβ.

Άτομο καχύποπτο, ζηλιάρης.

Με απότομη κα σαρκαστική γλώσσα.


Φίλοι, με τον Ερμή στο Σκορπιό, είστε γεννημένοι ντέτεκτιβ, δηλαδή με τον τρόπο σας διεισδύετε και καταλαβαίνετε πολλά θέματα. Όμως, η καχύποπτη σκέψη σας χαρακτηρίζει.

(Συνεχίζεται με Ερμή στον Τοξότη)

Ζήσε τη στιγμή!


Τώρα εγώ να χαρώ ή να στεναχωρηθώ;

Θα το διερευνήσω καλύτερα με προσοχή και παρατηρητικότητα (όπως ένας... ντετέκτιβ) και αν τελικά δεν μου αρέσει, θα... σαρκάσω για να αποφύγω τις κατηγορίες.

Φίλε Στέφανε, σώσε με. Μήπως να το συνδυάσω έξυπνα και να πω ότι είμαι καχύποπτος με τις συνήθειές μου και τις προκαταλήψεις μου και ερευνώντας με προσοχή απελευθερώνομαι από αυτές... αυτοσαρκαζόμενος;;;

Νομίζω είναι μια αξιοπρεπής λύση. Τι λες; Θα με... σώσεις;;;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 01:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Στέφανε, σώσε με. Μήπως να το συνδυάσω έξυπνα και να πω ότι είμαι καχύποπτος με τις συνήθειές μου και τις προκαταλήψεις μου και ερευνώντας με προσοχή απελευθερώνομαι από αυτές... αυτοσαρκαζόμενος;;;


Φίλε thoth, βρήκες ένα μικρό κομμάτι από το παζλ της προσωπικότητας.
Και λέω μικρό, γιατί, δεχόμενοι αυτές τις επιρροές, η προσωπικότητά σου, όπως και όλων μας, απαρτίζεται από τουλάχιστον 20 ακόμα, μεταξύ τους συνδυαζόμενες, επιδράσεις.

Ψάξε, λοιπόν, για τη Σελήνη σου, πιο πάνω και έλεγξε αργότερα και τις επιρροές από Ήλιο, Αφροδίτη, Άρη, Δία, Κρόνο στα ζώδια και τις όψεις όλων των πλανητών μεταξύ τους, στο γενέθλιο ωροσκόπιό σου και... κάτι θα βρεις.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 11:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αστειεύομαι αγαπητέ μου Στέφανε.

Γνωρίζω τις θέσεις των πλανητών μου από την εφηβεία μου. Η αστρολογία ήταν τότε πάθος μου (ένα από τα πολλά που είχα πάντοτε).

Όπως σωστά λες, ένας άνθρωπος είναι μοναδικός και είναι λάθος να προσπαθεί να βγάλει γνώμη μόνο από ένα από τα δεκάδες στοιχεία που του δίνει η αστρολογία. Και αν, όπως λένε οι ειδικοί, υπάρχει και ένας κάθετος Ζωδιακός που χαρακτηρίζει την εξέλιξη της Ψυχής και όχι της Προσωπικότητας, τότε οι αβεβαιότητες τείνουν στο... άπειρο.

Πάντως μία από τις εκπλήξεις μου ήταν ότι αν και έχουμε δώδεκα ζώδια στα οποία μοιράζονται 10 πλανήτες-άστρα, έχω 6 (από τα 10) πλανήτες-άστρα στο ζώδιο (ένα από τα 12) της Παρθένου !!!

Τι λέτε γιατρέ μου θα ζήσω;;;

Να είσαι καλά Στέφανε για να συνεχίζεις να εμπλουτίζεις το forum με αυτήν την... μίνι εγκυκλοπαίδεια της αστρολογίας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 12:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως μία από τις εκπλήξεις μου ήταν ότι αν και έχουμε δώδεκα ζώδια στα οποία μοιράζονται 10 πλανήτες-άστρα, έχω 6 (από τα 10) πλανήτες-άστρα στο ζώδιο (ένα από τα 12) της Παρθένου !!!

Φίλε thoth, πολύ ενδιαφέρον ακούγεται το παραπάνω.


quote:
Τι λέτε γιατρέ μου θα ζήσω;;;
Αν θέλεις, πες μου ποιοι πλανήτες είναι στην Παρθένο και...θα δούμε.

Πάντως, λαμβανουμένου υπόψη του Ερμή στο Σκορπιό και το ότι Ουρανός, Ποσειδώνας και Πλούτωνας στα Ζώδια δεν ερμηνεύονται ατομικά, αν έχεις Ήλιο, Σελήνη, Αφροδίτη, Άρη, Δία και Κρόνο στην Παρθένο...
Η σκιαγράφηση της Λεπτομέρειας, που κάνεις, σε όλα τα θέματα, είναι Μοναδική!

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 13:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, όχι και Ήλιος στην Παρθένο! Αν με έλεγαν και Μαρία θα περίμενα και την επίσκεψη κάποιου Αρχάγγελου με έναν κρίνο. . Ευτυχώς καθυστέρησα κάπως και τον είδα τον Ήλιο στον Σκορπιό

Αλλά... Σελήνη, Αφροδίτη, Δία, Ποσειδώνα, Πλούτωνα, Ουρανό όλα τα πόνταρα στην... Παρθένο. Δεν πέτυχα όμως το... Τζόκερ.

Ευτυχώς με σώζει ο Ωροσκόπος στον Ζυγό και μου δίνει και κάποιον αέρα, αρμονίας αλλιώς με Σκορπιό και Παρθένο μάλλον θα ήμουν μόνο ένας...στεγνός μαχητής της λεπτομέρειας.

Τώρα πλέον τα έβγαλα όλα στην φόρα και με... φα(σ)κέλωσα κανονικά.

Δεν πειράζει. Θα προσέχω περισσότερο στην επόμενη ενσάρκωση.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 15:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλτατοι.

Χα,μου άρεσαν Thoth όσα είπες περί Αρχαγγέλων και φακελώματος.Πλέον σε φακελώσαμε,σε κρατάμε και δεν μπορείς να μας ξεφύγεις με τίποτα.

Esoterica has you!

Υποθέτουμε,λοιπόν,ότι 29 ή 30 Οκτωβρίου του 1967 γύρω στις 9 το πρωί αντίκρυσες το πρωτόγνωρο θέαμα αυτού του περίεργου κόσμου.
Έχω,πάντως,την εντύπωση ότι έχεις Ποσειδώνα στο Σκορπιό και όχι στην Παρθένο ενώ συν τοις άλλοις έχεις Άρη και Ποσειδώνα σε έξαρση.Είναι,πάντως,ένα αξιοσημείωτο ωροσκόπιο λόγω της κυριαρχίας Σκορπιού-Παρθένου και,γενικότερα,Γης-Νερού.Το απόλυτα χθόνιο ωροσκόπιο!!

Τώρα που είπες Μαρία είναι αξιοσημείωτο ότι η Εκκλησία έχει ορίσει ως γενέθλιο ημέρα της Παρθένου την 8η Σεπτεμβρίου,εποχή που ο Ήλιος βρίσκεται όντως στον αστερισμό της "Αγνότητας",δηλαδή της Παρθένου.Αυτό,βέβαια,είναι ένα από τα εκατοντάδες παραδείγματα που αποδεικνύουν ότι η εκκλησία "κινείται" σύμφωνα με τις αρχές των άστρων(άσχετα με το τί λένε παρά έξω περί μαγείας,σατανισμού και λοιπές μπούρδες).

Στέφανε συνέχισε,ωραία το πας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 15:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tρισμέγιστε γράψε λάθος,εννοούσα γύρω στις 5 το πρωί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 16:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχχχ !!! Άρχισε το φακέλωμα....

Κοντά έπεσες Kost... πολύ κοντά... αλλά με μπέρδεψες λίγο με αυτό το "χθόνιος". Να καμαρώσω ή να κρυφτώ άραγε

Ειδικά για τον Άρη μου, είμαι περήφανος. Είναι στον Αιγόκερω. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό.

Αν σου πω την ημερομηνία ατομικοποίησής μου ως Ψυχή σε αυτόν τον πλανήτη, θα μπορέσεις να μου βγάλεις τα χαρακτηριστικά της και το μέλλον μου με βάση τον Κάθετο Ζωδιακό; Σε ποιον πλανήτη θα συνεχίσω την εξέλιξή μου και ποια Ατραπό Υπηρεσίας θα ακολουθήσω; Έτσι για να σε δυσκολέψω λιγουλάκι αφού τα άλλα τα βρήκες εύκολα.

Με αυτά και μ' αυτά θυμήθηκα μια "λόξα" που είχα παλιά, ως εφηβούλης. Όταν γνώριζα κοπέλα πρώτα την ρωτούσα τι ζώδιο ήταν και όταν απορούσε γιατί δεν ρωτούσα καν το όνομά της, της απαντούσα ότι από το ζώδιο της μπορώ να βγάλω κάποια στοιχεία για αυτήν, ενώ από το όνομά της δεν θα καταλάβω, γρυ... Πάντως έπιανε το κόλπο, αφού κολακευόταν περισσότερο με αυτήν μου την τοποθέτηση. Ευτυχώς τώρα που μεγάλωσα σοβάρεψα, γιατί αλλιώς θα με έπαιρναν σήμερα στο... "ψιλό"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 20:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε ενα ταλαιπωρο ψαρακι, θα βγαλετε το ωροσκοπιο?

(σλουρπ, σλουρπ )

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 23:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς από Ατραπούς,Κάθετους ζωδιακούς και τα λοιπά είμαι ψιλοάσχετος και δεν κοζάρω μία.Φώναξε την Άτμα που τα ψιλοκατέχει.

Εγώ πάντως σπάνια λέω σε κοπέλες ότι ασχολούμαι με αστρολογία διότι οι περισσότερες θα νομίζουν ότι είμαι ομοφυλόφιλος.Πού να τους εξηγείς ότι πρόκειται για ολόκληρη Επιστήμη,δεν βγάζεις άκρη με δαύτες.

Πάντως ομολογώ ότι με μπέρδεψες σχετικά με την ημερομηνία γέννησής σου.Δεν γίνεται να είσαι γεννημένμος άλλη μέρα πέρα από 29 ή 30.Ειλικρινά,δεν γίνεται.

Astral Project δώσε ημερομηνία και θα βγάλει πόρισμα ο Στέφανος που τα κατέχει καλύτερα από εμένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 00:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα... Kost δεν είπα ότι έπεσες έξω. Είπα ότι έπεσες πολύ κοντά. Είναι μία από αυτές τις ημέρες που είπες και έπεσες έξω περίπου μία ώρα.

Για τον κάθετο ζωδιακό δεν ελπίζω να μάθω κάτι, δυστυχώς, από κανένα.

Ελπίζω να μην στενοχωρήσουμε μόνο, τον Στέφανο, για την μεγάλη παρένθεση που κάναμε στο topic του. Νομίζω όμως ότι ήταν ένα... εκπαιδευτικό διάλειμμα.

Καλή συνέχεια σε άλους μας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 02:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αλλά... Σελήνη, Αφροδίτη, Δία, Ποσειδώνα, Πλούτωνα, Ουρανό όλα τα πόνταρα στην... Παρθένο. Δεν πέτυχα όμως το... Τζόκερ."

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ (3). ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ ΞΑΝΑΨΑΞΤΟ.

ΦΙΛΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΚΕΛΛΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ "ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΤΕ?" ΤΙ ΕΙΣΑΙ?

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ: ΘΕΣΗ ΗΛΙΟΥ, ΩΡΟΣΚΟΠΟΥ, ΣΕΛΗΝΗΣ, ΑΡΗ, ΕΡΜΗ, ΚΑΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΤΙΚΗ)


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 02:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ (3)

Κι εγώ που έχω δύο κι έλεγα ότι είμαι "περίπτωση"!!!

Άντε... τα κεφάλια μέσα τώρα...

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 09:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
01/03/1970 00:20 πειραιας

και βαζω γιατι ειμουν αποκριατικο μωρο...

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 12:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελπίζω να μην στενοχωρήσουμε μόνο, τον Στέφανο, για την μεγάλη παρένθεση που κάναμε στο topic του. Νομίζω όμως ότι ήταν ένα... εκπαιδευτικό διάλειμμα.

Καλή συνέχεια σε άλους μας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"


Αγαπητέ thoth, χαρά μου, που εσύ και όλοι οι άλλοι συμμετέχετε σε αυτό το θέμα.

Και μάλιστα προσθέτοντας νέα και χρήσιμα στοιχεία, όπως ο κάθετος ζωδιακός. Πολύ θα ήθελα να μάθω στοιχεία γι' αυτό.

Τhoth, ο Άρης στον Αιγόκερω είναι πολύ καλή επιρροή.

Όποιος θέλει, ευχαρίστως να του γράψω μία μικρή ανάλυση, με βάση μόνο θέσεις και όψεις. Ας μου πει πρώτα αν θέλει να γράψω εδώ ή να την στείλω μέσω e-mail, για...ευνόητους λόγους.

Θα σας στοιχίσει μόνο 100 ευρώ το ωροσκόπιο. (Αστείο ήταν)

Αstral-project;

Λοιπόν, καθώς δεν κρύβω την ηλικά και το χαρακτήρα μου, αγαπητή gretel, έχω γεννηθεί 17.6.1973, 06:00 το πρωί, στα Χανιά.
Οι πλανήτες και οι όψεις τους δικοί σας.

Ευπρόσδεκτες οι αναλύσεις, από όσους γνωρίζουν.

Ειδικά ο kost βρήκε με μοναδικό τρόπο την ημερομηνία γέννησης του thoth.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 17:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς στεφανο


πατριωτακι (απο την μερια της μαμας μου)

17.6.1973, 06:00 το πρωί, στα Χανιά

εχεις ωροσκοπο καρκινο

Ωροσκόπος στο Καρκίνος
Ειδική Λέξη: ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΖΩΗΣ: Συναισθηματικοί δεσμοί.
Είσαι σκληρά εργαζόμενο και φιλόδοξο άτομο, προσηλωμένο στην ασφάλεια της επαγγελματικής και προσωπικής του ζωής. Θέλεις πολύ να πας μπροστά και βάζεις στις δουλειές σου μεγάλο συναίσθημα. Σαν άτομο που διαπνέεται από αγάπη ίσως θελήσεις να εργασθείς βοηθώντας ανθρώπους να μεγαλώσουν και να αναπτυχθούν. Έχεις επίσης επιχειρηματικό δαιμόνιο. Παρόλο που η διάθεση σου είναι ευμετάβλητη, προτιμάς τις ασφαλείς επιλογές και σε απασχολούν πάντοτε τα ζητήματα της οικογένειας. Αν και είσαι φιλόδοξος, είσαι τρυφερός, ευγενικός και δεν σου αρέσει να πατάς τους άλλους. Προτιμάς να βλέπεις τον συνεργάτη σου να παίζει τον σκληρό η κυρίαρχο ρόλο, ενώ εσύ μένεις στο παρασκήνιο. Όταν απειλείσαι κλείνεσαι στον εαυτό σου. Πίσω από την μάσκα, της κρυφής προσωπικής ζωής, κρύβεται ένα άτομο πολύ ευάλωτο. Ίσως να αναμείξεις την οικογένεια στα επαγγελματικά σου.
.
Προσωπικά
Η συναισθηματική ανάπτυξη είναι το κλειδί για την εξέλιξή σου σαν άνθρωπος. Κάνεις ισχυρούς συναισθηματικούς δεσμούς κι έχεις την τάση για εξάρτηση. Μπορεί να νιώθεις ένα έντονο δέσιμο με την μητέρα ή την οικογένειά σου. Μια σημαντική πρόκληση στην ζωή σου είναι το να μάθεις να αποδεσμεύεσαι από παλιούς δεσμούς. Τα συναισθήματά σου καλύπτουν όλο το φάσμα των ανθρώπινων συναισθημάτων. Είσαι άτομο ευαίσθητο και ευάλωτο και δείχνεις μεγάλο ενδιαφέρον για τους άλλους. Στις ερωτικές σου σχέσεις, δένεσαι πολύ κι έχεις την τάση να προκαλείς ασφυξία στον σύντροφό σου που μπορεί να απαιτεί από σένα να δείξεις περισσότερη ανεξαρτησία και ωριμότητα. Αναγκάζεις τους άλλους να κτίζουν κυματοθραύστες για την πλημμύρα των συναισθημάτων σου. Είναι σημαντικό να μάθεις να αντιμετωπίζεις την απόρριψη καθώς έχεις μεγάλη ευαισθησία σε αυτόν τον τομέα. Καθώς είσαι ένα πολύ συναισθηματικό άτομο, έχεις πρόσβαση στο βαθύ πηγάδι του ασυνείδητου και αυτό σε κάνει να έχεις πολύ καλά ένστικτα.

Ήλιος στο Δίδυμοι
Ειδική Λέξη: ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ: Εξερεύνησε τις ιδέες σου.

Κυριότερο χαρακτηριστικό σου είναι η ακόρεστη περιέργεια με την οποία εξερευνάς και μαθαίνεις για τον κόσμο γύρω σου. Χώρος των περιπλανήσεών σου είναι ο κόσμος των ιδεών. Η μαγεία του πνεύματος σε συναρπάζει, καθώς η μια ιδέα διαδέχεται την άλλη αιχμαλωτίζοντας την φαντασία σου. Η συναντήσεις με ανθρώπους, τα ταξίδια, το διάβασμα, οι συνομιλίες και η μάθηση είναι τα μέσα με τα οποία αποκτάς την αντίληψη της προσωπικής σου ταυτότητας. Δεν αφήνεις τον εαυτό σου να στηρίζεται απλά σε ιδέες αλλά μάλλον στην ίδια την φύση της νόησης. Οι σκέψεις φεύγουν αλλά η νοητική δραστηριότητα είναι ατελείωτη. Νιώθεις πιο ευτυχής ακολουθώντας μια σταδιοδρομία που αξιοποιεί τα πνευματικά σου χαρίσματα και την κοινωνικότητά σου. Χρειάζεσαι ποικιλία και ερεθίσματα. Αυτά μπορεί να είναι τα ταξίδια, η επικοινωνία, το να μιλάς σε ανθρώπους - γενικά οτιδήποτε σου δίνει την δυνατότητα να αναπτύξεις το μυαλό σου και να προσεγγίσεις τους άλλους.

Προσωπικά
Συναντάς τις μεγαλύτερες προκλήσεις όταν αντιμετωπίζεις προβλήματα επικοινωνίας. Συχνά μια διακοπή σχέσεων με ένα αδελφό, αδελφή, ή στενό φίλο μπορεί να ξεκινήσει μια ολοκληρωτικά πνευματική επανεκτίμηση των πραγμάτων. Στην αναζήτηση σου για εύρεση νοήματος μπορεί να νιώσεις ένα δεσμό με δυο διαφορετικές σχολές σκέψης, ή μπορεί να έχεις δυο σοφούς συμβούλους με διαφορετικές απόψεις. Η ποικιλία και η αντίθεση είναι η τροφή στη ζωή σου και νιώθεις πολύ άβολα όταν σου ζητούν να επιλέξεις μια και μόνη κατεύθυνση ή γνώμη. Οι εντάσεις μπορεί να προκληθούν σε ότι αφορά τις επαγγελματικές συνεργασίες λόγω της μεταβλητικότητας σου και της φαινομενικής έλλειψης σταθερότητας. Συχνά είναι αρκετό για σένα να ασχολείσαι με φευγαλέες ιδέες σαν ένα είδος πνευματικής εξάσκησης. Έτσι οι άλλοι απογοητεύονται από σένα γιατί δεν πάντοτε τις ιδέες σου. Παρόλα αυτά είσαι καλός στην παρέα, σπάνια παίρνεις τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά και είσαι πάντοτε πολύ ευπροσάρμοστος στις αλλαγές.

Σελήνη στο Αιγόκερως
Ειδική Λέξη: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ: Ξεκαθάρισε τα κίνητρά σου.

Έχεις συνηθίσει να σκέφτεσαι πολύ τους στόχους σου, και έχεις μια έμφυτη τάση να θέλεις να αποδείξεις στον κόσμο ότι αξίζεις. Η σημαντική επανεξέταση της πορείας σου στην ζωή, γίνεται όταν απρόσμενες εξελίξεις σε θέματα σταδιοδρομίας σε οδηγούν σε μια βαθύτερη ανάλυση των πραγματικών κινήτρων σου καθώς αγωνίζεσαι για επιτυχία. Με την ανακάλυψη των δικών σου αναγκών, και τον παραμερισμό των προσδοκιών σημαντικών προσώπων στην ζωή σου, μαθαίνεις να ηρεμείς. Έχεις μια δυνατή αίσθηση ευθύνης από την οποία οι άλλοι μπορούν να ωφεληθούν. Παίρνεις τους ανθρώπους σοβαρά και αυτό σου δίνει κύρος. Απαιτείς περισσότερα από τον εαυτό σου απ' ότι από τους άλλους κι αυτό σημαίνει ότι θα πετύχεις τις περισσότερες από τις φιλοδοξίες σου, απλά και μόνο, χάρη στις δικές σου προσπάθειες και την ευσυνειδησία σου.

Προσωπικά
Γεννήθηκες σοβαρός, και έχεις την τάση να φαίνεσαι πιο ώριμος από ότι υπαινίσσεται η ηλικία σου. Έχεις επηρεαστεί έντονα από τις παιδικές εμπειρίες και έχεις βιώσει μια ανικανοποίητη υποχρέωση προς έναν από τους γονείς σου - πιθανότητα την μητέρα σου. Είσαι τόσο πρόθυμος να συμπεριφέρεσαι ώριμα στην κοινωνία που έχεις ξεχάσει πως είναι το να είσαι ανέμελος και να χαίρεσαι τη ζωή. Αισθάνεσαι έντονα, αλλά είσαι απρόθυμος να εκφράσεις τα συναισθήματά σου στις στενές σχέσεις σου. Οι ερωτικές σου σχέσεις θα ωφελούνταν αν έδειχνες το ότι είσαι ευάλωτος. Παρόλα αυτά αγωνίζεσαι να κάνεις τις σχέσεις σου να λειτουργήσουν, έχεις έντονη αίσθηση ευθύνης προς την οικογένεια και είσαι πολύ σοβαρός ως προς τα συναισθήματά σου.

Ερμής στο Καρκίνος
Ειδική Λέξη: ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ: Εμπιστεύσου τη διαίσθησή σου

Είσαι άτομο πονηρό με επιχειρηματικό μυαλό. Δεν σου αρέσει να ρισκάρεις και προτιμάς να γαντζώνεσαι στα κέρδη σου όταν αυτά έρχονται. Έχεις την τάση να εξασφαλίζεις την ασφάλεια των ανθρώπων που αγαπάς. Δεν λες την γνώμη σου, αλλά παρόλα αυτά το συναισθηματικό μήνυμα σε ότι λες μπορεί να έχει δυνατή επίδραση στην διάθεση των άλλων. Από την άλλη, αν διεγερθείς συναισθηματικά ίσως να εκφρασθείς με έναν άχαρο τρόπο. Προτιμάς να εργάζεσαι σε μια ασφαλή θέση, και έχεις την τάση να υπηρετείς με μεγάλη πίστη αυτούς που σε σέβονται. Έχεις μυαλό γόνιμο και μια εξαιρετική επαγγελματική διαίσθηση. Μπορεί να μην είσαι πολύ λογικός, αλλά μπορείς να βασίζεσαι στα ένστικτά σου.

Προσωπικά
Επηρεάζεσαι πολύ εύκολα και έχεις την τάση να εκφράζεις την γνώμη σου και τις γνώσεις σου αφού πρώτα εξετάσεις τα πράγματα σε σχέση με αυτό που νιώθεις μέσα σου. Αυτή η συναισθηματικότητα διακρίνεται στη φωνή σου που πιθανόν να έχει αρκετή ενέργεια και ποικιλία τόνων. Είσαι ευαίσθητος και διαισθητικός και αυτό μπορεί να εκδηλωθεί με ένα ενστικτώδες ταλέντο να πιάνεις τις σκέψεις και τα συναισθήματα των άλλων. Στις συνεργασίες σου έχεις την τάση να είσαι μάλλον ήσυχος και πολύ δεκτικός. Είναι δύσκολο για τους ανθρώπους να γνωρίζουν στα αλήθεια τι σκέφτεσαι. Όταν επικοινωνείς, το κάνεις μόνο με αυτούς που εμπιστεύεσαι και το κάνεις με συναίσθημα. Λειτουργείς καλύτερα σε ένα φιλικό επίπεδο παρά σε ένα κοινωνικό και επιφανειακό.

Αφροδίτη στο Καρκίνος
Ειδική Λέξη: ΑΞΙΕΣ: Φτιάξε ένα αγαπημένο περιβάλλον.
Επαγγελματικά
Έχεις μια πολύ στοργική συμπεριφορά και αναπτύσσεις δυνατούς συναισθηματικούς δεσμούς οπουδήποτε εργάζεσαι. Επαγγελματικά αυτό μπορεί να σημαίνει ότι έχεις την ανάγκη να φροντίζεις και να περιποιείσαι τους άλλους. Έχεις σε έντονο βαθμό συμβατικές ιδέες και είσαι αρκετά προσεχτικός στα οικονομικά. Μπορεί να έχεις το ταλέντο να συναλλάσσεσαι με τα περιουσιακά. Η πίστη και η ασφάλεια είναι σημαντικά κριτήρια για την σταδιοδρομία και αν εκπληρωθούν αυτά τα κριτήρια, δουλεύεις σκληρά και αφοσιωμένα. Παρόλο που μπορεί να κρύβεις τα συναισθήματά σου είσαι πολύ ευαίσθητος μέσα στις σχέσεις σου και ευάλωτος στην σκληράδα των ανθρώπων. Έτσι εργάζεσαι καλλίτερα σε ένα ασφαλές περιβάλλον όπου υπάρχουν ζεστές ανθρώπινες σχέσεις και μάλιστα έχεις την επιδεξιότητα να δημιουργήσεις ένα τέτοιο περιβάλλον. Καθώς οι οικογενειακές αξίες παίζουν σημαντικότατο ρόλο για σένα μπορεί να διχάζεσαι μεταξύ του σπιτιού σου και της σταδιοδρομίας σου.

Προσωπικά
Τα αισθήματα για την οικογένεια είναι πολύ βασικά για την συναισθηματική σου ζωή. Οι γυναίκες με αυτήν την θέση έχουν την τάση να φτιάχνουν μια ζεστή ατμόσφαιρα στο σπίτι, μαγειρεύοντας καλό φαί και γενικά εξυπηρετώντας τις ανάγκες του συντρόφου τους. Ψάχνουν για έναν άντρα που θα είναι καλός πατέρας για τα παιδιά. Οι άντρες έλκονται από γυναίκες με μητρικά χαρακτηριστικά. Η επικοινωνία γίνεται ε ένα περισσότερο συναισθηματικό παρά πνευματικό επίπεδο. Η ερωτική και οικογενειακή πίστη είναι απαραίτητες αξίες και χωρίς αυτές μια σχέση δεν μπορεί να υπάρξει, σε αυτή την περίπτωση. Όταν τα συναισθήματα πληγώνονται υπάρχει τάση για συναισθηματική φυγή. Ο έρωτας επικεντρώνεται γύρω από το σπίτι και υπάρχει μικρή ανάγκη για εξόδους και συναντήσεις με άλλους ανθρώπους. Υπάρχει έντονο συναισθηματικό δέσιμο, ακόμα και με σχέσεις από το μακρινό παρελθόν.

Άρης στο Ιχθείς
Ειδική Λέξη: ΟΡΜΕΣ: Αγωνίσου για τα όνειρά σου.
Επαγγελματικά
Ενεργοποιείσαι από τις δημιουργικές προκλήσεις και δεν αισθάνεσαι καθόλου άνετα σε ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον. Προτιμάς να αφήσεις το έδαφος στον αντίπαλό σου και να ασχοληθείς με κάτι που σε ενδιαφέρει. Επειδή διαπνέεσαι από ιδεαλισμό, μπορεί να συγκινηθείς από κοινωνικούς στόχους για να βοηθήσεις τους ανθρώπους. Μπορεί να σου αρέσει να εργάζεσαι σε δημιουργικό περιβάλλον και να έχεις ιδιαίτερα χαρίσματα σχετικά με το γράψιμο, το σχέδιο, τον κινηματογράφο η την διαφήμιση. Μπορείς να εργάζεσαι εντελώς μόνος, αρκεί να υπάρχει ενδιαφέρον σε αυτό που κάνεις. Η δουλειά για σένα θα πρέπει να είναι κάτι περισσότερο από βιοπορισμός, αν θες να έχεις το κίνητρο να σηκώνεσαι το πρωί από το κρεβάτι σου. Η κακή ατμόσφαιρα και τα κουτσομπολιά στον εργασιακό χώρο είναι για σένα φθορά και συχνά μπορείς να βρεθείς αντιμέτωπος με καταστάσεις όπου οι άνθρωποι κινούνται πίσω από την πλάτη σου. Αυτό οφείλεται εν μέρει στο ότι είσαι υπερευαίσθητος και εν μέρει στο οτι συχνά έχεις βρει λάθη στις δικές σου προσπάθειες καθώς και στων άλλων. Υπάρχει ένα χάρισμα σχετικό με θέματα του ενστίκτου και του πνευματισμού. Αποδίδεις καλλίτερα όταν έχεις έμπνευση και σπάνια συγκινείσαι από εκκλήσεις στην αίσθηση του καθήκοντος που έχεις, την υπευθυνότητα, τις υλικές επιδιώξεις κλπ.

Προσωπικά
Σε κινητοποιούν τα όνειρα και η φαντασία σου και για το αν είσαι ενεργητικός ή όχι εξαρτάται ολοκληρωτικά από το αν έχει έμπνευση ή όχι. Συχνά νιώθεις παρεξηγημένος και έχεις δυσκολία να καταλάβεις τα κίνητρα των άλλων. Αν ο κόσμος σταματούσε να γυρνά εσύ μπορεί να κατέβαινες. Μερικές φορές έχει μια εσωτερική απογοήτευση σχετικά με το τι να κάνεις με την ζωή σου και σε ποια κατεύθυνση να πας. Η δημιουργικότητα, η μουσική, η φύση και τα ψυχικά θέματα είναι αυτά που σε εμπνέουν περισσότερο. Οι άνδρες με αυτήν την θέση του Άρη μπορεί να είναι μοναχικοί και παρόλο που μπορεί επίσης να είναι ευγενικοί και καλοί προς την σύντροφό τους έχουν πρόβλημα να δίνονται 100% είτε στην σύντροφο είτε στην οικογένεια. Οι γυναίκες με αυτήν την θέση έλκονται από δημιουργικούς άνδρες που δίνουν την αίσθηση πως μπορούν να εκπληρώσουν τα όνειρα αυτών των γυναικών. Υπάρχει μια τάση να νιώθουν εγκατάλειψη σε ότι αφορά τους ερωτικούς συντρόφους κυρίως λόγω απραγματοποίητων προσδοκιών. Και τα δύο φύλα έχουν πρόβλημα με τις δεσμεύσεις τους, κι ενώ λένε το ένα κάνουν το άλλο. Υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ κάποιου που κάνει όνειρα και κάποιου που σχεδιάζει όνειρα, έτσι η τιμιότητα και η αυτοπειθαρχία είναι πράγματα απαραίτητα για την προσωπική ολοκλήρωση.

Δίας στο Υδροχόος Ανάδρομος
Ειδική Λέξη: ΣΟΦΙΑ: αφύπνισε τους άλλους.
Επαγγελματικά
Αυτός ο πλανήτης είναι παλινδρομικός και στους σχετικούς τομείς έχεις την τάση να πηγαίνεις ενάντια στην φύση σου αποκομίζοντας εμπειρίες εντελώς προσωπικού χαρακτήρα και βγάζοντας συμπεράσματα.
Καθώς σκέφτεσαι πολύ το μέλλον, σου ταιριάζει μια σταδιοδρομία που να προσφέρει την δυνατότητα προσωπικής ανάπτυξης. Θα μπορούσες να τα καταφέρεις καλά σε ένα κοσμοπολίτικο περιβάλλον, ειδικά εάν έχεις να συναλλάσσεσαι με ανθρώπους από διαφορετικούς κόσμους. Έχεις πολιτική και κοινωνική συνείδηση κι αυτό σημαίνει επιτυχία σε μεγάλα κυβερνητικά ιδρύματα που θα σου προσφέρουν την ευκαιρία να πραγματοποιήσεις τα ιδανικά σου. Έχεις ταλέντο σε θέματα μη παραδοσιακά. Με οποιοδήποτε τρόπο κι αν σταδιοδρομείς θα ζήσεις ένα εκρηκτικό ξύπνημα που θα σου διευρύνει την αντίληψη κάποια στιγμή στην ζωή σου. Η επιτυχία θα έρθει όταν αναπτύξεις την ανώτερη σου αντίληψη μέσω μαθημάτων κι επαφών με ασυνήθιστους ανθρώπους. Εργάζεσαι καλά σε δουλειές που έχουν ανθρωπιστικούς στόχους.


Προσωπικά
Την στιγμή της γέννησης αυτός ο πλανήτης έμοιαζε να πηγαίνει προς τα πίσω σε σχέση με την γη. Θα μάθεις ιδιαίτερα πράγματα σχετικά με την αγάπη προς τους ανθρώπους και τα αντικείμενα από το μακρινό παρελθόν και κάποια στιγμή στην ζωή σου θα φτάσεις σε μια καμπή, στα θέματα που περιγράφονται.
Η χρονιά της γέννησής σου ήταν γεμάτη με έξαρση και μεγάλα άλματα σχετικά με την ανθρώπινη συνείδηση. Έχεις την ικανότητα να πραγματοποιήσεις το πνεύμα εκείνης της εποχής αγκαλιάζοντας ανθρωπιστικές αρχές και σπάζοντας τα φράγματα που σε χωρίζουν από τους συνανθρώπους σου. Είσαι κοινωνικά προσανατολισμένο άτομο και σε εμπνέουν πολύ ισχυρά ιδανικά. Στην χειρότερη περίπτωση μπορείς να είσαι προκλητικός και ισχυρογνώμων, στην καλύτερη αποκτάς εμπιστοσύνη στις αρχές της ισότητας και δικαιοσύνης. Είσαι προορισμένος να ξυπνάς τους άλλους, σε μεγάλη κλίμακα ή να εμπνέεσαι από αυτούς που το κάνουν. Έχεις πολύ ισχυρές αν και ασυνήθιστες πεποιθήσεις. Οι απόψεις σου είναι ακλόνητες αλλά έχεις την ευγένεια να μην τις πασάρεις στους άλλους. Πράγματι πιστεύεις ότι ο καθένας μπορεί να έχει την γνώμη ταυ. Είναι πιθανόν να έχεις μεγάλο κύκλο φίλων σε πολλές διαφορετικές χώρες στην διάρκεια της ζωής σου.

Βόρειος Δεσμός στο Αιγόκερως
Ειδική Λέξη: ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ: Μεγαλώνοντας,
Επαγγελματικά
Η επαγγελματική επιτυχία, στην περίπτωσή σου, έρχεται όταν ξεπεράσεις τις τάσεις εξάρτησης και το συναίσθημα ότι είσαι ευάλωτος. Στην αρχή της καριέρας σου μπορεί να επιλέξεις να εργασθείς σε επαγγέλματα που προσφέρουν φροντίδες, η σε μια δουλειά που να προσφέρει σε σένα ασφάλεια. Περιμένεις να σε ταΐζουν και να σε ποτίζουν, αλλά καθώς κυλάει ο χρόνος ανακαλύπτεις ότι το τίμημα της εξάρτησης είναι πνιγηρό. Μια εσωτερική ανάγκη να εκδηλώσεις τις διοικητικές σου ικανότητες βγαίνει στην επιφάνεια και αυτό συχνά παρουσιάζεται με μια έντονα εκδηλωτική συναισθηματική μετάβαση με την οποία εσύ αναλαμβάνεις την ευθύνη της ζωής σου. Σε αυτήν την περίπτωση, μπορεί να θελήσεις να κάνεις το ξεκίνημά σου, σαν αφεντικό του εαυτού σου και θα επιδείξεις μεγάλη αποφασιστικότητα και αυτοπειθαρχία κατά την διάρκεια της όλης διαδικασίας. Το εμπορικό δαιμόνιο αντικαθιστά την ευάλωτη τρυφεράδα που προηγουμένως σε χαρακτήριζε.

Προσωπικά
Συνδέεσαι έντονα με το παρελθόν και η οικογένειά σου μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο στην διατήρηση συναισθημάτων εξάρτησης από αυτήν. Κάποια στιγμή στην ζωή σου αυτοί οι δεσμοί θα πρέπει να κοπούν, έτσι ώστε να έχεις την δυνατότητα να φροντίσεις εσύ ο ίδιος για την ζωή σου. Όταν είσαι νέος έχεις την τάση να εκμεταλλεύεσαι τους δεσμούς σου κάνοντας έκκληση στην προστατευτική φύση τους κι έτσι εσύ έχεις την τάση να το παίζεις παιδί. Στην πραγματικότητα υπάρχει μέσα σου ένας ενήλικας που ανυπομονεί να βγει έξω και όσο πιο γρήγορα εκδηλώσεις την ωριμότητα σου τόσο πιο καλά θα νιώσεις. Τα παιδιά και η οικογένεια είναι ένα δίλημμα για σένα, ίσως γιατί ενστικτωδώς νιώθεις τις μεγάλες ευθύνες του να είσαι γονέας. Είναι ευκολότερο να έχεις οικογένεια όταν έχεις κάνει την μετάβαση από την εξάρτηση στην αυτάρκεια. Είσαι άτομο συναισθηματικό, αλλά καθώς μεγαλώνεις μαθαίνεις ότι είναι αξιοπρεπέστερο να έχεις αυτοπειθαρχία.

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 20:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astral-project, σ' ευχαριστώ, για την ανάλυση.

Η ανάλυση θέσεων πλανητών, ωροσκόπου και Βόρειου Δεσμού προσδιορίζουν πολλά σημεία της προσωπικότητας με επιτυχία. Και εσύ έχεις πέσει μέσα σε αρκετά από αυτά.

Θα θεωρήσω ότι θέλεις τη δική σου ανάλυση, σε αυτό το θέμα.
Θα καθυστερήσω λίγο να την ολοκληρώσω, αλλά...το καλό πράγμα αργεί να γίνει.

Επίσης, να σημειώσω ότι η μέθοδος που εφαρμόζω έχει ένα μειονέκτημα. Είναι λίγο σκληρή στις κρίσεις της. Αυτό υποτίθεται πως γίνεται με σκόπο την αφύπνιση και τη βελτίωση. Εν πάσει περιπτώσει...

Έχω την αίσθηση ότι είσαι κοπέλα, αλλά, καθώς δεν το βρήκα στο προφίλ σου, θα ήθελα να μου το διευκρινίσεις αυτό, γιατί παίζει κάποιο ρόλο.

Από μία γρήγορη ματιά, θα σου πω τώρα ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο.

Πρόσεχε, γιατί κάποια στιγμή, στη ζωή σου, θα ταλαιπωρηθείς, από ένα θέμα στην υγεία σου.

Όμως, ξεφεύγεις από θαύμα τον κίνδυνο. Ξεπερνάς τα πάντα με επιτυχία. Έχεις μεγάλη εύνοια στις θεραπείες, με μεγάλη αναρρωτική ικανότητα.

Άντε, αν σε στενοχώρησα, να πω άλλο ένα καλό.

Στη ζωή σου θα διακριθείς, θα ξεχωρήσεις, θα φθάσεις μέχρι φήμη, δημοφιλία.
Στο χώρο σου, δε μένεις ασήμαντη, θα είσαι ξεχωριστό άτομο.

Ελπίζω να σου έφτιαξα τώρα τη διάθεση.

Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 11/06/2004 20:46:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 00:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ευτυχώς καθυστέρησα κάπως και τον είδα τον Ήλιο στον Σκορπιό

quote:
Ευτυχώς με σώζει ο Ωροσκόπος στον Ζυγό και μου δίνει και κάποιον αέρα, αρμονίας αλλιώς με Σκορπιό και Παρθένο μάλλον θα ήμουν μόνο ένας...στεγνός μαχητής της λεπτομέρειας.

This is interesting…
χμ.. Κατά πόσο “μοιάζουν” .. δύο άτομα που έχουν τα ίδια Φώτα και ωροσκόπο..

Γιώργος.
όχι στεγνός …αλλά στυγνός …


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 01:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ευτυχώς καθυστέρησα κάπως και τον είδα τον Ήλιο στον Σκορπιό

quote:
Ευτυχώς με σώζει ο Ωροσκόπος στον Ζυγό και μου δίνει και κάποιον αέρα, αρμονίας αλλιώς με Σκορπιό και Παρθένο μάλλον θα ήμουν μόνο ένας...στεγνός μαχητής της λεπτομέρειας.

This is interesting…
χμ.. Κατά πόσο “μοιάζουν” .. δύο άτομα που έχουν τα ίδια Φώτα και ωροσκόπο..

Γιώργος.
όχι στεγνός …αλλά στυγνός …




Ίδια Φώτα και Ωροσκόπο !!!

Όντως ενδιαφέρον...


ΤΗΟΤΗ
όχι ο Τρισμέγιστος-Θεός... αλλά
ο (παρ' ολίγο) δίδυμος σου αδελφός

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 10:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Astral-project, σ' ευχαριστώ, για την ανάλυση.

Έχω την αίσθηση ότι είσαι κοπέλα, αλλά, καθώς δεν το βρήκα στο προφίλ σου, θα ήθελα να μου το διευκρινίσεις αυτό, γιατί παίζει κάποιο ρόλο.

Από μία γρήγορη ματιά, θα σου πω τώρα ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο.

Πρόσεχε, γιατί κάποια στιγμή, στη ζωή σου, θα ταλαιπωρηθείς, από ένα θέμα στην υγεία σου.

Όμως, ξεφεύγεις από θαύμα τον κίνδυνο. Ξεπερνάς τα πάντα με επιτυχία. Έχεις μεγάλη εύνοια στις θεραπείες, με μεγάλη αναρρωτική ικανότητα.

Άντε, αν σε στενοχώρησα, να πω άλλο ένα καλό.

Στη ζωή σου θα διακριθείς, θα ξεχωρήσεις, θα φθάσεις μέχρι φήμη, δημοφιλία.
Στο χώρο σου, δε μένεις ασήμαντη, θα είσαι ξεχωριστό άτομο.

Ελπίζω να σου έφτιαξα τώρα τη διάθεση.

Ζήσε τη στιγμή!


καλημερουδια

οντως θηλυκου γενους ειμαι

τα δυσκολα περασαν στεφανουκο,

για να δουμε τωρα τι καρπους θα δρεψουμε....

το προγραμμα που χρησιμοποιησα ηταν το wow, το οποιο ειναι καταπληκτικο.

επισης καμια φορα χρησιμοποιω και το παλιο καλο astrolog.

φιλια

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 12:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, αγαπητή μου astral-project.
quote:
τα δυσκολα περασαν στεφανουκο,

για να δουμε τωρα τι καρπους θα δρεψουμε....


Πολύ χαίρομαι, γι' αυτό.
Ετοιμάσου τώρα να ακούσεις τα καλά. Δεν είναι όλα καλά, αλλά θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε γι' αυτό.

Λοιπόν, σήμερα το πρωί, βρήκα χρόνο και είμαστε έτοιμοι.


Αstral-project - 01/03/1970, 00:20 πειραιας

Θέσεις Πλανητών

Ήλιος: 10 των Ιχθύων
Σελήνη: 8 του Τοξότη
Ερμής: 22 του Υδροχόου
Αφροδίτη: 19 των Ιχθύων
Άρης: 26 του Κριού
Δίας: 5 του Σκορπιού
Κρόνος: 4 του Ταύρου
Ουρανός: 7 του Ζυγού
Ποσειδώνας: 0 του Τοξότη
Πλούτωνας: 26 της Παρθένου


Όψεις Πλανητών

Ήλιος Τετράγωνο με Σελήνη.
Ήλιος Τρίγωνο με Δία.
Σελήνη Εξηντάρι με Ουρανό (60 μοίρες όψη).
Ερμής Εξηντάρι με Άρη.
Αφροδίτη Τετράγωνο με Πλούτωνα.
Δίας Αντίθεση με Κρόνο.

Στο επόμενο μήνυμα ακολουθεί η ανάλυση.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 12:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αstral-project - 01/03/1970, 00:20 πειραιας


Είσαι άτομο με καλοσύνη, όμορφη ψυχή. Έτσι, συγχωρείς τα λάθη των άλλων, όμως δεν ξεχνάς ποτέ. Το κρατάς μέσα σου και, αργά ή γρήγορα, θα ανταποδώσεις, όχι ως εκδίκηση, αλλά ως δικαίωμα.
Έχεις, λοιπόν, καταστροφικές και αυτοκαταστροφικές τάσεις.


Έχεις μία τάση να μην κρατάς μυστικά, καλοπροαίρετα, βέβαια.
Με ρητορική ικανότητα, πείθεις.
Είσαι πανέξυπνη, με καλή μνήμη και διαίσθηση.


Με μαγνητισμό ως προσωπικότητα, λόγω ωροσκοπιακών προδιαγραφών, θα οδηγηθείς, στη ζωή σου, για τον άλφα ή βήτα λόγο, σε συναισθηματικά μπερδέματα. Δηλαδή, είσαι πάντα μπερδεμένη μέσα σου, δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ποιον αγαπάς, ποιον ποθείς, ποιος σου αρέσει.
Τα ρήματα και τα συναισθήματα είναι μπερδεμένα μέσα σου.


Προσοχή, λοιπόν, σε άτομα δεσμευμένα, όταν θα είσαι κι εσύ δεσμευμένη.
Υπάρχει και ο κίνδυνος προδοσίας, από το σύντροφο. Όμως, έχεις την εύνοια, όποιο άτομο σε προδίδει, να ξαναγυρίζει σε σένα.


Έχεις ανάγκη από χρήματα και σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα η οικονομική σου αποκατάσταση.


Να ασχοληθείς με επαγγέλματα σχετικά με ταξίδια, μετακινήσεις και το λόγο ή με computer - προηγμένη τεχνολογία. Εκεί θα είναι η επιτυχία σου.


Είσαι προοδευτικό άτομο, η επαγγελματική σου επιτυχία είναι λίγο αργοπορημένη, αλλά θα διαπρέψεις, στη ζωή, θα ξεχωρίσεις, θα φθάσεις μέχρι φήμη. Είσαι επιλεγμένο, διακεκριμένο άτομο.


Προσοχή στα δανεικά, γιατί υπάρχει κίνδυνος να χάσεις χρήματα, εξαιτίας άλλων κι όχι, λόγω κακής οικονομικής διαχείρισης.


Υπάρχει κίνδυνος να ταλαιπωρηθείς από καποια ασθένεια, όμως ξεφεύγεις από θαύμα τον κίνδυνο και το θάνατο. Τα πάντα ξεπερνάς με επιτυχία. Εύνοια στις θεραπείες. Καταπληκτική αναρρωτική ικανότητα.


Είσαι άτομο ή του ύψους ή του βάθους, σε όλους τους τομείς της ζωής σου. Δηλαδή, τη μία είσαι καλή, την άλλη νευριάζεις, γιατί είσαι πολύ επιθετική εν βρασμώ ψυχής.


Έχεις τάσεις αρχηγίας, δε δέχεσαι υποχωρήσεις, ταπεινώσεις, δεν ανέχεσαι μύγα στο σπαθί σου και από το σύντροφο, όταν δε λειτουργεί, όπως τον θέλεις.


Πρόσεχε μη βάζεις σε δεύτερη μοίρα τα αισθήματα, εξ αιτίας του συμφέροντος, γιατί θα έλξεις άτομα που δε θα συμμερίζονται τα ενδιαφέροντά σου.


Μία δυσαρμονία στους γονείς, ηλικίας ή πνευματικού επιπέδου ή επικοινωνίας, σε τραυμάτισε ως παιδί και σου έδωσε δύσκολα παιδικά χρόνια.


Έτσι, έχεις μία ανωριμότητα, ξεκινάς κάτι καινούργιο, χωρίς να τελειώνεις το παλιό και πολλές φορές ενεργείς σπασμωδικά και σε ακατάλληλες εποχές.
Είσαι και εγωίστρια, με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.


Όμως, ό,τι κι αν αντιμετωπίζεις, στη ζωή σου, το αποτέλεσμα θα είναι πάντα υπέρ σου. Έχεις το χάρισμα πάντα να επιπλέεις.


Να κάνεις τακτικά τεστ Παπ.


Να είσαι καλά.

Ζήσε τη στιγμή!


Edited by - Στέφανος on 12/06/2004 12:58:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy