ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 00:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή μου angi

quote:

Η ψυχη (Σεληνη) δηλαδη δεν μετραει. Ουτε κρυο ουτε ζεστη!!!

quote:
Και με Ερμη ξενο μεταξυ τους...

Η Σελήνη και βέβαια μετράει ! Γιατί η Σελήνη είναι η συμβίωση σε ένα ζευγάρι. Όπως είπα και παραπάνω, για να μπορέσω να δω κάποια πράγματα θα πρέπει να έχω και τους δύο Αστρολογικούς χάρτες σε σύγκριση, για να βγάλω ένα συμπέρασμα.

Όσο για τον Ερμή, δεν είναι ξένος ! Από ότι είδα κάνει όψη αντίθεσης. Αυτό σημαίνει ότι αυτά τα δύο άτομα στην επικοινωνία αλληλοσυμπληρώνονται ! Δεν είναι και η τέλεια όψη, αλλά το τετράγωνο (που βιώνω εγώ κάθε μέρα) είναι το κάτι άλλο. Άλλα λέει ο ένας, άλλα καταλαβαίνει ο άλλος !

Αν και πρεσβεύω ότι δεν υπάρχει καλό και κακό ζώδιο, τα ψάρια είναι το "κάτι άλλο". Αν και η εμπειρία μου, μου έχει αποδείξει ότι και άλλα στοιχεία σε ένα ωροσκόπιο μπορεί να κάνουν το άτομο "άπιαστο".

Έχω μελετήσει μέχρι τώρα πάνω από 3.000 ωροσκόπια, όπως και Συναστρίες. Πιστεύω ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο φαίνονται ! Αν ένα ζευγάρι έχει καρμική σχέση και πρέπει σε αυτή τη ζωή να εξελιχθεί μέσα από μία δύσκολη Συναστρία, αυτό είναι το μάθημα της εξέλιξής του και πρέπει να το βιώσει.

Φιλικά

karma


Ο Ερμης δεν κανει οψη. Ειναι γρηγορος πλανητης και του δινω περιθωρια 3-5 μοιρες. Τα ατομα ειναι ασχετα μεταξυ τους. Δεν το καταλαβαν τωρα, θα το καταλαβουν μετα. Και οι Σεληνες τους δεν ειναι καν οικειες!! Ασε που φανταζομαι οτι ο ανθρωπος ειναι και παντρεμενος!!
Η σεληνη του στον στον Κριο δειχνει ανυπομονησια και η Αφροδιτη στον Αιγοκερω οτι θελησε να δεσμευτει νωρις για λογους που σιγουρα δεν ηταν αισθηματικοι!!
Ο Αρης του κανει τετραγωνο με το Δια, και ενισχυει την στενοτητα σκεψης της Σεληνης στον Κριο.
Το "απιαστο", γιατι το ανεφερες; εγω δεν ειπα τετοια λεξη.
Και αν θελουμε να δουμε και τις οικοθεσιες συναστριακα, πρεπει να ξερουμε και ωρα γεννησης.
Π.χ., εγω δεν εχω τους οικους μου εκει που θα υπεθετες.


aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 01:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή griffin

Πρώτα - πρώτα από ότι βλέπω η Σελήνη σου βρίσκεται στις 2 μοίρες του Κριού ! Αυτό σημαίνει ότι με τον σύντροφό σου έχετε ίδιες Σελήνες !

Επίσης και ο ίδιος Ωροσκόπος είναι σημαντικός ! (Είσαστε δύο ψυχές που βιώνετε τα ίδια πράγματα ταυτόχρονα).

Το δύσκολο σημείο στη Συναστρία σας είναι ο Ήλιος του συντρόφου σου, "πέφτει" πάνω στον Κρόνο σου. Στην κλασική Αστρολογία σημαίνει ότι ίσως φρενάρει ο ένας στον άλλο κάποια "θέλω' και επιθυμίες του.

Αυτό με εντυπωσίασε περισσότερο είναι ότι αυτή είναι μία καρμική σχέση ! Έχετε ζήσει τρεις - τέσσερις περίπου ζωές μαζί. Σε μία σας ζωή ήσασταν ανταγωνιστές, πολεμιστές σε διαφορετικά στρατόπεδα. Σε μία άλλη ζωή ήταν ο ένας πατέρας του άλλου κ.λ.π.

Χωρίς τη δική του ώρα, δεν μπορώ να πω περισσότερα ! Αυτό που φαίνεται, πάντως, είναι μία σχέση με διάρκεια στο χρόνο, όπου ο καθένας έχει να μάθει πολλά από τον άλλον. Εκείνος φαίνεται πιο δύσκολος χαρακτήρας, εσύ πιο υπομονετική και πιο διαλλακτική (έχεις τελικά Ήλιο στον Έβδομο Οίκο σου, τον Οίκο του Ζυγού).

Υ.Γ. Αυτή είναι σχέση ή γάμος ;

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

griffin
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 01:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους griffin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή angie, οι ώρες γέννησης είναι 18:20 25/8/64 και 06:00 25/2/47 στο Ηράκλειο Κρήτης.
Πέρα από όσα διαβάζω δικά σας που είναι πολύ σωστά, θέλω να καταθέσω μια εμπειρία με τον άνθρωπο αυτό και να μου πείτε την άποψή σας αν μπορεί να δικαιολογηθεί αστρικά, καρμικά ή κάπως αλλιώς: Μεταξύ μας υπάρχει μια ισχυρή τηλεπαθητική δύναμη. Τώρα ζούμε σε διαφορετικές πόλεις. Κι όμως όταν με σκέφτεται εγώ το νοιώθω. Πολύ συχνά σηκώνω το τηλέφωνο και δύο τρία δευτερόλεπτα μετά αυτό χτυπά. Όταν είμαι στεναχωρημένη, χωρίς να πω τίποτα το καταλαβαίνει. Τι συμβαίνει; Παρά τις δυσκολίες της σχέσεις αυτό το γεγονός μου συμβαίνει πρώτη φορά και όσο νάναι με έχει επηρεάσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 01:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ΄αρχην, ο τροπος που αυτη εκφραζεται Αφροδιτη στον Καρκινο(δειχνει τα χαδια της, εκδηλωνεται ερωτικα), δεν συμβιβαζεται μ΄αυτο που θα ηθελε ο αλλος (Αρης στον Υδροχοο). Δεν θα μπορουσαν ποτε να μεινουν αγκαλιασμενοι για πολυ ωρα!
Ο Αρης της στον Καρκινο, την κανει γκρινιαρα, και ανασφαλη και αυτο φαινεται πιεστικο σε καποιον με σεληνη στον Κριο και Αρη στον υδροχοο. Αυτη ειναι εργατικο ατομο αλλα παντα γκρινιαζει. Και γκρινιαζει παντα στην οικογενεια γιατι αυτους θεωρει στηριγμα. Ρωτησε την να σου πει!!

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

griffin
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 01:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους griffin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Angie, εδώ έπεσες έξω. Μπορεί να είμαι εργατική αλλά γκρινιάρα δεν είμαι. Όχι τώρα πια... Έχω δουλέψει πολύ πάνω σε αυτό το κακό ελάττωμά μου που κάνει όλο τον κόσμο δυστυχισμένο κι εμένα πιο πολύ και μπορώ να πω ότι το έχω υπό έλεγχο.

Karma δεν είμαι σίγουρη για την ώρα γέννησής του, λέει πως είναι τα ξημερώματα και υποθέτω γύρω στις 6 το πρωί. Από τα χαρακτηριστικά του Ωροσκόπου σε συνδυασμό με την πιθανή ώρα γέννησης απορρίπτω τον Αιγόκερω και καταλήγω στον Υδροχόο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 04:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Angie, εδώ έπεσες έξω. Μπορεί να είμαι εργατική αλλά γκρινιάρα δεν είμαι. Όχι τώρα πια... Έχω δουλέψει πολύ πάνω σε αυτό το κακό ελάττωμά μου που κάνει όλο τον κόσμο δυστυχισμένο κι εμένα πιο πολύ και μπορώ να πω ότι το έχω υπό έλεγχο.

Καλο ξημερωμα!!! Τα λεμε σε λιγες ωρες.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 11:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ τη συζήτηση που γίνεται περί συναστρίας και με χαροποιεί το επίπεδό της.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 12:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στέλνω την καλημέρα μου σε όλους και σε όλες!!

διαβάζω αρκετό καιρό τώρα το θέμα σχετικά με τον κ. Κρόνο, αλλά κυρίως τις απαντήσεις των περισσοτέρων, οι οποίες είναι πραγματικά πολύ εύστοχες και δείχνουν ότι κάποιοι πραγματικά "γνωρίζετε πράγματα", όπως λέμε.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα παρακατω : ανήκω στο ζώδιο του Ταύρου αλλά έχω αγχωθεί και εγώ για την έλευση του Κρόνου. Ωροσκόπος στο Λέοντα γαρ, αλλά και γενέθλιος Κρόνος στο Λέοντα..
Δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω, πως θα με επηρεάσει αυτή η αλλαγή. Κάποιοι μου έχουν πει ότι θα την περάσω "ζάχαρη", γιατί έχω Άρη, Άφροδίτη και Σελήνη σε σύνοδο στον Κριό στον 9ο οίκο (καλά τα είπα?).
Εσεις τι γνώμη έχετε για όλα αυτά? Παντως αν χρειάζονται περαιτέρω στοιχεία μπορώ να τα δώσω..
Μου έχουν επίσης πει ότι έχω "Μεγάλο Τρίγωνο" σε ζώδια της φωτιάς. Τι θα πει αυτό??

Σ' ευχαριστώ
taurus77
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 17:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aγαπητή griffin

Πρώτα - πρώτα από ότι βλέπω η Σελήνη σου βρίσκεται στις 2 μοίρες του Κριού ! Αυτό σημαίνει ότι με τον σύντροφό σου έχετε ίδιες Σελήνες !

Επίσης και ο ίδιος Ωροσκόπος είναι σημαντικός ! (Είσαστε δύο ψυχές που βιώνετε τα ίδια πράγματα ταυτόχρονα).

Το δύσκολο σημείο στη Συναστρία σας είναι ο Ήλιος του συντρόφου σου, "πέφτει" πάνω στον Κρόνο σου. Στην κλασική Αστρολογία σημαίνει ότι ίσως φρενάρει ο ένας στον άλλο κάποια "θέλω' και επιθυμίες του.

Αυτό με εντυπωσίασε περισσότερο είναι ότι αυτή είναι μία καρμική σχέση ! Έχετε ζήσει τρεις - τέσσερις περίπου ζωές μαζί. Σε μία σας ζωή ήσασταν ανταγωνιστές, πολεμιστές σε διαφορετικά στρατόπεδα. Σε μία άλλη ζωή ήταν ο ένας πατέρας του άλλου κ.λ.π.

Χωρίς τη δική του ώρα, δεν μπορώ να πω περισσότερα ! Αυτό που φαίνεται, πάντως, είναι μία σχέση με διάρκεια στο χρόνο, όπου ο καθένας έχει να μάθει πολλά από τον άλλον. Εκείνος φαίνεται πιο δύσκολος χαρακτήρας, εσύ πιο υπομονετική και πιο διαλλακτική (έχεις τελικά Ήλιο στον Έβδομο Οίκο σου, τον Οίκο του Ζυγού).

Υ.Γ. Αυτή είναι σχέση ή γάμος ;

Φιλικά

karma



Ναι, εχει Σεληνη στις 2,16 του Κριου. Δυστυχως, για μενα δεν ειναι μια καλη Σεληνη. Ειναι αδιαλλακτη και μαχητικη και ανταγωνιστικη. Δυσκολα κατανοει τους αλλους. Κι οταν εχεις 2 τετοιες Σεληνες μαζι, ειναι σαν να στηνεις 2 τοιχους απεναντι και τους αναγκαζεις να μιλησουν. Θα προτιμουσα την Σεληνη στους Ιχθεις που ειναι περισσοτερο καρτερικη, ευαισθητη, και συμπονετικη (αν και γενικα νιωθει την αναγκη να συμπονα). Ο εγωισμος ειναι αυτο που τους κραταει. Η προσπαθεια να κερδισει ο ενας τον αλλον για να ικανοποιηθει. Οι γρηγοροι πλανητες που τους συνδεουν ερωτικα θα σταματησουν να τους επηρεαζουν μολις συμβιωσουν. Θα απομακρυνθουν ερωτικα γιατι επισης δεν βλεπω καποια οψη Πλουτωνα στη συναστρια τους που δειχνει την μακροχρονια ερωτικη επιθυμια του ενος για τον αλλον. Και επειδη και οι δυο επηρρεαζονται απο το μεταβλητο και παρορμητικο σταυρο, γρηγορα θα στρεψουν το ενδιαφερον τους αλλου...
Επισης η griffin, εχει πολυαστρια στον 7ο, που την κανει εντονο ζυγο και συνοδο στον 5ο και απο το ειδος των πλανητων, εχω την εντυπωση οτι δυσκολα θα αντισταθει σε... εξωθεν εμπειριες.
Επισης ο Ηλιος του που ειναι πανω στον Κρονο της, δηλωνει οτι λογω του χαρακτηρα της, αυτην την καταπιεση θα την βιωσει εντελως αρνητικα και θα την εκδηλωσει επαναστατικα!! Εχει συνοδο Ηλιου-Ουρανου.
Επισης τη σχεση τους χαρακτηριζει η αντιθεση Ηλιου-Ουρανου, που σημαινει ή οτι εγινε εντελως ξαφνικα και απροβλεπτα, και με σκοπο να προξενησει εκπληξη στο κοινωνικο περιβαλλον,αλλα και ετσι ακριβως ξαφνικα και απροβλεπτα θα τελειωσει, ή οτι παντα θα υποβοσκει μεταξυ τους η ιδεα του χωρισμου.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 14:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε,

μπορεί να είμαι νέο μέλος, αλλά διάβασα προσεκτικά όλα όσα ανέφερες στις προηγούμενες σελίδες σχετικά με τα ζώδια στους πλανήτες.

Κάπου διάβασα ότι είναι απαραίτητος και ο Κρόνος (θέση-οίκος) προκειμένου να δωθούν περαιτέρω λεπτομέρειες για τα επαγγελματικά. γιατί αυτό? Δεν αρκεί ο 6ος (ίσως και ο 10ος) οίκος και ο Δίας?

Επίσης με προβλημάτισε πάρα πολύ η περιγραφή σου για τον Αρη στον Καρκίνο. Αληθέυει ότι η θέση του Άρη είναι πάρα πολύ σημαντική για τον άντρα? έχω προβληματιστεί, γιατί ο φίλος μου έχει Αρη στον Καρκίνο και για τον τελευταίο καιρό που τον κτυπούσε ανελέητα ο διελάυνον Κρόνος (στον 7ο οίκο του) φτάσαμε μέχρι και σε χωρισμό. Σώζεται με κάποια αντιροπιστική όψη αυτή η δύσκολη θέση του Καρκίνου για μελλοντική πορεία?? (επειδή ανέφερες ότι όσο θα περνάνε τα χρόνια, τόσο θα γίνονται πιο έντονα τα χαρακτηριστικά αυτά). Πάντα στα σχετικά με την τυπική-ουσιαστική στέρηση γονιού και το Οιδιπόδειο έπεσες -δυστυχως για μένα- διάνα!!!

Αν και νέο μέλος (πάλι!..) εύχομαι να αναπτύξω με όλους μια επικοδομητική και συνάμα βοηθητική σχέση..

taurus77
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

griffin
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 15:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους griffin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητoί μου angi και karma,
Παρακολουθώ τα γραφόμενά σαςμε ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Βλέπεις όταν προσπαθώ να ερμηνεύσω το ωροσκόπιο λειτουργώ εντελώς υποκειμένικά και διαβάζω μόνο εκείνα που με ενδιαφέρουν ή ερμηνεύω κάθε εξήγηση που δίνεται με τον τρόπο που με βολεύει.
Η συμβολή σας είναι καθοριστική όχι μόνο στα συγκεκριμένα ερωτήματα που έθεσα στο forum αλλά κυρίως στην προσπάθεια να ξεκαθαρίσει η εικόνα.
Θα με ενδιέφερε επίσης η άποψη του Στέφανου.

Καταστρώνω κι εγώ ωροσκόπια τα οποία ερμηνεύω βάσει των όσων διαβάζω. Ενώ λοιπόν σχηματίζω την γενική εικόνα, δυσκολεύομαι να το προσαρμόσω στην ξεχωριστή ζωή του καθενός, ίσως γιατί όπως είπα γνωρίζω πρόσωπα και καταστάσεις και δεν λειτουργώ αντικειμενικά.
Και μια ερώτηση:
Μέχρι σήμερα υπολόγιζα ως μοίρες Σελήνης τη στήλη που αφορά την μεσημβρινή Σελήνη και όχι την ανατέλουσα. Γιατί οι αστρολογικές εφημερίδες αναφέρουν δύο Σελήνες;

Φιλικά

Griffin
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 16:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή griffin

Παλαιότερα οι υπολογισμοί ενός ωροσκοπίου γίνονταν με το «χέρι» όπου χρειαζόταν πολύς χρόνος και κόπος. Τώρα με τα σύγχρονα Αστρολογικά προγράμματα η διαδικασία αυτή έχει απλοποιηθεί. Η Αστρολογική εφημερίδα έχει τη θέση της Σελήνης στις 00.00 τη νύχτα και στις 12 το μεσημέρι. Εκεί πάλι, περίπου, προσδιορίζεις τις μοίρες της Σελήνης.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 17:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητoί μου angi και karma,
Παρακολουθώ τα γραφόμενά σαςμε ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Βλέπεις όταν προσπαθώ να ερμηνεύσω το ωροσκόπιο λειτουργώ εντελώς υποκειμένικά και διαβάζω μόνο εκείνα που με ενδιαφέρουν ή ερμηνεύω κάθε εξήγηση που δίνεται με τον τρόπο που με βολεύει.
Η συμβολή σας είναι καθοριστική όχι μόνο στα συγκεκριμένα ερωτήματα που έθεσα στο forum αλλά κυρίως στην προσπάθεια να ξεκαθαρίσει η εικόνα.
Θα με ενδιέφερε επίσης η άποψη του Στέφανου.

Καταστρώνω κι εγώ ωροσκόπια τα οποία ερμηνεύω βάσει των όσων διαβάζω. Ενώ λοιπόν σχηματίζω την γενική εικόνα, δυσκολεύομαι να το προσαρμόσω στην ξεχωριστή ζωή του καθενός, ίσως γιατί όπως είπα γνωρίζω πρόσωπα και καταστάσεις και δεν λειτουργώ αντικειμενικά.
Και μια ερώτηση:
Μέχρι σήμερα υπολόγιζα ως μοίρες Σελήνης τη στήλη που αφορά την μεσημβρινή Σελήνη και όχι την ανατέλουσα. Γιατί οι αστρολογικές εφημερίδες αναφέρουν δύο Σελήνες;

Φιλικά

Griffin


Συμφωνω (επιτελους) με την Καρμα για το θεμα της Σεληνης.
Μπορει να φαινομαι, ισως, "υπερ του δεοντος", επιθετικη αλλα δεν ειμαι. Ειμαι ρεαλιστρια.
Κι εγω με τους οικειους μου δεν ασχολουμαι, δεν μπορω να τους δω αντικειμενικα. Δεν αναλαμβανω την ευθυνη.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 21:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου angi

quote:
Συμφωνω (επιτελους) με την Καρμα για το θεμα της Σεληνης.
Μπορει να φαινομαι, ισως, "υπερ του δεοντος", επιθετικη αλλα δεν ειμαι. Ειμαι ρεαλιστρια.

Δεν νομίζω ότι φταις εσύ ! Πιστεύω ότι ίσως έχεις διδαχθεί την παλιά, την κλασική, την ντετερμινιστική Αστρολογία, από ότι βλέπω στα γραφόμενά σου. Στη σύγχρονη Αστρολογία δεν υπάρχει τίποτα ακραίο, τίποτα κακό, τίποτα που να μας φανατίζει. Το ζητούμενό της είναι η εξέλιξη, να μάθουμε καλύτερα τον εαυτό μας και στην κατάλληλη στιγμή να κάνουμε σωστές επιλογές !

Το σύμπαν, ο Θεός, τα έχει φτιάξει όλα με Σοφία !

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 23:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβαινω τι εννοεις, ισως οντως εχω μεινει πισω μιας που δεν συνδεω την Αστρολογια με τη μεταφυσικη.
Τη συνδεω ομως με την Ψυχολογια. Γι΄αυτο το πηρα και εκεινο το ερμο το πτυχιο! Για να τα συνδυαζω και τα 2!
Και δεν μπορω να τα περιμενω ολα απο το Θεο!!!
"...Συν Αθηνα και χειρα κεινει..."
Και δουλευω σκληρα για να μπορω να συνομιλω αυτη τη στιγμη μαζι σου, σε μια δουλεια που δεν εχει καμμια σχεση με τα παραπανω.


aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 23:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου angi

quote:

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις, ισως οντως εχω μεινει πισω μιας που δεν συνδεω την Αστρολογια με τη μεταφυσικη.
Τη συνδεω ομως με την Ψυχολογια. Γι΄αυτο το πηρα και εκεινο το ερμο το πτυχιο! Για να τα συνδυαζω και τα 2!
Και δεν μπορω να τα περιμενω ολα απο το Θεο!!!
"...Συν Αθηνα και χειρα κεινει..."
Και δουλευω σκληρα για να μπορω να συνομιλω αυτη τη στιγμη μαζι σου, σε μια δουλεια που δεν εχει καμμια σχεση με τα παραπανω.

Την Αστρολογία τη συνδέω με την Αριθμολογία, την Ψυχολογία και τη Μεταφυσική. Παρατήρησα ότι με αυτούς τους γνώμονες βγάζω καλύτερο αποτέλεσμα.

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες. Φυσικά "...Συν Αθηνα και χειρα κεινει..."
αλλά την κατάλληλη στιγμή (εδώ επεμβαίνει η Αστρολογία).

Όλοι δουλεύουμε σκληρά ! Προσωπικά, δουλεύω όλη μέρα ! Και αν έχω να γράψω και περιοδικά, όλη νύχτα !

Συγχαρητήρια που συνδυάζεις την ψυχολογία (σαν σπουδή) με την Αστρολογία ! Αν όλοι οι ψυχολόγοι έκαναν αυτό που κάνεις εσύ, τότε και στα ψυχιατρεία θα είχαμε λιγότερο κόσμο και δεν γινόταν τέτοια μεγάλη κατανάλωση ψυχοφαρμάκων !

Συνέχισε δυναμικά !

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 10:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Στέφανε,

Κάπου διάβασα ότι είναι απαραίτητος και ο Κρόνος (θέση-οίκος) προκειμένου να δωθούν περαιτέρω λεπτομέρειες για τα επαγγελματικά. γιατί αυτό? Δεν αρκεί ο 6ος (ίσως και ο 10ος) οίκος και ο Δίας?

Επίσης με προβλημάτισε πάρα πολύ η περιγραφή σου για τον Αρη στον Καρκίνο. Αληθέυει ότι η θέση του Άρη είναι πάρα πολύ σημαντική για τον άντρα? έχω προβληματιστεί, γιατί ο φίλος μου έχει Αρη στον Καρκίνο και για τον τελευταίο καιρό που τον κτυπούσε ανελέητα ο διελάυνον Κρόνος (στον 7ο οίκο του) φτάσαμε μέχρι και σε χωρισμό. Σώζεται με κάποια αντιροπιστική όψη αυτή η δύσκολη θέση του Καρκίνου για μελλοντική πορεία?? (επειδή ανέφερες ότι όσο θα περνάνε τα χρόνια, τόσο θα γίνονται πιο έντονα τα χαρακτηριστικά αυτά). Πάντα στα σχετικά με την τυπική-ουσιαστική στέρηση γονιού και το Οιδιπόδειο έπεσες -δυστυχως για μένα- διάνα!!!


Αγαπητή taurus77.

Όσον αφορά στους οίκους και στις διελεύσεις, επειδή δεν γνωρίζω τα θέματα αυτά, καλό θα ήταν, όποιος γνωρίζει, να αναφέρει κάποια στοιχεία.
Έτσι, αυτό το θέμα θα γίνει πιο ολοκληρωμένο.

Ως προς τη θέση του Άρη στον Καρκίνο, ναι μεν έχει δυσκολίες, αλλά σίγουρα σώζεται, από άλλες θέσεις, άλλες όψεις και άλλες επιρροές.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
taurus77
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 13:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους taurus77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε,

σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Μπορείς να μου πεις πιο συγκεκριμένα πως (και αν) σώζεται η συγκεκριμένη επιρροή??

Ξέρω ότι ο ένας τρόπος είναι ο Άρης του άντρα να είναι θετικός ως προς την όψη κύριως της Αφροδίτης της γυναίκας και δευτερευόντως ως προς κάποια άλλα στοιχεία της.

Το ερώτημα που θέτω (και όποιος έχει άποψη και θέλει, ας τοποθετηθεί)σχετικά με τη δική μου συναστρία έχει να κάνει με το εξής :

Δικοί μου πλανήτες Δικοί του πλανήτες
Ήλιος 23,27 Ταύρου Ήλιος 18,11 Παρθένου
Σελήνη 12,32 Κριού Σελήνη 26,54 Ταύρου
Ερμής 4,43 Ταύρου Ερμής 16,37 Παρθένου
Αφροδίτη 13,12 Κριού Αφροδίτη 22,49 Παρθένου
Άρης 12,50 Κριού Άρης 21,51 Καρκίνου
Δίας 8,46 Διδύμων Δίας 26,21 Λέοντα
Κρόνος 10,55 Λέοντα Κρόνος 17,22 Παρθένου
Ουρανός 9,09 Σκορπιού (R) Ουρανός 17,51 Σκορπιού
Ποσειδώνας 15,21 Τοξότη (R) Ποσειδώνας 17,46 Τοξότη
Πλούτωνας 11,45 Ζυγού (R) Πλούτωνας 17,55 Ζυγού
Asc 14,24 Λέοντα Asc 0.06 Αιγόκερου

Αυτό που με φοβίζει στην παραπάνω συναστρία είναι τα τετράγωνα μεταξύ του Άρη στον καρκίνο και των Αφροδίτη, Άρη και Σελήνης στον Κριό. Από την άλλη ο Ήλιος μου και ο Ερμής μου από τον Ταύρο δημιουργούν δυνατά τρίγωνα με τα στοιχεία του στην Παρθένο. Μου φαίνονται σημαντικές όλες αυτές οι όψεις, αλλά δεν ξέρω τελικά τι υπερτερεί από όλα αυτά.

Επίσης ο Κρόνος μου με το Δία του απέχουν ~16 μοίρες. Είναι δυνατό να θεωρηθεί αυτό συναστρία?

Αυτά και ελπίζω να μην σας κούρασα.

taurus77

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 22:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρακολουθώ τη συζήτηση που γίνεται περί συναστρίας και με χαροποιεί το επίπεδό της.

Εμένα να δεις πως με...χαροποιεί.Έχω τρελάθει από τη χαρά μου για το επίπεδο των συζητήσεων στα ΑΣΤΡΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 22:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!ΛΟΙΠΟΝ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΚΑΤΑΦΕΡΝΩ... ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΙΑ ΧΑΡΗ? ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ? ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 24/04/86 ΩΡΑ 5.30 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 12:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή KRYSTALLENIA,
καλώς ήρθες στο topic.

Δεν έχω αντίρρηση να κάνουμε την ανάλυση που σε αφορά.
Απλώς, θέλω να σε ρωτήσω πιο πριν αν γνωρίζεις ποιες είναι οι θέσεις των πλανητών σου και τι μπορεί αυτό να σημαίνει για σένα.


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 13:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!!!!!
ΛΟΙΠΟΝ, ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΘΕΛΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΜΑΘΩ...
ΠΕΣ ΤΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ, ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ...
ΤΟ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΚΟ... ΣΩΣΤΑ? ΑΑΑΑΑΑΑ!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΜΟΥ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 17:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KRYSTALLENIA

Οι θέσεις των πλανητών σου:

Ήλιος: 3 του Ταύρου.
Σελήνη: 28 του Ζυγού.
Ερμής: 8 του Κριού.
Αφροδίτη: 27 του Ταύρου.
Άρης: 12 του Αιγόκερω.
Δίας: 14 των Ιχθύων και
Κρόνος: 8 του Τοξότη.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 15:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΣΤΕΦΑΝΕ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΡΧΗ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 03:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας ψαχνω και εγω να βρω ακρη...αλλα αλλου βρισκω ωροσκοπο καρκινο και αλλου διδυμους...μηπως θα μπορουσατε να με διαφωτισετε?
εχω γεννηθει 4-4-1979 ωρα 10.50 το πρωι στη γερμανια...ξερω οτι εχω ερμη,αφροδιτη,αρη στους ιχθεις και σεληνη στον καρκινο...σωστα?τους αλλους πλανητες δεν ξερω...οποιαδηποτε βοηθεια-πληροφορια..ισως μια αναλυσουλα αν δεν ειναι κοπος.... θα την εκτιμουσα δεοντος....ευχαριστω

Edited by - sentna on 11/08/2005 03:27:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 17:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή KRYSTALLENIA, παρακάτω ακολουθεί η ανάλυση.

Θέλω να ξέρεις ότι κάποια στοιχεία είναι υπό διερεύνηση και κάποια άλλα ίσως ελλειπή.
Μη διστάσεις να μου πεις τη γνώμη σου ή να με ρωτήσεις για ο,τιδήποτε.

KRYSTALLENIA

Έχεις ανάγκη από κολακεία, έχεις ανάγκη από το θα… θα σε αγαπώ, θα σε λατρεύω…Πάντα θα θέλεις να ξεχωρίζεις, πάντα θα θέλεις να λένε ότι είσαι η μοναδική, η αναντικατάστατη. Δεν αντέχεις χωρίς σύντροφο. Αντιπαθείς τη μοναξιά, ό,τι είναι βρώμικο, ό,τι είναι χυδαίο και ό,τι προκαλεί ρυτίδες. Δεν αντέχεις, χωρίς να αρέσεις και χωρίς συντροφικότητα.

Είσαι άτομο γοητευτικό, όμορφο, ραφινάτο. Πικάντικη, δύσκολα κάποιος θα πλήξει μαζί σου.

Πολύ έξυπνη. Σε ευνοεί η πρώτη απόφαση που θα πάρεις σε κάποιο θέμα. Γρήγορη στις απαντήσεις, πολύ βιαστική στη γραφή και στο λόγο. Είσαι φλύαρη, με σκληρή γλώσσα, προβλήματα στις σχέσεις με αδέλφια και συγγενείς.

Είσαι πολύ εγωίστρια. Έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου, πιστεύεις μεγαλοφυείς μόνο τις δικές σου σκέψεις και απαιτείς να σου φέρονται σαν κάτι το εξαιρετικό. Θέλεις να υπερισχύεις. Δυναμικό άτομο, ανεξάρτητη, η γνώμη των άλλων σε αφήνει αδιάφορη, δηλ. θα κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις, όπως νομίζεις.

Εκρηκτική, αρπάζεσαι εύκολα, επιθετική, έχεις πολλά νεύρα, συζητάς με διαφωνίες και λογομαχίες. Δεν ανέχεσαι την προσβολή. Με ένταση στην ψυχολογική σου διάθεση. Είσαι άτομο, που η ζωντάνια σου ακολουθείται από την κατάπτωση.

Έχεις ανάγκη από οικονομική άνεση.

Δυσαρμονία στους γονείς ηλικίας, πνευματικού επιπέδου, επικοινωνίας και δυσκολίες στα παιδικά σου χρόνια με ουσιαστική ή τυπική στέρηση πατέρα, σε έχει τραυματίσει πολύ, ως παιδί. Ένα σημαντικό σοκ (ψυχολογικό ή νευρικό), ένας πόνος ή μια απογοήτευση έχει συμβεί, μέχρι τα 18 σου χρόνια, που σε έχει επηρεάσει αρνητικά.
Έτσι, υπάρχει μέσα σου ένα αίσθημα μοναξιάς, με άσχημες τάσεις φυγής. Προσοχή στα φάρμακα, μη ανεκτή προδιάθεση οργανισμού.

Είσαι άτομο ευαίσθητο, καλόψυχο, δίκαιο, τηρείς τις υποσχέσεις σου, ξέρεις να περιμένεις στη ζωή.

Αρχίζεις κάτι καινούργιο, χωρίς να τελειώνει το παλιό. Ενεργείς σπασμωδικά και σε ακατάλληλες εποχές.

Γεννήθηκες με προορισμό στην αισθηματική σου ζωή να αγαπήσεις μία μόνο φορά. Εάν αυτήν τη μία αγάπη, το ένα άτομο, είτε δεν το καταλάβεις και το χάσεις είτε σε απογοητεύσει, είτε έχεις κάνει λάθος επιλογή, είτε χωρίσεις ένεκα συνθηκών από την αληθινή αγάπη, οι μετέπειτα δρόμοι της ζωής σου θα είναι δύο ακραίες καταστάσεις: ή ο έκλυτος βίος ή η μοναξιά.

Θέλεις από το σύντροφο καλό σεξ, καλοπέραση, χουζούρι και καλή εμφάνιση συντρόφου.

Εύνοια, αν ασχοληθείς με επάγγελμα τετράγωνο.

Όλα τα φιλόδοξα σχέδια της ζωής σου για καριέρα, θα πραγματοποιηθούν οπωσδήποτε, έστω και καθυστερημένα. Προσοχή, κάποτε, σε οικονομικές ζημιές, αλλά ό,τι κι αν σου συμβεί, μπορείς, με ένα καινούργιο ξεκίνημα στη ζωή σου, να ξαναρχίζεις με επιτυχία.

Ευαισθησία στα οστά και στο στομάχι. Να προσέχεις τα πόδια σου. Τάσεις ατυχημάτων.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 17:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sentna,

θα σου στείλω τις θέσεις των πλανητών σου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2005, 11:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Στέφανε, θα ήθελα να μάθω από που αντλείς τις ερμηνείες που δίνεις στους φίλους αυτού του νήματος. Από ότι καταλαβαίνω είναι κάποιο αυτόματο ερμηνευτικό πρόγραμμα αλλά θέλω να σου πω ότι το πρόγραμμα αυτό δίνει κάπως "ντετερμινιστικές" και απαρχαιωμένες ερμηνείες. Το πνεύμα της σύγχρονης αστρολογίας καμία σχέση δεν έχει με το είδος αυτών των ερμηνειών. Δε μπορείς για παράδειγμα να λες στην Κρυσταλλένια ελαφρά τη καρδία ότι γεννήθηκε για να ζήσει ένα μόνο έρωτα στη ζωή της και αν τον χάσει αυτόν τον έρωτα θα καταλήξει σε "έκλυτο βίο"! Για όνομα του θεού, αυτές είναι ερμηνείες του 1700!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2005, 20:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΕΦΑΝΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ...ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 10:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ, Αστροψυχή.

Σ' ευχαριστώ για τις υποδείξεις σου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy